Oevcmqentsmureu MAGGI5 De Langendijker Groentenveilingen. SOEPTABLETTEN Ingezonden stukken. Benauwde oogenblikken in de rechtszaal. De oproeping voor 'f examen thuis gekregen? UIT DE GESCHIEDENIS VAN HET MELKBROOD. v:V-* I De moeilijkheden dnren maar voort verloop van de vroege aardappelencam pagne tot nu toe echter bevredigend echter proliteeren nog weinigen aan vankelijk zeer goede prijzen later iets minder tomaten ongeveer dezelfde prijzen als vorige week op het laatst der week lager vrij groote aanvoer uit voer moeilijkheden eerste aan- voer van boswortelen lage prijzen lager dan verleden jaar geringe aan voer rabarber slechte prijzen. De omstandigheden, waaronder de tuindersbedrij- ven moeten trachten hun bouwerij rendabel te ma ken, blijven maar voortdurend ongunstig en het lijkt er wel naar, of de moeilijkheden nog maar steeds grooter worden. Voor vele tuinbouwers wordt daar door zoo langzamerhand de strijd om 't bestaan on draaglijker, rrjen leeft van den eenen dag in den anderen en men weet niet, op welke wijze men zijn bedrijf gaande moet houden. De steun, welke is ont vangen, is veel te gering en wat men te vorderen heeft, blijft doorgaans zoo lang uit, dat men er door in nog grooter moeilijkheden komt. Zoo is over de eerste campagne van 1935, loopende van Januari tot Mei, nog nietsontvangen. Met smart wordt er op gewacht. Tot nu toe is men over den loop der prijzen voor de vroege aardappelen best te spreken. Men leide hieruit echter niet af, dat de tuinders in het alge meen daar wel bij varen. Het is nog maar een klein percentage der bouwers, die aardappelen ter markt brengen, zoodat het nog zeer de vraag blijft, of de prijzen zich bij grootere aanvoeren zullen handha ven. Op het oogenblik wordt bijna alles nog in het binnenland geplaatst. De volgende week venvacht men ook uitvoer naar het buitenland. Aangezien dan een heffing van 80 cent per 100 Kg. wordt ingevoerd, is het te vreezen, dat, onder anders gelijke omstan digheden, de prijzen wel met dat bedrag zullen dalen. In het begin der week werden voor groote Schot- sche muizen prijzen betaald, die lagen tusschen f 10 en f 13.50. Voor dezen tijd zijn dit zeer goede prijzen. In de tweede helft der week trad er echter een flinke daling in, zoodat toen slechts f 7,208.80 werd betaald. Volgende dagen zijn de prijzen ech ter weer iets opgeloopen, zoodat er gemiddeld f 8.50 werd besteed. Zeer in trek waren de drielingen, zoo dat deze vaak nog lioogere prijzen opbrachten dan de groote. En met de kleine liep het ook buitenge woon naar wensch. Aanvankelijk werden ze zelfs nog voor f 1011 verkocht, op het eind der week brachten ze gemiddeld f 5.50 op, voor kriel een be vredigende prijs. Er werden deze week, alleen aan de veiling van de Langendijker Groentencentrale, ruim 25 spoorwagens van 10.000 Kg. verhandeld. De uitvoermoeilijkheden drukken in het bijzonder haar stempel op den prijs der tomaten. Niet slechts betreffen deze moeilijkheden Duitschland, doch ook andere landen, meer in het bijzonder Engeland, leg gen den invoer van dit product ernstige moeilijkhe den in den weg. De vorige week scheen er een kleine opleving in te treden. Deze week vond die geen voortgang, doch de prijzen bleven vrijwel op hetzelfde peil. Aanvankelijk werd voor A-kwaliteit tot ruim f 15 betaald; niettemin werden er nog ver schillende partijen van deze soort voor minder dan f 10 verkocht. Op den laatsten veilingsdag, kon slechts f 11.70 in maximum worden gemaakt en ble ven sommige partijen nog beneden de f 10. Voor B- soort werd gemiddeld iets meer dan f 10 besteed. C was minder gewild en bij uitzondering werd er f 8 of iets meer voor betaald; een deel van het aange voerde bracht tusschen de f 6 en f 7 op. Iets lager dan de vorige week was ook de CC-kwaliteit. Er werd nu hoogstens f 4.90 voor betaald, terwijl ook nog enkele partijtjes beneden f 4 opbrachten. De aanvoer beliep reeds 52000 Kg. Voor het eerst kregen we deze week boswortelen aan de veiling. De prijs viel niet mee. De hoogste noteering liep tot ruim f 4. Er werd zelfs nog een deel voor f 2.80 verkocht. Verbetering trad volgende dagen niet in. Zaterdag kon integendeel een sterke achteruitgang worden geconstateerd en varieerden de prijzen van f 2.80 tot f 3.10. Het vorige jaar werden de eerste wortelen op 4 Juni aangevoerd. Toen werd f 4.40—5.80 besteed. Ook toen waren de prijzen al spoedig aanmerkelijk lager. De meeste rabarber werd deze week weer uit de hand verkocht. Zeer weinig kwam er aan de veiling. AVat aangevoerd werd, bracht f 1.20—1.30 op. PER TABIET VOOR 2-5 PORTIES WOENSDAG 19 JUNL HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzendlng; 10.00 VPRO.; 6.30 RVU. 8.00 Orgelspel C. Steyn; 8.30 Gram.pl.; 9.30 P. J. Kers Jr.: Onze keuken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven; 12.00 Gramofoonplaten; 12.30 Schalmei olv. P. Renes; 12.45 Strijkorkest olv. E. Walis; 1.15—1.45 Dubbel X olv. C. Steyn; 2.00 Voor de Vrouw; 2.15 „Faust", opera van Gounod; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Vara-orkest olv. H. de Groot; 6.30 RVU. Jhr. Drs. D. J. v. Lennep: Toekomst en Psycho techniek; 7.00 Sportuitzending; 7.20 Gram.pl.; 7.45 Dr. L. Heyermans: De a.s. Zonnestraal-collecte; 8.00 SOS-ber.; 8.03 Vaz Dias; Vara-varia; 8.10 Zang door K. Philipse; 8.30 J. Huy (saxof.) en J. Jong (piano) 8.40 H. Wiggelaar (viool) en C. Steyn (piano); 9.00 Onze Radiokrant, Vara-maandrevue mmv. Eddy Wa lis' orkest en solisten; 9.30 Gram.pl.; 9.45 Orgelspel J. Jong; 10.15 De Notenkrakers olv. D. Wins; 11.00—12.00 Gram.pl. HUIZEN (1875 M.) NCRV.-uitzending; 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. W. Eggink; 11.0012.00 M. F. Jurjaanz (harmonium) en Mej. A. Geest (sopraan); 12.15 Gram.pl.; 12.30 Kwin tetconcert olv. P. v.d. Hurk; 2.00 Gram.pl.; 2.30 Cau serie voor Postzegelverzamelaars; 3.003.45 Zang door J. Poldermans (sopraan), 4.00 Orgelconcert J. Mulder en gram.pl.; 5.00 Kinderuur; 6.00 Gram.pl.; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Repor tage; 7.30 Landbouwhalfuur; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Arn- hemsche Orkestver. olv. J. Spaanderman; 9.00 Cau serie Dr. A. v. Deureen; 9.30 Verv. concert (om 9.50 Vaz Dias); 10.3012.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.V 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel Q. MacLean; 12.50 Ch. Manning's orkest; 1.50 Orgelconcert M. Vinden; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Piano-recital; 3.35 Sted. orkest Bournemouth; 5.05 Gram.pl.; 5.35 BBC-dansor- kest olv. H. Hall; 6.20 Ber.; 6.50 en 7.05 Lezing; 7.25 Bach-concert; 7.50 Causerie; 8.05 Koor- en orkestcon cert olv. Adr. Boult; 9.35 Causerie; 9.50 Ber.; 10.20 BBC-theaterorkest; 11.20 12.20 Het Casani club-or kest olv. Charlie Kunz. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert; 9.05 Ra- dio-tooneel en dansmuziek. KALUNDBORG (1261 W.) 12.202.20 Strijkorkest olv. Thyregod; 3.205.20 Con cert uit rest. Ritz; 6.056.35 Gram.pl.; 8.20 Omroep orkest olv. Mahler; 9.35 Weensche muziek olv. Mah- ler; 10.45 Moderne orkestmuziek; 11.20—12.50 Dans muziek. KEULEN (456 M.) 6.35 Orkestconcert; 11.05 Zang en piano; 12.20 Or kestconcert mmv. solisten; 4.20 Viool-recital; 5.20 Concert mmv. orkest, Schrammelkwartet en solisten 7.20 Zang; 9.05 Verzoekprogramma; 10.5012.20 Pop. concert en dansmuziek. ROME (421 M.) 9.10 Radio-tooneel. Hierna tot 11.20 dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 J. Schnyders' orkest; 5.20 Gram.pl.; 5.50 Kamermuziek; 6.30 Gram.pl.; 6.35 Zang en piano; 7.05 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Omroep orkest olv. Gason; 10.30—11.20 Pop. concert; 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salon-orkest; 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Cello-recital; 5.50 Gram.pl.; 6.50 Salon-orkest; 8.20 Symphonieconcert olv. Vereist; 10.3011.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Rijkszending: Marine H. J.; 9.05 Militaire mu ziek; 10.20 en 11.05 Ber.; 11.20—12.20 Ilja Livschakoff's orkest Anna Paulowna, 15 Juni 1935. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor mijn dank. Het is naar aanleiding van een ingezonden stuk, voorkomende in de courant van 12 Juni, ondertee kend door D. Smit Het is niet mijn bedoeling op die leugens en dat gezwam van mijnheer Smit in te gaan. Daar acht ik uw blad te hoog voor. Op één uitlating van Smit moet ik als voorzitter van de afd. S.D.A.P. toch in gaan. Smit doet het voorkomen, alsof wij met leugens komen. Nee Smit, u zelf bent daar mee begonnen en wel voor de candidaatstelling, toen u geen onder dak meer had bij P. B. heeft u de kiezers trachten wijs te maken, alsdat 't bestuur u gevraagd had om op onze lijst te komen. Dit toch is oen permanente leugen. Hoe toch staan de zaken? Smit zelf is bij enkele partijgenooten is geweest te uithooren. Maar het spreekt vanzelf dat hij daar niet wijzer werd. Het spreekt vanzelf dat wij als bestuur niet met een voorstel zouden komen om die mijnheer bij ons op de lijst te plaatsen. Dan waren wij niet waard bestuurder te zijn van een afdeeling S.D.A.P. De heer Smit zal ook dit wel weer ontkennen, daar ken ik hem wel voor. Maar Smit ik kan dit ook onder getuigen bren gen. Zelf heeft u het tegen no. 2 van uw lijst gezegd, die dat openlijk en in tegenwoordigheid van nog 8 andere arbeiders heeft verklaard. Zie hier Smit in eigen persoon; hij wist dat hij niet op de lijst van de S.D.A.P. kon komen als hij geen lid van die partij was; toch heeft hij de kie zers trachten wijs te maken alsdat wij hem gevraagd hadden. Dit is bedrog. Het spreekwoord is niet ver- geefsch: een leugen is niet zoo snel, of de waarheid achterhaalt hem wel. JB. RAVEN, Voorzitter van afd. S.D.A.P. UIT ONZE OOST. De groote, sterke beklaagde en de kleine politie-agent. Voor den landraad te Batavia onder presidium van mr. Koesoemah Atmadja, heeft zich een zekere M. te verantwoorden gehad wegens moord. M. had te Tandjong Priok in den nacht van 24 op 25 December 1934 een man doodgestoken. Beklaag de vertelde aan de politie dat hij rustig had lig gen slapen toen hij plotseling gewekt werd door een harden slag op zijn hoofd. Hii dacht, dat er inbrekers of dergelijke onaangename elementen op bezoek waren, trok zijn mes en ging den man. die hem den klap gegeven had, te lijf. Getuigen beweerden echter, dat beklaagde den anderen ma.n naar aanleiding van een vrouwen perkara overhoop had gestoken. De rechtszitting heeft, naar uit het verhaal van het „Bat. N.bl." blijkt, wel een eenigszins ander be loop gehad dan men gedacht had. Nadat beklaagde, een voor een Inlander vrij forsch gebouwde ma.n, door een agent, die zeker bilna twee hoofden kleiner was dan hii. binnengeleid was en op het beklaagdenbankje had plaats genomen, stelde de president hem de gebruikelijke vraag: „Hoe heet je?" Beklaagde gaf geen antwoord. Ein delijk. nadat hem de vraag achtereenvolgens nog door den president, den djaksa (Inl. officier van justitie) en den penghoeloe (Mohammedaansch adviseur) gesteld was. beduidde de man dat hii niet spreken kon (gedurende de voorloopige hechtenis had hii blijkbaar zijn spraakvermogen verloren) doch dat de djaksa vroeger zijn naam al had opge schreven. Maakt Ge U bewust of onbewust een beetje ongerust? Voelt Ge een gejaagdheid bij U opkomen? Voelt Ge U wat dof in Uw hoofd? Komt er wat hoofdpijn op, neem 'n „AKKERTJE", het maakt U rustig en kalm. Toen men hem niet direct scheen te begrijpen, wond hii zich erg op, sprong overeind, leunde over de groene tafel, zwaaide zijn armen voor het ge zicht van den president en den diaksa heen en weer en stootte eenige ongearticuleerde geluiden uit. Daar de man zich als een volslagen krankzin nige bleef gedragen, en er geen land met hem te bezeilen was, zeide de voorzitter van den raad hem, dat hii wel weg kon gaan. om ter observatie in een gesticht te worden geplaatst. - Toen beklaagde dit hoorde, scheen hii buiten zich zelf van woede te geraken, hii greep plotseling den agent die naast hem stond om het middel, tilde hem hoog van den grond, zwaaide hem in het rond zoodat de klewang van den man. die absoluut machteloos was. een grooten boog beschreef vlak langs de verschrikte gezichten der toeschouwers. Even plotseling als hii begonnen was. zette hii den agent echter weer miet beide beenen op den grond en liet hem weer los. Vervolgens sloeg hij zich zelf met de gebalde vuist op de borst, klopte den agent op den schouder en verliet vervolgens hand in hand met den handhaver van de orde. de rechtszaal, de toeschouwers in stomme verbazing ach terlatende. Dit was het einde van een zitting, zooals wij er nog niet veel meegemaakt hebben, besluit het blad. Een keur uit de 17e eeuw. Men schrijft ons: Het toezicht op de bakkerijen, dat ten doel heeft om het koopend publiek zekerheid te verschaffen, dat melkbrood inderdaad de stoffen bevat die het op dien naam recht geven, was ook in vroeger tijd bekend. Herhaaldelijk ontmoet, men in oude keuren of charters bepalingen, die de eischen bevatten, waar aan het brood moest voldoen. Het schijnt in vroeger tijd in de bakkerswereld wel eens niet geheel in orde te ziin geweest, maar heel veel hielpen de vrij strenge strafbedreigin gen niet. Vandaar dat van tijd tot tiid een nieuwe reeks bepalingen uitgevaardigd werd. nog scherper dan de vorige. Uit een daarvan lijkt het ons wel interessant iets mede te deelen. Het betreft de Keure ende Ordonnantie op t Backen. Verkoopen ende Setten van 't Broodt binnen Rotterdam van 27 Augustus 1655. Alsoo myn Heeren van den Gerechte der Stadf Rotterdam in ervaringe gekomen zyn (hebben be merkt) dat niet iegenstaende vorige keuren endo ordonnanties op 't hacken ende verkoopen van het Broodt alhier ter stede ge-emaneert (uitgevaardigd) metter tyd verscheyden misbruveken, ende voor- namentlyok in 't backen van het Wittebroodt inne- gekropen zyn soo ten regarde (met betrekking) van het Gewichte, alsmede de Sloffe, daer van het Broodt wert gebacken. waer door de goede Inge se tenen dezer stede, ende sonderlinge (speciaal) de Arme, grootelycks werden gedefraudeert (bedrogen), ende verkort (tekort gedaan). Soo ist (is het) dat myn Heeren voornoemt, omme daer.inne (om daarin) naer behooren te voorsien tot soulagement (verlich ting) ende verlichtinge (bijstand) van de goede In- gesetenen, ende wel voornaementlvcke de arme Ge meente dezer stede gekeurt (bepaald) geordonneert (bevolen) ende gestatueert (vastgesteld) hebben, keuren, ordonneeren ende statueeren mits desen, 't gunt (hetgeen) hier na volght. Er volgen dan bepalingen oveir het minimum: gewicht bij éen bepaalden vorm. waarbij met voor dien tijd hooge boeten wordt gedreigd. Men moet bedenken, dat een Carolus gulden een groote waar de had, zes gulden boete was dan ook een ge duchte som. Ten aanzien van het melkbrood zegt de keur: „De Backers sullen niet vermoghen eenigh Wit-, te-ïbroodt, ofte Koeckjens (Kleine broodjes) te bac ken als van den besten Zeeuwschen Taruwe fyn gebuylt, ende met soete Melok ghemenght, sonder dat van nu voortaan eenige grove Bollen sullen moghen worden ghehacken, ofte verkocht, alles op de verbeurte van dien (verbeurdverklaring van on deugdelijk brood): mitsgaders op een Peyne (boete) van ses der coorsz. (bovengenoemde) Guldens." Het in beslag genomen brood kwam ten goede aan het., Anne Weeshuys" en de geldboeten wer den gegeven aan het „Pesthuys". Er werden speciale controleurs aangesteld, wier instructie ook bewaard is gebleven, teneinde .alle vuyligheden ende ouade practiouen" (kwade-ge- meene practiiken) te bestraffen. Gaarne zullen wil daar nog eens op terug komen. I In een linkerhoek stond nog iets gekrabbeld, dat bijna onleesbaar was. Berry kon het evenwel toch ontcijferen. „Niet bedroefd ziin, Berry-boy. Ik ben er zeker van dat ie je er niet veel van kunt aan trekken." Hij keek op en een eigenaardig geluid ontsnapte aan zijn lippen, dat het midden hield tusschen een lach en een zucht. Die droom was dus ten einde, en Sally was alles vergeten. Al was het eenigszins tegen zijn wil, hii moest toch toegeven dat ze van. haar kant zeer logisch redeneerde. Hii had bit ter weinig gedaan om haar van ziin genegenheid te overtuigen, en ze was er niet het meisie naar om enkel en alleen van fantasie te kunnen bestaan. Ja, het was volmaakt zijn eigen schuld geweest: dat viel niet te loochenen. Er was hem een wonder mooie kans geboden, en hij had die aan zich voor- bii laten gaan. „Wat ben ik toch een ellendeling," mompelde hij. „Het is mijn verdiende loon." Langzaam liep hii op het raam toe. De nevel hing als een zwaar gordijn over de tuinen en vel den. En eensklaps kwam het hem voor alsof ziin leven ook zoo wasdicht, somber, zonder een enkel lichtsprankie. Hij keerde zich om en ging voor den haard zitten. Welk nut had het verder te tobben over dingen waar aan niets te veranderen viel: tot op zekere hoogte was haar brief zelfs een opluchting. Sally had een vast besluit genomen en hii had geenerlei redenen tot klagen. Hii keek naar den brief, scheurde hem in stukjes en -wierp die in de vlammen. „Vaarwel. Sally," fluisterde hii. Voor een kort oogenblik sloot hii ziin oogen, terwijl de herinnering aan haar zachte, warme lippen en liefkoozende armen zich lieten gelden. Lieve, kleine Sally. Haar liefde was zulk een schitterend geschenk geweest.. En toen onderscheidde hii Newman's voetstappen in de hall. en hii ging rechtovereind ln zijn stoel zitten. Er mocht nu niet langer gedroomd worden: hii moest werken. En niettegenstaande de morgen hem eindeloos loeleek. gelukte het hem toch ziin gedachten daarbij te houden, doch na de lunch ging hii alleen met den wagen uit en keerde eerst tegen donker op Harbridge Court terug. Hij vond Joan op het terras van heft groote huls. Tk kom luist uit de stallen," vertelde ze. „Mor den ga ik op jacht." (Wordt vervolgd.)' 58 Hij wendde zich om en zei langzaam en met na druk: „U kunt dit heusch van mii aannemen. Het ongelukkige is evenwel dat vele vrouwen achter den horizon willen blijven kijkenterwijl hetgeen ze noodig hebben aan haar voeten ligt." ..Denkt u dat?" vroeg Joan. Newman praatte met haar zooals hij nog nim mer met Beresford had gesproken. Ik denk het niet: ik weet het," zei hij. „Heit dringt zoo vaak niet eerder tot een vrouw door welke groote kans haar werd geboden, voordat zealles missen." „Endringt dit feit wel altijd tot mannen door?" vroeg Joan. Haar snelle ademhaling was duidelijk hoorbaar, alsof ze aan een diepe ontroering ten prooi was doch haar oogen bleven recht op zijn gelaat gevestigd. Newman wendde de zijne af. „Misschien praat ik als een idioot," zei hii verontschuldigend. „In ieder geval zijn het mijn zaken niet. Ik word oud. Dan gebeurt het meermalen dat men het leven van an deren probeert te veranderen." Joan glimlachte flauwtjes, en haar gezichtje was erg bleek. „Dat moet u niet zeggen," zei ze. „Ik veronderstel niet. dat uw eigen levenal ten einde is." ,Oh, ja, dat gebeurde reeds lang geleden," zei hii vol overtuiging. „De vrouw die me geluk bracht stierf aan een gebroken hart." Hij hield op en be gon weer in de verte te staren. „Ik heb niets ge L™" door ETHEL M. DELL daan waarop ik trotsch kan wezen", voegde hij er aan toe. „Ik ga nu maar." Hii maakte het hekje open dat toegang gaf tot de weide en verdween. Nog geruimen tijd stond Joan op dezelfde plaats stil en eerst toen de breede. lange gestalte uit het gezicht was, keerde ze zich om en ging naar huis. HOOFDSTUK XVIII. Sally's besluit. Er verliepen eenige weken voordat Sally's ant woord kwam. Het gebeurde op een grauwen, neveli- gen morgen in het begin van December. Hij lag te midden van andere epistels op het tafeltje in de hall, en hii stak den brief ongeopend in ziin zak. Eerst wilde hij een brief van notaris Morton doornemen, doch zijn gedachten waren er allerminst bij en zijn oogen gleden slechts vluchtig over het geschrevene. Er moesten nog verschillende dingen betreffende het testament geregeld worden, en vaag drong het tot hem door dat hij hiervoor binnenkort naar Londen zou dienen te reizen. Van geenerlei belang, oor deelde hii. Sally's brief evenwelHad ze hem geschreven om hem te vertellen dat ze terug kwam? Was ze misschien zelfs al onderweg? Hij gebruikte bijna niets van het ontbijt en kon bijna niet stil op zijn stoel blijven zitten. Haar dierbare brief moest in de grootste eenzaamheid gelezen worden. Doch toen hii tenslotte alleen in de bibliotheek was. liep hij eenige malen met groote passen het vertrek op en neei voordat hij er toe kon komen de envelop open te scheuren. Eindelijk en ten laatste geschiedde dit evenwel. Hij ging bij den schoorsteenmantel staan, dicht bij den haard, maar hij was ijskoud. „Mijn beste Bern*." las hii. „Hoe buitengewoon lief van je me on die manier geschreven te hebben. Waarom deed je het echter? Ik hield me aan hetgeen je me uit Australië schreef. en dat- lag toch ook in fe bedoeling, nietwaar? En hoewel ik er in het begin ontzettend veel verdriet van had. hen ik het toch gauw te boven gekomen. Je moet niet vergeten, beste Berry. dat ie in wer kelijkheid nooit verliefd op me was, en dit ook nim mer was geworden, indien ik er niet over was be gonnen te spreken. Het spijt me achteraf heel erg dat dit gebeurde. Je was de eenige aantrekkelijke jonge man in de buurt, en toen iii zoo verdrietig was, had ik het gevoel alsof ik met pleizier voor ie wilde sterven. Maar later toen ie uit Australië schreef be greep ik dat het een groote vergissing fas. Want je hadt nimmer op een dergelijke manier aan een meisje kunnen schrijven, van wie ie wérkelijk hield. Je beschouwde me slechts als een kind. is het niet? Met uitzondering van één keer wellicht en dat was toen ook een groote vergissing. We zijn nu dus nog even ver als we al waren. Het doet me geweldig veel peizier dat ie het geld van den Admiraal hebt geerfd, maar ik wil dat niet met je deelenevenmin als iii ie armoede met mii wilde deelen. Armoede of rijkdom had geenerlei verschil te weeg mogen brengen, en dat zal ook niet gebeu ren bij den man met wien ik trouw, en bij de vrouw die jij eens zult krijgen, hoop ik. En nu nog eens óver iets. Ga alsjeblieft gauw trouwen, oude jon gen. want ik voel er niets voor nog erg lang alleen te blijvenzooals ik beloofde. Het is hier verruk kelijk en ik heb alleraardigste jonge mannen ont moet. Met een van hen wilde ik graag trouwen. Maar ditmaal zal ik niet met het aanzoek voor den dag komen: dat verzeker ik je. Ik ben namelijk nu volwassen, dus geen opgewonden kind meer. Ik hoorde dat de schoone Persis een goede partij heeft kunnen veroveren. Nog niet zoo kwaad in deze moeilijke tijden, hoewel het een teleurstelling voor mama is. Gelukkig dat iii den dans ontsprong, oude jongen. Nu is Joan dus alleen nog maar over, en ik geloof niet dat zij je in een valstrik zal lokken. Tusschen twee haakjes: help haar een geschikte vrouw voor dien goeden Benjamin te vinden, want hii verdient er. een. en hii heeft nu genoeg geflirt, vind ik. Adieu, beste oude Berry. Ik wensch fe het aller beste toe. en ik zal miin schoentjes zonder twijfel «tuk dansen op ie trouwdag, als ie me den Tuisten datum opgeeft De hartelijkste groeten van Sally. P. S. De wintersport is hier verrukkelijk, en ik heb het gevoel alsof ik vroeger eigenlijk nooit wer kelijk gelééfd heb. Ik zit van den ochtend tot den avond op een slede."

Schager Courant | 1935 | | pagina 6