VROUW. W/VODL VOOR GEZETTE FIGUREN. 1725 en 1726. Voor oudere dames is er toch altijd nog keus genoeg, ook al wordt 't figuur wat zwaarder. Alleen dienen eenige klippen omzeild te worden, zooals: lichte stoffen met grootbloemige patronen, strepen in de breedte, strakke ceintuurs. Maar beter dan te zeggen wat niet mag is het, hieronder een paar raadgevingen te laten volgen voor diegenen, wie zooiets van dienst kan zijn. Neem zooveel mogelijk donkere, niet te zware stoffen en laat de japon niet t e veel aansluiten. Even tailleeren is meestal be ter dan de taille aangeven door middel van een ceintuurtje, tenzij dit heel smal en niet te nauw is. 1726 Geen groote pofmouwen, of een overdre ven versierd schoudergedeelte. De beide hier afgebeelde modellen zijn zeer eenvoudig en flatteus, gevaar werd vermeden dopr juist die snit en de juiste stof te kiezen. Van dun wollen mouseline is de japon No. 1?25 gemaakt. Voor maat 42 is noodig ongeveer 3.5 M. stof van 100 c.M. breed. De voorpanden van het eenvoudige glad de blouselijfje vallen over elkaar en aan één kant zien we de stof iets ingehaald. Ook de mouwen zijn glad, evenals de rok, die een uitspringende plooi heeft. Het model no. 1726 is van een slankma- kende donkere gekleede japon. Doffe zijden crêpe leent zich hiervoor uitstekend. Zoowel van voren als van ach teren is een smalle pas opgenaaid, die met een punt op 't lijfje valt. Dit maken we af met een groote witte kraag, die van achteren evenals van voren puntig is, wat we herhaald zien in de man chetjes, die de rechte mouwen afmaken. Een heel smalle ceintuur sluit aan den Voorkant. De patronen zijn leverbaar in de maten '48 en 50 voor slechts f 0.58. Andere maten kosten f 0.70. ZOMERBLOEMEN. Lichte zijden jurken in de beeldigste kleuren dragen we dezen zomer, versierd Diet ruches en DE EERSTE VOORBE REIDINGEN VOOR DE REIS. Indien men eenige dagen voor de reis be gint met alles uit te leg gen, wat medegenomen moet worden, komt men in vele gevallen tot de ontdekking, dat men dit of dat nog noodig heeft, allerlei nuttige dingen, waarin vele kleinigheden geborgen kunnen worden. In de zen tijd, nu nog aller lei plannen gemaakt lei plannen gemaakt worden over de wijze, waarop de vacantie.zal worden doorgebracht, heeft men de ware lust om alle voorbereidin gen te treffen. Het aardige gebloem de chintz b.v. zien wij hoe langer hoe meer en wordt ook per meter verkocht, het is met een bewerkt cretonne en doet buitengewoon aardig aan. Rechts boven is een tasch voor het bad pak, deze moet evenwel met een ondoor dringbare stof bekleed worden. Links is een handschoenentasch en in het midden een voor zakdoeken, terwijl het achtkan tige zakje gebruikt kan worden om wol en andere kleinigheden, onmisbaar bij naaien en stoppen, in te bergen. In het midden zien wij een map met op gestikte zakken, die als berging van brie ven, papier enz. dienst do.et, terwijl geheel rechts een heel handige berging is, voor al lerlei kleinigheden, die over de ruststoel gehangen wordt, zoodat men alles bij de hand heeft. Al deze dingen, welke wij hier afbeelden, bewijzen goede diensten op reis en zijn te vens uitstekend geschikt om als nuttige geschenken te dienen. HET PRACTISCHE HUIS. Wijde pofmouwen of vleugelmouwtjes, die tot de elleboog vallen, ceintuurs met strikken of losse slippen, en dat alles is bezaaid met bloemen, kleurige, kleine of grootere zomerbloemen. waspreparaat WEEST VOORZICHTIG. Bent U gezet, is Uw figuur „niet modi eus"? kijkt U dan niet benijdend naar Uw slankere zusters, maar in de spiegel. Wees eerlijk en zie Uw nieuwe japon eens met Uw eigen oogen; is die niet te kort of te nauw? is het patroon niet te op vallend? Misschien zou een groote jabot be ter staan dan een geheel glad bovenstuk, bijna zonder garneering, en 't geheel doet ook wat te licht aan. Koopt U zoo een japon of laat U er een maken en overlegt U in dien geest met Uw naaister? Ja? Dan is het heusch zoo erg niet om wat zwaarder te zijn dan mode is. Hors d'oeuvres worden in den regel vóór soep geserveerd en bestaan in den regel uit alle soorten visch, die op verschillende kleine schaaltjes woi'den opgediend, liefst op een bedje van slablaadjes en waarbij wij mayonaise kunnen presenteeren. Weer- ter beschuitjes of stukjes toast en balletjes boter, soms ook partjes citroen. ZOMER-MODEBLAD. Een fraai nummer is zoo juist versche nen van het zomermodeblad. Lezeressen, die het gaarne willen ontvangen, kunnen het aanvragen bij de moderedactrice van dit blad, Muzenstraat 5b, onder inzending van slechts 10 cent porto. Giro 191919. De knip- en naaicursus uit het voofjaarsnum- mer wordt in dit modeblad voortgezet. Men verzuime niet een exemplaar van dit mooie zomernummer aan te vragen. ZOMERJAPON. 1727. Nu de schoonmaak voorbij is, krijgen de huisvrouwen weer tijd om te naaien, en hoe wel de kinderen meest al vóórgaan, mag de eigen garderobe toch ook niet vergeten wor den. Wij geVen hier een uiterst eenvoudig mo del weer, dat desniette genstaande zoo goed kleedt. Wollen mouseline of kunstzijde zijn uitste kende materialen voor deze japon, waarvan de aardige kraag in scherpe punten valt. Beter gezegd, de kra gen, want de onderste is van piqué of een an dere lichte stof en de kleinere bovenkraag is van gewerkte stof. Gar neering met kleine knoopjes. Het korte gladde mouwtje heeft een opslag, waaruit even eens een smal randje te zien komt. Patronen uitsluitend verkrijgbaar in de maten 44 en 48. 1727 RIMPELS RONDOM DE OOGEN. moeten heel voorzichtig behandeld worden, omdat de huid daar dun en teer is. Eens in de week leggen we er watten op, die in v/arme Kamillenthee gedrenkt zijn. Een paar minuten laten liggen en daarna heel voorzichtig afdrogen. Iedere avond, nadat het gelaat goed ge reinigd is, wordt er wat coldcream onder de oogen geklopt, omdat de huid daar ge voed moet worden, 's Morgens worden die plaatsen gebet met in koud water gedrenk te watten. Het voorhoofd moet tweemaal per week gemasseerd worden. Daartoe worden de duimen achter de ooren geplaatst, waarna we de vingers, die vooraf in wat coldcream of vaseline ge doopt zijn, steeds van het midden van het voorhoofd naar de slapen laten glijden. Indien dit eenigen tijd volgehouden wordt, zal het resultaat" werkelijk verras send zijn. RUCHES, STROOKEN EN ZOMER. De garneering van onze zomerjaponne tjes bestaat voor een groot deel uit ruches, volants, strookjes en dergelijke lichte en luchtige sierlijkheidjes. Links een jurkje waarvan de raglan- rnouw geheel is ingehaakt, zóó, dat over de elleboog de dunne stof in een breede strook uitwaaiert. Halsgarneering is het grappi ge, opstaande kraagje, terwijl de ceintuur en het ingezette rokbaantje met 't zelfde inhaalwerk zijn versierd als de mouwen. Rechts een jurkje dat heel gewoon ge weest zou zijn als de mouw geen apart cachet aan 't geheel had gegeven. Twee modellen, een zonnigen zomer waardig! UITSTEKENDE KNIPPATRONEN. Patronen met zeer goeden pasvorm van de modellen in deze rubriek zijn verkrijg baar bij de moderedactrice v. d. blad, Mu zenstraat 5 b, Den Haag. (Girorek. 191919, t.n.v. de Knippatronendienst). Een zeer groot aantal modellen zijn af gebeeld in het voorjaarsnummer van „Het Practisch Modeblad", dat gaarne na inzen ding van 12 ct porto kosteloos aan lezeres sen wordt toegezonden. Patroonaanvragen met de vermelding „spoed" kunnen thans binnen 3 dagen worden afgehandeld. 1728 HUIS- OF KANTOOR JAPON. 1728. Wollen mouseline is 'n prettige stof in 1 et dra gen, is niet te warm en gemakkelijk te verwer ken. Toch zijn er nog vele andere weefsels, die zich evenzeer eige nen voor dit model, waarvan het lijfje een effen shawl kraag heeft met kleine garneering van lichte zijde. Een voudige gladde mou wen en zesbaans rok, waarvan n.1. midden- vóór- en achterbanen aangeknipt zijn en den indruk geven van een heupstuk met schuin oploopend e lijnen. Smalle ceintuur met gesp. Patronen verkrijgbaar in de maten 42 en 46. BLOUSES! Het onontbeerlijke bestanddeel van onze zomer garderobe. We hebben over afwisseling en keus niet te klagen den laatsten tijd: de mode laat onze fantasie vrij spel, hoewel ze weinig verandert in de groote lijnen, kunnen we wel zeggen, dat we mogen aantrekken wat we maar willen. Een prettig soort slavernij.dus, maar één wet geldt dezen zomer: blouses! En omdat het lang niet onaangenaam is aan een dergelijk bevel gehoor te geven, vullen we onze garderobe maar al te graag aan! Blouses en nog eens blouses, in alle kleu ren van de regenboog, effen of bedrukt, van zijde, katoen, piqué, lamé, shantung; we hebben slechts te kiezen. Een aardig verwerkte ruit of streep is voor 's morgens zoowel als voor 's mid dags geschikt, al nemen we natuurlijk ver schillend materiaal. Groote strikken en jabots, stiksels, lange en korte mouwen, voor iedereen, voor élk figuur zijn er blou ses. Dus iedere vrouw kan haar zomergarde- robe met een paar vlotte exemplaren op fleuren en ze zal er geen spijt van hebben! KUNSTMATIGE VOEDING VAN ZUIGE- LINGEN. Moeders, die hun kinderen zoodanig zelf kunnen voeden, dat zij op normale wijze groeien, verkeeren ten opzichte van de kleine wezentjes in een bijzondere positie. Al is het desnoods maar, dat zij zes maan den borstvoeding hebben, dan kan daar nevens bijgevoed worden, doch het meest ideale is om de zuigelingen negen maan den te kunnen voeden en daarna in over leg met den arts over te kunnen gaan tot gemengde voeding. Het kost de moeders wellicht eenige op offeringen, ook wat betreft de eigen voe ding, doch daartegenover staat, dat het haar geen hoofdbrekens kost de juiste kunstmatige voeding te vinden. Deze toch mag noch te zwaar, noch te slap zijn, aangezien het eerste maag- en darmbezwaren veroorzaakt en het laatste tot gevolg heeft, dat het kindje niet groeit. De moeder, die genoodzaakt is tot kunst matige voeding over te gaan, moet zich! aan bepaalde maten en verhouding weten te gewennen en veelal is het een zoeken, vóórdat men het goede heeft gevonden. Het eene kindje groeit van karnemelk, an deren verdragen koemelk, weer anderen vragen een geheel andere voedingswijze, alles hangt af van de aard en gesteldheid der kinderen. Het beste is, aanteekening te houden van de verschillende voedingsuren en de sa menstelling van het voedsel, daar zulks groote accuratesse vcrcischt en de beste maatstaf of men al dan niet het juiste ge kozen heeft is de gewichtstoename. Er zijn eenige hoofdregelen, waarmede in de meeste gevallen rekening wordt ge houden: le. Het kind krijgt gedurende een et-maal' 1/10 van zijn gewicht aan volle melk, ver deeld over de verschillende voedingen en aangevuld met water (totdat hij 6 KG. weegt). 2e. De dagelijksche hoeveelheid melk mag de 600 gram niet overschrijden en mocht 't blijken, dat zich op eenigerlei wij ze stoornissen in de spijsvertering voor doen of de kleine niet voldoende in ge wicht toeneemt, dan moet men niet zelf gaan zoeken, doch zich tot zijn arts wen den. DRIE ELEGANTE MODELLETJES. Links een beeldig toiletje met inhaal werk en groote pofmouwen. Wèl moet het materiaal mooi soepel zijn wil dit japonnetje goed vallen, het volgen de heeft dat niet noodig: de strengere lijn vraagt om een stof als bijv. linnen. Borduursels vormen hiervan de garneer ring. Het laatste model is van gebloemde dun ne stof met groote kraag in donkerder tint. Driekwart mouwen en aardige kleine puntzakjes maken ook dit jurkje tot iets heel bijzonders. WENKEN VOOR HUIS EN KEUKEN. Vloerkleeden worden één maal per maand na het stofzuigen afgeborsteld met een harde schuier, die in water en azijn ge drenkt wordt. Postelein en andijvie zijn veel smakelij ker, indien men er bij het stoven wat ci troensap bijvoegt. Spinazie wordt eveneens in eigen vocht gestoofd, doch hierbij worden wat gefruite uitjes gevoegd, daarna een lepel bloem over het geheel gestrooid, die om en om geschept wordt, waardoor de groente min of meer gebonden en veel smakelijker is, dan wanneer men ze met brood en melk stooft. Voor het inleggen van eieren is de beste tijd half April tot half Mei, aangezien men dan de minste kans beloopt eieren te krij gen, waarop reeds gebroed is. In ieder ge val moet men ze van een bekend adres betrekken en ze vooraf laten schouwen. Men kan ze in waterglas conserveeren, b.v. in groote aardewerk inmaalcpotten, het geen wel de eenvoudigste methode is, ook' worden ze in een kalkoplossing bewaard. Men neemt hiervoor een inmaakpot., be strijkt de wanden dik met kalk, plaatst er de eieren met de spitse punt naar beneden in en overgiet ze met zooveel aangelengde kalk, totdat ze bedekt zijn. Bij indrogen vult men het vat met water bij.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8