Oe- Brabantsche Brief 'evttttaetusmuren Wieringermeer. van Zaterdag 11 Mei 1935. SCHAGER COURANT. Vijfde biad. No. 9719 Uitgifte bouwgrond te Wieringerwerf. GfnderdactcL ASPIRIN WASCUMACUINES yf |jWRINGMACUINES Amerikanen bezoeken de Zuiderzeewerken, Betonweg over Wieringen binnenkort gereed. Het adres van den Ned. Tuindersbond. Verhooging keurloonen. Menier, Ulvenhout, 7. Mei 1935. De Mei bloeit en blos- semt, geurt deur den bui ten, flonkert op den wit ten zonneval in 'n over daad van schoonheid, die 'k mee gin woorden aan kan duiën. Den wingerd, die heel 'den winter as 'n groot, dor spinnerag teugen mijnen achtergevel zat aange kleefd, is uitgesprongen mee duuzenden vurige bot tels, die in de zon as vlam- mekes te flitsen staan. 'k Hoef veur de Mei nie ver te gaan. Waant heel heur schoonheid, heuren koninklijken praal lee gespreid over mijnen erft, die één blommenhofke gelijk is. Trots rijst den ouwen, knoestigen notelèèr temidden van dat blommenhove- lce en 't is, of ie mee de daansende schaduwkes van zijnen fieren bladerkruin elk blomke, elk knopke, elk bolsterke zachtjes aanraakt, zachtjes streelt as 'nen ouwen, wijzen mensch, die plazier hee in 't jonge, blossemende leven, dat er spuit laanks zijnen voet. Nog is zijn kollesale blad nie volgroeid. Maar schoonder daarom is ie, nou 't hemelsch blaauw-pèè- relmoer schemert deur zijnen groenen kroon. Uit den rodondendrum onder ons raam, is den rossen bloei ópgeklouterd in suikeren schuim. En wa verderop, achter de stallekes, daar blossemt 'de aardbei, of er duuzenden witte kapellekes zijn neergestreken op 't donkere bladgroen. Kapellekes, die huillie vleugeltjes trillen op 't Oosten windeke, dat over d' èèrde asemt. Weer nestelt 'n mearel-koppeltje in de Mei-roos teugen m'n stalleke. Ochirrekes, wa ploeteren die veugeltjes aan huilie huiske! Daar kan Tc nou wel 'nen heelen Zondagmiddag bij zitten koekeloeren, mijn eigen zitten verkneute ren bij dieën overleg en bij dieën werklust van zo'n koppeltje wier huwelijk toch ok, om zoo te zeggen, deur den hemel gesloten wier. Waant ok hierbij is 't wondere, 't volmokte Bestier 'duidelijk te onderscheien. En 't veurbeeld van ijver, van werklust, van sa menwerking veural, van malkaar verstaan, ollee, da's 'n veurbeeld veur den grooten mensch! 't Avond, as den zwaren arbeid gedaan is, 'n huiske opbouwen valt ok veur 'n veugeltje nie •mee, ok, al is zijnen eigendom dan nie te rinnewee- ren deur 'n Overheid van „Econoministers", maar 't avond, as den zwaren arbeid gedaan is, dan vliegt 't manneke op de schouw van m'n huis en gaat van daar zitten roepen, zitten tuuten, zitten zingen, zoo schoon, da z'n rollekes koud loopen over den rug van 't popke, de mee 'n schuin kopke trotsch te lüsteren zit, veur heuren gemaal-op-mijn-schouw. Laat, heel laat echoot zijnen verliefden roep deur den avond. En pas as de sterren feller glaanzen gaan aan den diep-purperen hemel, as 't nachtwindeke komt aangeldepperd deur de poppelieren, begint zij nen roep onzekerder te worren, om eindelijk te ver sterven in den killen veurjaarsnacht, die de bloeiende kleur en wearèld omsluit, as den bolster 't blommcke. Zoo weet ge nou, amico, hoe 't op deuzen moment weer gesteld is, op mijnen erft. En gèren vertel ik oe nog iets van den akker, van :dc velden, van de bosschen, waarin de Mei regeert met louter schoonheid. Van de Mark, die in blaanke Meipracht schervelt onder den gouwen zonneval en waarin ik van de week 'n stuk rimmeltiek heb weggespoeld. Van m'n lijf geplodderd! Go zult misschien zeggen: „da's sjuust verkeerd, Dré," waant da zee Trui ok, al hee ze 't dan verteld mee eenigszins aandere woorden. „Eigenwijze gek, stuk onverstaand, waar zitten oew harsens? Stom men idioot!" Ja, man, as Trui bezurgd wordt, zijt ge nog nie gelukkig! Maar ge ziet: ,'t komt op 't zelfste temeer, as wa gij docht. Wa zal 'k daar op zeggen As 'nen mensch mee 't een of aander kwaaltje zit opgescheept, dan krijgt ie eiken dag minstens tien middeltjes, die 'm van z'n kwaal „beslist", „hapse- luut" zee onzen bakker, „tien teugen één" zee den Blaauwe, „posetief gedeezedeerd", zee den Burge meester, „vast as 'n huis", zee Jaan den Champetter, afhelpen. Alleen den dokter is nie zoo zeker van z'n zaak, maar die hee ok 'nen ceel middelen veur oe, waar ge nie van geneest. Den eene zupt petroleum teugen rimmeltiek. Den aandere schraanst raauwen juin of 't appeltjes zijn. Nommer drie moddert. In z.g. modderbaden. Nommer vier bemosterdt z'n eigen weer. Nommer vijf smeert z'n eigen in mee vuiligheid da ge 'm 'n haalf uur ver dan ruulct komen. Maar op de heele weareld is er niemaand, die ooit genezen is van rimmeltiek, mee al deus middeltjes. D'n eene zegt „Dré, jenever!" En da zee-t-ie op 'n manier, zoo smakelijk, da ge trek in 'n borreltje krijgt. En da ge haast meelijen mee hem krijgt, dat hij gin rimmeltielcexcuus hee Maar den aandere bezweert: „jenever? De pest!" En oewen smaak is weer heelegaar over. Zoo ben 'k dan gaan zwemmen deuze week. Aan 'n proper donderement is nog niemaand overleden, dus Hoewel ik heb brave, steuvige boeren gekend, die diep in de tachtig zijn geworren en ok meer dan tachtig jaren nooit huilie voeten, lot staan „de rest" gewasschen hadden, 't Leek wel, of zulke kearels over huilie vel nog 'n laag schubben had den gekweekt, waar gin enkele ziekte deurhenen kost komen. Die tiepen waren „waterproof", om zoo te zeggen. Maar genogt daarover. Van de week, as ik 'smorgens vroeg in den akker kwam, dan brak den dag open, amico, ollee, hij brak deur tot in oew zielement. 'Nen waaier van puur goud wier daar opengevouwen. D'n Oosterkim brok kelde kapot in kleurenbonken, die daar wegdreven in violettig goud, in gruunen kristal, en pèèrlmoeren glaans, drijvende in de wemeling van gloeiend zon negoud, om klein te worren amico, nietig bij deus staal van de Goddelijke Schepping. Hooger begost de zonneschijf te rijzen uit de blaankere enhlaankere kimlijn, die as witzulveren montuur 't end van de weareld kontoerde. De madelievelces wieren wakker, bij 't lijzen van de zon. De blommekes klokten heur kellces open om toch maar niks te missen van den dagopgaank. En d'eer- ste zonnepieken raakten de blommekes aan. De weareld veraanderde. Wier wakker bij bietjes. Schaduwkes trokken over de velden, die enkele minuten gele jen nog strak en graauw „levenloos" d'r eigen strekten onder den grijspèèrlen hemel. 'k Had laangen tijd daar stilgestaan en lcouw trok laangs m'n beenen. Ilc voelde da, as d'eerste zonne- wèrmte over m'n haanden kroelde. De zon kwam werm op. Da beloofde 'nen vol-zo- merschen dag. Den eerste veugel floot. 'Nen leeuwerik klapte zingend naar de zon. 'Nen tweeden veugel floot. En plotseling „hagelde" den veugeltjeszang uit 't gebomte over mijnen kop; den nuuwen dag was ge boren in 'n verglejen pracht, blomlces en veugeltjes waren wakker, den daauw glom, en „leefde" as vern gelenoogskens in 't jong gewas. Den smeuigen èèrde van den vetten akker klon terde en koekte, lijk sneeuw da doen kan, zochtjes aan m'n klompen. Hij rook naar 't veurjaar, maalsch en hartig! Veur m'n plazier klaauwde-n-ik in dieën zwarten grond, grond van m'n eigen, grond waar m'n vader al z'n zweet en z'n krachten in gelaten had. Grond, dien 'k al zestig jaren ken mee al z'n hebbelijkhedens, z'n wonders, z'n gaven, z'n zurgen Grond waar ik zoo gèren in ploeter, die 'k gèren aan m'n haanden haangen voel, waar ik grèè in woelen kan. Grond, waarin, waarveur ik zoo dikkels m'nen eersten Vaderons opzee, 's mergens as den dag z'n eerste licht er op strooide. Grond, zoo dikkels gezegend deur Onzenlieveneer- ke mee rijke vrucht, mee overdadigen oogst, grond die 'n stuk van m'n zielement is! Grond waarin ok m'n Geloof opgroeide. Groeide mee de vruchten waar wij altij om vragen..* En toen toen ben 'k 'n roei nuuwe èèrpels gaan wegschoffelen. 'k Ben mee mijnen rug naar de zon gaan staan, naar den kaant waar mijnen Schepper sjuust weer 'nen dag geschapen had in onzegbare schoonheid. Waar Hij de zon had laten opgaan veur mijnen ak ker ok, veur mijn vruchten die 'k verkregen had. Ik ben daar mee mijnen rug naar toe gaan staan, as ik 'n roei of wa van m'n nuuwe patatjes verschoffel- de, vernietigde, van den wortel scheurde uit dieën kustelijken, zwarten, gullen èèrde! Waant den in specteur Zusenzoo was gewiest, had gemeten en me gewaarschouwd! Gewaarschouwd veur 'n rechterlijk vonnis, as ik... die goeie vrucht nie verrinneweerde! 'k Had 'n paar roei te veul gezet. Amico, da's zwaren arbeid. 't Zweet pèèrlde over m'n haanden. Gutste van mijnen op. 't Is zwaren arbeid, ja, waant hij is zoo beschamend! As ik 'nen jongen kearel was van dertig jaren om trent, sterk genogt om 'n stier bij z'n horens te vat ten en teugen d'èèrde te smakken, waar is dieën tijd toch gebleven? as ik dan op 'nen goeien dag 'n heerschap op mijnen hof had ontmoet, dat me vertellen kwam da 'k één roei èèrpels vernielen moest, en aanders op de bon geslingerd wier As me da dertig jaren gelejen gebeurd was... nou, dan was er „geslingerd", maar op gin bon, amico! En nouw verstade gij me zekers wel. Maar vandaag, na zooveul jaren training in onge- rijmdhedens, vandaag, al is 't dan mee 'n bloe dend haart, maar... ge vernielt dezelfste vruchten, waar ge Onzenlievenheer om gebejen had. Ge... vergooit 'n verhoord gebed, waant inspec teur Zusenzoo komt straks nog 's verom, om te zien of ge oewen staatsplicht, God's zegen vertrappen, netjes nagekomen zijt...! Genogt. Na dieën zwaren arbeid ben 'k de Mark ingedo ken. Da kwaaie zweet moest er afgespoeld worren. Trrui zee toen, affijn da weet ge al. Misschien had ze gelijk. Misschien ok nie! Ik weet 't nie. Maar zwemmen, spoelen moést ik. Wellicht snapte gij 't nou beter, dan Trui, amico. Den akker, de velden, de bosschen, ze schieten er op over deuzen keer. En 'k heb er nie heelegaar spijt van... Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. In de Wieringermeer is thans met de stichting van het derde dorp, Wieringerwerf, aangevangen. Dit dorp zal de hoofdplaats van de Wieringermeer wor den, waartoe het is aangewezen, omdat het in het centrum van den polder, op een zeer gunstig gelegen knooppunt van wegen en kanalen verrijzen zal. Met de stichting van Wieringerwerf wordt de rij van drie bevolkingskernen, waarop de bevolking voorloopig zal worden samengetrokken, gesloten. Ter plaatse zijn ruim 100 woningen in aanbouw, welke van Rijkswege worden gebouwd en in hoofdzaak bestemd zijn voor de gezinnen der bij de cultuurwerken tewerkgestelde arbeiders. Begin 1936 zullen deze woningen kunnen worden betrokken. Teneinde neringdoenden en am bachtslieden in staat te stellen hun bedrijf gereed te hebben, wanneer de eerste bevolking zich in het nieuwe dorp vestigt, wordt thans aldaar overgegaan tot de uitgifte van bouwgrond in erfpacht. Belang hebbenden zijn dan van meet af aan in staat de klandizie der bewoners tot zich te trekken. Gegadig den zullen voor eigen rekening op den erfpachts- grond gebouwen moeten stichten. Teneinde den mid- helpt tegen zenuwpijn altijcf Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. .Vooroorlocjsche prijzen.Vraacjt.en U zult versteld staan. denstand op zoo hoog mogelijk peil te houden, zullen de toekomstige erfpachters eenig finantieel weer standsvermogen moeten bezitten, terwijl bovendien op vakbekwaamheid en persoonlijke geschiktheid om een zaak te voeren, zal worden gelet. Het ligt voorts in de bedoeling de bestaansmogelijk heden van degenen, die zich ter plaatse vestigen, te verhoogen door bij de toelating van neringen en be drijven eenigermate regelend op te treden. Teneinde belangstellenden iets nader met de Wie ringermeer in kennis te brengen, heeft de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar een bro chure uitgegeven, welke op aanvraag te harer kantore te Alkmaar (postbus 43) gratis verkrijgbaar is. W 1 E R J N G E N Het gezelschap Amerikanen, bestaande uit circa 150 personen, hetwelk naar Nederland is gekomen de Flora te Heemstede te bezoeken, zal o.ra. van de gelegenheid gebruik maken de Zuiderzeewerken te bezoeken. Het gezel schap wordt Maandag a.s. alhier verwacht. De ontbrekende schakel in den gjooten ver keersweg van Holland naar Friesland, t.w. 't gedeelte HippolytushoefAfsluitdijk is thans in een zoodanig stadium van uitvoering ge komen, dat de voltooiing binnenkort kan wor den tegemoet gezien. Het ligt in het voorne men den weg einde Juni voor het openbaar verkeer open te stellen. LANGEND JJ K Naar aanleiding van de adhaesiebetuiging door gemeentebesturen aan het adres van den Ned. Tuin dersbond aan den Minister heeft deze o.m. meege deeld, dat door hem zoo spoedig mogelijk, t.w. zoodra eenige basis bekend was, voorschotten op de uitlcee- ring aan tuinders zijn verstrekt, zoodat het den Mi nister niet mogelijk en niet gewenscht voorkomt, dat gemeentebesturen hiertoe zullen overgaan, daar dit toch ook niet zonder basis zou kunnen geschieden. Het vraagstuk van de verlichting van de vaste lasten heeft de volle aandacht der regeering, terwijl overwo gen zal worden, of het mogelijk is tuinders in aan merking te doen komen voor verstrekking van goed- koope levensmiddelen. Indertijd spraken we het vermoeden uit, dat het er voor onzen Keuringskring wel eens toe zou kunnen komen, dat de keurloonen verhoogd zouden worden. De twee laatste jaren heeft de exploitatie een vrij aanzienlijk verlies opgeleverd, dat door de betrokken gemeenten moet worden bijgepast. Als we goed zijn ingelicht, zal nu binnen kort door de centrumge meente een voorstel worden gedaan, om tot verhoo ging der keurloonen over te gaan. Voor de consu menten, op wie het ten slotte toch wel zal worden verhaald, is dit vooruitzicht minder prettig. 33. Hij keek Sally na met het gevoel dat ze een zekere triomf over hem had behaald. Daarna ging hij Per- sis zoeken. Deze jonge dame verkoos zich blijkbaar op een afstand te houden, hetgeen zonder twijfel te wijten was aan het feit, dat hij haar niet om den eersten dans gevraagd had. Ten slotte vond hij haar, en be sprak drie dansen na het souper met haar. „Ben je nog vrij voor het souper?" vroeg hij. „Nee, dat gebruik ik met Phil Croy", luidde het koele antwoord. Hij keek haar met groote, ongeloovige oogen aan. „Croy? is die dan hier? Hoe is het ter wereld mo gelijk dat... Ze lachte spottend. „Stel Je niet zoo dwaas aan. Ik heb hem meegebracht. Ik vroeg daartoe telefo nisch verlof en je moeder zei dat het natuurlijk goed was. Hij wilde zoo graag meegaan." Beresford keek met een woedende uitdrukking in zijn oogen om zich heen. „Waar is hij? Ik heb hem niet gezien." „Dat is mogelijk, want hij is pas laat verschenen. Hij zal wel ergens op me staan wachten. Doe toch niet zoo belachelijk." Ze lachte op haar verleidelijk ste manier. „Is het van eenig belang waar hij wel of niet kan zijn? Men moet vergeven en vergeten." De uitdrukking van Beresford's oogen werd echter nog somberder. Hij had het gevoel alsof hij in een valstrik was gelokt. „Je kent dien kerel niet zooals door ETHEL M. DELL ik", zei hij. „Het verbaast me dat je hem ooit hebt willen aankijken. Als je alles wist, zou je dat zeker laten." Tot zijn ergernis lachte ze weer. „Berry, wat ben je toch nog een groot kind. Zou je soms zélf verwach ten indien je gedaan had wat hij deed, dan voor het verdere gedeelte van je leven door iedereen met den nek te worden aangezien?" „Dat weet 'k niet", antwoordde hij. „Ik zou nooit Hij hield op en bij de herinnering aan het gebeurde verspreidde een donkere blos zich over zijn wangen. „Onzinnig", verklaarde Persis. „Ik ben dan in elk geval vergevensgezinder. Het spijt me ten zeerste dat Uwe Majesteit het niet met me eens is, doch ik heb heusch mijn eigen opvattingen over verschillende dingen". Hij kwam heel dicht bij haar staan en zijn stem klonk nu fluisterend. „Weet je wat die ploert later tegen me durfde zeggen?" Hij wachtte even en keek haar aan. „Dat wéét je natuurlijk niet. I-Iij beweerde vervloekt nog aan toe dat hetgeen hij dien dag deed niet tegen jouw wil geschiedde Nu weet je het". Hij had verwacht, dat ze diep verontwaardigd zou wezen, maar dat was allerminst het geval. Ze lachte uitdagend. „Wat ben je toch belachelijk", riep ze uit. „Ik kan dergelijken onzin heusch niet langer aan- hooren. Je bent jaloersch, krankzinnig jaloersch, dat- is alles. Alsof het van eenig belang kan wezen wat hij wel of niet doet." „Het is zecjr zeker van belang," protesteerde Be resford verontwaardigd. „Een dergelijke ploert die jou naar beneden durft te halen." Ze maakte een afwerend gebaar met haar hand. „Ach, dat kun je toch niet begrijpen. De meeste mannen zijn erg dom en dwaas. Vergeet die twist en begin opnieuw. Als je er nu nog lang over praat, wil ik niet eens met je dansen". Er kwam een vastberaden trek om Beresford's mond. „We zullen ook niet dansen. Ik moet met je praten." „Oh, ja?" vroeg ze quasi verbaasd. „Trek dan alsje blieft een ander gezicht, of ik verdwijn meteen. Je moet verstandig probeeren te wezen, Berry". Eens klaps kwam er een smeekende klank in haar stem. Ik kan het heusch niet verdragen op een dergelijke harde manier behandeld te worden. Ik ben pas thuis, en het is werkelijk geen aardige ontvangst van je.". „Wie behandelt je onaardig?" vroeg hij zacht. „Je weet toch heel goed wat ik wil, is het niet?" Ze schudde met haar hoofdje. „Nee, dat weet ik niet. In ieder geval moeten we er nu niet meer over praten. Ik hoop van harte dat je als we elkander een volgenden keer ontmoeten, in een beter humeur zult wezen' Hij glimlachte tegen haar. Ze had niet vergeefs een beroep op hem gedaan. Eensklaps kreeg hij het gevoel alsof hij onredelijk en zelfs grof was geweest. En had ze niet gezegd, dat Croy van geenerlei belang was? Ze had volmaakt gelijk, het was de moeite niet waard zich druk om dien kerel te maken. Hij had neiging haar in de volle balzaal in zijn armen te ne men en dat rose gezicht te kussen. Wellicht begreep ze wat er in hem omging, want ze deed een paar passen achteruit en er kwam een verlegen uitdrukking in haar oogen. „Je moet ver standig wezen", verzocht ze weer op smeekenden toon. „Uitstekend", zei hij. „Ik zal er mijn best voor doen. Hij had de voldoening haar na dit antwoord lieflijk te zien glimlachen en met trotsch opgeheven hoofd je liep ze met hem door de zaal. HOOFDSTUK XII. De verloving. Den geheelen avond had Beresford zich in toom gehouden. Persis had hem bij oogenblikken half krankzinnig gemaakt door haar houding: het eene moment een en al bekoring en verleiding, om hem even later op een afstand te houden. Bevend van woede had hij gemerkt, dat Croy vrijwel voortdurend in haar nabijheid was, doch ze had zich in het ge heel niet met hem buiten de balzaal gewaagd. Hier uit bleek dat ze na het bewuste voorval in de laan zeker wat voorzichtiger was geworden. Eindelijk en ten laatste was hij met haar alleen, en hij wist dat-hij zijn volle verontwaardiging over haar had kunnen uitstorten, doch hij deed het niet. Het was zoo verrukkelijk haar dicht bij zich te we ten: dat hij eigenlijk aan geen andere dingen kon denken. „Wat ben je toch mooi", zei hij vol verrukking. Hij had haar naar een kleine zijkamer gebracht, waar de Admiraal zijn geweren bewaarde. Daar konden ze ongestoord alleen zijn, zoodat hij opnieuw de groo te, gewichtige vraag kon stellen. Ze keek hem verwonderd en zelfs eenigszins min achtend aan. „Wat een banale opmerking", zei ze. Tegelijk glimlachte ze evenwel, alsof ze het niettemin heerlijk vond het te hooren. „Dat is niet alles wat ik te zeggen heb" ging hij ongeduldig voort. „Ga zitten. In die fauteuil daar, wil je?" Ze keek met een verstoorde uitdrukking in haar oogen om zich heen. „Lieve hemel, wat is dit een akelige, sombere kamer, Berry. Er hangt hier een lucht alsof er niets dan metaalwerk in gehangen heeft". Hij lachte. „Je raadt het goed, kindje, maar ik wil de je alleen spreken. Ga zitten, lieveling. We moeten ernstig met elkander praten." Ze trok haar fijne wenkbrauwen tezamen. „Waar over moet er gepraat worden?" vroeg ze. „Over verschillende dingen", antwoordde hij opge wonden. „Je hebt me al clien tijd niets van je laten hooren, dus nam ik het als vanzelf sprekend aan.... dat... dat..." Hij hield in eens op, want opnieuw had ze een kille, hautaine houding aangenomen. „Oh, ga toch niet zoo overhaast te werk," zei ze. „Daar houd ik niet van. Je moet niet vergeten" op klagenden toon „dat ik nog zoo jong ben." „Persis", riep hij verschrikt uit. „Je bent toch niet van plan me een blauwtje te laten loopen." Ze trok met. een kinderachtig gebaar haar schou ders op. „Je .bent. ontzettend opgewonden en ongedul dig. Ik ben werkelijk bang iets te zeggen. Ik zié niet in waarom we zooveel haast moeten maken. Bestaat hiervoor een speciale reden?" „Natuurlijk is die er", gaf hij te kennen, terwijl hij van zijn stoel opsprong. „Vergeef het me alsjeblieft als ik te heftig ben. Maar je weet toch dat ik je lief- heb, is het niet? Dat moet je ontdekt hebben." Hij had zijn armen om haar heen geslagen en hoe wel ze zwakjes protesteerde, bleef ze toch tegen hem aanleunen. „Jullie mannen zijn allemaal hetzelfde", zei ze. „Het komt allemaal op hetzelfde neer." „We zijn niet allemaal hetzelfde," zei hij opgewon den. „Het is voor mij ernst en geen oppervlakkig spelletje. Begrijp je het dan niet, kindje? Ik heb je lief, en wil met je trouwen. Wil je me niet hebben, Perisis?" Ze schoof even onrustig op haar stoel heen en weer. „Ik zie niet in waarom over dit feit zooveel

Schager Courant | 1935 | | pagina 17