IJtkilil De Langendijker Groentenveilingen. evatvq emsmureu lADIfi Voetbal. NIEUWE N IE DORP. Nieuwe Nledorp IHollandia I. 55. Nieuwe Niedorp II—Hollandia Comb. 0—1. De eerste wedstrijden op het vergroote terrein. Na een rust-periode van acht weken heeft het Nieuwe Nicdorper publiek weer eens kunnen genie ten van het voetbalspel. Nieuwe Niedorp II trad eerst aan tegen een sterke Hollandia Comb., waarin zij met het kleinst mogelijke verschil geslagen werd. i(l0.) (Verslag hieronder.) Na dezen wedt rijd kwamen in het veld Nieuwe Nie dorp I tegen Hollandia I. Dit is een mooie vlugge wedstrijd geworden, waar bij Hollandia er nog maar juist in slaagde een ge lijk spel uit het vuur te slepen. Het Hollandia elftal was als volgt: Rode; Horstman, Groot, achter; Vecnboer, Haring en Van Kalken, midden; Van der Zei, Freese, Rui ter, Ott en Kooij voor. We zien dus, dat Holl. met drie of vier invallers Uitkomt. Het Nieuwe Niedorper elftal is versterkt met Uil EPeereboom en is opgesteld als volgt: Blokker; Reijne, Van Herwerden, achter; Sepers, de Weerd, Grootes midden; Deugd, Faus, Peereboom. Bregman en Kaaij voor. Sepers is dus van de middenvoor naar rechts half plaats verhuisd; of hij daar zal blijven staan, zal de tijd leeren. Was het medespelen van Faus langen tijd onzeker door ziekte, tenslotte heeft hij toch meegespeeld, met het oog op de combinatie is zulks zeker toe te juichen. De heer Hartog was belast met de leiding; moeilijk heeft hij hel niet gehad. Hoe zou Hil Peereboom het er af brengen?, een vraag voor den aanvang door velen gesteld. Zou hij er in slagen een paar kogels langs den Hoornschen doelman te jagen? Peereboom kan over zijn eerste optreden na jaren tevreden zijn. Met drie goede doel punten heeft hij. zeker aan de verwachtingen als goal-getter voldaan, ook als spelverdeeler, als leider van den aanval is Peereboom een reuze aanwinst. Nieuwe Niedorp heeft den wind mee na den af- ftrap en of het nu in den wind zat, of, dat Nieuwe Niedorp Hollandia geheel overrompelde, een feit was, dat het Nieuwe Niedorp was die den toon aangaf. Er was nog geen vijf minuten gespeeld of de stand was al 30 voor Nieuwe Niedorp. Bregman had met een pracht schot in de eerste minuut de score ge opend. Na een minuut neemt Pcereboom een goeden voorzet van Deugd op zijn hoofd en het is 20. Kort hierop wordt het 3—0, als Peereboom een hard schot geeft en via een Hoornschen voet de bal in het net verdwijnt. Het begin was dus wel doelpunten rijk. Voor hen, die gewoon zijn te komen als de wed strijd reeds aan den gang is, een goede aanwijzing om voortaan op tijd te komen. Na een corner verkleint Hollandia den achterstand 31. Weer krijgt Holl. een prachtkans, maar voor leeg doe! wordt meters over gekogeld. Pcereboom doet het na 25 min. spclens beter; met een hard schot, dat Röde verrast, brengt hij den stand op 41. Deze voorsprong leek tamelijk veilig, de Hoornschen dach ten er echter gelukkig anders over. Onder de bezie lende leiding hunner spil Jb. Haring, wordt een Qirachlig offensief op de Niedorper veste ondernomen, en als de rust aanbreekt, hebben zij den achterstand gereduceerd tot 4—3. Als Hollandia na de hervatting den wind mee heeft, 3s het duidelijk, dat Nieuwe Niedorp nog lang niet gewonnen heeft. De met onverminderde energie spe lende Hollandia-ploeg, laat nu zien dat het haar ernst is, inderdaad slagen zij er in den stand gelijk te maken. 4—4. De achteghoedo,van.,N.y.y. ging bij ■dit en het volgend punt niet geheel vrij uit. Breg man doet goede dingen voor, hij is het die na goed doorloopen een vliegend schuin schot, lost, onhoud baar voor Röde, verdwijnt de bal in het net. 5—4 Pcereboom kan er niet meer door komen, hij wordt ook dermate geschaduwd, dat er geen beginnen aan is. Het wordt weer gelijk als na een goede Holl. aanval de achterhoede minder goed antwoordt, 5—5. Het scheelde maar een haar of N.V.V. had toch nog gewonnen als bij een schermutseling voor het Holl. doel dè back niet van de lijn gered had. Nieuwe Niedorp IIHollandia Comb. 01. Een met eenige invallers spelend N.V.V. II heeft na een spannenden wedstrijd slechts met 1—0 van een tamelijk sterke Hollandia Comb. verloren. Deze uitslag gaf vrijwel de verhouding weer. Wel heeft de Niedorper voorhoede zeer fraaie kansen tot sco ren gehad (pech was het dat een schot van Barton van dichtbij tegen de lat kwam); de sterke I-Ioorn- sche verdediging gaf Visser en zijn medespelers wei nig gelegenheid om van een dezer kansen te profi- teeren. Het ging hier vrijwel als in Amsterdam bij Holland—Engeland, tot de rust wisten de N.V.V.ers de stand blanco te houden, dank zij eenige schit terende saves van Bart. Kort na de hervatting scoor de Hoorn het eenigste doelpunt (ook door den rechts buiten). Sterk en Bezoo waren 'n paar lastig te pas- seeren backs, in Sterk heeft N.V.V.'s res. elftal een uiterst nuttige kracht, ook in dezen wedstrijd heeft hij weer zeer veel ballen goed opgeruimd, keeper Bart speelde eveneens een heel goeden wedstrijd, we hebben hem geen fout van beteekenis zien maken, dat uitschieten van Bart is iets waar je je iederen wedstrijd weer over verwondert. De halflinie was in de opstelling van vóór de rust o.i. sterker als daarna, toen Barsingcrhorn als linksbuiten fungeerde. Als spil heeft Barsingerhorn zeer veel goede dingen ge daan, het is wel jammer dat er geen linksbuiten was (in 't geheel geen linksche speler). Winkel en Van Dijk waren lang niet slecht. De voorhoede bestaande v. 1. n. r. uit Bras, Barten, Visser, Kistemaker en Van Zoonen, kan op een tamelijk goeden wedstrijd terug zien. Visser liet zich een beetje te veel verlei- leiden den bal op te halen, hierdoor zijn taak als mid- voor onnoodig verzwarend; Kistemaker is wel een handig speler, al was hij voor de rust stukken beter als daarna, een fout van hem is dat zijn afgeven iet wat te langzaam ife, waardoor veel ballen hun be stemming niet halen, een onvermoeide zwoeger. Bar ten kon het juiste schot maar niet vinden. Van Zoo nen en Bras hebben gedaan wat zij konden, voor hen was het groote terrein nog zeer vreemd, veelal ston den zij te veel naar binnen opgesteld. Nieuwe Niedorp II is weer een goed elftal gewor den, en wat veel zegt, haast allemaal jonge jongens. Met dit elftal, zoo mogelijk eenige wijzigingen ten goede, kunnen dezen zomer nog aardige wedstrijden gespeeld worden tegen flinke tegenstanders. Wedstrijden en nog eens wedstrijden, dan wordt er wat geleerd en komt er animo onder de tweede elf tal spelers. Dat die animo te maken is, is heden middag bewezen. WOENSDAG 22 MEI. HILVERSUM (301 M.) VAR A-uitzending; 10.00 VPRO:; 11.00 en 6.30 RVU. S.00 Orvitropia olv. J. v.d. Horst en gram.pl., 9.00 De Zonnekloppers olv. C. Steyn; 9.30 P. J. Kers: Onze keuken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor arb. i.d. continubedr.; 11.00 RVU. Causerie O. v. Tussenbroek 11.30 De Flierefluiters olv. E. Walis; 12.00 De Noten krakers olv. D. Wins; 1.001.45 E. Walis en zijn or kest; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Kniples; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Vara-orkest olv. K. Mengelberg; 6.30 R.V.U. S. v. Dantzig: De crisis, het goud en de wissel koersen; 7.00 Sportuitzending; 7.15 Voor het Platte land; 7.30 A. Wins: Voor het voetlicht; 8.00 Herh. SOS-berichten. Vaz Dias, Vara-varia; 8.15 „Op en rond de Groningsche kermis", gev. reportage; 10.55 12.00 Gram.muz. HUIZEN (1875 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftl. en meditatie.; 8.15 —9.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. G. Aal- ders; 11.0012.00 Harmoniumspel S. Duif; 12.15 Gra- mof.pl.; 12,30 Kwintetconcert olv. P. v. d. Hurk; 2.00 Gram.pl.; 2.30 Voor postzegelverz,; 3.003.45 Orgel spel R. Parlter; 4.00 Viool recital M. Stoker. A. d. vleugel: Mej. B. Lopes de Leao Lagena; 5.00 Kinder uur; 6.00 Techn. causerie; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Ch. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Landbouwhalf- uur; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Bach-herdenking in de Groote kerk te Arnhem; 9.30 Armenius: Laand en Volk ut de Bètuw; 10.00 Vaz Dias; 10.0511.30 Gra- mofoonmuzielc. DFOITWICH (1500 M.V 10.35--10.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Fransche les; 12.05 Orgelspel Q. MacLean; 12.50 Ch. Manning's orkest; 1.50 Orgelconcert C. H. Trevor; 2.25 Voor de scholen; 2.50 Lezing; 3.15 Pianorecital B. Mason; 3.35 Sted. orkest Bournemouth olv. R. Austin 5.05 Western Sudio-orkest olv. Fr. Thomas; 5.35 BBC- Dansorkest olv. H. Hall; 6.20Berichten; 6.50 en 7.05 Lezingen; 7.25 Bach-concert; 7.50 Spaansch Cabaret programma; 8.35 Causerie; 8.50 BBC-Symphonie-or- kest en BBC-koor; 10.50 Pianorecital Iso Elinson; 11.20—12.20 Roy Fox en zijn band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Tou che; 8.20 „Poupette" spel van Germain; 10.55 Dans muziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.202.20 Strijkorkest olv. Andersen; 3.505.50 Omroeporkest olv. Reescn; 8.20 Vioolrecital; 9.05 Zang en piano; 9.35 Omroeporkest olv. Gröndahl; 10.20 12.50 Gev. programma. ROME (421 M.) 9.10 Symphonieconcert olv. Selvaggi. Aanvoeren alweer kleiner het weer werkt bijzonder mee voor bewaarkool financieel voordeel levert het lang bewa ren niet op lage omzet peen slech ter dan de vorige week bieten buiten gewoon slecht grootendeels onverkoop baar Deensche witte kool stijgt tot over de f 6. gele kool aanvankelijk traag, later iets beter aanvoer tomaten weinig bevredigende prijzen idem rabarber. Het is duidelijk, dat de aanvoeren aan de Langen dijker Groenteveilingen al weer geringer waren dan de vorige week. Was het niet, dat het weer bijzonder meewerkte voor het bewaren en verhandelen der stapelproducten, dan zou het wellicht reeds afgeloo- pen zijn. Het koude weer is oorzaak, dat er nog maar steeds kool, peen en bieten worden aangevoerd, een bewijs, dat er ook nu nog, in deze abnormale tijden, van die „taaie" koolboeren zijn, die hun pro duct lang vasthouden. Er zijn wel jaren geweest, dat ze daarbij wèl voeren, doch dit jaar was dit niet het geval. Waar vaart een bouwer nu nog wel bij? De „briefjes" van het betaalkantoor, waarop de door de bouwers in het afgeloopen boekjaar verkochte bedragen over de veiling vermeld staan, bewijzen, hoe slecht het weer geloopen is. Trouwens ook de omzetcijfers wijzen in die richting. Het staat zelfs te verwachten, dat de omzetcijfers, berekend over het boekjaar, lager zullen zijn dan verleden jaren. Ge rekend wordt, dat ze ongeveer het derde gedeelte zullen bedragen van die o« t het daaraan vooraf gaande jaar. Wat deze week tverd aangevoerd, wees ten aan zien van de prijzen in dezelfde richting. De aange- KEULEN (456 M.) 6.20 en 7.20 Orkestconcert; 11.10 zang en piano; 12.20 Concert uit Breslau olv. Topitz; 2.35 Pianoreci tal; 4.20 Trioconcert; 5.20 Concert uit Frankfort mmv. solisten en orkest.; 7.20 Pianorecital; 9.05 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt mmv. solisten; 10.5012.20 Weragkamerorkest olv. Hagestedt mmv. solisten. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.302.20 M. Alexys' orkest; 5.20 Salon-orkest olv. Walpot; 6.335 Zang-, viool en piano recital; 7.05 7.35 Gram.pl.; 8.20 Cabaret; 9.20 Kamer muziek door trio; 10.3011.20 Pop. concert; 484: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salon-orkest olv. Walpot; 1.502.20 5.20 en 6.35 Gram.pl.; 6.50 Orgelconcert; 7.35 Piano recital; 8.20 Salon-orkest olv. Walpt en Reportage; 9.35 en 10.30—11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Rijkszending: Stunde der jungen Nation; 9.05 Militaire marschen door de stafmuziek van Ad.Hit- ler's „Leibstandarte"; 10.20 en 11.05 Berichten; 11.20 —12.20 Pop. concert uit Keulen. voerde peen, die de vorige week althans nog goed te plaatsen was, terwijl een deel nog een schappelijkcn prijs opbracht, kon nu maar slecht een kooper vin den. Er was zoo goed als geen vraag naar dit arti kel. De hoogste noteering voor grove peen was f 1.10. Overigens bracht zé 6090 cent op. Met bieten ging het nog slechter. Van dit product werden nog vrij groote kwantums aangevoerd. Vraag was er bijna niet. Gevolg slechts enkele partijtjes werden legen den minimum-prijs afgenomen, terwijl het overige onverkoopbaar was. Vroeger zijn de bieten ook steeds laag in prijs geweest, doch zoo slecht als de laatste weken, is het nooit geweest.. Van de koolsoorten zijn het de Deensche witte, die nog door een vrij groot aantal tuinders werd aan geboden. De prijzen van de vorige week konden niet slechts worden gehandhaafd, doch overtroffen ze nog. Er wordt bij het bepalen van den prijs minder op het gewicht dan op de kwaliteit gelet. Tweede soort bleef natuurlijk lager in prijs. Die werd voor f 33.40 verkocht. Eerste soort bracht aanvankelijk f 4.20 4.90 op. Zaterdag noteerde ze aan de Broeker veiling nog f 5.106.10. Hoewel het voor deze kool zeer laat in het jaar is, valt de kwaliteit ervan over 't alge meen mee. Voor gele kool was de stemming aanvankelijk niet veel beter dan de vorige week. De noodige vraag bleef uit. Later kwam daarin wat verbetering met als gevolg hoogere prijzen. Werd in het begin niet meer dan f 1—2.20 betaald, al naar gelang van gewicht en kwaliteit, op het laatst der week werd van f 1.80 3.S0 betaald, waarbij sorteeringen van 1 tot 2 kilo weer het meest gewild waren. Van de nieuwe producten waren het de rabarber en tomaten, die weer de nieuwe hoop van sommige tuinders opwekten. De resultaten waren echter niet schitterend. Voor tomaten, waarvan de aanvoer, ver geleken met de vorige week toenam, werden gezien het begin van het seizoen, maar matige prijzen be taald. A-kwaliteit bracht f 4445 op, voor B werd f 49 besteed, voor C f 35—37 en voor CC f 22—29. Rabarber kwam er slechts weinig. Er werd f 1.70 voor betaald. Er wordt van dit product ook wat uit de hand verkocht. BARSINGERHORN Fancy-Fair „Witte Kruis". Zaterdagavond werd de Fancy-fair, georganiseerd door de afdeeling Barsingerhorn van „Het Witte Kruis" geopend. De voorzitter, de heer L. J. van der Kuyl, heette de aanwezigen hartelijk welkom en zette het doel uiteen. De finantieele moeilijkheden, speciaal met betrekking tot de afdeeling „Wijkverpleging" hadden het Bestuur doen besluiten een dergelijke fancy-fair op bescheiden schaal te organiseeren. Spreker bracht dank aan al degenen, en dat waren er velen, zoowel van binnen als buiten de gemeente, die iets hadden afgestaan voor verloting of voor de handwerk- en kruidenierswarenstands. Hij hoopte op veler belang stelling, opdat na afloop een flink batig saldo in de kas van de afdeeling zou kunnen vloeien.1 Hierna werd een aanvang gemaakt met de opvoe ring van een kinderoperette in drie bedrijven: „Zon nekind", door de schooljeugd van Barsingerhorn en Kolhorn. De zaal was geheel bezet en de aanwezigen hebben genoten van de uitstekende vertolking van dit werkje. Zoowel de koren als de soli ze klonken zuiver en werden met veel aandacht gezongen. Een hartelijk en dankbaar applaus weerklonk na ieder bedrijf, terwijl het slotkoor nog eens herhaald moest den. Het was een succes voor den leider den heer Van der Kuyl. Dr. Werner bracht dank aan den leider en hen, die hem bij de voorbereiding behulpzaam waren geweest en meende te kunnen constateeren, dat de inzet bui tengewoon geslaagd was. Van de verschillende attracties, als kegelbaan, schiettent, sjoelen, enz., werd daarna een druk ge bruik gemaakt, terwijl op het tooneel de theetuin van de fa. Holsmuller uit Alkmaar in orde werd gemaakt. Velen lieten zich een kopje thee of koffie uitstekend smaken. Het was en het bleef tot laat in den nacht gezellig, waartoe de band van den heer v. Stipriaan niet weinig het zijne bijdroeg. Zondagmiddag gaf de muziekvereeniging „De Een dracht" van Kolhorn een concert. De belangstelling was ook nu weer zeer bevredigend. De vereeniging, die de laatste jaren zoo sterk is vooruitgegaan, gaf een mooi concert, waarnaar muziekliefhebbers met aandacht hebben zitten luisteren. Intusschen was het in de zijzaal en in het bijge bouwde gedeelte weer een gezellige drukte en onge twijfeld zal de penningmeester ook dezen dag weer met genoegen de resultaten hebben kunnen inboeken. 40 „Ik weet hot. Ik gedroeg me als een groote dwaas. Ik had het toch wel vooruit kunnen nagaan.' „Dat is zeer zeker zoo, alles in aanmerking geno- men,"zei Joan. „Ik elk geval ben ie nu vrij en voor goed van haar verlost. Zoodra ze gezelschap kan vinden, gaat ze naar Oolacamund." „Oh. gaat dat toch door? Het is het beste wat ze kon doen. en dan is ze tegelijk uit de buurt van dien Crov." „Ja, dat vindt mama ook," zei Joan. „Ze is van opinie dat er in deze huurt geen enfkele geschikte partij voor haar bekoorlijke dochter te vinden is." „Mij kan ze nu ook als dusdanig beschouwen," zei Beresford grimmig. „Vertel mij nu eens ronduit, Joan, of je denkt dat ik ooit goed genoeg voor Sally zal wezen?" „Was je dit vóór dien tijd?" vroeg Joan bedaard. Hij slikte even iels door, want hii kon heel wat van Joan verdragen. „Nee, ie hebt gelijk. Dat was ik inderdaad niet." „Dat heb ik nooit gezegd. Ik voor mij geloof dat er alle mogelijkheden hij ie waren. Die worden nu vermoedelijk zekerheden." Ze begon te glimlachen. „En dan is Sally werkelijk te benijden." ,Het is heel aardig van ie dit alles te zeggen." zei hij jongensachtig blij. Waarom heb ik Sally niet eerder noodig gehad?" „Heb je haar nu inderdaad noodig?" vroeg Joan. „Natuurlijk, wat dacht ie anders?" vroeg hij licli- ïelijk verontwaardigd. „Ik zou er alles voor over door ETHEL M. DELL hebben haar nu meteen mee te kunnen nemen. Zoo dra ik mijn vader gevonden heb en voor hem heb gedaan wat maar mogelijk is. dan zal ik ergens in Afrika of Canada een huisje laten bouwen en hard voor haar werken. Wil je haar dan laten over komen, Joan?" „Haar laten overkomen?" lachte Joan. „Domkop. Weet je dan niet dat niemand haar zou kunnen tegenhouden? Ze zal lieusch niet op mijn toestem ming wachten." „Meen je dat werkelijk?" Hij boog zich dicht tot haar over. „Joan, je bent werkelijk een pracht exemplaar. Je zult me dus heusch helpen haar te kunnen krijgen?" „Ik beloof je te doen wat ik kan", zei Joan, „als je tenminste blijft schrijven, zoodat ik weet waar je zit. Je weet nu echter nog niet eens waarheen je zult reizen, is het wel?" „Dat is waar." Er kwam een weemoedige trek'om zijn lippen. „Ik heb me van een taak te kwijten, en eerlijk gezegd weet ik niet waar nu eigenlijk te beginnen. Ik had gedacht eerst eens met Morton te spreken, maar ik veronderstel niet dat hij in staal zal wezen me te helpen. Niettemin moet ik hem loch opzoeken, daar er nog enkele dingen van moe dor te regelen vallen. Waar ik echter eindelijk en ten laatste terecht zal komen, moge de hemel weten." „Kan de Admiraal Je niet helpen?" vroeg het jonge meisje. „Mij helpen?" vroeg hij grimmig. „Nee, hii zou me hoogstens in den weg kunnen staan. Ik ver telde ie zooeven toch al dat hij me het huis heeft uitgejaagd. Ik ben nu volkomen op mezelf aan gewezen." „En je hebt niet het flauwste vermoeden waar naar ie vader te moeten zoeken?" vroeg Joan. Hij schudde met het hoofd. „Niet het flauwste ver moeden. Eerst dacht, ik er over een annonce in ver schillende bladen te plaatsen, doch dat idee heb ilk maar opgegeven. Ik weet waarlijk niet wat ik an ders kan doen." „Dat zou ik tenminste zeker uitschakelen, want alle misdadigers van het Koninkrijk zullen daarop schrijven?" „Wat raad jij me dan aan?" Hij sloeg haar som ber gade. Ik moet toch wat doen." „Dat weet ik wel." zei Joan, en gedurende enkele seconden heerschte er stilte. Beresford leunde met een zucht achterover in zijr» stoel. „Het is een zeer moeilijk vraaestuk, doch ik denk wel dat ik binnenkort een of ander aanwijzing zal krijgen. Dat kan toch niet anders." Hij stond op. „Ilc moet nu weg," gaf hii te ken nen. Joan keek hem verwonderd aan. „Waarom? Waar ga je heen?" Hij lachte zachtjes. „Ik geloof werkelijk dat Je al half slaapt Ik was toch onderweg naar het sta tion. Ik heb een handkoffertje bij me en Crawley beloofde me het verdere na te zenden. Adieu, Joan." Joan stond nu ook op. „Ik sliep heelemaal niet. Ik zat te denken.'V.ei ze. „Luister eens. Je gaat on der geen omstandigheden vanavond al weg. We hebben voldoende kamers over en ie blijft hier sla pen. Ik zal je morgenochtend vroeg naar Barnes- ford rijden." „Dat kan niet. Onmogelijk" protesteerde hij. „La dy Lucia... en Persiswat zouden ze wel niet zeggen?' „Dat komt er minder op aan." zei Joan bedaard. „Bovendien zul je ze niet eens zien, want we zijn om acht uur al verdwenen. Ik weet wat vader zou zeggen, en dat is genoeg voor me." „Maar Joanbegon hii opnieuw. Ze hief haar hand met een afwerend gebaar in de hoogte. „Houd toch op. Ik heb nog niet uitge sproken. Verlies dus verder geen tijd meer met argumenteeren. Breng je koffertje binnen en dan eraan we naar boven. Eerst zal ik je wat laten eten. En daarna... als je erg rustig beptzal ik je misschien wat vertellen." „Mij wat vertellen?" Wat in 'shemelsnaam? Iets over Sally?" hij keek haar nieuwsgierig aan. „Doe nu eerst wat ik gezegd heb. Nee. het heeft niets met Sally te maken, en ik denk er ook niet over het hier te zeggen. Ik kan echter wel even vernielden dat het iets zeer belangrijks is en van groote beteekenis voor jou. Maak dus voort" Zonder verder tegenstribbelen keerde bij zich om teneinde haar te gehoorzamen. Het was volkomen juist dat hii een onderdak voor den nacht moest hebben en het was nog een verre tocht naar Barnesford. Ook kenide hij Sir Richard voldoende om te weten dat, Joan's optreden zijn volle instemming zou hebben. Nee, het was te belachelijk geweest den heclen nacht door te loonen, en dit was dus een uitste kende oplossing. Bovendien had hij het gevoel dat hem bitter weinig keuze was overgelaten, daar er niet tegen te sputteren viel als Joan eenmaal de leiding in handen had genomen. Hii had niet begrepen hoe moe hii was voordat hij zich in een leunstoel had uitgestrekt in een kamer die hii nooit tevoren gezien had. met een heerlijken maaltijd voor zich. en Joan druk bezig een bed voor hem op te maken. „Ik denk dat ie hier wel slapen kunt." zei ze glimlachend. „Het is Sally's kamer. De mijne ligt aan het einde van de gang." Beresford keek vol belangstelling om zich heen. Sally's kamer. Boven op een boekenkast stond een kleine teddy-beer, die hem met kleine la-aaloogjes aankeek. „Neemt ze dat ding mee naar bed?" vroeg hij. „Nu niet meer, denk ik. Doch het is nog een heel kostbaar voorwerp voor haar. Wilde jij het beertje als mascot hebben?" Hij lachte beschaamd. In deze meisjeskamer had hij zich in eens weer als een groote, onhandige jon gen gevoeld. „Ik weet zeker dat je het moogt hebben," zei Joan. „Daar. Nu flink eten en dan naar bed. Ik zal je bij tijds wekken Ze liep op de deur toe, doch hii hield haar tegen. „Joan, wat wilde je me nu vertellen?" vroeg hij haastig. Er kwaim een verlegen uitdrukking in haar oogen. Dat hoor je morgen wel," zei ze. „Waarom nu niet?" smeekte hii. „Je bent zoo goed voor me geweest Ga nog niet weg." Ze naim hem met een toegevemden, moederlijken glimlach op. „Misschien is het beter dat Ik nu maar verdwijn, beste jongen." zei ze. „Je bent erg moe en ïe moot slapen. Ik beloof je het je morgen te zullen ver tellen. „Doe het nu, alsjeblieft," bleef hii aandringen. ..Bovendien heb je het beloofd en ik weet zeker niet te kunnen sla,pen als ik het niet gehoord heb." „Daarvan ben ik nog niet zoo zeker," zei Joan. .Als je er niettemin op aandringt, dan..." Ze hield even on alsof ze nog in onzekerheid verkeerde. „Het, is heel moeilijk je alles te vertellen, Berry." „Wat is het dan in 'shemelsnaam? Joan." bracht hii bevend van onwinding uitbet is toch niets over miin vader?" Joan legde haar hand op ziin schouder om hem fot kalmte te kriigen. „Kalmnïes aan, oude inu^n. Tk kan niet te veel zeggen, want dan zon ik het in me gestelde vertrouwen beschaamd maken. Ja, een ding moet je in ieder geval weten: daarop heb ik het volste recht." (Wordt vervolgd.)"

Schager Courant | 1935 | | pagina 6