Aanpassen. Hoe de wilden de wereld zien. Wat heeft de „Norrnandië" op haar eerste reis verdiend? Kalmte bij Examens UIT HET DAGBOEK VAN EEN ZENDELING. Dezer dagen is de Engclsche missionaris Pater Spencer na een langdurig: verblijf, op de Zuidzee-eilanden te Londeft aange- komen. De volgeöde episoden citeeren wij uit zijn dagboek. Het ontstaan van de wereld. Toen de wereld geschapen werd was er weinig land en zeer veel water. Op aarde leefde de mensch. de slang en een groot dier niet een slurf en reus achtige slagtanden. Dit grootc dier liep op aarde heen en weer: de slang lag lui aan de rand van het water; de mensch daarentegen huilde, dat hij op het smalle strookje land, dat hem ter beschik king stond, niet voldoende graan verbouwen kon cn derhalve gedoemd was tc verhongeren. Toen zei het reuzondier tot de slang: „Laten wij den mensch een handje helpen." De slang evenwel, die zich in haar rust gestoord zag. antwoordde: „Laat mij rustig slapen!" Het reuzendier hield ech ter net zoo lang aan. tot, de slang eindelijk toegaf, liet grootc dier ging toen met zijn slagtanden cte aarde omwoelen, terwijl de slang een kanaal groei voor de watertoevoer. Op deze wijze ontstonden hergen cn dalen, rivieren en beken. Toen de mensch dit azg, was hij verheugd, dat hij thans voor zich en zijn nakomelingen vruchtbare grond en bodem had. Het grootc dier evenwel verdronk in de bln- nenstrootricnde watermassa. De slang was hier over zoo boos. dat zii sindsdien de mensch met haar vijandschap vervolgt. Waarom de menschcn sterven moeten. Een oude vrouw was gestorven en werd begra ven. In de nacht na haar begrafenis naar aller- waarschiinüjkheid was het liaar in haar rustplaats ecnieszins tc nauw klom zij weer uit liaar gral. hetgeen tot de morgen duurde. Op hel moment, dat zii het daglicht weder aanschouwde ging een kind voorbij. De oude vrouw, die het zeer koud had verzocht het kind haar wat vuur te brengen, opdat zii zich verwarmen kon. Het kind weigerde even wel de wensch van de oude vrouw te vervullen en. liep verschrikt weg. Toen stierf de oude vrouw op nieuw. omdat haar de levens-warmte niet terug gegeven was. Sindsdien moeten alle menschcn ten slotte sterven. Had het kind toenmaals vuur ge bracht. dan hadden wij thans allen het eeuwige leven gehad. Men had ons wellicht begraven, doch met behulp van een beetje vuur hadden wil onze levensgeesten weer kunnen opwekken. Ook de eeuwiqe ieugd qinq verloren. Twee broeders hadden een moeder, van wie zij •zeer veel hielden. Op een dag keerde de jongste van de twee uit het bosch terug en vond in de hut een jong meisic. „Wie hen iii." vroeg hii, waarop het meisje lachend antwoox-dde. dat zii ziin moe der was. „Dat ben ie niet!", riep de zoon uit. „Miiix moe der ziet er heel anders uit!" „Ik ben het toch!", beweerde de andere. „Ik heb alleen maar een an- Mannie, er zijn beslist inbrekers in de wo ning, ik hoorde zooeven een raar geluid. Stem van onder t bed: Ja, ik heb 't al een kwartier geleden gehoord. „Voel ie geen piin?" vroeg hii bezorgd. „Nee", zei ze. „Ga je mee naar binnen". Ze hiel den elkaais handen omvat. „Mag ik? Ik zou het erg naar vinden je nu alleen te moeten laten." Ze zei niets, haalde een sleutel te voorschijn en overhandigde hom dien. Hij opende de deur en ze betraden de hall. Er brandde licht en er stond 'n blad met ververschin- geix op de tafel hii den haard. „Ik zei het xxxeisie dat ze naar bed moest gaan, niet op me hoefde te wachten," fluisterde Joan. Ze liep op het haardvuur toe en- leunde tegen den schoorsteenmantel. „Eet iets." verzocht ze. Hii schudde met, het* hoofd. „Je moet naar bed en ik ga naar huis." „Waarom?" vroeg Joan. Hij keek haar niet aan terwijl hii antwoordde: „Omdat ic doodmoe benten ikme vermoe delijk als eendwaas zal aanstellen, wanneer ik blijf." „Ik ben volstrekt, niet moe," zei Joan bedaard. „Enals ie ic zoo voelt, dan is het beter dat je blijft." Hii maakte een protesteerend gebaar met ziin handen. „Je bent zoo'n goede makker, dat men onwille keurig misbruik van je goedheid maakt", mom pelde lxii. „Beste iongen. zet dat idee alsjeblieft dadelijk uit ie hoofd," zei zc haar handen op ziin schouders leggend. „Wat ik voor iou doedoe ik ook altijd voor mezelf." Met eexx jongensachtig gebaar legde lxii ziin wang tegen haar hand. „Je bentaltijd veel te goed geweest," stamelde hii. „Werkelijk?" vroeg Joan met een lieven glimlach. „Voor een kort oogenblik staai'de ze peinzend voor zich uit. en daarna zag ze hem recht in de oogen. „Wat vermoedelijk niet tot ic schijnt door te drixx- gen, is het feit. dat ikbiina miin hecle leven mezelf liet grootste geweld heb moeten aandoen ïxiet te veel van ie te houden." „Wat zeg ic. Joan." riep lxii ongeloovig uit. Van mij?" Ze bleef hem recht aanzien, doch er stonden xiu dikke tranen in haar oogen. „Is het niet belache lijk?" vroeg ze lachend. Ik lxeb altijd en door alles heen van ie gehoudenmaar ik wist niet zeker of dat gevoel er nog zou wezen, wanneer ie een man was geworden. Bovendien verbeeldde ik me geen oogenblik dat ik hij je hoorde. Ik dacht dat Sally veel eerder in aanmerking kwam." „Joan," herhaalde hii verbaasd. „Jii." Ze lachte weer verlegen ex\ bracht haar hand naar haar keel. „Ik weet niet waarom ik het ie eigenlijk vertel. Ik verbeeldde me nooit in mijn le- ..lere huid aangetrokken." Doch hiermede was de oon, die ziin moeder bemind liad, zooals zij was, liet tevreden. Ilij weende bitter, omdat hii zijn moe der verloren- had. „Ik houd niet meer van ie!", riep lui en vroeg liaar. waar zii liaar huid gelaten had. En toen zij hem vertelde, dat zii die in het bosch weggegooid had, zocht hii net zoo lang. tot hii de huid in liet struikgewas gevonden had. Toen ging hij naar huis, dwong zijn moeder weer de oude huid aan te trekken en was zeer blij. toen zii er weer net zoo uitzag, als vroeger. Toen echter ziin oudere broer Ts avonds thuis Rwam. brak deze in toorn uit: „Jii stommeling, wie heeft jou bevolen je moeder te dwingen weer de oude huid aan te trekken? Als ie dat niet ge daan had, hadden wij ons steeds kunnen verjongen en eeuwig kunnen leven. Nu moeten wij en onze nakomelingen sterven." Zoo heeft de menschheid de eeuwige ieugd ver loren. Ontdekking van de spiegel Dezelfde moeder ging op zekere dag naar een kuil. waarin zich het regenwater verzameld had, om water te halen. Opeens zag zii in het water een bijzonder mooie vrucht, die zii graag opeten wou. Zii knielde neder, doch tot haar vei*wonde- ring was de vrucht verdwenen. Toen zii weer recht op ging staan lag de vrucht weer in het vwater. Toen schepte zii de put leeg. Toen al het water er uit was. was de vrucht weer verdwenen. Toen zii weer naar huis wilde gaan zeide haar oudste zoon. die zijn moeder gadegeslagen had, lachend: „Waarom zoek ie die vrucht toch van onderen? Zii hangt tóoh boven ie in de boom!" En inderdaad zag de vrouw de gezochte vrucht aan een tak hangen. Zoo hebben de menschen de spiegel ontdekt. Zelfs de reederij wil het niet zeggen. Parijs (V.P.B.). Volgens een oude regel zijn er zekere rentabiliteitsgrenzen ,voor seheepsgrootten. Deze grenzen vinden hun oorsprong in het feit, dat van een bepaalde grootte en snelheid afgerekend iedere daarenboven toegevoegde grootte en snelheid eexx onevenredige hoeveelheid meer machinekracht zouden opeischen. Deze regel zou echter slechts opgaan, indien men steeds dezelfde scheepsvorm en dezelfde soort aan drijving aan do berekeningen ten grondslag legde. Dit is uit den aard der zaak onmogelijk, en in de practijk heeft deze regel zich dan "ook al meerden© malen als onjuist bewezen, bijvoorbeeld bij de Duit- sche schepen „Europa" en „Bremen", die zich in het geheel niet aan dezen regel stoorden. In Parijs is men er nu op het oogenblik erg nieuws gierig naar, hoeveel de nieuwe veroveraar van de Blauwe Band, de „Norrnandië" wel aan haar eerste reis zal hebben verdiend. Hardnekkig doet het ge rucht dc ronde, dat de inkomsten de uitgaven met meer dan een millioen francs hebben overtroffen. Zou dit gerucht waarheid bevatten, dan zou de „Norrnandië intusschen onrendabel zijn, want een millioen francs (100.000 gulden) verdienste op een heen- en terugreis kan onmogelijk voldoende zijn om rente van het geïnvesteerde kapitaal op te le veren (de verzekering zal reeds in de uitgaven ge culculeerd zijn), de steeds xxoodzakelijke reparaties te laten verrichten en het schip in stand te houden. Het schip zou d^n waai'd zijn op de plaats gesloopt te worden. De reederij, die eigenares van de „Norrnandië" is, beeft dan ook onmiddellijk de geruchten gedeoxen- teex'd en verklaard, dat het overschot ongeveer het drievoudige van het bovengenoemde bedrag heeft hedi'agen, wat dan ook eerder aan te nemen valt. Opvallendei-wijs komt de reederij echter niet tot de ze slotsom door een berekening van uitgaven en in komsten (men heeft daartoe klaarblijkelijk nog geen gelegenheid gehad), maar. door het trekken van pa rallellen, zoodat men ten opzichte van deze verkla ring toclx nog wat voorzichtigheid in acht moet ne men. Men zou in dit verband nog kunnen aanvoei'en, dat de „Norrnandië" niet geheel bezet geweest is. Dat zal echter bij zulke reuzenschepen nimmer het geval zijn, en bij de calculatie van de rentabiliteit neemt dan ook geen reederij een geheele bezetting van het schip ten grondslag, maar houdt rekening met opgedane ervaringen, gemiddelde bezetting van andere schepen en een slechte bezetting in de winter maanden. ven te willen trouwen kon me niet indenken dat ik ooit een man zou toebehooren... voordat... voordat ik ie vader ontmoette." Ze hield ineens op en boog haar hoofdje alsof ze niet verder kon gaan. Beresford trok haar heel dicht tegen zich aan. „Oh, lieveling, lieveling", mompelde hij. „Was hetdaarom?" „Ik weet het niet," bracht ze heesch uit. „Ik be grijp mezelf bijna niet. Hii was andersstond eigenlijk boven alle andere mannen verheven. Groo- ter. nobeler. Wellicht kwam het omdat hii zooveel had doorgemaaktzondigde en diep gevallen wasNiettemin een ander leven te beginnen." Ze hield op en hief haar hoofdie op. „En jii bent grootop dezelfde wijze als hij." zei ze. „Dat merkte,ik al dadelijk toen ik iou met hem sa men zag." „We waren vrienden." zei hii. „Ja. dat weet ik." Ze glimlachte door haar tranen heen. „Jullie vriendschap was zoo mooi. En toen zag ik dezelfde karakter-trekken in jullie." „Maar Joan," zei hij. „ie kunt toch niet werkelijk van ïtxe houden? Ik kan me niet indenken, dat dat Ze stak hem haar handje toe. „Berry. per slot van rekening ben ik maar een vi'ouw. en toch ben ik niet sentimenteel. Ik geloof niet dat ie op die manier van me houdt, maar daarom kunnen we toch goede vrienden blijven, nietwaar?al heb ie me verder niet noodig." „Jou niet noodig," barstte hii los. Joan, ben fe krankzinnig? Jou niet noodig. Jou niet?" Ze veegde haar tranen weg. „Je hebt er vroeger toclx nooit op die manier over gedacht." zei ze zacht. „Waarom zou ie dan nu ineens van me moeten houden?" „Oh. begrijp ie het niet?" Hii had haar nu heel dicht tegen zich aangedrukt. „Joan." bracht hii mot bevende lippen uit. „Dicrbai*e, lieve Joan. Ik wilde maar dc goede God weet hoe graag ik het wildedat ik ie waard was. Geloof ie werkelijk dat ik in staat ben ie gelukkig te maken?" „Gelukkig!" Haar gezichtje was naar hem opge heven, cn er lag een dappere glimlach op haar lip pen. „Berrv. soms denk ik dat geluk vergeten kan worden met den wiin op een bruiloftsfeest. We ken nen er de smaak niet van. voordat God ons dien geeft. Wc hebben samen heel wat doorgemaakt, is bet niet? En we hebben dien wiin nog geen van beiden gedronken. Maar zou het niet mogelijk we zen" bii deze woorden legde ze haar armen om ziin schouders„dat Hii den goeden wiin voor ons bewaard heeft tot nu toe." Hij kuste haar teeder en hartstochtelijk tegelijk. EINDE. Een goed begin is het halve werk. M ij n h a r d t's Zenuwtabletten verzekeren U een goed begin, want zij helpen U over Uwe aanvankelijke zenuwachtigheid heen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ZONDAG 23 JUNI 1933. HILVERSUM (301 M.) 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. S.00 AVRO. 8.55 Gram.pl.; 9.00 Postduivennieuws; 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga; 9.30 Orgel spel J. Jong; 9.45 A. Pleysier: Van staat en Maat schappij; 10.00 Reportage uit het Doopsgez. Broe derschapshuis te Elspeet; 10.30 Liturgische dienst uit Elspeet olv. Ds. J. J. G. Wuite. Mmv. P. Karse- meyer (orgel) en het Gooisch Vocaal Kwartet; 12.00 Klokkenspel en uurslag v. d. I-Ierv. Kerk te Barne- veld; 12.05 Filmpraatje L. J. Jordaan; 12.30 The Continental Five; 1.15 Omroeporkest olv. N. Treep; 2.00 Boekbespreking Dr. P. II. Ritter Ji\: 2.30 Man nenkoor „Kunst na Arbeid" te A'dam olv. W. F. Kools. en Gram.pl.; 3.00 Residentie-Orkest olv. Ig- naz Neumark mmv. L. Szikra (viool); 4.30 Gram.- pl. (om 4.45 Vaz Dias); 5.00 „Carmen", opera van Bizet (gram.pl.5.45 Sportpraatje; 6.00 Gram.pl.; 6.20 Sportnieuws; 6.30 ..Orvitropia" olv. J. v. d. Horst; 7.00 M. Peltini in ziin repertoire; 7.20 Vervolg or kestconcert; 8.00 Vaz Dias; 8.15 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. J. Kiveron (zang) 8.45 Intien ca baret olv. Ch. de Boer; 9.15 Radiojournaal; 9.35 Re sidentie-orkest olv. C. Schuricht; 9.50 Causerie W. Vogt: 10.00 Kovacs Lajos en ziin orkest, en Gram.- pl.; 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 AVRO.-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN (1875 M.) S.30 Morgenwijding olv. Dr. J. H. Gunning, mmv. zang cn orgel; 9.30 Concert; 10.30 Hoogmis; 12.15 Gi'aim.pl.; 12.45 KRO.-Wereldprogramma: 3.00 Phohi- programma; 4.00 Oi-kestconcert en lezing; 5.00 Or gelspel R. Blom; 5.30 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Groningen. Spr.: Ds. A. Wijngaarden. Org.; R. Blom. Hierna tot 7.45: Gram.pl.: 7.45 Orkestconcert; 8.15 Vaz Dias; 8.20 Gram.pl.: 8.30 Lezing: 9.00 Gram.- pl.; 9.30 Hoorspel; 10.00 Gram.pl.; 10.10 Schlagerniu- ziek; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Koorconcert: 10.50 Orkest- concext: 11.10 Gram.pl.: 11.30 Orkestconcert; 11.50 12.00 Toespraak. DROITWICH (1500 M.) 12.50 BBC-Midland-oi"kest olv. R. Burston; 1.50 Vioolrecital B. Soeters; 2.20 Walford Hvden's Zi geunerorkest; 3.20 Orkestconcert olv. Sidebottom; 4.05 Gram.pl.; 4.50 Kerkdienst voor de ieugd; 5.20 Religieuze causerie; 5.40 BBC-Militair-Orkest olv. B. W. O'Donnell, mmv. J. More (bariton)6.35 Cause rie: 7.05 BBC-Theaterorkest olv. S. Robinson mmv. E. Buttcher (bariton); 8.20 Methodistenkerkdienst; 9.05 Liefdadigheidsopx-oep; 9.10 Berichten; 9.20 „Justice" van J. Galsworthy olv. Leon M. Lion; 11.05 —11.20 Epiloog. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20. 8.20. 9.40 en 11.00 Gram.pl.: 11.35 Orgelcon cert Marthe Bracquemond: 12.35 Mandoline-orkest; 1.00 Zie programma Huizen, om 12,45. 1.40 Gram.pl.; 5.50 Orkestconcert olv. Letombe; 8.20 Zang: 9.05 Ra- dio-tooneel. Hierna: Orkestconcert olv. Pascal. KALUNDBORG f1201 NP 1.002.15 Zie programma Huizen, om '12.45. 4.20 I-Iarmonieconcert olv. Hye-Knudsen: 6.10—6.30 Repor tage van de Deensche Derby: 8.20 Omroeporkest olv. Reesen; 9.05 Midzomerfeest; 10.30 Omroepoi'kest olv. Reesen; 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20 Havenconcert: 10.50 Weragstriikorkest olv. Kühn: 11.45 Omroeporkest. Radiokoor en solisten olv. Breuer; 12.20 Gram.pl.: 2.50 Pianorecital J. Schwan; 4.20 Uit München. Omroeporkest olv. Klosz; 6.05 Weragkamerorkest olv. Hagestedt: 8.20 Uit Ko ningsbergen: Gevr. programma; 10.50—12.20 Dans muziek. ROME (421 M.) 9.05 Symphonieconcert olv. Casella. mmv. I. P. Santoliquido (piano); 10.30 Populair concert. BRUSSEL (322 en 484 M.' 3.22 M.: 10.20 Max Alexvs' orkest: 11.20 en 12.20 Gram.pl.; 12.45 Zie programma Huizen; 5.20 concert; 6.20 Omroeporkest; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Salonorkest; 10.30—12.20 Concert: 484 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 Max Alexys' orkest: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroep orkest olv. Douliez; 1.50—2.20 Gram.pl.; 5.20 Con cert; 7.35 Gram.pl.: 8.20 Cabaret; 9.35 Omroeporkest: 10.3012.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.20 „Glückliche Reise", gev. progr.: 10.20 Berich- teix; 10.50 Pianorecital. Weerbericht. Dansmuziek; 12.2012.50 Zonnewendefeest der ieugd. MAANDAG 24 JUNI 1935. HILVERSUM (301 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Orgelspel J. Jong; 8.30 Gram.pl.; 10.00 Mor genwijding VPRO.; 10.15 Declamatie J. v. Oogen: 10.35 Gram.pl.; 11.00 Vervolg declamatie; 11.20 Gram.- pl.; 11.30 Orgelspel C. Steyn; 12.00 Gram.pl.: 12.30 „De Notenkrakers" olv. D. Wins: 1.00 Gram.pl.: 1.15 1.45 E. Walis en zijn orkest; 2.15 „De Zonneklop pers" olv. C. Steyn; 3.00 Voor de vrouw; 3.30 „De Flierefluiters", olv. E. Walis; 4-.00 Gram.pl.; 4.30 Kindcruui-tie: 5.00 ..Orvitropia", olv. J. v. d. Horst; 6.00 N. de Klijn (viool) en R. Schoute (piano); 6.10 Gram.pl.; 6.30 Muzikale lezing P. Tiggers; 7.10 C. A. 't Hart: Langs het strand; 7.30 H. Wiggelaar (viool) en D. Wins (piano): 8.00 Herh. SOS.-Ber.. Vaz Dias; 8.10 L. J. A. M. Lammers: PTT.-kwai*tiertie: 8.25 „Fantasie": 9.10 Reportage v. d. kampioenschappen van Nederland wielrennen on den weg; 9.4-5 „De Bohemians". olv. J. v. d. Horst: 10.30 „De spiegel van Yw-Kus-Ki". spel van Nel Bakker, mmv. het VARA.- Tooneel olv. W. v. Cappellen; 11.15—12.00 Gram.pl. HUIZEN (1875 M.) NCRV.-Uitzending. 8 00 Schriftlezing en medita tie: 8.15—9.30 Gram.pl.: 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. J. Timmer: 11.00 Chi\ Lectuur; 11.30 Gram.pl.: 12.15 Gram.pl.: 12.30 Orgelconcei't J. Zwart: 2.00 Gram.pl.; 2.35 Plantenpraatie A. J. Herwig: 3.15 Gram.pl.: 3.45 Zenrlerwiss.; 4.00 Bijbellezing door Ds. C. C. G. Visser, mmv. zang en orgel: 5.00 Gram.- nl.; 5.15 Orgelconcert R. Parker: 6.00 Gram.pl.: 6.30 Vragenuur; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Radio reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Arn- hemsche Orkegtvereen. olv. J. Spaanderman: 8.30 Pi'of. Dr. K, Sclxilder speekt over Calviin: 9.00 Ver volg oi-kestconcert. om 9.25 Vaz Dios; 10.0511.30 Gram.pl. DROITWICH. (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.: 11.50 Voor de scholen: 12.05 Orgelconcert W. Greenhouse Uit: 12.35 BBC-Variété-orkest olv. Kneale Kellev; 1.20 BBC-Midland-orkest olv. L. Heward. mmv. P. Underwood (zang); 225 Voor de scholen: 3.10 Gram.- Er is een splinternieuw idéé Ontstaan in deze crisis, En 't brengt een harde noodzaak mee, Nu overal verlies is! Het geldt voor heel ons vaderland, En dus voor alle klassen, Het vraagt met doorzicht en verstand, Zich beter aan te passen. Nu is dit alles goed gezegd, En heel wel aan te raden, De theorie is lang niet slecht, Maar zijn er ook reeds daden?! Die zijn er haast op elk gebied, Maar 't resultaat is mager, En dan, hoevelen kunnen niet? Hun grens mag niet meer lager! Dan zijn er velen reeds gedaald Beneden alle normen, En hebben veel te veel betaald Voor deze crisis-stormen. En past men aan in dezen tijd, Nu alles dient verschoven, Dan ligt voor hen, zoo is het feit, De nieuwe grens naar boven!! Dat is een waarheid, kloek en klaar, Die niet valt weg te wisschen, En laten w' ons van jaar tot jaar Daar nimmer in vergissen! We willen zijn één volksgezin, Dat bouwen gaat en werken, Dat houdt een steun voor zwakken in, Door toedoen van de sterken! We passen aan, de nieuwe eisch Voor hen, die dat nog kunnen, We moeten op de levensreis Onszelf iets minder gunnen! Doch dit blijft bij het verder gaan Het einddoel van de dingen: Wien Neerlands schoen past trekk' hem aan, MAAR NIEMANDS SCHOEN MAG WRINGEN!! Juni 1935. KROES. (Nadruk verboden.) Na vijf jaar van chronische spit. Nu voor goed vry van pijn Vijf jaar leed hij ondragelijke rheumatische pij nen, nu eindelijk is hij weer in staat het leven van den zonnigen kant te zien. Lees slechts zijn brief: „Ik heb Kruschen Salts genomen in de hoop, dat mijn rheumatische pijnen en spit zouden verdwijnen. Deze pijnen hadden mij 5 jaren lang gemarteld. Ik had alle mogelijke middelen geprobeerd, zonder eenige verbeteriixg te bemex'lten, totdat men mij op Kruschen Salts attent maakte. Reeds spoedig nadat ik met Kruschen begonnen was, verminderden de pijnen. Ik ben nu geheel vrij van pijn en voel mij bovendien veel gezonder dan vroeger. Ik geniet nu een uitstekende gezondheid en voel mij eerder 23 dan 43 jaar. Ik ben weer in staat bet -leven van den zon nigen kant te zien en ik voel me zoo fit als een veulen. G. G. te C. Het is algemeen bekend, dat rheumatiek haar oor zaak vindt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. De zes vei*schillende zouten, waax*uit Kru schen Salts is samengesteld, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die het bloed verontreinigen, pijnloos en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Vandaar, dat niet alleen de rheumatische pijnen verdwijnen, maar ook de geheele gezondheidstoestand bij het gebruik van de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts enorm zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de .buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. pi.; 3.55 Voor de scholen: 4.20 Verslas van de Intern. Paardententoonstelling; 5.05 Gram.pl.; 5.35 C. Schai*- pe en ziin Sextet: 6.20 Berichten: 6.50 en 7.05 Lezin gen; 7.25 Bach-concert; 7.50 Muzik. causexie; 8.20 De „White Coons", in hun repertoire: 9.20 Gram.pl.; 9.50 Berichten: 10.10 Causerie; 10,20 Het Lvra Kwar tet mmv. H. Greeg (voordracht)11.35—12.20 Jack Jackson en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Touche; 8.20 Viool, orgel, zang; 9.05 Reitlinger- kwartet en Deva Dassy (zang). Hierna dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M 12,202.20 Strijkorkest olv. H. Andersen: 2.35—4.35 Omroeporkest olv. Mahler: 5.205.50 Gram.pl.; 8.20 Opera-muziek olv. Mahler: 9.20 Marimbasoli; 9.35 Hoorspel; 10.05 Zang en piano; 10.30 Kamermuziek; 11.1512.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.35 Gram.pl.: 11.00 Viool exi piano; 12.00 Uit Ham burg: Nedersaks. Symphonie-orkest olv. O. E. v. Sosen. en orkest olv. Grille: 2.35 Gram.pl.: 4.20 Pia no-recital: 5.20 Weragkamerorkest olv. Hagestedt: 7.20 Omroepkwintet; 8.30 Zang; 9.00 Mandoline- concert olv. Ritter: 10.5512.20 Concex*t mmv. solis ten en het Omroeporkest. ROME (421 M.) 9.10 „Scugnizza". operette van Costa, Leiding: Josi. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Orkest Conslaixtin: 6.20 Symphonieconcert: 7,20 Cembalorecital: 8 20 Cello- en piano-recital: 9.05 Gram.pl.: 9.20 Zigeunermuziek: 10.3011.20 Gram.pl.: 484 M.: 12.20 Gram.pl.: 12.50 Omroeporkest olv. Douliez: 1.50—2.20 en 5.20 Gram.- nl.: 6.35 Piano-recital: 7.05 en 7.35 Gram.pl.: 8.20. Omroeporkest olv. Gason; 8.50 Cabaret: 10.30—1120 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Operaconcert mmv. orkest en solisten olv. °rof. R. Heger: 10.20 Berichten: 10.50 Piano-recital; 11.05 Weerbericht; 11.2012.20 Ilja Livsclxakoff's orkest.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18