let bezuinigingsontwerp Plaatselijk Nieuws. Ingezonden stukken. I UlT de OMGEVING Wat de pers er van zegt. Gevaarlijke sport. Felle brand te Groningen. Schagen, 29-4-'35. Mijnheer de. Redacteur, verzoeke beleefd plaats ruimte voor het volgende. Nu notaris Van Veen met een artikel en een ad vertentie een geweldige, doch te late activiteit aan den dag legt, wil ik toch even afscheid nemen. In het onderhoud dat u verzocht en waar u van mij verlangde dat ik een artikel zou schrijven, waar uit zou blijken „dat u het niet vergeten had", is bij nader onderzoek geheel overbodig geworden, te meer nu u in uw artikel een andere ambtenaar noemt dan in ons onderhoud. Bij het onderhoud heeft u de opmerking gemaakt, dat men den indruk kon krijgen, uit mijn artikel dat u met twee gezichten rond liep. Ik heb u toen gezegd, dat dit onderwerp niet aan mij is ter beoordecling, doch dat dit aantal door do lozers der Schagcr Courant moet worden uitgemaakt En wat betreft het beter kennen van uw persoon lijkheid in het openbare leven, wil ik u beleefdelijk doen opmerken, dat door mij op een nadere kennis making geen prijs moer wordt gesteld, anders mocht ik ook nog de een of andere arm kwijt raken. Aan u is niet de beoordeeling of de grens van het behoorlijke in deze kwestie is overschreden. In uw advertentie van Zaterdag j.1. wil u alle mo gelijke inlichtingen verschaffen. Heeft u daar nog den tijd voor? Het is mij bij al die drukte meegevallen dat dit jaar Goede Vrijdag bij u niet op Dinsdag was. Denkt u er nu vooral om, dat a.s. Woensdag 1 Mei de intocht zal plaats vinden als tenminste de vlot brug hij de Stolpen niet voor het verkeer gestremd is. Laten de Zijpenaren dan de nieuwbenoemde en notaris Van Veen maar toewenschen: Goeden Nacht en Wel te rusten. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend. VAN ERP, Schagen. LANGEND IJ K Volgens het'verschenen verslag van de vergade ring van den Ned. Algemeenen Keuringsdienst (N.A.K.) zijn eenige wijzigingen gebracht in de al- gemcene keuringsvoorschriften. Voor Langendijk zijn daarvan de belangrijkste het verscherpen der eischen voor aardappelziekten, het regelen van het vroeg rooien en het opnemen van die aardappelrassen, die besmettingsgevaar voor andere opleveren. Er is ook de aandacht op eevestigd, dat vele partijen poot- aardappelen in do laatste weken voor zeer lage nrii- zen waren verkocht, terwiil de mededeeling, dat de overgebleven partijen voor een toeslag in aanmer king kwamen, te laat is geschied. Men kwam er bovendien tegen op, dat, terwijl nog belangrijke hoeveelheden goedgekeurd pootgoed aan wezig was, het vervoer van ongekeurd pootgoed dooi de N.A.C. is vrij gegeven. Dit werd vooral betreurd, omdat hierdoor de kans op verdere toeneming van bladrolziekte gevreesd moet worden. Meegedeeld werd, dat de N.A.K. omtrent dezen maatregel niet was gehoord. De Noordhollandsche Kolfbond houdt dit jaar zijn groote wedstrijden op 26 en 27 Mei. Ongeveer 160 kolvers zijn daarvoor ingeschreven. De uitslag van het gehouden referendum voor de samenstelling van de R.K. lijst voor den gemeente raad is als volgt: 1. J. Groen Az., 2. C. Kramer Gz., 3. P. Berkhout, 4. J. Weel Jz., 5. D. van Kleef, 6. J. van Kloef, 7. J. Kramer Gz., 8. W. Duijs, 9. J. Broer- sen. De wensch van een deel der arbeiders, om den heer J. Weel op de 3de plaats te brengen, is dus niet vervuld. Aangezien de mogelijkheid verre van uit gesloten is, dat de R.K. 4 zetels zullen krijgen, kan hun wensch, den heer Weel in den raad te krijgen, niettemin in vervulling gaan. Storm op komst. Onder het opschrift „Storm op komst", schrijft de N. R. Ct. o.m. het volgende over het ingediende mil- lioeuen-bczuinigingsontwerp: Colijn zal opnieuw van alles de schuld dragen. En dat zal geschieden, ondanks de treffende passage, die in de algemeene toelichting tot het in gediende ontwerp tc lezen staat. „De aantasting van juist de voornaamste, wijl specifiek Nederlandsche bronnen van welvaart, door oorzaken, die voor verre weg het grootste gedeelte in het buitenland liggen, vormt een benauwend probleem, te benauwender, om dat de bestrijding van die internationale oorzaken door een klein land slechts in gerinae mate succes kan opleveren. Slechts een opmerkelijk gebrek aan inzicht of wel een verachtelijke demagogie kunnen er toe drijven cenigen Nederlandschcn regeerder te verwijten, dat do toestand niet snel genoeg verbetert, d.w.z. dat hij nog niet in staat is gebleken het hui dige aangezicht der wereld te veranderen. Ware dit juist, dan zou men zich er in kunnen verheugen, dat door een eenvoudige verwisseling van regeerders dc welvaart kon worden hersteld. „De regeering is er echter van overtuigd, dat de groote meerderheid van het Nederlandsche volk vol doende gezond verstand en van oudsher genoegzaam politieke scholing bezit om te begrijpen, dat in deze voorstelling slechts een ondeskundige kritiek tot ui ting komc, die deze moeilijken tijd de ontevredenheid aanwakkert, doch niets ten goede vermag te keeren". Deze passage mogen zich alle welwillende, door we zenlijk nationaal gevoel bezielde beoordeelaars van het. thans aanhangig gemaakte bezuinigingsontwerp in de gedachte houden. Niets is natuurlijk gemakke lijker, dan op het ontwerp critiek uit te oefenen. De gelden, die op de begrooting zijn uitgetrokken, alle penningen, die door directe en indirecte belastingen en heffingen van de burgerij worden gevorderd, strek ken ter verzorging van den publieken dienst, ter be vordering van het algemeen belang, en, behalve mis schien cene zeer enkele, luttele bezuiniging, zal geen vermindering van uitgaven kunnen tot stand ge bracht worden, zonder dat daartegenover iets moet worden prijs gegeven van wat wij tot op dit oogen- blik genieten, en dat gewenscht en nuttig wordt ge acht. Het. is echter do nood, die ons tot deze opofferin gen dwingt. Bij de beoordeeling van de voorstellen der rcgecring mogen wij dit geen oogenblik uit het BERGEN Berger Operetteclub „Advendo". Naar wij vernemen heeft de Berger Operetteclub „Advendo", onder leiding van den componist, den heer Jac. Jansen, in studie genomen de Zigeunerope rette „Rolanda". Het ligt in de bedoeling deze ope rette zoo mogelijk nog dezen zomer met medewer king der Alkmaarsche Operetteclub op te voeren in het Openluchttheater der V.V.V. Regisseur is de heer Voorhaal* uit Alkmaar. Men ziet hieruit, dat de/nieuwe vereeniging de za ken goed aanpakt; er wordt met ernst en groote op gewektheid aan de wekelijkschc repetities deelgeno men. KUNSTAVOND. Mevr. Vaz Dias, declamatie; Willy Köh- ler, viool en Jan Couvée, piano. Het zal Vrijdag 10 Mei a.s. ongetwijfeld een mooien avond worden voor de kunstzinnige Alkmaarders. Dan toch zal onze plaatsgenoote, mevr. Vaz Dias Hissink met medewerking van Willy Kohier, viool en Jan Couvée, piano in de Unie te Alkmaar een kunstavond geven. Behalve een fragment uit „De dienende Maagd" van Margot Vos, getiteld „Wer ving", brengen mevr. Vaz Dias en de heer Couvée iets geheel nieuws voor Alkmaar, n.1. „De Nachtegaal", een sprookje van Andersen, muzikaal bewerkt door Winternitz. Zij, die het voorrecht hadden dit tweetal reeds eenmaal te hooren, zullen zeker niet verzuimen nog maals te gaan genieten van de fraaie declamatie van Mevr. Vaz Dias en de knappe artistieke begelei ding van den heer Couvée. Temeer ook omdat zoo wel de pianist als de violist met eenige soli op het programma prijken. Is een verdere aanbeveling wel noodig? W I E R I N G E N Slot bal. Zondagavond J.1. had alhier in café „Concordia" van den heer S. Halfweeg het slotbal plaats der dansvereeniging „Tot Ons Plezier" (T.O.P.) Het bal had als aantrekkelijkheid attracties. De heer Veltman van Anna Paulowna, dansmees ter van T.O.P.. leidde het bal op een deskundige en vlotte wijze. Alle respect daarvoor. De zaal was overvol. T.O.P. kan dan ook een goed geslaagd slotbal van het winterseizoen terugzien. DEN OEVER. Wederom qeval van spionnaqe op den Afsluitdijk? Wederom heeft een tot nu toe onbekend persoon, die per auto naar hier was gekomen, photo's geno men van de militaire werken op den Afsluitdijk, waarna hij vertrokken is in de richting Friesland. Aangezien de Rijkspolitie, een verscherpt toezicht heeft ingesteld, teneinde het photografeeren van die militaire werken tegen te gaan. is het autonummer en signalement van die auto bekend geworden en zal een onderzoek naar den verdachte worden inge steld. HOOGWOUD AARTSWOUD. De voetbalvereeniging kwam vorige week in al gemeene vergadering bijeen ter bespreking, hoe ko men wij uit onze finantieele moeilijkheden. Aller eerst werd de leden op het hart gedrukt, dat wil men de vereeniging in stand houden, de contributie op tijd behoort te worden voldaan. Wegens bedanken van den heer Koeten als secre taris, werd hiervoor aangewezen de heer M. van der Bel, die dit accepteerde, ingaande 19 Mei a.s. In een later gehouden bestuursvergadering werd be sloten machtiging te vragen voor het houden van een verloting. HARENKARSPEL WAARLAND. Uitslag van de voorkeurstemming der candidaten- lijst van de R.K. Raadsleden in de gemeente Haren karspel. Afd. Waarland: 1. C. Bakker; 2. A. Dekker; 3. Jac. Beemsterboer; 4. H. Dekker; 5. Jan Molenaar; 6. Jac. Iloebe; 7. L. Poland; 8. Jb. Overman. Afd. Tuitjenhorn: 1. S. Burger; 2. A. Duijves; 3. Jac. Blokdijk; 4. C. Dekker; 5. P. Muileboom; 6. O. Jonker. Voetbalnieuws. Con Zelo 1 speelde thuis tegen de Meeuwen 1 en moest het loodje leggen met 41. oog verliezen. Niet wat ieder van ons inzonderheid lief is en waaraan wij nu juist persoonlijk bijzonder gehecht zijn en de overweging of daaraan getornd zal worden, mag ons orodeel bepaien, maar de vraag hoe het geheel, waarvan wij slechts een klein on derdeel vormen, het leven zal kunnen behouden, en of de voorwaarden daartoe niet door het ontwerp worden ondermijnd. Wij moeten het ontwerp we zenlijk nationaal willen bezien. M.a.w. waar alles op aan komt is dit, of door het ontwerp geen voor de levenskracht van het gansche volk cardinale belangen worden in de waagschaal gesteld; of ondanks de bezuinigingen, de voorge stelde inkrimping van diensten en reorganisaties de basis voor eene herleving van volkswelvaart zal blij ven gehandhaafd. Het ligt vanzelfsprekend niet in ons voornemen, het ontwerp, welks drukinkt nauwelijks droog is en welks toelichting van niet minder dan tachtig blad zijden nog slechts enkele uren onder onze oogen ligt, in détails te bespreken. Wie zich daartoe reeds nu gerechtigd mocht achten, zou toch inderdaad daar mee blijk geven, den ernst van het vraagstuk, waar voor hij geplaatst werd, niet te beseffen. Hij zou zich gewonnen geven aan wat de regeering schetst als verachtelijke demagogie. Wel mogen wij een algemeenen indruk van het ont werp hier weer geven. En deze moet dan zijn, dat aan den primordialen eisch, dien wij hier boven stelden, door het ontwerp wordt voldaan. Het ont werp moge als gevolg van de openbare discussie, die volgen zal, en de besprekingen in het overleg met de volksvertegenwoordiging voor wijziging, verbete ring wellicht hier en daar, vatbaar blijken, in de al gemeene lijn lijkt het naar ju»ste gedachten ont worpen, daar het aan geen levensbelangen van het geheel oogenblikkelijk te kort doet. De Maasbode vindt, dat de eerste kennisma king zeer zeker den indruk geeft dat de regeering de moeilijke materie met groote zorg heeft behandeld. Het feit, dat de regeering de te verkrijgen bezuini gingen zoo spoedig mogelijk wil doen strekken tot verlaging van die belastingen, welke vooral het be drijfsleven drukken, geeft een aanwijzing, dat ook zij het bezuinigingsontwerp wil beschouwen als een springplank tot een meer efficiente welvaartspolitiek Men zal het ontwerp zeer zeker in dit verband moeten beschouwen. Over menig onderdeel zal nog menig woord moe ten worden gesproken en geschreven. We denken aan de verlaging van pensioenen en verdere loonsverlaging. Gelukkig erkent de regee ring zelf, dat op het stuk van de loonen reeds veel aanpassing is verkregen. Zij wil thans haar aan dacht vooral richten op die loonen, welke zich naar haar meening nog allerminst bij de gewijzigde om standigheden hebben aangepast. Ook wat is voorgesteld op het gebied van het On derwijs, dat, zooals te verwachten was, een groot aandeel in de bezuiniging moet leveren," zal stellig een nauwkeurig onderzoek vereischen. SINT MAARTEN VALKKOOG. Zondagavond had ten huize van den heer M. Kui per alhier het aangekondigde gemaskerde bal plaats. Voor deze maskerade hadden zich 18 personen op gegeven, dewelke in hun bonte kleederdracht een heel jolig aspect gaven. Het was voor de jury, be staande uit mej. D. Bood en de heeren S. Schut en F. Heneweer, en heele toer om naar gerechtigheid de beschikbare prijizen toe te kennen. Gelukkig had de kastelein royaal prijzen beschik baar gesteld, zoodat een elk der deelnemers een prijsje kon worden toegewezen. Naar volgorde waren de prijswinnaars(sters) de volgende: Groepen: le prijs de dames J. Stins, Jan netje Stins en Gré Bijpost, als Verleden, Heden en Toekomst; 2e prijs de heer Jn. Groet en N. Koning Jd., als herder en herderin. Enkelingen: le prijs Mej. R. Koning, viooltje; 2e prijs de heer A. Boontjes clown; 3e prijs Corrie Bij- post, schoonmaak; 4e prijs Machiel Bijpost, visscher- man; 5e prijs Alie Groot, ballon; 6e pr. Louw Groot, Moeder en dochter; 7e prijs Klaas Boontcjs, pinda mannetje; 8e prijs Trijnie Kuiper, roodkapje; 9e prijs Jannie Bijpost Rd., denneboom; 10e prijs Nelie Bronder, Nederlandsche vlag; 11e prijs Nelie Bij post Wd., viooltje; 12e prijs Japie Groot, clown; 13e prijs R. Blok, pirot; 14e prijs Klaaske Kaai en 15e prijs Vrouwtj.e Koordes. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, siga ren en chocolade, werden met vreugde door de win- naars(sters) in ontvangst genomen. Men kan terug zien op een goed geslaagd gemaskerd bal en tot slot een gezellig bal. WINKEL Na gehouden referendum onder de leden van de alf. S.D.A.P. t.e Winkel is de lijst van candidaten als volgt samengesteld: 1. P. van Zoonen; 2. J. Engel; 3. A. Raven; 4. Mevr. D. KrabElinger; 5. Tj. Posthu mus; 6. P. Kort; 7. L. Hoitinga; 8. Jac. Zwaag; 9. J. v. d. Kommer; 10 G. Kuiper. ALGEMEENE VERGADERING HENGELSPORTVER. „DE BAARS." Gisteravond vergaderde bovengenoemde vereeni ging in het lokaal van den heer P. Bontes alhier. Voorzitter de heer J. C. Pronk. Aanwezig 26 leden. Voorzitter opent met een hartelijk woord van wel kom en spreekt den wensch uit dat de besprekingen in het belang der vereeniging zullen verloopen. De notulen der vorige vergadering worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer J. v. Schoorl over huurprijs van het bouwtje, tegen vijf gulden per jaar. De vergadering was tegen huren van dat stukje bouwland.. Verder was ingekomen een schrijven van den heer C. Wit uit Valkoog, waarin deze bedankt als lid der vereeniging. Voor kennisgeving aangenomen. Uit de mededeelingen stippen wij aan dat er een verzoek was ingekomen van de Hengelsportvereen. „Slaat hem aan de haak" te Valkoog, om toestem ming een vischwedstrijd te organiseeren in het wa ter van „De Baars." Zonder hoofdelijke stemming wordt dit verworpen. Het jaarverslag van den secretaris wordt onder applaus goedgekeurd. Thans volgt jaarverslag van den penningmeester. De ontvangsten hebben bedragen f 850.27. De uitga ven f 639.81. Saldo f 210.46. De kascommissie geeft bij monde van den heer J. Schaafsma den penning meester volledige decharge. Na de bestuursverkiezingen nemen thans zitting de heeren J. C. Pronk, voorz., P. Brantenaar, secr., J. Lingeman, penn., J. Holtz, C. Naber, F. Grootes, A. de Jong. In de plaats van den heer W. F. Gorter werd gekozen de heer C. Naber. In de kascommissie werden gekozen de heeren J. Schaafsma en H. Mo lenaar. Benoemd worden de heeren de Vries, P. Keu ris en A. Struijf. om voor de komende wedstrijden de prijzen in te koopen. Na eenige besprekingen wordt besloten den eer sten hengel wedstrijd op den eersten Zondag in Juni te houden in'het Groot Noord-Hollandsch Kanaal. Een bedrag van honderd vijftig gulden wordt voor twee wedstrijden uitgetrokken. Het verdient waardeering, dat de regeering zich zooveel mogelijk heeft beijverd, de te treffen maatre gelen in de ontworpen wettelijke voorschriften volle dig uit te werken. Dit zal de gemoederen wellicht iets milder stemmen ten opzichte van de gevraagde meer algemeene machtiging in den vorm van een aan de Kroon voorbehouden bevoegdheid om al dan niet bij algemeenen maatregel van bestuur van be staande wettelijke bepalingen te mogen afwijken. „Ben moedige operatie." Onder bovenstaand opschrift zegt het „Alg. Hdbld", dat het voor geen der ministers een genoegen zal zijn geweest, deze moedige operatie. Een door de cri sis-omstandigheden verarmde natie moet haar publie ke huishouding herzien cn inperken tot minder kostbare afmetingen. Dat het bezuinigingswerk noodig is, zal niemand die de verabming der laatste jaren heeft gadegesla gen, kunnen ontkennen. Noodig omdat de draag kracht van ons volk is verminderd. Noodig ook, om dat de volkomen onzekere internationale toestand, die economisch onze Nederlandsche positie in zeei groote mate beheerscht, zonder dat wij dien toestand zelf kunnen beheerschen, het onvermijdelijk zal kun nen maken dat de staatshuishouding nog grootere bedragen dan thans zal moeten aanwenden voor de bestrijding der vernietiging van groote deelen onzer volkswelvaart, zoodat er nog minder zal overblijven voor het overheids-apparaat zelf. Niet zonder reden vreest clan ook de regeering dat „met de maatregelen die in bijgaand wetsontwerp worden voorgesteld ze ker het laatste woord niet gesproken zal zijn." Cri tiek die daarbij veronachtzaamt dat de positie van Nederland in hooge mate door buitenlandsche oorza ken wordt beinvloed, mag - gelijk de regeering doet met recht worden toegeschreven aan „opmerkelijk gebrek aan inzicht" of „verachtelijke demagogie." De regeering schrijft in haar Memorie van Toe lichting vele verstandige cn ook vele ontstellende dingen. Verstandig omdat zij blijk geeft om ondanks zeer luidruchtige oppositie, de tering naar de nering te willen zetten; ontstellend omdat, haar betoog een aaneenschakeling is van afnemende inkomsten, be grotingstekorten, stijgende uitgaven, stijgenden nood in het bedrijfsleven, te optimistisch gebleken ramingen van toekomstige middelen, slinkende be sparingsmogelijkheden, stijgende werkloosheid mede door het feit, dat het vruchtbare Nederlandsche volk zich een geregeld bevolkingsaccres veroor looft, waarbij telken jare tenminste 30.000 40.000 nieuwe krachten om arbeid komen vragen, in een periode waarin de arbeidsgelegenheid vermindert, dank zij de wereld om ons heen. In dat samenstel ligt het probleem: vaste lasten verminderen, kosten van levensonderhoud verlagen, productiekosten ver kleinen, overheidslasten beperken, en aldus de ge zondste voorwaarden in het leven roepen voor ren dabele werkgelegenheid, d.w.z. voor de verhooging der volkswelvaart. Racemotor raast op het publiek in. Eén doode en vijf zwaar gewonden. Bij motorrennen in de buurt van Warschau is do coureur Zmijewski tusschen de toeschouwers terecht gekomen. Zmijewski kwam om het leven, zes perso nen zijn gewond, van wie een ernstig. Omtrent de oorzaak van het ongeluk wordt nog het volgende gemeld: Toen twee der deelnemers met een snelheid van 100 Km. per uur op de finish aanstoven, trad uit het publiek een fotograaf van een Warschausch blad naar voren, en plaatste zich met zijn filmapparaat midden op den weg. De aanstormende rijder Zmijewski trachtte den fo tograaf voorbij te komen en botste hierbij tegen den anderen rijder, die weliswaar van zijn motor werd geslingerd, doch geen ernstige verwondingen opliep. Zmijewski reed evenwel tegen den fotqgraaf op en werd tegen den grond geslingerd, waar hij met ver brijzelden schedel bleef liggen, zoodat hij kort daar op overleed. De machine van Zmijewski raasde op het publiek in, tengevolge waarvan nog vijf personen zwaar werden gewond. Do fotograaf, die het ongeluk heeft veroorzaakt, ligt met een zware schedelbreuk en gebroken beenen in het ziekenhuis. Twee onde dames in veiligheid gebracht. Gistermiddag omstreeks vier uur is een felle brand uitgebroken in het perceel van de firma N.V. de Gruy- ter aan de Nieuwe Ebbingestraat te Groningen. Het vuur woedde in het kantoor en in het maga zijn, welke naast den winkel zijn gelegen. De brandweer slaagde er in met twee stralen het vuur te blusschen. Twee oude dames, die boven het magazijn wonen, zijn door de brandweer in veilig heid gebracht. De oorzaak van den brand is het vlamvatten van een gordijn door een gascomfoor, welke in het kan toor stond. De schade wordt door verzekering gedekt. Het kantoor is geheel uitgebrand, terwijl tevens een groot aantal bescheiden een prooi van het vuur is geworden. Een gedeelte van het magazijn brandde uit. De besprekingen over een eventueel te houden, vrijen visch wedstrijd vlotte niet bijzonder. Tenslotte wordt besloten om dezen wedstrijd te houden tegen een inleggeld van f 0.25 en dan op witvisch te vis- schen. Prijzen hiervoor zullen bestaan uit medailles etc. Leden en niet leden kunnen aan dezen wedstrijd deelnemen. Na nog eenige besprekingen volgt de rondvraag en sluiting. SCHAGER ORKESTVEREENIGING EN DAMES KOOR. De heer Hovenier gaf in Hotel „Vredelust" met zijn Orkestvereeniging en Dameskoor de laatste uit voering Zondagavond in dit seizoen. De belangstel-* ling was, hoewel niet groot, toch bevredigend. Het orkestje leek ons. tal van nieuwe leden te tel len, enkele onbekende gezichten, maar vooral do wat hulpelooze wijize van doen gaven ons deze ge volgtrekking, 't was bij verschillende orkestleden nog in de prille jeugdjaren, wij bedoelen dan wat hun. musicale evoluties betreft. En als gevolg daarvan: (dat kan ook haast al niet anders) een wat troebele vertolking van wat wij te hooren kregen. Zoo'n onvast gedoe, geen één zijn, een echt spelen op eigen houtje met volslagen miskenning van den man met den stok. Ja, als men dan zoo rustig zit te kijken naar zoo'n orkestje, dan wordt men wat ongedurig als men die strijkstokken zoo hulpeloos-ongelijk. onophoudelijk gaten in de lucht ziet prikken* Rythme, dames en heeren, maar toch voor alles in de stok-voering En waarachtig, wij weten niet wat wij meer moeten bewonderen de ausdauer van. die enkele oude getrouwen die maar altijd weer op nieuw met animo hun partij strijken, in steeds weer dezelfde nummers, die in regelmatige volgorde op de lessenaars komen, 6f de directeur, die in Si berische onverschilligheid al dat onregelmatige en verwarde maar over zijn hoofd laat tollen. Het Dameskoor leek ons, wat ledental betreft, nog al ingedund en daardoor klonk alles wat ijl en schraal, 't Goede materiaal van 't vorig concert mis ten wij. en het groote enthousiasme van enkele dames kan 't gemis daarvan niet vergoeden. Wij hoorden vooral met genoegen Morgenhymne en Lente, dat over 't algemeen zuiver en niet te ge forceerd klonk. Met de pauze zijn wij naar huis gegaan, dus over 't verdere verloop van 't concert kunnen wij niets meedeelen. U.L.O. SCHOOL. De volgende leerlingen ziin toegelaten tot de le klas: M. Bel, J. Boonacker, J. C. Dekker, W. G. H. v. Erp, J. Klant, L. Koning, E. Kouseband, Jb. Prins, K. Raven, G. Rentenaar, T. Rezelman. D. Ruig en H. Wardenaar. allen te Schagen: A. J. Bol, C. Bakker, M. M. Broersma, D Marees, A. Bil, M. Dekker, J. Dubbelman, O. Tj. Pik en W. Kooiiman, allen te Barsingerhorn; J. H. Hagenaar. J. Manneveld. A. Schuit en G. H. Smit, allen te Dirkshorn; A. Kaan. G. D. Geertsema en S. Vries, te Kolhorn; J. Schoorl en P. de Jonge te Slootdorp: S. Oostenbrug te Mid- denmeer; J. de Boer en G. E. Keesman te St. Maar tensbrug; N. J. Breed en W. Koordes te St. Maar ten; P. Louwe en E. J. Vries te Schagerbrug; A. D. Jippes te Oudesluis; N. D. Kaan te Wieringerwaard. Totaal 49, waarvan 13 uit Schagen. Bevorderd van I naar II 39 leerlingen, waarvan 5 voorwaardelijk. N. Bakker. D. Boekei. Th. Gorter, W. Gorter, J. Klant, D. Klaver, G. Koning. G. Muntje- werf, A. Schoorl. J. Slikker, B. de Vries, J. Wester man, A. Wlltjer, J. Leijen en J. de Raat, allen te Schagen; J. Blom, S. Bosma, G. Dekker te Barsinger horn; Jac. Blaauboer te Kolhorn; M. Francis en N. Kuiper, te Dirkshorn; S. Velthoen en H. v. Vliet te Wieringermeer; J. Veuger en J. Leeuwen te St. Maar tensbrug; J. Krijgsman en W. v. d. Steen te St. Maar ten; I. v. Bruggen, D. Jimmink, G. de Moor en N. v. Veen te Schagerbrug; C. Hoogschagen te Oudesluis; Joh. v. Hoorn. N. Rezelman. M. Stammes en J. Nico- lai te Wieringerwaard; P. Aarsen en G. Geerligs te Anna Paulowna; D. Visser te Callantsoog. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bevorderd van II naar III 24 leerlingen, waarvan 1 voorwaardelijk. G. Boonacker, F. v. d. Bel, G. Dek ker, W. Geerts, B. Goddefrov. J. Helder. A. v. d. Hoven, A. Klerk. G. Snip, G. Starreveld en T. Visser, allen te Schagen; H. Anjema, D. Nobel en G. Zwaan te Barsingerhorn; G. Geertsema te Kolhorn; A. Kui per en C. Kuiper te Dirkshorn: K. Boekee te Mid- denmeer: B. Keuris te St. M-brug; G. Goet te Stroot T. Dekker en G. v. Twuijver te Callantsoog; A. Bak ker te Wieringerwaard; J. Waiboer te Moerbeek. Niet bevorderd: 8 leerlingen. Bevorderd van II naar IV: D. de Jong te Sloot- dorp. Bevorderd van III naar IV: 13 leerlingen, waarvan 5 voorwaardelijk: E. v. Barneveld, N. Blaauboer, C. Broekhuizen, N. Fellinga, R. Kossen, J. Kweldam, A. Molenaar, M. Timmerman en R. Winters, allen te Schagen; M. Dekker te Schagerbrug: G. Duin, J. Groenhart en P. Visser te Dirkshorn. Niet bevorderd: 2 leerlingen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3