Alkmaarsche Wielerbaan K.N.V.B. Sjiortberichten uit Den Helder. 5 Schoolwedstrijden. DIVERSEN. N.H.V.B.=uitslagen 28 April. LANDSKAMPIOENSCHAP. De wedstrijd P.S.V.Go Ahead was wel de belang rijkste van ons land Zondag il. Nu het met Aiax niet erg vlot de Amsterdammers schijnen door aller lei extra wedstrijden om hun stadion te verdienen cenigszins uit de kampioensconcentratie geraakt te zijn richten aller oogen zich op Deventer en Eind hoven. Daar is alle reden voor. Go Ahead toch start te met een 10 overwinning op Ajax en P.S.V. bleek in het hoogste tournooi eveneens over bijzonder hoogc capaciteiten te beschikken. Wie men van beiden wel als favoriet aan moest rekenen stond eigenlijk niet vast. Men keek liever eerst naar de verrichtingen die Zondag in het Phi- lips-Sportpark door beiden zijn geleverd. Nu, wij hadden zoo'n idee dat het ongeveer op een gelijk spel zou uitdraaien. Die voorspelling vindt achteraf steun in den uitslag: 4i. Aan de hand van de radio weten de meeste lezers al wel hoe dit resultaat tot stand is gekomen. Het ging gelijk op tot rust (stand 22). Onmiddellijk na halftime liep P.S.V. ontzettend hard van stapel en bracht den stand op 42. Zonder dat P.S.V. toen op haar lauweren ging rusten, vond Go Ahead toen de kracht om haar op- haalpogingen in te zetten. Dit is gelukt. Het werd 43 en een sensationeel einde bracht zelfs de gelijk maker. Na een schot van J. do Kreek dat van de lat terugspatte ontstond een ware worsteling voor het doel. Hierbij maakte P.S.V. hands, gevolg: pe nalty! Eysink kwam naar voren en scoorde ijzig kalm de gelijkmaker. Bij D.W.S.Velocitas zag geen der aanvalslinies kans om het vijandelijke doel te treffen. De verde digingen waarin Caldenhoven (D.W.S.) en Pots (Vel.) uitblonken, toonden zich ondoordringbaar, al moet Velocitas dan toch enkele keeren tot de doellijn zijn doorgedrongen zonder dat zij in staat was het be slissende tikje te geven. Deze 00 is voor D.W.S. wel teleurstellend! Haar supporters hadden de niet overdreven verwachting dat zij nu eindelijk eens een doelpuntje zouden te zien krijgen van hun man nen. De stand is thans: P.S.V. 3 2 1 0 12—6 Go Ahead 3 2 1 0 6—4 5 Ajax 3 2 0 1 2—1 4 Velocitas 3 0 1 2 2—4 1 D.W.S. 4 0 1 3 0—7 1 COMPETITIE NUMMERS TWEE. Op Feijenoord na nemen alle nummers twee uit de vijf eerste klasse afdeelingen deel aan de nacompeti- tie die naar wc meenen te weten door Heracles en N.A.C. begonnen is. Voor deze aardige competitie blijkt nogal belangstelling te bestaan. Ja, zelfs meer dan voor den K.N.V.B.-Beker! Zondag vonden de volgende wedstrijden plaats: N.A.C.Haarlem 21; G.V.A.V.Heracles 05. De stand is: N.A.C. 3 2 0 1 7—6 4 Haarlem 2 1 0 1 3—3 2 G.V.A.V. 2 1 0 1 4—S 2 Heracles 3 1 0 2 74 2 AFDEELING I. Blauw-Wit weer terunl Velen in den lande zal het genoegen doen dat de Amsterdamsche club Blauw-Wit er weer in geslaagd is het verloren eerste klasseschap te herwinnen. Daartoe bracht zij Z.V.V. een 3—1 nederlaag iri Zaandam toe. Amsterdam kan nu weer behoorlijk voor den dag komen mét haar 3 eerste klassers. Rotterdam verliest haar eerste klasse Overmaas reeds na één jaar. Enfin, zij heeft nog: Feyenoord, Sparta, Excelsior en Hermes D.V.S. De Zaandammers hadden we van den beginne af al weinig kans gegeven. Hun 21 zege op Overmaas viel ons feitelijk ontzettend mee. Blauw-Wit 3 3 0 0 7—1 6 Overmaas 3 1 0 2 5—5 2 Z.V.V. 4 1 0 3 511 2 Promotie 3e klasse. Hoe maken Volewijkers. D.W.V. en Hercules het in hun strijd om een plaatsje in de tweede klasse? De resultaten waren totnogtoe twee gelijke spelen: Hercules D.W.V. 2—2 en Zondag j.1. Volewijckers— Hercules 00. D.W.VVolewijckers eindigde eerder al in een 20 ovenvinning voor D.W.V. De prestaties van Hercules de oude club waarin Wout en Daaf Buitenweg nog altijd meespelen! vallen zeer ze ker mede. De beide Noord-Amsterdammers zijn zeer fanatieke clubs, fel-begeerend naar 't tweede klas seschap. D.W.V. 2 110 4—2 3 Hercules 2 0 2^ 0 2—2 1 Volewijckers 2 0 11 0—2 1 Het andere trio, strijdend om een plaats in 2 B, wordt gevormd door Vriendenschaar (Culemborg), H.V.C. (Amersfoort) vorig jaar gedegradeerd en nu weer kampioen) en T.O.G., de Amsterdamsche twee de klasser, die onderaan staat. De stand is daar: Vriendenschaar 2 110 31 3 H.V.C. 2 110 4—2 3 T.O.G. 2 0 0 2 3—7 0 Een wonder slechts kan T.O.G. nog redden. AFDEELING IL H.BS. won met 3—2 van H.V.V. en bijtijds ook! Er is voor H.B S. hoop op behoud maar dan mag er ook verder niets verloren worden. H.B.S. 3 111 6-6 3 H.V.V. 3 111 4—4 3 O.D.S. 2 0 2 0 2—2 2 AFDEELING IIL Vitesse's lot bezeqeld. Het is er eindelijk eens van gekomen. Al vele iaren hing het Arnhemsche Vitesse aan een zijden draad. Nu is die draad gebroken. Zij werd thuis met 21 door S.C.H. geslagen. Wie ondertusschen met de vacante eerste klasse plaats gaat strijken, dient nog even te worden afgewacht. De stand is: S.C.H. 3 1 2 0 6-5 4 Hengelo 2 110 3—2 3 Vitesse 3 0 1 2 3-5 1 Te spelen zijn nog S.C.H.—Hengelo en Hengelo Vitesse. AFDEELING IV. Willem I ontving Palemig dat vorige week" zoo geklopt werd door Roermond. De eerste klassers brachten het niet verder dan 2—2 hetgeen tegenvalt. Roermond 2 1 1 0 5-1 3 Willem II 2 1 1 0 3—2 3 Middelburg 2 0 1 1 0-1 1 Palemig 2 0 1 1 3—7 1 AFDEELING V. Frisia greep de stroohalm. Haar gelijke spel tegen De Kooij (2—2) geeft nog een heel klein kansje. Hoogezand 2 2 0 0 4—1 4 De Kooi 3 0 2 1 5-6 2 Frisia 3 0 2 1 4-6 2 Zaterdag. Onder enorme belangstelling, die geen moment verflauwd is, zijn de schoolwedstrijden dit jaar we derom verspeeld. Ook de oudere menschen kwamen af en toe een kijkje nemen, wanneer hun zoon met zijn elftal ten strijde trok voor de eer van zijn schooi. Als kemphanen bestreden ze elkaar en de eene enerveerende strijd volgde de ander op. Zoo herin neren we ons nog van Zaterdag 20 April de titanen kamp tusschen school 51 en dc Chr. Opl. school, waar bij tenslotte de partij, die bijna steeds in de meerder heid was, nog het loodje legde, toen hun verdediging in het vuur van bet spel de laatste minuten van den wedstrijd mee probeerden te helpen hun school de overwinning te brengen, hetgeen hen juist noodlot tig werd. Voorts zagen we alle mindere goden sneuvelen te gen de favorielenploegen. Vooral Tuindorp I en School 41 hadden cr plezier in en wonnen liefst mat 90 en 120. In 't eerstgenoemde elftal speelde een jongen, die bijna alle doelpunten maakte en die dooi zijn medescholieren begiftigd was met den wijdschen naam „Gulp". Niet te vertellen, hoe populair dit jongmensch was. Voorts ontdekten we in School 41 ook zoo'n favoriet, n.1. „Oliebol", een reus van een jongen, die een enormen steun bleek te zijn voor zijn elftal. Later toen deze 2 ploegen elkaar in de demi finale moesten afmaken, hielden deze „Gulp" en „Oliebol" elkaar zoo in dc gaten, dat dc score dubbel- blank bleef. Dinsdag. De eerste dag na Paschen kwamen de hoogcre af deelingen aan de beurt en toen genoten we wel niet meer van de komische en af en toe emotievolle wen dingen, die een lagere schoolvvedstrijd kon nemen, maar we zagen „voetbal" spelen. Vooral de met span ning tegemoet geziene wedstrijd tusschen de R.H.B.S. I en Handelsschool I, heeft aan de verwach ting voldaan. Zelden zagen we van dit geheele voet balseizoen een zoo spannende, faire kamp. Geen oogenblik dreigde de goede verstandhouding in het veld verstoord te worden, zelfs niet, toen de R.H.B.S. een zeker schijnende 30 achterstand, die ze met de rust hadden, binnen 10 minuten omzetten in een 43 voorsprong. En toen 4 min. voor het einde Handels school de score weer op 44 bracht, stormde alles reeds naar één der goals toe, om de aanstaande pe nalty's van zeer dichtbij te kunnen aanschouwen maar R.H.B.S. gooide roet in 't eten, want 1 minuut later hadden ze reeds weer en nu voorgoed do leiding genomen. Deze wedstrijd werd o.a. bijgewoond door den Inspecteur van Onderwijs, die zich zoo enthou siast. betoonde over het geleverde spel en bovenal ver baasd was over de volkomen eerlijke en sportieve grondslag, die dit spel zoo deed bekoren, dat hij be loofde Zaterdag andermaal aanwezig te zijn voor het aanschouwen van de finales! Woinsdag. Op dezen dag vielen de eerste belangrijke beslissin gen. In de beide lagere school-afdeelingen werden reeds demi-finales en finales gespeeld en het warén School 41 en Centraal 7e leerjaar II, die zegevierend uit. den strijd kwamen, zoodat deze Zaterdags om het kampioenschap van den Helder en het daaraan verbonden reisje naar Medemblik, waar ze de kam pioenen van „de Streek" zouden ontmoeten, aan bod komen. In de reserve-afdeeling van de Middelbare Scholen was men inmiddels ook reeds fiink opgescho ten en de 4 demi-finalisten beloofden een spannenden strijd om de prijzen. Het waren R.H.B.S. II, R.H.B.S III, U.L.O. II en Handelsschool II. Opvallend was hel geringe succes, waarmede ditmaal de Ambachtsschool streed. Geen enkele prijs werd bemachtigd! Tot ^eler verbazing werd 't reeds als kampioen gedoodverfde R.H.B.S. I door Handelsschool II uitgeschakeld met 3—2. Het mag nu wel gezien het spel, onverdiend zijn. maar de a.s. ,profes,soren" in de Handelswetenschap pen beten zoo fel van zich af, dat in dezen wedstrijd Piet Vluggen wint klassement-wedstrijd en tevens met B. Kouman den koppel-inhaal- en den 60 K.M. nationalen koppel wedstrijd. Alkmaar, 28 April. De Alkmaarsche Wielerbaan heeft hedenmiddag den 2den wedstrijd gehouden van dit seizoen. De belangstelling was niet zoo groot als anders en dit was hoofdzakelijk te wijten aan de slechte weersgesteldheid. Natuurlijk trok de koppel wedstrijd de grootste belangstelling, maar ook voor de pauze kreeg men goede sport te zien. Aangevangen werd met omnium-wedstrijd voor nieuwelingen, te verrijden in 3 verschillende wed strijden met puntentelling; 3 prijzen. A. Sprintwedstrijd over 500 M. (3 ronden): 1ste rit winnaar J. Pronk, Alkmaar, snelste ronde 12 sec., 1 punt; 2. J. W. Derkoen, Hciloo, 2 punten; 2e rit: 1. H. Plomp, Bergen, sn. r. 12 sec., 1 punt, 2. J. Kloos ter, Krommenie 2 punten; 3e rit: 1. J. Klooster sn. r. 12.8 sec., 1 punt, 2. J. W. Derksen 2 punten; 4e rit: I. H. Plomp, sn. r. 11.6 sec., 1 punt, 2. J. Pronk 2 p.; in deze 4e rit werd dus de snelste ronde gemaakt. 5e Rit: 1. J. Klooster 12.8 sec., 1 p.; 2. J. Pronk 2 p.; 6e rit: 1. II. Plomp 12 sec., 1 p.; 2. J. W. Derksen 2 p. Uitslag van de 6 ritten: H. Plomp 3 p.; J. Klooster 4 p.; J. Pronk 5 p.; J. W. Derksen 6 p. B. Tijdrace over 500 M. (3 ronden) met puntentel ling. Snelste race door J. W. Derksen in 39.4 sec., 1 punt; 2. J. Pronk 39.6 sec., 2 p.; 3. J. Klooster 40 sec. 3 p.; 4. H. Plomp 40.2 sec. 4 p. In deze twee wedstrij den behaalden dus de 4 renners elk 7 punten, zoodat wedstrijd C. jachtrace met puntentelling de beslis sing moet brengen. In deze jachtrace startten de 4 deelnemers met on derling gelijke tusschenruimte. De renner die gepas seerd wordt, moet onmiddellijk de baan verlaten. Worden de rijders niet gepasseerd, dan bepaalt de onderlinge afstand der renners den uitslag. In de eerste 3 ronden blijft de strijd vrijwel gelijk, maar nu komt J. Pronk geweldig opzetten en weet J. Klooster te passeeren, ook H. Plomp weet na een vinnigen strijd J. W. Derksen voorbij te gaan en thans ontstaat een duel tusschen J. Pronk en H. Plomp, waarvoor 5 ronden wordt vastgesteld en ten slotte wordt gewonnen door Jan Pronk 1 punt; 2. H. Plomp, 2 punten; 3. J. W. Derksen 3 punten; 4. J. Klooster 4 punten. De totale uitslag van den omniumwedstrijd luidt dus: 1. Jan Pronk uit Alkmaar 8 punten; 2. H. Plomp uit Bergen 9 punten; 3. J. W. Derksen, Heiloo 10 p.; 4. J. Klooster, Krommenie 11 p. De klassementwedstrijd voor profs en onafhanke- lijken over 10 K.M. (60 ronden) met 10 klassementen werd een fraaie overwinning voor Piet Vluggen. De totaal uitslag was: 1. Piet Vluggen met 10 p.; 2. K. Fruitema 14 p., (1 ronde achter); 3. II. J. Dieterman 7 p. (1 ronde achter). Wedstrijd voor nieuwelingen, te verrijden over 5 K.M. (30 ronden), en een beslissing. In deze serie worden de zes eerstaankomenden in de beslissing geplaatst Aand en start verschijnen 77 deelnemers, liefst 2 van een bril voorziene jongelieden zonder bril thuis kwamen. Na dezen dag was er een pauze van 2 dagen, zoo dat eerst Zaterdag de finales gespeeld werden. De finales. Zaterdagmorgen vingen deze aan met die van Afd. C, waar tenslotte na spannenden strijd de Han delsschool II de eerste prijs van Ulo II. dat verleden jaar had gewonnen, overnam, 's Middags om 2 uur werden de 2 laatste wedstrijden gespeeld. Eerst kwa men School 41 en Centr 7e leerj. II in 't veld om elkaar den titel van „Kampioen van Den Helder" te betwisten. AI dadelijk zaten de eerste er geducht op, maar de gevreesde Oliebol werd streng be waakt door een tweetal spelers, zoodat van die zijde niet veel te duchten was. Het waren dan ook de 7e jaars studenten, die de leiding namen, maar voor de rust nog werd deze teniet gedaan. Na de pauze konden geen van beide partijen het dool meer vinden, totdat tenslotte 4 min. voor tijd Centraal weer de leiding nam Doch weer werd de stand gelijk en kwam het einde met onveranderden stand en nu moesten de strafschoppen ons wijzer maken. Na hardnekkigen strijd (3 maal 3 strafschop pen) werd tenslotte School 41 winnaar en tevens „Kampioen van den Helder". Tot slot kwam de wedstrijd van den dag: R.H.B.S I—Kweekschool 1! Deze strijd is qua spel erg te gengeval'en en kon niet in de schaduw staan van die van Dinsdagmiddag tusschen R.H.B.S. en do Handelsschool. Maar de spanning vergoedde veel Luide aangemoedigd zaten beide partijen er geducht op on hot kwam ons voor, dat. de R H.B.S 'ers zich wat spaarden tegen don vrij straffen wind in, om dadel uk voor den wind alles op alles te zetten. Zoo doende was de 10 voorsprong, die Kweekschool met de rust had, niet geheel en al onverdiend. Na de Overschrijving. Gevraagd: L. Beijer van H.R.C. naar Atlas (Alg. Sp.) Serie wedstrijden. Aan de ver. Ursem is door den N.H.V.B. toestem ming verleend tot het houden van seriewedstrijden. (Alg- Sp.) ZomsrvoetbaL Aan de volgende spelers is toestemming verleend aldus het Alg. Sp. uit te komen voor het elftal achter hun naam vermeld: Harry Kuiper en C. K. Swager, leden van D.T.S. voor het „Met"-elftal; J. Kuis en IL Asjes, leden van Alkmaar, voor het „Met-elftal". Geen Portugeezen. De Portugeesche kampioen die hier te lande enke- wedstrijden zou spelen, komt, niet. Zij hadden al dus licht, dc Sp.kr. in ook een toer naar Duitsch- land willen maken, doch die is afgestuit op het be zwaar dat geen geld uit Duitschland uitgevoerd mocht worden. Naar Holland alleen koinen ze thans niet. Dubbel Stadionprogramma. Zondagmiddag om 2 uur spoelden D.W.S. en Velo citas en daarna om half vijf dc hockey-ploegen van Nederland en Duitschland. Dat was voor de hockey- een mooie propaganda, want vele voetbalmenschen zullen wel even zijn blijven hangen. Vente hersteld. Vente heeft dezer dagen het ziekenhuis verlaten, waar hij bijna twee maanden had gelegen. Na een week rust kan hij zijn werkzaamheden hervatten. De K.N.V.B.-Beker. Weet U het, lezer wie er nog aan zijn voor den Beker, die men ondanks het veranderde systeem maar niet uit de schaduw van de competitiekolos kan krijgen? Welnu voor de zevende ronde moet men 8 clubs overhouden. Daartoe speelden Zondag Quick (Nijmegen) en E.D.O. tegen elkaar (uitslag elders). We hebben dan de volgende 4 wedstrijden voor de zevende ronde VelocitasHelmond; Stormvogels die om beurten den kop nemen. In de 12e ronde moet J. Heij do baan verlaten, deze had te veel van zijn krachten gevergd. De zes eerstaankomenden in deze rit zijn: B. Glas, G. Aukes; Jac. Kager, W. Wouters, Jac. Schipper en II. Oudshoorn, die het in de beslis singswedstrijd over moesten doen om de le, 2e, en 3c plaats. Deze 5 K.M. wedstrijd werd verreden in 7 min. 43.6 sec. als le G. Oukes, Alkmaar, 2. G. Glas, Beverwijk, 3. H. Oudshoorn, Beverwijk. De afval wedstrijd voor Profs en Onafhankelijken werd op schitterende wijze gewonnen door K. Fruite ma, die de heeren J. v. d. Heiden en H. J. Dieterman resp. met 2e en 3e met 1 ronde voorsprong het na kijken gaf. Na de pauze de nationale koppelwedstrijd voor Profs en Onafhankelijken over 60 K.M. (360 ronden) met 6 klassementen. Aan den start verschijnen 6 koppels, n.1. 1. Westerv. d. Heiden; 2. P. Vluggen B. Koumans; 3. MatenaRiethoven; 4. Bogaart Snoeijers; 5. v. d. Leur—van Dijk; 6. Kcssclaar—Die terman. Er wordt met een flink tempo aangevangen en in de 4e ronde doet Bogaart de eerste uitlooppoging, welke mislukt. Het le klassement is voor het kop pel v. d. Leur—van Dijk 4 punten; Kessclaar—Die terman 3 p., BogaatBnoeijers 2 p., en Hatema Riethoven 1 p. De eerste uitgeloofde premie van f 5 is voor P. Vluggen. In de 160e ronde weet P. Vluggen de eerste ronde te nemen, met premie, gevolgd door Riethoven en Van Dijk. In de 153ste ronde neemt VluggenKou mans de tweede ronde. Het 2e klassement komt door de verschillende jachten geheel te vervallen. In de 156e ronde wordt de race onderbroken wegens den regen. Na dit oponthoud volgt het 3e klassement, gewonnen door v. d. Leur 4 Dnt,; Matena 3 pnt.; Vlug gen 2 pnt. en Kesselaar 1 pnt. Het 4e klasement door Matena 4 pnt.; Vluggen 3 pnt.; v. d. Leur 2 pnt. en Bogaart 1 pnt. Een collecte op de overdekte tribune brengt f 6 op, voor dat koppel welke het eerste een ronde neemt. De stand is nu: aan den kop: Vluggen—Kou mans; op 1 ronde: MaternaRiethoven en v. d. Lenrvan Dijk; op 2 ronden: Westerv. d. Heiden en Bogaart- Snoeijers;_op 6 ronden: Kesselaar—Dieterman. Tij dens het 5e klassement komt Wester te vallen, ter wijl Riethoven over de vallende fiets van Wester rijdt en een slag'over den kop maakt. Beiden wor den weggedragen. Van der Heiden rijdt thans als reserve en even later komt. onder daverend applaus J. Riethoven wederom in de haan. In de 310e ronde komt de beslissing van het 5e klassement, n.1. v. d. Leur 4 pnt; Matena 3 pnt.; Vluggen 2 pnt. en Kes selaar 1 pnt. Er zijn nog 50 ronden te rijden en alle uitlooppogingen mislukken en zoo nadert de strijd voor het 6e en laatste klassement. Met een geweldige spurt weet P. Vluggen dit klassement te winnen 8 pnt.; Matena 6 pnt.; van Leur 4 pnt. en Bogaart 2 p. De eindstand van dezen koppel wedstrijd is: 1. P. Vluggen—B. Koumans 15 pnt., tijd 1 uur 26 min. 33 sec.; op 1 ronde: 2. M. v. d. Leur—B. van Dijk 18 pnt.; 3. W. MatenaJ. Riethoven 17 pnt.; op 2 ron den: 4. C. BogaartP. J. Snoeiers 5 pnt. Op 5 ron den: 5. WesterJ. v. Heiden. Op 6 ronden: P. Kesse laarH. J. Dieterman. Zondag 12 Mei a.s. belangrijke internationale wed strijden. Wij verwachten alsdan bij goed weer een enorme belangstelling. pauze zagen we de R.H.B.S. uil een ander vaatje tappen en al spoedig was de stand gelijk. liet was te zien, dat de Kweekschool het niet, zou houden, maar een onnoodig veroorzaakte strafschop door één der R.H.B.S.-backs, dreigde roet in 't eten te gooien, want hierdoor kreeg de „Kweek" weer de leiding. En nu konden we een geweldige strijd zien, tusschen een Kweekschool, dat met 8 backs speelde en een R.H. B.S., dat alles op den aanvr' zette. En eindelijk 6 min. voor 't einde liep v. d. Goes (H.B.S.'er; B.K.C. 3) op een verdwaalden voorzet toe cn het gelukte hem den bal in 't net te werken. Toch hield de Kweekschool tot 't einde stand, zoodat ook deze wed strijd in en 22 gelijk spel eindigde. De le verlen ging bracht voor de R.H.B.S., die toen voor don wind hadden, geen doelpunt, zoodat de Kweekschool zich nog onverwachts gunstige perspectieven geopend zagen op de uiteindelijke overwinning, maar weder om zou 't v. d. Goes zijn, die geheel onverwachts zijn school in veilige haven bracht, door een prach- tigen omhaal, die achter den keeper in 't doel be landde. Dit beteekende meteen de overwinning en zoo gelukte het R.H.B.S voor het eerst sedert 7 jaar weer eens de le prijs wc>g te halen. De prijsuitreiking. Deze werd ingeleid door de heeren Kramer en Mol, die onder anderen mededeelden, dat het volgend jaar de schoolwedstrijden voor de 10e maal gehou den zouden worden, hetgeen niet ongezien voorbij zou gaan. Daarna reikte de burgemeester de prijzen uit, waarbij eenige extra prijzen waren, nl. één voor de speler, die individueel het beste geweest was in de Lagere School-finale en céén voor den keeper die... de meeste keeren had moeten visschen! En zoo be- noorde ook dit tournooi, waarop de heeren organi satoren met groote voldoening op kunnen terugzien, tot het verleden. —winnaar D.F.C.—P.S.V.; Winnaar FeijeroordFluks winnaar QuickE.D.O.; JulianaBlauw Wit. Vijf Mei wordt weer gespeeld (Sp.k.r) Protest Hengelo. Aan de hand van een foto, zoo vertelden we verle den week, heeft Hengelo geprotesteerd tegen den uit slag van haar promotiewedstrijd tegen S.C.H. Die foto wees n.1. duidelijk uit dat een bal door den S.C.II.-kceper was gestopt achter dc lijn. De heer Hollander deelde in zijn sportpraatje onze meening dat zij wel geen succes zou hebben met dit protest. Wij meenden dit op grond van het feit, dat Hengelo niet binnen de gereglementeerde tijd van 5 minuten heeft geprotesteerd. De heer Hollander vreesde dat dc protestcommissie zou vreezen voor het precedent dat met gebruikmaking van foto's zou worden geschapen. Het is waar dat letterlijk alles bijgewerkt en geretoucheerd kan worden in de fo- totcchniek van thans en misleiding is niet uitgeslo ten. Berger's carrière. De heer Hollander maakte ook een goede opmer king over de wielrencarrière, die onze sprintkampi- oen Berger nu gaat volgen. „Tegenover de geringe kans dat Berger met ongetrainde fietsspieren een wielersportster wordt, staat het zekere verlies van een athletiekgrootheid die in de sprint tot de eer sten op dc wereld mag worden gerekend.' BelgiëNederland. De heer Fogg (Engeland) die Zaterdagmiddag j.1. de Bekerfinale in Engeland floot en in Amsterdam de laatste Holland—België match onder zijn hoede had, zal op 12 Mei te Brussel ook leiden. Olympisch voetbaltournooï. De „Tel." meldt dat de FIFA aan de heeren Bau- wens (Duitschland) en Lotsy (Nederland) heeft op gedragen een uitgebreid rapport op te stellen en uit te brengen over de organisatie van het Ol. Voetbal tournooï te Berlijn in 1936. Van de resultaten van dat rapport zal het in hoofdzaak afhangen of het OI. Voetbaltournooi doorgang vindt, ja, dan neen. Massy terug! De bekende bravour-spil van ons Ned. Elftal van een jaar of vijf terug is weer in Roermond's voet balploeg opgenomen. Massy, teruggekeerd in de oude gelederen en midvoor spelend, toonde wat spelver- deeling betreft veel overeenkomst met Bakhuys. Hij schoot echter zelden zelf doch gaf opgelegde kansen aan zijn medespelers. Aldus de Sportkroniek. Humor van de schoolwedstrijden. Van de Amsterdamsche schoolwedstrijden vertelt de Sp.k.r het volgende aardige voorval: twee en twintig knapen bekampten elkander met het enthou siasme der jeugd, speciaal de jeugd in den leeftijd van een jaar of twaalf eigen. Een der partijen weet eindelijk te scoren, juichend rennen de knapen terug, waarna de „aanvoerder" in opperste vervoering uit roept: „Vooruit manne, nou in de W.-formasie..." Wielerbaan Heemstede. Zondag j.1. is de Heemsteedsche wielerbaan voor het seizoen 1935 geopend. PETTEN. PETTEN I—HELDERSCHE BCYS. 1—2. Deze ploegen bonden den strijd aan voor 't Gouden Kruis, onder leiding van den heer Snijders. Petten speelde met een viertal invallers, ofschoon het hun niet te wijten is, dat de kamp een onbevredigend ver loop had. Van de 6 kwartier was P. er zeker 5 in de meerderheid, doch hoe vaak en hoe mooi zich de kansen ook aanboden, dc voorhoede was ten cenen- male onmachtig deze te benutten. H. B., wier spel eveneens beneden het normale competitiepeil bleef, was iets gelukkiger; uit een ongcvaarlijken aanval konden ze tengevolge van een misverstand tusschen Raven en v. d. Vlies het, eerste doelpunt scoren. Een penalty aan do andere zijde bleef zonder resultaat en in plaats van met een voorsprong voor P., die alles zins verklaarbaar was geweest, ging de rust in met 1—0 voor H. B. Na de rust speelden dc Boys voor den wind, doch dit leverde hun weinig voordeel op, want P. bleef attaqueeren. Eindelijk dan slaagde Eriks erin een goeden treffer te plaatsen en met dezen gelijken stand bleef alles nog mogelijk, maar een tweede doelpunt kwam aan de niet verwachte zijde door Snijders, die, voor Raven onhoudbaar, een voorzet van rechts in joeg. In plaats dat dit P. tot grootere krachtsinspan ning inspireerde, stak het hinderlijke gemopper den kop weer op en feitelijk was de kamp reeds ver voor den afloop en onnoodig in het voordeel van H. B. be slist, dat zich door deze 21 overwinning in de vol gende ronde voor het Gouden Kruis plaatste. 28 ApriL Promotiecompetitie 2 F: Atlas—H.R.C. 4 3—1. Rauchbeker. Voorronde: Succes—B.K.C. niet ge speeld (zie overzicht). Eerste ronde: D.T.S.—1Texel 1—3; Zaanlandia— H.R.C. 2 2—1; Sparta 1—West Frisia 2 2—4; K.V.V. 1 -I-Ielder 2 1—3. Gouden Kruis. District Den Helder. Voorronde: Succes 2— MX-D. 6—3. Tweede ronde: Petten—Held. Boys 1—2; B.K.C. 2—Dosko 2—2 (be- zeker komt in volgende ronde). Competitie N.H.V.B. Adsp. Helder eHelder f 41 Succes b—H.R.C. c 0—1.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6