,JlT OS OMGEVING LANGEND IJ K DE LANGENDIJKER GROENTEN VEILINGEN. Een stillen tijd seizoenjaar ten einde slechte uitkomsten. Bieten onver koopbaar rabarber uit de hand to maten slecht, veel slechter dan vorige jaar aanvoer vroege aardappelen betere prijzen dan in 1934 bij den aan vang. Voor de veiling van den Noordermarktbond is de ze week de stille tijd aangebroken. De stapelproduc ten bleken bij de leden van die veiling niet meer aanwezig, zoodat het daar met den aanvoer was ge daan. De vroege aardappelen komen daar steeds la ter dan aan de meer Zuidelijke veiling van de Lan gend ijker Groentencentrale. Aan deze veiling is de zoogenaamde stille tijd er niet geweest. Wel is het op enkele dagen voorgekomen, dat er geen aanvoer was, doch de tomaten en de rabarber hebben er voor gezorgd, dat de veiling niet gesloten moest worden. Nu zijn er de vroege aardappelen weer bijgekomen, zoodat 't. weldra weer een en al leven zal worden aan de Broelcer veiling. Het seizoenjaar is alzoo ten einde. Het heeft weer niets dan ellende gebracht aan onze tuinders. Voor zoo goed als alle producten is het slecht geweest, zoodat de toestand van de tuinders nog miserabeler is geworden. Men vraagt zich hier dan ook met angst en vreeze af, wat er van terecht moet komen, als niet spoedig verbetering intreedt, hetzij door betere uitvoer- en betalingsmogelijkheden, hetzij door een meer afdoenden regeeringssteun. Ten aanzien van de aan de Broeker veiling aan gevoerde producten, zij vermeld, dat de bieten on verkoopbaar waren. Moe verder in het seizoen hoe slechter het met dit artikel geworden is. Rabarber werd niet aangevoerd. Dit teekent de geringe belangstelling voor dit product. Het wordt uit de hand verkocht of naar verder afgelegen vei lingen gebracht. Ze brengt heel weinig op. Bedroevend slecht liep het met de tomaten. Aan vankelijk werd voor A-kwaliteit f 13 tot f 19.S0 ge maakt. Dit is voor dezen lijd een bijzonder lage prijs. Het vorig jaar werd er f 37 voor betaald! Een buiten gewoon groot verschil dus, waaruit de conclusie mag worden afgeleid, dat men voor dit artikel al dade lijk met groot verlies werkt Voor B-kwaliteit, die het vorige jaar nog met f 33 tot f 34 werd betaald, werd nu f 15 besteed. Met C was het al even bedroe vend en bracht nu ruim f 12 op tegen f 27 in' 1934! De lage prijzen, zoo pas genoemd, konden zich ech ter nog niet eens handhaven en op het eind van de week werd voor A gemiddeld f 11, voor B ruim f 11 en voor C ruim f 7 betaald. CC bracht f 2 tot f 3 op. Vroeger dan men had gedacht, kwamen de vroege aardappelen aan de markt. Nog maar in kleine hoe veelheden werden ze aangevoerd, doch ze waren er. Den laatsten dag van Mei kwamen de eerste ter vei ling, dus bijna 2 weken later dan verleden jaar. Er zullen nu de volgende week wel meer bouwers met nieuwe aardappelen verschijnen, doch aanvoeren van groote beteekenis worden toch nog niet verwacht. Dit zal nog wel een week duren. Wat den prijs be treft, deze viel niet tegen; hij was althans hooger dan het vorige jaar. De eerste aanvoeren brachten toen voor groote f 1417 op, nu echter f 21.70—23. Voor drielingen werd nu f 20—22 betaald, in 1934 slechts f 1518. Kriel bracht nu f 16.90 op, het vo rige jaar f 8—9. Echter brachten ze den tweeden dag al een belang rijk lageren prijs op. Voor groote werd toen f 13.60 —17.30, voor drielingen f 1113 en voor kleine f 4.90 6 betaald. Het is te hopen, dat ze voorloopig niet meer zakken, want voor een bevredigende opbrengst zijn deze prijzen beslist noodzakelijk. LANGENDIJK. Hoewel ineenige bloembollenkweeker dacht", per Mei de volle 85 pet. van de z.g. regeeringsbollen te zullen ontvangen, blijkt dit niet het geval te zijn. De uitbetalingen, welke thans geschieden zijn geba seerd op 60 pet Voor de betrokkenen alzoo weer geen meevaller. De clearing met Duitschland. De stand der clearing-rekening met Duitschland geeft nog maar weinig verbetering te zien. Echter slechter ziet het er niet uit. Het tekort ten nadeele van Nederland was op 23 Mei j.1. reeds gestegen tot f 28.509.000. De stand der vroege aardappelen is in deze streek allesbehalve goed, tengevolge van de nachtvorsten, welke wij hebben gehad. De oogst zal hierdoor wel worden beinvloed en de opbrengst niet meevallen. Het is niet alleen in ons land zoo gesteld. Uit Engeland wordt bericht, dat de stand der aardappelen goed is, doch dat ze ver geleken bij andere jaren achterlijk zijn. In België is het al niet veel beter. Daar weet men ook, wat onderzeeërs zijn. Duitschland verwacht eveneens de aardappelen een paar weken later aan de markt dan gewoonlijk, daar voor een groot ge deelte de planten zijn afgevroren. Over het alge meen zal dus de aardappeloogst niet bijzonder groot zijn. DE NOOD DER TUINDERS, DS. KERSTEN EN DE MINISTER. Toen het Kamerlid Kersten een, den Langendijker tuinders uit het hart gegrepen rede hield, om den nood der tuinders te illustreeren, werd hij gesom meerd namen te noemen van hen, 'die armoe le den in een mate als door Ds. Kersten geschetst. Hij heeft later den Minister die namen opgegeven, doch bij onderzoek was het dezen gebleken, dat, hoe droe vig die gevallen op zichzelf mogen zijn, zij uiteraard niet maatgevend kunnen zijn voor de mate, waar in steun kan en moet worden verleend. Het orgaan van den Ned. Tuindersbond, een en an der besprekend, schrijft, een onderzoek te hebben ingesteld naar de bijzondere omstandigheden, waar aan de nood van de betreffende bedrijven moest worden toegeschreven en inderdaad, zij zijn de oor zaak, waarom de betrokken bedrijven de ondermij nende werking van telen met verlies niet konden neutraliseeren of overwinnen. Als bijzondere om standigheden worden genoemd: 1. Te weinig reservekapitaal gevormd vóór of in de crisis. 2. Te weinig kapitaal van huls uit, zoodat op het land een hypotheek, soms 2 en soms zelfs een cre- diet op den oogst of inventaris werd genomen, zoo dat de rentelasten voor deze tijden veel te hoog wa ren. 3. Door ziekte van gezinsleden, terwijl voor dokter en ziekenhuis betaald moest worden naar een inko men van vóór de crisis. 4. Door te groote kosten van het groote gezin, zon der dat het bedrijf daarvan profiteerde. 5. Om gedeeltelijke mislukking van den oogst of een teeltgebrek van den oogst in een tijd van over- vloedigen aanvoer, zoodat het product doordraaide en geen steun werd uitgekeerd. 6. Door gemis van bijverdiensten. 7. Door te hooge huur van het beteelde land en het bewoonde huis. 8. Door een opgenomen crediet bij woekeraars of geforceerde aflossing van allerlei credieten. 9. Voor borgstellingen voor derden. landbouwtentoonstelling en Concours- hippique te Opmeer. Het fraaie zomerweer was zeker wel een der oor zaken dat de jaarlijksche tentoonstelling van de af- decling Opmeer en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zich in een druk bezoek mocht verheugen. Door den Voorzitter, den heer G. Stapel Gz. werd 's morgens na ontvangst van juryleden en commissie leden de tentoonstelling geopend, waarna onmiddel lijk werd overgegaan tot de keuring der diverse in zendingen. Te 11 uur begon het concours-hippique. Hieronder laten we den uitslag der keuringen vol gen: Afdeeling Paarden. Rubriek A. Rijks goedgekeurde Hengsten van 3 jaar en ouder. 1. M. v. Wieringen, Anna Paulowna. met Ritmeester, premie van f 10. Rubriek B. 3-jarige paarden: 1. A. Zwart, Heiloo, met Bobbic; 2. Gebr. Groot, LTsem, met donkerbruine merrie; 3. Wed. C. Stoop, Wogmeer, met Urselina. Rubriek C. 2-jarige paarden: 1. C. Oly Jr., Heiloo, met Vucca N; 2. A. v. Diepen, Noordijk, met Hikuetta; 3. Jn. Conijn, Sijbekarspel met Victoria. Rubriek D, 1-jarige paarden: 1. S. Broers, Wadwaai, Wognum; 2. li. Wessels, Weere, Hoogwoud; 3. P. Langedijk, Kolk, Lambertschaag. Rubriek E, merrie's met veulen: 1. P. D. de Graaf, Lutjewinkel; 2. C. Olij Jr., Heiloo; 3a. Gebr. Groot, Ursem; 3b. C. Schoen, Bergeermeer, Bergen. Concours-Hippique A. Spannen betuigde Landbouwpaarden: 1. Gebr. Groot, Ursem, met Jursa; 2. Gebr. Hoed, Alkmaar, met N.N. N.N.; 3. Jn. Schouten, OosterBlokker, met Napolion. B. Betuigde Landbouwpaarden: 1. J. Klaver, Heer- hugowaard, zuid, met Commandant; 2. C. Stapel Pz., de Hout, Hoogkarspel, met Kwierius; 3. A. Schagen, Aartswoud, met Manuel. Afdeeling: Wolvee, Varkens en Geiten. Wol vee A. 4 Geregistreerde Texelsche melkschapen: le prijs C. Wijdenes Pz., Sijbekarspel; 2e prijs G. Glas, Gouw, Hoogwoud. B. 4 niet geregistreerde melkschapen: 2e prijs Jn. Conijn, Sijbekarspel. C. 4 geregistreerde ooilammeren: le prijs J. Sta pel Sz., Sijbekarspel; 2e prijs C. Donker, Schellink hout. D. 4 geregistreerde ramlammeren: le prijs J. v. 10. Door onvoldoende bemesting en bewerking, hal ve oogsten, te late oogsten en missen van primeurs- prijzen en... pech! Het spreekt vanzelf, dergelijke gevallen kunnen niet maatgevend zijn voor de mate, waarin steun kan en moet worden verleend. Die „mate" moet wor den bepaald naar recht, billijkheid en gezond ver stand. BROEK OP LANGENDIJK. Met ingang van 16 Juni a.s. wordt de arbeider-tele- grafist der Ned. Spoorwegen J. Cornelis overgeplaatst naar Scheemda en wordt in diens plaats als zoodanig aangesteld K. Kamstra, thans te Alkmaar. Door Rijks- en gemeentepolitie zijn Zondag j.1. een aantal processen verbaal opgemaakt tegen henge laars, wegen het loopen op verboden grond, zonder vergunning in het Ambacht. ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand over de maand Mei 1935. Geboren: Geertruida, dochter van Johannes Bersten en Elisabeth Maria Leering:: Theresia Catharina Maria, dochter van Antonius Oud en Maria Catha rina Druiven. Overleden: Neeltje Zander. 73 jaar, wed. van J. C. Johannes; Johannes Kramer. 61 jaar, echte, van E. Bakker; Geeske de Vries, wed. van J. van der Schaaf, 77 jaar. Ondertrouwd: Pieter Nicolaas de Vries en Aaltje Klingeier; Gerardus Albertus Schermer en Diena Maria Korver; Cornelis Nicolaas Rood en Hendrika Maria Jacet; Johannes Petrus Gildemeijer en Cor- nelia Maria Bakker. Getrouwd: Johannes van Straat en en Anna Ma ria Matselaar; Nicolaas Stet en Jacoba Schrijver; Johannes Petnis Botman en Anna Maria Mettes; Pieter Nicolaas de Vries en Aaltje Klingeier; Ge rardus Albertus Schermer en Diena Maria Korver. NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand Mei. Geboren: Jacob, zoon van Dirk Barten en Alida J. Jong; Johannes Anthonius, zoon van Johannes Grootjes en Thedora Komen; Alje Johannes, zoon van Alje Olthof en Henriëtte A. Geuzebroek; Catha rina Agatha, dochter van Johannes C. Stoop en Ca tharina Spaans. Jacob, zoon van Jan Heijmans en Maartje Dik; Jacob, zoon van Abraham de Geus en Grietje Kuit; Anna Maria, dochter van Gerbrand Duijves en Ursula Bekker. Gehuwd: Jacobus Buter, oud 29 jaar te Heerhugo- waard en Anna Catharina Bakker, oud 27 jaar te Noordscharwoude; Johannes Beemsterboer, 24 jaar, te Noordscharwoude en Alida Alberta Bruin, 23 jaar, te Noordscharwoude; Jan Posthumes, 28 jaar te Oud karspel en Trijntje Kliffen, 27 jaar, te Noordschar woude; Jan Groot, 28 jaar te Heerhugowaard en Maria Schuijt, 31 jaar te Noordscharwoude; Adria- nus de Keizer, 22 jaar te Rotterdam en Elsje Eliza- beth Vink, 23 jaar te Noordscharwoude. Overleden: Geertje Kamp, 56 jaar, wed. van Johan nes Broersen; Gerrit Engel, S6 jaar, wed. van Maria Sieuwerts. Overleden te Alkmaar: Klazina Merlijn, 47 jaar, echtgen. van Adrianus Epskamp, gewoond hebbende te Noordscharwoude. 1 BARENKARSPEl 30-Jariq fubilé van U. d. I. Zaterdag herdacht in de zaal van den heer Piioer de Gvmnastiekvereeniging „U. d. I." alhier haar 30- jarig bestaan. Bij het binnentreden maakte de versierde zaal met de fraaie bloeimen op de keurige tafels een prettigen indruk. Nadat een flink aantal dames- en heerenleden op het podium waren opgesteld, open de de voorzitter der vereeniging, de heer J. de Pee, met een enkel woord en herinnerde daarbij aan de treurige oorzaak van het uitstel dezer vergadering. Hierna kreeg de eere-voorzit.ter van „U. d. I.", de heer L. Reuvers, het woord. Spreker releveerde in het kort de oprichting, opkomst en bloei der ver eeniging, waarbij o.a. als zeer goede werkende le den wei-den genoemd de heeren: Jb. IJff, Alb. Kuin, Alb. Kant en G. Blaauboer. Directeur was in die da gen de heer Pol. Ook in latere jaren werden onder leiding van den tegenwoordigen directeur, den heer S. Keesman, vele successen behaald, o.m. in het jaar 1929 te Scha gen in April en op 12 Juli, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Lvcurgus aldaar. In 1930 werd alhier het 25-iarig jubilé van „U. d. I." gevierd on der groote belangstelling van oud-leden en bur gerij. Kon de vereeniging in de laatste faren nog be hoorlijk meedoen aan wedstrijden, toch begonnen verschillende invloeden hun nadeeligen invloed op Berkel, Wognum; 2e prijs C Wijdenes Pz., Sijbe karspel. E. 4 niet geregistreerde lammeren: le prijs A. Schipper, Opmeer; 2e prijs G. Stapel Jr., Sijbekarspel. .F. Geregistreerde Texelsche ram van 1 jaar: le prijs J. v. Berkel, Wognum; 2e prijs Wed. II. Lange dijk, Weere, Abbekerk. G. Geregistreeerde Texelsche ram, ouder dan 1 jr.: le prijs Jn. Wagemaker, Weere, Abbekerk; 2e prijs P. Kooiman, Wognum. Varkens. A. Geregistreerde groot Yorkshire zeug met minstens 6 biggen: le prijs G. Vlaar, Benning- broek; 2e prijs D. Schoen, Benningbroek; 3e prijs G. Vlaar, Benningbroek. B. Drachtige geregistreerde zeug. le prijs C. Wa gemaker, Sijbekarspel. C. Geregistreerde groot Yorkshire Beer. le prijs P. Borst, Heerhugowaard, Noord; 2e prijs Varkensfok- ver. Spierdijk. D. Geregistreerde Beer, jonger dan 1 jaar: le prijs P. Borst, Heerhugowaard, Noord; 2e prijs dezelfde. Geiten. A. 1ste prijs C. Bakker, Spierdijk; 2e prijs S. Groot Jz., Spanbroek; 3e prijs C. Bos, Baarsdorper- meer. Van de afdeeling Pluimvee en Konijnen vermel den we: Hoenders (toornen 1 haan en 4 hennen): 2c prijs H. Dam, Hoogwoud; le prijs P. Groen, Langereis; le prijs D. Hoogland, Hoogwoud; le prijs P. Groen, Lan- gereis. Broed 1935: 2e prijs II. Dam, Hoogwoud; le prijs P. Groen, Langereis; le prijs D. Hoogland, Hoogwoud; 2e prijs H. Bood Az., Langereis; le prijs J. Groen, Langereis. Krielen 12. le prijs H. Bood Az., Langereis; 2e prijs dezelfde; le prijs K. de Jong, Spanbroek. Doffer rnet duif: 2e prijs Jac. Bosman, Opmeer. Eenden: lc prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs de zelfde; le prijs C. Borst Pz., Heerhugowaard, Noord; le prijs Jr. Smit, Spanbroek 2e prijs dez.; le prijs dez., 2e prijs dez. Konijnen: 2e prijs C. Kieftenburg, Spanbroek, 2e pr. W. Delissen, Opmeer; le prijs C. Kieftenburg, Span broek; le prijs G. Blaauboer, Winkel; lc prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs dez.; 2c prijs C. Klaver Kz., Langereis; le prijs H. Schuring, Bobeldijk; 2e prijs C. Kieftenburg, Spanbroek; 2e prijs P. Wit, Zijdewind; le prijs H. Schuring, Bobeldijk; le prijs W. Delissen, Opmeer, 2e prijs dez., le prijs G. Blaauboer, Winkel; 2e prijs dez.; le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs dez.; 2e prijs S. Buis, Moerbeek, N. Niedorp; le prijs Jr. Smit, Spanbroek, le prijs dez.. Ter opluistering. le prijs J. Tijsma, Schagen, landbouwwerktuigen; 2e prijs A. Peereboom, Nieuwe Niedorp, zadelmakerij. haar bloei uit te oefenen, als: de crisis en vooral de oprichting van andere vereenigingen op sport gebied. De jongelui kunnen nu eenmaal slechts or> één plaats tegelijk verschijnen. Toch kwam U.d.I. op den onlangs te Schagen gehouden turndag nog met eer uit den strijd. Door combinatie met „W.I.K." van de Stroet is thans weder een flinke vereeniging gesticht, welke naar spreker hoopt, onder de uitstekende leiding van den heer Koesman tot grooten bloei mo ge komen .Applaus Vervolgens bood de voorzitter der gecombineerde vereeniging den directeur een fraaie fauteuil aan als blijk van waardeering voor ziin 15-jarige lei ding. De heer Keesman dankte op vriendelijke wij ze voor de attentie. Daverend applaus. Na een korte pauze werd vervolgens door dames en heeren gymnasten een zeer mooi gevarieerd pro gramma afgewerkt. Begonnen werd met Bondsoefc- ning 1935 voor dames. Deze oefening werd gemaakt op de maat van de K.LJM.-marsch en kon ons wel bekoren. Volgden oefeningen op de Brug voor oud ste meisjes. Ook dat werk mocht gezien worden. Hierna gaf de heer B. Hofman alleen een vrije- oefening, waaruit ten duidelijkste zijn kracht en vlugheid bleken. Ook de oefeningen aan Hoog- rek heeren. gaven blijk van groote kracht en vlug heid. benevens van zeer gedurfd werken. Ter af wisseling Gecostumeerd-Brug van heeren. een kod dig tusschenspel. Na de pauze gaven verschillende dames en hee ren nog eenige aardige voordrachten en tooneel- stukjes ten beste, die zeer gewaardeerd werden. Het kleine orkest gaf den geheelen avond mooie moderne en beschaafde muziek te genieten. Een goed geslaagde avond. Zondag 2 Juni hield de Hengelsportvereeniging „De Dobber-" te Dirkshoorn, haai* eerste wedstrijd in het pas geopende seizoen. Als wedstrijd-terrein was ditmaal uitverkoren het water rond de Kerkmeer. Per motorboot van den heer J. Rüs werd om zes uur de tocht aangevan gen ,en na aankomst aldaar met goeden moed be gonnen. doch blijkbaar was het koude weer van de laatste weken nog van invloed op de vangst, want toen de controleur, den heer P. Kant het eindsig naal geblazen had. bleek dat er slechts 71 stuks baars gevangen was. De uitslag was als volgt: le prijs L. Meinema, 2e prijs J. Rijs, 3e prijs W. Govens, 4e prijs W. Prins, 5e prijs Ab. v. Dijk, 6e prijs Jb. Paarlberg. 7e prijs P. Keetmam. 8e prijs Hulshof, tevens troostprijs voor de eeret gevangen baars. 9e prijs D. de Wit, 10e prijs G. Kant, 11e prijs W. Kistemaker.l2e prijs P. de Vries. 13e prijs C. Koster, 14e prijs II. Rentenaar, 15e prijs Jb. Manneveld, 16e prijs Th. IJff. 17e prijs W .de Vet. 18e prijs J. Bakker, 19e prijs P. Stroet en 20e prijs P. Dam. Zaterdagmiddag werd op het speelterrein alhier onder leiding van den heer S. Keesman een adspi- rantengymwedstrijd gehouden, met den volgenden uitslag: 1, afd meisjes: 1. J. Strijbis, 2. G. van Loe- nen. 3. G. Rijs Jd.; 2e afd. meisjes: 1. M. van Loe- nen, 2. N. Vries, 3. G. Rijs Cd.; le afd. jongens: 1. S. van Drunen, 2. T. Brommer, 3. Jb. van der Mo len; 2e afd. jongens: 1. J. Kant, 2. J. L. Butiter, 3. G. Dam. WAARLAND. Con Zelo-nieuws. Het tweede speelde Zondag thuis tegen Vios II en wist een aardige wedstrijd met 21 te winnen, doch de keeper van Vios deed heel onsportief door het veld te verlaten -toen de scheidsrechter het tweede doelpunt toekende. Con Zelo Jun. aVios Jun b 40. Con Zelo Jun. bS.O.S. Jun. 1—0. NIEUWE NIEDORP De a.s. kermis. Onze kermis staat weer voor de deur en zal voor velen weer een aangename afwisseling zijn. Onze plaatsgenoot de heer H. J. Kossen heeft zijn beste beentje voorgezet en biedt voor deze dagen dan ook een keurig programma aan. De zaal is geheel vernieuwd en wat wij er van hoorden moet o.a. de bekleeding van deze zaal tot in de puntjes verzorgd zijn. Voor Dinsdag komt bij den heer Kossen de beken de Centraal Bioscoop van den Langendijk met een schitterend programma. „Het Meisje met de Blauwe Hoed", de mooie Hollandsche film met Truus van Aalten en Lou Bandy in de hoofdrollen. Deze onder neming doet al haar best om met de beste films naar voren te komen en zoo heeft zij o.m. een nieuw geluidsapparaat aangeschaft, zoodat men van een uitstekende vertolking verzekerd kan zijn. WINKET- Burgerl. Stand over de maand Klei 1935. Geboren: Johanna, dochter van Dirk Slikker en Grietje Huigen. Jozina en Cornelis, dochter en zoon van Jan van Belois en Anna Jozina Tiersen. Elisa beth, dochter van Juriaan van Raalte en Anna Moeijes. Gehuwd: Fokke Ferwerda, 27 jaar, chef eener melk inrichting, en Anna N. P. Honingh, 22 jaar. Klaas Vader, 27 jaar, arbeiders, en Jannetje G. Korff, 25 jaar. Overleden: Trijntje Buis, 82 jaar, echtgenoote van Arie de Bruin. Willem Clay, 83 jaar. Barbara Smak, 70 jaar. Teunis Beumkes, 76 jaar, van beroep tuinder. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Leonard W. Talens, oud-cur susleerling Ned. Heide Mij., van Arnhem, nu D 68 inw. Christina van der Ben, van Eist, nu D 102, inw. Rcitsë Uitterdijk en gezin van Hoogwoud, nu Nieuw bouw, Weereweg. Cornelis W. Slikker en gezin van Zijpe, nu B 95. Maartje de Leeuw van Nieuwe Nie- dorp, nu A 115 inw. Nicolaas P. Zwakman, chauf feur, Jan Zwakman, arbeider en Trijnt je M. Zwakmau van Nieuwe Niedorp, nu B 90. Grietje Gorter van Ap pelscha, nu A 190. Petrus de Maaijer en gezin van Wieringerwaard, nu B 17. Albert Sannes van Zijpe, nu C 4. Kornelis van de Kooi van Oenkerk, nu C la inw. I-Ieine Gort van Marum, nu D 68 inw. Cornelis Singer van Hoogwoud, nu E 22 inw. Derkina J. Zweep van Hoogwoud, nu D 22 inw. Jan Bras en echtg. van Barsingerhorn, nu B S4. Vertrokken personen: Trijntje Klaver den Adel, van A 134, naar Haarlem, Kruisweg 68A. Jacob Laan, van A 90, naar Den Helder, Marine Kazerne, Buiten haven. Willem Mul, van C 29 naar Barsingerhorn, Kolhorn. Jacob Th. Broersma en gezin, van B 93, naar Barsingerhorn, A 8. Hendrik de Vlugt, van A 267, naar Opperdoes, Nieuwe weg. Trijntje Kuiper, van B 57, naar Hoogwoud, G 14. Jacob Zwart, van A 114, naar Alkmaar, Ropjeskuil 74. Doede de Vries en ge zin, van B 94, naar Barsingerhorn, Dorpsweg. Jakob Tiegersma en gezin, van Kolhorn naar Oudega. Chris- tiaan D. Krans en echtg., van D 36, naar Schagen, C. Bokstraat C 115k. Catharina J. Leen, van A 52, naar Schoorl, Heereweg. WIERINGERWAARD Het is van den heer H. v. d. Woude zeker goed gezien om nu voor de a.s. Kermis eens iets goeds te engageeren. Maandagavond zal het zeer gunstig hekend staan de tooneelgezelschap J. J. Cremer, Haarlem, opvoeren het bekende blijspel: „Robbedoes" (regie Henk Bakker). Deze vereeniging heeft met dit blijspel bij too- neelwedstrijden verscheidene eerste prijzen behaald. Voor looneelliefhebbers kan het dus een avond wor den van waar kunstgenot. Nadere bijzondeiheden volgen per komende ad vertentie. C ALLA NT SOQG Esperantistenbijeenkomst. Wij vernemen, dat de esperantisten-vereen. „La Norda Stelo" vernemens is om op Zondag 7 Juli a.s. een algemeene propaganda vergadering te beleggen in een van de lokaliteiten van ons dorp. Voorwaar een heele eer voor Callantsoog en een goede keuze van „La Norda Stelo.' BARSINGERHORN Postduivenvereenigina >,De Reisduif. Zondag j.1. hield bovengenoemde vereeniging een vlucht van St. Dizier, een afstand van 460.690 >k.m. De uilslag hiervan is als volgt: de eerste duif welke binnen kwam was van C. Droog; 2. E. Pie- ters; 3. N. Saai; 4. E. Pieters; 5. C. Droog; 6 en 7. E. Pieters. De eerste aankomende duif legde de afstand af in 17 uur 5 min.50 sec., de laatste aankomende duif in 18 uur 4 min. 10 sec. Hengelsport. Als het vischseizoen op 1 Juni aangebroken is, komt „Vischlust" weer in actie! Deze vereeniging. waarvan het ledental 6t.eed3 vooruit gaat. trok Zondag j.1. naar Groenveld om te trachten een zoo groot mogelijk aantal baarsjes te verschalken. Het weer was in een woord schit terend, het vischwater echter niet en de vangst be neden elke verwachting, hoewel deze niet hoog ge spannen was. Evenals bij al de vorige wedstrijden, was de geest wederom uitstekend. Er werden door 53 visschers in totaal 48 stuks baarzen en baars jes gevangen. De uitslag van den wedstrijd was: le prijs C. Rentenaar, grootste baars; 2e prijs A. de Maaijer, 5 stuks; 3e prijs F. Blommaert, 4 stuks: 4e prijs F. Middelkoop, 4 stuks; 5e prijs Jb. Vogelen-zang, 3 stuks; 6e prijs H. Bergman. 3 stuks; 7e prijs Jb. Nierop, 3 stuks; 8e prijs K. de Jong. 2 stuks; 9e prijs Joh. van Stipriaan, 2 stuks: 10e prijs P. Blom maert, 2 stuks; 11e priis W. v. d. Loo. 2 stuks; 12e prijs P. N. Spaans, 2 stuks; 13e prijs G. van Stipri aan. 2 stuks; 14e prijs Jb. Visser, 2 stuks; 15e prijs A. Kuiper, 2 stuks: 16e prijs C. Eriks; 17e prijs J. Duursma; lSe priis Jb. van Stipriaan: 19e prijs W. J. Blaauboer en 20e prijs G. Visser, allen met 1 baars en bij loting toegewezen. Verder werden nog een 10-tal prijzen verloot on der degenen die niets gewonnen of niets gevangen hadden en tot slot ontvingen de controleurs ieder een dikke paling, die ze zelf uit de mand moesten grijpen. Dat gaf algemeene hilariteit, want een pa ling is geen baasje. Alles bijeen is de eerste wedstrijd in dit nieuwe seizoen schitterend geslaagd. Het is echter te ho pen dat de vangst bij volgende wedstrijden beter mag zijn. W ARM E N HU I ZE N Zondag j.1. hield de hengelsportvereen. „Vischlust" haren eersten wedstrijd bij de Kerkmeer. Begunstigd door prachtig weer was het een mooien wedstrijd, hoewel er zeer weinig baars is gevangen. Door 24 le den is er gevischt en in totaal zijn 93 baarzen ge vangen, waarvan 8 bovenmaatsche. De uitslag van de winnaars luidt als volgt: le prijs Jb. Speels, grootste baars 32.5 c.M., 2e prijs P. Rempt, grootste aantal ,10 stuks; 3e prijs K. Nieuw- land 7 stuks; 4e prijs W. Sevenhuvsen 7 stuks; 5e pr. A. Barten, 6 stuks, 6e pr. K. de Vet Wz.Jr., 6 st., 7e pr. P. Rol, 6 st., 8e pr. D. Pastoor, 6 st., (de laat ste 5 bij loting)9e pr. F. Slagter en 10 pr. C. de Boer 5st., (bij loting); 11e pr. J. Zon. 12e pr. J. Jongerling elk 4 st., bij loting; 13e pr. K. Slot, 3 st. SINT MAARTEN STROET. Zondag j.1. had in de Rimgsloot alhier de eerste wedstrijd plaats van de hengelclub ..In Eigen Kring", Nadat eerst een der trouwste leden uit ziin bed .geblazen" was. kon te 7 uur de wedstrijd aanvan gen. De vangst was al heel slecht, zoodat de con- 'roleur het eerste half uur geen vischje te boeken had. Totaal werden gevangen 43 baarsjes, waaron der 1 maatbaars. De prijswinnaars waren respectievelijk; Jb'. Schenk, A. Sijbrands, G. Biirost. G. C. Sloof. H. de fee, D. Brak, C. Keetman. W. Wit. W. Brommer, Jn. Bakker, A. Keetman. C. Bregman en K. Wit. De prijzen, welke bestonden uit luxe- en huishou* 'lelijke artikelen werden door den voorzitter in het' clublokaal uitgereikt. Tenslotte zij nog vermeld, dat. ons lid C. Bregman zich speciaal oefende in het vangen van nethennen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7