De loardermarktbond in 1934. De Langendijker Groentenveilingen* De B.V.L-Landdag te Alkmaar. De herstemming voor de Fransehe gemeenteraden. Mijnongeluk bij Fairmont Ongeval bij de Amerikaanscbe vlDotmauoauvres. Drijvende bok tegen spoorbrug gebotst. Na behandeling en goedkeuring hiervan werd door den voorzitter opgemerkt dat ook nog 10 aan- deelen van f 50 waren uitgeloot. Daar men dit niet in de rekening 1934 kon vinden en ook de begrooting 1935 hierover zweeg, zal het bestuur hierover nadere inlichtingen inwinnen. De agenda van de te houden algemeene vergade ring kwam hierna in behandeling en kon in zijn ge heel de goedkeuring der vergadering wegdragen. Als afgevaardigde naar deze vergadering werden benoemd de heeren W. Meijles, A. Nottelman, C. Kos Jb. Strooper, C. Blom en H. ten Hoeve en als plaats vervangers de heeren C. Pronk, A. Kossen en J. Stoop, welke allen deze benoeming aanvaarden. Bij de rondvraag was het de heer G. Tesselaar, welke vroeg, wat of de Noordermarktbond met het doen en laten onzer veiling noodig had, daar op een vergadering aldaar de afkeuring over het zgn. op steken werd uitgesproken. Voorzitter zegt dat dit ons niet raakt en elk op dit gebied zijn eigen ideeën heeft. De heer Jb. Strooper wilde gaarne weten of stek ook aan maat onderhevig was, daar spr. dit jaar met afkeuring van stek werd bedreigd, daar hier wat drielingen in zaten. Zal worden geinformeerd. De heer A. Kossen had in de Schager Courant ge lezen dat iemand met f 25 was beboet omrede hij op een andere marktplaats had geveild en of dit nu dan niet mocht. Medegedeeld werd dat thans in het naseizoen met kennisgeving aan eigen marktbestuur dit kon ge schieden zonder bestraffing. Hierna sluiting. Een programma, dat voor iedereen aan trekkelijk kan zijn. Een Openluchtspel, dat een succes kan worden. Nog slechts een dag of tien, en de stad Alkmaar zal het Centrum zijn van alle B.V.L.'ers uit een zeer groot deel der provincie Noord-Holland. Immers, op Woensdag 22 Mei a.s. wordt op het Gemeentelijk Sportpark een Landdag gehouden, die zooals de traditie het nu eenntaal wil de belangstel ling heeft van allen, die B.V.L.-er zijn of met den B.V.L. sympathiseeren. Waar de organiseerende commissie bovendien veel werk gemaakt heeft van het programma en dit laatste sterk varieerend is, daar mogen wij ver wachten. dat velen zich dien dag naar Alkmaar zullen begeven, om er den Landdag bij te wonen. Zeven jaren geleden heeft Alkmaar ook een Land dag gehad, die slaagde. Moge deze Landdag be gunstigd worden door zomerweer. Dan zal ook deze zeer zeker slagen! LANGEND IJ K Hoogere omzet, doch nog grootere ver arming. 62% minder steun ontvangen dan verleden jaar. De beschrijvingsbrief van de veilingsvereeniging „De Noordermarktbond" te Noord-Scharwoude is ver schenen. In zijn jaarverslag merkt de secretaris, de heer J. Kliffen, op, dat het samenstellen .van dit verslag geen aangename taak is. tengevolge van de slechte uitkomsten aan de veiling. Alle pogingen door het bestuur gedaan, hebben er niet toe kunnen leiden, dat een verbeterde toe stand mocht intreden. De omzet is wel eenigszins vooruit gegaan, doch dit wil geenszins zeggen, dat het den leden over het algemeen genomen, beter is gegaan dan het vorige jaar. Deze vooruitgang is slechts den enkeling ten goede gekomen. Wij moe ten helaas aannemen, dat de verarming bij velen nog verdere afmetingen heeft aangenomen, consta teert de samensteller. Het begin van het seizoen liet zich aardig aan zien, doch de maanden April en Mei zijn een groote teleurstelling geworden. Aardappelen en slaboo- nen zijn vrij goed gegaan. Wat betreft de laatsten wordt aangedrongen op het doen vei tien over de eigen veiling. De aanvoer was wel 780.000 K.g., doch dat kon nog beter zijn geweest. Slaboonen zijn wol een inheemsch product geworden. Naderhand is het met schier alle producten mis- geloopen, met uitzondering van de roodekooi. waar door enkelen wel een klein extraatje hebben gehaald. De gevolgen van deze gering opbrengsten laten zich indenken en behoeven geen nader betoog. In memoriam P. Kostelijk. Stilgestaan wordt bij het overlijden van den heer P. Kostelijk, lid van het veilingsbestuur en van het dagelijksch bestuur. Waardeerende woorden worden aan zijn nagedachtenis gewijd. Veel heeft, wijlen de heer Kostelijk voor de Noordermarktbond gedaan en ook voor het veilingwezen in bet algemeen. Men zal hem steeds in dankbare herinnering ge denken. Vervolgens werden nog eenige bestuurswisselin gen besproken en het afgetreden lid de heer P. Wijn bedankt voor de goede behartiging der veilings- belangen. Een overzicht van de veilinaomzet laten wii hier volgen. De cijfers van 1933 zetten wii tusschen haak jes. Januari (51.464.41) f 144.792.39; Februari (124.009 82) f 180.042.68; Maart (101.151.07) f 305.406.44; April (114.263.01) f 140.884.52; Mei (23.602.25 f 20.544.33; Juni (20.016.64) f41.168.50: Juli (50.665.08 f 157.882.69; Augustus (63.139.39) f 112 534.65; Sentembcr (54.337.81) 113.29?.73; Octoher (60.650.21) f56.973.16; Novem ber (71.058.41) f 32.958.85; December (68.361.80) 38.125,35. Totaal 805.719,90) f 1.394.656,29. Het kwantum geveilde producten is als volgt: Boodekool 13.341.510 k.g.: gelekool 5.462 705 k.g.; Deensche witte kool 8.092.988 Kg., gewone witte kool 4.818.SS7 k.g.: uien 2.596.687 k.g.; peen 202.390 k.g.; vroegere aar.danpelen 7.132.308 k.g.; late aardanpe- len 1.123.156 kg., spercieboopen 778.756 kg., snijhoo- nen 8.208 k.g.; tuinboonen 4.724 k.g.: zilveruien 423.249 k.g.; 271.618 krop andijvie; 2.846 st bloem kool; 5.766 st: komkommers en nog eenige kleine kwantums andere producten. Wat betreft andijvie wordt de vraag gesteld of dit geen product wordt, dat geregeld geveilid kan wor den. Bij den aanvoer hapert het eveneens in de win termaanden bij de stapelproducten. Deze worden veel te onregelmatig aangevoerd. Krasse maatrege len zijn hiervoor noodig. In het afgeloopen iaar is sober huisgehouden door bet bestuur en kan worden geconstateerd, dat de veiling er financieel goed voorstaat. Minder steun dan verleden jaar. Steungelden zijp er helaas veel minder uitgekeerd dan veriedon iaar. Verleden iaar werd voor deze markt beschikbaar gesteld f 462.347.32, terwijl er voor dit iaar nn~ maar f 176.914.39 is uitbetaald, waarbij nog f 67.003.16 als extra-steun aan Noord holland is inbegrepen. Er moet afgewacht worden, wat nog kan worden uitgekeerd over ua Januari geveilde producten, doch met zekerheid kan biina wel worden gezegd, dat men nooit aan bet ben no digde bedrag zal toekomen. Wii bobben thans onge veer 62 pet. m?nder ontvangen dan verieden iaar. Een voorschot op bet resteerende bedrag is zeer en zeer noodzakelijk. Het verslag sluit met de opwekking om met elkander en voor elkanders belangen op te komen. Sla de handen aan de nlocg in de boon, dat er ook voor ons weer betere tijden zullen aanbreken. De balans sluit met een totaal van f34.263.0lVr>, waarbii de gebouwen en terreinen zijn opgenomen tegen .f 33.000,de inventaris op f 1,Als vreemd kapitaal staat, slechts f 20.000,op de balans. De Exnlojtatie-rekening sluit op een totaal van 21.057,89, met een voordeelier saldo van f8.429,36. Deze winst is als volgt aangewend: Afschrijving gebouwen en terreinen f 4.465,afschrijving In ventaris 2.453,en toevoeging aan de reserve 1.511,36. Het minimumprijzen-fonds is voor deze veiling f 11.742.15. De omzetcijfers over de drie laatste Jaren waren over 1992 f 1.117.453,89; 1933 f 805.719,90; 1934 f 1.394.656.29. De beschrijvingsbrief bevat voorts nog een der tiental voorstellen van het bestuur en de verschil lende aangesloten tuinbouwvereenigingen, betref fende aanvoerregeling, het aangeven van het aantal stulcs per 100 k.g.; per 100 k.g. wegen enz. Ver der over den midden-europeeschen tiid, de afg'fte van consenten, wittekoolregeling 1933. uitbetaling van den vollen minimumoriis voor doorgedraaide producten van goede kwaliteit en de erkenning van Rusland, hetgeen op de alg, vergadering allemaal wel uitvoerig zal worden besnroken. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Zaterdagavond vergaderde de tuinbouwver. „De Noordwest", ten huize van Mej. de wed. K. Visser al hier. Aanwezig met bestuur 13 leden. De voorzitter opende met een welkom aan leden en pers deze vergadering en betreurt de treurige op komst. Hij memoreert het afgeloopen seizoen en de resultaten hiervan voor de bouwers, terwijl hij het niet te begrijpen feit uitspreekt dat de roodc kool In dezen ernstigen crisistijd zon ongekend duur werd verkocht, terwijl tevens door hem het vreemde geval werd opgemerkt dat, nu de Deensche witte kool voor de koe te taai en te oudbakken wordt, de marktprijs stijgt. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. Voorzitter deelde mede dat de 2-jarige tuinbouw- cursus wederom was afgeloopen en. al was dan deze periode de belangstelling niet zoo groot als voorheen, toch wist een elk het hegeerde diploma te verwerven Voorts deelde dezelfde mede, dat het dag. bestuur der centrale ver. met 1 lid was uitgebreid en bier voor was gekozen de beer K. Molenaar. Deze uitbrei ding was gedaan met bet oog op het feit dat hierdoor standen zitting hadden. In behandeling kwam hierna het financieel ver slag der centrale veilingsvereen. ANNA PAUL O W N A Zangvereeniging „Vriendschap." Zondag 12 Mei gaf dit zangkoor een uitvoering in de zaal van den heer Borst. Een klein publiek had zich tot luisteren gezet en zal wel voldaan huiswaarts zijn gegaan. Immers uit het applaus, dat telkens opklonk, bleek wel, hoezeer het gebodene in den smaak viel. De heer De Wilde heeft een aardig koor en weet er veel „uit te halen". In het algemeen was de sa menzang goed, heel goed dikwijls, in Morgenhymne dat hier en daar 7-stemmig is, eventjes minder zui- zer, hetgeen we gaarne direct vergeven na het vele goede in de vorige nummers: accentueering, uit spraak (let op de Z, dames-alten), mooie volle for to's, zonder ooit ruw te worden ons compliment! De mondorgelclub „Tango" vulde met pittige po pulaire nummertjes o.a. een nummre voor het a.s. concours het programma aan en oogstte mede 'n dankbaar applaus. „Een wel geslaagde avond", hoorden we in de zaal opmerken. We zeggen het gaarne na. SINT P A N C R A S Het is een ongewoon verschijnsel, dat een paar af- deelingen van modern georganiseerde arbeiders een candidaat stellen voor den gemeenteraad tegenover een candidaat van de S.D.A.P., zooals thans hier het geval is. Het bestuur van den Langendijker Bestuurders- bond heeft naar aanleiding van deze situatie de le den der landarbeiders en bouwvakarbcidersorgani- saties bijeengeroepen om te vernemen, welke gegron de redenen hiervoor aanwezig waren om den heer K. Lek candidaat te stellen. Deze vergadering stond onder leiding van den heer J. van den Abeele, voorzitter van den L.B.B. Men kwam tot de conclusie, dat samenwerking nood zakelijk was en Lek terug moest naar de. S.D.A.P., opdat men nogmaals tesamen met de SJD.A.P. een candidatenlijst zou kunnen opmaken. Leek het dus op die vergadering, dat men tot een compromis zou komen, dit stuitte af op de onwil van den heer Lek, die weigerde, voorloopig weer tot de S.D.A.P. terug te keeren; het schijnt dat hij van meening is, het zonder de arbeiders ook wel te zullen halen. De S.D.A.P. stelde hierna een nieuwe candidaten- lijst vast, luidende als volgt: 1. K C. Bal, 2. Jb. de Vries, 3. K. van Graft, 4. J. Goesinnc. Daarha had nog eens een vergadering plaats van de S.D.A.P. en de vakorganisaties. Nogmaals werd getracht den heer Lek tot samenwerking te bewegen. Zijn voorwaarden bleken echter onaannemelijk. Het gevolg was dat een paar candidaten van de lijst Lek zich terugtrokken. Tenslotte werd de candidatenlijst onveranderd door S.D.A.P. en vakorganisaties vastgesteld. Zoo is thans de heer K. C. Bal lijstaanvoerder der S.D. lijst, in- plaats van den heer Jb. de Vries. Drie dooden en acht gewonden. Fairmont. In de Barrackvillemijn van de Bethlehem Mine Corporation,heeft een brand ge woed, waardoor drie menschen zijn gedood en acht gewond. De slachtoffers maakten deel uit van een reddingsbrigade, die in de schacht afdaalde om het vuur te bestrijden. De aanvoeren verminderen nu sterk zal wel spoedig gedaan zijn met de win- terkooL De vraag naar gele kool slap —prijzen laag later iets minder slecht aanvoer van Deensche witte kool groo- ter prijs aanmerkelijk hooger dan vo rige week loopt op tot t 4.60 bieten bijna geheel onverkoopbaar geen bes ten prijs voor peen aanvoer tomaten te lagen prijs lager dan verleden jaar rabarber iets beter dan verleden jaar. Het zal ongetwijfeld wel spoedig gedaan zijn met den aanvoer van stapelproducten aan onze veilingen. Als het tegen half Mei begint te loopen, is dit de meeste jaren het geval. De tweede helft van Mei mag er zoo nu en dan nog een partijtje worden aan gevoerd, van veel beteekenis is het niet.. Het weer werkt anders wel mee, om de kool in goeden staat te houden. Toch hoorden we, dat kool, die niet van goede kwaliteit was, al danig had geleden en dat er heel wat uitgeschoten moest worden, eer men met de kool aan de veiling kon verschijnen. Mogen er dan voor de laatste aanvoeren iets minder lage prij zen worden betaald, per saldo zal de opbrengst wei nig hooger zijn dan wanneer ze een paar maanden eerder waren verkocht. Aan beide veilingen kwamen eiken dag nog schui ten met gele kool. Met dit product wil het nu maar niet. Het gelieele seizoen is het daarmee misere ge weest, en tot nu toe blijft de zoo hoog noodige vraag uit. Aanvankelijk was de prijs zelfs nog lager dan de vorige week en werd voor eerste kwaliteit kool van 12 kilo f 1.801.90 betaald. Zwaardere kool bracht Winst der communisten. Parijs. 13 Mei. Het Ministerie van Binnenland- sche Zaken heeft gisternacht een overzicht gegeven over de h.t dusvtr bekende resultaten der Gemeen teraadsverkiezingen. Het betreft hier 691 van de 858 gemeenten, die meer dan 5000 inwoners tellen. Vol gens dit overzicht hebben de communisten van ver schillende richting in 66 gemeenten de meerderheid behaald, de socialisten in 143 gemeenten, de nee- socialisten in 14 gemeenten, de republikein-socialis ten in 27 gemeenten, de onafhankelijke radicaal-so cialisten in 38 gemeenten, de radicaal-socialisten in 169 gemeenten, de linksrepublikeinen in 119 ge meenten, de democratisch# volkspartij (hoofdzake lijk Kathulieke Elzassers, in 7 gemeenten, de rechts- republikeinen (richting Marin) in 85 gemeenten, de conservatieven in 8 gemeenten, de overige partijen in 13 gemeenten. De onafhankelijke communisten in het Departement Seine hebben in twee gemeenten de meerderheid behaald. In deze 691 gemeenten is de staat van gemeenten, waarin de verschillende par tijen de meerderheid hebben behouden, verloren of veroverd, als volgt: Behouden winst verlies Communisten 35 31 1 socialisten 123 20 29 neo-socialisten 12 2 3 republikein-socialisten 22 4 15 radicaal-socialisten 138 31 37 onafhankelijke radicaal- socialisten 28 10 8 links-rep ublikeinen 83 31 41 democratische volkspartij 4 3 rechts republikeinen (Marin) 69 16 26 conservatieven 8 0 1 onafhankelijke comm. Seine dep. 1 1 In Parijs krijgen 8 communisten zitting tegen 1 communist in den ouden Raad. Een doode en vier gewonden» Honoloeloe. Bij de groote manoeuvres, die op 'net oogenblik door de Amerikaansche vloot gehóu den worden, is thans het eerste ernstige ongeluk ge schied. Zondag zijn gedurende een „massa-aanval" op Ilawaii de torpedojagers Lea en Sycard met el kaar in botsing gekomen in de nabijheid van de vlootbasis Pearl Harbor. Een matroos werd gedood, terwijl vier opvarenden gewond werden. PETROLEUMLICHTER ONTPLOFT. In de haven van Hongkong is een petroleum lichter in dé lucht gevlogen met het gevolg, dat tien der elf opvarenden gedood werden. De elfde werd dertig meter verder in zee geslingerd en kon zich redden. HET ZEVENDE DOUGLAS-VLIEGTUIG OP WAALHAVEN GELAND. Gistermorgen elf uur is op het vliegveld Waalha ven het zevende Douglas-vliegtuig de „Maraboe" ge land. De machine werd bestuurd door den heer Sil- levis. Met sterken tegenwind heeft dc machine de overtocht van Cherbourg naar Rotterdam in circa twee uur volbracht. f 1.201.40 op. Voor goede tweede kwaliteit werd f 1 —1.20 betaald. Later kwam 'er weer eenige verbete ring en werd voor de sorteering van 1 tot 2 kilo f 2 2.40 betaald, en waren de andere ook iets in prijs gestegen. De totaal aanvoer aan de twee markten be liep nog ongeveer 9 spoorwagens. De aanvoer van Deensche witte kool was aanmer kelijk grooter, niettemin werd ze tegen stijgende prijzen verkocht. Was de hoogste noteering de vori ge week f 2.30, thans liep ze tot het dubbele op. Kool van 12 kilo bracht aanvankelijk f 22.40 op; reeds Woensdag liep de prijs tot f 4—4.40 op met een en kele uitzondering daarboven. Kool boven 2 kilo ge wicht werd voor f 33.60 verkocht. Ook tweede kwa liteit ging vlug van de hand. Alles werd verkocht, zoodat niets meer doordraaide. Met de bieten ging het daarentegen buitengewoon slecht. Als gevolg van den lagen prijs, die het ge- heele seizoen gegolden heeft, komt er nu menig par tje los. Bijna alles, wat ter markt werd aangevoerd, onverkoopbaar. Wat verkocht werd, bracht 40 tot 60 cent per 100 Kg. op. De aanvoer van peen was niet groot meer. Toch bleven de prijzen laag. Mooie, groote peen werden nog verkocht voor f 1.70—2.10, een enkel partijtje iets minder. Voor kleine werd doorgaans niet meer dan 60—80 cent betaald. Uit den aard der zaak was de aanvoer van toma ten nog maar gering. Voor A-kwaliteit werd f 54 be taald; voor C f 38. Het vorige jaar op dezen tijd werd voor A ook ongeveer dien prijs besteod, terwijl C f 46 opbracht. De prijs is, gezien de hooge exploi tatiekosten van deze kastomaten, veel te laag voor een loonende uitkomst. Ook deze week kwam er wat rabarber aan de vei ling. Ze bracht f 2.30 op. Dit is meer dan het vorige jaar, ofschoon de prijs nog te laag is. Ernstige schade toegebracht aan een brug te Deventer. Gistermorgen is een drijvende bok van een Rotter- damsche transportfirma, die de nieuwe spoorbrug van Vlissingen naar Zwolle had vervoerd, op de te rugreis te Deventer tegen de spoorbrug over den IJssel gebotst, doordat men geen rekening had ge houden met den waterstand. Met een hevigen slag botste de bok tegpn de brug. Het, noordelijk voetpad werd vernield. Zware ijzeren balken werden verbogen en knapten af. De hoofd- iiggers van de brug werden ontzet. Van den hok brak een deel van den kop af. Het spoorwegverkeer en het rijverkeer over do brug ondervonden geen stagnatie, doch het voet gangersverkeer wordt geleid over het Zuidelijk voet pad. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. OVEREENSTEMMING BIJ CHEVROLET? Toledo. Het is zeer waarschijnlijk, dat het con flict in de Chevrolet-fabricken tot een oplossing zal komen, tengevolge van een zeer lange bespreking die gisteren is gehouden tusschen vertegenwoordi gers der General Motors Corporation en leiders der vakvereenigingen. WOENSDAG 15 MEL HILVERSUM (301 M.) VAR A-uitzending. 10.00 VPRO, 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Strijkorkest olv. E. Walis; 9.30 Dubbel X-ensemble olv. C. Steyn; 9.45 Schalmei olv. P. Re- nes; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor Arb. i.d. Con- tinubedr.: D. Wins (piano), C. v. d. Lende (lezing), A. de Booij (zang), Vara-tooneel olv. W. v. Cappellen en gram.pl.; 12.00 De Zonnekloppers olv. C. Steyn; 12.45 Gram.pl.; 1.00—1.45 De Flierefluiters olv. E. Wa lis; 2.00 Voor de Vrouw; 2.15 Kniples; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Orvitropia olv. J. v. d. Horst; 6.30 R.V.U. S. v. Dantzig: De crisis, het goud en de wis selkoersen; 7.00 Sportuitzending; 7.20 Voor het Plat teland; 7.40 H. Leberto: Het internationale variété; S.00 Herh. SOS-berichten; 8.03 Vaz Dias en Vara- Varia; 8.15 Pianospel N. Orloff; 8.30 „Het ruilkantoor", spel van Dunsany (Varatooneel olv. W. v. Cappellen) 9.05 Gram.pl.; 9.15 Zang door B. Ucko (tenor); 9.30 Vaz Dias; 9.35 Vervolg zang; 9.45 Gram.pl.; 10.00 Va- ra-orkest olv. IL de Groot mmv. N. Orloff (piano); 11.00 Gram.pl.; 11.15 Orgelspel C. Steyn; 11.45—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) NCR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst olv. Ds. R. J. v. d. Meulen; 11.06—12.00 en 12.15 Ensemble v. <L Horst; 1.15 Orgelspel D. Lincy; 2.00 Zang door A. M. Boezaardt (sopraan). A. d. vleugel: A. Vermecren; 3.00 Chr. Lectuur; 3.30—3.45 en 4.00 Gram.pl.; 5.00 Kinderuur; 6.00 Technische causerie; 6.30 Afgestaan, 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 J. C. Geervliet: Waar om elk Nederlander zwemmer? 7.30 Landbouwhalf- uur; S.00 Vaz Dias; 8.05 Ned. Herv. Gem. Zangkoor „Het Lied" olv. G. Akkerman; 9.00 A. J. de Neef: On ze Papoeschc Evangelisten; 9.30 NCRV.-orkcst olv. P. v. d. Hurk, mmv. Hcrmann Schey (bas). Om 10.00 Vaz Dias; 11.0011.30 Gram.pl. DROTTWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Fransehe les; 12.05 Orgelspel Q. MacLean; 12.50 Ch. Manning en zijn orkest; 1.50 Orgelconcert door Ai Goldsbrough; 2.25 Voor de scholen; 2.50 Lezing; 3.10 Piano-recital E. Kidney; 3.35 Sted. orkest Bourne- mouth olv. Thomas; 5.35 Carroll Gibbons en de Sa- voy Hotel Orpheans; 6.20 Berichten; 6.50 en 7.05 Le zingen; 7.25 Bach-concert; 7.50 Iersche muziek mmv. koor en solisten; 8.20 „The Moon in the Yellow River" spel van D. Johnston; 9.50 Berichten; 10.20 Nelson Keys in „The May Revue"; 11.2012.20 Casani Club orkest olv. Charles Kunz. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert o.l.v. Tou che; 8.20 Hoorspel; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit Rest. Ritz; 3.505.50 Om roeporkest olv. Gröndahl"; 6.05—6.35 Gram.pl.; 8.20 Hoorspel; 8.30 Zang en piano; 9.30 Gram.pl.; 10.20 Radio-symphonie-orkest olv. E. Hamerik; 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20 en 7.20 Uit Berlijn: Omroepkleinorkest, trio en zang, 12.20 Weragkamer-orkest olv. Hagestedt; 2.35 Viool en piano; 4.20 Pianorecital; 5.20 Concert uit Frankfort mmv. orkest en solisten olv. J. F. Hess; 7.20 Volksliederenconcert; 9.20 Beethovenconcert m. m.v. orkest, koor en solisten; 10.50—12.20 Wcragka- merorkest olv. Hagestedt. ROME (421 M.) 9.20 „Orseolo. opera van Pizzetli. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexys' orkest; 5.20 Zang en piano; 5.50 Gram.pl.; 6.35 en 7.35 Salon-or kest olv. Walpot; 8.20 Omroeporkest olv. Douliez; 10.30—11.20 Pop. concert; 4.84: 12.20 Grampl., 12.50 Salon-orkest; 1.50—2.20 Gram.pl., 5.20 Piano-recital 5.35 Salon-orkest; 6.35 Gram.pl.; 6.50 Orgelconcert; 7.35 Zang; 8.20 Symphonieconcert olv. André; 10.30 —11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Rijkszending: Unsere Jugendherbergcn; 9.05 Blaasconcert o.l.v. R. Brühl; 10.20 en 11.05 Berichten 11.2012.10 Concert uit Londen (gram.-opnamcn.) IN DE MOOIE MEIMAAND. a mijn eerste gedachte en 's morgens mijn laatste". „U bedoelt zeker omgekeerd!" „Neen, ik heb u toch gezegd, dat ik nacht dienst beb"«

Schager Courant | 1935 | | pagina 7