Aanpassingspolitiek is welvaartspolitiek Gemeenteraads-candidaten. MINDER MELK VAN EVENVEEL VEE. BOUW VAN ARBEIDERSWONINGEN. W I E R I N G E N Roodvonk. Bij drie kinderen van den heer Zoutsma aan den Nieuwlanderweg te Den Oever is roodvonk gecon stateerd. Burgerl. Stand van 39 Mei 1935. Geboren: Elisabeth, dochter van G. Boonstra en M. Doves. Johannes, zoon van A. v. Koeveringe en M. H. v. Mastrigt,. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Geene. Overleden: Elisabeth Boonstrat, oud 2 dagen, d. v. G. Boonstra en M. Doves. Als levenloos aangegeven een kind van G. Boon stra en M. Doves. M. Tijsen Jz., 63 jaren, ongehuwd. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders van Wieringen ver leenden vergunning aan den heer J. Koorn Vzn. tot den verbouw van het woon- en winkelhuis, hoek Zee straatVoorstraat te Den Oever. Donderdagavond j.1. had ten huize van den heer K. Halfweeg te Den Haukes, de tiende algemeene le- denvergadex'ing plaats van den Lijkwagendienst te Westerland. Aanwezig waren een 13-tal personen. Te acht uur werd de vergadering door den voorzit ter, den heer E. Bays geopend, welke de aanwezigen welkom heette op de 10e alg. vergadering. Spr. uit er zijn genoegen over dat er eenige leden aanwezig zijn, daar er anders meestal niemand meer als het bestuur ter vergadering kwam, waarmede spr. de vergadering voor geopend verklaarde en den secreta ris uitnoodigde de notulen te lezen. Deze worden goedgekeurd. De rekening en verantwoording door den penning meester, den heer P. Tijsen Jz. volgde hierna, waar uit bleek dat het vorig saldo en ontvangsten bedroeg f 164.57, uitgaven f 5S.59, kassaldo f 105.98. Op de Boerenleenbank is nog een saldo van f 239.95. Het ge- heele financieele bezit der ver. is dus f 345.93. Het tiende jaarverslag werd vervolgens door den secretaris voorgelezen. Hieruit blijkt dat in Maart '25 de eerste besprekingen zijn gehouden, met het doel de oprichting der vereen., welke toen dan ook gauw geschiedde. De secretaris heeft met dit tienjarig ver slag zeker succes geoogst. Na de voorlezing daarvan had een bestuursverkie zing plaats, wegens het periodiek aftreden van den heer D. Rotgans. Deze wordt herbenoemd. Het reglement werd hierna door den secr. voorge lezen; de volgende veranderingen zijn daarin aan gebracht: de naam lijkwagendienst te Westerland is veranderd in Rouwkoetsdienst voor Wieringen, het lidmaatschap houdt nu niet op bij vertrek van Wes terland, doch bij vertrek van Wieringen. Rondvraag. In de rondvraag wordt voor den tijd van 1 jaar vastgesteld het tarief voor niet-leden, dit bedroeg f 5 en is thans gesteld op f 4. Voorts wordt de mededeeling gedaan dat er is aan gekocht een paardendek met manekap enz., daar men dit noodig achtte. Hierna sluiting. HEERHÜGOWAARD Verliepen de laatste jaren de gemeenteraadsver kiezingen altijd zeer gemoedelijk en zag men slechts de indiening van drie lijsten, thans zal vermoedelijk als voor Dinsdag a.s. de politieke hemel niet ver heldert en overeenkomsten tusschen de verschillende partijen niet nog ter elfder ure getroffen worden, het dubbele van dit aantal lijsten worden ingediend. Na het gehouden referendum onder de V.D., waar van Donderdagavond in lokaal Rus de vaststelling op de lijsten zou volgen, bleek dat zich nog een groep middenstanders had gevormd, die verande ring op de lijst bepleitte. Besprekingen vonden plaats, waarvan wellicht het resultaat zal zijn dat tegen Maandag nog een algemeene vergadering zal worden uitgeschreven. Ook tusschen A.R. en C.H. boterde het ditmaal niet en kon tot nu toe nog geen overeenstemming worden bereikt, alhoewel door meerderen wordt ge werkt om tot het gezamenlijk indienen van een lijst te komen. Bij de RJK. was ook al beweging. De persoon, die de arbeiders in den raad zou vertegenwoordigen, kreeg een dusdanige plaats op de lijst, dat verkie zing uitgesloten was onder normale omstandighe den en bij voorkeurstemmen verkozen worden was wegens de onderlinge overeenkomst onmogelijk. Ge volg was, dat hierover bij velo R.K. arbeiders ont stemming heerschte, gezien ook al omdat de S.D.- A.P. die bij de Provinciale Statenverkiezingen onge veer 250 stemmen haalde, zeker een vertegenwoordi ger in den raad zal krijgen. Het aantal kiezers voor de raadsverkiezingen is ongeveer 2250, zoodat de kiesdeeler dus vermoedelijk tusschen 195200 zal liggen. Intusschen zijn we nog twee dagen van den 14den Mei af, zoodat nog allerlei mogelijk is. Oud-burgemeester Van Slooten. Naar we vernemen gaat het met oud-burgemeester Van Slooten, die thans in Soestdijk woont, en wiens toestand eenigen tijd zorgelijk is geweest, thans weer goed en maakt hij zelfs weder autotochtjes. BARSINGERHORN Onze .plaatselijke afdeeling van Het Witte Kruis heeft te kampen met den moeilijken tijd. Ter verbete ring der kas zal vanaf Zaterdag 18 Mei een fancy- fair gehouden worden in café De Fortuin te Barsïn- gehora. Verscheidene ingezetenen en firma's ook van bui ten, zeiden reeds kleinere en grootere cadeaux toe, die aan den man gebracht zullen worden. Verschil lende attracties, als: kegelbaan, vliegdemonstratie, busjes gooien, vlotbrug, sjoelbak, enz. geven kans op het winnen van mooie prijzen. Zaterdagavond 18 Mei, wordt een kinder-operette opgevoerd door de leerlingen van de lagere scholen in de gemeente. Zondagmiddag concert door de Harmonie uit Kolhorn terwijl Maandagavond (20 Mei) onze oudvoorzitter van de afd. van Het Witte Kruis, Dr. Th. Beeker uit Heemstede, de Witte Kruis- film zal demonstreeren en toelichten. De band van Joh. van Stipriaan verzorgt alle da gen de dansmuziek. Te hopen is het, dat deze fancy-fair voor Het Wit te Kruis een flink batig saldo zal afwerpen, en dat velen iets beschikbaar zullen stellen voor dit goede doel. Voor nadere bijzonderheden zie men de adverten ties in dit blad en in het nummer van a.s. Dinsdag. KOLHORN. Gemaskerd bal. Wij vernemen dat zich voor het gemaskerd bal bij F. Groet op Zondagavond a.s. een flink aantal deel nemers hebben opgegeven. Voor nadere bijzonderhe den verwijzen wij naar de adv. in dit nummer. 50-jarig jubileum. Op 2 Mei j.1. is hier in alle stilte een merkwaar dig jubileum gevierd. Toen was de heer J. Kuiper 50 jaar slager te Kolhorn, 50 jaar trouw marktbezoe- ker te Schagen en als goed zakenman 50 jaar abonné op de Schager Courant HOOGWOUD De heer E. List, die benoemd is tot lid van den Raad in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Ham, heeft zijn benoeming aangenomen. Het uitvoeren van niet-productieve werken zou beteekenen opterende reserves. Donderdagnamiddag heeft minister Oud, aan een koffietafel van bestuur en leden van de afdeeling Amsterdam der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, in Krasnapolsky, een rede over de moeilijkheden van dezen tijd gehouden. Hij verklaarde met genoegen de uitnoodiging om in dezen kring te spreken te hebben aanvaard, omdat, hij er van overtuigd is, dat het goed is, wanneer de regeering contact zoekt met de verschillende groepen van onze bevolking, met name met degenen die in het zakenleven werkzaam zijn. Spr. verwacht niet, dat hij mogelijke bezwaren te gen de regeeringspolitiek voor 100 pek zal wegne men. Maar wel hoopt hij, dat zijne rede tot beter be grip zal leiden van het standpunt van de regeering, dat er wederzijds zal ontslaan waardeering voor el kanders standpunt en het besef, dat men de handen ineen moet slaan, om te trachten dezen tijd zoo goed mogelijk door te komen. Crisistijd is Overgangstijd. Tot zijn beschouwing komend, zeide Minister Oud dat wij ons in een tijd bevinden, die men gewoon is crisistijd te noemen en waarin zich de moeilijkheden van allen kant opstapelen. Crisis-tijd, dat wil zeggen: tijdperk van overgang en wel van geweldigen overgang. Er heeft eene ver schuiving plaats, nationaal en internationaal, en daar bij is de groote vraag: hoe vinden wij de juiste aan passing, en hoe, wanneer en in welken vorm zal dit plaats hebben? Daarmee is meteen dan al uitgespro ken het fameuze woord, dat zooveel critiek uitlokt: Aanpassing! Aanpassen is haast een Scheldwoord geworden. Wat beteekent de aanpassingspolitiek? Men voegt ons verwijtend toe: gij, met uwe aanpassingspolitiek* (en dan.denkt men nu vooral aan het Bezuinigings- ontwerp), gij vermindert de welvaart; uw doel is afbreken, de koopkracht verminderen, terwijl de re geering juist een andere taak heeft; zij moet de wel vaart vermeérderen, en daartoe is eene constructieve politiek noodig. En ziedaar de tegenstelling, welke men tegenwoordig pleegt te maken: eenerzijds aan- passingspolitie, anderzijds constructieve politiek. Nadrukkelijk wees de minister er op, dat deze te genstelling volkomen fout is, en niet bestaat. Z IJ PE B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer L IC Doorn te St. Maartensbrug vergunning verleend tol het bouwen van een woonhuis met bergplaats aan de Grootesloot, nabij St. Maartensbrug. De onlangs door den Gemeenteraad vastgestelde verordening, houdende voorschriften voor het bouwen en bewonen van zomerwoningen te Petten, is door Ged. Staten goedgekeurd. De Minister van Financiën heeft aan deze ge meente, ingevolge de bepalingen der Landarbeiders- wet, een voorschot groot f 1500.verleend. B. en W. dezer gemeente hebben ingevolge de Hinderwet, vergunning verleend aan den heer C. Bak ker te Schagerbrug, tot het oprichten van een be waarplaats van petroleum en benzine. Politie. Gevonden: Een vulpen. OUDESLUIS. Naar wij vernemen is alhier opgericht een afdee ling van den Kon. Ned. Middenstandsbond. LANGEND IJ K De handel in Deensche witte kool gaat den laat- sten tijd vrij goed. Volgens de inventarisatie moet nog een vrij groot kwantum aanwezig zijn, doch men deelde ons van de zijde van het marktbestuur mede, dat de verwachting is, dat men niet meer aan het volgens de telling nog aanwezigen voorraad zal kunnen toekomen. ZUIDSCKARWOUDE. De gemeenteraadsverkiezing. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de r.k. kiesvereeniging werd een voorstel behandeld, om de candidatenlijst zoodanig te wijzigen dat no. 4 als arbeiderscandidaat op no. 3 werd geplaatst. Na eenige besprekingen werd besloten, de candi datenlijst ongewijzigd te handhaven. Eerste Hulp bij Ongelukken. De Ned. Vereen. E.H.B.O., afd. Langendijk hield gisteravond een algemeene jaarvergadering, ten lo kale van den heer P. Schoenmaker alhier. De voorzitter, de heer K. Ruiter opende met wel kom en gaf een kort verslag over 't afgeloopen jaar o.a. memoreerende, dat door de resultaten de vereen, in staat werd gesteld bordjes aan te brengen. Dr. de Wit heeft zich belangeloos beschikbaar gesteld. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Jaarverslag. Hieruit vernemen we, dat er wordt getracht het peil der vereeniging steeds te verhoogen. De geest onder de leden is zeer goed. Het bestuur werd met 2 leden uitgebreid. Gememoreerd werd o.a. ook de zeer goed geslaagde demonstratie in Concordia. Er namen 18 cursisten deel aan het examen, waarvan 9 slaagden. Onder dank goedgekeurd. Meegedeeld werd nog dat de heer S. Tromp can- didaat was gesteld voor het hoofdbestuur. Finantieel verslag. De ontvangsten bedroegen f 248.26, de uitgaven f 231.49. De kascommissie adviseerde tot goedkeuring, waarna de penningmeesteresse werd gedechargeerd. Verslag materialencommissie. De heer Visser bracht verslag uit, waaruit bleek, dat heel wat materiaal aanwezig was. Het verslag werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Ruiter, voorz., E. Pasterkamp, 2e secr., T. Jaarsma, comm., en A. G. Visser, Comm., werden herkozen. Tot afgevaardigden naar het congres werden be noemd vijf leden, die zelf de onkosten gedeeltelijk moeten bekostigen, n.1. de heeren S. Tromp, K. de Ruijter, A. Visser en Timmerman en Mej. Mulder. Aanpassingspolitiek is Welvaartspolitiek. Spreker gaf toe dat aanpassing pijnlijk is. Maar dat komt omdat de vermindering van de welvaart op zichzelf pijnlijk is. De vermindering van de welvaart is echter een feit, dat wij moeten aanvaarden, en daarbij moet dan worden vastgesteld, dat die vermindering niet ver oorzaakt is door de regeering of door degenen die werkzaam zijn op het gebied van het oeconomische leven, maar het gevolg is van de geweldige verschui vingen, waarop hierboven reeds gedoeld werd, en die hun terugslag oefenen op het handelsverkeer, enz. Inperking van de buishouding der over heid is niet eenvoudig. Het is een misverstand te meenen, dat er op het stuk van aanpassing door de overheid eigenlijk niets gebeurt. Maar inperking van de huishouding der overheid, die op een te grooten voet is ingericht, is nu eenmaal niet zoo eenvoudig. Nu verwijt men, zooals gezegd, aan de regeering, dat zij een politiek van afbraak en van verminderde koopkracht voert, terwijl zij juist op vermeerdering van werk moet aansturen. Ook hier weder een groot misverstand. Het is meer een vraagstuk van een juister verdee ling van de koopkracht over het volk, dan van de koopkracht in haar geheel. En juist door eene gewij zigde verdeeling van de koopkracht, worden aan het bedrijfsleven mogelijkheden geopend, waardoor men tot vermeerdering van de koopkracht in haar ge heel kan komen. Uitvoeren van werken is niet altijd con structieve politiek. Door het' lukraak aan het werk stellen van men- schen is het oeconomische leven van Nederland niet gediend. Integendeel, we zouden het eerder schaden, omdat het gevolg zou zijn, dat we wel ettelijke hon derden millioenen zouden uitgeven, maar straks, als het werk achter den rug is, blijken zou, dat de oeco nomische kracht van het volk er niet door versterkt is. En dan zouden wij tot de slotsom komen, dat we eenvoudig onze reserve hadden opgegeten. Velen zeggen: zorg toch voor nieuwe industrieën. Maar men moet zich hiervan wel goed rekenschap geven, dat we er, met het opdraaien van de binnen landsche bedrijvigheid zonder meer, niet komen. De werkelijke koopkrachtvermeerdering krijgt men eerst als we haar niet beperken binnen de grenzen van ons land, maar omzetten in iets dat we krijgen uit her buitenland. Als we dat niet bereiken, dan beteekent het ook niet meer dan het opteren van de reserves. Wat baat het, of wij een brug bouwen voor eenige millioenen, en die brug draagt niet bij tot vergemak kelijking van het verkeer? En zoo is het ook met den bouw van schepen. Wij kunnen wel werk verschaffen aan verschillende Ne derlandsche scheepswerven, maar de oeconomische weerkracht van ons volk wordt eerst vermeerderd, als er vracht voor het te bouwen schip is. Anders Besloten werd nog z.g. brigades per dorp te vor- ■men.- f Verslag presentielijst. Hieruit vernemen we dat er 13 vergaderingen ge houden zijn. Het verslag werd onder dank goedge keurd. Bij de rondvraag vroeg Mëj. Jaarsma hoe 't dade lijk met den nieuwen tijd zou gaan. Voorzitter antwoordde, dat er tusschendoor zou worden gegaan. De heer Tromp vraagt wat de vereeniging moet doen bij een valsch alarmongeval. De heer Tromp vond dit zeer nuttig. Het is met Dr. de Wit bespro ken en deze was er absoluut niet tegen, daar dit zeer nuttig is. Dit zou nog nader worden besproken en beoefend. Vervolgens vraagt de heer Tromp wat de leden denken van het vormen van een kring met de ver- eenigingen Hoorn, Heemskerk en Uitgeest. Het bestuur zal dit verder onder de oogen zien. In het sluitingswoord dankte de voorzitter de functionarissen en de Pers, die deze vergadering tot bloei van de vereeniging wereldkundig zou maken.. ANNA P AU L O W N A Door omstandigheden kon de amusementclub K.N.A.L. dit seizoen niet veel uitrichten. Op 26 Mei echter hoopt zij dit weer goed te maken met een danspartij in „Veerburg". Opdat, niet-leden zich een indruk kunnen vormen hoe K.N.A.L. de a.s. winter denkt door te brengen, hebben ook niet-leden toegang Men zie verder de advertenties. W I ER INGE RWA ARP Het bestuur van „Vrije Liefdadigheid" vergaderde Woensdag 8 Mei ten huize van den heer v. d. Woude. Naar wij vernemen, werd het programma opgesteld der op 18 Mei te houden feestelijke herdenkings avond van het 50-jarig bestaan. Fanfarecorpsen, zang- vereenigingen en gymnastiekvereenigingen (dames- afdeeling) verleenen hun medewerking. Na afloop tijdens het bal, zullen er verschillende attracties zijn. Ook wordt er een verloting gehouden (behoudens goedkeuring van B. en W.) en zijn we wel ingelicht, dan zal de hoofdprijs een rijwiel zijn. Een aantal jongedames is reeds met kaartverkoop bezig. Hopen we nu maar, dat, als alles tot een goed einde is gekomen, de kass der vereeniging, die al zooveel goed heeft gedaan, er gespekt uit te voor schijn is gekomen. B O E R D E R IJ. Dr. Posthuma wil „onthouding van nage noeg alle krachtvoeder." Oud-minister dr. F. E. Posthuma heeft in een rede te Leeuwarden betoogd, dat het steunen van den landbouw en van de werkloozen, elk met rond f200 millioen per jaar, op den duur niet zal kunnen blij ven doorgaan. Deze f 400 millioen maken duim het achtste deel van ons nationaal inkomen uit, da' van 1930 op 1934 daalde van 4284 op 3157 millioen gld. of 26 Het nationale vermogen daalde van 1930 op 1934 van 15.7 op 11.5 milliard gulden of 27 zoodat wanneer di' vermogen anderzins niet verder daalde, het, in 28 jaar tijd zou worden opgeteerd door den steun van 400 millioen gld. per jaar. zouden we ook in dit geval alleen maar de reserves opgebruiken. Er is geen enkel ernstig plan of de iegee- ring wijdt er haar aandacht aan. Men verwijt ook aan de regeering, dat er van de 60 millioen van het Werkfonds nog maar 20 millioen is aangewezen. Spr. verzekert, dat er geen enkel ern stig plan is, of de regeering wijdt er haar volle aan dacht aan. Het is echter niet de schuld der regeering, dat er minder mogelijkheden zijn dan wenschelijk is. Is ordening het ideaal. Als medicijn voor de gewijzigdp economische om standigheden wordt algemeen ordening aanbevolen. Spreker's persoonlijke meening is, dat men niet kan zeggen en nooit, dat er is ééne oeconomie die goed is voor alle volken en alle tijden. In het verleden ziet men eveneens steeds strijd tusschen den indivi- dueelen en den socialen factor. Beide zoeken doór- loopend naar evenwicht; eeuwige rust is er niet; nergens. Bestaan is anders worden. Dit woord geldt ook op dit gebied. Te sterke ont wikkeling in de eene richting roept altijd reactie op in de andere. Het is als een heen en weer gaande slinger. Toen op het eind der 18e en in het begin der 19e eeuw de corporatieve factoren sterken invloed hadden, als nawerking van het Gilde-wezen, gevoel de men dat de organisatie (ordening) te ver was ge gaan en gestrand was op de klip van het groeps egoïsme. En het is volkomen begrijpelijk, dat de ba lans toen naar de andere zijde is doorgeslagen. Spr. waarschuwde er tegen, de groote beteekenis van de individueele oecomonie voor de welvaart van de wereld niet te onderschatten, ook al staan we er nu anders tegenover. De individueele oeconomie heeft groote kracht ontplooid. Het zou echter ver keerd zijn te meenen, dat het altijd zoo moet blijyen, als het geweest is. Spr. verwacht van dwingend optreden van de overheid tegenover het oeconomische leven niets. Herstel zal uit de vrije maatschappij moeten komen. Maar we zien, dat in diezelfde vrije maatschappij de gedachte van meer organisatie is opgerezen naast de individueele oeconomie. En hiervoor moet de overheid een open oog heb ben en houden. Spr. wees in dit verband op het wetsontwerp tot verbindend verklaring van ondernemersovereenkom sten, dat nu bij de Eerste Kamer in behandeling is. De tijd, waarin wij leven, is uiterst somber, aldus besloot minister Oud. Wij zien dikke duisternis om ons heen. Vóór alles moeten wij de handen ineen slaan. Wij moeten naar eenheid streven. Dit beteekent niet dat er geen critiek mag worden geoefend. Dan zou de eenheid de dood in de pot zijn. Wij willen er doorheen komen met goede Neder landsche energie, met goede Amsterdamsche ener gie! (Toejuichingen.) Dezer dagen is gemeld, dat de Minister van Sociale Zaken aan de Inspectie voor de Werkverschaffing op dracht heeft gegeven, met bekwamen spoed een lijst van voorstellen samen te stellen tot nieuwbouw van arbeiderswoningen met lage huren, welke in de plaats moeten treden van woningen welker vervanging drin gend noodzakelijk is. De woningen zouden ten deele zonder, ten deele met 'n bijdrage moeten kunnen worden betrokken. Naar wij vernemen heeft de Minister thans, als eerste stap ter uitvoering van de ingeko men voorstellen, besloten voor rond 500 wo ningen een bedrag aan voorschotten van rond f 900.000,beschikbaar te stellen, waarnaast voor een deel dier woningen tevens bijdragen worden verstrekt. Op de lijst van gemeenten, in welke gebouwd zal worden, komen o.a. voor Kampen met 105, Maastricht met 136 en Zwolle met 79 woningen. Dr. Posthuma wees er op, dat Nederland beschikt over een zeer productieven veestapel, dank zij uit stekende fokkerij en rationeele verpleging, zoodat welke maatregelen er ook worden genomen dit productie-apparaat vóór alles intact moet blijven, al leen zal er minder .gestookt" d.i. gevoederd moeten worden. Wanneer de toestanden dan weer ten gunste veranderen, zal men direct weer tot grooteren export kunnen overgaan. Beperking van den veestapel ech ter kan alleen het door de voorstanders gestelde doel doen bereiken, wanneer ongeveer 65 van den veestapel wordt afgeslacht. Dr. Posthuma wil daarom terugkeeren tot de wijze van veehouderij van omstreeks 1800 en het vee alleen voederen met gras, hooi en inheemsche voedergewassen, in bijzondere omstandigheden aangevuld met een stukje koek. De melkproductie zal dan verminderen, doch de veestapel blijft intact. Dr. Posthuma wees er op, d^t de margarine-in dustrie 7 a 8 dividend uitkeert, en dat de Ned. vetbehoefte pl.m. 170 millioen kg. bedraagt tegenover een productie van boter ad 90 en van dierlijk vet ad 30 millioen kg., zoodat er nog voor 50 millioen kg. al dan niet in den vorm van margarine, ruimte is. De verhouding van akkerbouw tot veehouderij is 1:3, het achtste deel der bevolking vindt direct zijn bestaan in de veehouderij, waarbij nog komt het per soneel der 900 zuivelfabrieken en de velen, die van dit bedrijf afhankelijk zijn. Doelbewuste steun moet naar de meening van dr. Posthuma zijn gericht op natuurlijke productievermindering („door onthouding van nagenoeg alle ingevoerde krachtvoer"), door ver laging der productiekosten en vergrooting van de af- zet-mogelijkheid. Men zal nauwkeurig moeten uitre kenen, hoe groot de opoffering in geld mag zijn, om den bestaanden goodwill, die is gelegen in het be houden der markten en in het behouden der vee houderij met haar veredelingsproducten, welke jn de, toekomst méér kans hebben, om zonder steun der burgerij in stand te blijven dan de ruwe akkerbouw producten, die moeten concurreeren met de massa productie van landen met een veel lagere productie prijs. Alg. Hdbld.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15