Plaatselijk Nieuws. Is de winter terug gekeerd Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. LAVAL NIET NAAR BRL1JN. Een aanklacht tegen ir. A. A. Mussert BARSINGERHORN Na gehouden aanbesteding is het riethakken en het krooswerk in den Kaagpolder gegund aan de hee- ren D. Winkel en A. Bakker Gz. In de gehouden vergadering van het Veefonds „Bflfsingerhorn" is de omslag over het afgeloopen kwartaal bepaald op f 0.40 per koe. W I E R I N G E N DEN OEVER. Forten te Kornwerderzand bezet. Van de ter verdediging van de kunstwerken in den afsluitdijk gebouwde fortificaties is deze week een tweetal en wel te Kornwerderzand bezet. De be zetting bestaat uit een detachement mariniers ter sterkte van 30 man onder bevel van marineofficie ren le en 2e klasse. Dit zijn de eerste forten in den afsluitdijk, welke bezet worden. Besmettelijke ziekten. Blijkens .opgave van het aantal aangegeven geval len van besmettelijke ziekten over de week van 5 t.m. 11 Mei 1935 bedroeg het aantal te Wieringen voorgekomen gevallen van roodvonk 3 en wel in één gezin. Z IJ P E Woensdag f.1. werd door een 24-tal dames der afd. Ziipe van de Bond der Boerinnen en andere Platte- larbd.sche vrouwen een reisje per Habo gemaakt naar de „Flora" te Heemstede. Ondanks het regenachtige weer hebben de dames volop genoten van de schit terende bloemenpracht en wat de tentoonstelling verder bood. Burgerlijke stand van 10 t.m. 16 Mei '35. Geboren: Sijtje, dochter van Simon Cornelis van Egmond en van Klasina Buik. Ondertrouwd: Cornelis Jacob Breed, oud 30 jaar, chauffeur, te Schoorl en Trijntje Vriendjes, oud 26 jaar, alhier. Getrouwd: Rens Keesman, oud 23 jaar, timmerman, te Schagen, en Geertje Nannis, oud 21 jaar, alhier. Overleden: Jan Raven, oud 67 jaar. HOOGWOUD Collecte Reclasseering. Op verzoek van het Centraal Bureau der Vereeni- ging van Reclasseeringsinstellingen heeft zich in deze gemeente een comité gevormd om voor dat doeleinde een collecte alhier te houden. Met de lei ding van dat comité heeft zich belast mevrouw D. HoogenboomDiederichs. Het comité bestaat uit de dames M. van Diepen—Buis, P. PijperBaas, K. Hel der—Brugman, C. Klaver—Koning en de heeren B. Pluister, dr. Joh. Pool Rz., G. Wegdam, Jac. Smit en P. de Boer. Secretaris van het comité is de heer Wegdam, penningmeesteresse mevr. M. van Diepen Buis. Ofschoon het de bedoeling is van de Nationale Reclasseeringsdag de collecte in alle plaatsen van Nederland te doen houden op Zaterdag IS dezer, be sloot het comité op dien dag wel een collecte langs de huizen te doen plaats vinden, maar de Zondag daaraanvolgende den Speldjesdag te doen houden, in de hoop dat de opbrengst der collecte evenredig zal zijn aan het goede doel der reclasseering. Men mag toch als bekend beschouwen, dat het reclasseerings- werk zich niet alleen belast met den nazorg van ont slagen gevangenen, maar zijne bemoeiingen ook uit strekt over voorwaardelijk-veroordeelden en adviezen geeft over personen, die gezondigd hebben tegen de wet en deze tracht in aanmerking te doen komen voor een voorwaardelijke straf, wanneer de mogelijk heid van verbetering wordt ingezien. Het comité hoopt dan ook op een groote opbrengst Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zijn twee candidatenlijsten ingeleverd, n.1. een Protestantsche en een Katholieke lijst. Op de Protestantsche lijst zijn geplaatst: 1. W. Vijn 2. L. Glas, 3. J. J. Schoonewil, 4. P. Bossen, 5. E. List. 6. K. Braak, 7. P. Slagter, 8. J. v. d. Kommer, 9. C. Kuiper, 10. Jb. Istha, 11. K. Hoek, en 12 R. Schekker man. Op de R.K. lijst: 1. C. Schilder, 2. C. Klaver Pz.. 3. P. Groen, 4. S. Koning, 5. Jb. Dol, 6. J. Langedijk Cz., 7. J. Schilder en 8. C. Paauw. K O E G R A S JULIANADORP. Alg. vergadering, afd. Den Helder van de Holl. Mij. van Landbouw. Bovengenoemde afdeeling is voornemens om a.s. Woensdagavond hare algemeene vergadering te hou den, waar behalve eenige gewone zaken een lezing met lichtbeelden zal worden gehouden door den heer ir. Muntinga, leeraar aan de Rijkslandbouwwinter- school te Schagen over „Reisindrukken van de En- gelschen landbouw. Het bestuur hoopt op een druk bezoek van deze bijeenkomst, want vrouwen, doch ters en zoons zijn .welkom op deze vergadering. De aanvang is 's avonds half acht (oude tijd), dus voor niemand een bezwaar om present te zijn. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen heeft de gezondheidstoestand van Z.E. heer Pastoor van Noord zoo'n wending ge nomen, dat hem Vrijdagmiddag de H.H. Sacramen ten zijn toegediend. Haastige spoed is zelden goed. De benoe ming van een gemeentesecretaris uitgesteld. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdagmiddag om vier uur in openbare vergadering bijeen. Na opening door den Voorzitter, den heer Jhr. A. L. van Spengler, werden de notulen der vorige vergadering onveran derd vastgesteld. Aan de orde was hierna een ingekomen verzoek van den heer J. Kunnen, om eervol ontslag uit zijn be trekking van gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand, in verband met zijn benoe ming tot secretaris der gemeente BenningbroekSij- bekarspel. Voorzitter stelde voor, dit verzoek toe te staan. Vóór het neerleggen van zijn ambt zal nog een raads vergadering worden gehouden, waarop voorzitter den heer Kunnen hoopt toe te spreken. Ter vervulling van de vacature is een oproeping gedaan en hebben zich 29 sollicitanten aangemeld en hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt* 1. G. G. Post, adjunct-commies ter secretarie te Aalsmeer; 2. C. Purmer, ambtenaar ter secretarie te Kwadijk. Voorzitter verzocht de raadsleden tot stemming over te gaan. Te haastige spoed De hoer Groen vroeg echter het woord, alvoren« men tot stemming overging. Spr. zeide, te moeten er kennen, dat er redenen zijn, dat spoed wordt be tracht, maar de voorzitter weet reeds, dat spr. be zwaar heeft tegen de te haastige spoed, welke bij deze zaak is betracht. De derde Mei is een oproeping geplaatst, de sollicitanten moesten zich vóór 11 Mei aanbieden, 15 Mei hebben B. en W. de vijf candidaten opgeroepen en tevens de raadsvergadering uitgeschre ven tegen heden, 17 Mei. Het heele geval heeft zich dus in 14 dagen afgespeeld. Slechts twee dagen, van 's avonds den vijftienden tot nu op dit oogenblik heb ben de raadsleden de gelegenheid gehad, hun licht op te steken omtrent de andere candidaten. Het heeft spr. getroffen, dat de convocaties voor deze vergade ring niet tweemaal 24 uur voor het tijdstip der ver gadering in het bezit der raadsleden waren. Ze zijn bezorgd tusschen hal zeven zeven uur, verleden Woensdag. We zouden dus kunnen twijfelen aan de wettig heid van de op deze vergadering genomen besluiten. Al wil spr. zich daarop niet beroepen, hij keurt het af, dat bij zulk een belangrijke beslissing als de be noeming van een gemeente-secretaris een dergelijke korte termijn in acht wordt genomen. Spr. verzoekt dan ook, deze vergadering uit te stellen tot de vol gende week. Hierna wees spr. er nog op, dat het gebruikelijke uur der vergadering uit het oog is verloren bij deze. Vele raadsleden hebben bezwaren tegen het 'smid dags vergaderen. Ook spr. kwam het thans slecht ge legen, nu het bezuinigingsontwerp in de afdeelingen der Tweede Kamer wordt behandeld. Spr. kondigde aan, het reglement van orde na te zullen zien, om met voorstellen te komen, dat men gewaarborgd is, dat een dergelijke behandeling der raadsleden niet meer plaats kan vinden. Al is spr. van oordeel, dat de benoeming van een secretaris spoedig moet geschieden, het gaat hem wel wat al te spoedig. Verder heeft de heer Groen vernomen dat alleen de sollicitatiestukken van de beide voorgedragenen ter inzage liggen, waardoor het hun onmogelijk wordt, informaties te nemen ten op zichte van de andere sollicitanten. De Raad heeft dus geen oordeel over de candidaten kunnen vellen en acht spr. het niet in het belang der gemeente, thans tot de benoeming over te gaan, waarom spr. voor stelt de vergadering een week uit te stellen. De Voorzitter antwoordde, dat in zijn schriftelijk antwoord aan den heer Groon stond, dat tot zijn leed wezen niet aan het verzoek tot uitstel kon worden voldaau. Waarom spoed wordt betracht, wordt ge vraagd. Het is noodzakelijk, dat de administratie der gemeente door blijft gaan. De termijn tusschen het aftreden van den heer Kunnen en den opvolger moet zoo kort mogelijk worden. Wat betreft het onrecht, den raad aangedaan, merkte voorzitter op, dat ook bij andere benoemingen op deze wijze te werk werd gegaan, zooals bij de benoeming van een hoofd der school. Het gebeurt wel, dat een spoedeischende ver gadering wordt belegd. De heer Groen heeft het druk, maar ook de burgemeester heeft drukke ambtsbezig heden. Spr. verwacht, dat dezelfde welwillendheid wordt betracht ten opzichte van den burgemeester van de zijde der raadsleden, als andersom. Wanneer mogelijk, is voorzitter steeds bereid geweest, de ver gaderingen te verstellen. Men kan nu moeilijk uit stellen tot de volgende week. Dan kan misschien weer een ander lid niet. Naast de officieele stukken van de voorgedragenen heeft een uitvoerige lijst ter 22e SCHOOLDAG. Door de te late ontvangst van het verslag van den 22en Schooldag, v. d. Bond van Christelijke Scholen, enz., zijn wij tot onzen spijt verplicht, dit verslag te verschuiven tot ons nummer van a.s. Maandag. - b MARKTOVERZICHT. Er waren een Donderdag jl. heel goede vette koeien aangevoerd;, doordat er niet te veel waren aangevoerd, ging de handel vrij goed. De duurste koe werd verkocht voor f22ó aan slager P. Snijders Den Helder, afkomstig van P. Brommer, St. Maar tensbrug. Prijs per pond 27 —28 ct„ was de gang. Veel melkkoeien aangevoerd: deze handel was zeer ma tig. De handel in geldekoeien was matig; er is an ders nogal minder in prijzen te constateeren. Han del in pinken was lang niet rooskleurig. In pink- stieren stug De handel in nuchtere kalveren was vlug, duur. daar was veel van noodig. Öp de paardenmarkt was niet bijzonder veel drukte. Hier waren aangevoerd voor reclame van den heer De Ruijter, paardenslager alhier, 2 pracht halfbloed paarden, oud 5 en 6 jaar. Het eene beest, wat geslacht was, dus schoon aan de haak, woog 1100 pond; dat wil wat zeggen. De die ren hadden dan ook veel bekijks De handel in oude slachtschapen was goed, tot f 19. Handel in overhouders was ook goed te no? men, tot f 16. Lammeren voor den slacht tot 7K gld., weinig handel. Lammeren voor de weide tot f6, die wilden ze wel koopen. De handel in vette varkens was matig, weer min der, nu tot 18 ets. Bij gevolg was de handel in big gen stug, nok minder in prijzen. Schrammen niet aangevoerd. Bokken en geiten handel matig Op de kippen markt was niet veel leven, handel weer gewoon. THEATER ROYAL In het universiteitsgebouw in Oxford wonen de studenten Jack Chesnev en Charlev Wvkeham, die verliefd zijn op Kittv en Amv. dp nichten van den in Oxford wonenden advocaat Snettik. Aldus vangt de honderd procent amusementsfilm: ,JDe Tante van Charlev" aan, die deze week in „Theater Roval" draait. Spettik's broeder, de vader van Kittv en Amv, heeft hem krachtens zijn testament tot voogd benoemd, he' geen den advocaat tot aan het huwelijk van helde meisies een aardige rente oplevert. Het testament houdt ook rekening met de mogelijkheid, dat de meis ies voor hun meerderjarigheid in het hmveliik wil len treden. Hiervoor moet echter Snettik dan zijn toesiemming geven. De dolle gpheurtenissen hegin nen met een telegram, dat door een tweede gevolgd wordt. Beide keeren zijn de telegrammpn ondoripr kend met „Ela Delahav. gperetarescp". Dat klinkt reenszins ongewoon. Doch Fancourt Babhciev. '■ortweg Babbs genoemd, denkt er anders over. Dezp Babbs. de zoon van den ouden Lord Babherlev. zoekt 'mmers deze Ela Delahav reeds meer dan een iaar. Dnder romantische omstandigheden hebben zii dkaar leeren kennen, en toen weer uit bet oog ver- 'orenF,r ziin nog altiid vaders, die hun zonen "olgens hun stand wDlen laten trouwen, en aan '«ze bpnalin" voldoet F.la Dplehsv niet. Bahhs heeft jaarlijks bii elk studentenfeest de vrou •venrol in .Mnbel's oom" gesnepld. Ook dit iaar vol doet hij aan het verzoek van Jack om aan het. fee?' deel te nemen. Wanneer P,abbs fhfer zon hphben "ermoed. dat Ela Delahav in het Carlton Ho*el in bonden als secretaresse van de millionnair Lucia 1'Alvadorez woont, dan zou hii heslict niet naar het feest ziin gegaan. Alle kranten schniven over deze •mdernemende dame. en deze dame is nu de tante van Charlev Wvkeham. Tante en neef hebben "Ikaar weliswaar no? nqoit gezien, maar het eerste 'elegram van Donna Lucia, dat haar bezoek in Ox- 'ord aankondigt, is voldoende, om Jack en Charlev "reugdedansen te doen ui-voeren. Een tante, een pchte tante, een dame on leeftijd Eindelijk doet zieb f'e passende gelegenheid voor. om. zonder gevaar te 'oonen de wetten van de conventie te overtreden, Kittv en Amv voor een Inneb uit te noe"t'gen. Maar tot ontzetting van Jack pn ChaHpv zegt ^eze tante met een tweede telegram plotseling haar bezoek af Babbs laat zich nu overhalen om voor de tante van inzage gelegen van de kwaliteiten der andere can didaten. Het onderzoek naar de bekwaamheden geschiedt in de eerste plaats door B. en W. Men moet in dat opzicht vertrouwen hebben in het college van B. en W. Gewenschte inlichtingen zullen zeer zeker gaar ne worden verstrekt. Het is echter de taak van B. en W. dat iemand van goede kwaliteiten wordt uit gezocht en dat de indiensttreding zoo spoedig moge lijk kan plaats vinden. Voorz. had ook een spoed eischende vergadering kunnen bijeenroepen. De hper Dijkhuizen had wel hulde voor de spoe dige behandeling door B. en W., maar toch is de raad in deze wel eenigszins miskend. Van de twee voorgedragenen zijn de aanbevelingsstukken niet bij de andere sollicitat:estukken ter inzage gelegd. De benoeming van een hoofd der school is heel iets an ders, omdat men dan uit een voordracht te kiezen heeft. Spr. vond het niet goed, dat den raad zoo wei nig wordt meegedeeld. Spr. gaat accoord met het door den heer Groen voorgestelde. De Voorzitter ontried dit voorstel. Wat betreft de aanbevelingen zijn dit persoonlijke inlichtingen van den burgemeester tot den burgemeester, van vertrou- welijken aard. Voorz. stelt er prijs op, de raad te presideeren, doch heeft ook zijn ambtsbezigheden. Ieder die de stukken ziet, zal liet er mee eens zijn, dat dit goede krachten zijn. Wethouder Du Burck zeide, om misverstand te voorkomen, dat deze vergadering niet door B. en W. was uitgeschreven, maar door den Voorzitter. Wanneer het door B. en W. zou geschieden zou spr. er sterk tegen zijn geweest deze uit te schrijven in strijd met de wettelijke bepalingen. Spr. was voor uitstellen. De heer Kramer ondersteunde wat de heer Groen had gezegd. Spr. begreep niet, dat de spoed zoo groot moest zijn. De beide personen, ambtenaren, zouden toch wel spoedig in dienst kunnen treden. De Voorzitter deelde nog mede, eerst de vergade ring op Zaterdag te hebben willen houden, maar was daarop later teruggekomen. Wanneer om de stukken was gevraagd, zouden deze onmiddellijk zijn ver strekt. Hierna zette de heer Groen nogmaals zijn stand punt uiteen. Hij had niet speciaal bezwaar tegen de overschrijding van den termijn van 2 maal 24 uur, doch zou ook bezwaar hebben gehad tegen 3 maal 24 uur, omdat men niet in de gelegenheid zou zijn ge weest inlichtingen in te winnen. Het is veel grooter belang dat de gemeente een goede secretaris krijgt dan dat de administratie doorloopt. In een 10 dagen zou wel te voorzien zijn. geloofde spr. Wat zou men moeten, als de secretaris eens ziek werd. Nadat de Voorzitter hierop had geantwoord en liet uitkomen, dat. het nogal verschil maakt of de secre taris ziek is, of dat er in 't geheel geen is en dat het fantasie is, dat de mogelijkheid van directe indienst treding van no. 1 aanleiding is geweest, dezen op no 1 te stellen, zooals door den heer Groen werd ver ondersteld, besloot men, de beslissing uit te stellen en de volgende week Woensdag 22 Mei, nogmaals bijeen te komen. Daarna sluiting. Charley door te gaan, zoodat Amy en Kittv toch bij Jack en Charley kunnen lunchen. Tijdens de lunch komt zoowel Jack's vader als Snettik aan, die de z.g, tante van Charlev het hof beginnen te maken. Babbs, in het nauw gebracht, gaat er vandoor, maar Jack weet hem te bewegen terug te keeren De ge beurtenissen nemen een allerkhichtigste loon. te meer, waar de echte donna d'Alvadorez plotseling ♦en tooneele verschijnt in gezelschap van Ela. Hoe de ontmaskering plaats heeft en well<e eevolgen hier uit voor alle betrokkenen voortvloeien, kunnen wij icr wille van de verrassing niet mededeelen. Uitspraak van Donderdag 16 Mei. Jan Borst, voorwaardelijk 6 maanden, proeftijd 3 jaren, op grond van gunstig rapport, in vrijheid gesteld. Maarten Vos, onvoonvaarde:ijk 9 maanden, op grond hij reeds eerder is veroordeeld en ongunstig rapport. In officieele kringen niets bekend om trent uitnoodiqing. B e r 1 ij n. De woordvoerder van de regeering verklaarde gister aan den correspondent van Reuter: Warschau is zeker niet de meest geschikte plaats om Laval een uitnoodieing om Berlijn te bezoeken te overhandigen, aangezien de begrafenis van Pil- soedski meer reden geeft tot droefheid dan tot po litieke onderhandelingen. Duitsehland zou zeker gaarne een persoonlijk onderhoud met Laval hebben, doch het oogenblik daarvoor is nog niet gekomen. Wii zullen zien of dit komt na de vergaderingen te Genève. Naar Havas uil Parijs meldt is ook in diploma tieke kringen aldaar niets bekend omtrent een uit- noodiging, welke Göring bii de begrafenis van Pil- soedski te Warschau aan Laval zou overhandigen, om naar Berlijn te komen. Van dr. Henrl Polak. Dr. Herari Polak heeft hij den officier van justitie te Utrecht een aanklacht ingediend tegen ir. A. A. Mussert, welke als volgt luidt: „Het zii mij vergund u te verzoeken een straf rechtelijke vervolging in te stellen tegen ir. Anton Adriaan Mussert. Nassaulaan 4, Utrecht, wegens het strafbare feit, dooi dezen gepleegd in een redevoering die hij uitgesproken heeft on 30 Maart 1935 in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam in hel bijzonder wegens opruiing tot moord on de leden en aanhangers van de Sociaal Democratische Arbeiderspartij, de Liberale Staatspartij, de Vrijheidsbond, de Anti Revolution- naire Partij en andere nolilieke partijen en groepee ringen, zulks bepaaldelijk on grond van de volgen de zinsnede, gericht togen de leden on aanhangers van alle te voren genoemde en niet genoemde par tijen en groeneeringen: „Tot het recht doen behoort in de eerste plaats het onschadelijk maken van terroristen." Dp voorafgaande zinsnede luidt: „Wij zullen het volk bevrijden uit de knechtschap •Ier politieke partijen en wii zullen het recht doen." Als stuk van overtuiging heeft dr. Polak bii zijn aanklacht een exemplaar van liet weekblad „Volk en Vaderland" van 8 April 1935 gevoegd, waarin het verslag van de bedoelde 'redevoering van ir. A. A. Mussert voorkomt. Zooals men weet. heeft ir. Mussert dezer dagen een aanklacht tegen dr. Polak ingediend. DE SLUITING VAN DE FLORA. Groot vuurwerk op Zondagavond. Zondagavond a.s. wordt de Internationale Bloemen tentoonstelling „Flora" te Heemstede onherroepelijk gesloten. Deze sluiting zal on eenigszins feestelijke wijze geschieden, n.1. door het afsteken van ee- groot vuur werk vanaf het hoofdgebouw. Dit vuur werk wordt aangeboden door het gemeentebestuur van Heemstedë. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 761 m.M. Temperatuur: 7 gr. C. is 43 gr. F. Wind: Oost. Verdere vooruitzichten: Goed weer. Terlep's Likdoorntinctuur, verhoogt de levenslust bij 't uur. Prijs per flacon f0.35. TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN. Sneeuw en Regen Dit jaar is Mei de maand van de liefde voor de brandende kachel, waar men steeds dichter wil bij schuiven, de maand van den killen Noord-Ooster en van het warme water in een grocje, om de verkoud heid te verdrijven. De weerverwaclitingen zijn lita nieën van „matige tot krachtige winden uit Noorde lijke richtingen" en van „guur weer, guurder weer en nog guurder weer", wat meestal zeer onguur weer beduidt. De wetenschap, dat het in 40 jaar niet zoo koud in Mei is geweest, is maar een heel schrale troost. En gister, op den 17den Mei heeft het, als bij wijze van demonstratie, gesneeuwd... Het vee weer naar stal. Uit de registers van zuivelfabrieken in Friesland, waaronder er zijn, die meer dan 40 jaar bestaan, blijkt, dat de melkaanvoer in de maand Mei nog nooit zoo slecht is geweest als thans. Dit komt door de aanhoudende koude weersgesteld heid, waardoor geen gras groeit en het vee licha melijk achteruit gaat. Verschillende boeren hebben hun vee weder gestald. Het heeft gisternacht in den zuid:OOst-hoek van Friesland flink gevroren. Gisterochtend lag in dc buurt van Heerenveen in de slooten een laag ijs van ongeveer twee milimeter dikte, Veel vroegrijpende aardappelen en bloeiende appelboomen zijn bevro ren. Ijsafzetting op de gewassen.— Hevige nachtvorsten brachten groote schade. De vorst in den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft zijn afdruk vooral in Noord-Brabant doen gel den. Dit is begrijpelijk, omdat er daar Donderdag veel water gevallen is, en het over een grooter ge bied geregend heeft dan in de Betuwe. Het late fruit is daar totaal vernield. Over uitgestrekte gebie den zijn de aardbeien geheel afgevroren en vele ak kers aardappelen, boonen gn haver zijn zwart be vroren. De schade is in deze streek enorm groot. Ook het Land van Maas en Waal en de Betuwe hebben geducht van de nachtvorst te lijden gehad. Een koude luchtstroom heeft zich over den grond bewogen en op de gewassen ijsafzetting veroorzaakt Deze zijn daardoor zoo goed als vernield. Uit het Westland wordt stagnatie in de koude grond-culturen gemeld De beide groote teelten: sla en bloemkool, die thans de markt beheerschen, heb ben er duchtig onder te leiden. In het buitenland. In het buitenland is het al niet veel beter. Elders in dit nummer wordt reeds gerept over het slechte weer in Noord Italië, waar anders in dezen tijd van het jaar het mooiste lentezonnetje moet schijnen, ter wijl het bij onze Zuidelijke buren in Belgisch Vlaan deren gistermorgen hard gesneeuwd heeft, en de treinen, die uit die gedeelten van het land-kwamen, waren bedekt met een dikke laag sneeuw. Ook uit Wallonië wordt sneeuw gemeld. Te Bergen in de Bo- rinage heerschte gistermorgen 'n ware sneeuwstorm en de temperatuur daalde er tot beneden het nul punt. Hetzplfde verschijnsel hoeft zich eveneens te Namen en Chimay voorgedaan, waar men gister voormiddag eveneens door een flink pak sneeuw werd verrast. Trouwens ook te Brussel is het weer in den loop van den dag omgeslagen Nauwelijks waren do Ko ningin en de Prinses vertrokken of de hemel be trok, en sedert één uur gistermiddag regende het hier vrijwel onafgebroken. In ieder geval echter heeft Prinses Juliana, die, als we het wel hebben, Brussel nog niet kende, de stad tenminste eenige uren bij zonlicht gezien Zware sneeuwbuien in Engeland. Strenge vorst beschadigt de jonge ge wassen. Londen. In verscheidene deelen van Groot- Rrittannië zijn vannacht zware sneeuwbuien ge vallen. De wedrennen in het park van Haydock (Lancaster) moesten gister worden afgezegd. Strenge vorst heeft op vele plaatsen de jonge gewassen be schadigd. BELGISCH VLIEGTUIG GEVALLEN EN VER BRAND. De bestuurder gedood. Gister is een Belgisch bcmibardementevliegfcuiig van het tweede regiment lurhtvaarttroepen, dat van een verkenningsoefening terugkeerde, niet ver van T spoorwegstation Bierset bii Luik. naar beneden ge stort en in een haverveld te pletter gevallen Het oestel geraakte in brand en werd geheel vernield. Een van de inzittenden, een 27-jarige adjudant-on derofficier. kon, hoewel zwaar verbrand, door toe- nellende arbeiders nog levend uit de vlammen vorden gehaald. Het geheel verkoolde lijk van den vlieger kon echter eerst een paar uur later worden teruggevonden, De oorzaak van dit tragische ongeluk is niet bekend.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15