Sparta I Hellas 1 Uit Bergen Uit oe OMGEVING Begrafenis slachtoffers van het ongeluk. Zondag a.s. Heropening Sp ar ta=te r rein DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. Tandverzorging voor schoolkinderen. Maarten Plomp te Bergen ter aarde be steld. Donderdagmiddag had de begrafenis plaats van Maarten Plomp, een van de slachtoffers van het zoo noodlottige ongeluk in de Hertenkamp. Zeer vele dorpsgenooten en vriendjes waren aan wezig om van hun deelneming te getuigen. De kist was overdekt met bloemen. Onder de aanwezigen bemerkten wij o.a.: Mr. A. M. Ledeboer; wethouder J. Macdonald; den gemeente secretaris; den heer G. Taapken; Dr. J. A. Blok en den heer Van Zoonen, directeur van de gymnastiek club „Be Quick". Ook de directeur van de Ambachts school, de heer Fledderus, was met een aantal leer lingen aanwezig. Ds. F. W. van der Kieboom sprak een troostend woord tot de diepgetroffen ouders. Spr. zeide in huis reeds een enkel woord te hebben gesproken, en wilde nu ook aan het open graf, waar in zooveel geluk van de ouders wordt neergelegd, .van zijn diepgevoelde deelneming getuigen. Gij aldus zeide spr. zich richtende tot de ouders hebt ondervonden hoe broos het menschengeluk is, want op eenmaal nu is dit geluk afgebroken. Dat is een der verborgen dingen, welke voor den Heer zijn, en wij moeten die ook aan onzen Heer laten. De menschelijke sympathie, welke in deze moeilijke dagen in zoo'n ruime mate tot U is gekomen, moet Uw hart goed doen, omdat daarvan vertroosting uit gaat. Mr. Ledeboer, die vervolgens het woord voerde, getuigde van zijn diepgevoelde medeleven in dit zoo smartelijk verlies en wees erop, dat de mensch altijd bereid moest zijn, in te gaan in de heerlijkheid God's Rust zacht, Maarten Plomp. De directeur der Ambachtsschool, de heer Fledde rus herdacht den overledene als een sympathieken en goeden leerling, natuurlijk bezat ook hij idealen, zoo zijn alle jongens. Hij heeft z'n idealen niet mogen verwezenlijken. Gij nabestaanden aldus zeide spr. kunt ervan overtuigd zijn, dat de geheele ambachts school met u meeleeft en ik geef u de verzekering, dat alle leerlingen diep getroffen zijn door dit smar telijk verlies. Namens de jongens, bracht spr. Maarten Plomp een laatsten, hartelijken groet. Tot slot voerde de heer v. Zoonen, directeur der gymnastiekclub het woord, om den jeugdigen sport vriend te gedenken. Zes jaar, zeide spr. hebben wij samengewerkt, ik als leider, Maarten als leerling, maar beiden met hetzelfde doel, n.1. om lichaam en geest te ontwikkelen. Zijn plaats in onze gelederen blijft open, maar zijn naam zal in onze vereeniging blijven voortleven. Een oud vriend van den heer Plomp dankte voor de vele blijken van belangstelling en hoopte, dat de jongens, die om- Maarten het gezin bezochten, ook in de toekomst zouden blijven komen, omdat zij die ouders als kindervrienden tot steun zouden zijn. Hiermede was de korte, doch droeve plechtigheid waarbij velen hun ontroering niet bedwingen kon den, ten einde. Leon Ziek te Alkmaar begraven. Gistermiddag werd het tweede slachtoffer, de jeug dige Leon Ziek op de algemeene begraafplaats te Allernaar ten grave gedragen. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, wet houder J. Willekes Macdonald en den gemeentesecreta ris, den heer G. Taapken; de onderwijzers van de U.L.O. school de heeren Schuil, Leistra en Kamer mans en voorts vele jongens en meisjes der school. In den stoet kwamen mede: het hoofd der U.L.Ö.-school de heer P. Baretta, ds. F. W. v. d. Kieboom en Mr. A. M. Ledeboer. Een drietal kransen bedekte de kist, terwijl een baar, met bloemstukken beladen, daarachter volgde. Nadat de kist in de geopende groeve was gedaald en de familieleden daarin frissche bloemen hadden gestrooid, trad ds. v. d. Kieboom naar voren om met diepen weemoed van zijn gevoelens te getuigen. Spr. had Leon Ziek gekend als een ijverigen en pretti- gen leerling van zijn catechisatieklasse en prees zijn groote opgewektheid. Leon is ons nu ontvallen al dus vervolgde spr. ik zal hem in mijn klasse niet meer hebben. Maar de vader zal hem als zoon moe ten missen en dat is een zware slag. Wat moet er omgaan in het hart van dien vader, waar hij al zijn hoop op den jongen had gebouwd. De Schepper geeft en neemt en zeker zal het den wensch van den jon gen zijn, dat de vader de kracht zal hebben om te grijpen naar het leven. Moge het hem gegeven zijn, die kracht te vinden, aldus eindigde spr. zijn troost rijk geestelijk woord. De heer Baretta als hoofd der school wijdde een kort afscheidswoord aan de nagedachtenis van de zen prettigen, opgewekten jongen, dien vurigen speelgenoot van zijn vriendjes. Hij zou geen jongen zijn geweest, aldus zeide spr., als hij ook op school niet wel eens te kort was gekomen, maar dat waren dan tekortkomingen, welke spr. en de onderwijzers hem gaarne hebben vergeven. Hij is die vriendjes voorgegaan in de eeuwige rust. Moge die rust zijn, een vredige rust, waarin hij zacht zal slapen. Mr. Ledeboer voelde behoefte ook aan deze groeve een enkel woord te spreken, omdat hij onwillekeurig deelgenoot was geweest van dit verschrikkelijk on geluk. Dit plotseling afscheid getuigde wel hoe broos het leven is. Hier cliënt de vraag te worden gesteld: hoe staan wij tegenover den Almachtigen God. En daar rijst tevens de vraag van het waarom. De Al machtige God, die het leven heeft gegeven aan dezen jongen, heeft hem weer tot zich genomen. Wij bidden u toe, zeide spr. tot den vader en de familie, dat gij de kracht zult vinden dezen slag te dragen. De oom van Leon, de heer Boogh nam in treffende woorden afscheid van zijn neefje en dankte allen, die hem de eerste hulp hadden verleend en vervolgens de sprekers voor hunne gevoelvolle woorden en de aan wezigen voor hun deelneming. Leon is jong gestor ven en is nu vroeg bij God, dat is ons aller troost, Rust zacht, lieve jongen. Diep onder den indruk verlieten allen den doo- denakker. DEN HELDER Een gevaarlijke hoek. Donderdagmiddag, omstreeks 4 uur, had op den hoek van de Ruyghweg en de Stakman Bosschestraat weer eens een aanrijding plaats. Aldaar zijn een auto van de Singer-tax uit Alk maar en de vrachtwagen van de fa. Van Willigen, alhier, met elkaar in botsing geweest en alweer was het 't geluk, dat de wijsheid de loef afstak, want per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Toch moest de Singer-tax het loodje leggen, want deze wagen had een vernield spatbord en een dito linkerkoplamp te betreuren, terwijl de vrachtwagen een licht beschadigd lakwerk vertoonde. De bestuurders van beide voertuigen hebben zich tot de politic gewend, die de schuldvraag zal onder zoeken. LANGEND IJ K UITBETALING STEUNGELDEN. We vernemen dat de Minister opdracht heeft ge geven tot uitbetaling van de resteerende 40 pet. der steungelden aan bloembollenkweekers. Of dit ook welkom z%l zijn! HOE ZIT DAT??? Men houdt zich hier bezig met de vraag, of het nieuw gekozen raadslid, de heer Van den Abeele, te Noordscharwoude, als zoodanig zal kunnen worden toegelaten. Zij, die zeggen, dat aan die toelating geen twijfel bestaat, beroepen zich op art. 25 der Gemeente wet, sub f en g, die niet kan bedoelen een geval als het onderhavige, daar de heer Van den Abeele incas seerder is bij de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven, die door 5 gemeenten w.o. Noordscharwoude, zijn ge sticht. Sub f luidt n.1. „ambtenaar, vanwege het ge meentebestuur aangesteld, of daaraan ondergeschikt", enz., en sub g: „ambtenaar, met het ontvangen of uitgeven der gelden van de gemeente belast, of aan eenige aan het gemeentebestuur ondergeschikte ad ministratie rekenpiichtig". Het lidmaatschap van den Raad is onverenigbaar met die betrekkingen. Voorstanders van toelating meenen, dat de betrek king van den heer Van den Abeele daar buiten valt. We willen deze meening niet bestrijden, doch allen er aan herinneren, dat zich nog zeer kort geleden een geval in Den Haag heeft voorgedaan, waarbij de ge meenteraad tot toelating besloot, doch Ged. Staten, uitspraak doende op het, beroep van den Burge meester, dezen in het gelijk stelde. Dit betrof wel een eenigszins ander geval, doch het mag tot voor zichtigheid stemmen bij het vormen van een per tinent oordeel. Bovendien bedenke men, dat ieder raadslid benoembaar is als lid van de Commissie van Beheer der Lichtbedrijven. Deze Commissie stelt de arbeidsvoorwaarden van het personeel vast. Wordt de heer Van den Abeele toegelaten, dan zou dit ook tot gevolg kunnen hebben, dat hij zitting krijgt in een college, waarin hij invloed krijgt op de vast stelling van die arbeidsvoorwaarden. Ongetwijfeld zal het goed zijn, af te wachten, hoe het verloop van deze zaak is. IN DIENST MET OVERHEIDSSTEUN. De belangstelling der tuinders, om arbeiders* in dienst te nemen volgens het stelsel, waarbij door de Overheid een toeslag wordt gegeven op het loon, is groeiende. Men deelt ons althans mee, dat momenteel door de tuinders een groot aantal werkloozen te werk zijn gesteld, die anders in de werkverschaffing ar beidden. Dit is ongetwijfeld een verheugend verschijn sel. De arbeiders verdienen daardoor meer, de tuin ders hebben goedkoope werkkrachten en voor het Rijk brengt dit stelsel, evenals voor de gemeente, een aanzienlijke besparing. Daar komt nog bij, dat de akkers nu beter kunnen worden bewerkt, en de arbeiders verrichten weer werk, dat voor hen beter geëindigd is, en dat ze ook veel liever doen. Het is nu maar te hopen, dat de uitkomsten van den tuinbouw wat beter mogen worden, want anders zal het voor vele tuinders nog bezwaarlijk zijn f 10.te betalen, welk bedrag voor hun rekening komt, terwijl rijk en gemeente samen f5.betalen. Verleden jaar werd per week nog f 16.50 uitbetaald. Met het oog op de lange werkdagen, die de arbeiders maken, was het wel gewenscht, dat het loon weer op het oude peil werd gebracht, doch daarop schijnt maar weinig kans te bestaan. Intusschen zou al heel wat gewonnen zijn. als langzamerhand de oude toestand weer kon wor den hersteld; de tuinbouwarbeiders in het tuinbouw bedrijf en niet in de werkverschaffing. OUDKARSPEL. Uitslag aanbesteding van een nieuw woonhuis,I stalling en bergruimten voor den heer J. Nap te Ha renkarspel, door den heer S. Vis, bouwkundige te1 Oudkarspel. massa timm. mets. P. v.d.Plas, Broek op Langendijk, 5830 3303 J. Tromp, Oudkarspel 2457 Gebrs. Boekei, 't Veld, 5885 C. de Geus, Br. op Langendijk 5985 C. Langendijk, H.Hugowaard 2097 A. Metselaar, Zuidscharwoude 5934 D. Veul, Schagerbrug 5300 W. Giltjes, Br. op Langendijk 7249 D. v. Seventer, Noordscharwoude 2747 J. Balder, Br. op Langendijk 6035 3440 Lodder en de Vries, N. Niedorp 6300 A. Zuidscharwoude, Nrd-scharwoude 5776 2956 J. Valkonet, Oudkarspel 5980 3035 K. Bruin, Oudkarspel, 6000 P. Engeringh,. Zuidscharwoude timm. en schild. 3634 G. J. v. Gelder, Br. op Langend, timm. en schild. 3730 K. Dekker, Oudkarspel schild. 350 P. Kamp, H.Hugowaard, schilderen 278 Gunning aangehouden. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering Schoolfeest-Commissie. De Schoolfeest-Commissie vergaderde Donderdag avond in de O. L. School. Voorzitter was de heer L, Mallecote. Van de Jeugdherberg-Centrale was een schrijven ingekomen inzake inlichtingen over een verblijf aldaar. Besloten daar de termijn dit jaar te kort is, aan te houden tot 't volgend jaar. De ontvangsten voor het schoolfeest bedragen f 297,40Vfc, waarin ook bil ge teld is het spaargeld der kinderen. De opbrengst was flO,— minder als het vorige iaar. zoodat men met iets minder ook dit iaar weer hoopte uit te komen. 81 Kinderen gaan naar Schoorl-Bergen en Castri- cum en 37 naar Amsterdam met een bezoek aan Artis en Schiphol. Het schoolfeest zal worden gfe- houden op Zatefdag 29 Juni a.s. Naar Amsterdam gaan mede als geleiders de heeren J. Deutekom. J. Bleek en L, Mallecote. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Bij het gemeentebestuur is telegrafisch bericht bin nengekomen van den Minister van Sociale Zaken, dat het loon der arbeiders, geplaatst bij de proef van af 17 Juni3 Aug. 1935, is bepaald op f 16.50 per week. WINKEL Ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer F. Beumkes, is benoemd tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk de heer A. Slooves en tot President-Kerkvoogd, de heer K. Meurs. Onze melkboer C. S., had Donderdagmorgen reeds vroegtijdig" een schadepost en een onaange name gewaarwording, terwijl hij een zijner klanten bediende, werd zijn wagentje aangereden door een groote vrachtauto. De aanrijding' had tengevolge, dat een deel der la ding op den straatweg kwam en een groote partij eieren verloren ging en de kostelijke inhoud over .den weg verspreiden. De auto is doorgereden, doch het nummer kon nog worden opgenomen, zoodat de dader wel te vin den zal zijn. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer T. Beumkes, is benoemd tot voorzitter van de Spaarbank van het Departement Winkel, der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, de heer G. J. van Leersum. 3e kl. K.N.V.B., Groningen. Aanvang 2 uur. Muzikale medewerking van SCHAGENS HARMONIEKAPEL. De H.A.B.O.-reis naar België Iets bijzonders. De directie van de H.A.B.O. verzoekt ons speciaal te willen wijzen op het buitengewoon aardige drie- daagsche reisje naar Brussel en de wereldvermaarde Grotten van Hann, dat 24 Juni, dus aanst Maan dag zal aanvangen. Voor slechts f 18.50 per persoon reist men geduren de 3 dagen door mooi België, geniet van de wonder- schoone natuur en de imposante wereldtentoonstel ling in de hoofdstad der Belgen en neemt van de imposante druipsteengrotten een indruk mede, die blijvend is voor geheel het leven. Wie werkelijk genieten wil en daarnaast iets lee- ren, wende zich tot de H.A.B.O. of haar agenten. Deze reis, die wij eenige weken geleden medemaak- ten, is. iets zeer bijzonders. En de prijs van f 18.50? 't Is onbegrijpelijk, dat daarvoor een dergelijke reis kan worden aangeboden. Men raadplege de adverten tie in dit blad. ALKMAAR Eindexamen Murmulius-gymnasium. 1ste groep: geslaagd voor dipl. A, de dames A. B. Bosscher, J. S. Folkers, M. L. Korteweg en de hee ren J. H. Lind en W. Voorthuysen allen te Alkmaar. Verder de heeren W. H. Emmerling te Heiloo en J. P. Keuning te De Rijp. Met 2 candidaten wordt het examen voortgezet. Afgewezen geen. DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Een zeer sterk bezet veld. Voor Zondaer a.s. slaat den wielerliefhebbers een buitengewoon fraai programma te wachten. De di rectie heeft n.1. een zeer sterk veld geëngageerd, dat ongetwijfeld het sterkste is van alle program ma's, welke we tot nog toe dit seizoen gehad heb ben. Men zie het lijstje der koppels maar eens: gebr. Vroomen, BarspenninxPellenaers, Korsmeijer Bremer. v. Hoekv. d. Horst, MetzAdan en En gelmaan—Pelser. Vrijwel alle koppels zijn hier al bekend. De gebr. Vroomen kent men nog van het vorige iaar. toen zij plotseling zoo sterk naar vo ren kwamen, dat ze mooie 6 dagen-engagementen kregen! Ze voelen zich op kleine banen buitenge woon goed thuis en zullen Zondag een eerste viool spelen. Maardaar is een Braspenninx, gekop peld aan den wereldkampioen Pellenaers! Dit tweetal is tot buitengewoon groote dingen in staat en zal lange moordende jachten kunnen ontkete nen. KorsmeierBremer, de twee Duilschers. zijn ook al zeer bekende figuren, die weten, wat rijden is en onmiddellijk daarop volgen van Hoekv. d. Horöt ook al twee zesda'gen-renhers van eet'ste kwaliteit. Wat Metz—Adan kunnen doen, weten we allemaal wel en zij zullen ook nu een voorname rol spelen. Er rest dan nog Engel moerPelser, een duo. dat men in de gaten moet houden in korte, onverwachte jachten. De koppelwedstrijd belooft dus een groot en grootsch gevecht te worden, dat zal boeien van het begin tot het einde. De gebroeders Vroomen rijden voor de pauze nog een achtervolging tegen BraspenninxPelle naers. terwijl de overige 12 profs een 100 ronden- race rijden. Voor de pauze rijden de amateurs nog een 80- ronden wedstrijd met klassementen, terwijl de nieu welingen sprints en een 5 k.m. wedstrijd rijden. Men ziet, het programma is weer zeer varieerend en biedt alle bezoekers iets zeer aantrekkelijks. Z IJ PE Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan G. Dekker Pz. te St. Maartensbrug tot het bouwen van een landhuisje aldaar; aan W. Groefsema te St. Maartensbrug tot het bou wen van een kippenhok aldaar; aan J. Sleutel te St. Maartensbrug tot het bou wen van een dubbel woonhuis aldaar; aan Jb. Nannis te Oudesluis tot het bouwen van een kapschuur aldaar. Aan het Bestuur van de Sociëteit „Burgerkring" te Oudesluis is vergunning verleend tot het houden van een verloting ten behoeve van een te houden handwerk- en huisvlijttentoonstelling. Voor de van gemeentewege te geven cursussen in de nuttige handwerken voor niet meer leerplich tige meisjes in de O. L. school te Burgerbrug en 'tZand, heeft zich een zoodanig aantal meisjes aan gemeld, dat de cursussen kunnen doorgaan. De heer J. van der Oord heeft, wegens vertrek naar Wieringen, opgehouden Raadslid te zijn. In zijn plaats is benoemd de heer E. Bos te St. Maartensbrug. Naar wij vernemen is de heer J. Sleutel te St. Maartensbrug voornemens aldaar een tweede dub bele woning te doen bouwen en is de heer B. Zee man te Schagen met de uitvoering van het werk belast. Vrijdagavond werd, op uitnoodiging van het Ge meentebestuur van Zijpe, in het hotel „Het Wapen van de Zijpe", een vergadering gehouden van het Gemeentebestuur met de oudercommissies van open bare en bijzondere scholen, de besturen en het on derwijzend personeel dier scholen, de ouders van kin deren der scholen, waaraan geen oudercommissie is verbonden, terwijl van de beide uitgenoodigde ge- meentegeneesheeren (tevens schoolartsen) aanwezig was de heer Dr. Oterdoom van 't Zand. De vergadering, welke was belegd ter bespreking van het onderwerp „Tandverzorging voor leerlingen der lagere scholen", stond onder leiding van Burge meester Breebaart, die te ongeveer 9 uur opende. Er waren niet minder dan 43 dames en heeren tegen woordig. Spreker deelde mede, dat de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het voorma- 'ig kanton Schagen het onderwerp „tandverzorging op cholen" ter hand heeft genomen en dat het Gemeen tebestuur heeft verzocht, door het beleggen van deze vergadering mede te werken om in samenwerking met de andere gemeenten in het bovengenoemde kanton, te geraken tot het aanstellen van een school tandarts. Voorlezing werd gedaan van de stukken, die over deze zaak zijn ingekomen. Een en ander is in dit blad De aanvoer was groot, maar in de prijzen was nauwelijks verandering. De hoogste markt was evenals verleden week f13.— en ook de doorsneeprijs verschilde weinig van die van Vrijdag j.1. De tendenz was misschien eerder iets beter dan minder. Wel bleven zeer veel stapels lang onverkocht, maar ze kon den meestal steeds geld. Het wachten was in den regel op een half guldentje extra, dat echter over 't algemeen uitbleef. De ondermarkt lag om de 10 en 11 gulden. Ook daarbeneden werd nog wel verkocht, maar dan mankeerde iets aan de kwaliteit. De kaas ging, zooals gewoonlijk, hoofdza kelijk weg voor het binnenland en daarnaast voor opzet. Tegenover de overweging, dat op de kaas van verleden jaar is verloren, hoort men hier en daar, dat men tenslotte niet weet, wat de gulden zal doen en sommigen vinden het bezit van kaas veiliger. De export is natuurlijk nog steeds zeer be perkt. Het derde kwartaalscontingent voor Frankrijk is nog steeds niet bekend, maar de situatie ten opzichte van Duitschlaud zag men iets beter in, daar door velen wordt aangenomen, dat de regeering het risico van markfluctuaties tenslotte toch zal garan deeren. reeds uitvoerig gepubliceerd. Wij meenen te kunnen volstaan met hier alleen le vermelden, dat de kosten die door de ouders dienen te worden betaald gemiddeld per leerling bij deelname van pl.m. 4000 leerlingen, worden geraamd op fl.per kind per jaar (de ervaring in andere plaatsen heeft geleerd dat deze kosten vrij zeker niet hooger zullen zijn). De Voorzitter deelde mede, dat hel. College van Burgemeester en Wethouders meent, dat hierop dient te worden ingegaan. De kosten kunnen geen overwe gend bezwaar vormen, temeer waar de vereen, van Burg. en Secretarissen zich voorstelt de heffing van de kosten progressief te doen zijn, b.v. f0.50, f 1. fl.50, f2.en f2.50 per kind per jaar, naar gelang van de gegoedheid der ouders en waarbij onvermo- genden zouden kunnen worden vrijgesteld van beta ling. Door enkelen der aanwezigen werden bezwaren van financieelen aard aangevoerd, welk ei uitvoerig werden besproken. Ook werden veronderstellingen geuit, dat de ouders de noodige medewerking niet zouden verleenen. Door den heer Dr. Oterdoom werd een krachtig pleidooi gehouden voor de invoering van het schooltandartseninstituut. waarbij spreker de aan wezigen allen verzocht propaganda en overredings kracht aan te -wenden om te komen tot een goede tandheelkundige verzorging van de kinderen. Uit kracht van ervaring, wetenschap en overtuiging raadde spreker aan deze zaak zooveel mogeliik te bevorderen. Met algemeene stemmen werd besloten te trach ten om ook te Ziioe tot tandheelkundige verzorging te geraken. Door de vergadering werd een commissie be noemd. die dit onderwerp speciaal voor Ziioe zal voorbereiden en in welke commissie zitting hebben mevr. Jonker (Burgerbrug). en de heeren C. Klaver (Burgerbrug), S. .Taring (Schagerbrug). J. P. Geen- sen (Petten), Jb. Nannis (Oudesluis), C. de Leeuw C. A. M. Driehuis (beide te 't Zand), terwijl voor St, Maartensbrug nog een dame zal worden aange wezen. Op de ouderavonden zal voor schooltandverzor- ging de noodige propaganda worden gemaakt, waar- hij dan tevens toepasselijke lichtbeelden zullen wor den vertoond. Onder applaus der vergadering ver klaarden de heeren Dr. Oterdoom en Boll zich be reid tot medewerking voor dit doel. de eerste voor het geven van de noodige uitleg, de laatste voor assistentie bij het projectie-apparaat. Te ruim 11 uur werd de bijeenkomst door de Voorzitter gesloten, onder dankzegging voor de ge animeerde besprekingen en met de beste wenschen. voor het welslagen van het instituut „tandverzor ging voor schoolkinderen". WIERINGEN Benoemd. Tot 2en ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente is benoemd de heer H. Hogetoorn te Beemster. werk zaam ter secretarie van Kwadijk. Warder en Mid- delïe. Onderwijs. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. School te Westerland (vacature mei. A. Boe rendans) hebben zich slechts twee sollicitanten aangemeld. INVENTARISATIE STAPELPRODUCTEN. De Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland heeft nagegaan, welke hoeveelhe den stapel producten na 1 Februari j.1. over de vei lingen zijn verkocht, zulks ter controle van de per gemelden datum gehouden inventarisatie. Uit het ingestelde onderzoek bliikt. dat in totaal zijn verkocht 979 waggons roode kool, 1163 wag- gons gele kool. 1386 waggons Dcensche witte kool, 276 waggons uien. 150 waggons peen of totaal 3954 waggons. Volgens de inventarisatie per 1 Februari i.1. wa ren aanwezig 94-9 waggons roode kool. 1256 wag gons gele kool. 1570 wagons Dcensche witte kool, 218 waggons uien. 190 waggons peen of totaal 4183 waggons. In totaal zijn dus 229 waggons minder verkocht 'an geïnventariseerd. Meer verkocht dan geïnven.- Lariseerd zijn 30 waggons roode kool en 58 waggons trien. Minder verkocht dan geïnventariseerd zijn 93 waggons gele kool. 184 waggons Deensche witte kool en 40 waggons peen. Uit bovenstaande cijfers bliikt. dat de juistheid van de inventarisatie niet onbevredigend is ge weest. hoewel toch de vraag opkomt of het nog niet beter kan. want als men de gewichtsverliezen ver oorzaakt door afval enz., in aanmerking neemt, dan zijn de cijfers nog niet zoo nauwkeurig als ze be- hooren te zijn.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15