Een verdiende overwinning op de Belgen. Kantongereeht te Alttmaar. Voetbal Maandag 13 Mei 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9720 2=0 voor de Oranjehemden Tennissen. Het spel der Roode Duivels viel af en toe danig tegen. (Van een specialen V.D.-verslaggever). BRUSSEL, Zondagmiddag. Duizenden Hollandsche supporters zijn Zondag met de Nederlandsche ploeg meegekomen, om ook te Brussel de Oranjeploeg aan te moedigen! Daags tevoren waren de meeste groote hotels reeds uitverkocht en degenen, die niet van te voren een plaats hadden besproken, kostte het heel wat moeite om nog onderdak te krijgen. Restaurants en café's waren overvol. Brussel heeft in de afgeloopen dagen kunnen bemerken, dat Hollanders, als ze uitgaan, royaal zijn, dank zij ook den goedkoopen Belgischen franc! Naar het Stadion. Vanmorgen was het rondom de Gare du Nord een drukte van belang. De dagjesmenschen kwamen met den vroegtrein aan en duizenden en duizenden ver spreidden zich over het centrum van de stad. De massa-uittocht naar het Stadion, dat een heel eind uit het centrum is gelegen, begint vroeg. Trams en bussen waren volgeladen. Ontelbare particuliere wagens, waaronder vele Nederlandsche, reden in on afgebroken ren Stadionwaarts. De wedstrijd. Na de warme, zonnige dagen was het weer omge slagen. Er stond een flinke wind over de lengte van het veld. De temperatuur was aanzienlijk gedaald. Tot kort voor den aanvang heerschte in biet Holland sche kamp nog onzekerheid over de definitieve sa menstelling van het elftal. Besloten werd door de Keuze-commissie Drok op te stellen en niet Lagen- daal, in verband met het feit, dat het terrein voor den Rotterdammer niet geschikt werd geacht om zijn sterkste spel te spelen. Een half uur voor den aanvang van den wedstrijd zijn alle tribunes practisch reeds gevuld. Zestigdui zend toeschouwers zijn dan aanwezig. Even voor drie uur (Belg. tijd) komen de Nederlan ders het veld op met Van Heel voorop. Het „Wien Neêrlandsch Bloed" weerklinkt. Direct daarop komen de Roode Duivels binnen. De „Brabanconne" wordt ten gehoore gebracht. Dan roept de Engelsche scheidsrechter, de heer Fogg, de beide aanvoerders Smellinckx en Van Heel bij zich. Van Heel is de gelukkige en kiest wind mee. De Belgen trappen te 3.03 af en de 'elftallen zijn als volgt samengesteld: BELGIë: Doel: Christiaens, achter: Paverick en Smellinckx; midden: Dalem. Stiinen en Claessens; voor: de Vries, Voorhoof, Braine, Van Caelenberg, en Viellevov. NEDERLAND: Doel: Leo Halle; achter: Caldenho- ven en Van Run; midden: Bas Paauwe, Anderiessen en Van Heel; Voor: Wel, Drok, Bakhuys, Smit, en Van Gelder. De Belgen trekken het eerst ten aanval, maar als deze is afgeslagen, gaat onze rechtervleugel er keu rig van door. Wcls lost een voorzet, welke door kee per Christiaens keurig wordt opgevangen. Een gr- vaarlijk moment is er voor den HoUandschpu doel man, als Anderiessen zich in moeilii^e nos'He be vindt en met het hoofd corner werkt. Dptr eers+e hoekschop van de Belgen levert niets op. Fr wordt direct een snel temno ingezet, met beide partijen om beurten in den aanval. HOLLAND LEIDT MET 1-4. Na enkele goed-opgezette aanvallen tusschen Bakhuys, Drok en Wels, welke worden afge slagen, geeft onze half-linie weer eens keurig aan. Van Drok gaat het naar Bakhuvs, deze geeft aan Smit door: de Haarlemmer passeert eenige Belgen en lost met het rechterbeen een hard, hoog schot, dat voor den totaal-verras ten Christiaens hoog in de linkerhoek ver dwijnt, (0—1). Holland leidt na 8 minuten spelen. Een tegen aanval der Belgen schept een gevaarlijke situatie voor het Hollandsche doel, wanneer Voorhoof onver wacht vrij komt te staan, diens schot gaat echter ver naast. Holland is iets meer in den aanval en onze linkervleugel forceert een hoekschop, welke geen re sultaat oplevert. Na 25 minuten krijgen we den eersten gevaarlijken aanval der Belgen. Kort spel tusschen Brame en Voorhoof biedt den laatste een kans. doch Paauwe trapt op het laatste miment corner. Deze tweede Bel gische hoekschop schept een zeer precaire situatie voor het Nederlandsche doel, waaruit Caldenhoven tenslotte reddipg brengt. De Nederlandsche aanvallen blijven talrijker en de kansen zijn er zoovele, dat ze niet alle op te noe men zijn. Een prachtig schuin schot van Van Gelder met het rechterbeen komt tegen de lat aan. Het laatste kwartier voor. dp rust wordt meeren- deels op het middenveld gespeeld, waardoor het temno iets minder snel is dan daarvoor. Drok, dip geblesseerd is geraakt aan het hoofd, wordt 5 mi nuten voor de rust vervangen door Lagendaal. Van Gelder neemt een corner, die achter wordt geplaatst. Claessens ontvangt een waarschuwing van den scheidsrechter wegens onsportief optreden. In de lanMe minuten zijn de Belgen in de meerderheid. De rust gaat in met 01 voor Nederland. De tweede helft. Om dne minuten over vier wordt met de tweede helft een aanvang gemaakt. De eerste aanvallen zijn nu voor de Belgen en van Caelenberg lost een ge vaarlijke schuiver, die Halle niet zonder moeite stopt. De Belgen blijven steeds iets meer in den aanval. Een corner op het Nederlandsche doel wordt door Voorhoof naast gekopt en een plotselinge uitval van Nederland brengt het tweede Nederlandsche doel punt. Do voorsprong vergroot Als een der Belgische aanvallen door Ande- riessen is afgeslagen, plaatst Smit in eens door naar het midden, naar Bakhuys. Pave rick kan den snellen Z.A.C.'er niet bijhouden Bakhuys schiet tegene den toeloopenden Smellinckx aan, behoudt het leder en van tien meter afstand schiet Bakhuys den bal onhoudbaar in, langs Christiaens. Er zijn dan twaalf minuten gespeeld (0—2 voor Ne derland). Het overwicht der Belgen is bij het tweede Neder landsche doelpunt verdwenen. Vooral de rechter vleugel is er goed in, terwijl de beide achterblijvende binnenspelers steeds maar weer de ballen ophalen. Zoo verloopt het eerste half uur na de rust. Een corner op het Hollandsche doel wordt door Smit, die een prachtigen wedstrijd speelt en letterlijk overal is, weggewerkt. Braine krijgt een vrijen schop, maar zijn schot, slecht genomen, gaat ver uit. De tijd gaat voorbij en na enkele tegenaanvallen van de oranje-mannen, die weinig om het lijf hebben, krijgt België even buiten het strafschopgebied weer een vrije schop te nemen, die door Braine weer tegen een oranje-man wordt opgeschoten en daarna hoog over doel gaat. Het tem po van den strijd is lang zoo hoog niet meer als in de eerste helft. Anderiessen krijgt een leelijken duw en blijft lig gen. Intusschen is het leder bij Bakhuys beland, waar mee hij eenige Belgen passeert en keihard inschiet. Christiaans kan den bal nog tot een hoekschop ver werken. Intusschen is Anderiessen door Glendenning bijgewerkt en eerst daarna kan Wels den corner ne men. Deze wordt weggewerkt en de bal is alweer aan den anderen kant, waar Paauwe zijn hand er naar uitsteekt. Gelukkig juist buiten het strafschop gebied. De vrije schop wordt door Braine ingcknald, maar Caldenhoven, die zich in doel heeft opgesteld, trapt het leder er uit. Met België in de meerderheid komt het einde met een 20 overwinning voor Nederland. Nabeschouwing. Nederland heeft dezen wedstrijd volkomen verdiend gewonnen. In de eerste helft was de meerderheid van Nederland dermjite groot, dat de 10 voorsprong zeer geflatteerd voor "de Belgen mag worden genoemd. Met fraai open spel en in een tempo, dat bewondering af dwong, werd regelmatig de Belgische verdediging bestormd. De beide binnenspelers bleven wat achter, en zorgden ervoor, dat afgeslagen aanvallen weer opnieuw konden worden opgezet. Hierdoor werd de taak van de middenlinie wel gemakkelijker ge maakt. Prachtig verdeelde Bakhuys in de eerste drie kwartier het spel, zoowel links als rechts kreeg het noodige werk. Talrijk waren de hachelijke situaties, waarin de Belgische verdediging kwam te verkeeren en Christiaens heeft al zijn talenten moeten toonen om meer dan één doelpunt te voorkomen. Het aantal malen, dat de Belgen gevaarlijk voor het Hollandsche doel kwamen, was eigenlijk te tellen en op deze mo menten werd er dusdanig bij hen geaarzeld, da: steeds een der onzen nog redding kon brengen. Het schieten was bar slecht en zelfs Braine deelde in dit euvel. Algemeen was men het er over eens, dat ie oranje-hemden in deze eerste helft op een magnifieke wedstrijd kunnen terugzien. In de tweede helft was het spel lang niet zoo aan Strafzitting van Vrijdag 7 Mei. EENIGE AANGEHOUDEN VONNISSEN. Hendr. Sch., arbeider Bergen, overtreding art. 2"2 B Motor- en Rijwielwet, wielrijden onder den in vloed. De kantonrechter wenscht deze zaak eerst te be rechten als de tegen verdachte hangende strafzaak wegens wederspannigheid, gepleegd bij diezelfde ge legenheid, definitief door den Politierechter is be recht. R. H. Gr., bedrijfsleider te Barsingerhorn, aanrij ding met een motorrijwiel op den Helderschen weg, toen het vrije uitzicht door tramrook was belem merd; f 5 boete of 3 dagen, aangezien de arbeider Piet Kossen geen eisch tot schadevergoeding ad f 15 indiende, kon deze vordering niet worden toegewe zen. Hendrik G., chauffeur te IJmuiden, plotseling stop pen, zonder de vereischte waarschuwingsteekenen te geven, f 6 boete of 3 dagen. Egmond aan Zee. TWEE JONGE DAMES VAN HET RECHTE PAD AFGEWEKEN. De 18-jarige jonge juffrouw Anna V. met haar 16- jarig vriendinnetje Geertje D., beiden vertegenwoor digsters van het Egmond aan Zeesche schoone ge slacht, maakten onlangs een knusse duinwandeling en weken ongemerkt van het rechte pad, wat al spoedig door twee politioneele boemannen, rijksveld- achter Minnee en jachtopziener Daan Koelewijn, werd geconstateerd en geverbaliseerd. De jonge da mes hadden zich heden te verantwoorden, doch al leen Geertje was present om de klappen op te van gen. Gelukkig waren die nogal niet hard, want zij werd zonder straf heengezonden en Anna veroor deeld tot f 3 boete of 3 dagen. Helder. VEEL GESCHREEUW MAAR WEINIG WOL. De heer Anthonius F., die zich blijkbaar zeer ge- piqueerd gevoelde over de aandacht, die we de vorige maal aan zijn persoon hadden gewijd, was nu echter zelf de oorzaak dat wij ons nog eens met hem moes ten bezighouden. Hij zou zich te Alkmaar na een spannende race van den Helder, 40 K.M. in 1 uur en 10 minuten, op 'n goeden weg en den wind achter, bij de Vierstaten door een motorrijder hebben laten voorttrekken, wat door agent v. 't Kaar was gecon stateerd. Op zijn pertinente ontkentenis werd heden de ver balisant gehoord, die echter geen sylabe van zijn procesverbaal afweek. Mijnheer F., wiens tongwerk niet minder rap is dan zijn beenen, bleef onder een vloed van woorden protesteeren en toekende, toen hij tot f 5 of 5 dagen was veroordeeld, direct Hooger beroep aan, zoodat het gevaar dreigt, dat hij voor de derde maal in de Courant zal worden besproken. trekkelijk al daar voren. De Nederlanders deden het, vooral toen de voorsprong tot 20 vergroot werd, iets kalmer aan. De middenlinie legde zich toen voor namelijk op het defensieve toe. Wat Paauwe, Anderiessen en Van Heel op dit punt gepresteerd hebben, was voortreffelijk. Anderiessen volgde als een schaduw Braine, die zijn normale spel den geheelen wedstrijd niet heeft kunnen ontwikke len. Voorhoof was toen de man, die het leven erin bracht en hij en den rechtsbuiten De Vries waren de gevaarlijksten. Een van de zwakke punten in het Belgische elftal was de linkervleugel, waarvan wij niet veel goeds hebben kunnen zien. Ook in de tweede helft was het schieten bij onze Zuiderburen bar slecht verzorgd en ook toen kreeg Halle misschien wel wat meer werk dan in de eer ste helft, maar toch zeker niet moeilijker. Een kapitale fout bij de Belgen was wel dat de middenlinie in verscheidene periodes veel te ver ach ter bleef, zoodat een groote gaping tusschen de voor hoede en de rest van het elftal ontstond. Een een maal afgeslagen aanval kon dan ook gewoonlijk di rect door de Nederlanders worden overgenomen. Alleen in het laatste kwartier van de ontmoeting in het eerste half uur na rust ging het spel vrij wel gelijk op waren de Belgen, enthousiast door hun landgenooten aangemoedigd, sterker, maar ook toen ontbrak het beslissende schot. In die laatste p& riode heeft Caldenhoven prachtig werk gedaan, trou wens de D.W.S.-er mag op een magnifieke partij te rugzien. Een groote wedstrijd was deze ontmoeting niet, maar het betere spel van het Nederlandsche elf tal heeft den doorslag gegeven. Het was een gave ploeg, spelend met prachtig tempo en uitstekende techniek, een team, dat zich ook in moeilijker peri odes, zooals die in de tweede helft voorkwamen, uit stekend wist te handhaven. Daartegenover stond een Belgisch elftal, dat ver scheidene zwakke plekken vertoonde. Een kapitale fout was dat het spel te kort werd gehouden en voor al de voorhoede viel danig tegen. Af en toe maakte het spel der Roode Duivels een rommeligen indruk. OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen D.T.S. D.T.S. bAlcm. Victr. b 6-2. Andere wedstrijden afgelast. Jan van Kempen winnaar van den In tern. Sprintwedstrijd, tevens winnaar met zijn koppelgenoot Frans Slaats van den Intern. Koppelwedstrijd over 75 K.M. Alkmaar, 12 Mei. Hedenmiddag hebben onder vrij gunstige weersomstandigheden (het was alleen maar een beetje koel), wederom wedstrijden plaats gehad op de Alkmaarsche Wielerbaan. De opkomst van het publiek viel nogal mede, ondanks den Intern. Voetbalwedstrijd België'Holland, welke wederom door de A.V.R.O. werd uitgezonden. De directie van de wielerbaan had zeer goed gezien ook deze uitzen ding door het publiek te doen volgen. Het openingsnummer Omnium-wedstrijd voor amateurs, verdeeld in 3 verschillende wedstrijden met puntentelling; 3 prijzen. Wedstrijd A, jachtrace met 8 deelnemers aan de start. De eerste renner, die gepasseerd werd was V. Ris, 1 pt., vervolgens A. J Willemse, Schagen, 2 p.; J. Homan 3 p.; J. Langedijk 4 p P. Braas 5 p.; na langen strijd J. Groot, Alkmaar, 6 p., terwijl H. Bol met 7 p. en K. Stehr, Alkmaar, met 8 pt. eindigden. Wedstrijd B. Afvalvvedstrijd Na iedere 3 ronden valt de renner, die het laatst de streep passeert af. Dezelfde 8 deelnemers als voorgaande wedstrijd aan den start. H. Bol is de eerste, die het laatst den streep passeert, 1 pt.; vervolgens K. Stehr 2 p.; A. J. Willem se 3 p.; V. Ris 4 p.; J. Homan 5 p.; J. Langedijk 6 p.; J. Groot 7 p. en als laatste P. Braas, 8 p. Wedstrijd C. Tijdrace over 1 K.M. (6 ronden). De Heerhugowaard. VERKEERSCONFLICT OP DEN MIDDELWEG. De Hoornsche vischboer Dirk Wormsbecker, wensch- te op 4 April met zijn driewielig bakmotorrijwiel links vanuit den Middelweg den Rustenburgenveg in te slaan en maakte toen een carambole over drie banden met een door den reiziger H. J. Steinmetz uit Amsterdam, bestuurde auto. Deze heer had namelijk het 5e gebod van het Motor- en Rijwielreglement verwaarloosd en rechts niet de voorrang geschonken. Heden terecht staande bleek de heer S. het lang niet met de dagvaarding eens en gaf hij den bakfiets- rijder de schuld, omdat hij geen behoorlijk teeken had gegeven. Niettemin wilde deze overigens niet ongeschikte verdachte den zooveel armeren visch boer wel schadeloos stellen en voldeed hij direct diens vordering, f 4.25. De kantonrechter leverde natuurlijk ook zijn pre tentie, vastgesteld op f 5 boete of 5 dagen in, doch daar wilde de heer S. nog eens over denken. Noorscharwoude. ZONDIG, MAAR VERLEIDELIJK. Den 28 April was een Zondag, die uitlokte tot ver maak, maar ook tot werken en de oude tuinbouwer Aris L. met zijn zoon Evert te Noordscharvvoude, waagden het er op en gingen lustig aan 't eggen, mot gevolg, dat beiden ploeteraars werden bekeurd we gens overtreding van de 120-jarige Zondagswet. Va der Aris stond heden terecht en representeerde me de zijn zoon Evert. Hij betoogde, dat hij het ook niet voor zijn lol deed, doch nood brak hier wet. Heb je geen knechts meer? vroeg de ambtenaar. Nee, zei Aris, tuinders hewwe geen cente meer, die benne allemaal arm. De heeren wilden het gelooven en werd de mini mum straf f 0.50 boete of 1 dag, voor ieder, vader en zoon, opgelegd. De oude heer, aangenaam verrast door dit milde vonnis, vergat heelemaal, dat tuinders eigenlijk hee- lemaal geen centen hebben en vroeg opgewekt: Ken ik mitien oftikke? Daar was niets op tegen, want ook de kantonrech ter ziet graag boter bij de visch. Bergen. DRIE GULDEN WEGGEGOOID. De caféhouder Rudolf B., die van Uitgeest naar Bergen is verhuisd, had zijn rijbewijs, dat sinds 19 Dcc. 1934 was verloopen, niet tijdig vernieuwd en werd nu op den Prov. weg onder Uitgeest, die steeds door Marechaussees voor dergelijke nalatigen „on veilig" wordt gemaakt, aangehouden en gecalangeerd Hij moest natuurlijk bloeden en kwam er met f 3 boete of 3 dagen nog niet slecht af. H e i 1 o o. EEN ZEEMAN DIE VOER ZONDER LICHT. Een in het droge Heiloo wonende zeeman Homme K., werd in den avond van 2 Maart op den Heilooër- straatweg met een bon vereerd wegens het fietsen zonder licht en heden tto f 2 boete of 2 dagen ver- i oordeeld. De uitslag van den Zondag 12 Mei gespeelden ten niswedstrijd Koog Zaandijk II versus Schagen. luidt als volgt: 1. Dames enkelspel: Mevr. Aten verliest van Mej. E. T. Igesz met 1—6, 4—6. 2. Dames enkelspel: Mej. A. Veenis slaat mej. A. Boontjes Cd. met 62, 62. Dames dubbelspel: Mevr. Bus en mej. A. Veenis slaan mej. A. Boontjes Cd. en mej. C. Bronder met 6—2, 16—8. Ie. Gemengd dubbelspel: Mevr. Aten en Aten ver liezen van Mej. E. T. Igesz en Chr. J. Nonnekes met 3—6, 5—7; 2e Gemengd dubbelspel: Mevr. Bus en Bus slaan Mej. C. Bronder en L. Niestadt met 63, 61} le. Heeren enkelspel: W. Honing slaat Chr. J. Non nekes met 57; 6—1, 6—1. 2e Heeren enkelspel: Aten slaat J. B. Schene met 62, 62. Heeren dubbelspel: W. Honing en Bus slaan C. J, Nonnekes en J. B. Schene met 62; 62. De einduitslag luidt: 62 voor Koog Zaandijk II. A.s. Zondag kan Schagen revanche nemen, daar Koog-Zaandijk II dan in Schagen speelt tegen S.L.T.C. snelste tijd in deze race werd gemaakt door P. Braas in 1 min. 20 sec., 8 p. De totale uitslag van dezen Omniumwedstrijd luidt dus: 1. P. Braas, Be verwijk met 21 p.; 2. K. Stehr, Alkmaar, 17 p.; 3. J. Groot, Alkmaar, 16 p.; 4. J. Homan, Alkmaar, 14 p.; 5. H. Bol, Oosthuizen, 13 p.; 6. J. Langedijk, Oud karspel, 12 p.; 7. A. J. Willemse, Schagen, 9 p. en 8. V. Ris, Assendelft, 6 p. Thans intern. Sprintwedstrijd voor Profs. De eer* ste rit tusschen Jan van Kempen en den Belg Fred. Verhaeghen, is zeer spannend en in de 3e ron de weet Jan van Kempen den Belg te passeeren en wint deze rit, 111/5 sec. In de 2e rit starten de Belg Fred. Verhaeghen en de Duitscher Paul Oszmella. In de 5e ronde weet de Duitscher den Belg te pas seeren en wint deze rit, 11.2 sec., De 3e rit tusschen Oszmella en Jan van Kempen is thans wederom voor Jan van Kempen, 1 pt., sn ronde 112/5. Totale uitslag is dus: 1. J. van Kempen, 2 p.; 2. Paul Oszmella 3 p., 3. Fred. Verhaeghen, 4 p. Klassement-wedstrijd voor Profs, en Onafhanke- lijken over 10 K.M. (60 ronden) met 6 klassementen met 9 deelnemers aan den start. Tijdens het le klas sement doet Adan een uitlooppoging, welke mis lukt. Het le klassement is voor A. Wester, 3 p., In het 2e klassement gaat A. Wester er van door en weet dit te winnen met 1/4 baan voorsprong, 3 p.; Het 3e klassement is wederom voor A. Wester, 3 p. en thans 'A baan voor. Tijdens het 4e klassement weet Wester zijn ronde te nemen, terwijl dit klasse ment wordt gewonnen door C. Moerkerk, 3 p. Het is Willem Metz, die in het 5e klassement een ronde neemt en tevens dit klassement wint met 3 p. Tij dens het 6e klassement weet C. Moerkerk een ronde te lappen, terwijl dit laatste klassement wordt ge wonnen door J. de Reus, 3 p. De totale uitslag van dezen wedstrijd luidt dus: 1. A. Wester, Haarlem, 12 p. met 1 ronde voor; 2. W. Metz, Alkmaar, 6 p.; met 1 ronde voor; 3. C. Moerkerk, 5 p., met 1 ronde voor. De inhaalwedstrijd voor Profs tusschen den Hol lander Frans Slaats en den Belg Omer de Bruijcker was een glansrijke overwinning voor onzen Hollan der, die den Belg in de 14e ronde passeerde in den tijd van 2 min. 592/5 sec. Na de pauze volgt do clou van den dag, de groote Intern. Koppelwedstrijd over 75 K.M. voor Profs en Onafhankelijken met 6 klas sementen. Aan den start verschijnen: 1. Het Bel gische koppel O. de Bruijcker—Fr. Verhaeghen; kop pel 2 het Duitsch-IIollandsch koppel Paul Oszmella- Jan Spijker, verder de Hollandsche koppels 3. Re- naud-J. de Reus, 4. Jan van Kempen-Frans Slaats; 5. G. Pelser-A. Wester; 6. Willem Metz-Henk Adan; 7. W. A. Kruid-C. Moerkerk. De wedstrijd vangt aan met een looze ronde en al spoedig zijn het Wester, Moerkerk en Renaud, die een voorsprong nemen. Slaats laat het er niet bij zitten en weet de 3 voor gaande uitloopers te passeeren, gevolgd door den Belg O. de Bruijcker, die in de 18e ronde beiden een ronde weten te lappen. Intusschen hebben ook het Duitsch-Hollandsche koppel hun achterstand inge haald en steeds duurt het jachten voort. Het is we derom Slaats, die in de 46e ronde een ronde neemt, iriaar ook de Belgen laten zich niet onbetuigd, want in de 58e ronde weten ook zij een ronde te nemen en staan dus met Van Kampen-Slaats aan den kop. De uitlooppogingen van Oszmello en W. Metz daar na mislukken. Thans wordt het le klassement ver reden en gewonnen door G. Pelser-A. Wester, 4 pt.; W. Kruid-C. Moerkerk; 3 pf.; Jan van Kempen- Frans Slaats, 2 p.; Paul Oszmella-Jan Spijker 1 p. De stand is thans: 1. Slaats-van Kempen, op 1 ronde de Belgen de Bruijcker-Verhaeghen en de rest op 3 ronden. Nu is het weer de beurt aan Van Kempen en gevolgd door den Belg de Bruijcker, weten beiden 1 ronde te nemen. Het 2e klassement, welke hierna volgt, is voor v. KempenSlaats 4 pnt.; Pelser—Wes ter 3 pnt.; MetzAdan 2 punt; KruidMoerkerk 1 pnt. Een premie van f 5.aangeboden door den heer C. Berkhouwer, Café-Restaurant „Centraal", wordt gewonnen door het Belg. koppel. En steeds duurt het jachten voort. Het is wederom Slaats en v. Kempen welke 1 ronde nemen. Met een zeer rustig tempo nadert precies op tijd het, 4e klassement. Het sigarenmagazijn Hartland laat zich ook niet onbetuigd en looft een premie uit van f5 voor de eerste ronde en het is Slaats, die het eerst een bod er naar doet, gevolgd door de Belgen. Van Kempen neemt dan de ronde en wint de pre mie, ook de Belgen nemen hun ronde en nog steeds jakkeren deze 2 koppels door. In de 370e ronde komen Metz en Adan bij het aflossen te vallen, vlak voor de overdekte tribune, doch komen 10 minuten later on der daverend applaus wederom in de baan. Tijdens het 5e klassement neemt, het DuitschHollandsche koppel een ronde. Dit klassement werd gewonnen door: de Bruijker—Verhaeghen. Doordat het gele koppel Pelser—Wester in de laatste 5 ronden van het klassement elkander af losten, kwamen al hun punten van de verreden klas sementen, in totaal 12 punten, te vervallen. Dit vol gens een nieuwe bepaling in het reglement door de N.W.U. Het gele koppel is uitgereden, vooral Wester laat het leelijk zitten; hij geeft dan ook den strijd op. Nu is het Metz, die er tusschen uit breekt, ook Slaats en de Bruijcker sluiten zich daprbij aan en deze drie nemen 1 ronde. En wederom is het Metz, die doorzet, gevolgd door Renaud en ook deze 2 koppels verklei nen hun achterstand. Voor de laatste maal wordt het klassement ingeluid en in deze laatste sprint weet Jan van Kempen in de laatste ronde de Bruijcker met een geweldigen spurt te passeeren en wint dit klas sement met 8 punten. De totale uitslag van dezen koppelwedstrijd: 1. Jan van Kempen—Frans Slaats, 24 punten; 2. op 1 ronde de Belgen de Bruijcker-Verhaeghen, 14 pun ten; 3. op 2 ronden Paul OszmellaJan Spijker, 9 punten; 4. op 5 ronden Metz—Adan, 6 punten; 5. op S ronden Renaud—De Reus, 1 punt; 6. op 9 ronden Kruid—Moerkerk, 4 pnt. Tijd 1 uur 47 min. 23 1/5 sec. Op 30 Mei (Hemelvaartsdag) de eerstvolgende wed strijden.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5