Drie personen door auto Drie woningen verbrand. Wieringermeer. Sportberichten uit Den Helder SPORT. MUSSOLINI TEGEN DE ZWARTHEMDEN. De duce keert zich tegen Engeland. Een doode en een ernstig gewonde. Snorder rijdt op een agent in. Advertentiën. Gerrit Jonker Pz., JAN PIETER, goedloopende Ford=Auto wieringen. Brand met brand na. Zaterdagavond tegen middernacht ontdekten buren dat brand was ontstaan op de zolder van de lunch room van den heer N. de Haan aan de Slingerweg alhier. Met behulp van buren en familie werd met een tuinslang op de waterleiding het vuur gebluscht. De schade was toen niet groot, en men vermoedde dat de brand was ontstaan door broeiiing in de op de zolder opgeslagen vischnetten. De heer De Haan Welke niet thuis was, doch bii familie in Den Hel der logeerde werd door diens zwager de heer B., welke naast hem woont, per auto thuis gehaald, doch wat gebeurde in dien tusschentijd kon men niet verwachten. Er was waarschijnlijk vuur ach tergebleven en eenige tijd later stond de geheele zolder weer in brand, en sloegen weldra de vlam men het dak uit en de toen gealarmeerde brand weer kon niet voorkomen, dat het geheele perceel afbrandde. Van de inboedel werd ook weinig ge red. Door nat houden kon de garage van den heer B. welke er legen aanstond, behouden blijven. Het perceel en inboedel zijn tegen brandschade verze kerd. Verschillende brandweerlieden profiteerden van de gelegenheid eenig edel vocht uit de brand te redden, en de gevolgen kunnen de lezers er bij denken. Onweer. 2en Pinksterdag stond voor onzen polder in het teeken van een onweersdag bij uitnemendheid. Al waar reeds in den vroegen morgen de lucht een drei gend en niet veel goeds voore en uitgaansdag aan kondigde, werden voor wielrijders- reeds onder scheidene reisplannen afgelast. En men had zich niet vergist. De namiddag bracht zwaar onweer met de daarbij veelal samengaande plasregens. Hoeq- wel ernstige buien, hoorden we gelukkig niet van onge lukken. De uitgaanden misten echter alle medewer king van een schoonen Pinksterdag, welke veelal daarvoor bij uitstek wordt benut. MI DDE NM EER, Teraardebestelling E. van der Wal. Zaterdagmiddag werd in alle stilte en eenvoud het stoffelijk overschot van wijlen den heer E. v. d. Wal haar het crematorium te Westerveld vervoerd. Onderscheidene personen van diverse instellingen en corporaties, waarvan de overledene lid was, na men in de volgauto's plaats achter de rouwstoet, om den overledene de laatste eer te bewijzen. Vele kransen dekten de baar, o.a. van „W.Meer Fanfare", Kon. Ned. Middenst. Bond, leden en am. voetbalver. „Flevo", van overige vrienden, enz. Op het podium in het crematorium voerden het woord achtereen volgens mej. D. van Vliet, Godsdienstonderw., na mens den Kon. Ned. Middenstandsbond de heer v. d. Leeuw te Den Haag en de heer A. C. van Oeveren te Middenmeer namens de Middenstandsver. „Wie- ring,ermeer", waarvan de overledene vanaf de oprich ting voorzitter was. Voor de groote stuwkracht en voor al hetgeen de overledene in het belang van den Middenstand had gedaan, werd door beide sprekers deze daden gere leveerd, welke een dankbare herinnering zullen blij ven. Hierop had de crematie plaats onder imponee rend orgelspel, en verlieten allen plechtig onder den indruk het crematiegebouw. Eenige kleine hooischelven getroffen. Tijdens het onweer dat gistermiddag woedde, sloeg de bliksem in een tweetal hooischelven, welke opge- ruiterd stonden aan den Molenweg. Velen met Pinksterverlof. De vrijwel traditioneel geworden zijnde uittocht met diverse feestdagen, had ook met de Pinksterdagen goed effect. Van de bevolking, bstaande uit, laat ons zeggen: Parthers, Meders en Elomiten, ergo afkomstig uit alle windstreken des lands, heeft ook dit bij uit stek geschikte moment voor een zeer groot deel be nut om per bus uit te gaan naar Zeeland, Brabant, Zuid-Holland, Friesland, enz. 't Was dan ook opval lend stil, voor zoover het betrof het bewonerscijfer Ook mocht echter daartegenover met vreugde wor den geconstateerd, dat ook velen onzen polder juist op dit eveneens geschikt moment voor een dagtrip of doorreis hebben bezichtigd. De excursies worden steeds grooter en daarnaast ook talrijker om ook den wensch te bevredigen, het nieuwe land met eigen oogen te willen zien. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 1 speelde Zondag tegen Watervogels 1 en won met 43. Een B.K.C.-comb. van lagere elftallen verloor met 4r—3 van Watervogels 2. WIERINGEN. SUCCES I—STORMVOGELS II 1—2. Succes 1 speelde Zondag een vriendschappelijken wedstrijd tegen de reserves van Stormvogels. Het was zeer te betreuren dat het weer niet meewerkte, daar dan vele supporters het Succesterrein hadden bezocht. De opkomst was evenwel tamelijk goed. De Stormvogels speelden een goede partij, doch met een beetje geluk had S. ook gelijk kunnen spe len. Om half drie liet scheidsrechter W. v. 't Veer van Zaandam beginnen, onder slechte omstandigheden, de regen trad namelijk op als spelbreker, alhoewel werd doorgespeeld, na de rust kwam de zon er weer bij, doch velen hadden een nat pak opgeloopen. Stormvogels wint de toss, doch dit maakte geen verschil, daar er bijna geen "wind was. Succes trapt af en probeert direct aan te vallen, doch de Storm- volgens achterhoede is safe en werkt solide weg. De Siorimvogelsaanvalllen zijn echter gevaarlijker, doch onze Piet weert zich dapper en houdt zijn doel schoon. Met verre trappen zendt hij het leer geregeld over de helft, waar de voorhoede telkens gelegenheid krijgt, aanvallen op te zetten, doch dit brengt geen resultaat. Bij een der Stormvogelsaanvallen wordt de bal keihard tegen de paal geschoten en springt te rug in 't veld, doch spoedig daarna ondernemen ze een aanval en met succes. Posthumes probeert nog uit te vallen, doch een hard schot van den linksbin nen geeft Stormvogels de leiding. Spoedig hierna is het rust en de regen maakt plaats voor mooi zomer weer. Na de rust is Succes meer aanvallend en menige goede aanval werd ondernomen, doch de stoere Stormvogels achterhoede weet van geen wijken, en wanneer ze bij een der aanvallen Albert vloeren, geeft v. 't Veer penalty. Koorn plaatst zich er achter en onhoudbaar verdwijnt de bal in het net 11. Dit is Stormvogels te machtig en beginnen wat forscher te spelen en maken spoedig gebruik van 3en misverstand in de S.-achterhoede en nemen op- >pnieuw de leiding, 1—2. De wedstrijd wordt eenigs- ■ins forscher van beide kanten, doch v. 't Veer drukt het spoedig de kop in. Vele goede aanvallen worden an beide kanten ondernomen, doch doelpunten wer- len niet gemaakt. Zoodat Stormvogels met de over- vinning ging strijken en verdiende. Succes 3 zou hiervoor een wedstrijd spelen tegen 3.K.C. 3, doch 's morgens werd van B.K.C. afbericht .jczonden, dat de wedstrijd niet door kon gaan. „ALLEEN WIJ ZELF KUNNEN ONZE RECHTER ZIJN". Mussolini Heeft Zaterdag te Cagliani in Sardinië tot de troepen, die gereed stonden om naar Eritrea te worden ingescheept, een rede gehouden, waarin hij o.a. gezegd heeft: „Zwarthemden, gij hebt deelgenomen aan een prachtige manifestatie van kracht en discipline, wel ke in alle opzichten het heldhaftige en krijgshaftige Sardijnsche ras waardig is. De troepen van Sabaudia (Savoye) hebben in hun naam het beste devies. Wij hebben oude en nieuwe kwesties te regelen en zullen ze regelen. Wij storen ons allerminst aan hetgeen men aan gene zijde van de grenzen ook moge zeggen, immers alleen wij kunnen onze rechters en de beste garanten van onze toekomst zijn, enkel en alleen wij en niet de anderen! Wij zullen in onze handelingen letterlijk hen na volgen die ons thans de les lezen. Zij hebben getoond, dat zij toen het er om ging een rijk te stichten en te verdedigen, zich nooit iets hebben aangetrokken van de wereldopinie. Als de regeering thans een beroep doet op de Zwarthemden en het jonge Italië onder de wapenen roept, dan voelt het Italiaansohe volk, dat zij haar plicht doet en dat zij zich gesteld ziet tegenover een opperste noodzakelijkheid. Geheel het Italiaansche volk voelt dit en het volk is bereid als één man op te staan, als het erop aan komt, de macht en den roem van het vaderland te verdedigen." De anti-Britsche campagne in de pers. Het semi-officieele Giornale d'Italia zet zijn reeks anti-Britsche artikelen voort. Het blad schrijft thans, dat wanneer Groot-Brittannië een beroep doet op de betrokken mogendheden om een Italiaansch-Abes- sijnschen oorlog te voorkomen, die niet in de eerste plaats is om Abessinië te beschermen, doch ter be scherming van de exclusieve Britsche belangen in Oost-Afrika, en de uitvoering van de Britsche plan nen aldaar. Italiaansche commentaren op de rede van Mussolini. De geheele Italiaansche pers besteedt reeds groote aandacht aan Mussolini's redevoering. De Tribuna noemt haar het antwoord op de debat ten in het Engelsche Lagerhuis en in het bijzonder op de verklaringen van Eden. In opschriften, welke de breedte van de gansche pagina in beslag nemen, worden de woorden aangehaald: „Wij hebben öude en nieuwe posten te verrekenen en wij zullen ze ver rekenen." Letterlijk zullen we hen navolgen, die ons thans de les komen lezen." Tegelijkertijd geeft de pers uitdrukking aan haar misnoegen over de debatten in het Lagerhuis, in het bijzonder over de uitlatingen van den labour- afgevaardigde majoor Attlee. Helder 2 wint de Rauchbeker. H.R.C. 3 algeheel kampioen v. d. N.H.V.B. Wa tervogels en Raoing 4 plaatsen zich voor het Gouden Kruis. Het is voor sportlievend Den Helder een belang rijke Pinkster geweest. Op den len Pinksterdag is het herboren 2e elftal van Helder gelukt, na meer spannenden dan fraaien strijd, de reserves van de Zaanschc eerste klasse? Z.F.C. in de finale om den Rauchbeker te kloppen en daardoor dit kleinood voor de 2e maal voor Helder in de wacht te sleepen. Een herboren elftal? vraagt U zioh af. Ja, een herboren elftal, dat onder leiding van trainer Reitsma, achtereenvolgens K.V.V. I uit met 31, Assendelft I, en W,est-Frisia 2 met 111 aan de zege kar bond en nu door een alleszins fraaie overwinning op Z.F.C. 2 de kroon op haar prachtige werk van de laatste weken zette. Toch zijn het vrijwel dezelfde spelers, die in het veld kwamen, maar waar men vroeger een Helder-ploeg zag spelen, dan was dit al tijd zonder systeem en dus vrijwel kansloos ziet men nu zoo'n zelfde Helder-ploeg met systeem spelen, en aangezien de spelers op zichzelf allemaal uitste kende voetballers zijn, heeft dit een geweldige om mekeer tengevolge in het voordeel van de elftallen van Helder. Zoo ook tegen Z.F.C. 2 op len Pinkster dag. H.R.C. 3 werd op 2e Pinksterdag nog eens kampioen, maar nu van de geheele N.H.V.B. Met 10 wonnen de Ra cers hun vijfde en voorlaatste wedstrijd van Pur- mersteijn 2. hun eenige concurrent Met viif gewon nen wedstrijden hebben ze Den Helder wel prachtig vertegenwoordigd in deze kampioenscompetitie. Ook het 4e elftal der Racers doet prachtig werk in de Gouden Kruis-wedstrijden, als is de papieren overwinning op Wieringenvaard nu niet bepaald bevredigend te noemen. In de promotie en degra datie competitie is Atlas ongeslagen overgegaan naar de le klasse en daar mede de kroon op het werk gezet van het prachtige seizoen dat ze achter den rug hebben. Er rest hier nu nog één wedstrijd M.L.D.H.R.C. IV die de Ra cers slechts gelijk hoeven te spelen om te promo veren. Tenslotte zij men er in den Polder nog op gewe zen, dat over eenige weken Go Ahaed I (Deventer) bij Helder op bezoek komt. Dat belooft wat. De Zaandammers begonnen met een zelfJjewust- heid en met een air van we winnen toch wel, te spelen, maar na een kwartiertje veranderde dit toch, want ze zagen in dat er met deze Helderploeg, die Laatste nieuws. NOODLOTTIG ONGELUK OP DEN RIJKSWEG ONDER KEIZERSVEER. RAAMSDONKVEER. Gisteravond om 11 uur heeft op den Rijksweg onder Keizersveer een doodelijk ongeval plaats gehad. Aan den rechter kant van den weg liepen 3 personen met een fiets aan de hand, die onder invloed van sterken drank verkeerden en zich huis waarts begaven in de richting Bussum. Van de richting Raamsdonkveer naderde een per sonenauto uit Amsterdam op het moment dat de auto de voetgangers wilde passeeren, naderde van tegenovergsetelde richting een personenauto. De chauffeur van de auto uit Amsterdam reed op de voetgangers in. Een der voetgangers C. de W., uit Bussum, werd ongeveer 200 meter door den auto mee gesleurd. Zwaar gewond bleef de man liggen, doch overleed korten tijd later. De tweede persoon, T. E., eveneens uit Bus sum, bekwam zeer ernstige verwondingen, de derde persoon kwam met den schrik vrij. Ge neeskundige hulp was spoedig ter plaatse. T. E. heeft men naar het ziekenhuis overge bracht. Het lijk werd naar het lijkenhuis over gebracht, de marechaussee en gemeentepoli tie waren spoedig op de plaats aanwezig. Pe auto is in beslag genomen. NAALDWIJK. Gisteravond te half acht is tijdens een hevigen storm brand uitgebro ken in de woning van de weduwe Verhoeven. Het vuur sloeg over naar de woningen van de familie L. en Z. Olie drie woningen werden in de asch gelegd. Verzekering dekt de scha de. hetzelfde diepe W-systeem speelde als de Zaankan- ters zelf, niet te spotten viel en ze waren dan ook kiplekker, dat ze met een 10 voorsprong de rust in konden gaan. Maar na de pauze kwam de catastro- phe, aanvankelijk zagen we nog een aanvallend Z.F.C., dat tevergeefs probeerde de hechte witte ver dediging te doorboren. Zes minuten na de rust werd Kil jan in 't beruchte gebied te hardhandig aangeval len en scheidsrechter Metselaar gaf ondanks heftige protesten: penalty. Onhoudbaar kogelde Evers deze in, en nauwelijks was er afgetrapt of de bal lag door middel van Kiljan en Buis opnieuw achter den Z.F.C.-doelman. En nog bleven de withemden domi- neeren met 3 man in de voorhoede en 12 min. na rust kogelde Buis na twee man gepasseerd te zijn, no. 3 in de touwen. En ondanks hardnekkige pogingen der Zaankanters gelukte het hen niet deze voor sprong nog te niet te doen. AUTOBOTSING. Ook een onzer plaatsgenooten, nl. de heer K., Is de dupe geworden van de Pinksterdrukte. Met vrouw en kinderen uit naar Amsterdam, keerde hij Maandagavond huiswaarts. Het uitzicht was heel slecht en op den Hemweg onder Amsterdam botste een tegenkomende auto tegen de zijne, met het ge volg, dat alles te water geraakte. Het liep alles ge lukkig goed af, want niemand bezeerde zich noe menswaard. De auto werd Dinsdag opgehaald. BOUWEN. De bouw van een woonhuis met kantoor aan de Oudeslotstraat alhier voor rekening van den heer K. Roggeveen is onderhands 11 gegund aan: G. Koning, metsel en timmerwerk, G. Bregman, schilderwerk, A. Keesman, sanitair, C. M. Zwart, lood en zinkwerk, H. v. Weelde, electrisch. GEMEENTE SCHAGEN. GEVONDEN: een rijwiel. Na gelukte poging tot ontsnapping, la ter gearresteerd. Amsterdam, 10 Juni. In den afgeloopen nacht gelastte een agent van politie van het bureau War moesstraat een z.g. snorder, die met zijn wagen op het Stationsplein reed, te stoppen. Hij had daartoe zijn hand opgestoken, doch in stede van aan dit dui delijk bevel gehoor te geven, gaf de chauffeur vol gas, waardoor de wagen met een ruk vooruit schoot. Op hetzelfde oogenblilc wendde de man het stuur recht op dezen af. Slechts door onmiddellijk ter zijde in de richting van den politieman en stoof regel- te springen, wist de agent te voorkomen, dat hij on derste boven werd gereden. De auto reed met snelle vaart het Damrak af en ofschoon de agent, die een anderen, toevallig passeerende auto had gerequireerd den vluchteling nog trachtte in te halen, had deze reeds een te groote voorsprong, zoodat de achtervol ging gestaakt moest worden. Vermoedelijk heeft de chauffeur echter niet gewe ten, dat zijn naam en adres aan den politieman be kend waren, met het gevolg dat hij eenige uren later in zijn woning werd gearresteerd. Hij is in het bu reau Warmoesstraat in arrest gesteld en zal wegens poging tot doodslag aan de justitie worden overge geven. BARSINGERHORN Onening Zwembad. Naar wij vernemen wordt één dezer dagen het zwembad in de haven weer geopend. De rijksveld wachter Hartwich te Kolhorn is zoo welwillend geweest zich met den verkoop der abonnementen te belasten. SCHAAM JE! „Schaam je, om op ien eersten schooldag zóó te vechten! Twee tanden heb je verloren!" „Nee m ons, niet waar!. Die heb ik in m'n broekzak!".»» Heden overleed, na een korte ongesteldheid, onze beste Zwa ger en Oom Weduwnaar van Antje Groet, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Namens de Familie JONKER en BRAK. Ruigeweg, St. Maartensbrug, 10 juni 1935. DE VERSTANDIGE HOND. Geboren: u Zoon van Jb. DE GRAAF Dz. en M. DE GRAAFBoontjes. St. Maartensvlotbrug, 9 Juni 1935. Schager Roosjes. Direct gevraagd: net meisjet A 23, Barsingerborn. Te koop: Een best slachtpaard en gevr. een goed Werkpaard. E. G. WONDER, Kreil, W'waard. Te koop: 100.000 roode koolplanten, plukklaar,, voor elk aannemelijk bod. J. PANCRAS, Heerhugowaard Noord, Tel. no. 12 O. Niedorp. Terstond gevraagd: Een flinke knecht, beste melker, bij P. C. LONT, Gem.- landsweg 32, Smcrp, Wieringen. Te koop: Een (twee-zitter), tegen zeer billijken prijs Aanbiedingen aanSchager Courant, Schagen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3