De Ossche misdadigers. De Fokkers wachten op 0! Ce medeplichtigen steeds meer in het nauw. Werkgevers achter de Regeering. ORKAAN TEISTERT BULGARIJE. AFSCHEID AAN MEI. SPORT. RUSSISCHE EXPEDITIE NAAR DE NOORDPOOL. OM DE SCHATTEN VAN DE „LUSITANIA". Uit 3 de OMGEVING DE „JONGE TOON DE SOEP" LEGT BEKENTENISSEN AF. EEN ONDERNEMER IN BRANDEN GEARRESTEERD. Nu na zooveel jaren van hardnekkig stil zwijgen de voornaamste Ossche misdadigers eindelijk hun hart voor de politie hebben uit gestort, wordt de situatie voor degenen, die zij als hun medeplichtigen hebben aangewe zen, steeds hachelijker. Een van hen, A. H., bijgenaamd de jonge Toon de Soep, die volgens verklaringen van „de Rut" een werkzaam aandeel heeft gehad aan den overval met berooving te Uden en door de politie van meer mis drijven wordt verdacht, is uit de strafgevangenis in Den Bosch, waar hij is gedetineerd wegens een in braak te Schaylc, naar de marechaussee-kazerne te Uden overgebracht. Het was niet te verwachten, dat deze misdadiger, bij wien de zwijgzaamheid een twee de natuur was geworden, het hem ten laste gelegde zou toegeven. Dag en nacht is opperwachtmeester van der Beek, commandant van de brigade der Koninklijke Mare chaussee te Uden, bezig geweest om ook H. tot een bekentenis te brengen. Tenslotte begon ook deze ver dachte te wankelen. Toen hij gisteren naar het huis je van de familie Bouwmans, waar de overval is ge schied, was overgebracht, capituleerde ook dit lid van de beruchte Ossche bende en hij legde ter plaatse een volledige bekentenis af. Zijn zondenregister blijkt evenals dat van de ande ren uitgebreid te zijn. Volgens zijn verklaringen heeft hij deelgenomen aan den overval met berooving en geweldpleging te Oyen. Verder heeft hij een actief aandeel gehad in de overvallen met roof te Maria- heide en Veghel en voorts heeft hij zich schuldig ge maakt aan diverse brandstichtingen en diefstallen. In verband met het verdere onderzoek blijft de ver dachte voorloopig nog opgesloten in de marechaussee kazerne te Uden. De volkomen nederlaag, welke het geboefte heeft geleden, heeft in deze streek niet alleen groote voldoe ning en opluchting teweeg gebracht, doch thans is ook bij de bevolking de angst voor wraak van de bandieten verdwenen, zoodat men nu vrij uit ver klaringen tegenover de politie durft af te leggen. Een en ander vergemakkelijkt natuurlijk in sterke mate het onderzoek en meer feiten, die men vroeger uit vrees voor mogelijke wraak niet durfde aangeven, ko men thans de politie ter oore. Nochtans is men niet aan het einde van de onthullingen, welke elkaar in verrassend snel tempo opvolgen. Gisteren heeft de Koninklijke marechaussee te Uden wederom een opzienbarende arrestatie verricht Opperwachtmeester van der B. had zooveel bezwa rend materiaal gevonden tegen zekeren J. C. uit Til burg, dat hij kon overgaan tot arrestatie van dezen man. De aangehoudene, die vroeger stationschef van de Nederlandsche spoorwegen te Uden is geweest en thans als verzekeringsagent te Tilburg woonachtig is, blijkt met de Ossche bende in contact "te hebben ge slaan. Nadat C. eenige jaren geleden wegens een vergrijp door de Nederlandsche Spoorwegen was ontslagen, vestigde hij zich te Uden als verzekeringsagent. Door zijn eigenaardige praktijken kwam hij verschillende malen met de politie in aanraking, totdat hem te Uden do grond onder de voeten te warm werd en hij naar Tilhurg verhuisde. De aan lager wal geraakte man had er belang bij, dat de roode haan in deze streek kraaide, immers, hij trad ook op als expert. Voor zijn bemoeiingen inde hij dan een zeker per centage als expertise-kosten. Het mag dan ook als een vaststaand feit worden aangenomen, dat hij de lie den van het Ossche milieu als betaalde brandstich ters in zijn dienst had. De verdachte is in de marechaussee-kazerne te Uden opgesloten. Door zijn onwaardige praktijken wordt liet groote aantal branden, die elkaar te Uden en omstreken in schier ongelooflijk snel tempo op volgden, voldoende verklaard. De beide arrestanten van D. en van S. uit Uden, die, zooals wij reeds hebben gemeld, wegens herhaal de inbraken en diefstallen in de marechaussee-ka zerne waren ingesloten, zijn daar nadien nog danig aan den tand gevoeld. Er kwam nog aan het licht dat de beide mannen, die ter plaatse als expediteurs optraden, zich des nacht op onrechtmatige wijze ben zine verschaften uit langs den weg staande benzine pompen. Het tweetal is gisteren gevankelijk naar Den Bosch overgebracht, waar zij in het huis van bewaring zijn opgesloten. Men verwacht nog meer arrestaties. Tragische oogenblikken in de marechaus seekazerne te Oss. Ceelen sprak onder de last van zijn wandaden. In aansluiting aan onze mededeeling in het num mer van Woensdag over de bekentenis van den gevierden wielrenner en misdadiger, J. Ceelen, lezen wc in de „Prov. 's Hert. Crt." nog de volgende bij zonderheden. C., die eenige maanden had gezeten voor een roof overval te Deurne, doch daarvan wegens gebrek aan bewijs werd vrijgesproken, werd opnieuw in hech tenis genomen. Urenlang werd de jongeman in verhoor genomen. De politie kreeg daarbij medewerking van kennissen Verbond doet beroep op verantwoorde lijkheidsgevoel van de Kamer. Meer reëele bezuiniging blijft geboden. Het Nedcrlandsch Verbond van Werkgevers heeft een uitvoerig adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin liet, met betrekking tot het bczuinigingsont- worp, verklaart zich onvoorwaardelijk achter de re geering te stellen, hoewel het niettemin van meening blijft, dat meer reëele bezuinigingen zijn geboden en dit ontwerp nog een teveel aan verschuiving van lasten inhoudt. Noode, zoo wordt, in dit adres betoogd, wordt in het ontwerp gemist elke aanwijzing, dat het kosten- en lastenpeil ook in de gemeenten en met name de grootste op meer energieke wijze dan tot nu toe, naar beneden zal worden gehracht en een voldoende aanwijzing, dat de regcering alles zal nalaten wat liet. zich voltrekken vair het aanpassingsproces in de vrije maatschappij kan vertragen. Een krachtig beroep wordt gedaan op het verant woordelijkheidsgevoel van de leden der Tweede Ka mer, 0111 de regcering in haar streven naar herstel «van liet financieel evenwicht te steunen. en familieleden van C., die hem eveneens op het hart drukten toch te zeggen waarom hij de misdaad pleegde. En zoo werd C. opnieuw voor de laatste maal thans naar de kazerne te Oss overgebracht. Het zou de laat ste keer zijn dat hij ontkennen kan den moord ge pleegd te hebben. Overstelpt met bewijzen, gebukt onder don ondra- gelijken last van zijn wandakd, barstte C. tenslotte in snikken uit en bekende den moord op zijn vroege- ren vriend van der Pas te hebben gepleegd. Van dat oogenblik af scheen het of men een ander mensch voor zich had. Van nu af stond daar niet meer de kloeke, athletische gestalte van een gevierd wielren ner, gehuldigd en met bloemen bestrooid door „zijn publiek". Thans stond daar nog slechts een gebroken man ,die in een vloed van tranen de politie volledig bekende. Ik heb een mensch gedood. Dat is de groo te suggestie die C. eindelijk, eindelijk de baas is ge worden en hem tusschen de nauwe muren van zijn cel tot nadenken heeft gebracht. De cel en het over stelpend bewijs der politiemannen hebben het gewe ten wakker geschud en nu* bekent deze man, een jongen nog schier, den moord op zijn vriend en hij bekent het hoe en waarom en weer is het de geschie denis, die zich herhaalt. C. verklaarde in zijn bekentenis o.m. dat hij, sterk onder den invloed van vrouw v. d. P., geruimen tijd met het moordplan had rondgeloopen, maar niet wist hoe het uit te voeren. Tenslotte rijpte het plan v. d. P. een leugen op de mouw te spelden en hem, onder voorwendsel van een goeden overval of om te gaan zien naar gestolen eenden, het veld in te lok ken en hem dan neer te steken. C. heeft echter kort voor de uitvoering van zijn misdaad een revolver gekocht en daarmede op den avond dat v. d. P. der- lig jaar werd, koelbloedig verschillende schoten op hem gelost, na den ongelukkige te voren op sluwe wijze vóór hem uit te hebben doen gaan om hem zoo in den rug te treffen. De jeugdige dader onthulde nog dat hij koelbloedig had gewacht tot v. d. P. den laatsten adem uitblies, en bovendien daarna bij het lijk nog eenige minuten was blijven staan, of het geluid der schoten wellicht aandacht had getrokken. Daarna was hij naar huis gespoed en had zich te bed begeven. De koelbloedigheid waarmede hij deze en andere volgende misdrijven heeft bedreven, is in schrille te genstelling met het berouw, dat zich thans overwel digend van hem heeft meester gemaakt Onophou delijk roept C. nu om familie v. d. P. en smeekt haar vergiffenis. En C., murw nu, bekende nog meer en wees zijn medeplichtigen aan van de roofovervallen die na derf moord op v. d. Pas het land in opschudding bracht Dit alles bekent nu deze man en op hetzelfde oogenblik rukt een overvalauto van de marechaus sees uit, om een uur later terug te keeren met de medeplichtigen, die van hun bed werden gelicht of van het werk zijn gehaald, zwaar geboeid en verbijs terd dat na zoovele maanden en jaren 't geheim schijnt opgelost tc zijn en de celdeuren zich in het nabije verschiet voor hen openen. Kon zijn schoenen niet dichtrijgen. Rheumatische pijnen nu volkomen verdwenen. Hier hebt ge het voorbeeld van een man, wiens boen gezwollen en uiterst pijnlijk was. In één maand waren zijn klachten volkomen verdwenen. Ziehier zijn brief: „Uw Kruschen Salts heeft mij meer goed gedaan dan eenig ander middel. Mijn rechterbeen deed mij steeds pijn, soms meer, soms minder en dat bleef zoo gedurende de laatste 5 jaren. Mijn been was ge zwollen en steeds pijnlijk, maar na één maand Kru schen Salts gebruikt te hebben voelde ik mij een ander mensch. De pijnlijkheid verdween, tegelijk met de zwelling. Voordat ik met Kruschen Salts begon, kon ik mijn schoenen niet dichtrijgen, terwijl ik er nu, na een maand, niet de minste last meer mee heb. Ik schrijf U om U te zeggen, dat ik..- Kruschen Salts als het beste middel beschouw, dat ik ooit genomen heb." G. A. P. Wanneer ge snelle en afdoende verlichting van Uw rheumatische pijnen wenscht, begin dan morgen of beter nog vandaag, met Kruschen Salts. De 6 verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts be staat, zorgen door de aansporende werking op lever, nieren en ingewanden, dat urinezuur en andere op gehoopte afvalstoffen, die het bloed verontreinigen, en de oorzaak der pijnen zijn, langs de natuurlijke kanalen volkomen uit 't lichaam worden verwijderd. IVIet het wegnemen der oorzaak verdwijnen tevens de pijnen, terwijl tegelijkertijd Uw geheele gezondheids toestand enorm zal verbeteren. Weg de rheumatische pijnen en stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en fl.60 per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. Daken van de huizen gewaaid. Naar uit Sofia gemeld wordt, heeft dè laatste daeen boven geheel Bulgarije een hevige orkaan gewoed. In een voorstad van Sofia ziin drie hui zen verwoest, terwijl in de hoofdstad van verschei dene huizen de daken zijn afgewaaid. Overal ondervindt het verkeer groote stagnatie. Ook Hongarije door hevig onweder ge teisterd. Ook "de omgeving van Kocskenet in Hongarije, dat bekend is door de export van fruit en groente, is geteisterd door een verschrikkelijk onweer, dat met zwaren ha-gel gepaard ging. Een half uur lang vie len hagelsteenen ter grootte van walnoten en kip peneieren neer. Straten en velden waren bedekt met een laag ijs- brokken ter dikte van 15 c.m. In de stad werden omstreeks dertigduizend ruiten door de hagelstee nen vernield. Verscheidene personen werden door de reusachtige stukken ijs gewond evenals veel op het veld loopende diren. Uiteraard is de schade in tuinen en akkers buitengewoon groot. Voorzoo ver tot dusverre kon worden vastgesteld werden meer dan 100.000 bebouwde stukken grond geruï neerd. Alle te velde staande gewassen zijn ver woest. z Hevig onweer in Hongarije. Een groote menschenmenigte liep heden te hoop voor het raadhuis dei' stad. waar zij wanhopig om hulp riep. De burgemeester is naar Boedapest ge gaan om hulp van de regeering te vragen. De scha de, die d-* stad geleden heeft, wordt geschat op 20.000.000 pengö. Ook uit andere deelen des lamds komen berichten binnen over schade door onweer, lil Szentes viel eveneens enorme hagel. Ook hier werd in een omgeving van 30 k.m. alle tarwe, mais en gerst vernield. De wanhopige bewoners hebben zich tot de regeering gewend om hulp. Zog, Meimaand, nu j' ons gaat verlaten, En voor een jaar weer afscheid neemt, Wou 'k graag eens even met je praten, Je deed zoo wonderlijk en vreemd! En zoo het gaat bij alle dingen, Nu zijn je dagen dan voorbij, Maar, wat de dichters mogen zingen, Je was toch eigenlijk geen Méi! Want, o. wat deed je koel en nukkig, Haast daag'lijks viel je uit den toon, Je maakte ons niet recht gelukkig, Dat zijn we niet van je gewoon! In plaats van bij 'n poëtisch plasje Zocht ik mijn heil bij anthraciet, En 'k zong, al bibb'rend in mijn jasj" Een wat verkouden lentelied! Uit naam van alle Nederlanders Betuig ik hier mijn grooten spijt, Het is gebeurd en 't is niet anders, Maar jammer van je gouden tijd! Want al je milde, lichte weken, Vol kleurenpracht, van hier en daar, Zijn steeds tot èen herkennings-teeken, En d'alleraiooiste van het jaar! En dan, er waren zooveel wenschen Voor nieuwe vreugde, nieuwe kracht, Door zooveel zwakke, stille menschen In groot vertrouwen afgewacht! En, Mei, als j' alles goed wilt maken, Nadat je zelf bent heengegaan, Leert dan de maand, die nu gaat komen, Die wenschen liefderijk verstaan!' Mei 1935. KROES. (Nadruk verboden). Pleiziervliegen boven Hollands Noor derkwartier en Friesland. De K.L.M. op De Kooy. De K.L.M. komt op bezoek in Den Helder. Wan neer van 1 tot en met 10 Juni „de Retmavi" gehou den wordt, zal de K.L.M. op de ten toon steil ine zijn én in de lucht Gedurende alle tien dagen staan de Fokkers van de K.L.M. klaar op De Kooy om rond vluchten te maken, boven Den Helder niet alleen, maar ook naar den Frieschen kant De belangstelling voor de luchtvaart is in de noordpunt van Noord-Holland en ook aan de andere ziide van het IJsselmeer de laatste jaren sterk toe genomen. De Alkmaarsche en de Friesche plannen voor den aanleg van een vliegveld bewijzen het Doch tot heden konden deze gebieden nog niet bij het binnenlandsche luchtnet aangesloten worden en zeker zullen velen van de thans geboden bijzondere gelegenheid om te vliegen gaarne gebruik maken. Mochten er Friezen zijn, die beweren, dat De Kooy nu niet zóó naast de deur is. dan moeten we dit beslist tegenspreken. We hebben den afsluitdijk, die Friesland met West-Friesland vereenigt;- komt over den brug over den dijk liever gezegd en Den Helder is vlak bij. Met zijn belangwekkende tentoonstellin-g én de gelegenheid tot pleziervliegent Een vlucht boven Den Helder en onmiddellijke omgeving, hétgeen naai' verkiezing Callantsoog, Den Hoorn, Huisduinen, Julianadorp. Oude Sluis, Westeinde, Westerland of Wieringerwaard kan zijn, kost slechts vier gulden. Weinig streken in Neder land zijn zoo mooi en belangwekkend uit de lucht gezien, als juist Den Helder en omgeving. Van Hol lands Noordkaap met ziin havens en vestingwer ken kijkt de luchtreiziger Zuidwaarts over zee en duinen tot ver langs de kustlijn. Aan de noordzijde is er het grootsch panorama van 't Marsdiep met Texel en ziet men de branding op de zandbanken, waar de Heldersehe redders zoo menig schip in nood te hulp gekomen ziin. Ook de Waddenzee, de Wie- ringerrmeer en de Afsluitdijk ziin uiterst merkwaar dig uit de lucht gezien. Natuurlijk kaai men voor iets meer geld ook ver dere vluchten maken en wel boven alle dorpen in Hollands Noorderkwartier tusschen Alkmaar. Hoorn en Enkhuizen en Texel en ook naar den overkant boven de provincie Friesland. LANDSKAMPIOENSCHAP. Op Hemelvaartsdag heeft een tweetal wedstrijden plaats gevonden, die beide zeer hebben bijgedragen tot de bepaling van het definitieve eindresultaat. P.S.V. sloeg Ajax in Amsterdam met 3—2. In deze match was Ajax wel zeer ongelukkig met uitvallers in haar voorhoede. Reeds kort na het begin moesten Van Reen en en Roeg nl. al vervangen worden. D*- P.S.V.-oveiwinning is niet zoozeer aan de achterhoede te danken dan aan de voorhoede. Van RunLaneg- ger vormden lang geen safe backstel. De aanval daarentegen was weer prima. Door deze nederlaag is Ajax zoo goed als zeker uit geschakeld. P.S.V. heeft de kans voor het grijpen. Velocitas won in Groningen met 4—1 van D.W.S. Dat lijkt echter meer dan het is geweest. Weliswaar was Velocitas over alle linies beter, het uitvallen van Caldenhove en Melchers was er toch wel de grootste reden van dat de cijfers zoo hoog opliepen. D.W.S. staat definitief onderaan. P.S.V. 5 4 10 19—9 9 Go Ahead 5 2 2 1 9—9 6 Ajax 3 0 3 7—8 6 Velocitas 5 2 1 2 9—6 5 D.W.S. 7 0 2 5 3—15 2 READING IN ONS LAND. De Engelsche prof-club speelde Dinsdagavond te gen een Zwaluwen-elftal te Rotterdam (verloren met 3—1) en Donderdag tegen een ander Zwaluwen-elftal (waarin Mol van K.F.C.) en speelden met 0—0 gelijk. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 1 bracht Donderdag haar tegenbezoek bij M.F.C. Zij was feitelijk aan haar eer verplicht geweest, om te winnen, hetgeen echter niet gelukte. De Medem- blikkers bezaten een stoere snelle ploeg, die zich niet zoo maar liet overrompelen. Waar B.K.C.'s achter hoede bovendien niet zoo safe was, werd de einduit slag ha verlenging 2—2. Het was een gevarieerde sportmiddag in Medem- blik. En zoo kwam er naast voetbal ook wielrennen en athletiek op tafel. De B.K.C.'ers namen op verzoek ook deel aan de hardloopwedstrijden en zoo pikte keeper Cor Prins even de eerste prijs 100 M. in! Een gevormde estafette-ploeg werd door die van M.F.C. geslagen. Derde was „Sparta" te Medemblik. B.K.C. weerde zich dus verdienstelijk. Onderzoek naar het bestaan van het Gilleseiland. MOSKOU. De Russische regeering treft op het oogenblik de voorbereidselen tot een Noordpoolexpeditie. Deze ex peditie zal een tocht ondernemen naar de verst af gelegen noordelijke regionen, die voor een gedeelte zelfs nog niet in kaart zijn gebracht. Als expeditie schip zal de ijsbrekcr „Swedow" dienst doen, terwijl de leiding van de geheele onderneming zal berusten bij George Oesjekof, een medewerker van den be kenden poolreiziger professor Otto Schmidt, die het vorige jaar het bevel voerde over de bekende Tsjel- joeskinexpeditie. Als uitgangspunt voor de tocht heeft men Archangel gekozen, terwijl het tijdstip van vertrek nog in dezen zomer zal liggen. Van de Dwinabaai uit zal de „Swedow door de Witte- en de Barentszee koers naar Spitsbergen kiezen. Het eigen lijke doel van de expeditie is het noord-westelijk van Spitsbergen gelegen gebied tusschen den 81sten en 82sten breedtegraad. Men denkt dat deze onderzoe kingen ook uitsluitsel zullen geven over den in vloed, die de beweging van het pakijs van deze stre ken op de zuidelijker gelegen zeeën heeft, waar zoo als bekend de nieuwe scheepvaartlijn dwars door de Noordelijke IJszee zal worden gelegd. Men gelooft, dat een betere kennis van de ijsbewegingen van groot nut voor de veiligheid van het scheepvaartver keer op deze route zal zijn. Na een kort oponthoud op Spitsbergen zal de „Swedow" naar het noord-westen koers kiezen en de zone van het Groenlandsche pakijs invaren. In de laatste jaren hebben slechts twee schepen deze stre ken bevaren: „Nansens Fram" en het expeditieschip van George Swedow de „Anna". Iets ten oosten van dit gebied moet zich ook het zoogenaamde Gilles- land bevinden, waarvan echter nog niet is vastge steld, of het inderdaad bestaat, of dat men hier slechts met een pakijsgordel te doen heeft, die door den Engelschen zeevaarder, waarnaar het land ge noemd is, bij vergissing voor vast land is gehouden. Later zou nog een andere Engelschman, Worsley, het land gezien hebben, evenals eenigen tijd later de Rus Makafof. Geen van beiden is echter op Gilles- land geland. De Russische deskundigen en geogra fen twijfelen daarom nog steeds aan het bestaan van dit eiland. Men hoopt nu dat de „Swedow-expe- ditie" een duidelijk antwoord op de vraag van het al of niet bestaan zal kunnen geven. Nieuwe bergingspogingen. GLASGOW. Door de werf van W. Beardmore Co. te Dalmuir wordt op het oogenblik in opdracht van de „Argo- naut Corporation Ltd" te Londen een expeditie voor het onderzoek naar het aan de Iersche kust gezon ken schip van de Cunardlijn „Lusitania", met mo derne bergingsgereedschappen en fotografische appa raten uitgerust. Het vaartuig zal de volgende maand naar Ierland vertrekken om daar de werkzaamheden aan het wrak te beginnen. Voorloopig wil men slechts de plaats van het wrak uitvinden, waarvoor men gebruik zal maken van een nieuw soort een mans onderzeeboot. Heeft men het wrak gevonden, dan zal men in de eerste plaats uit de brandkasten van het schip historische documenten en andere waardevolle zaken trachten te bergen. Bovendien zal men het wrak filmen. W I E H 1 N G E N Wielerclub „Wieringen". Woensdagavond jl. vergaderde de Wielerclub „Wie- ringen" in haar clublokaal Hotel Centraal van den heer S. Kaan. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer J. J. Bosker, de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. doet hierbij tevens de uitslag der competitie. Deze is als volgt: D. Klink 21 p., H. Meijer 16 p., C. Hegeman 13 p., H. Ottens 10 p., S. Lont 10 p., C. Korshuizen 10 p., M. Deijkers 10 p. Hierop volgden nog eenige met minder punten. De notulen, welke werden voorgelezen door den heer L. Noorden, werden onveranderd goedgekeurd. Daar alle rekeningen nog niet binnen zijn, kan er geen rekening en verantwoordig gedaan worden, dit zal echter de volgende maal plaats hebben, Spr, zegt echter dat de kas in goede conditie verkeert. Zondag a.s. te 10 uur zal er weder een trainingsrit gehouden worden. Het bestuur komt hierna met het voorstel om de nieuwe werkende leden, welke zich vanaf heden op geven, een inleggeld van f 0.50 te heffen. Wordt aan genomen. Voorts verzoekt het bestuur aan de leden, om toch vooral op de trainingsavonden aanwezig te zijn. Voorzitter wenscht de heeren Klink, Deijkers en Korshuizen, welke Dinsdag a.s. naar Noord-Brabant gaan, om daar aan .een wedstrijd mee te doen, veel succes. Dit gezegde ontlokte, zooals begrijpelijk, een hartelijk applaus. Ook wij wenschen deze jongens in Noord-Brabant veel succes. Aan de tegenwoordige wedstrijdcommissie, bestaan de uit de heeren C. Omis en K. Rotgans' (welke dank worden gebracht voor hun werkzaamheden) worden toegevoegd de heeren Cornelissen, J. Doesburg Ruys en als plaatsvervanger de heer Alb. Duijnker. Na de rondvraag, welke eenige huishoudelijke be sprekingen opleverde, sluit de voorzitter de verga dering, de aanwezigen dankend voor hunne aanwezig heid. Aanwezig waren pl.m. 25 personen. Doordat kinderen met lucifer speelden, geraakte j.1. Woensdagmiddag een oude vrachtauto achter garage S. Asjes te Hippolytushoef in brand. Het he vig brandende vehikel bracht de geheele buurt in beroering. Met een slang op de waterleiding werd he<t vuur gebluscht. De muziekvereeniging „Harmonie" alhier, dir. de heer P. Kreijger, heeft op het nat. Muziekconcours te Winkel op Hemelvaartsdag j.1. in de eereafd. fan fare een eersten prijs behaald met 164 p. Benevens in den eerewedstrijd een 2en prijs met 76 p., zijnde het hoogst aantal behaalde punten op dien dag. OUDE N1EDORP Goedgekeurd. Door Gedeputeerde Staten werden eoedgekeurd de verordeningen op de heffing van 40 opcenten op de Vermogensbelasting en op de heffine van 100 opcenten op de hoofdsom van de iremeente-fonds- belasting voor het belastingjaar 1935/'36.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14