De Ifleeschhringsdienst Verseniging Kaord-Hollandsche Waterschappen. De telefonistes „met de gouden stem" „Spellingvrede" ageert Explosie aan boord van een motor sleepboot. Een interessant goudproces te New York, 1 U'T DE OMGEVING DE JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING BIJ KRASNAPOLSKY TE AMSTERDAM. Gistérmorgen om tien uur werd in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam de jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden van de Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen. De Voorzitter, de heer J. Commandeur K.Azn. uit Wognuan, opende met een woord van welkom en ver heugde zich in de groote opkomst. Spr. zag daarin een groot medeleven in den gang van zaken en kwali ficeerde de groote belangstelling als een soort kracht demonstratie. Met den wensch, dat de afgevaardigden weer vruchtbaar werk op deze vergadering zouden doen, verklaarde spr. de bijeenkomst voor geopend Spr. deelde voorts mede, dat 98 leden der vereeni ging tegenwoordig waren. De notulen van de vorige vergadering werden ver volgens goedgekeurd, waarna mededeeling werd ge daan, dat er geen ingekomen stukken waren. Jaarverslag 1934. Aan het jaarverslag van den Secretaris, den heer Boersma, hetwelk den leden werd toegezonden, ont- leenen wij het navolgende: Het aantal leden der Vereeniging bleef stationnair en bedraagt thans 239. Door den Secretaris der Vereeniging werd in de vergadering van de Unie van Waterschapsbonden van 30 Juni 1934 een inleiding gehouden, betreffende foutieve tenaamstellingen bij het Kadaster. Door de Unie is een poging aangewend om het euvel te be strijden. T.a.v. een schrijven van de Ned. Heidemaatschappij inzake het heffen van waterschapslasten van bosch- toezit, stelde het bestuur zich op het standpunt, dat de classificatie van de boschgronden voor elk water schap afzonderlijk moet worden bepaald. Een alge- meene regeling wordt niet mogelijk geacht. In een gemeenschappelijke vergadering met het be stuur van de afd. Noord-Holland van de Ver. van Ned. Gemeenten werd behandeld het op verzoek van Ged. Staten aan dit college uit te brengén advies om trent de herziening van het aanvullend wegenplan. Verschillende wegen kwamen in behandeling. Be sloten werd zoowel de redenen waarom tot de plaatsing als tot de niet-plaatsing van een weg op het aanvullend wegenplan is geadviseerd aan Ged. Staten mede te deelen. In het afgeloopen jaar Is het bestuur, in overleg met de wegencommissie uit de Holl. Maatschappij van Landbouw en uit de Ver. tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier met het Werkfonds in overleg getreden, teneinde te onderzoe ken, in hoeverre de mogelijkheid bestond, om, ten behoeve van het uitvoeren van werken door de wa terschappen, een uitkeering uit gemeld fonds te krij gen. Na gehouden besprekingen bleek, dat met vrij groote zekerheid op een subsidie van het Ministerie van Sociale Zaken zal zijn te rekenen in de uit te betalen loonen, indien een werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd. Het juiste bedrag der overheids subsidie is niet vooraf te bepalen. Elk plan wordt daartoe afzonderlijk beoordeeld. Het jaarverslag maakt voorts nog melding van tal van zaken, welke met besturen van waterschappen werden opgenomen en geregeld. Het jaarverslag werd goedgekeurd, nadat een der aanwezige leden het bestuur had dank gezegd voor de volledige en conscientieuse inlichtingen, welke in het jaarverslag waren verwerkt. (Applaus.) Finantieel verslag over 1934. Nadat de finantieele commissie rapport had uitge bracht, werd het finantieel verslag over 1934, waar aan het onder volgende is ontleend, goedgekeurd. De rekening over 1934 sluit in ontvangst op f 4768.78 en in uitgaaf op f 4072.95, derhalve met een voordee- Jig saldo van f 695.83. Een vordering van het tech nisch adviesbureau der Unie van waterschapsbonden voor bemoeiingen inzake het verkrijgen van lagere Btroomtarieven voor electrische bemaling, moet nog worden betaald. In de ontvangsten is o.m. begrepen een bijdrage van de fa. J. C. J. Knegt en Zonen ad f 50.69; een bijdrage van het Technisch Bureau der Unie van Waterschappen ad f 35.22 en een bijdrage van de N.V. Nationale Bergmaatschappij van f 53.42. Het nadeelig slot van den dienst 1933 bedroeg t 429.70. Begrooting over 1936. De begrooting voor den dienst 1936 werd in ont vangsten en uitgaven geraamd op f 3520 (v. j. f 3530). Deze werd zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Bestuursverkiezing. Aan de orde was daarna de benoeming van twee bestuursleden, wegens periodieke aftreding op 1 Juli 1935 van de heeren J. Hoek Spaans en C. G. de Jongh. Het bestuur beveelt aan: Vacature Hoek Spaans: 1. J. Hoek Spaans (aftr.), en 2. S. Zijp Jzn. Vacature de Jongh: 1. C. G. de Jongh (aftr.) en 2. E. Luden. Benoemd werden de aftredenden de heeren J. Hoek Spaans en C. G. de Jongh. Stroomtarieven Electrische Bemaling. De voorzitter deed daarop eenige mededeelingen over de herziening van de stroomtarieven voor elec trische bemaling. Spr. zeide, dat op 23 Februari 1935 een bespreking werd gehouden met het P.E.N. Bij de onderhandelingen bracht het bestuur be paaldelijk twee punten naar voren, n.1.: Ie. verlaging van de tarieven; 2e. meer uniformiteit in de voorwaarden van aan sluiting. Wat het eerste punt betreft, de verlaging van de tarieven, bleek, dat de zaak zoodanig was voorbereid, dat de Directie van het P.E.N. zeer ontvankelijk was voor onze wenschen. Van de zijde van het P.E.N. ont vingen wij de toezegging dat het bereid was te be vorderen den prijs van den dagstroom te verlagen van 3 tot 2.25 cent en dien van den nachtstroom met 1.5 en bovendien het tarief van transformatorverlies terug te brengen van 1.5 tot 1.15. Het bestuur heeft gemeend met de toezeggingen omtrent dit eerste punt voldaan te kunnen zijn. Wat het tweede punt betreft, „meer uniformiteit in de voorwaarden van aansluiting", deelde de Di rectie van het P.E.N. ons mede, dat zij voornemens was in de nieuwe tarieven, naast de vergoedingen voor verbruikte stroom en transformatorverlies, op te nemen een vast bedrag, dat in de plaats zal treden voor de vergoeding van maximale belasting en ver goeding voor aansluitkosten. Het hiervoren bedoelde vaste bedrag zal uit ver schillende factoren worden opgebouwd, welke be paald worden door den aard der bemaling, waarbij naast het vermogen en het aantal bedrijfsuren mede de ligging van het gemaal ten opzichte van het net en de hoogspanningsinrichting een rol zullen spelen. Het bestuur heeft er op gewezen, dat de water schapsbesturen ten aanzien van de tegenwoordige contracten weinig voldaan waren. Algemeen was de indruk, dat de onderscheidene waterschappen, onder vrijwel gelijke omstandighe den, niet gelijkwaardig waren behandeld, en dat het P.E.N. bij de afsluiting al te zakelijk was opgetreden. Zullen de nieuwe contracten bevrediging geven, dan is het noodzakelijk, dat bij de waterschapsbesturen de volle overtuiging wordt gevestigd, dat allen op denzelfden voet worden behandeld. Volledige uniformiteit is niet bereikbaar, in dat geval zou het P.E.N. het verwijt treffen, dat het te bureaucratisch is. De Directie hechtte er echter ook zeer veel waarde aan, dat de nieuwe tarieven bevre diging zoüden geven, vandaar dat zij bereid werd bevonden omtrent de aanbiedingen, welke zij aan de waterschappen doet, onzen adviseur Ir. Pleijte volle dig in te lichten op welke wijze zij het vaste bedrag, heeft berekend. Het bestuur heeft aan Ir. Pleijte opdracht gegeven voor rekening der Vereeniging de aanbiedingen van het P.E.N. te onderzoeken. Wanneer nu de betrokken leden doen, wat hun door het bestuur is gevraagd, n.1. geen contracten af te sluiten met het P.E.N., alvorens over de aanbie dingen het advies te hebben ingewonnen van het be stuur, dan behoeft er geen vrees te bestaan, dat zij, niet gelijkwaardig worden behandeld. Het bestuur hoopt, dat de vergadering zijn goedkeu ring kan hechten aan hetgeen het bestuur in deze aangelegenheid heeft gedaan. De Directie van het P.E.N. heeft het bestuur ge vraagd, in hoeverre binden de besprekingen met 't bestuur, de leden'? Wij hebben uiteraard moeten ant woorden, dat de leden hun volkomen vrijheid behou den bij de onderhandelingen. Maar daarnaast zal er een zeer grooten invloed ten goede van uitgaan en vooral bij volgende onderhandelingen, zal dit van belang zijn, wanneer uit het verloop der zaak blijkt, dat het advies, dat het bestuur geeft middels zijn adviseur, in vele gevallen wordt gevolgd. Het'bestuur hoopte, dat de leden dit algemeen be lang, dat ook weer hun belang is, voor oogen zullen houden. Nadat eenige aanwezigen nadere inlichtingen had den gevraagd, waarop door Ir. Pleyte werd geant woord, hechtte de vergadering haar goedkeuring aan hetgeen het bestuur in deze aangelegenheid had ge daan. (Rest morgen). Londen. Het onderzoek der Britsche posterijen, naar de telefonistes met een „gouden stem", om te spreken voor den nieuw in te stellen tiidsignalen- dienet. heeft tot resultaat gehad. dat. na een onder zoek, dat zich uitstrekte over 150.000 telefoon-cen trales werkzame telefonistes, thans negen meisjes zijn uitverkoren, om in een onderlingen wedstrijd te laten vaststellen, wie van haar de mooiste 6tem heeft en officieel zal worden uitgeroepen tot het meisje „met de gouden stem". Alle iury-leden. die de leiding hadden bij de plaatselijke wedstrijden, prijzen de duidelijke dictie en de charmante klank van de stemmen der telefonistes. Vrijdag a.s. zul len de negen overgebleven deelneemsters bijeen komen in King George V. Hall van het Hoofdpost kantoor te Londen, waar de eindstrijd zal plaats vinden en waar de meisjes, ter beoox'deeling door de jury, ook klassiek Engelsch proza en poëzie zullen moeten voorlezen. De uitverkorene zal waarschijnlijk ook worden aangesteld door de B.B.C. en twee hun ner hebben reeds aan radiouitzendingen medege werkt. In de jury, die 't eindoordeel uitspreekt, hebben o.a. zitting de dichter John Masefield, de actrice Sybil Thorndike, Kord Iliffe namens de Posterijen, S. Hibberd, chef-omroeper van de B.B.C. en mrs. E. D. Atkinson, als vertegenwoordigster van de telefoon- abonné's. NIEUWE VEILING VAN BRIEVEN VAN NAPOLEON. Londen. Op 2 Juli a.s. zal in de veilingzalen van Sotheby te Londen een nieuwe collectie van 564 brieven van Napoleon in veiling komen. De keizer schreef deze brieven tusschen 1805 en 1813 aan zijn stiefzoon Prins Eugène de Beauharnais. Zij hande len voor een groot deel over de krijgsdaden, doch vooral over de organisatie van het burgerlijk be stuur in deze jaren. Tegelijk met de brieven van Napoleon zullen nog andere interessante brieven in veiling komen. o.a. van Nelson, doch ook van Wellington, geschreven, kort vóór den slag bij Waterloo. Kring Barsingerhorn. De resultaten die in 1934 werden verkre gen. Sterke achteruitgang van aantal slachtingen en als gevolg daarvan van de opbrengst der keurloonen. Totaal verlies van f4592.91. Verschenen is het verslag van den Vleeschkeurings- dienst in den Kring Barsingerhorn over 1934. Door de verslaggevers de heeren P. de Boer en Joh. de Veer, de eerste als directeur, de tweede als secre taris-penningmeester, wordt allereerst in herinnering gebracht de ontslagname van de heeren K. Breebaari Dz., J. Koster en B. J. F. Sutman Meijer en wordt dankbaar herdacht het vele werk, dat de heeren Bree- baart als voorzitter en Koster als commissielid, van af de oprichting voor den dienst hebben gedaan, ter wijl ook de heer Sutman Meijer een zeer gewaardeerd lid van de commissie was. De Federatie van Overheidsdestructoren werd uit gebreid met alle andere bestaande particuliere destructoren en daardoor omgezet in de Federatie van Overheids- en andere Destructoren in Nederland en hield zich in het bizonder bezig met den nood toestand van de destructoren, terwijl besprekingen werden gehouden met den Minister van Economische Zaken en verschillende Hoofdambtenaren van de de partementen van Economische en Sociale Zaken. Keuring van vee en vleesch. Het aantal slachtingen in 1934, dus ook de op brengst der keurloonen, is sterk achteruitge gaan. Het aantal bedrijfsslachtingen van runderen liep van 808 in 1933, terug tot 617; nuchtere kalveren van 2149 tot 1701; varkens van 1933 tot 1760; scha pen van 571 tot 316. Alleen het aantal bedrijfsslachtingen van paarden en graskalveren is toegenomen. De verplichting tot opruiming der overtollige graskalveren kan als reden worden aangenomen van het verhoogde aantal slachtingen van graskalveren. In 1934 zijn 4989 bedrijfsslachtingen verricht, tegen 5888 in 1933, dus in 1934 bijna 900 minder. Werd in 1933 aan keurloon ontvangen f 12344.68, in 1934 is ont vangen f 10703.73. In 75 gevallen vond bacteriologisch onderzoek plaats en daarvan was in 57 gevallen goedkeuring het resultaat. Het aantal huisslachtingen bedroeg 40. Tuberculose is onderkend bij 169 runderen, 88 var kens en 1 geit. Het aantal open vormen van tuber- Met steun van Oud-Minister Marchant. De te Amsterdam gevestigde vereeniging „Spel lingvrede" (doel: het propageeren van de nieuwe schrijfwijze van de Nederlandsche taal) ziet in een persoonswisseling aan het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen volstrekt geen aanlei ding een afwachtende houding aan te nemen. Reeds eminente onderwijsbelangen hier te lande en in overzeesche bezittingen om van andere omstan digheden te zwijgen verzetten zich tegen een koerswijziging, welke wijziging ook bezwaarlijk is te verwachten. Bovendien is op allerlei terrein ge bleken. dat de vereenvoudigde spelling voortdurend sterker opneemt. Nu op ander gebied binnen onze landpalen zeer veel en dringend „nationaal werk" moet worden ver richt. zal „Spellingvrede" zich krachtig blijven keeren tegen elk streven van de „Nationale Ver eeniging" (voorzitter prof. mr. B. M. Taverne) om den strijd nopens dit vraagstuk, geheel noodeloos. opnieuw te doen ontbranden. Na afloop van de zomervacantie zal de voorzitter van het hoofdbestuur, mr. dr. E. W. Caüz, wederom verschillende propaganda-vergaderingen uitschrij ven, waarvoor reeds een genoegzaam aantal gezag hebbende sprekers beschikbaar is. Mr. H. P. Mar chant, oud-minister van O., K. en W. heeft zich, naast andere bekende woordvoerders, tevens als spreker op bijeenkomsten van „Spellingvrede" be schikbaar gesteld. De opvarenden gered. Terneuzen. Een explosie aan boord van de mo torsleepboot „Pieternella" is oorzaak geweest dat dit schip tijdens de vaart op de Westerschelde vol water is geloopen en gezonken. Zeer waarschijnlijk is een der zware deelen van den motor door de scheepshuid geslagen, waardoor een explosie is ontstaan. Aan boord bevonden zich kapitein Hoogerhuizen en de stuurman, die beiden met achterlating van al hun bezittingen door de motorboot „Schelde"' gered zijn en in de haven van Hansweert zijn binnenge bracht. Beiden hebben geen letsel bekomen. De sleep boot, die eigendom is van den heer Van Breen uit Rotterdam, ligt op een diepte van ongeveer tien me ter bij den ingang van het Pas van Everingen. Ge tracht zal worden de boot te lichten. Het ongeval had gistermorgen omstreeks half vijf plaats. New York. Een interessant proces is dezer dagen aanhangig gemaakt door een Zwitsersche onderne ming, de Ubersee Finanz-Korporation A.G. tegen de Federal Reserve Bank te New York en tegen de New-Yorksche bankiersfirma Ledenburg, Thalmann en Co., over de vraag, of de regeering het recht had, bij haar actie tot stabilisatie der valuta, beslag te leggen op goudvoorraden van buitenlandsche onder nemingen, die in de Vereenigde Staten in deposito waren gegeven. De Zwitsersche onderneming eischt een bedrag terug van 1.250.000 dollar in gouden 20- dollarstukken, dat zij bij genoemde bankfirma in de posito had gegeven, welke firma dezen goudvoorraad op last van het departement van financiën, ten be hoeve van de schatkist, aan de New Yorksche Fede ral Reserve Bank moest overdragen. De firma acht deze handelwijze willekeurig en in strijd met do wet en weigert, een vergoeding van 1.250.000 te accep teeren in het wettige betaalmiddel. POGING OM UIT TE BREKEN UIT KRANK ZINNIGENGESTICHT. New York. Vier verpleegden uit het staatge- sticht voor misdadige krankzinnigen te Waupun in den staat Wisconsin. hebben Bisteren, gewapend met slagersmessen en een iishaak. een poging sre- daan om uit te breken. De bewakers konden ech ter tijdig ingrijpen en wisten de uitbrekers te over weldigen, waarbij twee verpleegden gewond werden. ciilose bedroeg: 88 runderen, 2 graskalveren, 11 var kens en 1 geit. Van de 88 runderen met open tuber culose kon aan den Inspecteur van het Veeartsenij- kundig Staatstoezicht in 81 gevallen den veehouder eigenaar worden opgegeven. Aan keurloon en invoer is ontvangen uit: Schagen f3093.85, Barsingerhorn f 1312.70, Wieringerwaard f606.80, Zijpe f 1903.60, Callantsoog f431.05, St. Maar ten f 432.50, Oude Niedorp f 453.45, Nieuwe Niedorp 582.75, Winkel f966.50, Invoer f 140.49, totaal f9923.69, Keurloon Noodslachtplaats f780.04, totaal f10703.73. De noodslachtplaats. De noodslachtingen in den Kring Barsingerhorn worden grootendeels afgeslacht in de Centrale Nood- slachtplaats te Schagen. Toch bestaan ook nog par ticuliere noodslachtplaatsen, en wel te St. Maartens brug, 't Zand, St. Maarten. Lutjewinkel en Schagen. Totaal vonden 6682 noodslachtingen plaats, waar van 6205 in de centrale noodslachtplaats en 477 in de gezamenlijke particuliere inrichtingen. Onder het opgegeven getal van de Centrale Nood slachtplaats zijn ook opgenomen de 121 geslachte cri sisrunderen en 4498 varkens, welke dieren door de veehouderij-centrale ter afslachting zijn toegezonden. De baten van de noodslachtplaats waren: Keur loon f7S0.04, winst ophaalloon f208.01, provisie hui den f87.47, slachtloon f514.75, uitbeenloon, vrijbank, sterilisatie f239.01, administratieloon f482.03, div. ha lm (koelloon, gebruik slachthuis etc.) f433.09, totaal 2744.40. Aan de eigenaars van de ingebrachte goedgekeurde dieren werd uitbetaald f5491.15. De destructor. In het afgeloopen jaar zijn uit eigen Kring ver werkt: 316 runderen, 49 paarden, 130 graskalveren, 297 nuchtere kalveren, 4649 varkens, 611 schapen en 6 geiten, benevens alle afgekeurde organen en deelen van de bedrijfsslachtingen. Uit den Kring Den Helder zijn aangevoerd ongeveer 47000 Kg., waarvoor 65 ritten zijn gemaakt. Vanaf Juni 1934 wordt wederom het afgekeurde materiaal van den keuringskring Alkmaar gedestru- eerd. De hoeveelheid materiaal heeft bedragen 90000 Kg., waarvoor 94 ritten zijn gemaakt. Uit de Wieringermeer zijn opgehaald 6 paarden, 44 pinken en stieren, 2 koeien, 1 graskalf, 1 veulen, 19 schapen en 3 nuchtere kalveren, waarvoor 70 rit ten zijn gemaakt. In totaal is 300000 Kg. materiaal verwerkt, waaruit is geproduceerd 73000 Kg. meel en 24897 Kg. vet. De opbrengst van het meel bedroeg f 5823.25, van het vet f 2545.85. Aan de inbrengers van de afgekeurde dieren is voor de huiden f 1297.uitgekeerd. De prijzen van het diermeel en vet liepen nog steeds terug, zoodat de finantieele resultaten wederom ongunstig waren. Het verlies is ongeveer gelijk aan dat van het vorige jaar, zoodat de teruggang van de prijzen is gecompenseerd door de baten van een ver hoogde productie. ONGEVAL BIJ DE AANKOMST VAN BYRD TE NEW-YORK. New-Yonk (V.D.). Bij de aankomst van het Pool-expeditieschip van Admiraal Richard Byrd. de „Jacob Ruppert" heeft zich een droevig ongeval voorgedaan. Twee jongelui wilden in hun enthou siasme het schip reeds op de reede van Ncw-York verwelkomen. Met een kleine boot roeiden zii het tegemoet, doch hun bootje kenterde en beiden ver* dronken. LANGEND IJ K In de vergadering van den Raad van Advies van het Centraal Bureau uit de veilingen in Nederland heeft de voorzitter er op gewezen, dat de toestand in den tuinbouw thans hoogst kritiek moet worden geacht, doordien de export van de tuinbouwproduc ten op allerlei wijze wordt belemmerd en bovendien door de Duitsche betalingsmoeilijkheden. De tuinder wordt tot wanhoop gebracht door de waardeloosheid van zijn product, terwijl den buitenlandschen handel groote winsten ten deel vallen. N.av. een adres had de Minister o.a. meegedeeld, dat de door de regec- ring gevoerde contingenteeringspolitiek geen oorzaak van de moeilijkheden kon zijn; dat er niet aan ge dacht kon worden een verhooging van het betalings contingent voor tuinbouwproducten te bewerkstel ligen ten koste van andere groepen en dat het bren gen onder de clearing van de zuiver financiëele schulden aan Duitschers uitgesloten geacht moet worden. Met verontwaardiging is van deze mededee ling kennis genomen, omdat men er in zag een af wijzing van de wenschen der tuinbouwers, zonder de motieven te noemen. Over den roep tot industrialisatie van Nederland werd bezorgdheid uitgesproken, omdat ter bereiking van dat doel een sterk doorgevoerde contingentee- ring van den invoer van industrieproducten noodig zou zijn, tengevolge waarvan de export van tuin bouwproducten nog meer zou worden belemmerd. De Raad van Advies heeft het bestuur gemach tigd een vergadering bijeen te roepen van den gehee- len Nederlandschen tuinbouw, omdat het gewenscht werd geoordeeld, dat de tuinbouw onder de tegen woordige omstandigheden, hoe ook georganiseerd, als één geheel optreedt. Blijkens mededeeling van het Centraal Bureau voor de statistiek heeft de uitvoer van bloembollen over de laatste maand bedragen 119 ton ter waarde van f 57000 tegen 113 ton ter waarde van f 54000 in de overeenkomstige maand van 1934. Naar Duitsch- land werden uitgevoerd 39 ton, naar Groot-Brittannië 27 ton, naar Frankrijk 26 ton. De overige hoeveelhe den vonden afzet in enkele andere landen. De aardappelenuitvoer is in de laatste maand nog vrij belangrijk geweest. Er werden 10S29 ton uit gevoerd ter waarde van f 198.000 tegen 5305 ton ter waarde van f 126.000 in dezelfde maand van 1934. Opmerkelijk is het dat bijna alles naar Belgic werd geexporteerd, n.1. 10426 ton! Ook was de uitvoer van witte kool grooter dan verleden jaar, n.1. 1425 ton ter waarde van f 51000 tegen 789 ton ter waarde van f 44000 in Mei 1934. In dit jaar 1934 waren de prij zen van witte kool dus aanmerkelijk hooger. Het grootste deel ging naar Duitschland, n.1. 898 ton. Ook aan gele kool werd meer uitgevoerd, n.1. 521 ton, ter waarde van f 16000 tegen 218 ton ter waarde van f 10.000 in 1934. Duitschland en Tsjecho-Slowa- kije waren hiervan de beste afnemers, n.1. 284 en 121 ton. Er werden 2640 ton tomaten geëxporteerd, ter waarde van f 902000 tegen 3263 ton ter waarde van f 1.174.000 in Mei 1934. Van dit product waren Groot- Brittannië en Duitschland de voornaamste impor- teerende landen met resp. 1010 en 1005 ton. NOORDSCHARWOUDE. Een zomerconcert. Zaterdagavond a.s. wordt in den muziektuin ach ter de openbare lagere school weer een vocaal en instrumentaai-concert gegeven door de vijf plaat selijke muziek en zangvereenigingen. Dit belooft een bijzonder mooien avond te worden, waarom wij een ieder gaarne opwekken tot een bezoek aan dit concert. Menigmaal wordt gedacht, dat de kosten verbonden aan destructie geheel zouden vervallen, indien er geen destructor zou zijn, terwijl de bijkomende voor- deelen aan destructie verbonden, dikwijls geheel wor den verwaarloosd. Bij destructie wordt hot gestorven dier door den dienst vanaf de boerderij gehaald. De waarde der huid komt nagenoeg geheel ten bate der inbrengers. Zonder destructor moet het dier van dc boerderij naar de noodslachtplaats worden vervoerd en, na slachting, van de noodslachtplaats naar de begraaf plaats. Gerekend volgens de tarieven, welke in de naaste omgeving worden betaald voor begraving, zouden de kosten van begraving voor onzen geheelen Kring f3070.bedragen. Daarbij komen dan nog dc kosten van het verplichte toezicht en van ontsmetting. Bij destructie heeft men daarentegen de groote hy giënische voordcelen voor mensch en dier, doordat het afgekeurde materiaal in daarvoor ingerichte wa gens wordt gecentraliseerd, het afvalwater wordt ge zuiverd en veel smetstofhoudend materiaal wordt omgezet in nuttige producten. Bij verplichte destructie zal door vergrooting van de productie het verlies kleiner worden, terwijl de kosten van begraving worden uitgespaard. Bij de begrooting voor 1934 werd uitgegaan van de gedachte, dat het voorstel der Commissie tot verhoo ging van de keurloonen door de Raden der aange sloten gemeenten zou worden aanvaard. De Raden der gemeenten Winkel en Oude Nie dorp konden zich echter met deze verhooging niet vereenigen. Daardoor ontstond een geschii en kon de verhooging het geheele jaar niet worden toege past. Mede tengevolge van den teruggang van het aantal bedrijfsslachtingen, bleven de keurloonen ongeveer f 6000.beneden de raming. Het gevolg was, dat de geraamde bijdrage van de aangesloten gemeenten a f0.20 per inwoner onvoldoende was om het verlies te dekken en 't jaar 1934 een nadeelig saldo aangaf van f4592.91, hetgeen werd bijgeschreven en in dé i volgende jaren moet worden afgeschreven. Bij het uitbrengen van dit jaarverslag is nog niets bekend omtrent de vraag, op welke wijze aan de destructoren steun zal worden verleend om zich te kunnen handhaven; welke steun noodzakelijk is ge worden door de moeilijke economische omstandighe den. Hoewel de verplichte destructie reeds een verlich ting zou beteekenen, omdat de verliezen over een belangrijk grooter aantal gemeenten zouden worden omgeslagen, kan daarnaast de steun en de vorm van een heffing of een invoerrecht op het diermeel niet gemist worden. De verlies- en winstrekening. Deze rekening geeft wat den totalen dienst betreft, een verliessaldo aan van f4592.91. De keuringsdienst toch leverde een winst op van f 1624.39, de noodslacht plaats daarentegen een verlies van f 1040.83 en de ver werkingsinrichting eveneens een verlies, n.1. f5176.47.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7