Aironfaements-lleclitbl evauqentsmwreit te Alkmaar. Strafzitting van Maandag 6 Mei. And ij k. AARDAPPELENCRISISGEKNOEI. De 20-jarige Andijker Cornelis S. had op 29 April een vervoerbiljet vervalscht door den datum van de xpeditie van 21 April op 23 April te zetten. Het ver voerbiljet betreffende 2000 kilo had hij op 23 April veranderd in 500 kilo, toen de dutum 21 April in 23 April en het alstoen doen strekken om 500 kilo pie pers te vervoeren. De Officier noemde het leelijke feiten, die voor gevangenisstraf in aanmerking kwa men, maar wiide zich bepalen tot f60 boete of 00 dagen te requireeren. Vonnis f50 boete of 25 dagen. Schagen. DE CANDIDAAT RECLASSANT OVER DE GRENZEN. De 18-jarige landarbeider Th. G. v. d. H. te Scha gen maakte zich in Februari jl. aldaar bij de R.K. Kerk schuldig aan diefstal van een rijwielplaatje. Hij stond op 4 Febr. jl. terecht en werd toen een rcclasseeringsonderzoek gelast. Thans, nu de resul taten van dit onderzoek zouden worden overwogen, bleek de candidaat 'm met zijn moeder naar Duitschland te zijn gesmeerd. Mr. Lcdeboer ver meende dat hij nu onder een flink regime was ge komen en veroordeelde den deserteur Lot 3 maan den gcv. Callantsoog. EEN RHAMARBER-, AALBESSEN- EN FRAM- BOOZENSTRLIK ROOVER. Een 23-jarige praktisch beoefenaar der aardrijks kunde, te Callantsoog, met name Cornelis B., had \olgens dagvaarding gedurende de maanden Ja nuari en februari wederrechtelijk ingepikt 'n aan- ial aalbessen- en frambozenstruiken, benevens cenige rhaburberpollen, ten nadcele van den land bouwer Jan Vel te Burgerbrug, die aan Cornelis J>. te Callantsoog, 33 Are tuingrond had verhuurd voor den pi-ijs van f3 per week, doch volgens Vel was het niet zijn bedoeling geweest, dat de huurder met de bessenstruiken en rhabarberpollen maar naar believen zou kunnen omspringen; wat dc huur der echter vermeende te mog^n veronderstellen, ro den waarom hij, bij het beëindigen van de over eenkomst, bedoelde struiken en pollen maar had meegenomen, liet snertzaakje bleek nog moeilijk in behandeling te zijn en het duurde onrustbarend lang eer de Politierechter zoo ver gevorderd was om den bessen- en frambozenstruikre^ver tót f20 boete of 10 dagen te veroordeelen. Grootebroek. 111J 11AD BEHOEFTE AAN EEN REGEN- BESCHERMER. De heer Joh. D., uit Grand Pantalon, liad in den avond van 3 Febr. behoord tot de bezuekers van het bal, gegeven in het café van Jaap van der Sluis en toen tevens de gelegenheid benut een beste regen jas van een ander danseur, Jan Epter,. achterover ie drukken. Jan, die nu als getuige fungeerde, had de jas als stuk van overtuiging aangetrokken. Vcr- oorueeling tot f20 boete of 10 dagen volgde. E n k h i z e n. DE NACHTELIJKE INDRINGER. Een 20-jarige. chauffeur Lieuwe R. te Enkhuizen was op jeugdigen leeftijd gehuwd met zekere moj. Rieuwers, welk huwelijk al zeer ongelukkig was, zoodat de jonge vrouw met medeneming van haar baby naar de ouderlijke woning terug 'ging. De man ru vader scheen echter dit. kind te willen opeischen «mi was in den nacht van 5 op 6 April over de schut ting bij den vischharidelaar Willem Rieuwers ge- idommcn, om misschien als „kid-napper" op te tre den. Dit voornemen werd echter verhinderd en he den stoiid de jonge vader terecht wegens erfvrede- breuk. De oude Rieuwers, wiens gehoorapparaat minder goed werkte dan zijn mond, hleeli een drif- lig heertje te zijn en ging zoo te keer tegen zijn mislukten schoonzoon, dat de politierechter zijn ha mer haast stukbeukte om de orde te herstellen. Men hield rekening met het kennelijke feit, dat de oude heer ook niet lekker en de schuld misschien was van de ontstane wanverhouding tusschen het jonge paar, zoodat slechts f 5 boete of 1 dag werd opgelegd. A 1 k m a a r. DE DAMES BEGINNEN OOK AL! Kregen we tot dusver slechts mannelijke recalei- trantcn, die in het gebouw van Maatsch. Hulpbe toon te Alkmaar de peultjes hadden opgeschept, thans was het een dame, de 37-jarige Arigje van G., de vrouw van J. M., die na vergeefschc aanvraag lot hulpverleening, het locaal niet wenschte te ver iaten en door den sterken arm der wet verwijderd moest worden. De vrouw had ook nog de minder appreciabele uitdrukking „dievenzooigebezigd. De huiselijke omstandigheden waren volgens juffr. M. heel ongunstig. Het scheen echter, dat haar f30 was verstrekt voor den parapluiehandel, welk bedrag onvoldoende werd geacht. Op grond van haar rui terlijke erkentenis en den benarden financieelen loestand van het gezin, werd niet meer dan f5 boete of 3 dagen opgelegd. T w i s k. WIERING ER MEERPOLDER-HOOI GEGAPT. Twee ovcr-Zuiderzeesche polderwerkers Hendr. J. en Swier S., wonende te Medemblik, hadden zich uit dc Wieringermeer 'n hoeveelheid hooi voor hun konijnen toegeëigend, voor welk ongepast feit he den no. 1 werd veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen en no. 2 tot f o boete of 3 dagen. Het blijkt dat de producten van de „nieuwe pro vincie" tuch al aftrek krijgen, wat ons hoop op de toekomst geeft. Medemblik. PRONKEN MET ANDERMANS VEEBEN. Dc 21-jarige garagehouder Gerrit K. uit Medem blik, die zijn jas had thuisgelaten en nu in een wei nig ofticieel costuum voor den Pol. Rechter ver scheen, had op 6 April te Wognum gereden met een rijbewijs ten name van zekeren J. Manshanden uit Hoorn, voor welk delict hij thans werd veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen. Hij bofte nog, want juist was de 3-jarige proeftijd van een voorw. vcroordeeling verstreken. Helder. EEN HARDHANDIGE HANDELSREIZIGER EN VOETBALENTHOUSIAST. De reiziger Cornelis v. d. R. te Helder, die met intense beiangsteliing een spannende voetbalwed strijd meemaakte, werd op 24 Februari eensklaps aangevallen door zekeren heer F. van Zymny, welke heer behoorde tot de concurreerende Heldersche ra cingcluh, die hem schopte en dreigde hem to zullen doodslaan De reiziger nam toen ook zijn maatrege len en deelde Frans 'n flinke kaakslag en cenige schoppen en trappen toe. Sport moet sport blijven, doceerde heden de officier en vorderde f 15 boete of 10 dagen. Vonnis f20 boete of 10 dagen. Alkmaar. EEN RUMOERIGE SCÈNE OP 9 APRIL. De voormalige caféhouder, thans brandstofhan delaar Jac. Joh. v. d. K. te Alkmaar, had na een woorden- en stompenwisseling met zijn stad- en vak genoot Frans Evers, dezen heer in het gelaat ge stompt en bloedend verwond, voor welk feit hij he den terecht stond. Volgens v. d. h. had hij zelf onder meer ook 'n tik met een ijzeren pijp ontvangen. De mishandelde Frans Evers, die ook niet bekend staat als een mannetje, dat men met een ongaar krentebrood door den sclioorsieen slaat, ontkende het offensief begonnen te zijn, met het oog op de omstandigheid, dat Jacob een kampioen worstelaar is. De heer v. d. K. wees echter de kampioenworsto- laars-eer bescheiden van dc hand, Wel drukte hij vroeger 65 kilo, wat ook al niet mis is. Ilij beriep zich voorts op zelfverdediging. Gevorderd werd f 15 boete of 10 dagen. Vonnis f25 boete of 15 dagen. Alkmaar. DE MISHANDELAAR BELEEDIGD. Na de voorafgaande scène, creëerde do heer v. d. K. 'n nieuwe rol en trad hij op als getuige tegen den heer Frans E. junior, 'n zoon van den voorgaande getuige, die nu op zijn beurt v. d. K. niet lichamelijk maar moreel had gegriefd'door krenkende woorden, die we geen vrijheid hebben hier nader te cxplicee- ren. Deze Frans E. zeide verstoord te zijn, omdat v. d. K. zijn moeder beleedigde. Vonnis f7 boete of 5 dagen. Warmen huize n. ZICH BEMOEID MET EEN ZAAK, DIE HEM NIET AANGING. De jonge mijnheer Herman Q,, timmerman en wegracer te Warmenhuizen, had op 15 April den rijksveldwachter Leegwater, die eenige kinderen het voor het verkeer gevaarlijke voetballen verbood, op stang gejaagd, door deze kinderen op te ruien dit spel voort te zetten en bovendien Leegwater nog beleedigd door hem een kinderachtigen lummel te noemen. Gezegde heer 0- maakte zijn opwachting in een soOrt wegracerscostuum, welk gewaad de Po litierechter nu juist geen uiting noemde van de poly- tesse die men aan de rechtbank verschuldigd is. Uit het verhoor bleek, dat Leegwater volkomen gerechtigd was hier preventief op te treden, de heer Q. had zich met het optreden van den veld wachter bemoeid en tegen de kinderen gezegd, dat zij met Leegwater niets hadden te maken. Toen Leegwater den verdachte wees op zijn ongepast op treden, volgde de hiervoren gereleveerde beleediging. Meneer Q. is een lastig perceel voor de politie en 'n opposant tegen het gezag, signaleerde hem de heer Leegwater. De Officier nam dit parmantige ventje eens duch tig te grazen en requireerde nog geen gevangenis straf, maar een gevoelige boete en wel f 50 boete of 25 dagen. Uitspraak f40 of 20 dagen. Venhuizen. EEN ONRUSTIGE VISCHVENTER. Onder den invloed van een stuk of 5 potjes pils, volgens lage berekening, had de vischventer Hans Pi., terwijl hij zich bevond te Venhuizen, zekere M. L.} orgeldraaier mishandeld en vervolgens een ruit verbrijzeld van d? auto des heeren Salomon Coralijnslijper, beiden uit Enkhuizen. De drie heeren waren oorspronkelijk heel vriendschappelijk op stap gegaan, doch onderweg kreeg Hans het te pakken en begon zijn vrienden af te drogen en de ruiten van den wagen in te schoppen, Eisch f20 boete of 10 dagen. Vonnis conform. Enkhuizen. EEN HARDNEKKIGE ZAKKENROLSTER. De 20-jarige mej. Cornelia D. te Enkhuizen, reeds vroeger door den Kantonrechter voorw. veroordeeld tot een voorw. straf én wel 13 maanden tuchtschool, had ook haar voordeel niet gedaan met de lessen van liet verleden, maar nch tot tweemaal toe te Enkhui zen schuldig gemaakt aan diefstal van een portemon- naic met inhoud van dames, die zich te Enkhuizen op initiatief van den burgemeester in diverse bijeen komsten bevonden, met het doel zich in huishoude lijke bezigheden te bekwamen. Een der portemon- naie's inhoudende f5.behoorde aan mej. Marie Bakker,, dc andere was het eigendom van mej. E. Landman en hield f 3 in. Hot diefachtige meisje stond heden terecht en bekende. Ze was om geld verlegen om kleedingstukken te kunnen koopen. Wonderbaar lijk genoeg, waren de portemonnaie's niet in beslag genomen en bevonden zich nog steeds in bezit van de verdachte. Ze zullen echter nu wel bij den inspec teur Beekhoven zijn ingeleverd op instignatie van den politierechter. Het meisje was te voren al verdacht van dergelijke minderwaardige diefstallen. De officier kan dan niet anders dan 3 maanden gev. vorderen. Verdediger Mr. Schuurman achtte het zeer afkeu- ringswaardig wat verdachte had gedaan, doch hoopte de Pol. Rechter de jeugd van de delinquente in aan merking wilde nemen en refereerde zich overigens aan zijn bezadigd oordeel. Het dwaze kind werd daarop veroordeeld tot 1 maand gev., zulks ook in verband met de ten uitvoe ring der voorw. tuchtschoolstraf, die haar nog wach ten zal. U'T de OMGEVING HOOGWOUD Burgerl. Stand over de maand April 1935. Geboren; Mattheus, zoon van Jacobus Groot en van Grietje Schipper. Afra Emma, dochter van Simon Bes- seling en van Maria de Boer. Jan, zoon van Tjerkje Sijtsma. Anna Agatha, dochter van Johannes Theo- dorus Niele en van Guurtje Wijte. Overleden: Maartje Commandeur, oud 67 jaren, echtgenoote van Cornelis Schilder. Hendrikus Kayer, oud 64 jaren, weduwnaar van Marijtje Koomen. Ondertrouwd: Frederik Jan Burger, oud 21 jaren, landbouwer, wonende te Venhuizen en Maartje Nicuweboer, oud 21 jaren, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Joris Balk, oud 24 jaren, tuinder, wonende te Zwaag en Maartje Zijp, oud 21 jaren, zonder be roep, wonende te Hoogwoud. Theodorus Blom, oud 20 jaren, bakker, wonende te I-Ioogkarspel en Neeltje Manshanden, oud 23 jaren, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Cornelis Adrianus Groen, landarbeider, oud 26 jaren, wonende to Hoogwoud en Afra Maria Dirkson, zonder beroep, oud 24 jaren, wonende te Egmond-Binncn; Simon Anthonius Ruitenberg, oud 22 jaren, landarbeider, wonende te Hoogkarspel en Elisabeth Komen, oud 28 jaren, zonder beroep, wo nende te Nibbixwoud, onlangs te Hoogwoud. Jan Nummerder, oud 31 jaren, electricien, wonende te Haarlem, laatst te Hoogwoud en Geertruida Elisa beth Koehorst, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende to Haarlem, laatst te Winterswijk. Aris Appel, oud 25 jaren, landman, wonende te Hoogwoud en Geertje de Beurs, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Spanbroek. Getrouwd: Frederik Jan Burger, oud 21 jaren, land bouwer, wonende te Venhuizen en Maartje Nieuwe- DONDERDAG 9 MEI. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uilzending. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Omroepor kest o.l.v. N. Gerharz; 10.00 Morgen wij ding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Vervolg omroeporkest; 11.00 Knipcursus Kinderkleeding; 11.30 Grom pi.; 12.30 Het AVRO-Aeolian-orkest en Gram.pl.; i-30 Piano-reci tal A. de Ridder; 1.50 Voordracht door F. Kramer; 2.10 AVRO-Octet o.l.v. L. Schmldt; 3.00—3.45 Naai cursus; 4.00 Voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gram.pl.; 4.45 Radio-tooneel voor de kinderen; 5.30 Gram.pl.; 5.40 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk! 6.30 Sportpraatje H. Hollander; 7.00 Radio Volkszang olv. P. C. Poortman; 7.30 „Van reizen gesproken..." spel van en olv. Herman Feldcrhof; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Kovacs Lajos, de AVRO-Girls en Gram.pl.; 9.20 Bouwkundige causerie; 9.30 Concertgebouw-orkest olv. Prof Dr. W. Mengelberg, toonkunstkoor en To van der Sluijs (sopraan); 10.45 Gram.pl., 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 Uit „La Gaité", Amsterdam; Jack de Vries en zijn „Internationals". HUIZEN (1875 M.) 8.00—9.15 KRO.; 10.00 NCRV; 11.00 KRO.; 2.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl., 10.15 Morgen.dienst olv. Ds. P. J. de Bruin, 10.45 Gram.pl., 11.301200 Godsd halfuur; 12.15 Orkestconcert en gram-pl., 2.00 Handwerkcursus; 3.00—3.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbelle zing Ds. P. Neidcck, M.m.v. zang en orgel; 5.00 Han denarbeid v. d. jeugd; 5.30 Orgelspel L. Blaauw; 6.30 Causerie door Kapt. A. v. Amcrongen; 7.15 Reporta ge; 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé; 8.00 Vaz Dias; 8.05 „Orat. „Christus" van Fr. Liszt, Gem. koor, „Sursum Corda" te Leiden o.l.v. A. v. d. Horst inmv. solisten en H. Schouten (orgel) (Om 9.30 Vaz Dias en Gram.pl.), 10.45—11.30 Gram.muz. DROITWICH (1500 M.) 9.359.50 Morgenwijding; 10.25 Gram.pl., 11.10 Be zoek van den Koning en de Koningin aan Westmin ster Hall. 11.40 Rutland Square en New Victoria-or- kest olv. N. Austin; 12.20 Gram.pl., 1.25 Voor de scho len; 2.20 Vesper; 3.10 Gram.pl., 4.05 Orgelconcert A. Stephenson; 4.35 Troise en zijn Mandoline-orkest; 5.20 Berichten; 5.50 Bachconcert; 6.10 Duitsche les; 6.40 Gram.pl., 6.50 Lezing; 7.20 Variétéprogramma; 8.50 Berichten; 9.20 Derde acte van Wagncr's „Sieg- fried" olv. Sir Thomas Beecham; 10.3511.20 Mau- rice Winnick en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl., 11.35 Kamermuziek olv. Doyen 8.05 Nat. orkest; olv. Inghelbrecht; 10.05 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex", 2.054.05 L. Preil's orkest; 7.20 Concert mmv. solisten, koor en orkest olv. Th. Dyring; 9.35 Kamermuziek; 10.05 11.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.20 Concert; 6.20 Idem; 11.50 Concert, uit Mun- chen olv. Agop; 12.35 en 1.35 Concert; 3.20 Omroep koor o.l.v. Breuer; 4.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Ey- soldt; 6.20 Omroepkwintet; S.20 „Volk musiziert", con cert olv. Kneip; 9.40 Guitaarrecital; 10.20 Omroep orkest olv. L. K. Mayer. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Salonorkest olv. Walpot; 12.30—1.20 en 4.20 Gram.pl.; 6.05 Salon orkest olv. Walpot; 6.35 Gram.pl.; 7.20 Symphonieconcert olv. André; 9.30 10.20 Gram.pl.; 4.84 M.: 11.20 Gram-pl., 12.30-1.20 Sa lon-orkest; 4.20, 5.35 en 6.20 Grampl.; 7.20 Omroepor kest ol.v. Gason; 9.30—10.20 Pop. concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 „Wanderung uber die Nchrung", hoorspel; 8.20 Gev. programma uit Munchen; 9.20 en 10.00 Berich ten; 10.20—11.20 Het Omroeporkest olv. L. K. Mayer. boer, oud 21 jaren, zonder beroep, wonende te Hoog woud. Joris Balk, oud 24 jaren, tuinder, wonende to Zwaag en Maartje Zijp, oud 21 jaren, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Loop der bevolking. Ingekomen: Geertruida Molenaar van Spanbroek naar Weere K 59; Nicolaas Reyerus de Boer van Delft naar Noordeinde D 54. Vertrokken: Martha Wilhelmina Paauw van Boe- kelwegbuurt naar Haarlem; Pieter Wiersma en ge zin van Kerkelaan C 33 naar Opmeer; Pieter van der Stoop van Lambertschaag L L3 naar Berkhout; Steven de Zee en gezin van Kerkelaan C 12 naar Zuidlaren; Marie Groot van Noordeinde D 80 naar Delft; Cornelis Adrianus Groen van Langereis A 2 naar Uresm; Petrus Obdam en gezin van Boekehveg I 8 naar Abbekerk; Pieter Raa van Aartswoud F 13 naar Zandvoort; Christina Martha van Duin van Zuideinde D 9 naar Bloemendaal; Rcitse Uitterdijk en gezin van Weere K 45 naar Winkel. 31. Dc jonge man ging weer zitten en opkijkend zag hij de oogen van den ouden Admiraal stralend van (rots op zich gevestigd. Hij wendde zich tot zijn moeder, die hein ook glimlachend aanzag en eens klaps werd hij getroffen door den vreemden, doffen glans van haar oogen. „Voelt u zich goed, liefste?" fluisterde hij. Joan zat aan haar anderen kant. Ze had mevrouw Yanc's wijnglas van haar aangenomen en hield dit nog in de hand. Beresford nam het van haar over en bracht het aan haar lippen. Haar mond had een blauwachtige kleur, alsof ze koud was, niettegen staande het hem toeleek alsof ze in een oven zaten. Ze dronk op zijn dringend verzoek en even lachte zo geruststellend. „Ik ben weer heelemaal in orde, hoste jongen. Tob nergens over." Niemand had blijkbaar iets van dit voorval be merkt, doch het oude angstgevoel liet zich opnieuw hij Beresford gelden. „Zou je moeder misschien naar huis willen bren gen?" vroeg hij zacht aan Joan. De oudere vrouw pro testeerde echter hiertegen. Ze was even niet goed geworden omdat het zoo warm in het lokaal was, verzekerde ze. Ze wilde in ieder geval het vreugde vuur zien ontsteken, dat in het groote weiland in ge reedheid was gebracht. „Laat haar aan mij over", verzocht Joan, en Be resford moest wel aan haar verzoek voldoen. Dc Ad miraal stond al op hem te wachten en de oude man had allerminst tijd om over vrouwenkwaaltjes te tobben. „Zenuwen, niets dan zenuwen", verklaarde hij. door ETHEL M. DELL „Daarvan heeft ze altijd last gehad." Bovendien was Joan toch ook bij haar en de avond was bijna ten einde. De volgende dag zou min der vermoeiend wezen, ze kon dan rusten en hoefde enkel maar 's avonds op het bal te verschijnen om de gasten te ontvangen. Hij begaf zich naar het weiland, zijn uiterste best doende het gevoel van onrust te verjagen. Sir Ri- chard en de Admiraal stonden naast hem. Het was een kille, grauwe avond, zonder sterren aan den hemel. De dorpelingen waren verrukt over het vreugdevuur dat daarna werd afgestoken. Eensklaps voelde hij een warm handje in de zij ne, en opziende bemerkte hij dat Sally dicht bij hem stond. „Ik ben hier", zei ze half uitdagend, half gerust stellend. „Oh, ben jij het", Hij drukte haar handje, niet be grijpend wat ze eigenlijk van hem verlangde. „Pas ■maar op dat je geen kou vat." „Dat is van minder belang", zei ze onverschillig. „Ik zou het er met plezier voor over hebben." „Maar dat mag niet, hoor, want je moet morgen op het bal verschijnen." „Denk je dat werkelijk?" vroeg ze plagend. Hij had haar hand nog steeds vast, en ze wendde ook gee nerlei pogingen aan zich te bevrijden. „Dat spreekt vanzelf. Stel je niet zoo dwaas aan." „Ik ben niet dwaas", protesteerde het jonge ding. „Waarom zou ik dat saaie bal van jou moeten be zoeken?" „Daarvoor bestaan ettelijke motleven", oordeelde hij, temidden van het luide geknetter van het vuur werk door, „Bovendien wil ik met je dansen", voeg de hij er aan toe. „Dat is' nog maar één reden" merkte ze spottend op. „En een zeer logische." Ze zweeg, doch het viel Berry op, dat er iets kin derlijks en teeders was in de manier waarop ze haar handje in de zijne liet rusten. „Wil je dan niet met me dansen?" vroeg hij zich dicht tot haar overbuigend in de duisternis. „Oh, ja, ik zou het heerlijk vinden." „Dus een tweede goede reden nietwaar?" „Ik weet het niet." Er lag een geheimzinnige klank in haar stem, doch hij kon de uitdrukking van haar gezicht niet onderscheiden. „Doch in ieder geval zal ik komen." Daarna trok ze haar handje weg en voordat hij er op verdacht kon zijn, was ze al verdwenen. Even la ter zag hij haar in den gloed van de vuurpijlen aan den arm van haar vader aan den overkant van het land staan. HOOFDSTUK XI. De verjaardag. Beresford had gehoopt dat zijn moeder het groot ste gedeelte van den volgenden dag in bed zou blij ven, doch het was zijn verjaardag, en ze wilde er eenvoudig niets van hooren. Bovendien zag ze er ook weer veel beter uit, merkte ze op. Ze wilde voortdu rend zooveel mogelijk in zijn nabijheid wezen, om zijn cadeaux te zien, in den nieuwen wagen te rij den, dien de Admiraal hem had gegeven en de laatste voorbereidingen voor den avond te maken. Hij werd diep geroerd door. het geschenk dat ze hem gaf. Zijn yader's zegelring, die vanaf den dag van. haar verloving met hem in haar bezit was ge weest. „Jij moest dien ring nu hebben, beste jongen," zei ze, en hij zag hoe geroerd ze was. „Ik heb hem al die jaren gehad, en nu komt hij jou toe." „Welk wapen staat er op, moeder? Niet dat van de Vane Traffords?" „Nee, mijn jongen. Ik kan je de heele geschiedenis niet vertellen. Natuurlijk kun je het zegel niet ge bruiken. Het is slechts een reliquie", voegde ze er ernstig aan toe. Beresford bekeek den ring opnieuw, het liefdes- teeken van zijn ouders. Het wapen was zeer eenvou dig, hoewel hem onbekend: een ster die uit een dichte wolk te voorschijn kwam, en hieronder stond in kleine letters gegraveerd: „Astra Incognita". „Natuurlijk heb ik het recht dit te gebruiken, moe der. Vader heeft het toch zelf ook gedaan." „Ja, mijn jongen, je moogt het vanzelfsprekend doen," antwoordde ze vermoeid. „Daar je oom echter verlangt dat je den naam der Vane Trafford's aan neemt, krijg je een ander wapen. Het is het verstan digste den ring' niet te dragen, Berry, maar ik ben blij dat deze nu in je bezit is gekomen." Hij zag heel goed, dat het iets betrof waarover ze niet graag wilde spreken, en hij drong ook niet ver der aan. Hij ontdekte een uitdrukking van verlichting in haar oogen, toen hij den ring met een eerbiedig ge baar in het doosje terug legde, waarin ze hem ge legd had. „Praat er niet met je oom over, beste jon gen" verzocht ze. „Het spreekt vanzelf dat dit voor werp niet van dezelfde beteekenis voor hem kan wezen." Vaag verbaasde hij zich over dit laatste gezegde, doch er werd hem niet veel tijd meer gelaten tot nadenken, daar men van alle kanten beslag op hem ging leggen. Toen hij later over dien verjaardag nadacht, kon hij zich onmogelijk meer precies herinneren, hoe hij dien had doorgebracht. Deze vormde een chaos van indrukken, gesprekken van verschillenden aard met verschillende menschen, van alle zijden gelukwen- schen, brieven, pakjes, telefonische oproepen, een zakenonderhoud met den heer Morton (die voor de ze gelegenheid was overgekomen), hetwelk door zijn oom geleid werd, en waarna het ten volle tot Berry doordrong nu een Vane-Trafford te zijn en zijn eigen baas... onverschillig wat dit ook kon beteekenen. Hij had dien middag zoo graag wat willen gaan rijden, doch er was geen tijd voor over. De tijd vloog om en voordat hij er op verdacht was moest hij zich al naar zijn kamer begeven om zich te kleeden voor het bal. En toen dacht hij eigenlijk voor het eerst* aan Persis, en met iets van schrik vroeg hij zich af of hij zich voordat de dag ten einde was als een verloofd man kon beschouwen. En bij die gedachte steeg een wanne bloedgolf naar zijn slapen: hij had een sterke overtuiging dat ze hem zou accepteeren. Hij haalde even heel diep adem en het kwam hem voor alsof hij den geur van Persis' haren rook. Het leven kon toch wondermooi wezen. Hoe zou ze hem groeten, vroeg hij zich onwillekeu rig af. Misschien was ze wel een weinig zenuwachtig en verlegen. Hij was er zeker van dat ze niet in een oppervlakkige, luchthartige stemming zou verkeeren, want zooiets hoorde totaal niet bij haar. Ze bezat een groote waardigheid, welke volkomen onjuist door menschen die jaloersch op haar waren, als aan stellerij werd beschouwd. Zelfs Joan beschouwde haar zoo. Doch Joan was nu eenmaal zelf zulk een verrukkelijk eerlijk, natuurlijk schepseltje, dat ze een ander, meer gecompliceerd karakter niet geheel kon begrijpen. Misschien was Joan ook wel eens te hard in haar critiek. Sally was heel anders, die lieve, kleine Sally. Haar gezichtspunt kon hij ten volle begrijpen. Ze was een aardige, trouwe kameraad, die het eenvou dig niet kon verdragen als hij om de gunsten van een vrouw moest smeeken. Sally was ook nog zoo jong. Ze was blijkbaar van opinie dat hij zichzelf naar beneden haalde door verliefd te worden. Ja, ze was nog erg jong. Hij was bijzonder op haar ge steld. Ze bezat meer verbeeldingskracht dan Joan, en in sommige opzichten begreep ze hem ook heter. Grappig klein ding. Zelfs haar plotselinge, geheel on verwachte woede-aanvallen hadden hun goeden kant Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6