Arrondissements-llechtbank te Alkmaar. Ingezonden stukken. geven., in heden en toekomst doen strekken tot be zieling en zegen van ons volk. Daarna begaf Zij zich naar het middenpad van het park. Een kort rukje aan een koord en het borst beeld van wijlen Zijne Koninklijke Hoogheid werd zichtbaar. Ontroerd werd het door Hare Majesteit aanschouwd. ...Daarop legde Zij aan weerszijden van het Borst beeld een ruiker. Eén voor Haarzelf en één namens Haar dochter, Prinses Juliana, die niet aanwezig kon zijn. Na de Koningin werden namens de Luchtvaart- School en de Redding Mij. nog kransen gelegd. Hierna wendde de Landsvrouwe zich naar het Reddingmonument en drukte op een seinsleutel. Hierop begon het Carillon het Wilhelmus te spelen, «ie vlaggen vielen van de zijfragmenten en honderd witte duiven stegen op. Nauwelijks waren zij wegge- .vladderd of nieuwe vogels werden losgelaten. Iedere 10 seconden stegen 100 van deze, nu bontgevederde postboden op, tot er 1000 naar alle windstreken wa ren weggefladderd. Hierop legde de Koningin een krans aan de voet van het Monument en maakte ter bezichtiging een wandeling er rondom. Minzaam knikte Zij de daar omheen geschaarde bemanningen der Reddingboo ten en -sloepen toe. Inmiddels bracht het koor de „Zegezang" van Han del en „De Kabels los" van A. J. Leeuwens ten ge hoor e. Hierna was het woord aan den waarnemenden lo co-burgemeester, den wethouder Smits, (wij vermeld den reeds, dat wethouder De Boer ziek is.) Majesteit, Het gemeentebestuur van Den Helder stelt het 'ten zeerste op prijs, dat Uwe Majesteit op dezen dag wel aanwezig wil zijn om aan deze plechtige in wijding zoo hooge en diepe beteekenis te geven. Met gevoelens van groote erkentelijkheid worden deze beide monumenten door het gemeentebestuur aanvaard, dat deze in eere zal houden als zijn meest waardevol bezit. Van deze gelegenheid voelt het zich voorts ge drongen gebruik te maken om een woord van war men dank te brengen, eerstens aan het Comité „Stichting Monument Nederlandsch Reddingwe zen" voor al zijn tocgewijden arbeid, welk Comité dit symbool der hoogste menschenliefde tot stand bracht, niet alleen, maar het wist te plaatsen in onze gemeente, aan Hollands verre noordpunt, waar de zeeën bruisen en de storm gieren kan, vanwaar zoo inenig redder uitvoer tot zijn heldenstrijd om menschenlevens. Dan een woord van dank ook aan U, Mijnheer de Burgemeester, U, die het initiatief nam tot het plaat sen in onze gemeente van dit eerste borstbeeld van wijlen Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik 'der Nederlanden, tegenover het Monument van het Nederlandsche Reddingwezen, waarnaar zijne hoo ge belangstelling met zoo groote warmte uitging. Ilc ben er van overtuigd, den tolk te zijn van dui zenden in den Lande, welke dezen daad van piëteit ten zeerste zullen weten te waardeeren. Ik heb gezegd. Namens het Nederlandsche Reddingwezen sprak hierna de heer P. E. Tegelberg. Inmiddels hadden de vijf onderscheiden mannen zich aan den voet van de trap naar het podium op gesteld en het behaagde H.M. de Koningin naar deze eenvoudige groote mannen af te dalen om hen per soonlijk de zoo juist toegekende onderscheidingen uit te reiken. Minzaam onderhield Zij zich geruimen tijd met ieder van hen, vroeg hen naar hun moeilijk ste reddingen en de stoere kerels, die stroomen en orkanen trotseeren waren zichtbaar onder den in druk, nu de Majesteit der Menschen zich tot hen wendde. Het lag in het voornemen van de Koningin onder het zingen van het „Halleluja" van Handel 't West plein te verlaten, doch zij bleef luisteren naar het gezang en hierop begaf Zij zich nogmaals naar het Reddingmonument om het nog eens te aanschouwen. Hierop kwam Zij langs de opgestelde Vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering" en met schier ieder dapper lid van deze vereeniging onderhield Zij zich op hartelijke wijze. Nu was het oogenblik gekomen, dat Hare Majes teit zich naar de „Remavi" tentoonstelling zou be geven. Door het centrum der stad leidde Haar weg en we derom duizenden hadden zich hier opgesteld en juichten Haar toe. Vriendelijk groetend dankte de Koningin voor de Haar gebrachte hulde. Op de Bemavl. Omstreeks kwart over vier werd het gebouw be reikt, waar Hare Majesteit werd verwelkomd door het Dag. Bestuur, dat door den Vice-voorzitter kolo nel Ferwerda werd voorgesteld. Belangstellend wend de Zij zich tot ieder hunner en het deed Haar zicht baar genoegen, dat deze geheele tentoonstelling rondom den Redders-Dinsdag (zoo zouden wij den dag van gisteren willen noemen) was georganiseerd. Aan de dochtertjes van den vice-voorz. en den secretaris, Marietje Ferwerda en Willy Velthuijs viel de eer te beurt Hare Majesteit een programma voor Haarzelf en voor de Prinses te mogen aanbie den, waarvoor Zij de meisjes vriendelijk dank zegde. Allereerst bezichtigde de Hooge Gast de op het plankier opgestelde Reddingboot met de Motortrac tor. Met blijk van deskundigheid stelde Zij den heer De Booy, dien haar rondleidde, vragen. Een bijzondere belangstelling legde Zij aan den dag bij den stand van het Ned. Roode Kruis, immers het levenswerk van Haar man, zooals Zij dat hier noemde. Hier werd Zij ingelicht door de heeren Jhr. Roëll, le onder-voorzitter, Denker Curtius, secretaris generaal en F. C. C. Baron van Tuyl van Seroosker- ken van Zuylen, afg. der Commenderij der Johan- niter Orde. Tevens was aanwezig de heer S. Jarin, Militair-commissaris van het Ned. Roode Kruis. Vol belangstelling keek H.M. naar een demonstra tie, die Haar toonde, hoe men zich kan redden uit een gezonken duikboot. Met veel interesse keek Zij ook naar den stand van de Marine Luchtvaartdienst. In het smaakvol versierde Restaurant werd de thee gebruikt, die hier werd geserveerd door mevr. SlortSok, toegevoegd aan het secretariaat der Re mavi. Om 5 uur verliet H.M. het gebouw en nauwelijks had Zij in Haar auto plaats genomen of de regen plenste in stroomen ter aarde, zoodat ondferweg de wagens moesten worden gesloten. Hare Majesteit begaf zich naar het emplacement der Onderzeedienstkazerne, waar Haar trein stond. Hier dineerde Zij en met den gewonen trein van 18.50, waaraan haar salonwagens waren gekoppeld, verliet Zij de stad. Dat wij U over alles, wat hier gebeurde zoo volle dig mededeeling konden doen is in de eerste plaats te danken aan den bijzondere welwillendheid van den luitenant ter zee le klas Sluyter, die ons des morgens heeft rondgeleid. Des middags werden wij voorgelicht door den voorzitter en den secretaris der Perscommissie, den heeren P. C. de Boer en W. G. Reynders, die ervoor zorgden, dat alle afzettingen voor ons toegankelijk waren. De drie heeren van deze plaats onze dank bare erkentelijkheid! Zitting van Maandag 3 Juni 1935. DE OUVERTURE WAS VANDAAG EEN VRIEND SCHAPPELIJK BURENKNOKPARTIJTJE. 'Alvorens met de zomeropruiming wegens verge vorderd lente-seizoen nog voorradige inkomsten, rij wiel- en wegenbelastingzaken, onder auspiciën van deurwaarder Haasbroek aan te vangen, werd en pas sant nog voortgezet het door handtastelijkheden ge accompagneerd burenheibeltje uit de Cabeljaustraat, 'n kleine herinnering aan de beruchte Hoeksche er. Cabeljausche twisten, maar die nu door tusschen- komst van Officier en Pol. Rechter geen 150 jaar aanhielden. De Hoeksche partij in den persoon van den heer A. Berendse, vertrok inmiddels uit de vuur linie naar de Steijnstraat en de nog resteerende Ca ibeljauwer der combattanten had nu ook geen motief meer, om nog langer de vijandelijkheden voort te zetten. Na het hooren van de vorige week absente getuige Veen, kon naar onze meening het conflict worden beëindigd met het opleggen van een geldboete aan de Cabeljauwsche partij, die werd be schouwd als de verkeerde „boon" in de Hoeksche koffie te zijn geweest. Maar zóó gemakkelijk ging het helaas niet. De verklaring van de tweede getuigo Arie Veen, week zóó opvallend af van het relaas dat hij aan den verbalisant van der Valk had mee gedeeld, dat de Officier daar geen genoegen mee be liefde te nemen en dezen van meineed verdachte onder toezicht stelde van de rijksveldwacht geduren de den tijd, dat de 72 wachtende bel. zaken afgedraaid konden worden. Na dat belangrijke corvé verscheen de heer Veen wederom voor de bühne om te verkla ren dat hij bleef volhouden bij hetgeen hij hier voor de rechtbank gezegd had. Hij was wel tijdens het vechtpartijtje in het kantoor geweest, maar kon in derdaad niet met zekerheid zeggen wie was begonnen de handen uit te slaan, want hij had dit heusch niet kunnen waarnemen. De Officier had gaarne gezien, dat het door v. d. Valck, ambtseedige en door Veen geteekend proces verbaal door de getuigenis van den agent zou worden bevestigd, doch de heer v. d. Valck was toevallig met verlof. Niettemin wilde de heer Officier momenteel afzien van zijn meineedactie en stelde zich tevreden indien de zaak tot nader onderzoek werd gesteld in handen van den Rechter-Commissaris. Conform be sloten! DE RIJKSADVOCAAT WAS WEER DANIG OP DREEF. Een 16-tal belanghebbenden bij de rubriek belasting zaken hadden zich de moeite gegeven persoonlijk te verschijnen, doch die moeite werd slechts beloond door een uiterst mager succes. Slechts 2 belastingschuldigen waren zoo fortuinlijk 1e worden vrijgesproken en dat was Arie BI., 'n win kelier uit Hoogwoud en de oude heer Christiaan M., 'n aannemer uit Kerkerade, tegen wien niet minder dan 4 wegen belastingzaken waren aanhangig ge maakt. Maar de rijksadvocaat greep er in dit speciale ge val leeelijk naast. Zelfs kon hier het zeldzame feit worden geconstateerd, dat niemand minder dan de Officier vrijspraak vroeg toen tegen ouden Chris niet minder dan 4 X f50 boete of 4 X 5 dagen werden ge vorderd. Het pleidooi was na het aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende requisitoir van den Of ficier voor den verdediger mr. Schenkeveld gesneden koek en mocht deze jurist na aansluiting met dit vrij spraak vragend betoog van den Officier deze vrij spraak ook uit 's Politierechtersmond vernemen. In de overige 68 fiscale strafprocessen vierde Mr. Asser Junior echter onmiskenbare triomphen en slin gerde hij met de mimiek van de kat, die met scheef gehouden kop met smaak een vette haring knauwt, zijn eischen tot veroordeeling het rechtszaalinterieur in. Omtrent 5 uur werd de zeer geanimeerde bijeen komst met den traditioneelen hamerslag gesloten. Inkomstenbelasting: Jac. M., Ursem, f10 boete of 2 dagen. Wegenbelasting: Arie B., Winkel, vrijgesproken; Harm de B., Enkhuizen, f 15 boete of 5 dagen; Jac. van O., Helder, f 10 of 5 d.; W. D. v. W., Amsterdam, f25 of 15 d.; P. M. B., Wijdenes, f 10 of 5 d.; R. B., Me- demblik f 10 of 5 d.; M. B., Andijk, f 15 of 5 d.; KI. B., Huizum, f20 of 10 d.; KI. B., Obdam, f 15 of 5 d.; Peter B., Amsterdam, f 15 of 5 d.; Sikke D., Hilversum, f 15 of 5 d.; G. J. E., Slootdorp, f5 of 2 d.; P. M. G., Sijbecarspel, f5 of 2 d.; W. J. v. H., Haarlem, f 15 of 5 d.; J. van H., Haarlem, f5 of 2 d.; Adnama II., Amsterdam, f 15 of 5 d.; D. de J., Heiloo, f 15 of 5 d.; Leo G. K. D., Rijswijk, f5 of 2 d.; Hendrik K., Helder f 10 of 10 d.; P. J. L., Abbekerk, f 15 of 5 d.; J. de L., Alkmaar, f 10 of 4 d.; Willem L., Alkmaar, f 15 of 5 d.; A. L., Wieringen, f 15 of 3 d.; Chr. M., Kerkrade, vrijgesproken; Chr. M., id.; Chr. M., id., Chr. M., id.; Alb. Z., Medemblik, f5 boete of 2 d.; Reijer M., Alkmaar, f 10 of 4 d.; Herko M., Den Haag, f 15 of 5 d.; B. O., Slootdorp, f 15 of 5 d.; T. S., Am sterdam, f 15 of 5 d.; Corn. S., Zaandam, f 15 of 2 d H. G. van V., Amsterdam, f 15 of 5 d.; M. de V., Anna Paulowna, 2 maal f 10 boete of 2 maal 4 dagen; D. v. d. W., Aalsmeer, f 15 of 5 d.; Jb. W., Hoorn, wegens art. 247, gedetineerd, f3 boete of 2 d.; A. P. M. de W., Haarlem, f 15 of 5 dagen. Rijwielbelasting: Th. v. B., Alkmaar; Jan B., Hoog woud; D. P. B., Heerhugowaard; Jan den D., Scha- gen; J. G. J. G., Broek op Langen dijk; Sj. G., Sloot dorp; Corn. G., St. Pancras; Will. H., Amsterdam; Dirk H., Texel; H. W. ter H., Helder; II. J., Heiloo; J. de J., Breezand; Elisabeth S. C., Noordscharwou- de; H. J. IC, z. v. woonpl.; Erwien K., Wervershoof; Jan K, Zuidscharwoude; Jan M., Alkmaar; Gert. M., Schoorl; Corn. M., Schoorl; R. C. M., Anna Paulowna; Joh. M., Zijpe; Joh. O., Bergen; Gerrit O., Zijpe; Corn. R., Anna Paulowna; Jb. Sch., Schagen; Pietertje S. S., Alkmaar; N. J. Sch., Wieringen; Joh. Sch., Alk maar; J. H. V., Amsterdam; W. H. V., Den Haag; Corn. V., Heerhugowaard; Jb. V., Helder; R. J. de V., Hoorn; P. van V., St. Pancras; H. G. Z., Helder; Leendert Z., Egm. a. Zee: allen f5.boete of 1 dag. Uit de OMGEVING LANOENDIJK De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft aan de veilingen meegedeeld, dat vroege aardappelen slechts mogen worden gerooid door degenen, die in het bezit, zijn van een oogstvergunning, althans vóór 1 Augus tus. Deze oogst-vergunningen worden door de veilin gen afgegeven. ZUIDSCHARWOUDE. De Minister van Economische Zaken heeft o.m. be noemd tot lid van de Commissie voor de Zoetwater- visscherij en den Zoetwaiervisschhandel, den heer E. Vlug alhier. Deze Commissie zal tot taak hebben van advies te dienen bij de voorbereiding en de uit voering van maatregelen welke kunnen strekken tot steun aan het zoetwatervisscherijbedrijf, dat in zeer sterke mate de gevolgen ondervindt van de crisis. In de gisteravond gehouden vergadering van het Crisis-comité is de afgetr. secretaris, de heer J. Th. Kunnen, gehuldigd. Verschillende leden hebben daar bij het woord gevoerd en de groote verdiensten ge schetst, die de heer Kunnen als secretaris voor het Comité heeft gehad. Veel werk is door hem in die qualiteit verricht en velen is hij door zijn hulpvaar digheid van grooten dienst gewest. Uit dank voor de vele werkzaamheden werd hem door leden van het Comité een rookstel aangeboden. Met eenige hartelijke woorden heeft de heer Kunnen voor deze attentie dank gezegd. Als voorzitter is aangewezen de heer W. C. Bou- man, die de plaats vervangt van den heer H. Metse laar. Tot vice-voorzitter is aangewezen de heer D. van Kleef. OUDKARSPEL. Jaarvergadering „Ceacilia". Gisteravond werd door de operettecluïb „Ceacilia" de algemeene jaarvergadering gehouden in de zaal van den heer C. Vis. alhier. De opkomst der leden was goed. Mede aanwezig waren de directeur, de heer H. J. Zaal en diens echt- genoote. De voorzitter, de heer J. Koeman, heette allen har telijk. welkom, in het bijzonder tot mevr. en de heer Zaal. Na vaststelling van de notulen van den secretaris, den heer L. Uipkes, volgde voorlezing van het jaar verslag, waaraan wij ontleenen, dat het ledental van het groote koor met drie is vooruitgegaan. De kinder-klasse is gestegen van 48 tot 74 leden. De verstandhouding is heel prettig, evenals de ondei> linge samenwerking. Medegedeeld werd, dat een bazar zal worden ge houden op 12, 13 en 14 October. Gememoreerd werden de uitvoeringen, welke dit jaar zijn gehouden, t.w. twee met ,.de Koningin van Montmartre" bij den heer Vis. een zanguitvoering met kinderoperette ..Als de kinderen slapen". De rekening van de penningmeesteresse. mej. G. Jonker, werd hierna behandeld en overanderd goedgekeurd. Ondanks de nadeelige uitkomsten van de uitvoringen was toch nog een kassaldo aan wezig. Bij de gehouden bestuursverkiezing moest wor den voorzien in de vacature ontstaan door het be danken van den heer K. Schuit en het aftreden van mei. N. de Boer. Gekozen werden resp. de heer J. Koeman en mevr. V. KroonDe Pee. Onderhandelingen zijn gaande voor een nieuwe operette, „Polenbloed" van Netboll. Ten aanzien van het kinderkoor werd besloten dit in tweeën te splitsen wegens het groot aantal deelnemende kinderen. Door de kleinste afdeeling zal worden ingestudeerd „Jantje in Modderstad". Voor de grooteren zal een operette worden gekozen, welke een geheele avond vult Het kinderkoor bloeit, welke bloei te danken is eensdeels aan de prestaties van het afgeloopen sei zoen, anderdeels door het tactisch optreden van den heer Zaal. Behalve de beoefening van de zang wordt den kinderen thans ook onderwijs gegeven in balknoten enz., waarmee verrassende resultaten worden bereikt. Hierdoor kan het niet uitblijven, dat straks een prima geschoold koor wordt ver kregen. Ter sprake werd nog gebracht het houden van een balmasqué. terwijl werd besloten, donateurs te wer ven. Een reiskas zal worden gevormd om daarvan in het seizoen een uitstapje te maken. Hierna werd de vergadering gesloten en bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. SINT PANCRAS Burgerlijke Stand over de maand Mei '35. Geboren: Gerhardus Johannes Hendrikus, z. v. Jacob Stammes cn Elisabeth Pieternella Leurink: Geertje, d. v. Jacob Kriek en Klaasje Cornelia Tromp. Gehuwd: Dirk Jan de Vries en Kaatje Kouwen; Klaas Bakker en Neeltie Kloosterboer. Overleden: Neeltje Madderom. 78 jaren, echtgen. van Jan Bruin; Hendrika Smit. oud 4 jaren. Ingekomen personen: Simon Molenaar en gezin, tuinbouwer, van Koedijk naar No. 270; Cornelis Bal der en gezin, tuinbouwer, van Broek op Langen- dijk naar No. 207; Maarten Kloosterboer, slagers knecht, van Heer-Hugowaard naar No. 222; Dieuwke van der Schaaf, vr. van C. Balder, van Alkmaar naar No. 207. Vertrokken personen: Kaatje Kouwen, zonder be roep, van No. 254 naar Oudkarspel; Jan Heinis en gezin, van No. 139a naar Bolsward; Arie Huibers en gezin, tuinbouwer, van No. 283A naar Koedijk; Geertra. Catha. Buitenhof, huishoudster, van No. 50a naar Haarlemmermeer. OUDE NI EDO RP Bevolking. Ingekomen: Klaas Peiis en gezin, van Castricum. Oldebarneveldweg 13; Willebrordus Bes. van Ra/- renkarspel, Tuitjerihorn H56; Gerrit Jansen, van Harenkarspel, Slootgaard C70; Theodorus Groot, van Hoogwoud. Korkelaan C 55; Petrus Paulus Sln- nige en gezin, van Den Helder. Langevliet 76. Koe gras; Anne Schenk en gezin, van Barsingerhorn A2: Anna Margarct'ha Naber. van 's-Gravenhage, Prinsegracht 12; Johanna Elizabeth Groot van Heerhugowaard, Kroon G230. Vertrokken: Klaas Koemeester en echtgen., naar Berkhout. Spierdijk. St. Theresiaoord; Petrus Blan- kendaal, naar Nieuwe Niedorp; Jan Moras, naar Harenkarspel, Kal verdijk p./a. S. Burger;Alida Catharina Tesselaar. naar Nieuwe Niedorp G42; Agatha Droog, naar Nieuwe Niedorp G6; Arnol- dus Johannes Maria Rohde. naar Nieuwe Niedorp G47; Cornelis Broenscn, naar Harenkarspel, Dirks- horn, p./a. M. Broersen. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Engelmundus. z. v. Theodorus Bakker en Cornelia Petronella van Baar: Constan- tinus Hermanus, z. v. Embertus Cornelis van Oor schot. Gehuwd: Cornelis Arien Wit oud 24 Jaren, land bouwer en Agatha Droog, oud 22 jaren: Gerrit Jan sen, oud 28 jaren, landarbeider en Johanna Cathar rina Stam, oud 25 jaren. Overleden: Geene. HARENKARSPEL DIRKSHORN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. Dirkshorn ISchoorl n. 23. De nederlaagwedstrijden werden Zondag f.f. voort gezet met bovengenoemden wedstrijd. De voor een vrii talrijk publiek gespeelde wedstrijd leverde een mooien gelijk opgaanden kamp op met aan beide zijden mooi spel. Het is de meest mooie wedstrijd geworden van de reeks en het moet ge*zcgd. dat de Schoorl-spelers die hier onbekend waren een indruk van goede sportiviteit achtergelaten hebben. Van een dergelijke ploeg viel voor Dirkshorn weer iets te leeren en het is pleizierig om te zien dat er van geleerd wordt, want het spel wordt gaandeweg beter. Voor rust wist Dirkshorn een 20 voorsprong te behalen, mede dank zij een ongeluk van de Schoorl- back die overigens uitstekend speelde die een bal in eigendoel trapte. Na rust wist Schoorl op te halen en ook door een zelfde misverstand als bo vengenoemd aan een goedkoop doelpunt geholpen werd daarna in 't midden der tweede helft gelijk gemaakt. De spanning kwam nu volop en van weerszijden zagen we soms mooie open aanvallen In navolging van het verslag van de H.S.V. „de Baars" voel ik mij verplicht hierover een kleine mededeeling te doen. aangaande het verwijderen der hengelaars. De gezamenlijke pachters der Rijksstort- en Ge meente-gronden waren overeengekomen een actie te voeren tegen de hengelaars, als reden het plat- loopen van het grasgewas (hooiland). Toen dus Zondag j.1. de H.S.V. „de Baars" al reeds aan het hengelen was. werd er verzocht hiermede op te houden en zich te verwijderen. Doch hier voelde men over het algemeen weinig voor, en werd den betrokken eigenaar-pachter f 7,50 geboden om dan door te hengelen, doch deze wilde dan nog wel toegeven, maar voor f 10.al had hij liever dat de hengelaars zich verwijderden. In over leg met de gemeente-veldwachter werd toen besl<> ten van vertrekken, doch waarheen? Toen werd mij gevraagd om voor f 5,te mogen hengelen op het door mij gehuurde perceel, dat de vorige dag was gemaaid; hetgeen door mii werd toegestaan, mits er dan proces-verbaal werd opgemaakt van het hen gelen in het ongemaaide perceel van m'n collegar pachter. Dit is dus geheel iets anders dan de ver slaggever van „de Baars" schrijft, daar het in geen geval mijn bedoeling was om hiervan een, extra winst te maken. Hiermede hoop ik een en ander te hebben recht gezet wat volgens mijn inziens niet goed was weer gegeven. U mijnheer de Redacteur nogmaals dankzeggende teeken ik het zg.n. SNUGGERE BOERTJE. over de vleugels. Het was Jammer dat in deze perio de het Dirkhora's-binnentrio een paar mooie kan sen door te weinig doorzetten niet wist te benutten. Overigens speelde het heele elftal een beste partij. Vooral de achterhoede verzette het vele werk naar behooren. Het mocht tenslotte Schoorl gelukken om in do laatste minuut de winnende goal te maken. En on danks verliezen kon Dirkshorn op een goede wedstrijd terugzien. CALL2NT SOO'ri Schoolfeest-commissie. In een Maandag j.1". gehouden vergadering van de schoolfeestcommissie is besloten om het reisje voor de eerste 5 leerjaren te houden op Maandag 17 Juni a.s. (Bergen, Schoorl), terwijl de hoogste klassen 25 Juni naar Amsterdam gaan, waarvoor een bezoek aan Schiphol, Artis en „Cineac" op het programma staan. De eerste reis gaat met particuliere auto's, terwijl de tweede per bus ondernomen wordt. H 00 GW OUV Ged. Staten hebben hunne goedkeuring verleend op de raadsbesluiten betreffende verhuring voor een jaar, ingaande 1 Mei 1935, van de onderwij zei-s wo ning te Aartswoud aan den heer K. May en de wo ning Kerkelaan C 11 aan den heer J. y. d. Graaf, AARTSWOUD. Als napretje van de Opmeersche paardenmarkt arriveerden hier een tweetal personen in vergevor- derden staat van dronkenschap. Het waren blijk baar muzikanten, doch daar zij bijna niet konden loopen, bleef het spelen achterwege. Nagestaard door veel menschen vleiden zij zich bij het P.E.N.- gebouwtje- in het gras neder. De burgemeester liet dadelijk de politie komen en per auto werden ze naar het arrestantenlokaal te Hoogwoud overge bracht. Bij hun arrestatie wierpen ze een flesch weg, die bij onderzoek brandspiritus bleek te bevat ten. Is het niet diep treurig als men zoover is ge komen, dat men zooiets drinkt, maar is het geen groote schande, dat er nog menschen zijn, die zoo iets aan hen verkoopen. WIERINGERW 'AARD Voor de op Vrijdag 7 Juni te houden stamboek en premiekeuring, van 't tuig- en trekpaard, welke om 9.30 uur aanvangt, zijn voor de afdeeling trek paard 9 en voor 't tuigpaard 43 stuks aangegeven. GROOTE BRAND IN HET CENTRUM VAN OTTAWA. Ottawa (Canada). Gisterochtend ïs een groote brand uitgebroken in het centrum van Ottawa. In een der voornaamste straten der stad, Sparks Street, waar tal van groote firma's hun kantoren hebben, werden verscheidene kantoorgebouwen door het vuur vernield. Ook het daarnaast gele gen blok van departesmentsgebouwen werd door het vuur ernstig beschadigd. De schade wordt geraamd op 200.000 dollar. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Dinsdag 4 Juni 1935 Hooge Prijzen 1000— 7654 8327 10191 10821 11503 12863 400.— 2814 9515 14298 18521 200— 1701 10967 16471 16542 18484 100.— 727 1062 5132 9536 12685 17480 17612 Prijzen van 70. 83 86 152 156 187 329 629 532 542 623 726 761 775 790 839 932 1006 1135 1168 1190 1201 1346 1351 1400 1475 1515 1530 1580 1648 1760 1799 1811 1819 1867 1893 1934 2229 2256 2264 2384 2398 2437 2501 2589 2704 2731 2747 2816 3033 3066 3334 3577 3634 3910 4047 4053 4072 4095 4150 4280 4448 4467 4507 4538 4575 4598 4721 4722 4807 5065 5130 5513 5649 5655 6712 5852 5925 5960 59G6 6019 6020 6100 6174 6251 6520 6553 6588 6598 6642 6683 6738 6776 6811 6840 6932 7008 7194 7229 7232 7238 7262 7346 7373 7515 7533 7652 7764 7856 8012 8068 8189 8496 8592 8697 8726 8856 8865 8872 8912 9044 9050 9153 9163 9227 9277 9379 9380 9410 9458 9546 9693 9795 9928 9978 10141 10211 10303 10356 10546 10553 10565 10795 10842 10847 10902 11041 11149 11161 11166 11237 11255 11264 11328 11378 11510 12074 12127 12141 12199 12339 12373 12383 12475 12551 12558 12696 12754 12893 12923 13022 1309t 13104 13165 13288 13337 13364 13387 13431 13471 13473 13506 13511 13551 13598 13892 13982 14017 14045 14158 14253 14360 14502 14930 15006 15009 15022 15328 15378 15407 15410 15441 15503 15667 15669 15797 15841 15847 16271 16298 16351 16544 16557 16785 16883 16918 16951 16958 17012 17109 17353 17428 17807 17841 17865 17873 17884 17919 17933 17939 17952 18035 18102 18107 18180 18196 18198 18240 18252 18391 18437 18574 18588 18654 18906 18911 18968 19154 19164 19433 19441 19578 19656 19772 19800 19826 19885 20168 20292 20446 20512 20540 20551 20579 20586 20599 20679 20703 20731 20809 20881 20939 20940

Schager Courant | 1935 | | pagina 6