J J L OMGEVING BOEKhOUDBUREAU Holl. Maatschappij v. Landbouw Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. OVERZICHT. De kwestie met Succes—B.K.C. is deze. B.K.C. belde den N.H.V.B. op dat vele spelers verhinderd waren (Flora?). N.H.V.B. antwoordde, dat uitstel moeilijk ging wegens le a.s. Zondag te spelen wedstrijd van N.H.V.B.-elftal te Wieringen; 2e. op 12 Mei te spelen match BelgiëNederland. B.K.C. zei dat ze zich dan desnoods terug zouden trekken en vroeg of boete zou volgen. N.H.V.B. antwoordde dat dat in dit geval niet zoo zou zijn en zou nader bericht doen. B.K.C. ontving daarop een briefkaart met de mededeeling „we bevestigen hiermede ons telefonisch onderhoud dat. de wedstrijd SuccesB.K.C. voor Zondag verval len is." Hieruit valt ook op te maken dat B.K.C. uitstel heeft gekregen, als men speciaal let oo „voor Zon dag". We wachten dus maar af. GOUDEN KRUIS-WEDSTRIJD. I Succes II—M.L.D. I, 6—3. Succes II.speelde voor de eerste ronde in de gouden kruiswedstrijden tegen de Marine-Luchtvaartmannen en wisten zich door een 63 overwinning in de 2de ronde te plaatsen. Om 2 uur laat H. Augustein beginnen en al spoe dig ontwikkelt zich een aardige strijd met S. eenigs- zins in de meerderheid. M.L.D. liet zich ook niet on betuigd en kwam ook nogal eens voor de S.-veste. doch de S.-achterhoede was op haar post. Succes opende al spoedig de score en wist voor rust reeds 5 maal het M.L.D.-net te vinden, terwijl M.L.D. 2 maal scoorde. Na de rust ging het spel vrijwel gelijk op en neer. ieder wist eenmaal het net te vinden, zoodat de uitslag was 63 voor Succes II. De Succes b-adspiranten speelden tegen H.R.C. c en verloren met oneven goal. Succes I kwam op zeer fortuinlijke wijze aan hun eerste overwinning in den Rauchbekerwedstrijd, doordat B.K.C. zich in het laatst der week heeft te ruggetrokken, dit zijn we van B.K.C. niet gewoon. Had B.K.C. geen elftal disponibel voor dezen wed strijd? (Zie hiervoor onder N.H.V.B.-overzicht Sp. Red). ANNA PAULOWNA. De morgenstond had goud in den mond voor B.K.C. Als we eens even nagaan won B.K.C. 4 om 10 uur met 3—0 van Callaptsoog 2. Daarna won B.K.C. 3 met 10 van Callantsoog 1 en zoo werd het steeds minder: B.K.C. 2 speelde 's middags gelijk te gen D.O.S.K.O. voor het Gouden Kruis. En dit be- teekend, zooals bekend voor de bezoekers de over winning. Op papier lijkt de 2—2 uitslag van ons tweede te gen DOSKO geenszins de slechtste prestatie van den dag; D.O.S.K.O. is toch nog altijd tweede klasser en B.K.C. 2 verblijft in de derde klasse. Dat is alle maal waar, maar als u als wij den wedstrijd had ge zien, dan zou u ook onbevredigd weggegaan zijn, om dat B.K.C. 2 deze match had kunnen winnen, zon der dat daartoe de wereld op haar kop had behoe ven te staan. Zonder slaf of stoot trok DOSKO van leer en scoorde middels Moerland. Arie de Graaf, een oud- B.K.C. adspirant, die niet die voetballer is geworden die wij indertijd in hem meenden te zien, maakte er even later 2—0 van. B.K.C. kwam toen een beetje bij haar positieven. Er werd hard maar zeer slordig gewerkt. Dit was overigens ook een slechte eigen schap van D.O.S.K.O. Moerland viel ons bijzonder te gen. Hij meende ongelukkigerwijs zijn slechte vorm met zijn mond te kunnen aanvullen, wat de stem ming in de zwarte gelederen niet zal hebben ver beterd. N. v. Wees bracht tenslotte een tegengoal, toen do trapvaste D.O.S.K.O.-achterhoede (vooral de rechts back mistte niet vaak) een lek vertoonde. Overigens kon D.O.S.K.O.'s verdediging gerust on gestraft eens een lek vertoonen, want v. d. Werken c.s. bleken niet bij machte een goed schot te lossen. Op angstwekkende wijze liet P. Paarlberg de ballen vaak rollen, maar gedoelpunt werd er niet. Eindelijk wist Keijzer dan toch gelijk te maken. Hoewel er in de laatste minuten een verwoede strijd om de leiding heerschte, waarbij B.K.C. 2 bij een sik kepitje doortastendheid succes had kunnen hebben, bleef het juiste schot uit, zoodat D.O.S.K.O. de vol gende ronde bereikt had. B.K.C. I moest naar Succes I voor den Rauch- beker. Talrijke afberichtjes noopten de elftalcom missie om zich terug te trekken. Zie verder onder N.H.V.B. overzicht. De adspiranten verloren, te Schagen onvolledig van Sparta a (04). DIRKSHORN. Dirkshorn speelde Zondag vHendschappelijk tegen een N. Niedorp-combinatie, gevormd uit tweede en derde elftal en een 3-tal adspiranten. Tot aller ver rassing wist Dirkshorn met niet minder dan 80 te winnen, een uitslag die na de teleurstellende resul taten van den laatsten tijd niet meer voor mogelijk gehouden werd. Het ging hard bergafwaarts met D.F.C.'s prestaties en nu plotseling waaide er eens een frissche wind door de „gelederen", die om het crisisbeeld te helpen voltooien al aardig begonnen uit geput to geraken. De „fut" was er totaal uit. Maar we hopen dat van nu af aan de moeilijke tijd voorbij is en dat vooral door het toetreden van de 3 oud-St. Maarten-spelers, die vanmiddag proefstoom- den en die uitstekend voldeden de goede club geest en de liefhebberij tot het voetballen weer terug- keeren. Het liep alles best, er werd heel aardig gecombi neerd en ook de voorhoede treuzelde nu eens niet, maar schoot veel ën zette door op het goede moment. Het was over de geheele linie een herboren elftal, dat hier werkte. Allen zaten er op, keken veel beter uit met plaatsen, zoodat t' te wenschen is dat deze com binatie nu eens goed bewaard mag blijven, vooral met het oog op de volgende competitie. Een verslag van alle doelpunten willen we niet geven, maar alleen de prachtig, in vollen ren ingekopte goal van D. v. Teulingen noemen en ook Slik weerde zich prachtig in zijn doel, getuigde de 0 voor zijn tegenstanders. BERGEN. B.S.V. II—EGM. BOYS II, 1—7. Een weerzinwekkende vertooninq, waar tegen krachtig dient te worden opgetre den. Het lust ons niet en het zou ons vermoedelijk ook niet wel gelukken van bovengenoemden wedstrijd om het Gouden Kruis een geregeld verslag te maken. Dat spijt ons in de eerste plaats, voor de Egmond- sche Boys, die zich een faire, hardwerkende ploeg heeft getoond, maar het spijt ons ook voor die B.S.V.'ers die gedurende den geheelen wedstrijd hun uiterste best hebben gedaan, maar die niet bij mach te waren de debacle te verhinderen, En we hebben bewondering gevoeld voor veteranen als Kramer en Jansen en voor Kees Bakker en Ludding van de jonge garde, die sportief genoeg waren en over vol doened clubliefde beschikten, om niet het bijltje er bij neer te leggen en uit protest het veld te verlaten. Want de wijze waarop aanvoerder(?) De Beurs en zijn jongeren broer hebben gespeeld, of bete gezegd „niet hebben gespeeld", gaat alle perken te buiten. Als die heeren grieven hadden gegrond of on gegrond dan hadden ze beter gedaan de voet halschoenen niet aan te trekken. Maar eenmaal be sloten te spelen, was het hun plicht geweest, dit zoo goed mogelijk te doen en niet op een dergelijke de inonstratieve wijze op te treden, als wij en met ons het publiek dit moesten aanzien. Dat is een belee- diging voor allen die het met de voetbalsport in het algemeen en met de vereeniging B.S.V. in het bij zonder goed meenen. Ilct ligt niet op onzen weg hier over meer te zeggen, doch het lijkt ons in het wel begrepen belang der vereeniging. indien het bestuur tegen een dergelijk optreden krachtige maatregelen neemt, opdat een dergelijke weerzinwekkende ver tooning op het terrein aan de Kerkdijk zich niet her- hale. Genoeg zij daarom gezegd, dat het eenige punt van B.S.V. uit een strafschop ontstond welke door Jansen benut werd cn dat de gasten op zeer goed- koope wijze aan hun doelpunten kwamen. Mogen we voorts de elftalcommissie attent maken op den jeugdigen Ludding, dien we nog voor kort in het adspirantenelftal zagen spelen? Daar zit wat in dien knaap. Als hij leeren kan oordeelkundiger te plaatsen en vooral niet te hoog. de ballen te spe len en nog een weinig vasthoudender wordt, belooft hij inderdaad veel voor de toekomst. Hulde ook aan de twee veteranen, die gezwoegd hebben van het begin tot het einde en daarmee toon den meer clubliefde in hun pink te hebben, dan de gebroeders de Beurs in hun heele body.. Tot zoover over dezen, ook voor ons mislukten en ko"den vo"4T - iddag. DIVERSEN. België gekraakt. Zondagmiddag verloor België met 61 van Duitsch- land. Raymond Braine deed niet mee; ook Capelle stond niet midvoor, maar Mondelé. Ondanks dit re sultaat mag Nederland op 12 Mei niet op een gemak kelijke taak rekenen. Ook België hecht evenals wij aan de HollandBelgië wedstrijden veel meer dan aan andere matches tegen wie ook. KN.V.B.-Beker. Feijenoord plaatste zich in de 7e ronde door een 40 overwinning op de derde klasser Fluks. E.D.O. deed dit eveneens door een 30 zege op Quick (Nij megen). Hockey Nederland—Duitschland. Ons nationale hockey-elftal verrichtte Zondag een prestatie van groote beteekenis. Het won verdiend van Duitschland, een der sterkste hockey-landen, (21). De Duitschers hadden voor rust de leiding; na halftime was Holland echter beter. Ned. Limburg—Belg. Limburg. Te Roermond won ons Limburg Zondag met 64 van het elftal van de provincie Limburg in België. U,T de Z IJ P E De S.D.A.P.-lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing van Zijpe luidt na gehouden referendum onder de leden als volgt: 1. C. Nannis, 2. J. J. G. Blom, 3. H. C. Veltman, 4. Mevr. M. Vriesman—Slot; 5. H. Rens 6. P. Koopman; 7. J. C. Bellis; 8. A. Burger. ST. MAARTENSBRUG. BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een van de oudste huizen, staande in de Kerkebuurt alhier en bewoond door de gezinnen de Leeuw, Schenk en Kooij, door onbekende oorzaak tot den grond toe af gebrand. De vlammen grepen op het met riet bedek te perceel zoo snel om zich heen, dat de bewoners, die reeds ter ruste waren, zich nauwelijks konden redden. De brandspuit met de ijverige bemanning was spoedig ter plaatse. Het huis was echter niet meer te redden, een zee van vlammen als het was. Toch heeft de brandspuit zeer nuttig werk gedaan, want het belendende perceel van den heer Dalen- berg, dat groot gevaar liep, wist men te behouden. Huisraad en inboedel van alle drie gezinnen is geheel verbrand. Twee van de bewoners waren verzekerd maar de heer Kooij jammer genoeg niet. WAR VENHUIZEN Te koop: 2 JONGE GELDEKOEIEN, bij P. BLAAUBOER, Waardpolder, Kolhorn. BRAND. OORZAAK DE PETROLEUM- VERGASSER. Zaterdagmiddag omstreeks half een ontstond een begin van brand in het perceel bewoond door den heer Joh. Berkhout aan de Oudewal alhier. Aangewakkerd door den stevigen Noordenwind, sloegen de vlammen al spoedig naar buiten en dacht men dat aan behouden geen sprake meer was. In middels verscheen de motorspuit ter plaatse, die met twee slangen werkte en behalve nog een slang op de brandkraan van de waterleiding wist men betrek kelijk spoedig den vuurhaard te blusschen. Na den brand hebben we een kijkje genomen, een geweldige chaos was te aanschouwen, gedeeltelijk uitgebrand, bijna alles vernield en geweldige water schade. Gelukkig was de wind gunstig en bestond voor de belendende perceelen geen vrees. De oorzaak van den brand is ontstaan door een petroleumvergasser. Dat deze toestellen lang niet on gevaarlijk zijn, blijkt uit het feit. dat voor een 14 dagen terug bij zijn buurman ook hierdoor een be gin van brand weru ontdekt. Naar werd medegedeeld was alles verzekerd. GOUDEN HUWELIJKSFEEST HOOG- VORST—BARSINGERHORN. J.l. Zaterdag vierde de heer H. Hoogvorst en G. G. Barsingerhorn hun gouden huwelijksfeest. Van alle zijden heeft men bij deze gelegenheid ge toond met dit echtpaar mede te leven en is hun een zeer groote belangstelling ten deel gevallen. De een voudige kamer was versierd met diverse bloemstuk ken of ruikers. Dr. van Hesteren gaf blijk van zijn medeleven en kwam de jubilarissen persoonlijk feliciteeren. Het fanfarecorps „Tavenu" bracht het echtpaar 's avonds een serenade. De buren hebben gezamenlijk diverse nuttige huishoudelijke geschenken gegeven, hetgeen zij opperbest kunnen gebruiken. De 72-jarige echtgenoot geboren te Schoorl, is alom gezien. Zijn kunst om te rijmen heeft hij bij vele ge legenheden getoond. Zelfs kortgeleden bij gelegen heid van het jubilé van den heer A. Nicolai. De echtgenoote, eveneens 72 jaar, is te Warmenhuizen geboren, is evenals de heer Hoogvorst nog zeer kras en geeft het idee nog jaren mee te kunnen. Dat zij beiden nog jaren gelukkig mogen samen leven is zeker de wensch van de ingezetenen van Warmenhuizen. LANGEND IJ K In de jongste vergadering van het Langendijker Drankweer-Comité, werd meegedeeld, dat de gemeen ten Zuidscharwoude en Broek op Langendijk niej langer subsidie meer verleenen voor de drankbestrijw ding. Wat betreft de aan de gemeenteraden verzon den adressen tot vermindering van het aantal vergun ningen en verloven A, werd besloten, hiervoor geen verdere actie te voeren, daar het aantal vergunningen aan Langendijk laag is en te St. Pancras, over welke gemeente het Comité ook zijn arbeid uitstrekt, alleen een verlof A. is. De wensch en verwachting werd uit-i gesproken, dat niet tot verhooging van het maximum zal worden overgegaan. Als voorzitter trad af de heer J. Biersteker te Broek op Langendijk, in wiens plaats de heer Bierman werd gekozen. Den aftredenden voorzitter werd dank ge bracht voor zijn vele bemoeiingen. Tijdens de Blauwe Week zal men weer een auto laten rijden met het propaganda-materiaal der Noordh. Prop. Cie. Na de sluitingsdemonstratie werd afgevaardigd de heer C. de Jong Tz. te St. Pancras» =3 der Zitdag te ALKMAAR Woensdag 1 Mei van 10—4 uur in Café ,,'t Paardshoofd" bij SLEUTEL. (Aparte spreekkamer). Zitdag te SCHAGEN Donderdag 2 Mei van 9.30— 12.30 in de „Beurs" bij BOONTJES. (Aparte spreek kamer.) Gevraagd: EEN MEISJE, voor dag of dag en nacht, niet- ouder dan 15 jaar en nog 1 a 200Q Kg. Hooi. te koop, bij J. MEELDIJK, Lotwag 34, Anna Paulowna. Gevraagd: NET DAGMEISJE, niet boven 18 jaar, bij ALB. RA* VEN, Barsingerweg, Wieringer* waard. 1 Te koop: Enkele bakken EERSTELINGEN en EIGEN HEIMERS, klasse A, kleine maat, bij G. C, VAN BALEN BLANKEN, Annj* Paulowna. Te koop: KUIKALF met zw. vlek en 5 biggen, C. BLAAUBOER, Wieringerwaard. Te koop: 4 bak ZEEUWSCHE BLAUWE, 4 bak BEVELANDERS en 5 bak BLAUWE EIGENHEIMERS, bij A. de BOER, Oudkarspel, A 337 VOERBIETEN te koop bij Wed. A. HUIBERTS, Kleiweg, Anna Paulowna. Gevraagd, voor direct: EEN WERKMAN, die goed met paarden kan om-< gaan, bij Jb. BUNING, Wieringer waard. NOORDSCHARWOUDE. Ook dit liep best af. Het vierjarig zoontje van den heer Hink bij de gas fabriek geraakte Zaterdagmiddag achter het huis te water. De moeder die het ongeval zag gebeuren, sprong pardoes achter haar kind aan en wist het van den verdrinkingsdood te redden. Candidaten voor den Gemeenteraad. Bij gehouden referendum is de groslijst van de R.K. Staatspartij voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing als volgt: 1. P. Duijves aftred., 2. L. Schrijver aftr., 3. Th. L. Bruijn, 4. N. Groot, 5. C. Bakker, 6. W. Kuin, 7. G. de Boer, 8. J. Hand, 9. A. Schuffelen. Weer minder omzet. De omzet van den Noordermarktbond over de maand Maart vertoont weer een enorm verschil met die van dezelfde maand van verleden jaar. Ruim f 100.000 minder is er deze maand ontvangen, n.1. 202437, tegen 305406 in Maart 1934. ZUIDSCHARWOUDE. Eervol ontslag gevraagd. De heer J. Th. Kunnen, gemeentesecretaris, eerste ambtenaar van den Burgerlijken Stand en agent voor de Arbeidsbemiddeling, heeft uit al deze betrek kingen eervol ontslag aangevraagd met ingang van 7 Juni a.s. OUDKARSPEL. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. In de gehouden vergadering van de plaatselijke kiesvereeniging, gevormd uit de ontbonden afdeeling van den Vrijz.-Dem. Bond is de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als volgt samengesteld: 1. P. Kostelijk, aftr., 2. Mr. C. P. Eecen aftr., 3. A. Ootjers, 4. Jb. Kroon Jbz., 5. P. Kroon Jbz., 6. Jb. Eecen. Van een wissen dood gered. Zaterdag heeft de heer Jan Mulder, chauffeur-mon teur van de firma Eecen alhier het zoontje van den heer C. Molenaar van een wissen dood gered' Ach ter de auto-herstèlplaats een paar klompjes drijvende te zien, was voor hem aanleiding aan een ongeval te denken. Zonder zich meer te bedenken, sprong tiij te water en smaakte het genoegen, na te hebben ge doken, het jongetje naar de oppervlakte te brengen. Geconstateerd werd, dat het precies op het nippertje af is geweest. Aan Mulder ons compliment voor dit optreden. BERGEN INTERNATIONALE VEREENIGING „BELLAMY" Sluitingsavond van het seizoen. De groep Bergen van de Internationale Vereeni ging „Bellamy" houdt haar sluitingsavond van het seizoen, op Donderdag 2 Mei a.s. in café „Onder de Linde", achter de Ruine. De voorzitter van de groep Alkmaar, de heer Kohnert, zal de vraag beantwoor den: „Hoe komen wij tot den Bellamy-slaat?" De toegang is vrij, terwijl débat gewenscht wordt. HOTEL „PRINS PICCOLO". Kinderoperette in drie bedrijven van Rein Valkhoff; muziek van Jeanne v. d. Haar—Böttger. Zoo is dus nu ook de directeur van hotel „Prins Piccolo", met zijn uitgebreid personeel van kamer meisjes, lieftboys, piccolos, schoenpoetsers, koks en telefonisten in Bergen geweest en heeft Zaterdag avond zijn talrijke gasten in de groote zaal van de Rustende Jager, welke zeer goed was bezet, op waar dige wijze ontvangen. Want hij heeft groot en klein, jong en oud ingehaald met zang, muziek en dans en hij heeft er ernstig naar gestreefd een verblijf in zijn hotel tot een aangename herinnering te maken. En dit valt destemeer te waardeeren, als we in aan merking nemen, dat deze directeur een waarnemer was, omdat de feitelijke beheerder van het hotel door familie-omstandigheden niet aanwezig kan zijn en dus tevens ook de „chef de réception",, de man die aan de touwtjes trekt, op het appèl ontbrak. Waar mede we maar zeggen willen, dat de opvoering der operette nu niet direct onder de meest gunstige om standigheden geschiedde. En als we nu het geheel beschouwen als een zuiver kinderlijk gebeuren,, een opvoering dus van kinderen voor kinderen, dan mee nen we te mogen zeggen, dat de avond geslaagd is in alle opzichten. Want nietwaar, er is gespeeld met enthousiasme en met een lofwaardigen ijver en in de zaal zijn de belevenissen op het tooneel met spanning gevolgd. Een spanning welke zich dikwijls- en terecht ontlaadde in een klaterend applaus bii open doek of een daverend gelach om de vaak geestige trouvail les. Want tekst en muziek van deze kinderoperette zijn van een buitengewone kwaliteit, omdat ze zijn sober en bevattelijk, geestig en pittig, kleurrijk en melodieus. We denken aan het Kwartet „Hoe lang ben ik; hoe lang ben jij?" dat veel guitiger had moeten worden voorgedragen; aan het lieflijke „Suja, Suj'a, rust brengt de nacht", de aardige vlotte finale van de eerste acte. Voorts aan het aardige Koor der larme oudjes in III en natuurlijk ook aan de frissche slotfinale. Over spel en spelers zullen we zwijgen, omdat we na de uitvoeringen in Schoorl niet in herhaling be hoeven te treden; alleen moet ons de opmerking uit de pen, dat o.i. de afwezigheid van den regisseur merkbaar z'n invloed deed gelden op het vlotte ver loop der handelingen en dat de jeugdige executan ten zwaar te kampen hadden met de groote zaalop pervlakte. Na afloop heeft de heer Corn. Jonker uit Alkmaar, onder wiens leiding de operette was ingestudeerd, allen dank gezegd die aan het welslagen hadden meegewerkt en in dien dank speciaal den schrijver betrokken, omdat het voor hem als Bergenaar, een voldoening moet zijn geweest, dat de operette ook hier werd opgevoerd. Er waren veel bloemen en veel hartelijk applaus als dank voor het gebodene. Heden overleed, onverwachts onze geliefde Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Overgroot vader, Jacob Langerveld, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, M. LANGERVELD— Sleutel._ Bergen. N.H.. 27 April 1935. Verlengde Geestweg 31. WINKEL Zondag nam de Wandelclub van de Gymn.-ver, „Sparta" alhier deel aan de wandeltocht, uitgeschre ven door de Afd. V.V.V. en de K.N.G.V. te Purmer- end. Een tocht van 35 K.M. moest worden afgelegd. De afdeeling Winkel nam deel met een groep van 13 personen, die allen de tocht tot een goed einde brachten en benevens een herinneringsmedaille ook een lunchkaasje medebrachten. Voorts werden be haald twee vereenigingspriizen, n.1. 1 voor de verst- weg komende vereeniging en 1 voor het in zijn ge heel in goede conditie aankomende ploeg. BROEK OP LANGENDIJK. 27 April 1935. 625 Kg. uien f 7.10, driel. f 4.50, 1340 Kg. bieten f 0.60 57000 Kg. gele kool f 1—1.90, doorschot f 1, 46000 Kg. D. witte kool f 0.70—1.40. NOORDSCHARWOUDE, 27 April 1935. 3800 Kg. uien f 7—7.50, drielingen f 4—4.90, grove f 6.30—8.50, 9700 Kg. peen f 0.90—1.80. 7000 Kg. kroten 4060 ct., 80.000 Kg. gele kool f 1—- 1.60, 169.600 Kg. D. witte kool f 0.70—1.50. ALKMAAR, 27 April. Op de heden gehouden botermarkt werd 60OT1^ ct. betaald. Kipeieren (groothandel) f 2—2.25, en eendeieren f 1.90. ALKMAAR, 27 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 102 koeien: melk f 115165, en gel de f 90140; 121 nuchtere kalveren (slacht) f 3—8, 108 overhouders f 1015, 20 lammeren prijs niet ge noteerd; 9 biggen (10 weken) f 12, 12 bokken en gei ten f 3—7, kleine bokjes f 0.25—1. ALKMAAR, 27 April. Eierveiling: 285000 kipeieren: 56—58 Kg. f 1.90—2; 58—60 Kg. f 2—2.10, 60—62 Kg. f 2—2.20,' 62—64 Kg. f 2.10-2.30, 64-66 Kg. f 2.20—2.50. WARMENHUIZEN, 27 April. Aangevoerd: 26100 Kg. gele kool le kw. f 1—1.20, 26500 Kg. D. witte kool f 0.80—1.40, 1500 Kg. peen f 0.60. GESLAAGD. Op het op 24 en 25 April jl. te 's Gravenhage ge houden examen van de Nationale federatie voor de Vakopleiding van Schoenmakers en schoenherstel lers onder Rijks toezicht en vastgesteld examen programma door Z.E. den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, slaagde onze plaatsge noot, de heer S. van Ruiten, Mr. Schoenmaker, al hier. EEN BOTSING. Zaterdagavond botsten twee wielrijders, J. E. van Br. op Langendijk en v. d. M. uit Schagen, in onze gemeente op den hoek Ged. Gracht met een dergelijke kracht op elkaar, dat een der personen bij het Cen traal Drogist Het Groene Kruis moest worden bin nengedragen. Dr. U. H. Nanninga, verleende spoe dig geneeskundige hulp en constateerde een lichte hersenschudding. De persoon is later naar zijn wo ning overgebracht. EEN UITJE. De adspiranten van de voetbalvereniging Schagen zullen Zondag a.s. onder leiding van hunne leiders een tour maken per autobus naar het Olvmpisch Stadion te Amsterdam. Bijgewoond zal worden de voor het kampioenschap van Nederland gespeelde wedstrijd AjaxD.W.S. Indien het mooi weer zal zijn, krijgen de jongelui een buitengewoon mooi uitje. TENNIS. Zondag 28 April speelde de Schager Tennisclub haar eerste wedstrijd voor de competitie 3e klasse A te Enkhuizen, tegen de Enkhuizer Tennisclub. De uitslag van dezen wedstrijd luidt als volgt: le Dames-enkelspel: Mej. A. Groen— mej. E. T. Igesz: 6—1; 6—4. 2e Dames-enkelspel: Mej. A. de Wit—mej. C. Bron der: 61; 61. Dames-dubbelspel: Mej. M. Schild en mej. A. de Wit—Mej. E. T. Igesz en mej. A. Boontjes Cd.: 6—2; 63. 1. Gemengd dubbelspel: Mej. A. Groen en Man- joero—Mej. A. Boontjes Cd. en J. B. Schene: 6—2; 6—1. 2. Gemengd dubbelspel: Mej. M. Schild en J. de WitMej. E. T. Igesz en W. Mast: 26; 1—6. le Heeren-enkelspelN. Groen—C. Nonnekes: 6—1; 64. 2e Heeren-enkelspel. J. de Wit—W. Mast: 8—6; 3—6; 36. Heeren-dubbelspelN. Groen en Manjoero—C. Non nekes en J. B. Schene: 6—3; 6—2. De eindstrijd was 6—2 voor Enkhuizen. Door het niet medespelen van een harer. beste spe lers, den heer Mr. J. A. E. Buiskool, was Schagen zwaar gehandicapt. Zondag 5 Mei speelt Schagen thuis tegen Be Quic-k uit Alkmaar.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7