STOFZUIGER Arrgndissements-Reclitbank VELO te Alkmaar. Droevig ongeval. DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS - BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. Alkmaar. VOOR DE VARIATIE WEER EENS EEN PAAR ALKMAARSCHE STRAATROOVERS. Het werd waarlijk tijd dat weer eens een paar Alk maarsche leden van het edele gappersgilde voor de 's rechtbank's aanschijn verschenen! Heden trad dan ook, behoorlijk geëscorteerd door de rijksveldwacht, de 19-jarige thans gedetineerde arbeider Lodewijk Buter, voor de zondaarsbank, ten einde zich te verantwoorden wegens diefstal van een rijwielbelastingplaatje op 15 Maart, eigendom van den N.S. conducteur J. Agenant, alsmede op 23 Maart van een rijwiel dat het eigendom was van den con ducteur Agenant. Voorts was nog ingepikt een rij wiel van een anderen treinemployé Bordewijk. Een en ander in vereeniging met zijn vriend Mathijs v. H., met wien nader zou worden afgerekend. Deze heeren hadden namelijk tot terrein hunner operatiën gekozen een perron van de Nederl. Spoor wegen te Alkmaar. De hierboven gemelde feiten werden door Lodewijk toegegeven. Op 7 Januari was deze snaak wegens diefstal van peren uit den tuin van St. Augustinus te Alkmaar, veroordeeld tot slechts 10 gulden boete of 10 dagen. Tot dank voor deze clemente behandeling ging me neer echter door met stelen en ontpopte zich dus als een formeele misdadiger, afdeeling vermogens delic ten. De Officier stond dus ver van sympathiek tegen over dit sujet en eischte 1 jaar gevangenisstraf. Mr. v. d. Loos, verdediger, liet het feit als vast staand onbesproken, doch wenscht met betrekking tot de strafmaat zijn pleidooi tot, de volgende zaak tegen zijn cliënt aan te houden. Alkmaar. DE TWEEDE GAP-DUETTIST. Hierop verscheen in dezelfde treurige conditiën als gedetineerde rampasser de 18-jarige slagersknecht Math. Petr. v. d. H., de medeplichtige, of liever heler, van de verdachte in de vorige zaak. Het rijwiel plaatje behoorde aan conducteur v. d. Kamp en nier aan Agenant, wat bij deze door ons wordt gerectifi ceerd. Ook deze snurker, die zeer elegant met zijn handjes in zijn broekzakken binnen kwam stappen, erkende de hem te laste gelegde feiten. De heer Wiggers, ons reclasseering-orakel, werd eveneens geraadpleegd en adviseerde voor Lo Buter een voorwaardelijke straf en voor Thijs eveneens een voorw. veroordeel ing, doch hier met opzending naar het „Hooge land" hoewel 't een riskant geval was. De heer Officier achtte het onpaedagogisch deze jongeling zonder meer naar een landkolonie te zen den en requireerde 10 maanden gevangenisstr., doch gemeleerd in 50 procent voorw. en 50 idem onvoor waardelijk. Hierop kwamen de heeren verdedigers aan het woord en de eerste, Mr. Scholten voor Thijs, welke jurist pleitte geheel voorw. met aftrek voorarrest. LODEWIJK WAS NOG NIET UITGEPRAAT. Hierop verscheen opnieuw de heer Lodewijk B. ten tooneele aangezien hij ook nog op zijn kerfstok had. diefstal van een damesrijwiel, toeljehoorend, althans bereden, aan de 13-jarige C. L. Wisse, welk karretje hij op 19 Maart vanuit de binnenplaats der „Harmo nie" had weggepikt. Ook in deze zaak bekende Lode wijk en adviseerde de heer Wiggers een voorw. ver oordeeling. Door. den Officier, die niets voelde voor een voor waardelijke straf, gaf zulks al bij voorbaat te kennen en requireerde thans 2 maanden gev. Natuurlijk kon mr. v. d. Loos zich met dit requisi toir niet vereenigen, hoe ernstig pleiter zelf het feit ook taxeerde. Pleiter hoopte dat de rechtbank er toe zou overgaan in casu een voorw. straf op te leggen in beide strafzaken. De Officier dankte voor repliek. EEN BEDRIEGELIJKE BANKBREKER. De 41-jarige veehouder Maarten St. (aanvankelijk dedetineerd), uit N. en Z. Schermer, thans te Alk maar wonende, die in staat van faillissement was ver klaard, stond terecht wegens wederrechtelijke ont trekking aan de faillieten boedel van 8 a 900 gulden, door dit bedrag niet te verantwoorden aan Mr. Be- lonje, die als curator was aangewezen. Verdachte had f 800 overhandigd ter bewaring aan den getuige Pieter Kieft, met het doel meubelen en andere huish. inventaris te koopen. Getuige Beentjes noemde verdachte een braaf man en door den heer Wiggers werd geadviseerd een voorw. straf, tegen dezen zwakken broeder, zonder bijz. voorwaarden. De officier had een minder helderen bril opgezet en beschouwde verdachte eigenlijk als een bedrieger, wat bleek uit zijn geknoei, om de belangen der schuldeischers te benadeelen. Hij achtte een ernstige straf noodzakelijk, 'n straf, die preventief zou kun nen werken. Mede op grond van het maatschappelijk belang requireerde de officier dan ook 8 maanden onvoorw. Mr. Leesberg, die zich had belast met de verdediging vermeende dat de voorloopige hechtenis al voldoende preventief had gewerkt, gewaagde in gloedvolle woor den over den nood van den boerenstand en de moei lijke omstandigheden van zijn cliënt, reden waarom hij concludeerde alzoo een voorw. veroordeeling. Geen repliek. OPNIEUW EEN BEDRIEGELIJKE BENADEELER. De 24-jarige ex-handelaar in rijwielen Willem Ger. Fr. te Helder was, zooals men het wel noemt, door de ton gezakt en had in den nacht van 11 op 12 Dec. j.1. een reuze hoeveelheid banden en onderdeelen van rijwielen, alsmede 1 rijwiel aan de boedel onttrok ken en overgebracht naar Schagen. Bij de verificatie door Mr. Prins te Alkmaar, in qualitiet van curator werden dus deze artikelen niet opgegeven. Verdachte was ontslagen bij de marine en had niet het minste verstand van zaken doen, o.m. had hij 250 fietsen in huurkoop uitstaan en was over het algemeen een rare scharrelaar, die echter niet bepaalden een on- betrouwbaren indruk maakte. De heer Egbertus Bos, rapporteur der Chr. Prot. reclasseeringsvcreeniging, adviseerde een voorw. ver oordeeling met de hier onvermijdelijke bijz. voorw. Door den officier, die weinig voor dit soort verdach ten voelde, werd evenwel 8 maanden onvoorw. gev. gevorderd. Helder. EEN LINKE JONGEN. De 26-jaxige keurig gekleede en uiterst gunstig uit ziende schilder Jan Nic. L., geboren te Egmond a.d. Hoef en wonende te Helder, thans logé in het Huis van Bewaring te Alkmaar, had te Helder een schil derwerk aangenomen, doch was niet in het bezit van de noodige Nervus Rerum, om dit karwei tot een goed einde te brengen. Hij vervoegde zich ten dien einde bij den penningmeester eener spaarkas te Twisk, den heer Jacob Pijper, om f 500 voorschot, wat men hem wel wilde verschaffen, doch niet zon- rder soliede borgen. De schilder deelde toen mede, dat ten kantore van notaris Hilbrand te Obdam be schikbaar was een bedrag van f 600, overschot van een erfenis van f 2000 hem door zijn moeder, de wed. L. te Egmond a.d. Hoef nagelaten. Later vervoegde hij zich bij den heer Pijper met een door notaris Hilbrand geteekend en gezegelde verklaring, dat inderdaad dit bedrag ter beschikking van verdachte voorhanden was. Het bleek echter in den loop van den tijd, dat de opgaaf van den schilder, zoowel als de verklaring van den notaris Hilbrand totaal valsch waren. Het is duidelijk dat de man nu gearresteerd en ter be schikking der justitie*werd gesteld. Het door bedrog verkregen geld had hij er op di verse manieren doorgebracht. Door den heer Wiggers was het geval onderzocht en stond deze ambtenaar niet afkeerig tegenover een voorw. veroordeeling. De officier begreep niet hoe een ontwikkeld mensch zich door zoo'n onbenullig stuk notarisverklaring om den tuin had laten leiden, doch de officier wou aannemen dat de ontwikkeling van den secretaris der spaarkas niet voldoende was, om een dergelijk bedrog direct te ontdekken. Het O. M. vond het ten eener zijde zeer misdadig, wat verdachte had uitge spookt, doch ter anderer zijde pleitte in zijn voordeel dat hij nog nimmer werd veroordeeld en hij zich zelf bij de politie had aangemeld. De officier wilde zich dus aansluiten bij het gunstig rapport van den heer Wiggers en requireerde 10 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Mr. N. v. Leeuwen was best te spreken over dit requisitoir en refereerde zich aan requisitoir en ad vies. 1 ult oe OMGEVING WIERINGEN De afdeeling Schagen en omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slij ters heeft het volgende adres aan den Raad onzer ge meente gezonden: dat in het jaar 1935 krachtens artikel 6, lid 1 en vol gende, der Drankwet de Raad Uwer gemeente een voorstel kan doen aan Hare Majesteit de Koningin om over te gaan tot uitbreiding van het maximum der vergunningen in Uwe gemeente verleend! dat nu in de gemeente Wieringen omstreeks 6500 inwoners zijn en dat volgens artikel 5 der Drankwet 1931 in deze gemeente aldus mogen worden verleend 26 vereenigingen; dat het gemeente-maximum thans luidt 13 vergun ningen en dus één op de plus minus 500 inwoners in het bezit is van een vergunning; dat dit in Uw gemeente leidt tot groote moeilijk heden, vooral omdat tengevolge van de gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee het gebied Uwer ge meente zeer is uitgebreid en ook in de toekomst vesti ging van nieuwe burgers en industrieën daar kan worden verwacht; dat bovendien aan een regelmatige verspreiding der vergunningen over het geheele gebied Uwer ge meente in den weg staat de bepalingen omtrent drooglegging van bepaalde gebieden en van wijken- maxima; dat men daardoor b.v. den vreemden toestand krijgt, dat in het door de Zuiderzeewerken nieuw ge wonnen gedeelte wel een groot en voortreffelijk ho tel-café-restaurant aanwezig is, doch geen vergunning daarvoor kan worden verleend, omdat deze streek is drooggelegd: dat daardoor tenslotte in Uw gemeente het ge plaatst zijn op de lijst, bedoeld in artikel 17 der Drankwet, tot groote moeilijkheden aanleiding heeft gegeven, zooals b.v. het te Uwen gemeente zeer be kende conflict tusschen de heeren Klein en Plooy, resp. no. 1 en 2 van de bedoelde lijst; dat nu in dezen tijd zeer zeker geen toename van het drankmisbruik zal zijn te verwachten door het maximum in plaats van 13 iets hooger te stellen en bovendien Uwe gemeente wel zal moeten bedenken, dat zij bij handhaving van dit maximum eerst in 1940 maatregelen dienaangaande zou kunnen nemen; dat het daarom adressante zeer wcnschelijk voor komt, dat het maximum met 3 a 4 wordt uitgebreid en wordt bepaald op b.v. 17, terwijl de wijkmaxima en drooggelegde gebieden dienen te worden opgehe ven, althans aan Burgemeester en Wethouders de be voegdheid worden verleend, ondanks deze verorde ning, in bepaalde gevallen boven het wijkmaximum of in het drooggelegde gebied vergunningen te kun nen verleenen of daarnaar over te plaatsen; redenen waarom adressante zich wendt tot Uwen Raad met het beleefde verzoek op de gronden voor noemd tot opheffing van het wijkmaximum en de drooglegging, althans tot verbetering der desbetref fende verordening in den zin als in dit request is aangegeven, te besluiten en aan Hare Majesteit de Koningin het verzoek te doen tot verhooging van het maximum aantal vergunningen. DEN OEVER. Juist te laat om nog in onze Woensdageditie te worden opgenomen, bereikte ons het bericht, dat Woensdagochtend de 33-jarige ongehuwde metselaar E. Rotgans, wonende Zeestraat alhier, bil het gemaal „Leemans" in een der aldaar samenkomende hoofd kanalen van den Wieringermeerpolder was gevallen en jammerlijk verdronken. Rotgans voerde in dienst van den aannemer W. Hermans werkzaamheden bij het trekken van damwandplanken uit. waarbij hij uitgleed en in het kanaal terecht kwam. Een broer van den aannemer, de heer P. Hermans stak on middellijk een plank ter redding uit. doch het slacht offer kwam tot zijn ontzetting, waarschijnlijk door de zuiging van het gemaal, niet meer boven. Na dat de pompen in de „Leemans" buiten werking waren gesteld is na anderhalf uur dreggen het ont zielde lichaam opgehaald. Dr. De Groot, die direct was ontboden, kon toen slechts den dood constateeren. Z IJ PE SCHAGERBRUG. In een op jl. Dinsdagavond ten lokale van mevr. de Wed. J. Broer alhier gehouden vergadering van het comité tot huldiging van Burgemeester De Moor bij zijn aftreden, werd rekening en verantwoording gedaan van do ontvangsten en uitgaven. Er bleek een batig saldo te zijn van f 15.79, welk bedrag, overeen komstig het indertijd door de vertegenwoordiger der vereenigingen genomen besluit, is gestort in de kas van het Plaatselijk Crisiscomité. ST. MAARTENSBRUG. Ouderavond op Maandag 27 Mei 1935, O. L. school te St. Maartensbrug. In zijn openingswoord heet de voorzitter, de heer J. Keuris ,alle aanwezigen hartelijk welkom en spreekt zijn dank uit voor het feit, dat weer zoovele ouders aan den oproep tot deze bijeenkomst hebben gehoor gegeven. Hij hoopt tevens, dat de besprekin gen hedenavond weer van dien aard zullen zijn, dat ze weer volkomen in het belang van het kind kun nen worden genoemd. Vervolgens doet spreker enkele mededeelingen, die niet op de agenda voorkomen, o.a. een voorstel van le Oudercommissie om kinderen die in de vierde klasse reeds den 12-jarigen leeftijd bereikt hebben, toe te laten tot het schoolfeest voor de grooteren. Het hoofd der school, de heer J. Leeuwen, brengt vervolgens verslag uit van de vergadering, die 1.1. Donderdag in de zaal van den heer Kossen alhier gehouden is en waar de verschillende oudercommis sies uit onze gemeente vertegenwoordigd waren. Daar werd dan gesproken over de wenschelijkheid tot we derinvoering van het vervolgonderwijs op de diverse scholen en over een betere regeling van den school- artsendienst in onze gemeente. Beide voorstellen on dervonden in onzen ouderavond grooten bijval. Thans volgt benoeming van twee leden der Ouder commissie, wegens aftreding van de heeren J. Schenk en A. Jonge jan, welke heeren beiden herkiesbaar waren. Na gehouden verkiezing bleek, dat beide af tredenden opnieuw een ruime meerderheid van stem men hadden behaald, zoodat de oudercommissie on gewijzigd bleef. Nu volgde verkiezing van twee leden voor de schoolfecstcommissie, daar de zittingstij d in deze commissie voor den heer J. Schenk verstreken was en mevr. Kater geen kinderen meer op onze school heeft Als mannelijk lid der schoolfeestcommissie werd na enkele herstemmingen gekozen de heer J. Dalen- berg. In de vacature mevr. Kater werd vervolgens voor zien door de benoeming van mevr. Keuris. Als punt 4 komt in behandeling bespreking school reisjes. Oudergewoonte heeft de schoolfeestcommissie in overleg met het personeel gemeend, vooraf weer een schema te moeten opstellen, wat echter niet weg neemt, dat de aanwezigen volkomen gemachtigd wa ren nieuwe denkbeelden te opperen. Voor de klein tjes wordt de datum van het schoolreisje vastgesteld op 21 Juni en wordt de route dit jaar in zooverre ge wijzigd, dat Bergen aan Zee zal worden bezocht in- plaats van Egmond aan Zee. De grooteren zullen op 25 Juni een reisje maken naar de bloemenveiling te Aalsmeer en eventueel een kweekerij bezichtigen. Verder staan voor hen op het programma bezichtiging der Fordfabrieken te Am sterdam en Verkade's koekfabrieken te Zaandam. Daarna zal over Bergen en Schoorl de terugreis wor den aanvaard. Opnieuw stelden zich nu verschillende oude ge trouwen beschikbaar voor het circuleeren der lijsten. Voorzitter hoopt, dat ook dit noodzakelijke deel van het voorbereidende werk weer een gunstig verloop zal hebben. Volgt nu rekening en verantwoording van den pen ningmeester. Er blijkt uit, dat het vorige jaar een te kort van f3.60 heeft opgeleverd, welk bedrag uit de reserve zal moeten worden aangevuld. De heeren C. Nierop, E. de Boer en J. Hoogland controleeren ver volgens de boeken, waarna de heer Nierop meedeelt, dat ze in uitstekende orde zijn bevonden en den heer Schenk dank zegt voor zijn goede werk. Na de rondvraag dankte de voorzitter allen, die hun medewerking weer zoo volop verleenden en sloot hiermede de vergadering. Burgerlijke Stand van 24 tot en met 29 Mei 1935. Geboren: Cornelia, dochter van Catharina Maria van Westerop. Ondertrouwd: Johannes Gerardus Zoon er, oud 27 iaar, vraohtriider, te Den Helder en Catharina Vis ser, oud 20 iaar, alhier; Ferenc Novék, oud 24 faar, chauffeur, te .Anna Paulowna en Margaretha de Best, oud 22 jaar. alhier Getrouwd: Cornelis Ezedhiël van den Berg, oud 26 l'aar. landarbeider en Maria Adriana Hertogh, oud 23 jaar, beiden alhier; Cornelis Willem de Graaf, oud 36 iaar. incasseerder, te Den Helder cn Janne tje Groot, oud 26 jaar, alhier; Cornelis Jacob Breed, oud 30 iaar, chauffeur, te Schoorl cn Trijntje Vriend jes oud 26 jaar, alhier. WARMENHU1ZEN Vergadering Nut van Algemeen. Algomeene vergadering van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, in de zaal van den heer Slikker, op Woensdag 29 Mei. Voorzitter opende de vergadering en sprak met verontwaardiging over de geringe opkomst. Voorzit ter, secretaris en twee leden waren ter vergadering. Wel een beetje droevig. De secretaris las hierna de notulen, welke zonder aanmerking onder dankzegging werden goedgekeurd. Omtrent de ingekomen stukken valt niet veel te vermelden, alleen dat de aanvrage om verlaging van quotum niet is toegestaan. Rekening. Ontvangsten f98.00, uitgaven f 148.82, na- deelig saldo f50.82. Do heeren Slikker en Rempt. werden verzocht de rekening na te zien en verklaarden alles in orde te hebben bevonden. Aan den penningmeester werd dank gezegd voor zijn nauwkeurig beheer. Rekening en verslag van den Bibliothecaris. In het afgeloopen winterseizoen waren 802 boeken afgegeven aan 38 lezers. Nog een woord van dank aan de dames Helder en De Moor, die de behulp zame hand hebben geboden bij het boekenruilen. Volgens rekening van den bibliothecaris was ont vangen f70.43J4, en uitgegeven f52.36, batig saldo f 18.07 M. Hierna behandeling der begrooting, die door de vergadering werd goedgekeurd. Behandeling van den beschrijvingsbrief van het H.B. Hieruit valt niets noemenswaardigs te vermel den. Benoeming afgevaardigden naar de Algem. Ver gadering. Hiervoor is de heer Swan gekozen en nam die benoeming aan. Als plaatsvervanger ls gekozen de heer P. Slot. Daar de rondvraag niet veel opleverde volgde slui ting. WINKET t T. Beumkes. Woensdagavond bereikte ons het bericht, van het overlijden van den heer T. Beumkes. Geheel onver wachts was dit niet, deze stoere Texelaar, die trots zijn 76-jarigen leeftijd zich nog kraohtig geveelde, was door een ernstige ziekte aangetast, die hem in korten tijd velde. Met hem is heengegaan een van die oude garde, die jaren deel hadden uitgemaakt van verschil lende instellingen en vereenigingen en in het open baar leven een belangrijke plaats hadden bekleed. Tot aan zijn overlijden kenden we hem als voor zitter van de Nutsspaarbank, president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. voorzitter van het Fonds tot verstrekking van versterkende middelen, en voor zitter van den Oosterlandsoolder. Jarenlang maak te hij deel uit van 't best. der Fruit- en Groenten- vereeniging en onderscheidene jaren was hij lid en secretaris van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. In deze verschillende functies heeft hij veel en nut tig werk verricht, on de wijze zooals hij de belan gen dier instellingen meende te zien. Texelaar van geboorte, werd hij al vele jaren ge leden overgeplant naar 't vaste land, naar Winkel, en hoe wei zijn verdere loopbaan zich hier heeft voltrokken, was hij toch warm gebleven voor zijn geboortegrond en lag Texel hem na aan het harte. Het vele werk dat hij voor Winkel heeft gedaan in de hierboven aangehaalde functies zal een dank bare herinnering blijven aan zijn welbesteed leven. ONTHULLING ESPERANTO-MONUMENT TE DEN BURG. Begunstigd door schitterend weer. vond op Hemel vaartsdag de onthulling van het esperanto-monu- ment te den Buig op het eiland Texel plaats. Met de boot, die om kwart voor tien de haven van Oudeschild binnenliep, arriveerden meer dan 180 esperantisten uit den kop van Noord-Holland, gevolgd door een 50-4al uit Den Haag en omgeving, die met de boot van 1 uur arriveerden. Door 6 autobussen en eenige luxe wagens werden allen naar de Bioscoopzaal van den heer Pen ge bracht, waar eerst de gewone maandelijkschc ver gadering van „La Norda Stelo" plaats vond. De esperantisten werden daar eerst toegesproken door den heer Oele. den voorzitter van de Texelsche Esr peranto Federatie, waarna de heer K. Roggeveen, als voorzitter van „La Norda Stelo" verder de lei* ding op zich nam en allen namens „La Norda Ste lo" verwelkomde. Na afloop van de vergadering werd te half een ge pauzeerd. waarna men zich in optocht naar de Koo gerstraat begaf ter onthulling van het monument. Het eerst werd hierbij het woord gevoerd door den heer Oele. vervolgens, als Regeeringsvertegenwoor diger door den heer Ing. Isbrücker uit Den Haag. die na zijn rede het monument onthulde en het over droeg aan de Gemeente. Hierna volgde de rede van den Edelachtbaren heeren Burgemeester van Texel, waarna de heer K. Roggeveen het slotwoord sprak. In totaal waren bij deze plechtigheid meer dan 300 esperantisten aanwezig, waaronder er waren uit Duitschland, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije. Het ge heel was voor Esperanto weer een schitterende pro pagandadag. De eerstvolgende bijeenkomst zal plaats hebben in Callantsoog op Zondag 7 Juli a.s. BARSINGERHORN Postduivenvereeniping „De Reisduif". Zondag f.I. hield onze plaatselijke vereeniging „De Reoisduif" een vlucht van Chalons sur Marne, in to taal een afstand van427.958 k.m. De uitslag hiervan is als volgt: C. Droog. no. 1 en 2; E. Pieters. no. 3. Burgerlijke Stand over de maand Mei '35. Geboren: Pieter Jan, zoon van Simon Schager. en Grietje Stark; Leo Fransiscus. zoon van Camillus Jacobus Haijette en Bertha Josephina Maria de Vos, Ondertrouwd: Gerrit Langevoort, oud 27 jaar, op zichter, wonende te Ede en Grietje Blaauboer, oud 29 jaar. zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Mindert de Jong en Wendeldiena Veld man; Reindert Bood en Neeltje Schrijver; Hans Ludwig Philipp Wittenberg en Irmgard Leo; Albert Boltjes en Neeltje Kwantes; Durk Brandsma en Cornelia Kwantes. Overleden: IJtje Singer, oud 73 laar. echtgenoote van Klaas Bood; Johanna Elisabeth Bakker, oud 61 iaar, weduwe van Klaas Slik. Loop der bevolking. Ingekomen personen echtgenoote C. Koorn van Cal lantsoog naar Kolhorn, Waardpolder G 41; G. J. P. Savelkoub en echtgenoote van Jutphaas n. Haring huizen D8; W. Mul van Winkel naar Kolhorn; P. van Marton van Medemblik naar Barsingerhorn; mej. H. M. E. Tulp van Amsterdam naar Kolhorn, Waardpolder G 47; Mej. M. A. van Buuren. van Zijpe n. Haringhuizen, Hoogebieren; echtgen. J. C. Halfweeg van Wieringen naar Kolhorn. Streek E 4; D. de Vries en gezin van Winkel naar Dorpsstraat A17; H. den Hartigh en gezin van Medemblik naar Kolhorn, Nieuwe Streek E17; P. van der Zee van Bolsward naar Kolhorn. Oude Streek; echtgenoote P. van der Zee van Sneelt naar Oude Strook; Joh. Kooiman en gezin van Urmond naar Mieldijk; J. T. Broersma van Winkel naar Heerenweg A 8: A. Boltjes van Medemblik naar Kolhorn. Keern F 73; Corn. M. Niemeiier van Nieuwer Amstel naar Kol horn. Waardpolder G63. De navolgende personen hebben zich allen geves tigd in het Joodsch Werkdorp te Nieuwesluis, L. Knie- bel uit Den Haag; K. R. Braunschweig uit Amster dam; V. F. Strauss, E. Diprlacher, F. Kraemer. uit Duitschland; mei. M. Freundlich uit Amsterdam; H. J. Jacobinski uit Duitschland; mej B. Wein- mann uit Amsterdam; B. Ullmann en H. Marcks uit Duitschland; F. Kr&mer uit Amsterdam. Vertrokken personen: mei. E. Steinreich naar Duitschland; J. Schellingerhout en echtgen. naar Ilpendam. Den lip D 137b; A. Schenk en gezin naar Oude Niedorp, 't Veld 256; C. Nierop naar Schoorl; P. J. Kooiman naar Schagen, Nieuwstraat 122; H. Grin naar Wieringen. Wieringerrandweg; D. Land man naar Hoogwoud, Aartswoud; A, M. L. van Langeraad naar Schagen. Stationsweg: A. Bakker naar Vecmhuizen. p./a. R. Ruiter; mei J. Berkhout naar Zijpe; Groote Sloot A 51; A. W. van Savoijen naar Schagen. Loet E181: R. Bood naar Schagen, Tolke K19: J. Bras en echtgenoote naar Winkel. Lutjewinkel B84; H. Comelissen en gezin naar An na Paulowna, Kleine Sluis, Molenvaart 96; D. Ka per en echtgenoote naar Schagen, F 9; S. A. Knol en zoon naar Schagen, Loet E 181. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking van Woensdag 29 Mei 1935 Hooge Prijzen 25.000.— 5929 1000— 920 7361 9691 12596 16517 400— 496 2144 7585 200.— 153 336 1165 3218 4089 7626 17089 17262 100.— 90 2237 6765 7131 7333 7S99 9172 9734 11775 11995 13907 16316 17088 18093 Prijzen van 70. 252 269 276 452 534 536 656 769 789 860 875 1005 1066 1109 1182 1251 1292 1445 1463 1527 1665 1771 1784 1852 1854 2232 2649 2785 2870 3024 3172 3184 3215 3235 3284 3430 3454 3485 3540 3680 3736 3758 3817 4033 4051 4151 4283 4291 4309 4352 4376 4412 4468 4580 4583 4586 4604 4646 4660 4678 4779 4906 4920 4924 4950 5061 5354 5402 5509 5511 5646 5689 5775 5814 5841 5850 5989 5999 6027 6047 6053 6145 6214 6256 6286 6438 6529 6621 6652 6695 6905 6962 7134 7295 7356 7371 7389 7479 7557 7570 7649 7688 7800 7834 7906 8116 8143 8168 8199 8253 8415 8461 8506 8570 8636 8649 8688 8777 8781 8906 8957 9013 9053 9214 9441 9568 9699 9863 9888 10057 10062 10116 10157 10214 10231 10235 10583 10584 10643 1068» 10789 10804 10891 10964 11039 11091 11158 11207 11223 11324 11447 11900 11952 12233 12273 12298 12310 12315 12437 12505 12645 12750 12760 12833 12883 13052 13126 13180 13338 13363 13405 13470 13645 13648 13813 13908 13989 14006 14046 14098 14185 14191 14219 14429 14609 14654 14710 14716 14827 14988 15069 15174 15185 15334 15356 15446 15486 15599 15643 15877 15892 16048 16082 16386 16475 16485 16498 16501 16515 16537 16578 16816 16865 17007 17035 17046 17348 17967 18187 18277 18369 18377 18379 18459 18479 18568 18660 18694 18874 18998 19238 19411 19478 19586 19612 19773 19903 19950 19960 20048 20066 20242 20256 20437 20549 20587 20648 20810 20892 20918 20927

Schager Courant | 1935 | | pagina 19