Raad Zijpe* Byrpeester De Moor. Dinsdag 30 April 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9711 Afscheid Afscheid van Burgemeester De Moor. Vergadering op Maandag 29 April 1935, des mid dags half 2 uur. Voorzitter de heer Jb. de Moor, Burgemeester, Secretaris, de heer J. A. de Boer. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering volgt de goedkeuring der notulen. Volgen eenige mededeelingen: inzake goedkeuring Winkelsluitingsverordening en verordening op de heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting 1 Mei 1936. Deze verordening geldt voor 1 jaar. inzake aanneming der benoeming tot onderwijze res door G. J. A. Groen en A. Kaptein; inzake niet-aanneming benoeming tot plaatsvervan gend lid stembureau door A. Appel en J. C. Bellis. Bij de gehouden kas verificatie bleek dat in kas was f 1930.77, op de giro f 981.90 en bij de Coop. Zuivel- bank f 2005.66. Mededeeling inzake vaststelling nieuwe salarisre geling voor Burgemeesters, Secretarissen en Ontvan gers in Noordholland. Adres van den Bond van Nederl. Brouwerijen be treffende het maximum aantal voor verloven A. Waar deze zaak reeds de vorige vergadering is be handeld, wordt het adres voor kennisgeving aange- homen. Benoeming van de niet-ambtelijke leden der Schat tingscommissie (art. 57 e.v. der wet op de Inkomsten belasting 1914). Afschrift van het Kon. Besluit waarbij aan den heer J. de Moor eervol ontslag is verleend als Burgemeester dezer gemeente. Verzoeken om ontheffing van hondenbelasting, dienst 1935. Deze worden toegestaan. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een stukje tuingrond nabij Petten. B. en W. stellen voor over te gaan tot onderhand sche verhuring, voor den tijd van 5 jaar (1935 t.m. 1939) van een stukje tuingrond, gelegen in den Lei- hoek, aan den tegenwoordigen huurder D. Brommer Sz. te Petten, tegen een huurprijs van f5.per jaar. Allen voor. Voorstel inzake het verstrekken van extra hulp aan werkloozen in 1935 (z.g. steunverleening B). Naar aanleiding vah de circulaire van het Nati onaal Crisis Comité d.d. 30 Maart 1935 betreffende extra hulp aan werkloozen in 1935 (steunverleening B), stellen B. en W. voor, evenals het vorige jaar, ook voor het jaar 1935 extra steun aan werkloozen te verleenen. Maximaal mag over 1935 voor extra steun B. worden besteed f 10.per werklooze. Van dit be drag neemt het N.C.C. 79 voor zijn rekening, in dien de Gemeenteraad 21 van dit bedrag beschik baar stelt. Ter bepaling van het aantal werkloozen bal worden genomen het gemiddelde cijfer over do eerste 10 maanden van 1934. Voor deze gemeente be draagt dit gemiddeld 141. B. en W. stellen voor," voor het j'aar 1935 een be drag van 141 V f2.10 f296.10 beschikbaar te stel len en de uitvoering der regeling wederom op te dra- g enaan het Plaatselijk Crisis Comité. Allen voor. B. en W. stellen voor de aftredende leden, de heeren J. Bruin Cz., D. de Leeuw Wz., J. de Moor en J. A. de Wit, opnieuw te benoemen tot niet-ambtelijke le den der schattingscommissie, zulks voor het tijdvak van 1 Mei 1935 tot 1 Mei 1939. Deze heeren worden herbenoemd. Verzoek van den Zijper Bestuurdersbond om de ge organiseerde arbeiders, geplaatst bij een der werkver schaffingen, een toeslag op het loon te verleenen van 2 cent per uur. De memorie van toelichting wijst er op dat deze georganiseerden een f5500 a f6000 betalen voor hun werkloozenverzekering en daarmee bewijzen zelf zoo ver mogelijk hun risico te willen dragen. Het gevolg is dat georganiseerden en ongeorganiseerden nu eigenlijk geen gelijk loon hebben, immers door de premie die zij betalen, ontvangen de georganiseerden eigenlijk minder loon. Om de ongelijkheid te herstel len, vragen zij deze 2 cent toeslag. De meerderheid van B. en W. stelt voor hierop niet in te gaan. De heer Nannis herinnert aan het feit, dat in 1933— 1934 de werkverschaffing in 't leven is geroepen en toen tusschen ongeorganiseerden en georganiseerden eenig verschil is gemaakt in het aantal werkuren Toen bleek dat men eigenlijk van zijn loon niets kon missen, is een einde aan deze verhouding ge maakt. Maar toen is voor de georganiseerden dit on gunstig verschil ontstaan en nu bepleit spr. om aan die onbillijkheid een eind te maken en pogingen aan te wenden dat de Minister goedkeurt deze 2 cent toe slag te geven. De meerderheid betwijfelt of het besluit wel zou worden goedgekeurd door den Minister, gezien Oude Niedorp, waar het is geweigerd. Ten tweede is het gebleken, dat het steeds moeilijker wordt de men- schen naar het vrije bedrijf te krijgen. Men geeft de voorkeur aan de werkverschaffing. Laatst is werk in het vrije bedrijf geweigerd met een loon van 30 35 cent en werktijd 55 uur. En ondanks dit loon hooger is dan bij de werkverschaffing, weigerde men. Als nu het loon in de werkverschaffing nog 2 cent wordt verhoogd, wordt, dat euvel nog grooter. Den heer Nannis spijt het, dat dit argument wordt gebruikt. Want als 2 k 3 werkeloozen zoo handelen, mogen de anderen de 300, daar niet onder lijden. Er is overal kaf onder het koren, maar dat mag geen aanleiding geven tot een algemeene afwijzing. De heer Bruin vraagt naar de kosten voor de ge meente. Voor 1935 zal waarschijnlijk het Rijk 74 bijdragen. De heer Doorn zoowel als de heer Dignum beplei ten aanneming van hot verzoek, gezien het kleine be drag en de billijkheid. De heer Doorn wijst nog op den steun aan landbouwers, die spr. de arme boeren van harte gunt, maar ook zij met 25 30 stuks vee ontvangen f25 f26 steun en dan mag niet op 2 centen gekeken worden voor deze arbeiders, die zelf een deel der risico willen dragen. Met alleen den heer v. d. Sluijs tegen, wordt aan het verzoek van adressanten voldaan.. Vaststelling pensioensgrondslag van G. J. A. Groen als onderwijzeres aan de o. 1. school te St. Maartens brug. Vastgesteld op f 1326. Voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit van 19 Maart ƒ.1., tot vaststelling eener verordening hou dende wijziging van het tarief der belasting voor in koffiehuizen geplaatste biljarten. Allen voor. Verzoek van W. Meijers te 't Zand om verhooging van de indertijd toegekende vergoeding van de kosten van schoolbezoek als bedoeld in art. 13, le lid, der Lager-onderwijswet 1920. Gezien den financieelen toestand van adressant, stellen B. en W. voor het verzoek in te willigen en bij Raadsbesluit van 13 December 1932 toegekende vergoeding van f 15.— per jaar te verhoogen tot f27.50 per jaar, ingaande 1 April 1935. Allen voor. Verzoeken van A. Rentenaar, M. Schrieken. N. Snip en P. Kort om vergoeding van de kosten van schoolbe zoek als bedoeld in art. 13, le lid, der Lager-onderwijs wet 1920. Adressanten laten hunne kinderen onderwijs ge nieten aan de christelijke school te Schagen. Het ver voer geschiedt per autobus. Adressanten vragen de volgende vergoeding voor het vervoer: A. Rentenaar, St. Maartensbrug, voor zijn zoontje Johan, f 46.08 per paar; M. Schrieken, Stolpervlotbrug, voor zijn zoontje Dinard Pieter, f63.48 per jaar; N. Snip, Burgervlotbrug, voor zijn zoontje Johan, f 60.per jaar; P. Kort, Stolpen, voor zijn kinderen Johanna en Hazina, f63.48 per jaar per kind. Ofschoon de billijkheid van deze verzoeken niet algemeen wordt gevoeld en ook de verschillende be dragen de aandacht vragen en de idee naar voren komt of het vervoer niet goedkooper kon plaats vin den, wordt met algemeene stemmen besloten aan de verzoeken te voldoen. Toen het tegen 3 uur liep, het uur waarop dan het afscheid van den heer De Moor als burgemeester zou plaats hebben, vulde de raadzaal zich steeds meer. Tenslotte waren aanwezig de heer en mevrouw D. Breebaart van Callantsoog, de heer en mevrouw Bree- baart van Heiloo, Burgemeester Loggers van Barsin- gerhorn en de heeren Joh. de Veer en P. de Boer als dagelijksch bestuur van den Vleeschkeuringsdienst Barsingerhorn, Burgemeester van Fridag van Schoor!, de heer en mevrouw Dr. Oterdoom, Dr. Schmidt, de wijkverpleegsters de dames Kuilman en Van Meurs. de hoofden" van Scholen van Schagerbrug en 't Zand, de gemeenteambtenaren de heeren Correljé, Bakker, de gemeente-ontvanger de heer Schager, de gemeente opzichter de heer De Leeuw, de leden van het Burger lijk Armbestuur de hoeren C. Smit, W. Eriks, P. Grin en hunne dames en de conciërge de heer Stins, de politiedienaren Homan en v. d. Heide enz. Toen allen gezeten waren, nam de heer De Moor het woord en herinnerde er aan hoe dezen middag een raadszitting was gehouden met als laatste punt afscheid van den Burgemeester. Spr. vervolgde aldus: Mijne heeren. Dit is dan nu de laatste raadsvergadering die ik met U heb gehouden. Mijn tijd om Uw Voorzitter te zijn is afgeloopen. Ik zal afscheid van U moeten ne men als Uw Burgemeester, maar ik wil U wel zeg gen, ofschoon mijn leeftijd meebrengt dat ik plaats moet maken voor jongere krachten, dat het mij toch zwaar valt. Ik had mijn betrekking lief, ik ben ge boren Zijper en met hart en ziel Zijpenaar, het was mij een behoefte geworden voor de belangen van Zijpe en zijn ingezetenen te werken. Zeker, ik zal mijn tekortkomingen als Burgemeester wel hebben gehad, maar ik heb als Uw Burgemeester naar mijn beste weten en naar mii gegeven was. mijn plicht gedaan en getracht Uw belangen zoo goed mogelijk te behartigen, daarvan ben ik voor mijzelf overtuigd. Mijn loopbaan als Burgemeester is wel zeer afwisse lend geweest. Ik heb zeer aangename, maar ook zeer onaangename tijdperken mee gemaakt in die ruim 21 jaar. Maar vooral in die onaangename perioden had ik een steun en een hulp die mii door die tijden heen wist te helpen, en mij den moed en de kracht gaf door te gaan op den weg die ik meende te moe ten volgen, U allen hebben mijn beste vrouw gekend, die helaas dezen dag niet heeft mogen beleven, maar zij was mijn steun, mijn hulp en mijn raadgeefster: ik weet. U allen hebben haar gekend in haar leven en medeleven, waar hulp en troost noodig was. Het is nu 37 jaren dat ik voor de-gemeente heb gewerkt en geijverd: in December 1898 werd ik ge kozen tot lid van den Gemeenteraad, in 1907 benoemd tot Wethouder en in 1914 viel mii de eer te beurt, benoemd te worden tot Burgemeester Uwer ge meente. In dat zelfde jaar brak de groote wereld oorlog uit. Ik werd daardoor direct als pas benoemd Burgemeester voor veel werk, maar vooral tevens voor mii moeilijke problemen gesteld, die mii groote moeilijkheden gaven. Toch was dat een tijd in mijn Burgemeesterloopbaan, waarin ik veel geleerd en veel ondervinding heb opgedaan, waarvan ik in la tere jaren zeker heb geprofiteerd. De voornaamste besluiten en voor de gemeente be langrijkste gebeurtenissen gedurende mijn Burge meesterschap ziin wel geweest: 19 Juli 1917, benoeming tot tijdelijk Secretaris van den heer .T. A. de Boer, en in de vergadering van 27 Oct. van hetzelfde iaar benoeming tot Secretaris van den heer J. A. de Boer. 30 Sept. 1920. besluit tot den bouw van 10 wonin gen door de Bouwvereeeniging Zijpe: 13 December 1921. besluit tot aansluiting bil het Prov. Waterleiding Bedrijf: 4 Juli 1922 besluit tot electrificatie der gemeente: 1 Maart 1927. besluit tot aankoop van een Magi- rus-brandspuit. 12 December 1927, besluit tot den bouw van een nieuwe school te Schagerbrug: 24 Jan. 1928 besluit tot den bouw van een nieuwe school te Oudesluis; 1 Mei 1929. Vereeniging ZijpePetten? 28 Mei 1929 besluit tot overdracht van Het G.E.B. 1 aan het P.E.N. De scheldende burgervader in zijn werkkamer. 16 October 1929 besluit tot verbouw der school te Petten. 2 Juni 1930, besluit tot belangrijke uitbreiding der begraafplaats te St. Maartensbrug. En nu mijn waarde Secretaris, wil ik in de eerste plaats een woord richten tot U. Wij hebben 21 jaar hier samen gewerkt.. In 1914 werd U benoemd tot le Ambtenaar ter Secretarie en drie jaar daarna tot Secretaris. Wij hebben dus als Burgemeester en Se cretaris samen 18 jaar gewerkt, en wij hebben al die jaren op de meest aangename en vriendschappelijke wijze samengewerkt, niet als ambtenaar en ambte naar, neen, als vrienden, die elkaar begrepen, die dezelfde gevoelens hadden om zoo veel als wij kon den de belangen der gemeente en de ingezetenen te behartigen. Ik dank U in het bijzonder voor den grooten steun en tegemoetkoming die ik al die jaren van U heb ondervonden, U is voor mij in al die ja ren met Uw groote kennis van gemeente-administra tie en Uw liefde voor Uw betrekking, een onmisba- ren steun geweest. Ik kan niet nalaten hieraan toe te voegen, dat mijn innigste wensch altijd is geweest, dat U mij zou op volgen als hoofd dezer gemeente. Ik wil ook een woord van dank en waardeering brengen aan al de ambtenaren dezer gemeente voor de aangename verstandhouding die steeds tusschen mij en U heeft, bestaan. Wethouders v. d. Sluis en Nannis, waarmede ik de laatste jaren heb samengewerkt, een hartelijk woord van dank voor de aangename samenwerking, met elkaar. Het was vooral de laatste jaren niet ge makkelijk, het was somtijds niet alleen moeilijk, maar ook minder aangenaam. Het werkloozen-vraag- stuk, de gemeentefinanciën enz., zijn zeer zeker vraagstukken, die veel en soms ondankbaar werk gaven, maar juist door die aangename en oprechte samenwerking wisten wij zeer zeker veel goeds te bereiken in het belang der gemeente. En de gemeenteraad? Ook ik kan daarover met groote tevredenheid op mijn afgeloopen loopbaan te rugzien. Niet altijd was het pais en vree, dat is U allen genoegzaam bekend, maar ik kan dit zeggen, toch had ik in die tijden de groote meerderheid der Raad steeds achter mij staan. En de tegenwoordige Raad, die hier tegenwoordig is, is voor mij een Raad geweest, waarvan ik de meest aangenaamste medewerking heb mogen on dervinden. U mijnheeren bij mijn afscheid als Uw Voorzitter en Burgemeester een hartelijk woord van dank daarvoor. En nu niet te vergeten de pers. U mijnheeren van de pers, mijn welgemeende en oprechte dank en er kentelijkheid voor Uw welwillende en zeer gewaar deerde houding in de reeks van jaren dat ik hier Voorzitter ben geweest van den gemeenteraad, te genover mij. Ik zie hier de vertegenwoordigers van het Burgerl. Ambestuur van Zijpe, vertegenwoordigers van den Vleeschkeuringsdienst en verwerkingsinrichting en nog meerdere vereenigingen, tevens eenige collega's. Ik dank U allen en stel het op zeer hoogen prijs dat U bij mijn afscheid als Burgemeester van Zijpe tegenwoordig hebt willen zijn om blijk te geven van Uw belangstelling. Het is voor mij een niet gemak- kelijken dag, maar alles bijeen genomen maakt U mijn heengaan toch ook tot een aangenamen en on- vergctelijken dag voor mij. ik wil hiermede eindigen. Heb ik misschien iemand of iets vergeten, vergeef mij dan die fout, U zult al len kunnen begrijpen, dat ik wel wat onder den in druk ben van het gebeuren. De oudste wethouder, de heer Van der Sluijs zeide daarop het volgende: 1 Burgemeester, Als oudste wethouder, die zeker het langst met u heeft samengewerkt, voel ik mij gedrongen 'n woord van afscheid tot u te spreken. Het zal vandaag de laatste dag zijn, dat u in onze gemeente als Burge meester zult fungeeren en ook voor het laatst zal presideeren de Raadsvergadering. Dit zal beteekenen dat u afstand doet van een ambtsvervulling van ruim 21 jaar. En wanneer wij eens in gedachten teruggaan, dat u als Burgemeester in deze gemeente werd benoemd en ik denk aan 28 Jan. 1914, toen u door de burgerij werd ingehaald, om daarna door het toenmalig ge meentebestuur in de raadszaal te worden ontvangen. En ik denk dan verder, dat verschillende sprekers u hebben gefeliciteerd en welkom geheeten en tevens de wensch hebben uitgesproken, dat u de belangen van de gemeente en gemeentenaren van Zijpe op waardige wijze zoudt behartigen, waarop u toen hebt geantwoord uw beste krachten te zullen geven en zooveel in uw vermogen was deze belangen te zullen dienen. Thans 29 April 1935 is het oogenblik aange broken om eens na te gaan, wat van die wensdhen en beloften is terecht gekomen. En waar ik 19 jaar met u heb samengewerkt, waarvan ongeveer 14 jaar als wethouder, meen ik mij het recht et mogen ver- oorlooven,, hierop te kunnen antwoorden. Ik ge loof dan te mogen en te kunnen zeggen, dat u inder daad op waardige wijze uw burgemeestersambt in de ze gemeente hebt vervuld en uwe beloften trouw zijt nagekomen. Uw gevoel voor de burgerij, de welwil lende houding, die u altijd heeft aangenomen, en het foit, dat u ten allen tijide hebt klaar gestaan voor, een ieder, dwingen ons op dezen dag respect af. Na tuurlijk was het u niet altijd mogelijk het een ied-r naar den zin te maken, doch meerdere malen waren persoonlijkheden hieraan niet vreemd, en wil ik dit op dezen dag als niets zeggend beschouwen. Ook te i opzichte van de raadsleden, voorzoover u dit mc. e liik was, heeft u uwe welwillendheid altijd getoo. d, waardoor de omgang steeds vriendschappelijk was en de belangen op de meest aangename manier hei best werden gediend. Wat niet zeggerf wil, dat de meeningen niet eens uit elkander liepen. En waar thans het oogenblik i3 aangebroken, dat de bar 1 tusschen u als burgemeester en ons als wethouders en leden van den raad wordt doorgesneden en dn voor u zeker en moeilijk oogenblik moet zijn, ge loof ik toch, dat u met voldoening op de vriendschap van uwe raadsleden en op de waardeering van uwe burgerij kunt terug zien. Ik meen dan ook namens den gemeenteraad en ik geloof ook, dit te kunnen doen namens de geheele burgerij, u op dezen dag van afscheid hartelijk dank te zeggen voor de wijze waarop u uw burgemeestersambt hebt vervuld en voor alles wat u voor hen hebt gedaan. Uit erkente lijkheid hiervoor meent de gemeenteraad en uw trouwe secretaris u aan te bieden een foto in ta bleau, waar u in het midden en de heeren raads leden en secretaris in dezelfde volgorde zijn gerang schikt zooals wij jaren met elkander in deze raads zaal hebben gezeten. Wij hebben gemeend, dat dit het beste bewijs voor u zou zijn, van onze waardce- ring en vriendschap. En we zullen hopen, wanneer deze foto een plaats zal innemen in uwe woonkamer, dat u zeker op de meest aangename wijze zult terug denken aan uw 21-jarig ambt al9 burgemeester van Zijpe. En al is de band verbroken als burgemeester, raadsleden en secretaris, hopen wik dat onze vriend schap zal blijven bestaan. Dit vooral ook, omdat u in onze gemeente woonachtig zult blijven, om in genot van uw pensioen van uw welverdiende rust te ge nieten. Met groote belangstelling werd het aangeboden tableau bezichtigd en het was aan de ontroering waarmee de heer De Moor bedankte te bemerken, hoe vereerd hij zich hiermee gevoelde. Het was dan ook een mooi stuk werk van den fotograaf Maldovan. De heer Nannis, de jongste wethouder, sprak daar op den burgemeester toe en hij zeide dat te doen na mens de arbeidersbeweging en zijn raadsfractie. 15 jaar, aldus de heer Nannis, heb ik met u saamge- werkt, 9 jaar als raadslid en 6 jaar als wethouder. En het is steeds geweest de meest aangename sa menwerking. Meermalen hebben wij verschil van meening gehad, vooral over het werkeloozenvraag- stuk, maar de samenwerking bleef aangenaam en steeds is de indruk gebleven dat de Burgemeester deed wat u meende te moeten doen. U kon het allqp niet naar den zin maken, maar dat. kan nie mand. Maar zooals u uw taak hebt vervuld en opge vat, zoo vol ambitie, hebben wij daarvoor alle hulde, de groote belangen onzer gemeente waren in goede handen. Toen ik in 1921 tot wethouder werd benoemd, heeft u mij hier verwelkomd met deze woorden: ik begroet u niet enkel als wethouder, maar ook als vriend. Dat was een woord dat mij trof. En al waren wij het niet altijd eens, vrienden zijn wij toch geble ven en dat zullen wij ook blijven ook na dezen dag. Ik hoop dat u na dit afscheid nog een rustig en ge- noegelijk leven moogt genieten en dat ge nog steeds belang zult blijven stellen in onzen Raad en in de belangen onzer burgerij. Burgemeester, dat het u goed gaat. Het raadslid de heer De Boer wijst op de huis spreuk die men in menige kamer aantreft, dat schei den doet lijden. Ook hier zal het neerleggen van den voorzittershamer leed veroorzaken. En al was het ook met den Burgemeester niet allemaal rozegeur en maneschijn, en was er tegenspoed in zijn leven, men mag niet vergeten dat. achter de wolken de zon schijnt. Wij zullen niet alles wat is gebeurd de revue laten passeeren, er zal wel veel zijn dat zoo nu en dan de herinnering wakker roept, maar spr. wil thans alleen aan den scheidenden burgemeester een welverdiende rust toewenschen. De heer Doorn richtte als oudste raadslid een har telijk woord van afscheid, roemde de onpartijdige lei ding en al was het niet steeds koek en ei, toch wa3 het steeds het belang der gemeente dat voorop stond en is veel goeds uit de goede samenwerking gebo ren geworden. Spr. dankt voor het vele dat Burge meester De Moor heeft gedaan. De heer J. A. de Boer, gemeente-secretaris, zeide daarna het volgende: Hoewel het niet gebruikelijk is, dat de secretaris in de Raadsvergadering het woord voert, zij het mij vergund in dit bijzondere oogenblik daarvan af te wijken en een enkel afscheidswoord tot u te richten. In de eerste plaats wil ik u hartelijk dank zeggen voor de vriendelijke en waardeerende woorden, wei- we u zoo even aan mijn adres hebt gericht. Het spijt mij, evenals vele anderen, dat u genoodzaakt zijt geweest het ambt, dat u lief was, te moeten neerleg gen. Ik en velen- met mij hadden u hier graag nog eenige jaren, in ons midden gehouden, maar dit was in verband met uw leeftijd niet mogelijk. 't Ligt voor de hand. dat mijn gedachten op dit oogen blik terug gaan nar de jaren die achter ons liggen. Niet minder dan gedurende ongeveer 20 jaren heb ben wij dagelijks naast elkander de belangen der gemeente mogen behartigen en de wijze, waarop dit geschiedde, heeft vriendschap doen ontstaan, welke, naar ik hoop, met dit afscheid niet zal worden be ëindigd. Hartelijk dank ik u voor de wijze, waarop wij samen gedurende al die jaren mochten samen werken. Ook de verhouding tusschen u en de overige amb tenaren was zeer goed. Mij is namens de ambtenaren verzocht u hartelijk dank te zeggen voor de sym pathieke en aangename wijze, waarop zij met u heb ben mogen samenwerken. Zij allen hebben gemeend, hunne erkentelijkheid voor deze goede verstandhouding het best te kunnen vertolken door u een kleine herinnering in den vorm van een teekening van het Raadhuis der gemeente Zijpe aan te bieden. Wil dit blijk van waardeering aanvaarden; ik twijfel niet of u zult er in uwe wo ning wel een bescheiden plaatsje voor weten te vinden. Dat het u nog menigmaal moge herinneren aan de zeer vele aangename oogenblikken, door u in den loop der jaren hier in het Raadhuis dooige- bracht- Namens allen, die U deze teekening aanbieden wensch ik van harte, dat het u gegeven moge zijn, nog vele jaren in gezondheid door te brengen. Het ga U wel! Ook dit cadeau had de algemeene belangstelling en 't was niet minder hartelijk dat Burgemeester De Moor voor dit cadeau bedankte. De heer Bruin brengt namens de R.K. raadsfractie den scheidenden Burgemeester hulde. Er is hier veel gebeurd en wij als kleine fractie met maar 3 raads- den hangen in den regel af van de welwillendheid der anderen. Maar bovenal van de Wijze waarop de Burgemeester de zaken behandelt. Alüjd is u ons tegemoet getreden, nooit heeft u ons afgestooten, al tijd waart ge na rijp beraad en overleg bereid to' helpen en wij waren tevreden over de wijze waarop u ons behandelde. U daarvoor te danken is ons een behoefte. Toen niemand der raadsleden meer het woord ver langde, werd ook gelegenheid aan anderen gegeven. Het was de heer Loggers, Burgemeester van Bar singerhorn, die als voorzitter van den Vleeschkeu

Schager Courant | 1935 | | pagina 5