De vrouw met de rozen Boughlin, de radio-priester. ONTEVREDEN ZU1DERZEEV1SSCHERS. De werkloozenopmarsch naar Ottawa. Jeugdige fantasten plegen een moord. Polder Valkkoog. Een prachtig examen Twee duizend gulden gestolen. Een vergeten Fransch dorp in de Jura. Naar stabilisatie dsr valuta n Amerika? Kort verhaal In eene Zaterdag 15 Juni Jl. in „Krasnapolsky'" te Amsterdam gehouden vergadering van het Centraal Comité van Zuiderzeevisschers en de R.-K. Zeevis- schersvereeniging „Sint-Petrus/", waarin ernstige ontevredenheid bleek te heerschen over de steunre geling voor gedupeerde Zuiderzeevisschers, welke be slist onvoldoende is en waarop bovendien nog zeer sterke kortingen worden toegepast, nog te drukken der, nu door het toelaten van Noordzeebotters met zware motoren tot de kuilvisscherij op het IJselmeer een zeer groot gedeelte van de aalaanvoer (thans de hoofdbron van bestaan voor de IJselmeervisschers) aan anderen dan de bona fide Zuiderzeevisschers ten goede komt en deze laatste slechts met zéér geringe vangsten genoegen moeten nemen, werd, nadat van verschillende zijden scherpe critiek tot uiting was gekomen, de volgende motie aangenomen: „Het Centraal Comité van Zuiderzeevisschers „en de R.-K. Zeevissohersvereeniging „Sint-Pe trus" in gemeenschappelijke vergadering bijeen ,op Zaterdag 15 Juni 1935, in „Krasnapolsky" te „Amsterdam; „besprekende de droevige toestand der bona fide „Zuiderzeevischers en de steunregeling, zooals „ze thans wordt toegepast, welke beslist onvol doende is, „overwegende, dat per 1 Juli a.s weer een nieu- „we regeling zal worden ingevoerd, waarvan „thans echter nog niemand weet, hoe deze zal „luiden; „van oordeel, dat deze nieuwe regeling niet weer „opnieuw aan de Zuiderzeevisschers mag wor- „den opgedrongen, zonder dat daarover behoor- „lijk overleg is gepleegd, „snreekt haar ernstige ontevredenheid uit over „het feit, dat de Rijksdienst inzake de Zuider- „zeesteunwet zoolang heeft getalmd met het „bijeenroepen der Contactcommissie om bedoel- „de nieuwe regeling te bespreken en verwacht „hiervan, dat de visschers gevaar loopen. straks „weer voor een voldongen feit te worden ge plaatst, „roept de leden der Contactcommissie op. bii de „te voeren besprekingen zooveel als mogelijk „is één liin te trekken en aan te dringen op „door betaling der vollen steun voor alle gewe- „zen Zuiderzee-visschers en op het weren der „motor-kuilvisscherii met motoren boven 20 p.k., „besluit deze motio te doen toekomen aan den „Minister van Waterstaat en aan den Rijks dienst inzake de Zuiderzee-steunwet en te pu- „bliceeren in de pers. en gaat over tot de orde „van den dag." Deelnemers blijven te Regina, alleen een delegatie naar Ottawa. Ottawa. De twee duizend stakers uit de werk verschaffingskampen in Britsch Columbia, die een protestmarsch naar Ottawa zouden ondernemen, vertoeven nog steeds in het te Regina voor hen in gerichte kamp, waar zij door verschillende sympathi- seerende arbeidersorganisaties van levensmiddelen worden voorzien, in afwachting van hun verderen tocht naar Ottawa. Ten gevolge van een bespreking met eenige ministers zal deze echter niet doorgaan. De betoogers hebben zich er mee acoord verklaard, dat slechts een delegatie uit hun midden naar Otta wa zal gaan, waar zij door de regeering zal worden ontvangen om de klachten der werkloozen uiteen te zetten, terwijl de anderen in het kamp te Regina op de terugkomst der delegatie zullen wachten. De geschiedenis van een moeder. door G. VAN WALDEN. Zij was een oude vrouw met nog fijne trekken. Noch het witte haar, noch de rimpels, die den tijd in-haar gezicht gegroefd had, verborgen haar vroe gere schoonheid. Maar de buitengewone eenvoud in haar kleeding, welke die van een bewoonster van het land verried, vormde een te groote tegenstelling met de wagon eerste klasse, dan dat ze rechter Tre- van niet zou zijn opgevallen, toen de deur van het compartiment van den reeds rijdenden trein zich achter de vrouw sloot. „Nog een oogenblik en u was te laat geweest", meende Trevan glimlachend. „Ik heb heelemaal niet het recht om hier te zitten" verontschuldigde de oude vrouw zich dadelijk, „ik heb een kaartje voor de derde klasse, maar de con ducteur duwde me hierin." „U gaat zeker naar de stad, om inkoopen te doen?" „Nee, ik wil mijn zoon opzoeken. Ik heb hem al twee jaar niet gezien. Hij schreef mij, dat hij over vier weken zou komen. Maar ik wil hem verrassen. Paul houdt zooveel van ro zen, daarom heb ik de ze vanmorgen nog voor hem geplukt. Hij heeft de struiken zelf geplant voordat hij naar de stad ging, om zijn ge luk te beproeven." „Heeft hij geluk gehad?" vroeg Trevan glimlachend. De oude vrouw schudde ongeloovig het hoofd. „In het begin kon hij mij wat geld sturen" zei ze, „eens, de eenige keer dat ik wat van hem kreeg, vier pond. Ik denk, dat hij zijn betrekking verloren heeft, want ik hoorde maandenlang niets van hem. Toen schreef hij mij, dat hij een nieuwe betrekking had en mij gauw weer wat geld zou sturen. Ik wil de niets van mijn lieven jongen hebben. Zijn vier pond hebben mij ervoor bewaard, in het armenhuis terecht te komen." „Wat doet uw zoon?" „Hij is bediende bij een rijken heer", antwoordde de moeder, „ik kan wel niet lezen, maar de pastoor leest mij alle brieven voor. Hij wilde weliswaar niet hebben, dat ik vandaag naar de stad ging. Maar toen hij zag, dat ik er niet vanaf te brengen was, schreef hij een paar regels onder het adres van BOTSINGEN HET DEMONSTREERENDE POOL- SCHE ARBEIDERS TE PARIJS. Parijs. Dinsdagochtend wilden ongeveer 300 werklooze Poolsche arbeiders, die aangezien zii zon der werk waren aanzegging hadden gekregen dat zij naar Polen moesten terugkeeren, zich demonstra tief naar het Poolsche consulaat begeven om tegen dit besluit te protesteeren. Op de Place Wagram stuitten zij echter op een politiecordon. dat hun het verdertrekken belette. Bij hun pogingen om den doorgang te forceeren, ontstond een vechtpartij, waarbii de politie eenige charges uitvoerde, terwijl de Polen zich met stokken, flesschen en andere wapens verdedigden. Er ontstond op de Place Wagram een gevecht van man tegen man. waar bii ongeveer 10 politie-agenten gewond werden. In totaal werden zestien Poolsche betoogers gearres teerd. DE AANSLAG OP DEN HEER ANKERSMIT. Pool door de Amsterdamsche Rechtbank veroordeeld. De Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft gister uitspraak gedaan in de zaak van den 35-jarigen Pool M. H. R., die terecht had gestaan wegens poging tot doodslag, subsidiair wegens be dreiging met een misdrijf, tegen het leven eericht R. had op 7 Maart i.1. op den hoofdredacteur van „Het Volk", den heer J. F. Ankersmit, op diens bu reau, waartoe hij zich onder valsche voorwendsels toegang had weten te verschaffen, een geladen revolver gericht. De Rechtbank achtte het primair ten laste ge legde poging tot doodslag niet bewezen, om dat zij aanneemt dat verdachte, nadat hij den re volver op den heer Ankersmit had gericht, voor de daad teruggeschrokken is. Wat de motieven be treft, overwoog de Rechtbank dat zii de opgaven dienaangaande, door verdachte ter zitting met ge sloten deuren gedaan, onaannemelijk acht; veeleer neemt de Rechtbank aan dat verdachte, die de com munistische beginselen is toegedaan, het plan heeft opgevat den hoofdredacteur van „Het Volk" te dooden uit politieke beweegredenen. Zoo is ook de brief van verdachte aan den heer Wijnkoop te ver klaren. Wettig en overtuigend achtte de Rechtbank de subsidiair ten laste gelegde bedreiging tegen het leven van den heer Ankersmit. bewezen: zii veroor deelde hem deswege tot negen maanden gevan genisstraf. met aftrek van drie maanden en een week voorloopige hechtenis. Het O.M. had negen maanden gevangenisstraf gevorderd. VERPLICHT MAAIEN MET DE HANDZEIS IN ITALIË. Milaan. Teneinde de werkloosheid onder de Ita- liaansche landarbeiders zoo veel mogelijk te ver minderen heeft de syndicale commissie besloten dat bij het oogsten voor den komenden oogst geen land bouwmachines van welken aard ook, gebruikt mo gen worden, doch dat het maaien zal moeten ge schieden met de handzeis, terwijl ook de andere werkzaamheden met de hand zullen moeten geschie den. VIER EN TWINTIG JARIG MEISJE PER AUTO DWARS DOOR AFRIKA. Kaapstad. Precies vier maanden na haar ver trek uit Londen is de 24-jarige Engelsche Phil Pad don uit Teignmouth in Dcvon met haar 9 P.K. tour auto te Kaapstad aangekomen. Ze heeft een traject van 12.000 mijl dwars door Afrika, door oerwoud en woestijnen,-afgelegd en is thans voornemens per auto naar Engeland terug te koeren. Zij heeft het traject gevolgd dat is vastgesteld voor den automobielwed strijd LondenKaapstad, die het volgend jaar zal worden gehouden. mijn jongen en meende, dat wanneer ik dit liet zien, men mij zal helpen, om mijn jongen te vinden." Ze zocht in haar tasch en haalde een brief te voorschijn. „Misschien weet U, waar het is, mijnheer. U kunt den brief gerust lezen. Mijn jongen schrijft mij daar in, dat hij hoopt, nu genoeg te kunnen sparen, om voor mij een klein huis in de stad in te richten. Ja, ik heb een goede jongen, ik dank den hemel eiken avond voor dit geluk." Wanneer ze hem had aangekeken, zo-» ze de ont roering in de oogen van haar reisgenoot hebben ge zien. De brief kwam uit de gevangenis. „Lieve moeder", las Trevan, „ik neem aan, dat je de waarheid nu wel weet. Ik schaam mij, moeder, voor jou. Ik heb niets tot mijn verontschuldiging te zeggen, dan dat de groote stad niet de rechte plaats is voor een jongen van het land, zooals ik ben. Rechter Trevan heeft mij tot zes maanden veroor deeld. Over vier weken ben ik vrij en zal thuis ko men. Moeder, vergeef mij! Je liefhebbende zoon, Paul Helden. Trevan wierp een blik op de oude vrouw. Ze rang schikte de rozen in de handtasch, opdat ze niet zou den worden gedrukt. Er lag iets roerends in haar bewegingen. De naam Helden wekte herinneringen bij den rechter. Hij zelf had den jongen man veroor deeld, toen werd vastgesteld dat hij een diefjesmaat was. Nog eens keek hij den brief in en las de met potlood daaronder geschreven regels. „Degene, die dit leest, wordt verzocht om de oude vrouw een verhaaltje te vertellen, dat haar zal overhalen, om terug te gaan. Haar hart zou bre ken, wanneer ze de waarheid te hooren kreeg. Ze Naar het voorbeeld van de fim. New-YorS. fV.D.). De politie te Yamaica in den staat Long Islapd heeft twee iongens van dertien en een iongen van elf iaar aangehouden, die ervan beschuldigd worden een zwerver te hebben dood geschoten. Het bleek dat de iongens. naar het voor beeld van films, die zij gezien en gangsterverha- len, die zii gelezen hadden, van roof wilden gaan leven. Zii hadden daarbij natuurlijk revolvers noo- dig en het geluk was hun gunstig toen zii kans zagen een revolver te stelen uit de ias van een ver keersagent. die de ias bij een stationsgebouw had opgehangen. Zii hadden eerst met den revolver een vrouw aangehouden, doch deze had hen uit gelachen en hun de revolver uit de hand geslagen. Toen hadden zii geschoten op den slapenden zwer ver, die in het hoofd werd getroffen en kort nadat hij gevonden was. overleed. Na hun aanhouding poseerden de iongens druk pratend en lachend voor de fo'ografen. bliikbaar on bewust van de beteekenis van hun daad. Vergadering op Woensdag 19 Juni, 3 uur, bij den heer M. Kuiper te Valkkoog. Alle heeren zijn aan wezig. De voorzitter, de heer T. Rens Az. opent de verga dering, waarna door den secretaris, den heer Sloof de notulen worden gelezen, welke onveranderd wor den goedgekeurd. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat wegens de ongesteldheid van den penningmeester de secre taris de financiën beheert. Volgt bespr. rietsohouw. Aan verschillende personen zal worden opgedragen opnieuw de rieten te hak ken. Van de Banne St. Maarten is een verzoek ingeko men een gedeelte Ringsloot van den polder te mogen overnemen opdat daar dan een wegverbreeding kan plaats hebben. Allen voor. Vastgesteld wordt vervolgens de instructie voor den molenaar. Overneming wegen door het Hoogheem raadschap. Naar aanleiding van een door den polder gedaan verzoek omtrent de overneming van den Schager- waardweg 450 M. lang en den Groenveltsweg, lang 818 M. is van het Hoogheemraadschap bericht ont vangen dat zij bereid zijn de wegen over te nemen en te verbeteren. Dit zal den polder kosten, indien de weg 3.5 M. breed wordt, gedurende 30 jaar f 540 per jaar, en daarna bij voortduring f 315 per jaar; bij 4 M. breedte wordt dit resp. f 690, en f 350. De heer Jb. Bruin vraagt of bekend is wat de weg nu kost. De Voorzitter zegt dat dit wel minder zal zijn dan bij het Hoogheemraadschap. De heer Jb. Bruin vraagt of voor die wegen de re serve kan worden aangesproken. De Voorzitter zegt dat de reserve in kas moet blij ven en steeds een leening zal moeten worden geslo ten omdat de polderlasten met 31 Dec. binnen zijn doch steeds zal op 1 Dec. moeten worden betaald. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de wegen aan het Hoogheemraadschap over te dragen, welke wegen dan op 3.5 M. worden gebracht. Aan het Hoogheemraadschap zal worden gevraagd om arbeiders uit de gemeente St. Maarten aan deze verbetering te werk te stellen. Op voorstel van den Voorzitter zullen door de werkloozen eenige slooten worden schoongemaakt. Hierna sluiting. doet Ge, als U zich op 't examen alles kunt herinneren, wat Ge eens geleerd hebt. Ge zijt helder en geconcentreerd, rustig en kalm als Ge zoo'n „AKKERTJE neemt. weet niet dat haar zoon in de gevangenis zit." De oude vrouw keek op. „Kent u het huis mis schien, mijnheer?" „Heel goed", antwoordde Trevan, ,maar als u er nu naar toe gaat, zult u hem niet thuis treffen. Uw zoon is op het oogenblik in Parijs, ik liet hem daar achter, hij zal met mijn bagage nakomen. De heer, bij wien uw zoon in dienst is ben ik." De oogen der oude vrouw straalden. „Nee, hoe is het mogelijk en ik liet u den brief zien, die hij over U schreef. Maar dat doet er niet toe, hij zegt alleen maar het beste van u. Dat is een geruststelling voor me, te weten dat mijn jongen bij U is." Toen de trein bij het volgende station stopte, hielp Trevan de oude vrouw uit te stijgen en naar huis terug te gaan. Hij zelf liet zich nog dien avond met de gevangenis verbinden, en om twaalf uur stond Paul Helden, door een waker begeleid, voor een grijzen man, die hem veroordeeld had. „Waarom ben ik hier gebracht?" raasde hij. „ik heb niets in de gevangenis gedaan!" Trevan stak een sigaar op. „Ik heb kennis gemaakt met een lieve, oude vrouw, Helden", zei hij, „een vrouw, die haar zoon rozen bracht van een struik, die hij zelf geplant had, voordat hij naar de stad ging, om zijn geluk te be proeven. De oude vrouw ging hier naar toe, naar onze stad, om haar zoon te bezoeken. Ze kon lezen noch schrijven en een vriendelijke geestelijke had haar voorgelogen, dat haar zoon bediende was bij een rijken heer. Ze gaf mij den brief en vroeg mij of ik het adres kende. De brief kwam uit de gevange nis, en de naam van den zoon, dien zij verafgoodde was Paul Helden." De gevangene verbleekte. „Hebt u mijn arme moe der de waarheid gezegd?" „Nee, je moeder weet ook nu nog niets, Helden. Ze houdt je voor een goed mensch. Ik stuurde haar naar huis terug en zei dat je voor eenige dagen was af gereisd. Ik zei haar, dat je in mijn dienst was. Het zal van jou afhangen Helden, of ze de waarheid ooit zal hooren." Rechter Trevan zweeg en voer na een korte stilte voort: „Je moet nu beslissen, Paul Helden, of je het verleden wil vergeten en een nieuw leven in mijn dienst wil beginnen. Als dit het geval is, kom je morgen als bediende bij mij, en over een paar dagen zullen we samen naar de oude vrouw gaan." „Het kan u geen ernst zijn", stiet Helden uit. „U zult altijd gelooven, dat ik u zou kunnen bestelen!" „Het bedrag van je diefstal was vier pond. Het was de zelfde som die je aan je moeder stuurde, opdat ze niet in het armenhuis zou behoeven te gaan Als ik dit ten tijde van je proces had geweten, dan had ik je zachter beoordeeld. Ik wil mijn strengheid van toen nu weer goed maken, Paul Helden." „Goede hemel!" fluisterde Helden schor, „ik zweer dat het u nooit zal berouwen!" „Ga nu naar de gevangenis terug", zei Trevan zachtjes, „morgenvroeg venvacht ik je. Intusschen zal ik een brief aan de oude vrouw met de rozen schrijven en haar meedeelen, dat je Zondag bij haar komt. Goeden nacht, Helden." Bij de weduwe M. wonende in de Dorpstraat te Os- sendrecht is Maandagavond een bedrag groot f 2000 gestolen. De weduwe had het geld in haar bed ver borgen. Personen, die bij de weduwe tijdelijk onder dak genoten hebben kans gezien het geld, toen de vrouw zich in een andere kamer bevond, te ontvreem den. Eerst Dinsdagmiddag te omstreeks zes uur werd de diefstal ontdekt. De weduwe heeft toen onmid dellijk aangifte bij de politie gedaan. Door de politie is in verband hiermede zekere P. uit België aangehouden. Naar T. uit Esschen (Bel gië), die medeplichtig aan den diefstal is, wordt nog gezocht. P. heeft reeds bekend de diefstal mede te hebben gepleegd. Van het geld is slechts ongeveer 2 a 300 gulden teruggevonden. Parijs. De minister van binnenlandsclie zaken heeft een brief ontvangen van den burgemeester van Santans. een dorpje in de Jura, die zich er over beklaagt, dat zijn gemeente bliikbaar door de regee- rings-autoriteiten te Pariis is vergeten. Het eenige wat de gemeente van het centrale gezag merkt zijn de gebruikelijke regeeringscirculaires aan de ge meentebesturen. die men te Santans automatisch ontvangt. Gedurende vijftig iaar heeft men echter nooit eenige ander teeken van leven der hoogere bestuursinstanties gehad, en heeft noch de prefect, noch zelfs de onderprefect, van het departement het dorp ooit bezocht. De 16de eeuwsche kerk is bijna een ruïne. De brandspuit dateert - van 186S, toen een vermogend burger haar de gemeente schonk, op het Raadhuis hangt nog een portret van president Sadi Carnot, die in 1894 vermoord werd, en gedurende al die iaren heeft de gemeente noch van het departement, noch van de regeering eenige bijdrage ontvangen. Washington. In officieele kringen wordt ver klaard, dat de Vereenigde Staten steeds bereid zijn tol een algemeene stabilisatie van den wisselkoers op den basis van den gouden standaard, wanneer hiervoor internationaal overeenstemming kan wor den bereikt. Hiervoor is echter ook medewerking van Groot-Brittannië noodig. OVERBLIJFSELEN VAN ROMEINSCHEN TEMPEL IN LYBIE ONTDEKT. Rome. Professor Guidi heeft te Sabratha in Lybie de overblijfselen gevonden van een groot en Romeinschen tempel, die vermoedelijk gebouwd werd in de eerste of tweede eeuw na Christus. VEEL SUCCES, MAAR NIET MINDER CRITIEK. Een aantrekkelijk, maar weimci oor spronkelijk program. Cliicago. IS Juni („United Press"). De ..Na tionale Unie voor Sociale Gerechtigheid" van den populairen radio-priester Charles E. Coughlin is een politieke factor geworden. Het valt moeilijk te zeggen, hoeveel honderdduizenden of millioenen zich tot de volgelingen van den priester rekenen: doch er kan geen twijfel meer aan bestaan, of over al in de Vereenigde Staten luistert men naar zijn woorden en voert er gedachtenwisselingen over. Pater Coughlin heeft aanhangers gevonden niet alleen onder de Katholieken, neen, wellicht, is het aantal Protestanten, dat naar ziin overweldigende redevoeringen per radio luistert, nog veel en veel grooter. De Kerk zelf is nu niet zoo bijzonder te spreken over ziin optreden en de aggressievc wijze waarop hij in het krijt treedt voor zijn program voor „sociale gerechtigheid" heeft hom herhaaldelijk ln conflict gebracht met kerkelijke hoogwaardigheids bekleders. Coughlin's program bevat in den grond weinig oorspronkelijks. Hij is een aanhanger van den in- flationnistischen gedachtengung. welke hij wil ver werkelijken door de nationaliseering van de Fede- ral Reserve Banken. Hij meent door vermeerde ring van den geldomloop de crisis voor een groot deel te kunnen stuiten. Daarom bepleit hij een vér gaand hulpprogram voor den landbouw, uitbeta ling in contanten van den bonus aan de oud-strij ders, algemeene loonsverhoogingen en tegelijkertijd verkorting van den arbeidstijd. Coughlin heeft zich tevens doen kennen als een hartstochtelijke voor stander van het tariefreclil der arbeiders en van het wetsvoorslel van Wagner, dat dit recht verder wil uitbreiden en wettelijk vastleggen. Het valt gemakkelijk ie begrijpen, dat Coughlin door zijn propaganda juist in de Ver. St. waar geen confessioneele partijen bestaan, heel wat stof doet opwaaien. Hij wordt aangevallen als Katholiek, docli nog meer door ziin eigen kerk dan door de tegenstanders van het Katholicisme. Van de zijde der kerkelijke overheden werd er steeds opnieuw op gewezen dat ziin werkzaamheid als politicus en als verkondiger van een nieuw sociaal en economisch systeem ge heel afgescheiden was en bleef van de kerk on van het door Coughlin be.kleode ambt van priester. Naar verluidt hebben Katholieke-leeken. die vreezen dat de redevoeringen van Coughlin kunnen leiden tot een anti-Katholieke actie, bii den Bisschop van De- troit een verzoekschrift ingediend, waarin zii er op aandringen om Coughlin alle deelneming aan de politiek tc verbieden. Op dit verzoek is echter afwij zend beschikt, wijl de bisschop zelf niet onwel willend staat tegenover de door Coughlin verkon digde denkbeelden. Daarentegen heeft Kardinaal O'Connell. Aartsbisschop van Boston, meer dan een maal scherpe critiek laten hooren over de redevoe ringen van den radio-priester. Buitendien sprak de Kardinaal er ziin afkeuring over uit. dat Coughlin buiten de grenzen van ziin eigen diocees ging. Hierop verdedigde Pater Coughlin wat hij als zijn goed recht beschouwde in een lange radio-rede op Zondag, welke in de Katholieke wereld groot op zien verwekte. Ook de economische leerstellingen van Coughlin zijn van kerkelijke zijde aan critiek onderworpen. Coughlin heeft zich echter tot. dus verre daarvan bitter weinig aangetrokken. Ilij blijft zijn redevoeringen voor de radio uitspreken en zijn politieke invloed neemt met den dag toe. Hij is de man. aan wiens invloed men het toeschrijft dat de aansluiting van Amerika aan het Internalio^ nale Hof te Den Haag werd verworpen. En men is er eveneens aleemeen van overtuigd, dat hii groo- ten invloed heeft uitgeoefend op de stemming over bet door Patman ingediende wetsvoorstel betref fende de uitkeering aan de oud-striiders. waarvoor hii talrijke stemmen heeft weten te winnen, al bleek hun aantal niet voldoende, óm het veto van Roose- velt ongedaan te maken.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7