Plaatselijk Nieuws. Wieringermeer. Pacht=renten gaan naar beneden. Maatregelen betreffende landbouw-, hypotheek- en pachtovereenkomsten. Verlaging van vaste lasten. BOÜISSON GESLAAGD. Kabinetscrisis in Frankrijk opgelost. 30.000 DOODEN IN BELOEDSJISTAN? Weer een auto in het N.-H. Kanaal. Loting voor de militie. Dames Eerste klasse Corset Specialiste. „Kalasiris". Door een slang gebeten. Marktberichten. De landbouwer-schuldenaar, die niet in staat is zijn verplichtingen na te ko men, zal zich tot den rechter kunnen wenden. Ingediend is thans het reeds aangekondig de wetsontwerp, houdende bijzondere maat regelen ten aanzien van loopende landbouw- hypotheek- en pachtovereenkomsten. Ter toelichting zegt de Regeering o.m.: Bij K.B. van 12 Maart 1935 tot wijziging van het Crisisorganisatiebesluit 1933 is den minister van Economische Zaken de bevoegdheid gegeven om in geval een landbouwer, wiens goed met hypotheek is bezwaard, met executie wordt bedreigd, te be schikken, dat degeen, die het landelijk eigendom op de executie koopt en de volgende gebruikers niet zul len worden toegelaten tot een crisis-organisatie, het geen tot gevolg heeft, dat zij geen producten meer mogen telen, geen vee mogen houden en geen land bouwsteun zullen ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat onder deze omstandigheden het aangeboden goed niet spoedig een kooper zal vinden. De ministerieele beslissing werkt dus practisch als een executiever bod, zij het ook niét in absoluten zin. De crediteur kan voorkomen, dat zoodanige mi nisterieele beschikking wordt gegeven, wanneer hij bereid is onder de auspiciën van de z.g. Hypotheek commissie een regeling te treffen met den landbou wer, welke regeling kan bestaan in een verleenen van uitstel of wel in een regeling van verder gaande, saneerende strekking. Intusschen heeft steeds bij de Regeering de bedoe ling voorgezeten om de bij K.B. tot stand gekomen regeling zoo spoedig mogelijk te vervangen door een wettelijke regeling. Immers op verschillende punten kan slechts de wet op afdoende wijze deze materie regelen. Ingrijpen in de burgerlijke verhoudingen. De regeering zal niet ontkennen, dat door de on derhavige wetsvoordracht wordt ingegrepen in bur gerrechtelijke verhoudingen. Zulks is echter in de te genwoordige tijdsomstandigheden onvermijdelijk. Laatste nieuws. DE VOORLOOPIGE MINISTERLIJST. PABIJS, 1 Juni (V.D.): Hoewel vannacht om half een Bouisson nog onderhandelde over de samen stelling van zijn ministerie, is toch reeds de volgen de voorloopige ministerlijst mede te deelen. Mogelijk zullen hierin nog enkele wijzigingen komen. Minister President en Binnenlandsche Zaken: Fer- nand Bouisson. Ministers van Staat: Senator Caillaux (radicaal so cialist); Herriot (radicaal socialist); Louis Marin (Republ. Democratische Unie) en maarschalk Pétain. Buitenlandsche Zaken: Laval (Onafhankelijk). De heer Bouisson zal zich met zijn medewerkers hedenochtend naar het Elysée begeven. Het kabinet bestaat uit zes radicalen, een onafhan kelijke socialist, twee vroegere socialisten (S.F.I.O.) n.1. Bouisson en Frossard, twee onafhankelijken, een néo-soc.ialist (Lafont), twee linksche radicalen, twee republikeinsche unie, drie buiten-parlementariërs en twee linksche centrum. Het kabinet is iets uitgebreid naai rechts (Caillaux- Pétain) en iets naar links (Frossard-Lafont). Een der programpunten van de regeering zal zijn: handhaving van de muntwaarde. KARATSJI, 1 Juni (V.D.): Uit Quetta wordt gemeld, dat volgens officieuze mededee- lingen bij de hevige aardbeving, welke Beloed- sjistan heeft geteisterd, 30.000 personen om het leven zouden zijn gekomen. Bij Koedijk van de weg geraakt en over de rails in het kanaal terecht gekomen. Op den avond van Hemelvaartsdag is op den Hel- derschenwcg langs het N.-H. Kanaal in de gemeente Bergen een ernstig autoongeluk gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. Een auto, op weg van Den Hel der naar Amsterdam, en bestuurd door mei. Bos, waarin voorts de heer Van Leeuwen uit Amster dam was gezeten, 6loeg doordat de bestuurster de macht over het bestuur kwijtraakte, over den kop. De wagen kwam vervolgens in het kanaal terecht Terstond kwamen van alle zijden bewoners van Koedijk toegesneld, teneinde de drenkelingen te redden. Zii slaagden erin de heer Van Leeuwen en mej. Bos uit den auto te halen, waarna zij in de woning van dr. Do Hartog werden binnengedragen. De dame had slechts lichte sniiwondenen bekomen, de heer was totaal ongedeerd gebleven. Met een huurauto zijn zii naar Amsterdam vertrokken. Voor do lichting 1937 vastgesteld on 14 Juni a.s. De loting ter bepaling van den ineeschrevene. die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt om tot gewoon dienst plichtige te worden bestemd, zal in het openbaar geschieden voor de lichting 1937 op Vrijdag 14 Juni 1935, 2 uur n.m., te 's-Gravenbage. jn de „Rolzaal", Binnenhof 8. De contracten, waarom het in deze wetsvoordracht gaat., zijn contracten met een meer duurzame bestem ming. Bij het sluiten heeft de zich verbindende schul denaar onmogelijk alle omstandigheden, die van in vloed zijn op de mate, waarin hij tot nakoming van de aanvaarde verplichtingen in staat zou zijn, kun nen voorzien. Bovendien moet, voor wat de onder havige materie betreft, in het oog worden gehouden, dat de waarde en de opbrengst van landelijke eigen dommen geheel afhankelijk is van den genoten land bouwsteun. Het ligt om deze redenen voor de hand, dat worde voorkomen, dat een schuldeischer, die, zij het ook op indirecte wijze zijn debiteur, die alles in 't werk heeft gesteld om aan zijn verplich tingen te voldoen, van huis en hof verjaagt. Het is redelijk, dat de crediteur, wiens onderpand zijn waarde grootendeels ontlent aan den landbouwsteun, zijnerzijds een offer brengt, door bij de uitoefening van zijn recht niet het volle pond te eischen. Het wetsontwerp beoogt dit doel te bereiken door door te bepalen, dat, indien dc schuldenaar door de tijdsomstandigheden niet in staat is zijn rente- en aflossingsverplichtingen uit hoofde van geldleenin- gen te voldoen, hij zich tot den rechter kan wenden om verlaging van die geldelijke verplichtingen te bekomen. In die gevallen, waarin de wet wordt toegepast, heeft zij derhalve een saneerende werking en als zoo danig een vaste-1 asten-verlagende tendenz. Een en ander echter slechts voor zoover de schuldeischer niet aantoont, dat zijn belangen zwaarder dan die van den schuldenaar zijn. Verlaging rer.fe en wijziging aflossings verplichtingen. De verlaging van de rente en de wijziging in de aflossingsverplichtingen zou den schuldeischers uit geldleeningen aanleiding kunnen geven de al dan niet onder hypothecair verband gesloten leeningen op te zeggen. Ten einde een ongebreidelde opzegging te voorkomen opzegging, welke ook niet zou zijn in het eigenbelang der crediteuren plaatsen de artikelen 10 e.v. haar onder rechterlijke controle. Tenslotte wordt door de onderhavige wet aan pach ters de bevoegdheid gegeven zich te beroepen op de Crisispachtwet 1932, voor zoover zij niet in staat zijn de verplichtingen na te komen, voortvloeiende uit pachtcontracten, gesloten tusschen 1 Januari 1932 en 1 Juni 1935, zulks in afwachting van de tot standkoming van het door de regeering onlangs in gediende wetsvoorstel tot nieuwe regeling van de pacht. Hoewel het onderhavige ontwerp zich bepaalt tot maatregelen op het terrein van den landbouw, mag daaruit niet worden afgeleid, dat hiermede het laat ste woord inzake de verdere aanpassing door verla ging van vaste lasten gesproken is. Ook elders wordt de behoefte gevoeld. Intusschen ligt de zaak daar ge heel anders dan bij den landbouw. Al dadelijk ont breekt hier het verband met den van overheidswege verleenden steun en ten andere zijn de toestanden er van veel meer ingewikkelden aard. In verband hiermede is het niet mogelijk op dit oogenblik met verder gaande ontwer pen te komen. Een beslissing van de regeering ten deze is echter binnenkort te verwachten. De toepasselijkheid der wet is beperkt tot contract ten aangegaan vóór 1 Juni 1935. Wanneer U alles reeds geprobeerd heeft en geen corset U voldoet, vraagt U dan eens inlichtingen aan Zitdag a.s. Woensdag 5 Juni, van half elf tot half vier. ALLEENVERKOOP: Firma G. DE WAARD - SCHAGEN TENTOONSTELLING IN HET OUDE SLOT. Het was een heel aardig idee van de schilderes Tini van Doornik om voor de expositie van schilde rden en teekeningen van haar leerlingen de beschik king te vragen van een der Oude-Slot-torentjes. In het linkertorentje, dat ook vroeger bewoond werd, wordt dan de expositie heden (Zaterdag) mid dag en Zondag gehouden. In het ronde benedenvertrek (uit den aard der zaak vindt men hier weinig vlakke wanden) maken we eerst kennis met het werk van de schilderes zelf, tor aanvulling van de expositie. We vinden hier o.m. een heele aardige linoleum snede van den Schager kerktoren en de veemarkt op Donderdag. Verdere teekeningen. schilderijen en pastels toonen wel aan, dat de leerlingen bij Tini van Doornik in goede handen zijn. In het vertrek er boven vinden we dan het werk van haar leerlingen, waarbij al pratende en be schouwende de liefde van de schilderes voor haar werk en dat van haar leerlingen tot uiting kwam. Zij vertelde, dat ze nog maar kort in deze omgeving leerlingen had, onder wie er waren, die aanvanke lijk de meest elementaire begrippen van teeken- en schilderkunst misten. Des te meer bewondering ver wekt het dan ook, wanneer we ons oog laten gaan over de verschillende werkstukken, die in dit enkele seizoen op het papier werden gebracht Natuurlijk en dat is begrijpelijk er zijn er bij, die door hun primitieve uitvoering zeer geschikt zouden zijn ter reproductie in kinder- en school boeken, doch er zijn er ook bij, en zeker niet het minst in aantal, waarbij het ongetwijfeld reeds een genoegen is om naar te kijken. Men voelt dat zij de dingen reeds anders, beter leeren zien en dat is ongetwijfeld een stap in de goe de richting. Do zwart- en wit-teekeningen, zoomede de andere werkstukjes, die voor het grootste deels studies van bloemen zijn, verdienen niettemin elk voor zich de aandacht. Er spreekt groote ijver uit en het lijdt geen twijfel of onder de energieke leiding van mej. Van Doornik, zullen zij iets weten te bereiken. Wij kunnen dan ook niet anders dan het werk van deze kunstenaars in spé deze beide dagen in de be langstelling van het publiek aanbevelen. EEN ONFORTUINLIJKE RIT. Schaeron telt verschillende renners, die wü vele malen ou hun racekarreties docr* onze gemeente zien snorren. Zoo ging gisteravond ook mei. K. met haar rijwiel dat ongeveer een racemodel is door de W. van Beie- renstraat. Met een sierlijken zwaai wilde zii de Mo lenstraat in stevenen om zoo haar ren voort te zetten. Het kwaim echter anders af. De snelheid was blijk baar te groot of de fiets gehoorzaamde niet meer haar berijdster hoe dan ook als een snoek In het water zoo dook mej. K. bii de nu onbewoonde wo ning van den heer K. door de ruiten. Bii een der omwonenden werd een noodverband gelegd, de pols bleek nog al verwond, terwiil later dr. v. d. Sluis geneeskundige hulp verleende. MLARKTO VERZICHT. Een verzette markt valt doorgaans niet mee. Dat bewees ook wel de aanvoer van vette koeien. No teering hiervan was 28 ct. Een geleverde koe van den heer Joh. Visser alhier, aan Baars en Oosterman ging voor den prijs van f260, een best beest. De handel in gelde- en kalfkoeien was matig. Pin ken niet aangevoerd. De handel in nuchtere kalveren was redelijker f 310. In kalveren, nog geen vette te noemen f 15 20. Handel good. Oude slachtschapen, dus vette, 1017 gld., stug. Jonge vette kale schapen tot f 12.50. Cverhouders 9—14 gld., matig. Lammeren voor de weide 3—6 gld., matig. Voor den slacht werd niets gekocht. Bokken en geiten stille handel. Paarden handel kalm. Biggen waren iets minder. Naar vette varkens geen vraag, was niet noodig, gevolg dat er een Zon dag op viel, de slagers waren voorzien. In schram men kalm, matig, iets minder. De prijzen van kippen, en konijnen minder, han del stil. UITSLAG VERKOOPING. Op Woensdag jl. werd in café „De Gouden Engel" van den heer J. K. Boontjes ten overstaan van Nota ris C. L. v. d. Bcrgh alhier, ten verzoeke van de Er ven van wijlen Mevr. Wed. .Jonker-Bood in het openbaar bij opbod en afslag verkocht een huis en erf met eenige perceelen wei- en bouwland, gelegen bij Tolken. Kooper hiervan werd de heer D. P. Tim merman, alhier, voor f3869.52. Een huis en erf van den heer G. Kruithof, dat even eens werd aangeboden, werd gekocht door den heer P. Wardenaar, alhier, voor f645. ZONNESTRAALBUSJE VERDWENEN. De winkelier L. had, evenals meerdere winkeliers dat doen, gaarne zijn toestemming gegeven om in zyn winkel te plaatsen een z.g. „Zonnestraalbusje' waarin zij, die finantieel willen steunen de bestrij ding van de tuberculose, hun offertje kunnen storten. Maar het hier bedoelde busje viel blijkbaar minder goed in 't oog, tenminste de plaatselijke penningmees ter was bij het ledigen van deszelfs, over den inhoud minder goed tevreden en koos eeu betere plaats voor het busje uit. En inderdaad, het aantal offertjes werd grooter, ook in dezen somberen tijd bleek dat velen nog een kleintje overhadden voor het goede doel. Helaas, het zou èn voor de fam. L èn voor de Zonnestraal-af- deeling een korte vreugde zijn, want dezer dagen bleek, dat busje met inhoud waren verdwenen en blijkbaar in handen waren overgegaan van een „klant". Zijn hand deerlijk ontveld. Terugkomende Vrijdagavond per rijwiel van het werk, kwam de heer T. te Slootdorp aan den Wester Terpweg door een ongelukkige samenloop van om standigheden, danig met zijn hand in het voorwiel, sloeg over het stuur en bleef aanvankelijk door de emotie liggen. Dr. Hoogkamer, telefonisch gewaarschuwd, ver leende zeer spoedig assistentie door verbinding der ontvelde lichaamsdeelen. Het ongeluk liep naar om standigheden zeer goed af, terwijl het rijwiel licht werd beschadigd. Onder de kipkar. Bezig zijnde grond te vervoeren per kipkar in werk verschaffing, nabij „De Terp", geraakte de heer J. Hovink, woonachtig te Wieringen. Vrijdagmiddag door struikeling met zijn rechter been onder eep achter hem komende kar, welke niet meer kon wor den geremd. Dr. Hoogkamer, onmiddellijk gearri veerd, constateerde zware beenkneuzing en vervoer de de zwaar getroffene naar diens woning. Uit de goot gevallen. Het zevenjarig zoontje van den brugwachter van Ich, wilde een door het spelen op het dak terecht gekomen bal terughalen. Het ventje viel bij deze ver richting uit de dakgoot en brak een lichaamsdeel. Dr. Hoogkamer verleende assistentie. Een botsing. Een kindje van L. van Dijk te Slootdorp wilde nog j'uist even de straat oversteken, toen de motorrijder J. Bijpost passeerde. Een botsing was onvermijdelijk met het motorrijwiel, met gevolg, dat de kleine werd neergesmeten. Gelukkig liep dit ongeval met een hoofdwonde af, welke door den Wieringermeerarts werd behandeld. Opdracht bouw fundeering. Voor het maken fundeering en rioleering van 5 groote en 4 kleine hangars voor de bouwbur. „De Wieringer" is opgedragen aan firma A. Kingma en Zonen te Slootdorp. De kapconstructie is opgedragen aan N.V. de Vries Robbè en Co. te Gorinchem. Het in 4 schuren aanbrengen van veestalling en gierkelders is gegund aan A. Breed te Kolhorn. Voetbalvereeniging „Flevo". Programma voor Zondag a.s. Flevo 2Schagen 3, n.m. 1.30 uur. Flevo ISchagen 2, aanvang 3.30 uur. Uitstapje Brandspuitgasten. Het door onze brandweermannen gemaakte uit stapje naar de Wereldtentoonstelling te Brussel is onder genotvolle omstandigheden verloopen. Per HABO-bus werd het uit 21 personen groot zijnde ge zelschap vervoerd en met bestemming de onmetelijke stands te gaan bezien. Eveneens werd door het ge zelschap het ongeveer 20 K.M. achter Brussel liggen de Waterloo bezichtigd, met de historische monu menten en museums, een en ander onder leiding van den heer ten Bruggencate te Heiloo. Donderdagnacht pl.m. 3 uur arriveerden onze spuitgasten in hun heimat terug, na een genotvol uitstapje van pl.m. 40 uren. PREDIKBEURTEN WIERINGERMEER. Zondag 2 Juni. Ned.-Herv. Gemeente. Slootdorp: Geen dienst. Middenmeeer: n.m. 2.30 uur: Ds. Meihuizen, van Wie- ringen. Evangelisatie. Middenmeer, v.m. 10 uur: de heer Deen van Alkmaar Slootdorp, n.m. 3 uur: de heer Denenn, Wieringen. Ger. Kerk. Slootdorp, v.m. 9.30 u.: Cand. C. v. d. Vliet. Biddag nood der tijden. Slootdorp, njn. 3 uur: Leesdienst. Middenmeer, v.m. 9.30 uur: Leesdienst. Biddag nood der tijden. Middenmeer, n-m. 3 u.: Cand. C. v. d. Vliet. ANNA PAÜLOWNA Succes van „Kunst en Eer." De mandolineclub „Kunst en Eer" behaalde oo het concours te Hilversum in de tweede afdeeling een eersten prils met 163 punten. Hiermee stond de ver eeniging 12 punten boven de volgende vereeniging, die ook nog een eersten prijs kreeg en zelfs was haar puntental het hoogste van alle vereenigingen in alle afdeelingen. Er werd dan ook extra aandacht gevraagd voor haar optreden in den eere-wedstrijd, waarvoor 8 vereenigingen in aanmerking kwamen. Bij de-zen wedstrijd kreeg „Kunst en Eer" toen nog den vierden prijs. Een succesvollen dag dus voor de vereeniging, maar niet minder voor haar directeur, den heer J. Geluk. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 764 m.M. Temperatuur: 14 gr. C. is 54 gr. F. Wind: Noord. Verdere vooruitzichten: Bewolkt met tijdelijke op klaringen, in temperatuur weinig verandering. Terlep's Likdoorntinctuur, verhoogt de levenslust bij 't uur. Prij9 per flacon f 0.35. TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL. HOOGZ1JDE E 103. SCHAGEN, „De Tango" een derden prijs. De mondorgelclub „De Tango" behaalde, even eens onder leiding van den heer Geluk, in de derde afdeeling van het concours te Hilversum, een derden prijs met 119 punten. Tooneelwedstrijd „Ormenio". De Tooneelvereeniging „Ormenio" viert het volgen de seizoen haar 15-iarig bestaan met een tooneel- wedstriid, waarin behalve Ormenio nog vier ver eenigingen zullen uitkomen, en welke gehouden zal worden in Veerburg. Zwemclub. Aan de Kleine Sluis worden pogingen aangewend een zwemclub op te richten, die dan ingeschakeld kan worden in den kring, die reeds clubs te Schagen, Oudkarspel en Oude Niedorp omvat. De heer H. Jonker Hz. stelt zich beschikbaar voor het geven van inlichtingen. Geslaagd. De heer G. Kaak, klerk ten kantore van den Rijks ontvanger, slaagde dezer dagen voor het examen voor rijksklerk. Revue. Het Wieringer Revuegezelschap zal den tweeden Pinksterdag in Veerburg een opvoering geven van de revue: ,,'t Ligt er dik boven op", van M. J. Bosker, die op Wieringen al eenige malen volle zalen trok. Voor bijzonderheden zie men advertentie. K OE GR A S JULIANADORP. Naar ons werd medegedeeld hebben onbevoegden zich toearane verschaft tot de ververschingstent enz. van den heer K. de Bokx. staande voor den ingang van de „Donkere Duinen" aan den Strooweg. Blijk baar zullen dat wel eenige kwaiongens geweest zijn, want vermist werden wat chocoladerecpen en ecnig wisselgeld, terwiil cigaretten enz. onaangeroerd ge bleven zijn. Door de politie wordt een onderzoek' naar de bedrijvers van deze ongepaste vrijmoedig heid ingesteld, al moeten wii er aan toevoegen, dat het toch zeer ongewenscht is om geld in zulke ge legenheden achter te laten. Radio bracht uitkomst. Donderdagavond is er een slangenlbewaarder ln een theater van de Fransche koloniën op de Brus- selsche tentoonstelling door een brilslang gebeten. Men bracht den man. een 65-iarigen Tunesiër, on middellijk naar een nabijgelegen ziekenhuis, waar men echter niet over het noodlge serum beschikte, om hem het leven te kunnen redden. Draadloos is toen door den Belgischen radio-omroep een s.o.s.-be- richt uitgevonden, dat door de directie van den Ant- werpschen dierentuin kon worden opgevangen. Twee uur later was de noodige hoeveelheid serum te Brus sel aangekomen en kon de ongelukkige daarmee worden ingespoten. Gistermorgen bleek ziin toe stand zeer bevredigend te ziin. SCHAGEN, 29 Mei 1935. Aangevoerd: 82000 kipeieren. Prijs: 54-56 Kg. f 2.10-2.20, 56-58 Kg. f2.15—2.25, 58-60 Kg. f 2.20-2.25, 60-62 Kg. f 220-2.35, 62-65 Kg, f 2.352.60, klein f2. 3000 Eendeieren f 1.65—1.70. HOORN, 29 Moi 1935. 5 stapels kleine Fabriekskaas flS, 8 stapels kleine Boerenkaas f14. Aangevoerd: 13 stapels, wegende 8691 Kg. Handel matig. KAASMARKT ALKMAAR. Aangevoerd 61 stapels, zijnde 155.000 kg.: fabrieks- kaas kleine f 14.per 50 k.g.: fabriekskaas com missie f 11.— per 50 kg.; Boerenkaas kleine f13. per 50 kg. Handel matig. ALKMAAR, 31 Mei 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren ln totaal' 61 stapels, wegende 155000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 44 sta pels kleine f 14; 3 stapels Commissie f 11, Boerenkaas: 14 stapels kleine f13. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 31 Mei 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln to taal 32 H.L.'s aangevoerd, als: 1 III. gerst chev. f5? 2 Hl. haver f6.70; 12 Hl. boonen, w.o. bruine: f 12.75 14, citroen f815 en witte boonen f 13.50—16; 4 Hl, blauwmaanzaad f 12.50—14; 12 H.L. erwten, w.o.t groote groene f 12 en grauwe erwten f8—12, alles per 100 Kg. Handel goed. AMSTERDAM, 31 Mei. Aardappelen. (Bericht van den makelaar Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f4.505, id. blauwen f4.50 —5 id. roodstar f3.9ö4, id. Bevelanders f3.50—4. IJ- polder Bevelanders f2.60—3 per 70 Kg.; Nieuwe Malta f 16.50—17.50 per 100 kg.; Friesev.* roodstar f3.90— 4 per 70 kg. DEN HELDER, 29 Mei. Aangevoerd: 26330 kipeieren, 406 eendeieren. 48-51 Kg. f 1.95, 52-54 Kg. f 2-2.20, 55-57 Kg. f2.10— 2.40, 58-60 Kg. f2—2.40, 61-63 Kg. f2.40—2.50, 61-67 Kg. f 2.50-2.60. Eendeieren f 1.50—1.70. ALKMAAR, 31 Mei. Aardbeien 10—25 cent per doos; andijvie f 11.80, bloemkool I f 8—13.50, II f 4—7, kropsla f 1—3.80, komkommers f 4—9.50 per 100 stuks, asperges f 12— 20, prei f 3.305.20, rabarber f 1.504, raapstelen f 0.70—1.60, radijs f 0.60—2.50, selderie f 1.50—3.80, uien f 1.80, wortelen f 3—8.50 per 100 bos, peterselie f 2.60 per 100 bos, postelein 16—24, spinazie 16—33 et. per bak, peulen f 35, snijbooncn f 17—27, tomaten f 1011 per 100 pond,

Schager Courant | 1935 | | pagina 11