Hulde aan het Engelsche Koningspaar. Raad Nieuwe Niedorp. ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM Plechtigheden in Westminster Hall. DE ADRESSEN VAN BEIDE HUIZEN EN HET ANTWOORD DES KONINOS. tonden: Donderdag heeft de tweede groote plechtigheid van de jubileumweek plaats gevonden en wel in de Westminster Hall, waarheen de Koning en de Koningin met de meeste leden der koninklijke familie wederom in een feestelijken stoet en onder groote belangstelling van het geestdriftige publiek reden, om de huldebetuiging van de beide Huizen van het Britsche Parlement in ontvangst te nemen. De meeste leden der Koninklijke familie en van de hofhouding reden in gesloten auto's, doch ondanks den kouden wind reden de Koning en de Koningin in een open landauer, getrokken door vier paarden, die werden bereden door postiljons. Het escorte v. d. lijfwacht ontbrak echter en ook in menig ander op zicht, was de stoet eenvoudig in vergelijking met de glans en praal, waarmede Maandag j.1. de rit naar de St. Pauls had plaats gevonden. Ook stonden er geen troepen langs den weg opgesteld, doch had de politie de taak voor een afzetting te zorgdri,"waar door de reusachtige menigte belangstellendènrv£n den rijweg kon worden gehouden. De Koning was gekleed in een eenvoudig gekleed pak met zwarte overjas en droeg een witte anjer in het knoopsgat, terwijl een hooge hoed zijn hoofd dek te. De Koningin droeg een toilet van zeer lichte rose getinte stof, die bijna wit leek. Langs den geheelen weg werd de koninklijke stoet daverend toegejuicht. Inmiddels waren de beide Huizen van het Parle ment bijeengekomen, de Lords in het Hoogerhuis, de Commons in het Lagerhuis. Het was een schilderach tig schouwspel, toen de vertegenwoordigers van bei de Huizen in optocht den korten weg naar de West minster Hall aflegden, waar allen aanwezig waren toen met trompetgeschal de komst van den Koning werd aangekondigd. Aanwezig waren 455 leden van het Lagerhuis en 464 Peers. Bovendien werd de plechtigheid bijge woond door vele oud-Ministers, leden van de rechter lijke macht en hooge ambtenaren. Toen allen gezeten waren was het woord aan den Lord Kanselier, die het adres van hulde van het Hoogerhuis voorlas. In dit adres wordt o.a. gezegd, dat de afgeloopen 25 jaar vol waren van beproevingen en o.a. den meest verwoestenden oorlog hebben gezien die de f;eschiedenis heeft gekend, terwijl daarna het moei- ijke herstelwerk moest worden verricht aan de ge schokte structuur van het maatschappelijk leven. Het adres van het Hoogerhuis. Het adres van het Hoogerhuis hield o.m. het 'vol gende in: Langzaam en" hardnekkig zijn de pogingen tot her stel van de welvaart en den vrede. De spreker sprak vervolgens over de wijze, waar op de Koningin haar taak had vervuld en den Ko ning bij zijn moeilijkheden had bijgestaan. Ook de vier zoons van den Koning hadden het hunne er toe bijgedragen de plaats van de monarchie in het Brit sche rijk te bestendigen en de liefde voor het Konings huis te doen toenemen. Ook wanneer de herinnering aan deze schitterende week zal zijn vergaan en de huidige generatie zal zijn ten grave gedaald, zal naar de overtuiging van den spreker de dynastie Windsor nog regeeren over dit loyale en vereenigde volk. Uit den grond van zijn hart smeekte de Lord Kanselier tenslotte God's zegen over den Koning af. Het adres van het Lagerhuis. Het adres van het Lagerhuis werd voorgelezen door den Speaker, die constateerde dat de grondwet sterk genoeg was gebleken om den wereldoorlog te weerstaan en buigzaam genoeg om zich aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden, van het Britsche Rijk en van de wereld. Terwijl in andere landen de fundamenten ineenstortten, gaf de constitutie het Britsche Rijk een stabiliteit, die men elders vergeefs zocht. De historische regeeringsvormen bleken vol doenden weerstand te bieden om eiken crisis te kun nen doorstaan. Meer dan ooit is Groot Brittannië een vrije en goed geordende natie. Ook de Speaker prees de figuur en het optreden van de Koningin en besloot zijn rede met de woor den: „Heden zijt ge meer dan souverein, gij zijt het hoofd van een groote familie." Het antwoord van den Koning. Diep onder den indruk dankte de Koning het La gerhuis en het Hoogerhuis voor de woorden van dank en trouw. Hij zeide: „Ik dank U van harte voor Uw betuiging van trouw en voor de woorden van toegewijde anhankelijkheid, die gij gebruikt hebt. toen gij spraakt over mijzelf, over de Koningin er. over mijn gezin. Uw aanwezigheid hier vandaag in tegenwoordigheid van de Eerste Ministers van he' Dominion Canada, het Gemeenehest van Australië het Dominion Nieuw Zeeland en de Unie van Zuid De Koning en de Koningin, luisterend naar de huldigingsrede. Afrika, doet menige herinnering bij mij rijzen en menige gedachte door mijn hoofd gaan. De Moeder der parlementen en haar kinderen, opgegroeid tot volwassenheid, staan nu op voet van gelijkheid tegen over de Kroon. De eenheid van het Britsche Rijk wordt niet langer uitgedrukt door de overheersching van een door den tijd geadeld parlement, dat hier te Westminster zetelt. De Kroon is het historisch sym bool dat deze groote familie van naties en rassen, verspreid over elk deel van de aarde, vereenigt. Ten slotte zeide de koning nog: „Ik ben in mijn taak gezegend, door naast mij mijn geliefde gemalin te hebben, welke gij in zoo beminnelijke woorden hebt geëerd. Ik dank God, dat hij tot nu toe mij en mijn volk heeft bijgestaan en bid Hem, dat wij kunnen voort gaan in de zaak van de vrijheeid, in een geest van vrede, verdraagzaamheid en begrijpen." Kreunde van pijn. Stijfheid en spierpijn nu verdwenen. „Jarenlang heb ik geleden. Vaak heb ik gekermd van pijn in mijn spieren en ik was soms zoo stijf, dat ik mij niet bukken kon Ook had ik veel last van constipatie. Slapen kon ik meermalen niet van pijn en eetlust of opgeruimdheid bestonden voor mij niet. Ik heb nu een vol jaar Uw Kruschen Salts ge bruikt en heb nergens meer last van. Omdat ik nu volkomen ervan overtuigd ben, dat Kruschen Salts het eenige goede middel is, geef ik U uit dankbaar heid het recht dit schrijven te publiceeren. Omdat ik weet wat lijden is, raad ik een ieder dringend aan ook Kruschen Salts te gaan gebruiken." Mej. D. d. H. te O. Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende afvoerorganen. Dit ver klaart waarom de rheumatieklijder zoo dikwijls, be wust of onbewust, last heeft van constipatie. Kru schen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking; de afvalstoffen en overtollige urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijfheid verdwijnen. De „dagelijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor constipatie, rheu- matiek en U frisch en „fit" houden. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. toegang tot de wereldtentoonstelling, die zich vlak bij het stadion bevindt. Om het U gemakkelijk te maken als U morgenr middag naar de radio luistert, geven we U hier het Belgische elftal. Doel: Christiaens: achter: Paverick en Smel- linckx; midden: Dalem, Stijnen en Claessens- voor; Deories, Voorhoof, Raymond Braine, Isenborgh, Joacim. Van de voorhoedespelers zijD Joacim. isenborgn en Devries niet heelefaai fit. De mogelijkheid bestaat dus dat zij vervangen moeten worden. We merken nog op, dat Nederland sedert Mei 1031 niet meer in Bclgic heeft verloren en jlat de totaal stand van de officieele Holland-Belgie" reeks Is: Nederland België 47 24 9 14 119—85 57 47 14 9 24 85119 37 HET N.H.V.B.-ELFTAL. K.N.V.B.-PRO GR AMMA. Hier wordt uitsluitend gespeeld: A.P.G.S.Amstel voor de promotiecompetitie 4e klasse in afd. I. BELGISNEDERLAND. N.H.V.B.-PROGRAMMA. 12 Mei. Adsp. S: Helder f—Spart a b, wordt Sparta b— H.R.C. d. Promotie-degradatie: H.R.C. 4M.L.D., uitgesteld, omdat H.R.C. 4 voor het Gouden Kruis moet spelen. Rauchbeker. Voorronde: SuccesB.K.C. Deze wed strijd zal om 5 uur gespeeld worden, in verband met de radiouitzending. In verband met het toch weer vaststellen van dezen wedstrijd wijzen we er op dat B.K.C. dus 28 April j.1. blijkbaar uitstel heeft ver kregen. Die bladen, die B.K.C. als teruggetrokken beschouwden, waren de plank leelijk mis. Gouden Kruis (Den Helder): Tweede ronde: Water vogelsSucces 2; WieringerwaardH.R.C. 4. Drechterland. Eerste ronde: SijbekarspelFlevo 1 O.K.B. 1—Flevo 2. Alkmaar, tweede ronde: Bergen Koedijk. Intusschen zal er rekening mee gehouden moeten worden dat die elftallen vrij zijn, die een of meer spelers aan het N.H.V.B.-elftal afstaan. Dit zal Zon dag nl. een oefenmatch spelen. Zoo staan we dan aan den vooravond van een landenwedstrijd tegen onze Zuidelijk buren; een wedstrijd, die altijd nog een apart tintje bezit, hoe zeer hij ook in belangrijkheid overschaduwd wordt door de naderende Holland—Engelandmatch op 18 !Mei. Het voornaamste feit, wat wij haasten mede te deelen, is dat de Kon. Belg. V.B. toestemming aan onze A.V.R.O. heeft verleend om den wedstrijd per radio uit te zenden. De match begint om 2.20 Holl. tijd. De gevreesde midvoor Raymond Braine is door zijn club „Sparta," Praag, vrijgegeven, onder voor waarde, dat hij Zaterdagmiddag nog meespeelt. Brai ne zal zich onmiddellijk na afloop der D-trein naar Berlijn begeven, waar hij Zondagochtend aankomt. In dien trein kan hij, mits tweede klas reizend, behoorlijk slapen. We veronderstellen daarbij met een veilig gevoel dat Braine wel eens meer interna tionaal heeft gereisd. Welnu, Zondagochtend staat er in de Duitsche hoofdstad een speciaal vliegtuig voor hem klaar, dat hem tegen den middag keurig in Brussel bezorgen zal. Raymond Braine zal dus een fantastische reis heb ben volbracht als hij Zondagmiddag tegen de on zen in het veld komt. Het stadion te Brussel kan 62000 toeschouwers be vatten. Het is nog niet uitverkocht. Aan de Belgi sche radiozenders is dan ook geen vergunning tot iuitzending verleend. Er komen waarschijnlijk tegen de 15000 Hollanders met het elftal mee. Het toegangsbewijs voor den wedstrijd geeft vrije „Beste man, schiet jij de compote maar., voor het vleescb zorg ik well" Naar aanleiding van de te Twisk en Hippolytushoef gehouden proefwedstrijden heeft de N.H.V.B.-elftal- commissie de volgende ploeg vastgesteld, die op 12 Mei een oefenwedstrijd speelt, aldus het Alg. Sp. De Jong. K.V.V. 2 M. Schenk Roobol W'waard H.R.C 3 Duinmeijer Spaarman Rooker Jisp Beemster Strand v. Goudsblom Henneman Kuiper Gast Snijders Alkm. B.2 Schoorl Monn.dam H.R.C. 3 Held. Bs. Reserves: Goudswaard (H.R.C. 3), doel; Bouwman (Strandv.), achter; Wals (Z.F.C. 4), half; Valk (W.F.C. 4), voor. Deze verkiezing lag bijna geheel in de lijn onzer verwachtingen. Men heeft het geheele A-elftal ge kozen op den back Korse na. Wij hadden vorige week den raad gegeven zoo mogelijk voor Schenk een plaatsje in te ruimen. Wij hadden daarbij het oog op een kanthalfplaats. De commissie plaatste Schenk echter back inplaats van Korse. Nu viel Korse ons niet tegen vorige week, maar hij had het tegen Koel en Eriks dan ook niet zwaar, waardoor wij hem wellicht te hoog hebben aange slagen. Schenk kan ook back spelen, al prefereert men in zijn eigen club Saai. Dit kan echter ook zijn re den hebben in het feit, dat Schenk wel en Saai min der goed spil spelen kan. Midvoor Kuiper van Monnikendam heeft men ge handhaafd. De commissie ziet blijkbaar meer in hem dan wij. Wellicht hebben wij hem juist op een slechten dag aangetroffen. DE VELLEN HINGEN EKBIJ Dank zii kloosterbalsem komt zijn hand weer goed in orde ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand voas geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen.. Mijn m&n-* ÏRQ| heeft mijn hand dadelijk verbonden met .Kloosterbalsem, welke we. altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder Binnen 14 dagen was mjjn hand weer Mevr. H. Fr, te 's-G, ORIGINEEL TER INZAGE gewoon." AKKED'S „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bjj brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrjjfmiddel bij Rheumatlek, spit en p^nlyke spieren Schroefdoos 35 ct Potten: 62^ ct eD 1.04 Vergadering van den raad op Vrijdag 10 Mei 1935, 's morgens om 10 uur. Voorzitter de heer P. Pluister, burgemeester; Secretaris de heer P. Haringhuizen. Afwezig zijn de heeren Stoop en Borst, de heer Borst komt na eenige oogenblikken ter vergadering. De Voorzitter opent de vergadering; de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Goedgekeurd zijn verschillende raadsbesluiten, o.a. dat tot het niet aflossen van geldleeningen voor de gasfabriek in 1934 en 1935; proces-verbaal van kasverificatie in het eerste kwartaal 1935, waarbij een en ander in orde werd bevonden; het verslag van de vergadering der gascommissie op 1 April j.1., dat door den secretaris voorgelezen wordt en geen aanleiding tot besprekingen geeft. Ingekomen is een Prov. blad, houdende besluit tot vaststelling van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in de Provincie Noord- Holland. De jaarwedden vain deze functionnarissen in de gemeente Nieuwe Niedorp bedragen per 1 April j.1. van den burgemeester f 1900f 23.00, van den secretaris f 1800—f 2200, en van den ontvanger f 475. In verband daarmede stellen B. en W. voor de pensioensgrondslagen van de betrokken ambtenaren te herzien en met ingang van even genoemden da tum vast te stellen op resp. f 2000, f 2200, en f 475. Conform wordt besloten. Eenige veranderingen van minder belangrijken aard worden gebracht in de verordening op de hef fing van opcenten op de vermogennsbelasting en op de heffing van leges. Toch 20 pet. vermakelijkheidsbelasting. Ged. Staten deelen mede, dat de Regeering bij de 'oekenning van een extra-bijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds onder meer heffing van verma kelijkheidsbelasting tot 20 pet. van de bruto-op- hrengst als voorwaarde stelt. Het college deelt dit mede naar aanleiding van het bericht, van het ge meentebestuur, dat de Raad niet heeft kunnen he-' sluiten om tot verhooging over te gaan. Ged. Staten verzoeken B. en W. den Raad er op te wijzen, dat het veeleer aanbeveling verdient reeds thans tot verhooging van het heffingspercentage tot 20 te besluiten, dan de toekenning, eventueel de uit betaling, van vorenbedoeld subsidie te vertragen door niet aan een der daaraan verbonden voorwaar den te voldoen. Wanneer dus niet overgegaan wordt tot verhooging der heffing, zal een financieele strop het gevolg zijn B. en W. stellen dan ook voor om het heffingsper centage alsnog op 20 te stellen. De heer Olie vraagt of men Ged. Staten wel goed op de hoogte heeft gebracht van de bezwaren, verbon den aan deze verhooging. En wanneer we met de verhooging accoord gaan, is dan de andere post goedgekeurd, n.1. die post, die bij de behandeling van de begrooting invloed had op de wijziging van de post onvoorzien, de subsidie fanfarecorps? De Voorzitter antwoordt, dat dit nog niet bekend is, De heer Borst zegt 2 keer te hebben tegengestemd en betreurt het, dat we verzeild raken in. dictato riale neigingen. Zou het voorstel weer verworpen worden, dan zullen de arbeidersklassen waarschijn lijk toch weer het loodje moeten leggen. Wat het zwaarst is, moet dan meer het zwaarst wegen. Het voorstel wordt dan z.h.st. goedgekeurd. f 400 voor steun B. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan het Plaatselijk Crisiscomité, tot een bedrag van f 84. voor de steunverleening B. Indien de Raad hiertoe besluit wordt in deze steunverleening door het Nat. Crisiscomité f 316 bijgedragen. Aldus wordt besloten. Kasgeldleening. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening van ten hoogste f 10.000. Door verschillende oorzaken raakt de gemeente door haar kasgeld heen, o.a. door de voorschotten inzake werkverschaffing. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Subsidie voor de schoolfeestvereeniging. Voorstel tot verhooging der subsidie over 1934 aan de schoolfeestvereeniging alhier tot 70 ct. per leer ling, die aan het schoolfeest heeft deelgenomen. Allen voor. Vergoeding vervoerkosten. Aan de orde is een verzoek van H. Poland en A. Groot om vergoeding van de kosten van vervoer van hun zes leerplichtige kinderen naar de R.K. openbare lagere scholen in t' Veld ten bedrage van f 50 per kind per jaar en wel voor het tijdvak van 1 Mei '35 tot 1 Mei 1936. Aangezien de ouders in deze kosten niet zelf kun nen bijdragen stellen B. en W. voor het volle aange vraagde bedrag toe te kennen. Wordt goedgevonden. Over werkloozenzorg. Over 1935 is geraamd voor werkloozenzorg f 16.000. Over Januari waren de kosten echter reeds f2200. De bevoegde instantie merkte daaromtrent op, dat de raming, gezien de kosten over Januari, wel wat aan den lagen kant is. Gevraagd wordt nu de raming eens wat te specificeeren. De kosten over Februari en Maart waren intusschen resp. f2300 en f2750. De Voorzitter heeft eens een staatje gemaakt en daaruit bleek, dat de raming wel met pl.m. f 10.000 zal worden overschreden. Er zijn wel redenen aan te geven; de baggerregeling kost veel geld, de wcrkloo- zen worden ook slechter geplaatst. Gewenscht is het de post werkloozenzorg met f 10.000 te verhoogen (waaraan de gemeente bij eventueele goedkeuring f100 zal moeten betalen) en alzoo wordt besloten. Rondvraag. De heer Borst als oud-voorzitter van het fanfare corps, is nieuwsgierig of de subsidie voor dat corps door Ged. Staten is goedgekeurd Voorzitter antwoordt, dat dit nog onbekend is. Verder informeert de heer Borst, of het waar is, dat de ongeorganiseerde arbeiders in werkverschaf fing 2 cent minder verdienen dan de georganiseerden. Op de vorige vergadering .is besloten, om te ver zoeken den georganiseerden een toeslag van 2 cent te verstrekken, echter gedurende een half jaar. Toen is door de OSP een pamflet verspreid (dat niet dooi den beugel kon), waarin men kon lezen, dat de onge organiseerden 2 ct. minder zouden krijgen. De Voorzitter noemt het pamflet onjuist en mis leidend. Het ging er om de georganiseerden met 2 cent te verhoogen en niet de ongeorganiseerden te verlagen. Op het verzoek is nog geen bericht bin nengekomen, zoodat de loonen nog gelijk zijn. De verboden vergadering. Verder vraagt de heer Borst op welke 'gronden Voorzitter den 1 Mei-feestavond van de afd. R.A.S.P. heeft verboden. Spr. vreest zoo langzamerhand in Hitler-Duitschland terecht te komen. De Voorzitter is als hoofd der politie niet ver plicht mededeelingen te doen. Spr. heeft op grond van het volgende echter geen vergunning gegeven: Het is hier niet de gewoonte om de politie naar een vergadering te sturen; de vergaderingen toch verloo- pen altijd ordelijk. Toen de R.A.S.P. eens vergader de, waarbij ook een spreker optrad, was ook geen politie aanwezig.. De spreker zeide bij die gelegen heid: ..Dat is heel geschikt van dien burgemeester, dan kunnen wij eens van leer trekken" en men haalde het gezag omlaag. En dit is de reden waar om spr. de vergunning niet heeft verleend en niet jrhdat hij vreesde, dat de openbare orde zou Worden verstoord. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 11