Raad Sarsingerhorn. De Koophandel. Gemeenteraadsverkieziiig. De Gemeenteraadsverkiezingen. DE ALKMAAR3CHE KAASMARKT. Nog steeds brokkelt de prijs af. Vereeniging van groothandelaars ln Groenten en Aardappelen, gevestigd te Broek op Langendijk. Vrijdagmiddag hield bovengenoemde vereeniging haar algemeene jaarvergadering ten lokale van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. De opkomst was goed. Tegenwoordig waren do heeren S. de Boer Kz. en •T. Ootjers, afgevaardigden van de L.G.C. en Noorder- marktbond. De Voorzitter, de heer C. Wagenaar Kz., opende de vergadering met welkom, waarna hij een overzicht gaf van het afgcloopen jaar. Hiervan vermelden wij. dat volgens de voorzitter de handel in aardappelen in het seizoen 1934 niet slecht is geweest Trots de getroffen bepalingen is het ook voor den binnenland schen aardappelhandel niet slecht. De buitenland schc handel heeft een behoorlijke winst kunnen ma ken. Althans op papier Hoe het zal afloopen, weten we niet. Het geld van de aardappelen is nog niet binnen en men heeft niet eerder winst of de centen moeten in den zak zitten. Van de winterartikelen heeft alleen de roode kool het goed gedaan. Het prijsverb»op der andere produc ten is van dien aard geweest dat de tuinders hel beel slecht hebben. Hoe zal de toekomst wezen? vroeg spr. zich af. De stand der aardappelen is lang niet best. Voorz. kon zich niet herinneren, dat hel ooit zoo slecht was. Ook in hel buitenland zijn de aardappelen afgevroren. De vooruitzichten van den aardappelhandel zijn niet slecht, ai kan men in deze tijd moeilijk iets vooruit zeggen. Jaarverslagen. Het jaarverslag van den Secretaris, den her P. F. Slot, vermeldde dat 16 nieuwe leden waren toege treden en twee hadden bedankt. Wat betreft den handel deelde de verslaggever mede, dat de binnen- landsche handel per motor toeneemt. Hierna gaf de Secretaris een resumé van het verloop van den bui- ienlandschen handel, de clearing, enz., de moeilijk heden, welke hieraan voor den handel kleven. De beschikbaarstelling van goedkoope groenten werd afgekeurd. Het is oneerlijke concurrentie. De Voorzitter waarschuwde naar aanleiding van het jaarverslag tegen het verstrekken van crediet in den binnenlandschen handel, welke onrustbarende afmetingen aanneemt. Het financieel verslag van den penningmester, den heer J. Kramer, werd vastgesteld met een voordeelig saldo van f 334.42. De rekening der nachttelefoon over 1934 gaf een voordeelig saldo aan van f72.42, die over 1934 een van f52.?2. Het zal de langste tijd wel geduurd hebben, dacht de Voorzitter, van de nachttelefoon. Over een paar jaar wordt de heele streek geautomatiseerd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het af tredend lid, do heer C. Wagenaar Kz. herkozen en in de plaats van den heer P. Greeuw, die niet her kiesbaar was, do heer K. Ootjers» gekozen. De heer M. Wagenaar bracht hiprna verslag uit. van de zegeltjesplakkerij, etc. Het totaal uitgekeerde loon aan de transportarbeiders bedr <eg over het jaar 193-4 f 57160.52. Verleden jaar was dat beneden de f 50.000. Aan 35 arbeiders werd ziekengeld uitge keerd. De door do leden van Koophandel te betalen pre- mio is teruggebracht van 10 op 8 van het loon. Hierna ging men óver tot hèt'verkïbzen van-afge vaardigden voor de veilingvergaderingen. De heer C. Keeman werd herkozen. In de plaats van den heer J. Kramer, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd de heer H. Stenneberg gekozen. Het bestuur stelde voor, om als commissionnairs aan de Vierbondveilingen alleen leden van Koop handel te nemen, om de vereeniging te versterken. Na eenige bespreking werd dit voorstel aangeno men. Het gaat alleen om die kooplieden, die in de gelegenheid zijn zich aan te siuiten, dus die op de veilingen van den Vierbond koopen. Een voorstel van den heer J. Kramer, om ook vast te stellen, dat de leden van Koophandel niet voc-r niet-leden van Koophandel mogen koopen, wanneer deze laatste voor het lidmaatschap van Koophandel in aanmerking komen, werd eveneens aangenomen, met 15 tegen. Distributie door Ned. Groenten- en Fruit Centrale. Vervolgens werd een bespreking gehouden over de door de Ned. Groenten- en Fruit Centrale toege paste distributie van groente. De Voorzitter zette de bedoeling dezer distributie uiteen. Eerst was het doel de doorgedraaide groente te distribuceren. Daar was niets tegen, meende voorzitter. Het is echter heel anders geloopen. Van de goedkoope groente moest men heel weinig heb ben. Wel werd roode kool gekocht voor 7, 8 en 9 gul den, welke werden gegeven voor 3Vk cent per kilo. Ook werd tegen het einde van het seizoen veel uien gekocht. Het had weinig gescheeld, of men had de laatste roode kool terug kunnen koopen van de Cen trale. Het is gewenscht dat een ernstig protest uit gaat naar den Minister tegen deze handelwijze. Niet- tegen een verstrekking van doorgedraaide groenten aan hen, die niet zelf kunnen koopen. De heer Rijper wilde het laten bij de doorgedraai de producten. Spr. zou wel willen dat de leden van „Koophandel" niet voor de Centrale ook mogen koopen. Do Voorzitter ontried dit. Spr. had veel moeite ge daan, den handel'ingeschakeld te krijgen. De heer H. Kamp wilde den handel heelemaal vrij laten. Dan krijgen de arme menschen ook weer kool van ons. De heer H. Stenneberg laakte het in de Centrale, dat de drielingen en uien door elkaar werden ge daan, terwijl toch zoo wordt aangedrongen op goede sorteering. Dat is toch niet juist geweest. Do Voorzitter keurde het gebeurde ook niet goed. Het lid van Koophandel, dat hiertoe medewerking hoeft verleend behoorde daar tegen op te komen. Verschillende leden noemden voorbeelden hoe de ze. distributie gebeurt, waarbij sommige zotte toe standen werden toegelicht. Over het algemeen oordeelden de binnenlandsche handelaren de distributie funest. De beer Hoogland beschouwde de distributie nog als een proef en gaf een uiteenzetting van de wer king van het. apparaat der distributie. Wat betreft de uien en roode kool is onopzettelijk duur gekocht. Daarvoor hoeft men zich niet bang meer te maken, meende spr. Wat de vermenging be treft der uien, had spr. gehandeld zooals hij niet anders kon. In de eerste plaats zal geprotesteerd worden tegen de distributie cn gevraagd worden deze op te hef fen. De handel kan voor den vastgestelden prijs ook distribueeren bij den minimumprijs van een cent Verder zal, wanneer men geen succes hiermee heeft, worden aangedrongen op-de beschikbaarstel ling van „doorgedraaide" groente". Kr werd nog de aandacht op gevestigd dat de Centrale geld legt bij de groente, maar dat de aarde--le-i met een cent per kilo worden belast, ook die der werkloozen. Na rondvraag volgde sluiting. 1 u,t de OMGEVING WINKEL Donderdagavond vergaderde de nieuw opgerichte vereeniging „Plaatselijk Belang", ten huize van den heer R. Laan, tot het stellen van candidaten voor de aanstaande verkiezing van leden van den gemeen teraad, Tegenwoordig 28 leden. Na opening dom* den Voorzitter, wordt de candidaatstelling aan de orde gesteld en na herhaalde stemmingen als volgt in alphabetische volgorde samengesteld: 1. Bart P.; 2. Blaauboer G.; 3. Breebaart Kzn. J.; 4. Brugman Jbzn., D.; 5. Kamp, G.; 6. Keetman W.; 7. Porte, A. J.; 8. Sloovos, A.; 9. de Veer, J.; 10. Veth- rnan Jzn., J.; 11. Waiboer, A. J-; 12. van der Wal, S. Hiermede wordt derhalve een wijze van stemming ingeluid voor de kiezers, die nieuw is, nu we reeds jaren gewend zijn aan de lijstenstemming, en nu weer naar voren komt de stemming op de gewilde personen. Een goed georganiseerd kiezerscorps stem de nl. op de lijst der partij waartoe hij meende te behooren, doch voor de lijst van Plaatselijk Belang is de opzet geheel anders, men kieze daarop de persoon, waarvan men verwacht, dat hij de belan gen der gemeente tot tevredenheid zal beharteigen. De benoemden zullen derhalve zijn zij, die de mees te stemmen op zich hebben vereenigd en om dit te bereiken hebben alle candidaten zich verbonden om bij een eventueele aanwijzing in de volgorde van de lijst, door 't Hoofdstembureau, zoolang te bedanken tot de candiaat met een grooter aantal stemmen de benoemde is. Voor de lijst zal derhalve uitsluitend gelden, de stem uit te brengen op den candidaat die men wensebt. Plaatselijk belang is opgericht, omdat men meen de daarmede versnippering van stemmen en het verloren gaan van resten te voorkomen. Deze vereeniging vraagt uitsluitend de behartiging der plaatselijke belangen en kent voor haar leden geen programma gebaseerd op een bepaalde politie ke richting. Verwacht wordt dat het aantal in te le veren candidatenlijisten zich tot drie zal beperken. LAN G END IJ K Jaarvergadering Codp. „Nieuw Leven". De Coöp. „Nieuw Leven" hield Donderdagavond haar jaarvergadering ten lokale van den heer P. Kramer, onder leid'ng van den heer S. Kramer. Aan wezig waren pl.m. 80 leden. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat sinds korten tijd door de commissarissen op gezette tijden controle wordt uitgeoefend in het bedrijf, dit als gevolg van een bespreking met den heer K. de Boer van den Coóp. Bond en den heer Mandei-sloot van de Handelskamer. Verder dat met de coöperatie te Alkmaar opnieuw een overeenkomst is aangegaan inzake broodleverantie voor den tijd van 5 jaren. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat ondanks de crisis, de coöperatie veld wint, wat een bewijs is, dat men al meer begint te begrijpen dat 'n gemeen schapszaak als de coöperatie in het belang der menschheid is. De verstandhouding tusschen bestuur commissarissen, bedrijfsleider en personeel is steeds goed te noemen. In de maand Mei van het vorige jaar werd ook de brandstoffen-affaire met succes ter hand geno men. In totaal werden ongeveer 170 ton anthraciet en eierkolen afgeleverd. In de maand December wei-den 4 propaganda-avonden gehouden. De Balans en verlies- en winstrekening had het volgende resultaat: totaal bedrag f43.710.64, met een netto overschot van f7.340.16. Uit het rapport van den Accountantsdienst der Handelskamer blijkt, dat Vergadering van den Raad op Vrijdag 10 Mei 1935, 's middags om half drie. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester, tevens secretaris. Dc beer Blaauboer is niet aanwezig met bericht van verhindering. De Voorzitter opent de vergadering; de notuLen worden goedgekeurd. De heer Vries zou de notulen liever wat eerder ontvangen. Met dezen wensch zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we: De goedkeuring van diverse raadsbesluiten. Verlengd is de subsidietoezeggine voor werkver schaffing aan de Oosterbegraafplaats ie Kolhorn. Een schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek de bij raadsbesluit van 19 Februari 1935, vastgestel de schoolgeldverordening, o.a. in dien zin te wijzi gen, dat het schoolgeld volgens de laagste klasse van heffing ten minste 5 et. per leerling per week zal bedragen. B. en W. stellen voor, de verordening overeen komstig de wenschen van Ged. Staten te wijzigen. Aldus wordt besloten. Een schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek een geheel nieuwe verordening op de heffing en in vordering eener hondenbelasting te willen vaststel len. B. en YV. stellen voor hieraan te voldoen. Conform wordt besloten; de tarieven blijven on veranderd. Een schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek de verordening op de heffing van opcenten op de pcrsoneele belasting in verband met de vermoe delijke opbrengst der hoofdsom zoodanig te wij zigen, dat met ingang van 1 Januari 1935 185 op centen zullen worden geheven B. en W. stellen voor, ook hieraan te voldoen. De opbrengst moet zijn f 11.000. met 180 opcenten komt men daar echter niet aan toe. Ged. Staten wil len het zekere voor het onzekere nemen en verzoeken daarom 185 opcenten te heffen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Een verzoek van J. T. v. d. Bij. Kolhorn, tot toe kenning eener tegemoetkoming ex art. 13 der 1. o. wet 1920 ad f 62.50 per jaar. B. en W. stellen' voor de gevraagde tegemoetko ming te verleenen. Allen voor. Do raad gaat een oogenblik in comité om te ver gaderen over een aanvrage om bij te dragen in de reiskosten voor het zoontje van J. Voogd naar de Ambachtschool te Alkmaar. Na heropening van de openbare vergadering stel len B. en W. voor dat gedeelte in de reiskosten bij te dragen, dat het Rijk niet vergoedt. De heer Kater wou „de zaak maar eens stopzetten". De Voorzitter wijst er op, dat het hier een geval van werkeloosheid betreft. deze cijfers de positie der vereeniging betrouwbaar weergeeft. Door den heer A. Nouwen wordt namens de com missie uit de leden verklaard, dat de balans is na gezien en volkomen in orde is bevonden. Besloten wordt het dividend als volgt vast te stel len, nl. 6 pet. over het verbruik van de bakkerij en 2 pet over het verbruik van den winkel. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer H. C. Bakhuijs herkozen, de heer P. Mulder werd als commissaris herkozen, terwijl in de vacature C. Swart, de heer C. Kist als commissaris werd gekozen. Vervolgens werd het bestuursvoorstel goedgekeurd om tot verbouwing van de bakkerij over te gaan» en ligt bet o.m. in de bedoeling om tot aanschaffing van een nieuwe oven over te gaan. In de nieuwe balanscommissie worden herkozen de heeren H. Bakker, A. Nouwen en J. Zeeman. Bij de gehouden rondvraag werd door den heer Mammen, bedrijfsleider, medegedeeld, dat men spoedig weer tot brandstoffenleverantie hoopt over te gaan en verder met de opwekking om allen hun beste krachten te geven in het belang der coöperatie en voor een geordende samenleving. Hierna volgde sluiting. AANRANDING. Men deelt ons mee, dat dezer dagen weer een po ging tot aanranding heeft plaats gehad op den Am- bachtsdijk buiten Oudkarspel. Gelukkig zonder ern stige gevolgen te hebben gehad. De toedracht was ongeveer als volgt: Twee meisjes reden 's avonds per fiets langs ge noemden dijk. Een man reed eerst achter en ver volgens voor hen. Ongeveer bij de eerste huisjes van de gemeente Oudkarspel kwam hij naast de beide meisjes fietsen en trok een harer van haar fiets af. Tot haar geluk kwam juist een ander manspersoon langs, die den aanvaller op de vlucht deed gaan. De meisjes waren hierdoor vrij, maar ze wilden niet. dat de jongeman, die haar gered had, den aanran der achterna ging. Zoodoende kon niet worden vast gesteld, wie de dader was. Dit lijkt ons wel verklaarbaar, tengevolge van de uitgestane angst, doch wat ons onverklaarbaar voor komt, is, dat van deze aanranding geen aangifte is gedaan bij de politie. De burgemeester van Oud karspel die wij hierover opbelden, deelde ons mede, dat hem van deze schandelijke daad niets bekend was en was de burgemeester met ons van meening dat, wanneer iets dergelijks zich voordoet, onver wijld aangifte dient te worden gedaan bij de politie, opdat het onguur individu, dat zich tot deze daad leent, wordt ingerekend. Tot heden zijn deze gebeurtenissen nog zonder ern stige gevolgen gebleven; laat ieder er echter toe me dewerken, dat het niet zoover komt en zich niet door valsche schaamte weerhouden, de politie van een en ander op de hoogte te stellen. NOORDSCHARWOUDE. De gemeenteraadsverkiezingen hebben onze anders zoo rustige gemeente wel eenigszins in opschudding gebracht. De oorzaak van deze opschudding was wel de oprichting van de Kies vereeniging „Algemeen Be lang", welke vereeniging zich ten doel stelde, alleen het, algemeen belang te dienen zonder een of andere politieke richting te zijn toegedaan. De Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging zag hierdoor haar positie in gevaar, wat dan ook in geen geval onwaar schijnlijk was, daar het grootste deel der leden van de nieuwe kiesvereeniging uit personen bestond, die anders op de vrijz.-dem. lijst stemden. Harde noten zijn hierover in de gemeente gekraakt geworden en men deelde ons mede, dat verschillende neringdoen den, die zich bij de nieuwe kiesvereeniging hadden aangesloten, dit in hun zaak konden bemerken, door dat ze gepasseerd werden. Dit gaf natuurlijk een on- gewenschte verhouding. Samenwerking tusschen de beide vereenigingen werd in de eerste vergadering van Alg. Belang niet mogelijk geoordeeld, wanneer de V.-D. het praedicaat V.-D. bleef voeren. Pogingen om tot samenwerking te komen, bleven evenwel niet uit en nadat verschillende onderhande lingen waren gevoerd, o.m. had Alg. Bel. voorgesteld om een gezamenlijke lijst samen te stellen, waarop de candidaten van elke kiesvereeniging. beurt om beurt werden geplaatst. Dit voorstel werd door de V.-t). niet aanvaard. Tenslotte was nog een voorstel gedaan, dat de drie De heer Kater meent, dat men voorheen te royaal was, bij het terugloopen van den finantieelen toe stand moeten de subsidies maar wat ingekrompen worden. De Voorzitter zegt, dat wat voor den één geldt, ook den ander niet onthouden kan worden. Ook de heer Burger zou het betreuren, wanneer dergelijke subsidies zouden verminderen of ingetrok ken worden, vooral gezien het groote aantal jeugd werkloozen. Het voorstel wordt dan aangenomen; tegen stem de de heer Kater. Schattingsconunissie. Overeenkomstig de voordracht van B. en W. wor den herbenoemd tot lid van de Schattingscommissie de heeren Jb. Kistemaker, C. Smit en Jb. Jimmink en benoemd de heer G. G. Loggers in de vacature- Breebaart. Onbewoonbaarverklaring van woningen. B. en W. stellen voor. de navolgende woningen onbewoonbaar te verklaren: Wijk F, no. 7, no. 76, no. 77, no. 78, no. 29 en no. 6, en te bepalen, dat deze woningen, voorzoover zij bewoond zijn, binnen zes maanden, te rekenen van den dag, waarop het raadsbesluit zal zijn gehand haafd of de tijd tot voorziening daartegen zal zijn verstreken, moeten worden ontruimd. De commissie!, die indertijd is benoemd om den woningtoestand na te gaan, is met een rapport ge komen. Het eerste gedeelte daarvan is geheel over genomen in dit voorstel. Het tweede gedeelte, ver beteringen, is meer een zaak voor B. en W. Het voorstel wordt door den Voorzitter uitvoerig toegelicht. De bewoners kunnen in de onbewoon baar verklaarde woningen blijven wonen, is do ter mijn van 6 maanden verstreken, dan kan weer uit stel worden gegeven. Eenmaal leeg zal zoo'n wo ning echter niet meer bewoond kunnen worden; de gene, die een onbewoonbare woning verhuurt, zal worden gestraft. Een bord zal op de woningen wor den aangebracht. De heer Burger brengt de commissie dank voor haar nauwgezet onderzoek; uit het rapport blijkt, dat op bet gebied van volkshuisvesting nog wel een en ander te verbeteren valt. De Voorzitter kan wel mededeelen, dat ook het tweede gedeelte van het rapport door B. en W. is overgenomen en de huiseigenaren zullen worden aangeschreven de woningen te verbeteren. Het voorstel wordt hierna aangenomen en de Voorzitter betuigt de commissie dank voor de juiste uitvoering van haar taak. Bij de rondvraag informeert de heer Schenk of van den winter geen werkloozen bij de boeren kunnen worden geplaatst De boerenstand maakt een siech ten tijd door; de boeren kunnen best een mannetje gebruiken (voor weinig geld). Er gebeurt dan ten minste wérk in de gemeente en voor de gemeente hoeft het toch niet duurder uit te komen. Spr. is er maar bij, eer het te Iaat is. De Voorzitter antwoordt, dat op déze vraag direct geen antwoord kan worden gegeven. Spr. zegt even wel onderzoek toe. Iiiema sluiting. WEER EEN GULDEN LAGER DAN DE VORIGE WEEK. Heel langzaam vindt de groote aanvoer koopers, en de prijs, waarvan men zou zeg gen, dat nu toch langzamerhand wel het grootste dieptepunt is bereikt, brokkelde ver der af. De hoogste prijs was met IIV2 weer een gulden lager dan verleden week en ook de doorsnee lag beneden die van Vrijdag j.1. Voor enkele weken kon men zich over het algemeen nog houden aan 'n minimum van 10, maar die grens schijnt te zijn overschre den. Enkele stapels kaas van goede kwaliteit gingen voor 9x/2« Deze verdere inzinking is vermoedelijk toe te schrijven aan de omstandigheid, dat de afzet van de in de vorige weken gekochte kaas minder snel gaat dan was verwacht, terwijl daarnaast de vooruitzichten voor Duitschland duisterder beginnen te worden. Het contingent, dat voor dat land beschik baar komt, blijft belangrijk beneden de ver wachtingen. Het ergste is evenwel, dat men herhaaldelijk de opvatting hoorde verkondi gen, dat er van de uitstaande betalingen wel eens niet heel veel tereoht zou kunnen ko men. Het gevolg is, dat de exporteurs er zich ernstig over beginnen te beraden of ze van hun uitvoerrecht gebruik zullen maken. Het wordt een trieste beweging! candidaten, welke Alg. Belang intusschen had geko zen, onder aan de V.-D. werden geplaatst. In de gisteravond gehouden gecombineerde be stuursvergadering van V.-D. en Alg. Belang is hier over gesproken, maar aangezien de V.D. de lijst reeds had vastgesteld, gevoelde de V.-D. niet veel voor het samengaan. Zoodoende werd Alg. Belang voor de keus gesteld, óf zelf met een lijst uit te komen, óf zich terug te trekken. In de hierna gehouden ledenvergadering van Alg. Belang werd besloten, de omstandigheden in aanmer king genomen, voor deze gemeenteraadsverkiezingen niet met een lijst uit te komen. De vereeniging blijft echter bestaan. Naar aanleiding van het berichtje in de courant van Donderdag over het zelfstandig optreden van Alg. Belang, deelt men ons mede, dat dit berichtje onjuist is, aangezien de gezamenlijke vergadering van de V.D. kiesver. met Alg. Belang nog niet had plaats gehad, zoodat een uitspraak hierin niet kon zijn gedaan. Het bericht was niet van den gewonen correspondent afkomstig. OUDKARSPEL. De verordening tot nadere aanduiding van open stelling van met name vermelde winkels, op den Zondag heeft de Kon. goedkeuring verworven, is op 8 Mei j.1. afgekondigd en zal heden in werking tre den. Vanaf dezen datum zullen de daarvoor in aan merking komende winkels op den Zondag op geen andere uren geopend mogen zijn dan in de verorde ning vermeld. BERGEN NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Comité van aanbeveling gevormd. Voor de collecte op den National en Reclassee- ringsdag, Zaterdag 18 dezer te houden, heeft zich thans behalve een comité van uitvoering, waarvan wij reeds melding hebben gemaakt, in ons blad van jl. Dinsdag, ook een convté van aanbeveling gevormd. In dit comité hebben de volgende personen zitting genomen J. Apeldoorn, loco-Burgemeester; P. Baretta, Voor zitter van de Afd. Bergen van den Volksbond; P. Besse, Voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur; J. A. Blok, Secretaris der Ver. „Helpt Elkander"; Mr. F. G. G. Boerrigter, Kantonrechter; A. A. ten Bruggencate. Provinciaal Kinderarts; C. ten Brug- gencate, journalist; Prof. G. P. J. van der Burg, Di recteur St. Josephstichting; M. C. Dingerdis, Voor zitter van den R.K. Volksbond; A. H. van Gelder, Voorzitter v.d. Ver. voor Huis- en Kraam verzorging; Dr. J. Hemelrijk, Raadslid; Mr. H. Judell, Advocaat; Ds. F. W. J. van den Kieboom; D. A. Klomp, journa list; J. N. de Koning, Voorzitter van het R.K. Arm bestuur; A. M. de Lange, Bankier; M. A. de Lange, Bankier; Mr. A. M. Ledeboer, Politie en Kinderrech ter; L. de Liefde, Vice-Voorzitter der Evang. „Mara- natha"; J. W. Macdonald, Wethouder; F. Otten, jour nalist; G. Pieters, Voorzitter der St. Vincentiusver.; H. W. J. M. Poot, Voorzitter van het Wit-Gele Kruis, Afd. Bergen; J. van Reenen, Voorzitter v. d. Ver. „Hulp in Nood", Oud Burgemeester; W. Rensink, Ge zinshoofd vobr Reclasseering; F. W. A van Riet, No taris; G. Sikma, Voorzitter der Ger. Diaconie; Ds. J. H. Slager; C. Smit, Voorz. v. b. Plaatselijk Comité „Herwonnen Levenskracht"; J. Smit, Bestuurslid van de Ned. Herv. Diaconie; G. Taapken, Voorzitter van de Afd. Bergen van „Het Witte Kruis"; H. L. Baron Taets van Amerongen en Pastoor D. Zurlohe. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Candidaten van het middenblok. De schriftelijke stemming voor het vaststellen van de in te dienen candidaienlijst voor het Midden- blok heeft tot resultaat gehad, dat de heer P. Vrije met 225 punten als no. 4 op de lijst wordt geplaatst. No. 5 wordt Mr. H. Judell met 205 punten, No. 6 de heer J. Rosier met 184, no. 7 de heer C. de Boer met 175, no. 8 de heer Th. C. Kuiper met 160 en no. 9 de heer Jb Kleene met 144 punten. Ter vergadering was reds met 54 tegen 4 stemmen beslist, dat als no.- 1 op de in te dienen lijst de beer John. W. Macdonald, als no. 2 de heer Jb. Swaag en als no. 3 de heer E. J. Voute zal worden geplaatst. Voor den uitslag van de 19 Juni te houden stem ming is de volgorde waarop de candidaten o.d. lijst staan geplaatst, echter niet van heel veel beteeko- nis, aangezien het Middenblok er naar streeft om zoo veel mogelijk het persoonlijk kiesstelsel te be naderen, waarom de candidaten de verklaring heb ben geteekend, om, wanneer zij door een rest verko zen worden verklaard, binnen 8 dagen te zullen be lanken, wanneer een lager op de lijst geplaatste candidaat meer voorkeurstemmen op zich ver- eenigde. Aangezien het Middenblok zich op het standpunt stelt, dat voor het besturen van een gemeente partij politiek funest is, hebben de candidaten zich even eens schriftelijk verbonden in den Raad los te staan van eenige politieke partij of beweging en zich bij de te nemen beslissingen niet naar eenig program, doch uitsluitend naar het belang van de gemeente te richten.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14