Lijst 4. LIJST 2 Helderschen Gemeenteraad, PRIMA KRACHT Hieuwe abouné's van Zijpe. CONCERT L.B0LTE Voor de Hooibouw. K. Hoornsman Adverteert in dit blad. TREKKING 29 JUNI u Wieringerwaarder Sportpark. Dinsdagavond: Wieringerwaard - B. K. C. Noord schar woude. T.T.=L O T EN S. VOGELZANG Dameslttode,- J. NOBEL Kiezers n 1.1. C KONING 2. J. v. GULIK 3 G. JOLING 4. C. GOOTJES 5. C. KLIK Bewoners van KOEGRAS! Ch. H.Th.Schmalz Uit Dienstbode de OMGEVING GEHUWDENSTEUN. Bezoekt het Vocaal- en instrumentaal op Zaterdag 22 Juni 1935, 's avonds half negen (N.T.), in de Muziektent te Medewerkenden: 1. Harmonie „Excelsior". 2. Zangkoor „Crescendo". 3. R.K. Zangkoor „St. Caecilia". 4. Geref. Zangkoor „Soli Deo Gloria". 5. R.K. Fanfare „Genot door Kunst" Entrée f0.25, vrij van belasting. Zitplaatsen gratis. LOTISICOTREKKING op een dag. Stort f2.50 op giro no. 190295, of zendt postwissel. (van Assen) fO.50 per lot. 5 Hoofdprijzen: 1 Automobiel en 4 Motorrijwielen. Loterijkantoor. 'T ZAND. Door onzen vlotten verkoop brengen wij steeds het nieuw ste. Kraagjes, ronde modellen, 70 55 40 29 Kraagjes, iets aparts 1.50. 1.30. 1.00 80 Georgette Sjaals, nieuwe dessins i.oo 75 60 Handschoenen met lange kap 1.20 1.00 90. 72^ 65 Waschleeren Handschoenen 1.95 Corsages 70 55 40 30 22^ Knoopen voor Blouses, Japonnen en Mantels. Ceintuurs, 45 35 27^ 22% 19 12« Gespen 25 20 14 10 9 Kanten in 70 en 90 c.M. breed te in zijde of woL Bandfluweel In 3, 4 en 5 c.M. breedte. Clips 60 40 30 25 17* Sousbrassen 30 24 21 19 SCHAGEN Vorken, Harken, Strekels, Haarspit en Hamer, Zeisen, Kolven, Hooi- stroppen, Leidsels, Strengen, Olie, Consistentvet, Wagensmeer, Nek- riemen, Borstlappen, enz. Koolteer, Carbolineum, Klenrcarbo- linenm, Teerkwasten, Abis Vliegen- dood, Gaas, Klappers, Vangers, enz. Aanbevelend, ST. MAARTENSBRUG. Koopt nu, 50 cent, SCHAGERBRUGGER PAARDENLOTEN. Bij iederen Lotendébitant De Centrale Vrijzinnig-Democratische Kiesver- eeniging en het Bestuur van de Afdeeling Zijpe van den Vrijheidsbond, wekken U allen op, bij de Raadsverkiezing op WOENSDAG 19 JUNI, Uw stem uit te brengen op één der candidaten van U vindt Uw man voor de Raad van Schagen op Wilt gij een plattelander in den stemt dan (bekend als Nic) 4 van lijst no. Hoeden - Petten Overhemden Zeltbinders. Sakken - Sokkenhouders - Bretelles. Riemen. Polo Hemden Flanel Pantalons. Broekpersen - Dassenpersen. - Boorden Boord- en Manchetknoopen. SPORTCOSTUMES. - FALCONS. SCHAGEN Allen die iets te vorderen heb ben van, verschuldigd zijn aan of borgtochten onder zich hebben ge- teekend door nu wijlen Mejuffrouw MARIA MANSEN, weduwe van den heer Simon Vries, in leven wonende te Scha- gerbrug, in de Zijpe, en aldaar overleden 25 December 1934, wor den verzocht hiervan opgave of betaling te doen vóór 1 Juli 1935, ten kantore van Notaris H. J. VAN VEEN te Zijpe. Te koop of te huur: een Heerenhuis, (Landbouwstr.), Schagen. Adr. voor bez. A. WIT, Regentenstr. Inl. P. D. REZELMAN, Hoofdweg 60, Amster dam. Gevraagd, voor de maanden Au gustus tot ongeveer December, e.v. als machinist bij een dorschinstal-| latie, waarmede wordt loonge f dorschen. Alleen zij die beslist be wijzen kunnen overleggen van pri ma vakmenschen te zijn, gelieven te schrijven aan: P. C. VOGELEN ZANG, Andelst, Betuwe. Mevr. DESTREE, St. Pancras vraagt een flinke voor dag en nacht. WIERINGEN Collecten. Aan de afd. Wieringen van den Clhristelijken Fabr. en Transp. Arb. en Chr. Landarb. Bond is ver gunning verleend tot het houden van een collecte. De Afd. Wieringen v. d. Ver. tot Afsch. van Alco holhoudende dranken mag weder haar jaarlijksche blauwe bloempjesdag houden. Bouwvergunningen. Aan P. C. Luijit werd vergunning verleend tot ver bouw van zijn perceel hoek Westerlanderweg-Poel- weg, waar thans een modern winkelpand en ser vice-station zal verrijzen. Herhalingsoefeningen. Onderstaande dienstplichtigen uit deze gemeente allen behoorende tot het 21e Reg. Infanterie te Amersfoort, moeten op den datum achter ieders naam vermeld te Amersfoort onder de wapenen komen: C. Lont, licht. 1929, Jan Everts, licht. 1929, J. C. Koorn, licht. 1929, op 12 September voor 17 dagen: W. J. van Hoesel, licht. 1930 op 16 September 1935. voor 13 dagen; G. Haafakker, licht. 1931, op 5 Sept. voor 24 dagen; J. de Wit, op 9 Sept. 1935 voor 20 dagen; H. de Vet, licht. 1929 op 12 Sept. voor 17 da gen. Verder voor 17 dagen: Jn. Kuik, licht. 1929, bij het 9e Regt. Inf. te Assen, E. Agter, licht. 1931 bij het le Regt. Inf. te Assen, J. Straat, licht. 1931, bij het 12e Regt. Inf. te Groningen en K. van Wijngaarden, licht. 1929 bij het 6e Regt. Inf. te Breda, allen op 12 September 1935. WIELERBAAN „WIERINGEN". Zondagmiddag j.1. werd er door vele renners van verschillende wielerclubs uit de omgeving voor het eerst getraind op de Wielerbaan alhier. Ondanks de ongunstige weersomstandigheden was er nog veel belangstelling voor deze trainingsritten. Er werden verschillende onderlinge wedstrijden ver reden, waarvan hier eenige uitslagen volgen. Uitslagen van achtervolgings tusschen KuiperJ. Smit, No. 1 Kuiper; MuntjewerfKlink, No. 1 Klink. KuiperBuschman, No. 1 Buschman. Uitslagen van sprintritten en wel tusschen: Busch man—'Willemse, no. 1 Willemse; C. Hegeman— C. Jongert, no. 1 C. Hegeman; WillemseSnijders, no. 1 Wilemse; Zeeman—C. Smit, no. 1 C. Smit. Uitslagen klassementrace over 30 ronden, 3 klasse menten. No. 1 D. Klink, 18 punten; 2. J. Smit .11 p.; 3. H. Meyer, 8 p. Uitslag 40 ronden in één trek, met 3 premies. 1 D. Klink, 3 premies; 2. Buschman; 3. H. Meyer, 4. Smit, 2 premies, 1 ronde achter. Achtervolging tusschen Buschman—Klink en H. Meyer om een premie, van een ronde uitloopen tij dens de 40 ronde race. 1. D. Klink, 2. Buschman, 3. H. Meyer. Het rijden van verschillende renners was zeer goed o.a. van de gebr. J. en C. Smit en den amateur Wil lemse, welke een paar sprints schitterend won. Het gepresteerde viel dan ook zeker in de smaak van het publiek. Het enthousiasme steeg vooral ten top, toen Klink nog een eererondje reed. WIERINGERWAARD UITSLAG PREMIE-KEURING WIERINGERWAARD EN WIERINGEN. De provinciale regelingscommissi e voor de paar denfokkerij in Noord-Holland bericht ons omtrent de gehouden premieikeuring het volgende: Uitslag keuring Wieringerwaard: Veulens: f 15.veulen van N. J. G. Geertsema, Kolhorn; Alexandra van P. D. de Graaf, Lutje- winikel. f 10.Zita van C. Oly Czn. Jr.. Heiloo; veulen van P. Saai, Wieringerwaard. Jaarlingen: f 30,Wubalda van K. Reyne Kzn., Barsingerhorn; Wuska van Reijne Barsingerhorn. Twenters: f 30,Vibusta van P. Waal. Be ern st er; Vazelle van H. C. Kooy, HarenkarsDel. f 20, Vucca van C. Oly Czn. Jr„ Heiloo; Verenie van D. Kaan. Wieringerwaard. Driejarigen: f 40.Uranie van K. Reijne. Kzn., Barsingerhorn; Bobbie van A. Zwart, Heiloo. f 25,Udonaa van M. van Wieringen, Anna-Pau- lowna; Urannie van S. Groot, Ursem. Oudere merriën met veulen: f 30.Ruchie van C. A. Rotteveel, Heiloo; f 25,Theeroos van H. Grin, Wieringermeer; Porry I van C. Muys. Heiloo. Uitslag keuring Wieringen: Veulens: f 5,veulen van Jto. Lont, Elft. Wie ringen; veulen van S. Bakker Sijb.zn.. Zandbu- ren. Wieringen; veulen van S. Lont, Vet, Wie ringen. Jaarlingen: f 5,—: Wantje van N. Joh. Rotgans, Noorderbuurt. Wieringen. Twenters: f 5,Vola van J. Kooy Czn., Dam, Wieringen. Merriën met veulen: f 10,—: Selda van Jb. Dek- kr Pzn., Wieringen; Sanellie van W. Mostert, Wieringen; Tandje II van S. Lont. Vet, Wieringen. LANGEND IJ K Vastrechttarief. De gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor Lan- gendijk en St. Pancras is voornemens, om bij ge noegzame deelname een vastrecht-tarief in te voe ren, ten einde het gebruik van gas op te voeren. Den laatsten tijd is dit, én door de concurrentie van de petroleum èn door de slechte economische omstan digheden vrij sterk achteruit geloopen. Het vastrecht zal dan zijn in de eerste klasse 40, 55, 70 en 85 cent, bij een verbruik van resp. tot 5, 10, 15 en 20 M3. per maand, met een gasprijs van 6 cent per M3. In de tweede klasse zal dit vastrecht zijn, bij een ver bruik van: tot 25 en 30 M3. resp. f 1.20 en f 1.40 met een gasprijs van 5 cent; tot 50 M3. f 1.90 en boven 50 M3. f 2.25 als vastrecht en 4 cent per M3. in de derde klasse. Als verbruik per maand wordt het ge middeld maandelijksch. gebruik over 1934 genomen. Het vastrecht voor muntgas zal 10 cent hooger zijn De meterhuren, zoomede het verhaal van omzetbe lasting zullen bij dit tarief geheel komen te verval len. Het is te verwachten dat velen van deze gasprijs- verlaging gebruik zullen maken, te meer, daar on getwijfeld zal worden bedacht, dat de bloei van de gasfabriek een belang is voor de verbruikers. Protest-demonstratie. In verband met den steeds slechter wordenden toe stand in den tuinbouw, gevolg van de in den laat- ;8t.en tijd door Duitschland getroffen maatregelen, 'waardoor de export naar dit land nog meer wordt belemmerd, zal de Ned. Tuindersbond een groote pro test-demonstratie in Den Haag organiseeren. Het Hoofdbestuur van den Ned. Tuindersbond be pleit een meer algemeene regeling voor te werkstel ling in werkverschaffingen en in de bedrijven. Thans zijn er vaak plaatselijke verschillen en worden schec- ve toestanden geschapen, terwijl het economisch suc ces, door algemeene toepassing van diverse maatre gelen, zeer kan worden verhoogd. OUDKARSPEL. Schoolt eestverga derin a. Maandagavond werd in de O. L. School alhier dc jaarlijksche schoolfeestvergadering gehouden. Een 25-tal personen was aanwezig. krijgen vanaf heden de Gaat pas in nadat men een jaar getrouwd is. De minister van sociale zaken heeft besloten, de bepaling omtrent het verleenen van steun aan die genen, die tijdens werkloosheid zijn gehuwd, te wij zigen. Tot dusver werd de methode gevolgd, dat met betrekking tot de tijdens werkloosheid gehuwden een datum werd vastgesteld, waarvoor men gehuwd moest zijn om voor gehuwdensteun in aanmerking te ko men. Deze datum werd na verloop van tijd verscho ven, waardoor dan op een bepaald oogenblik zij, die na bedoelden datum gehuwd waren, gehuwdensteun ontvingen. Als datum, waarvoor men gehuwd moest zijn, gold sinds de laatste wijziging 1 April 1934. De minister van sociale zaken heeft thans bepaald, dat aan hen, die tijdens hun werkloosheid zijn gehuwd, geen ge- huwden-uitkeering mag worden verstrekt, dan nadat zij een jaar gehuwd zijn of na hun huwelijk drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. Gehand haafd is de bepaling, welke reeds bestond, dat zij, die na hun huwelijk kostgangerssteun ontvingen, dien kunnen behouden zoolang zij ingevolge het vo-i renstaande nog niet voor gehuwdensteun in aanmer king komen. De voorzitter, de heer Van den Abeele, opende de vergadering. De secretaris, de heer De Ruiter, las de notulen voor. die werden goedgekeurd. Mej. Bossen, penningmeesteresse, bracht het fi nancieel verslag uit Een klein batig saldo was aanwezig. Aan de orde was hierna de verkiezing van nieuwe commissieleden. Aftredend waren mei. Blom en de heer H. Oud. De laatste was alleen herkiesbaar. De voorzitter bracht mej. Blom hartelijke wóór den van dank voor de door haar verleende mede werking. Ook de heer Oud deelde in deze dank woorden. De heer Oud werd herkozen, terwijl in de plaats van mej. Blom, mej. Maakal werd gekozen. Als tijdelijk lid werd in de plaats van mej. Wolfswin kel gekozen mei. L. Kal verdijk. De reisjes werden hierna vastgesteld. De oudste kinderen gaan naar Valkev'een. Bezocht zal wor den het Muiderslot te Muiden. Ditmaal zal geen. bezoek worden gebracht aan het Czaar Peterhuisje te Zaandam. De kleintjes zullen nu' eens niet naar Camper duin gaan. maar naar Egmond aan Zee. De heer C. Borst Pz. bracht ter sprake, met de grooteren eens een uitstapje naar een jeugdherberg te- maken. Spreker geloofde, dat dit wel eens aar dig zou zijn. De voorzitter vond het aantal wel wat te groot voor een bezoek aan een jeugdherberg. Vanuit de steden wordt het wel meer gedaan. Daar gaat een onderwijzer altijd met zijn eigen klas. Verschillende denkbeelden werden hierover nog naar voren gebracht en werd besloten, eens een on derzoek naar de mogelijkheden in te stellen. Hierna sluiting. HARENKARSPEL POLITIE. Alhier verloren: een vulpenhouder. WAARLAND. Voetbalnieuws: Con Zelo 1 speelde uit tegen Z.V.V. 1 en verloor met 3—1. Con Zelo jun. a—Z.V.V. jun. a 51. Z IJ PE SCHAGERBRUG. Schoolfeest. Maandagavond vergaderde in het schoolgebouw de Commissie voor het schoolfeest te Schagerbrug. De belangstelling van de zijde der ouders was goed. Na opening door het hoofd der school volgde reke ning en verantwoording door den penningmeester, den heer Jb. Nieuwland; De bescheiden werden nagezien door de heeren Koster en Thomasz, die alles in volmaakte orde be vonden. Hierna werden de plannen voor de schoolreisjes besproken. Besloten werd met de jongere leerlingen Alkmaar, Bergen en Camperduin te bezoeken. De oudere leerlingen zullen per autobus een bezoek bren gen aan de Ford-fabriek, Amsterdam en zoo mogelijk vandaar een boottochtje maken naar Zaandam. Te Amsterdam gaan ze naar het Rijksmuseum en de Phi- lips-demonstratiezalen. Eenige dames en heeren verklaarden zich bereid deze week de lijsten te presenteeren. Moge, evenals vorige jaren, de Zijper burgerij ook nu toonen, dat zij de schooljeugd haar jaarlijksche reisjes van harte gunt. „Verdraaid, wat is dat vandaag zwaar!" „Ia, de bovenman heeft een heel krentenbrood alleen opgegeten!" T

Schager Courant | 1935 | | pagina 3