'evanqemsmwTcn Van ile fllkmaarsclie Sportdien DIVERSEN. GO AHEADN.H.V.B.-ELFTAL, 2—3. K.i. is een heel overgang van de sfeer van een NederlandBelgië-vvedstrijd, die door de Oranjehem den werd gewonnen ook al maakte men die slechts per radio mee te worden verplaatst naar het Go Ahead-terrein, waar de groen-witte vierde klassers het Noord-Hollaridsche Voetbalbond-elftal ontvingen. En nog grooter is ze, wanneer men daar wordt ont haald op een vertooning, die de grens van de eischen, welke men aan de betreffende elftallen mocht stel len, geen oogenblik bereikte. Over den wedstrijd zelf willen we dan ook kort zijn. Gedurende het eerste halve uur gebeurde er niets bijzonders. Het was een trappen in het wilde weg, met veel luchtwerk, ja, herhaaldelijk zagen we geheel over den bal heenmaaien. Het combineeren, voor zoover daarvan kon worden gesproken, was veel te kort en daardoor volkomen onproductief. De com binatie maakte zich aan deze fouten meer schuldig idan Go Ahead. Toen het spel ongeveer 35 minuten oud was, maak te de N.H.V.B.-doelman, de Jong van K.V.V., die ove rigens een zeer solieden indruk maakte, maar die te weinig te doen kreeg, om een juist oordeel over hem te kunnen geven, zijn eerste fout. Een o.i. niet over- gevaarlijken boogbal werd door hem verkeerd be oordeeld, zoodat hij hem niet behoorlijk verwerkte. De hal caramboleerde tegen de aanstormende Kraanen- iburg, vloog de Jong voorbij, die hem langzaam in het doel zag rollen. De voorsprong van Go Ahead was niet van langen 'duur. Enkele minuten later had de linksbuiten van den N.Ii.V.B. een corner te nemen, die uitstekend voor het doel werd geplaatst en door Henneman van Schoort keurig langs Duiveman werd gekopt. Met den stand 1—1 kwam de rust. Na de hervatting kregen we een herhaling te zien van het begin. En er was bijna weer een half uur verstreken, toen Kraanenburg verschillende N.H.V.B.- ers omspeelde en met een goed geplaatst schot De Jong het nakijken gaf. Reeds dachten we, dat dit den einduitslag zou worden, toen eindelijk de N.H.V.B.-combinatie wat beter los kwam. Ze scheen ten slotte tot de ontden- king te komen, dat ze ook nog een rechts-buiten rijk was, n.1. den bovendien zeer goed spelenden Gouds blom van de Alkmaarsche Boys, behalve den links- huiten Snijder, de eenige man uit de voorhoede, die er iets van terecht bracht. Had de combinatie meer op de vleugels gespeeld, de uitslag was vermoedelijk een heel andere geweest. Gedurende de minuten, die resteerden kon Gouds blom eenige malen goed opbrengen en voorzetten, waaruit van den voet van Gast, twee doelpunten volgden. Dat het bij twee bleef was in deze periode yan bepaald overwicht der N.H.V.B.-ers toe te schrij ven aan een groote dosis geluk voor Go Ahead, aan gezien verschillende ballen tegen hun spelers wer den aangeschoten. Vreemd en zwak was ove rigens de opstelling van den Go Ahead-doelman, Dui .veman, die soms vlak bij de lijn van het strafschop gebied stond! Het einde kwam met een 32 overwinning van de N.H.V.B.-combinatie. Wanneer ons oordeel over deze ploeg niet bepaald gunstig luidt, dan mag de oorzaak daarvan wellicht ten deele worden toegeschreven aan het niet op el kaar ingespeeld zijn, hoewel zoo iets bij den derden wedstrijd toch reeds wat beter moet gaan. Omtrent de spelers individueel het volgende: De keeper, de Jong van K.V.V. was goed. Hij scheen ons safe, zijn uittrappen was perfect, alleen dunkt ons zijn opstellen niet altijd even juist. Ook de rechts-back, Schenk van Wieringerwaard, speelde een goeden wedstrijd. De links-back daarentegen, Roobol van H.R.C., was zwak. Wat hij aan handigheid en routine te kort kwam, trachtte hij te vervangen door hard, vaak uiterst ruw spel. De rechts-half-back, Duinmeijer van Jisp, gaf ook een zeer matige partij te zien. Zijn rechtsbuiten, Goudsblom, heeft, behalve in de laatste minuten, hoe genaamd geen werk van heb gekregen. Hij scheen het als zijn taak te beschouwen den bal ver naar voren, ongeveer in het centrum te plaatsen, onver schillig of daar medespelers van hem aanwezig wa ren of niet. De spil, Spaarman uit Beemster, viel niet op. Af en toe zagen we hem fataal missen, soms deed hij be hoorlijke dingen. De links-half, Rooker van Sirandvogels, was tegen Schrier, den rechts-half van Go Ahead niet opgewas sen. Dit zal wel de reden zijn geweest, waarom ook zijn buitenspeler zoo weinig te doen kreeg. In de voorhoede waren Goudsblom en Snijder de besten. De laatste gaf den bal soms wat ver naar ach teren af. Het middentrio en vooral de mid-voor, Kuiper uit Monnikendam, kon ons niet bevallen. We kennen de heeren natuurlijk niet uit de competitie, maar ze moe ten wel hopeloos buiten vorm geweest zijn. Anders weten we niet, waaraan ze hun plaats in de ploeg te danken hebben. De binnenspelers hadden tenmin ste nog productieve momenten, al was het soms meer dan erg, zooals werd geknoeid. Maar met den mid denvoor was het treurig. We hebben hem geen be hoorlijk schot zien doen. Alles bijeen, een matige vertooning. We meenen dat het team nog wel wat oefening noodig heeft, om in de komende wedstrijden iets dragelijks te prestee- ren. En we verwonderen ons er over dat de N.H.V.B. met zijn tallooze elftallen niets beters bijeen heeft we ten te brengen. ARBEIDERSSPORTBOND. Schakels speelt gelijk. Wat velen niet verwacht zullen hebben is wel het gelijke spel van Schakels tegen Hoorn 2. Het werd na anderhalf uur voetballen 11. Rode Rakkers 2 uit Anna Paulowna speelde haar laatsten competi tiewedstrijd tegen Den Helder. Opnieuw werd verlo ren, nu met 20, zoodat Rode Rakkers geen enkel punt heeft weten te behalen. De stand luidt thans Schakels (Schagen) 9 7 1 1 38— 7 15 Hoorn I 10 8 0 2 49—14 16 Hoorn II 8 3 1 4 22—27 7 Den Helder 7 3 0 4 12-19 6 Rode Rakkers I 10 5 0 5 25—16 10 Rode Rakkers II 10 0 0 10 6-68 0 non brengen. Via keepers handen wordt overgescho ten. De toegestane corner levert niets op. Kort daax*- op is het inrukken. Zooals wij in den aanvang reeds schreven: de wedstrijd heeft ons niet kunnen boeien Waarschijnlijk hebben de zenuwen een woordje mee gesproken. Schakels speelde met twee invallers. Hoorn II was volledig. SCHAGEN bH.R.C. d 4—1. Schagen b speelde gistermorgen om 11 uur tegen H.R.C. d. Na een aardig partijtje voetbal is het Scha gen b gelukt over H.R.C. te zegevieren. Met 41 ging H.R.C. d ten onder. Uit bovenstaande stand blijkt overduidelijk dat Schakels haar laatsten wedstrijd tegen Den Helder moet winnen om kampioen te worden. SCHAKELS I—HOORN H 1—1. K. Rempt mist een penalty. We hadden reeds zooveel gehoord over Schakels een elftal, bestaande uit Schager jongens, meeren- deel oud-Sparta-leden, wat speelde in de competitie van den N.A.S.B., dat wij nu dit elftal een pracht kampioenskans had, eens zijn gaan kijken naar den wedstrijd Hoorn IISchakels I. Betrekkelijk moest dezen wedstrijd de beslissing brengen. Laten we direct zegen dat het vertoonde spel ons zeer tegen is gevallen. Er werd met een zekere matheid gespeeld, wat den geheelen wedstrijd zoo is gebleven. Schakels won de toss en verkoos voor den schuin over het veld staanden wind te spelen. De eerste aanval is voor Hoorn, wat besloten wordt met een hard schot, wat hoog over Bijlsma's heiligdom in de boomen verdwijnt. Sch'akels, wat na den uittrap van Bijlsma in den aanval is gekomen, weet door goed werk van Klaas Rempt tot hun veste door te dringen. Z'n broer Gerrit is echter zoo vriendelijk den bal staande op enkele meters van het Hoorn-doel over te schieten. De Hoorners werken zeer enthousi ast en spelen voor wat ze waard zijn. Luide aan gemoedigd door eenige eerste elftalspelers onderne- menj ze een zeer snellen aanval, welke G. Lem op het laatste nippertje weet te onderbreken. Doordat de Hoorn-halflinie geheel achter hun voorhoede was opgetrokken, ontstond een gaping, welke hun nood lottig werd. Na bovengenoemde afgeslagen aanval wordt er door Schakels van geprofiteerd. Na eenig spel krijgt P. Ruig den bal te pakken. De Hoornsche keeper, het gevaar ziende, komt z'n doel uit, waar door Ruig in de gelegenheid wordt gesteld kalm te scoren, 0—1. Hierna ontstaan voor-het Hoorndoel nog tal van gevaarlijke momenten, doch wegens treuzelen of slecht schieten komen geen doelpunten meer en wordt van doel verwisseld. Direct na de rust zitten de Hoorners voor het Scha kels doel, waar Bijlsma op goede wijze eenige lastige ballen stopt. De druk op het S.-doel wordt stelselma tig grooter. Schakels ziet het gevaar niet en blijft met veropgetrokken halflinie en backs spelen. Een doelpunt kan op deze manier niet uitblijven. Dit doelpunt komt dan ook 17 minuten na de rust, als de arbiter de grootst denkbare blunder slaat, door een speler, welke meters achter de S.-baks staat op gesteld als hij den bal ontvangt, kalm laat doelpun ten, 11. Na dit doelpunt wordt er wat harder door S. aangepakt. Hoorn trekt echter alles naar achte ren terug, zoodat er bijna geen doorkomen aan is. Er is ongeveer nog een minuut of vijf te spelen als Schakels door middel van K. Rempt een toegestane penalty mist, welke hun de overwinning had kun- BERGEN. B.S.V. 1—KOEDIJK L 1—2. Een tweede klasser schakelt de Barge- naren uit. B.S.V. verknoeit na rust legio kansen. Wie gedacht zou hebben, dat B.S.V. aan de tweede klasser Koedijk een zacht eitje zou hebben, kwam bedrogen uit. Want de geel-zwarte gasten hebben zich duchtig geweerd en ofschoon er bitter weinig systeem zat in hun spel, hebben ze van het begin tot het einde gezwoegd en met succes. De verdedi ging vooral bestond uit stoere spelers en daarachter stond onder de lat een jeugdig doelverdediger, die moed genoeg had om steeds op het juiste moment door resoluut uitloopen in te grijpen en daardoor in heel wat gevaarlijke situaties redding bracht In de voorhoede zagen we nu en dan aardig combinatie spel, het schieten evenwel liet zeer te wenschen over. En B.S.V.? Het is heel moeilijk om over de thuis club een oordeel te vellen. Bij vleugen speelde B.S.V. zeer verdienstelijk, werd er aardig gecombineerd en goed geplaatst; dan ineens weer was het totaal mis, hopeloos mis, zoodat we ons verbaasd afvroegen, of dat inderdaad wel hetzelfde elftal was. Een merk waardig verschijnsel was het, dat B.S.V. voor de rust, spelend met den straffen wind schuin in den rug, veel minder goed was dan daarna, toen ze dezen machtigen bondgenoot mede te bestrijden had. Dit vond z'n oorzaak in het feit, dat met wind mee veel te hard en te hoog werd getrapt en bovendien het spel steeds op de windhelft werd gehouden. Beide partijen hielden trouwens veel te weinig rekening met den wind en bewezen daardoor de techniek van het spel nog lang niet onder de knie te hebben. In eens leeren stoppen heeren! Een handicap was het ongetwijfeld voor B.S.V., dat doelverdediger van Diepen op het appèl ontbrak en daardoor Wim Daames zij nplaats in de voor hoede voor die onder de lat moest verwisselen. De voorhoede miste daardoor zeker een goede kracht. Voor de rust wist Koedijk door een blunder in de B.S.V.-achterhoede en in laatste instantie van den doelverdediger de leiding te nemen, zij het dan ook op gelukkige wijze. Hoe B.S.V. ook zwoegde en voor al de Jong het steeds opnieuw met verre schoten probeerde, het mocht niet baten. In de tweede helft had B.S.V. ongetwijfeld het beste van het spel en de kansen, welke de thuisclub kreeg waren legio. Maar er werd geen gebruik van gemaakt. Dadelijk na de hervatting scoorde Koe dijk ten tweede male uit een algemeenen aanval. Toen werd B.S.V. wakker, doch Koedijk verdedigde stug en verder dan één doelpunt uit een vrijen schop door Hans ten Herkei ingeschoten, kwamen de blauwhemden niet. Zoo kwam met 21 in Koedijk's voordeel het einde. De scheidsrechter floot veel te veel en maar al te vaak als de spelonderbreking een nadeel voor de betreffende partij beteekende. Overschrijving. Gevraagd: A. Venema van M.F.C. naar Flëvo, P. Tensen van Andijk naar Andijker Boys. Verleend: P. Blaauw, C. v. d. Ham, J. Stins, K. E. Numan, allen per 8 Mei 1935 van Sint Maarten naar Dirkshorn. (Alg. Sp.) Straffen. De N.H.V.B. heeft naar aanleiding van Akersloot 1Alkm. Boys 4 op 24 Maart, aldus het Alg. Sp., J. Nol (Alkm. Boys), geschorst voor één wedstrijd wegens beleediging van den scheidsrechter; Naar aanleiding van Andijk 3Berkhout op 24 Maart C. Singer Cz. (Andijk) geschorst voor 5 wed strijden, wegens ruw spel en onjuiste voorlichting van de commissie. Naar aanleiding van Sparta 3—Held. Boys 2 op 24 Maart J. Fransen (Sparta) geschorst voor één wed strijd wegens natrappen. Naar aanleiding van Alkm. Boys 4Alkmaar 3 op 10 Maart C. Mazereeuw (Alkmaar), geschorst tot 1 Januari 1936 wegens ruw spel. PROGRAMMA N.H.V.B. 19 MeL IA: O.S.V. 4'Bergen 1. 2E: Sport—N. Niedorp 2. 4E: Oudorp 2—Mevo 2; Koedijk 2—Alkm. Boys 6. Adsp.: D.T.S. b—Alkm. Boys c; Helder e—Helder d; Helder fSparta b. Promotie-degradatie 1B: Alkm, Boys 2Ilpendam. 1D: H.R.C. 4M.L.D. Kampioenschap N.H.V.B.: H.R.C. 3Strandvogels! Kampioen 1BK.V.V. 2. (Alg. Sportblad). Voorts worden Rauchbeker- en Gouden Kruiswed-> strijden gespeeld. Deze worden echter eerst Donder dagavond bekend gemaakt, zoodat wij ze pas Zater dag kunnen pubüceeren. PROGRAMMA K.N.V.B. 19 Mei, Nog niet bekend. De K.N.V.B. heeft, aldus de Sp. kr., naar aanleiding van W.F.C. 2—H.R.C. 2 op 7 April, W. Roomeijer (H.R.C.), geschorst tot 1 November 1935 wegens opzettelijk trappen van een tegen stander; C. Rens (W.F.C.) gschorst tot 1 October 1935, even eens wegens opzettelijk trappen van een tegen stander. Schorsingen, De ver. Bergen heeft haar leden J. de Beurs en M. de Beurs voor den tijd van een jaar. geschorst, meldt het Alg. Sp. in aansluiting op de berichten hierom trent van onzen Berger correspondent. Serie wedstrijden. De N.H.V.B. heeft volgens het Alg. Sp. aan de vereeniging Callantsoog toestemming gegeven tot het houden van seriewedstrijden op 19 en 26 Mei a.s. Sint. Maarten. Aan enkele Sint Maartenspelers is overschrijving verleend naar Dirkshorn. We mogen hieruit afleiden dat de financieel e aangelegenheden van de ontbon den club Sint Maarten in orde zijn gekomen. Schooivoetbal Alkmaar. Na de Heldersche resultaten brengen we hier in het kort die van Alkmaar: De groep der middelbare scholen was in vier klas sen ingedeeld. Eerste klasse: 1. RHBS 1; 2. Nijver heidsschool 1. Tweede klasse: 1. RHBS 2, 2. ULO 1. Derde klasse: 1. ULO 2; 2. Lyceum 3. Vierde klasse: 1. Ambachtsschool 4; 2. ULO 3. Lagere scholen klasse 1: 1. Vondelschool 1 (de school van meester Lutterot!); 2. Lindenschool 1. Tweede klasse: 1. Lindenschool 2; 2. Wilhelminar school 2. Oefencampagne D.T.S. D.T.S. te Oudkarspel vraagt in de Sp.kr. thuiswed strijden. Schenk weer thnis. Klaas Schenk is vorige week, Maandag uit het Centraal Ziekenhuis teruggekeerd. Hij zal thuis nog eenigen tijd kalm aan moeten doen. De toestand van de knie is zeer bevredigend. Aantrekkelijk grensrechteren. Een aardige eervolle aanstelling voor een scheids rechter is te mogen grensrechteren bij belangrijke wedstrijden. Zoo was C. Metselaar (Wieringen), grensrechter bij Z.V.V.-Blauw Wit en de heeren C. J. Mol en H. C. Augusteijn uit den Helder hij Ajax— DWS. Coacours-Hippique. Van 13 tot 16 Juni a.s. wordt in het Amsterdam- sche Stadion een groot concours-hippique gehouden. Zaterdag 15 Juni is in hoofdzaak bestemd voor de landelijke ruiters. Ned. Wieier Bond, De bijeengeroepen vergadering van de wielerclubs heeft tot resultaat gehad dat er een bond is opge richt oncler bovengenoemden naam. Staande de ver gadering gaven tal van clubs zich op. Men gaat nu den strijd aanbinden met de Ned. Wielren Unie, het algemeene lichaam, dat naar de meening van de wielerclubs niet genoeg let op de speciale clubbe langen. Daarna wil men als men de N.W.U. heeft overvleugeld stappen ondernemen bij de Internatio nalen Wielerbond om te trachten de officieele erken ning van den N.W.U. afhandig te maken. De N.W.U. blijft intusschen doodkalm. Zij volgt de reglementairen weg en royeert alle clubs met aan gesloten leden, die zonder haar toestemming lid worden van de nieuwe organisatie. We gelooven dat de meeste clubs en vooral de leden wielrenners er tegenop zien geheel buiten de georganiseerde wielerbeweging geplaatst te worden. De N.W.U. staat zeer sterk omdat zij den steun ge niet en zal blijven genieten van den Internationalen Wielerbond. We wachten af. Inmiddels raden wij insgelijks aan aan de clubs binnen ons rayon. Dat lijkt ons voor alsnog het beste. HOOFDSTUK XIII. De waarheid. Ze keerden naar de balzaal terug, en toen Beres- ford zich weer temidden der gasten bevond, voelde hij zich wat rustiger worden. Persis was een onberis pelijke danseres voor zoover het de techniek betrof, doch ze kon haar partner totaal niet inspireeren. Ze bezat niet Sally's groote lenigheid en muzikaal ge voel, niettegenstaande "xe een goede pianiste genoemd kon worden. Het resultaat was dan ook, dat ze Be- resford volmaakt tot kalmte kreeg. „Wanneer zullen we elkander weer ontmoeten?" vroeg hij treu ze op het punt stond te vertrekken. Ze antwoordde me» neergeslagen oogen dat ze dit niet kon zeggen. „Ik kom je morgen om elf uur in mijn nieuwen wa gen halen", stelde hij voor. „Oh iets later,', protesteerde ze. „Misschien heeft moeder me 's middags wel niet noodig". „In orde, dan verschijn ik om twee uur", zei hij. „Je moet de auto eens met me probeeren, want eens wordt hij ook jouw eigendom." Ze antwoordde niet, doch hij kreeg den indruk dat dit vooruitzicht niet aantrekkelijk voor haar was. „Je blijft nu zeker een poos thuis?" was zijn vol gende vraag, terwijl hij nog bleef dralen. Zo sloeg haar mooie, 1 lauwe oogen naar hem op. „Ik weet het werkelijk niet. Ik ben uitgenoodigd naar een plaats „Outy" in tndië te gaan, maar „Maar natuurlijk gebeurt dit nu niet", viel hij haastig in de rede. door 4T ETHEL M. DELL „Ik weet het piet. Er is nog niets besloten. Men kan hier toch met het heele jaar blijven, is het wel?" „Als jij naar Indië gaat, doe ik het ook", zei hij op beslisten toon. Ze glimlachte. „Werkelijk? Dat zou heel aardig van je wezen. Maar natuurlijk zou ik veel liever naar Londen gaan, als het kon. Ik ben dol op die stad." „Je kunt daar een flat krijgen als we getrouwd zijn", fluisterde hij. Er kwam een droomerige uitdruk king in haar oogen. „Dat zou verrukkelijk wezen", zei ze. Op dat oogen blik hoorde hij Iemand achter zich zeggen. „Mijn dans geloof ik". Met een ruk keerde Beresford zich om en zag Croy met een hatelijken glimlach om de lippen voor hem staan. „Weliswaar is het je verjaardag", zei hij plagend, „maar toch kun je niet alles krijgen zooals je het wel zoudt wenschen. Ik geloof dat juffrouw Sally bovendien naaf je zoekt. Kom mee, Persis". Hij legde zijn hand op Persis' arm. Het jonge meis je ging dadelijk met hem mee, zonder meer veel notitie van haar vorigen partner te nemen. Beresford werd bleek van woede, en op dat oogen blik deed hij bij zichzelf een duren eed, dat hij van haar zou eischen haar vriendschap met dien hatelij ken kerel te verbreken. En dat zoo gauw mogelijk. En toen kwam juist Sally op hem toe. Ze danste als het ware in zijn armen. „Oh, Berry, waar heb je gezeten? Ik heb overal naar je gezocht." „Wat is er aan de hand?" vroeg hij onverschillig. „Ik was in de balzaal". „Ik kon je nergens ontdekken", gaf ze ten antwoord. „Berry", haar stem ging in heesch gefluister over. „Berry, Joan stuurde me naar je toe. Je moeder voelt zich niet goed. Ze wilde echter niet dat je het zoud weten voordat de gasten weg waren. Joan vond het echter niet goed je met dansen door te laten gaan, en „Mijn moeder", riep hij verschrikt uit. „Waar is ze?" Sally nam hem bij den arm. „Boven. Joan is bij haar. Je moet heel rustig zijn en haar niet van streek brengen". Er was weer een dans begonnen en de paartjes bewogen zich door de zaal. Het was al laat en de gasten zouden weldra vertrekken. „Dokter Chester is bij haar geweest, doch hij ver trok weer. Ik weet niet wie hem liet roepen. Ik denk dat de Admiraal met vader in de studeerkamer is. Zal ik hem gaan zoeken?" „Nee, laat dat maarantwoordde Beresford. Even later stonden ze voor de deur van de slaapkamer, en ze gingen samen naar binnen. „Zal ik niet liever buiten blijven?" fluisterde Sally. „Nee, ga mee". Zonder er zich van bewust te zijn, had hij haar bruine handje omvat. Hij voelde hoe haar vingers zijn druk beantwoordden en voor een kort oogenblik was haar bijzijn een troost voor hem. Doch toen vergat hij haar vergat alles zoodra hij zijn moeder zag. Ze lag, nog geheel gekleed, in een leunstoel voor den haard. Haar gezicht was zóó doodsbleek dat het aan een masker deed denken. „Moeder", kreunde hij. Hij had Joan niet eens gezien die achter haar stoel stond. Ze liep op hem toe en hield hem tegen. „Beresford, zie je dan niet dat ze bewusteloos is?" zei ze zacht. „Ze zal dadelijk wel bijkomen." Hij zag nu dat ze een flacon in haar hand hield. „Geef me even een glas." Hij ging naar de waschtafel. Zijn hand trilde dus danig, dat het glas er bijna uitviel. „Nu wat wa ter", verzocht Joan. „Ze heeft al wat cognac geslikt, en zal nu wel weer gauw in orde zijn." Joan strooide een weinig poeder in het water en hield het glas aan haar kleurlooze lippen. „U moet het probeeren door te slikken", drong ze teeder aan. „Dan is u dadelijk weer heelemaal be ter". Even wachtte ze. „Zoo is het goed. Gooi nog een paar blokken op het vuur, Sally. Ze is koud." Het jonge meisje haastte zich te gehoorzamen. Be resford knielde voor den stoel neer, en hield de ijs koude hand van zijn moeder in de zijne. Hij kón geen woord uitbrengen, was als volkomen versuft „Ze heeft te veel van haar krachten gevergd", zei Joan op haar rustige, dappere manier. „Wc zijn naar boven gegaan, omdat het haar beneden te druk was. Gelukkig was er een flesch cognac in de buurt. Kijk, ze ziet al wat minder bleek." De bleeke oogleden trilden: de oogen openden zich even, om zich daarna weer dadelijk te sluiten. Joan drukte het glas weer tegen de open lippen. „Nog een klein slokje", drong ze zachtjes aan. „Het zal u goed doen." Daarna openden haar oogen zich opnieuw en ze zag haar zoon aan. Er was een heesche klank in haar stem. „Dus, ze hebben je gewaarschuwd, mijn jongen." „Dat deed ik" vertelde Joan. „Ik achtte het mijn plicht." Beresford kon ternauwernood een woord uitbren gen, want er zat een prop in zijn keel. „Moeder, lief ste moeder, natuurlijk moet ik het weten. Voelt u zich nu wat beter en heeft u geen pijn?" Ze glimlachte teeder tegen hem. Haar lippen had den een blauwachtige kleur en er was een wazige blik in haar oogen. „Nee, geen pijn nu", zei ze. „Heb je... heb je een prettigen dag gehad, Teddy?" En toen kwam er eensklaps zulk een wanhopig ge voel van angst over hem, dat hij het had kunnen uitschreeuwen.. Hij had het gevoel dat ze door on zichtbare handen buiten zijn bereik werd getrokken, dat hij niet bij machte was haar bij zich te hou den. „Moeder, moedertje, wat scheelt u? Kunnen we iets voor u doen? U is toch niet werkelijk ziek. Joan, haal toch een dokter", eindigde hij smeekend. „Ik zal het doen", zei Sally naar de deur loopend. Het volgende oogenblik was ze al verdwenen. Door de geopende deur drong zachte dansmuziek door, en toen deze gesloten was, viel de stilte nog zwaarder dan tevoren in. „Waar zijn alle bedienden?" vroeg Beresford. „Allemaal beneden bezig, veronderstel ik", zei Joan. „Laat het echter maar aan Sally over." Het jonge meisje keek nu met een angstige uitdruk king in haar oogen naar die roerlooze gedaante. Ze had het bewustzijn weer verloren en het leek, als of haar geest even op den drempel der eeuwigheid gedraald had om daarna het aardsche te ver laten. De klok op den schoorsteenmantel liet twee doffe slagen hooren. Bereford bewoog zich rusteloos alsof hij dit geluid dat de doodsche stilte verstoorde, niet kon verdragen. Dit geluid had evenwel een andere uitwerking op zijn moeder. Ze sloeg haar oogen op en keek hem met een uitdrukking van eindelooze teeder- heid aan. „Ga zitten, lieveling", zei ze, en tot Joan's en Ber- ry's groote verbazing sprak ze volkomen normaal. „Je hebt zulk een ongemakkelijke houding aange nomen." Hij schoof een stoel bij den hare, haar hand nog steeds omvat houdend. „Hoe voelt u zich, lieve moe der?" vroeg hij. Haar ademhaling deed aan het ongelijkmatige flad deren van een gevangen mot tegen een raam den ken. Niettemin had haar stem nog de noodige kracht. „Ik voel heelemaal niets", zei ze. „Ik ben sterven de". „Oh, moeder, zeg dat niet", klonk het schor. „U zult weer heel gauw beter zijn". Een gevoel van angst snoerde hem bijna de keel toe en hij voelde zich wan hopig ellendig. „Geef moeder nog een slokje cognac, Joan", verzocht hij. „Ze is nog erg slap, denk ik". Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6