De Aardbevingsramp in Baloedsjistan. Raad Winkel EEN OFFICIEELE LEZING. AANTAL DOODEN TE QUETTA GESCHAT OP 26.000. S i d i: Van Britsche militaire zijde wordt thans een officieele lezing gegeven van de gevolgen van de aardbevingsramp te Quetta. Volgens een Britsch officier, die gister-» avond uit Quetta te Sidi arriveerde, bedraagt het aantal dooden alleen te Quetta 26.000. Het is de vraag, of do stad ooit nog opge bouwd zal kunnen worden. De eerste aardschok Vrijdag duurde dertig secon den. De geheele binnenstad en de in de nabijheid ge legen dorpen ten Zuiden van Quetta, stortten er door in. Bovendien stortten ook de buiten de stad liggende gebouwen van den commissaris van den gouverneur-generaal en van zijn staf, en een in de nabijheid liggend ziekenhuis, in. Eveneens werd de wijk vernield, waarin zich de gebouwen van de mi litaire luchtmacht bevinden. Van deze gebouwen bleef geen steen op elkaar. Aangezien de overige militaire gebouwen geen ernstige schade opliepen, kon het militaire commando onmiddellijk de leiding van het stadsbestuur overnemen. Het geluk wilde, dat op het moment van de aardbeving ongeveer de helft van het garnizoen te Quetta voor nachtoefeningen zich in de buurt van Chaman ophield. Onmiddellijk werd de nachtoefening afgebroken en werden de militai ren naar Quetta terug gezonden om de eerste hulp te verleenen. Het vuur, dat bij de aankomst der soldaten reeds een grooten omvang had aangenomen, was niet meer te blussclien. Men poogde', door het in de lucht laten springen van belendende huizen en door het wegha len van al te makkelijk brandbaar materiaal,, ver dere uitbreiding van den brand te voorkomen. Bij den eersten aardschok werd het grootste ge deelte der stedelijke politie, ongeveer 160 man, ge dood. Ook de gevangenis stortte ineen. Van de al daar opgesloten gedetineerden wist niemand zich te redden. De soldaten verrichtten bij het reddingswerk ver bazingwekkende staaltjes van moed en plichtsbetrach ting. Een Britsch officier wist den eersten dag 42 levenden uit de puinhoopen te redden. De situatie was echter moeilijk, doordat alle civiele ambulance- wagens onbruikbaar waren geworden. Op vele plaat sen werden de daken van vernielde huizen met ket tingen aan tanks bevestigd en werden op deze wijze de daken weggesleept, teneinde verdere instorting te voorkomen en gemakkelijker bij de bedolvenen te kunnen komen. Bij een verkenningstocht werd reeds Vrijdag ont- 'dekt, dat over den Bolan-pas nog verbinding met Vergadering van den raad op Maandag 3 Juni 1935, 's morgens om 10 uur. Voorzitter de heer J. H. Zwart, burgemeester; Secretaris de heer A. de Bidder. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Raven bericht van verhindering heeft gedaan; de notulen worden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. Hiervan zij vermeld dat: Aangezien met 1 Mei j.1. het getal leerlingen der U.L.O.-school na de nieuwe toelating was gestegen tot 65, verdeeld over 4 klassen en het moeilijkheden opleverde om met 2 leerkrachten daaraan afdoend onderwijs te kunnen geven is door B. en W. in over leg met het hoofd der school en den Inspecteur van het L.O. in de inspectie Den Helder, besloten, voor- loopig tot het einde der M.U.L.O.-examens den heer C. de Wit als kweekeling met akte wiskunde te plaatsen bij het U.L.O. De heer A. D. de Veer is ge plaatst als kweekeling aan de O.L, school te Lutje winkel. Aan den Prov. weg Niedorper VerlaatAartswoud zijn thans 17 arbeiders uit deze gemeente geplaatst, in de Rijkswerkverschaffing bedraagt het aanfal ar beiders thans nóg 22, het aantal werkloozen niet in de werkverschaffing geplaatst, bedraagt thans 4. In verband met een circulaire van het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid is door B. en W. beslo ten ook dit jaar weder gelegenheid te geven voor inenting tot onvatbaarmaking tegen roodvonk en diphthcrie, waarvoor ook thans weder een crediet wordt aangevraagd, hetgeen wordt verleend. Teneinde te komen tot een oplossing omtrent de vestiging van een woonwagenkamp "is aan de Direc tie van den Wieringermeerpolder een aanvraag ge richt. om daarvoor binnen de aan de gemeente toe gewezen strook van 300 M., grond af te staan voor de stichting van een woonwagenkamp. Inmiddels is bij brief op dit verzoek afwijzend beschikt. Door het P.E.N. is medegedeeld dat de tarieven voor straatverlichting zoodanig zijn verlaagd, dat deze thans zijn gebracht van f 9 op f 7 voor onder gronds en van f 6.50 op f 4 voor bovengronds aange sloten lantaarns. Deze verlaging is van invloed op de verlichting van de Dijkbuurt, terwijl aangenomen mag worden, dat ook de buitengemeenten hun over eenkomst in verband daarmede zullen herzien. In verband met de verlaging der waterprijzen is door het P.W.N. bericht dat verlaging ook wordt toe gepast voor hen, die in de onrendabele gebieden, krachtens een afgesloten accoord water betrekken. Door het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier, is medegedeeld dat van de diensten van den wegwerker vanaf 1 Juli as. geen gebruik meer zal worden gemaakt. Dit is een kleine strop van een paar honderd gul dens voor de gemeente; de wegwerker zal op de een of andere manier productief moeten worden gemaakt waar men alreeds mee bezig is. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.a.: verschillende dankbetuigingen voor toegekende subsidies en voor het mogen gebrui ken van schoollokalen. Goedgekeurd is de verordening ter uitvoering van winkelsluitingswet. Een proces-verbaal van kasverificatie; in kas was en moest zijn f l.HÏOOVfc. Een schrijven van Ged. Staten, dat het raadsbesluit tot verhuur grasgewas is verdaagd. Een ontwerp-begrooting van den keuringsdienst van Waren. De hooge premie. Door de Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen in het voormalig kanton Schagen is een uit voerige beschouwing ingezonden ten opzichte vati de circulaire van den Minister van Sociale Zaken van 10 Juli 1934, betreffende het verleenen van bij drage in de premie van het ziekenfonds voor werk loozen. Met een uitvoerige berekening wordt aange- rndië mogelijk was. Indien deze pas versperd was eweest, zou de ramp nog veel erger zijn geworden. Dij dezen verkenningstocht bleek verder, dat alle dorpen, tot Khalat toe, verwoest waren, evenals de stad Mastoeng, waar men duizenden dooden telde. Ongeveer twee duizend vrachtauto's waren den eersten dag in voortdurend bedrijf, om de gewonden en overlevenden te vervoeren. Tegelijkertijd werden door honderden muil ezel-wagens van het leger de dooden buiten de stad gebracht. Duizenden inboorlin gen worden in een noodkamp op de renbaan onder gebracht. Het Engelsche militaire lazaret behandelde den eersten dag ongeveer 3500 personen, hoewel het slechts een accomodatie voor 400 personen heeft De militaire lazaretten hadden gelukkig geen ernstige schade opgeloopen. Op den tweeden dag na de aarbe- ving werd een tweede noodkamp ingericht. Zeven vliegtuigen met doktoren en verpleegsters arriveer den, om de beschikbare hulpkrachten te versterken. Op het oogenblik worden ruim vijftigduizend men- schen dagelijks verzorgd uit de leger-proviandvoor- raden. De verliezen der Britsche luchtstrijdmacht aan dooden bedragen één officier en negen en veertig man. Bovendien werd een kind van een officier ge dood. Zaterdagavond hadden de troepen 2277 inboor lingen begraven of verbrand. Aangezien de aardschokken bleven aanhouden en men voedselgebrek vreest, zal de burgerbevolking in haar geheel naar elders worden overgebracht. Zondagmiddag te drie uur volgde wederom een zware aardschok, die echter betrekkelijk weinig scha de aanrichtte, omdat alles reeds verwoest was. De electrische stroomvoorziening kon Zaterdag avond weer hersteld worden. Hoewel de waterleiding vernield is, weten pioniers de watervoorziening in stand te houden. Cavalerie en motortroepen houden de stad geheel omsingeld, om kijklustigen, die reeds in grooten ge tale naar Quetta komen, op een afstand van de puin hoopen te houden. In totaal ongeveer 40.000 dooden. Volgens de laatste schattingen van gister bedraagt het aantal dooden in het aardbevingsgebied van Quetta ongeveer 40.000. Te Quetta alleen zijn onge veer 26.000 menschen om het leven gekomen. Het aantal Engelsche slachtoffers bedraagt 250. De Indische regeering deelt officieel mede, dat de geheele stad Quetta door militairen is ingesloten, en dat wegens het gevaar van het uitbreken van epi demieën, alle overlevenden de stad verlaten. Zij is met den grond gelijk gemaakt en er bestaat geen hoop, nog overlevenden uit de puinhoopen te bergen. Tot nog toe zijn 3000 dooden geborgen en ongeveer 20.000 liggen nog bedolven onder de puinhoopen. De paniekstemming onder de bevolking werd Zondag vergroot door nieuwe aardschokken, die een groote bergstorting veroorzaakten, doch geen nieuwe men- schenlevens meer eischten. Indische stammen uit de bergdorpen zouden po gingen tot plundering hebben gedaan, doch door de Britsche bombardementsvliegtuigen op de vlucht zijn gejaagd. toond, dat alvorens tot verleening van bijdrage over te gaan, de premie zooals die thans is, verlaagd dient te worden en enistig pogingen worden aangewend die verlaging, in elk geval voor hen, wier inkomen minder dan f900.— bedraagt, te verkrijgen en ver zoeken geen beslissing te nemen,, alvorens die ver laging wordt toegepast. Aangezien op een verzook van de R.Iv. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit" door den Raad geen be slissing tot het verleenen van bijdrage in de premie is genomen en sindsdien geen ander standpunt daar omtrent is ingenomen, wordt voorgesteld met deze be schouwing rekening te houden. De heer Van Zoonen wil zich niet afhankelijk stellen van de Vereeniging van Geneeskunst, m.a.w. wanneer de premie niet verlaagd wordt, zou dat voor hem geen reden wezen om niet bij te dragen. De heer Brugman gaat volkomen met het adres accoord. De heer Van Zoonen kan zich ook wel met de strekking vereenigen. Er zijn menschen die nog geen inkomen hebben van f900.en die dus de premie niet kunnen betalen. Moet er dan maar gewacht worden om bij te dragen, tot de verlaging eens komt. De Voorzitter mecht te mogen veronderstellen, dat een ieder het eens is met het streven, dat in het adres tot uiting komt. De heer Van Zoonen zegt, dat we het eens kunnen zijn met dit adres, maar ook met de circulaire van den minister. Als die mogelijkheid bestaat om bij te dragen, zou spr. die niet willen laten afspringen op dit adres. Algemeen gaat men met de strekking van het adres accoord. Verschillende verslagen liggen ter inzage voor de leden. De opheffing van den keuringsdienst van waren. Aangezien in het ontwerp van wet tot verlaging der openbare uitgaven wordt aangegeven als bezui nigingsmaatregel het geheel of gedeeltelijk opheffen van de Keuringsdiensten van Waren, is door het Col lege van Directeuren van Keuringsdiensten een adres gezonden aan de Volksvertegenwoordiging, waarin zijn uiteengezet de gevolgen welke een zoodanige op heffing met zich kunnen brengen en de groote na declcn, welke de volksgezondheid zullen bedreigen Een exemplaar van dit adres is toegezonden aan de Raden der Gemeenten met verzoek dit te behandelen. Het komt B. en W. voor dat het opheffen van een zóó belangrijk instituut met een zoo gunstige werking op controle van voedingsmiddelen, in het belang der volksgezondheid, te betreuren zou zijn en ter voor koming daarvan, stellen B. en W. voor aan het adres adhaesie te betuigen. Conform wordt besloten. Overeenkomstig de voorstellen van B. eri W. wordt geheele of gedeeltelijke ontheffing van schoolgeld aan verschillende personen verleend. Gewijzigd wordt de verordening op de heffing van honden. Benoeming van Regentessen. Door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur zijn ter benoeming van Regentessen van het Tehuis voor Ouden van Dagen de volgende voordrachten ingezon den: Vacature ontstaan door het zich niet meer beschik baar stellen van mevr. G. Brugman—Vries: 1. mevr. G. IlakhoffKrab, 2. mevr. D. Bakker—Galis. Vacature ontstaan door het bedanken van mevr. I SloovesSpoor; 1. Mevr. C. Kwanles—Smit van de Velde. 2. mevr. E. BregmanGroot. Benoemd worden mevr. G. Hakhoff—Krab met 4 cn mevr. C. Kwantes—Smit van de Velde eveneens met 4 van de 6 stemmen. Verzoek om huurverlaging. De veldwach ter intusschen verhuisd. Overwegende, dat aangenomen dient te worden dat de tegenwoordige huren van de woningen, bc- woons door J. van Ens en H. Velthuijs, niet meer in overeenstemming zijn met de destijds getroffen re geling, stellen B. en W. voor om een verlaging toe te passen en de huur thans te bepalen op f 3.75 per week en deze verlaging te rekenen te zijn ingegaan op 1 April 1935. Een der.woningen is inmiddels ont ruimd en wel de woning van den gemeenteveldwach ter Velthuijs. Aldus wordt besloten. De heer Dekker vraagt of Velthuijs ervan wist, dat de mogelijkheid bestond, dat de huurprijs verlaagd zou worden. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Kamp heeft zich erover verbaasd, dat de veldwachter zoo gemakkelijk uit de woning kon. Maai* het is niet vastgelegd, dat de veldwachter in die woning moet wonen; dat is jammer, de woning heeft geld gekost en nu kan toch gezegd worden dat ze niet meer aan haar doel beantwoordt. Spr. geeft dan ook een tip voortaan dergelijke zaken vast te leggen. De Voorzitter zegt met dezen wenk rekening te zullen houden. De heer De Veer kan zich er niet mee vereenigen, dat Velthuijs de woning heeft verlaten. De gemeente zal schade lijden en vergoedt Velthuijs bij eventuecle tekorten de schade? Velthuijs moet de belangen van de gemeente voorstaan en er bestaat toch ook nog zooiets als een moreele plicht. De Voorzitter zegt, dat Velthuijs niet verplicht was in de woning te wonen, wanneer hij goedkooper klaar kan komen staat hem dat vrij. Van schade vergoeden komt natuurlijk niets. De heer De Veer oordeelt dat Velthuijs niet door de mazen mag heenkruipen. Vinden B. en W. zijn gedrag in dezen nu wel goed? De heer Brugman antwoordt, dat z.i. dit gedrag niet is goed te praten. Aan B. en W. heeft Velthuijs niet eens kennis gegeven dat hij de woning verlaten ging. Spr. is het met den heer De Veer eens, dat Velthuijs hier wel degelijk een moreele verplichting had. Al staat het niet beschreven, de woning is toch de „veldwachterswoning". De Voorzitter zegt, dat indertijd ook de raad te kort is geschoten. Die fout kan men nu niet meer hersteld worden. De heer Van Zoonen wil de instructies van ambts woningen herzien. Straks kan b.v. het hoofd van de school wel een andere woning zoeken omdat zijn te genwoordige te groot is, of iets dergelijks. De heer Kamp gaat volkomen met de redeneerin gen van de heeren Brugman en De Veer accoord. Velthuijs had B. en W.in kennis moeten stellen van z'n voornemen. Toen het huis werd gebouwd is aanbesteed „de veldwachterswoning". Dit was dus vanzelfsprekend de woning van den veldwachter. De Voorzitter zegt dat Velthuijs wel degelijk B. en W. met, z'n voornemen in kennis heeft gesteld. Do heer Brugman ontkent zulks; Velthuijs heeft slechts gevraagd de woning binnen de wettelijke termijn te mogen ontruimen. De heer Dekker vindt, dat de raad is tekort ge schoten; we hebben nu wat geleerd. Dat ons weer zoo iets zal passeeren is lang niet denkbeeldig en dus kunnen we onze maatregelen nemen. De beer Brugman acht het niet reeël, dat nu de woninghuren goedkooper worden, men wegloopt. Wanneer de gemeente weer goedkooper is, zou men daar weer komen. Ook de heer Kort is van meenïng dat het gedrag van Velthuijs er niets van heeft. De heer De Veer wil een regeling treffen met Velt huijs inzake de schade. De Voorzitter antwoordt dat zoo'n regeling tot de onmogelijkheden behoort. De heer De Veer wilde dat Ged. Staten eens een wenk gaven, zoodanig, dat Velthuijs weer in de wo ning terecht kwam en spr. vraagt aan den Voorzitter of bij de daad van Velthuijs goed vindt. De Voorzitter: Ja, op wettelijke motieven. Nadat de heer Brugman nog blij is geweest, dat ieder er het zijne van gezegd heeft,, zeggen B. en W. toe de quaesties die deze discussies hebben opgele verd onder de loupe te nemen. f 130 voor steun B. Door het Nat. Crisiscomité wordt als extra hulp aan werkloozen voor 1935 onder den naam van steunverleening B, beschikbaar gesteld een bedrag van f 130, wanneer de gemeente bereid is 21 pet. daarin bij te dragen, zijnde een bedrag van f 27.30. B. en W. stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen. De heer Kort zegt, dat menschen in het vrije be drijf soms nog minder verdienen dan in de werk verschaffing. De Voorzitter deelt mee, dat alleen werkloozen voor deze extra-uitkeering in aanmerking komen. De heer Kort zegt, dat het daardoor steeds dezelf den zijn, die op een dusdanige wijze geholpen wor den. De heer Kamp, als lid van het Crisiscomité juicht het toe, dat die groep dan tenminste geholpen is. Zoo veel gemakkelijker kan het Crisiscomité de andere categorie helpen. Geldleeniug voor de wegen. Ingetrokken wordt het voorstel tot het doen slui ten van een geldleening voor het teren van een ge deelte Nieuweweg etc. De gemeente zou dit werk in eigen beheer toepassen, doch latere gegevens hebben twijfel doen rijzen, of men dan wel goedkooper uit is. Men wacht nu nog op de laatste beslissende ge gevens. De heer Dekker wil, wanneer de berekeningen uit gevoerd zijn, zoo spoedig mogelijk een raadsvergade ring uitgeschreven hebben en wijst op het drukke verkeer van de Molenkade. De Voorzitter zegt toe, zoo spoedig mogelijk te zul len vergaderen, al zal de Molenkade waarschijnlijk niet het eerst aan' de beurt zijn. De heer Kort acht tering van de wegen niet doel matig; ze zitten telkens vol gaten en moeten alle ja ren overgeteerd worden. De Voorzitter zegt, dat in den polder Waard en Groet de leerwegen toch goed zijn. De heer Dekker beaamt dit; wat daar met teer is bereikt, is schitterend. Ook de heer Kamp toont zich een groote voorstan der van teren. Verzoeken om vergoeding. Door C. W. Slikker te Lutjewinkel, die zich 1 Mei j.1. in de gemeente vestigde, wordt verzocht voor zijn zoon, die de school voor Christelijk Nat. Onderwijs te Schagen bezoekt, vergoeding van reiskosten, inge volge de L. O. wet 1920. De kosten bedragen f53.76 per jaar. De meerderheid van B. en W. stelt voor op het ver zoek gunstig te beschikken. De heer Brugman heeft het al tot in het oneindige betoogd, maar spr. zal wel mis zijn, dat men met deze wet meer de bevolkingscentra op het oog had en niet het platteland. De vertegenwoordigers, die de rogeeringscolleges vormen, zijn ook voor het grootste gedeelte afkomstig uit de stad. Spr. wijst op den zeer slechten financieelen toestand en noemt het bij dragen uit de gemeentekassen voor dergelijke doel einden een revolutie op onderwijsgebied. Bovendien vvorden de aanvragers soms nog beinvloed door ande ren. Ook voor I-I.B.S. etc. moeten we bijdragen, dat is een voorschrift; hier geldt het een verzoek. En men doet-er toch niets tegen. Men kan spr. wel als tegen stemmer noteeren. De heer Kort kan niet met het voorstel meegaan De heer Dekker zegt, dat hier niets te beslissen is, er is al beslist. We hebben zoo langzamerhand de ervaring wel: protest zal niet baten en dus legt spr. zich er maar bij neer. De heer Van Zoonen zegt, dat wanneer iemand uit gewetensoverwegingen zijn kinderen naar een bijzon dere school stuurt, hem dit niet belemmerd moet worden. De Voorzitter is het hiermee eens en spr. noemt de heer Brugman zelfs een beetje revolutionnair. We hebben hier het bewuste artikel niet te toetsen, maar het verzoek. De heer Brugman acht voor zulke zaken der- Groote brand ie Moekden. ZESTIG PERSONEN OMGEKOMEN. SJANGHAI: Eerst thans wordt bekend, dat bij den grooten brand te Moekden zes tig personen om het leven zijn gekomen. On der de slachtoffers bevonden zich dertig sol daten. Het vunr richtte in het Noorden der stad groote schade aan en 150 gezinnen wer den dakloos. Zijn vroegere meisje neergeschoten. Door de omstanders verhinderd om daar» na de hand aan zichzelf te slaan. Zondagavond had te Loon op Zand op den Til» burgschenweg nabij het landhuis Beukeruborch een moordaanslag plaats. Omstreeks half negen liepen op dezen dag de 21w jarige jongeman J. v. B. en het 21-jarig meisje J. B., beiden uit Kaatsheuvel. Deze beiden hadden een tijd met elkaar verkeerd, doch deze omgang was door het meisje verbroken. Telkens opnieuw probeerde de jongeman weer contact met het meisje te krijgen. Het meisje bleef echter weigeren. Toen zij gisteravond weer eenig meeningsverschil hadden, hield de jonge man het meisje plotseling zijn revolver voor en schoot haar drie keer in den rug, waarop zij ineen zeeg. Toevallig passeerende voorbijgangers wierpen zich op den dader, daar deze ook de hand aan zich zelf wilde slaan. De omstanders hielden den jongeman vast, totdat de gemeentepolitie aanwezig was. Het meisje is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. De overstroomingen in Nebraska. New York: Uit Lincoln wordt gemeld, dat ten gevolge van de overstrooming van de Republican. River een oppervlakte van vijftig mijl onder water staat en vele huizen en dorpen ernstige schade heb ben opgeloopen. In Zuid-Nebraska worden meer dam veei*tig personen betreurd, die verdronken zijn of ver mist worden. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE PARIJS. Twee autobussen op de Seine-brug met ei- kaai in botsing. Parijs: Op de Seinejbrug voor de Notre Dame zijm gisteravond twee Parijsche autobussen met elkaar im botsing gekomen. Van de inzittenden werden zeven tien personen gewond. BLOEDIGE BOTSINGEN BIJ SARAGOSSA. Madrid: Te Novaya bij Saragossa in Spanje vond Zondag een monarchistische betooging plaats, waar bij de leider der „vernieuwingsbeweging", Goicocher„ het woord voerde. Er ontstond een botsing met link- sche elementen, waarbij twee personen werden ge dood en vijf zwaar gewond. DE TROUWE VERLOOFDE. gelijke uitgaven piet verantwoord en aan den -ande ren kant belastingverhooging! Toen de wet klaar was wist men niet welke vervoermiddelen in 1935 ten dienst van het algemeen zouden staan. Het finantieele vraagstuk moet zwaar wegen en spr. hoopt, dat zijn stem zal doorklinken in hoogere kringen. De Voorzitter geeft den heer Brugman den raad zich te wenden lot zijn fractie in de Kamer (Hilari teit.) Met de tegenwoordige vervoermiddelen houdt mem wel degelijk rekening, want onlangs is de afstands- grens nog gewijzigd. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte met 42 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Brug man en Kort. Door W. Klaver te Winkel wordt verzocht de aan hem toegekende vergoeding voor 2 leerlingen die de R.K. school te 't Veld bezoeken te verlengen over het tijdvak 1 Mei 1935 tot 1 Mei 1936. Ten opzichte van het toekennen van vergoeding ingevolge de L. O. wet 1920 werd reeds in 1933 door Ged. Staten een besluit van den Raad, waarbij een zoodanige werd afgewezen, vernietigd en door den Raad besloten werd, geen beroep daartegen in te stel len, wordt voorgesteld deze verlenging toe te staan. Als voren. Rondvraag De heer Kort zegt dat in de Meer verschillende goede werkkrachten moeten werken voor sommige minder goede. Nu zijn er van die goeden weggehaald en hebben de overgeblevenen het nog zwaarder ge kregen. De Voorzitter heeft toegezegd overleg te zullen ple gen met de bevoegde instantie. De heer Dekker wijst er op, dat bij de Statenver kiezingen op het raadhuis boven werd gestemd, waarom niet beneden? Er waren er enkelen die niel boven konden komen. De Voorzitter zegt, dat het verloop bij de stembus regelmatig moet zijn. Er kunnen beter een paar niet stemmen, dan dat men moeilijkheden krijgt De heer Dekker meent, dat men beneden net zoo zal kunnen stemmen. Men heeft nog altijd menschen die er prijs op stellen, aan hun stemplicht te voldoen. De Voorzitter zal een en ander overwegen. Ook de heer Kamp laaf. zich kennen als ecu voorstander van beneden stemmen. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2