Kroniek Economische Bekwaamheid in crisistijd. Het „Uiver" rapport. Distributie van rundvleesch en gehakt in blik. Dievenbende op de Veluwe. De organisatie van de N.S.B. Eisch in zaak moord op Molenaar Afgeluisterd. Verdwaalde granaten. Smokkelaarsdrama in de bergen. fcteris. V.'lj weten niet h oe 't geschiedt, maar wel weten wij dat het altijd een gevolg is van een groei proces, dat geleidelijk dit kind zich in de moeder schoot ontwikkelt; óók weten wij dat altijd na de geboorte wederom geleidelijk dit kind verder groeit om te worden tot een volwassen mensch. Een wonder zou het zijn, wanneer onmiddellijk na 'de geboorte het kind een gesprek zou beginnen. Wij weten dat als een steen, die men in de hand houdt; wordt losgelaten, deze naar de aarde valt. Waarom het gebeurt en hoe, weten wij niet. Wij mogen spre ken van zwaartekracht, van aantrekkingskracht der aarde, maar dit is niet anders dan woord voor het ondoorgrondelijke. Als ik zou zien dat een steen niet viel, maar zich naar boven, dus van de aarde Af zou bewegen, dan zou ik zeggen: er gebeurt een wonder. Nu mag Marchant (en velen met hem) gelooven in wonderen, hij mag te goeder trouw aannemen dat er is een albcheerschend goddelijk wezen, dat vrijmach tig tegen de bestaande, altijd hoerschende wetten in iets kan doen. Dat is zijn recht en hij moet dit voor zijn eigen denken rechtvaardigen, maar hij begaat m.i. 'n onvergeeflijke fout, als hij 't geloof in wonde ren tracht aannemelijk te maken door een beroep te doen op de „wonderen" te midden waarvan we leven. Want we leven niet temidden van wonderen, maar van raadselen. En al die raadselen kunnen worden herleid tot het groote mysterie van het leven zelf. Dit leven of liever zou ik met een hoofdletter spreken van dit Leven, is de diepe grond van alles. Wil men dit Leven God noemen, het zij zoo. Als men dan maar in 't oog houdt, dat daarmede niet anders gegeven wordt dan een woord, een naam. Het ecne vraagteeken wordt dan vervangen door het andere. Tenslotte nog dit: mogen wij aannemen, dat Het Le ven (of God) tijdelijk afwijkt van zijn eigen innerlijk moeten? Ik meen van niet en het is m.i. niet ge oorloofd om dit wèl te doen omdat vroegere geslach ten voor wie nog weinig of niets bekend was van de wetten der natuur, van het kosmisch gebeuren, in wonderen hebben geloofd. Ik wil nog een stap verder gaan: het lijkt mij onredelijk om aan te nemen dat Het Leven, als eeu wig scheppende kracht, niet gebonden zou zijn aan zijn eigen wezen. En als ik mij voor een oogenblik plaats op het standpunt van hen, die zeggen dat God almachtig is en dus kan doen wat hij wil, dan rijst toch de vraag: zou die wijze God, die de wereld heeft geschapen, te gen zijn eigen wijze wetten in kunnen handelen? Marchant eindigt met een cogito ergo credo ik denk, daarom geloof ik. Ik zeg 't hem van harte na, maar in een anderen zin. Ik denk, daarom geloof ik in de evangeliën, in de leer der roomschc kerk zegt Marchant. Ik denk, daarom geloof ik in het scheppende, in het in alles werkende Leven zeg ik. Ik denk, daai'om geloof ik niet in wonderen, maar in een eeuwige evolutie, waarin dit Leven zich ma nifesteert en voor mij is dit de groote vreugde en troost in mijn bestaan, dat die evolutie naar vaste in dit Leven gegronde wetten moet gaan in de rich ting der redelijkheid, want ik kan dit Leven niet als onredelijk denken. ASTOR. De K.L.M.-directie wil zich niet uitlaten. De Haagsche corr. van het „Alg. Hsbl." schrijft: Toen het rapport, van de commissie-Schorer over de oorzaken van de ramp van de „Uiver" de vorige week gepubliceerd was, hebben we ons onmiddellijk tot de leiding van de K.L.M. gewend met de vraag of zij bereid was ons haar meening mede te doelen over de conclusie van dit rapport. Aan dit verzoek verbonden we de vraag of de K.L.M. tevens bereid was ons een beknopte uiteenzetting te geven over de verschillen tusschcn het „Uiver"-type en het type Douglas D02, zooals deze thans bij de K.L.M. dienst doen. Aanvankelijk stelde de K.L.M. zich op het stand punt, (lat zij haar oordeel wenschte op te schorten tot zij den inhoud van het „Uiver'Vrapport had be studeerd. De K.L.M. had het rapport gelijktijdig met de pers ontvangen, zoodat wij dit standpunt hadden te respecteeren. Thans deelde de directie van de K.L.M. mede, dat zij zich nader heeft beraden en als gevolg daarvan heeft besloten haar meening over het „Uivcr"-rap- port niet, te zullen publiceeren, terwijl zij ook geen .vragen wenscht te beantwoorden, welke met het „Uivcr '-rapport verband houden. Ter motiveering van dit standpunt werd ons mede gedeeld, dat elke uiting van de K.L.M. over het „Uiver'-rapport tot een ongetwijfeld onvruchtbare gedachtenwisseling in de pers aanleiding zou geven. Een dergelijk debat meent de K.L.M. te moeten voor komen in het belang van het Nederlandschc Lucht verkeer. Schrijven van den minister van Binnen- landsche Zaken. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire aan de gemeentebesturen gericht, betref lende distributie van rundvleesch en gehakt in blik. Do minister schrijft: Naar mij wordt medegedeeld, bestaat de indruk, dat in enkele gemeenten bij de distributie van rund vleesch en gehakt in blik geen of niet voldoende re kening wordt gehouden met de door mij terzake ge geven voorschriften. Dit geeft mij aanleiding nogmaals met grootcn na druk erop te wijzen, dat door u nauwlettend moet worden toegezien, dat rundvleesch en gehakt in blik hetwelk wordt gedistribueerd, niet wordt verstrekt aan categorieën, die daarvoor ingevolge de thans geldende voorschriften niet in aanmerking komen. Tevens wijs ik nogmaals op de wenschelijkheid bovenbedoelde distributie indien eenigszins mogelijk, door bemiddeling van de slagers en grossiers, in uw gemeente te doen plaats vinden. Zulks geldt nog in versterkte mate voor de mijnstreek, waar de distri butie van rundvleesch en gehakt in blik op ruimer schaal geschiedt dan elders. Tenslotte breng ik onder uwe aandacht, dat het, behoudens in bijzondere gevallen, gewenscht moet worden geacht, dat voor administratiekosten uwent wege geen grooter bedrag wordt ingehouden dan 1 a IV2 cent per bus, opdat aan de slagers, die bij de distributie hun bemiddeling verleenen, een bedrag kvan S1/} a 4 cent per bus ten goede kome. Vijftien personen, verdacht van 75 dief stallen, gearresteerd. Het is de marechaussee te Wezep, gemeente Oldc- brock, na een lang en moeizaam onderzoek gelukt, een bende te arresteeren, die gedurende vele jaren te Wezep, Oldebroek, Doornspijk en Harderwijk heeft geopereerd. De bende onder aanvoering van zekeren W. v. d, M. te Oldebroek, heeft zich aan ongeveer 75 diefstallen van konijnen, kip pen, lijfgoed, hoeveelheden koper van pro jectielen uit de legerplaats Oldebroek af komstig, inbraken in onbewoonde villa's en vele andere misdrijven schuldig gemaakt, Dezer dagen vond men een spoor, dat leidde tot een huiszoeking bij zekeren de L. te Harderwijk, bij wien men groote voorraden koper aantrof en in beslag nam. Daarna kon men overgaan tot de arrestatie van J. W. te Oldebroek en van v. d. B. te Doornspijk, welke bij nader verhoor do namen van hun mede plichtigen bekend maakten. In totaal zijn daarop 15 personen gearresteerd. Ook maakte de bende zich schuldig aan diefstah len van koeien, o.a. van een 5-tal te Hoogland bij Amersfoort, vijf jaar geleden gepleegd. De marechaussee te Wezep, zet het onderzoek met kracht voort. Het is zeker dat men hier te doen heeft met een kleine formatie van het slechte ge deelte van Oss, doch doordat tijdig de bende is ont maskerd, konden ernstiger vergrijpen worden voor komen. Vragen van het Tweede Kamerlid v. d. Heide aan den minister van justitie. Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Heide heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het de regcering bekend, of het juist is, dat de nationaal-socialistische beweging besloten heeft een nieuwe organisatie on te richten of te doen oprichten, die naar den schiin buiten deze beweging zou staan om bij een eventueel verbod van de weerafdeelingen de plaats van deze te kun nen innemen? 2. Zoo ia, is het haar bekend welke doelstelling deze nieuwe organisatie heeft: draagt ze een mili tair of een semi-mililair karakter zooals kan wor den afgeleid uit de militaire titulatuur van .storm troepen. brigades, commandanten en kader: uit het feit. dat bij 'aanmelding tot het lidmaatschap van deze stormtroepen, waarvoor de aanbeveling van een hoogeren functionnaris van de N.S.B. een nood zakelijke voorwaarde is. ongaaf moet worden ver strekt van allerlei bijzonderheden b.v. welk gewicht- het adspirant lid heeft, welke methode van zelfver dediging hii zich eigen heeft gemaakt en on welke tiiden van den dag of nacht hii beschikbaar kan zijn? 3. Is de minister niet van oordeel, dat., als deze organisatie inderdaad een militair of semimilitair karakter mocht dragen of slechts naar den schiin dit karakter niet mooht hebben aan deze volstrekt onncderlandsche methode van doen voor goed-een einde moet worden gemaakt? -: -i Ik heb lang overlegd, wat ik deze week tot onder werp zou kiezen, maar kon niet tot een resultaat komen. Ik heb gedacht aan de werkloosheid onder de jeugd, een vraagstuk, dat van het uiterste belang is, doch waar zoo gtoolc moeilijkheden aan zijn ver bonden. dat het blijft bij besprekingen en beraad slagingen, zonder dat men er veel verder mee komt. Dan is er de activiteit, die den laatsten tijd in ons land allenvege aan den dag wordt gelegd om te ko men tot economisch technologische Instituten, welke zaak ook niet van een leien dakje gaat, omdat men allereerst staat voor de vraag of dit. gecentraliseerd, dan wel gedecentraliseerd over de provinciën moet geschieden, terwijl bovendien verschillende andere lichamen, zooals bijv. Kamers van Koophandel zich reeds bezighouden met vrijwel dezelfde dingen, die deze nieuw gevormde instituten te behandelen zullen krijgen. We hebben in Nederland het bezuinigingsontwerp, waarover het voorloopig verslag is verschenen, zoo dat men kennis kan nemen van een ontstellende overvloed van argumenten, die tegen de plannen van de regeering worden te berde gebracht.. Wil men verder van huis, dan zouden we het een en ander kunnen schrijven over de merkwaardige stemming, die in Amerika allengs duidelijker aan den dag treedt en die aanstuurt op een nauwer con tact met liet buitenland, die steeds meer geneigd is de gedachte van autarkie over boord te werpen. We zien verder de verbazende stijging der prijzen van sommige levensmiddelen in Duitschland, zoodat men bijna geneigd zou zijn te spreken van inflatie. In welke koers moet het schip van staat gestuurd worden? Al deze dingen hebben echter iets gemeen. En over dat, wat hen verbindt, willen we het deze week eens hebben. We bedoeloli de onzekerheid, die uit al die econo mische problemen tot ons spreekt. Welk men er ook van neemt, en er zijn nog een massa andere op te noemen overal is de regeering er van overtuigd, dat iets moet gebeuren .omdat het op het oogenblik verkeerd gaat. Maar wat? Daar zit hem de kneep! Men weet het niet! Bij de tewerkstelling van jeugdige werkloozen ont breekt om te beginnen het geld, terwijl men verder zoo heel gemakkelijk andere terreinen als de alge- meene werkloosheid of de particuliere voortbren ging doorkruist, en dus daarmee in conflict komt. Al les bij elkaar genomen zit men met do handen in het haar. Enkele van de moeilijkheden der technische insti tuten noemden we al. Het geheel0 plan is dan ver moedelijk ook wel in de eerste plaats als een nood sprong te beschouwen. Waarom zou aan deze com- missiën gelukken, wat zoo veel anderen niet moge lijk is? De kentering in de Amerikaansche opvattingen, is het iets anders dan een erkennen, dat de wijze, waar op men tot dusverre is te werk gegaan, gevoerd heeft tot een fiasco? En de prijsopdrijving in Duitschland, die men er nooit gewild heeft, die men door allerlei GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. BALBO'S BESCHAVINGSWERK IN LYBIE. Strenge maatregelen tegen fakirnrak- tijken. De beroemde gouverneur van Lybie. maarschalk Italo Balbo. is evenals de Duce een man die zich niet alleen bezig houdt met groote politieke en sociale vraagstukken, maar die ook aan kwesties van minder belang ziin volle aandacht wijdt Reeds lang was het den maarschalk een doorn in het oog. dat er onder bepaalde groepen der in- 'landsche bevolking in Lybie nog steeds allerlei vreemde fakirpraktiiken in zwang waren. Als een verstandig kolonisator nam hii echter niet direct zijn toevlucht tot dwangmaatregelen om deze misbruiken uit te roeien, maar besloot eerst twintig kopstukken van de stammen, bii wie het fakirisme hoogtij viert, voor een vriendschappelijke conferentie naar Bengasi te noodigen. Deze bijeenkomst nu heeft dezer dagen plaats gehad onder presidium van den maarschalk zelf, die den stamhoofden duidelijk maakte, dat bepaal de praktijken zooals het loopen over gloeiende kolen, het inslikken van vergiftige insecten, stuk ken glas. en spijkers, het doorboren van den neus bij kinderen enz. enz. beslist in strijd waren met de beginselen der moderne beschaving en ook met de voorschriften van den Mohammedaanschen gods dienst zelf. dien de stammen, die zich aan derge lijke praktijken schuldig maken, beliiden. De maarschalk stelde daarna ieder van de aan wezige stamhoofden in de gelegenheid, frank en vrii zijn meening omtrent deze kwestie te zeggen, waarbij hii tot de aangename bevinding kwam dat de notabele inboorlingen niet alleen de noodzakelijk heid van een ingrijpen van het gouvernement er kenden, maar den gouverneur zelfs dankbaar wa ren. dat hii ziin aandacht aan deze kwestie had geschonken. Onmiddellijk na afloop van de conferentie vaar digde'Balbo dan ook een decreet uit, dat onmiddel lijk voor de geheele kolonie van kracht is gewor den en waarbij fakirpraktiiken zoowel in het open baar als in besloten kring worden verboden en per sonen, die zich aan overtredingen schuldig maken, met uiterst strenge straffen worden bedreigd. Het drama in Haarlemmermeer. Twaalf jaar gevorderd. De officier van justitie bij de rechtbank te Haar lem, mr. W. M. Paardelcooper Overman, heeft heden middag tegen den 19-jarigen landbouwerszoon uit de Haarlemmermeer, die in' den avond van 19 April den molenaar Klaas Duyser uit Leimuiden van het leven beroofde en daarna van een som geld, ruim f 1000, beroofde, een gevangenisstraf geëischt van 12 jaar, met aftrek van voorloopige hechtenis. Zeg man, wat rook jij je tanden toch bruin! Ik zal eens NOROL voor je meebrengen. krasse maatregelen heeft getracht te voorkomen, maar die toch niet kon worden verhinderd, is weinig anders dan het levend bewijs, dat de Duitsche regee ring in haar pogen de welvaart onder de Duitsche burgers te verhoogen, tot dusverre in menig opzicht geheel heeft gefaald. Wat er tegen te doen? Men weet het niet. Ook het bezuinigingsontwerp is in veler oogen een noodsprong. Met het bezuinigingsontwerp, op zichzelf staat het misschien wat anders. Het is een vast omlijnd plan, volgens hetwelk de regeering wil te werk gaan om een stap voorwaarts te komen. Maar met het voor loopig verslag samen, waarin zoovele onzer Kamer leden zich uitsloven om aan te toonen, dat de in het ontwerp beraamde maatregelen niet tot verbetering maar onherroepelijk tot verdere achteruitgang moe ten leiden, blijft er van die vastomlijndheid niet veel over. Ook wanneer, wat wellicht het geval zal zijn, de regeering het ontwerp er weet door te halen, dan blijft 't in de oogen van velen een plan van despe ratio een handelen op hoop van zegen, 'n experiment. Of men spreekt over devaluatie of het mengen van boter en margarine, over werkverschaffing of be schermende rechten, men vindt overtuigde voorstan ders en hartstochtelijke tegenstanders. Wat men ook doet, de weg gaat omlaag! Maar het eigenaardige is, dat de maatregelen, die genomen worden, zonder uitzondering niet bij mach te blijken te zijn de bestaande ontwrichting te doen wijken, dat zo de verloren welvaart niet kunnen te rugbrengen, en dat we steeds blijven gaan in de richting, die we al zoo lang gaan: bergaf! Dat is eigenaardig. Want ze zijn toch meestal de geestesproducten van degenen, die als de allerbc- kwaamsten worden beschouwd. En ook wanneer zij, die zijn aangewezen om in ons land en elders leiding te geven, in hun menschelijkheid af en toe nog wel eens falen, dan is het toch merkwaardig, dat ze prac- tisch gesproken, geen succes schijnen te kunnen boe nen in hun strijd tegen de malaise. Hoe zit het daarmee? Het is onmogelijk, dat het eene land in welvaart leeft, terwijl het andere ten onder gaat. We hebben juist weer een periode van verkiezin gen achter den rug en, zooals dat daarin meestal het geval is, zijn we overstroomd met welvaarlsprogram- ma's, opgesteld door allerlei partijen, die precies we ten wat ze willen, doch die echter gelukkig niet in de gelegenheid zullen zijn hun theorie in practijk om te zetten. Want dan zou blijken, dat ook hun wijsheid slechts opgaat op papier. Maar hoe is het dan? Schiet hier alle menschelijke geleerdheid te kort? Neen, stellig niet. Maar zooals overal is ook hier alles betrekkelijk. Wij zijn aan elkaar verbonden. Men zou de verschillende staten van Europa kun nen vergelijken met een aantal door touwen verbon den alpentouristen, die bezig zijn een helling af te OPLEIDINGEN HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL. Gaarne wil ilc lan&s deze weg er nog even de aan dacht on vestigen, dat meisies. die nu M.U.L.O.- examen e.d. doen en er over denken daarna een op leiding aan de Huishoud- en Industrieschool te gaan volgen, goed doen zich daarvoor nu reeds on to geven. Menigeen wacht dikwijls totdat ze geslaagd is en geeft zich na de sluitingsdatum. 1 Juli. nog op voor een opleiding aan de Huishoud- en Industrie school, men loopt dan de kans öf niet meer geplaatst te kunnen worden bij een opleiding, die reeds to veel leerlingen telt. öf men dupeert de opleiding, die op de aangegeven datum niet het vereischtc aantal leerlingen telt en dan noodgedwongen op geheven zou moeten worden. Dit laatste kan het geval worden met de leerares-onleiding. Wanneer er meisjes zijn, die er over denken deze te volgen, na behaald U.L.O.-examen, 3 iaar H.B.S. enz., dan is het gewenscht. zich nu reeds voorwaardelijk op •te geven. Men verbindt zich dan nog tot niets en wij weten ten naaste bii. hoeveel leerlingen er ver moedelijk in de leerares-opleiding komen. S. H. DE GLEE. Directrice Huishoud- en Industrieschool. Twaalf dooden bij de vlucht der beide Chineesche kanonneerbooten. Sjanghai. Eerst thans wordt bekend, dat bij do vlucht der beide Chineesche kanonneerbooten „Haisjen" en „Haitsji" verdwaalde granaten van de „Haitsji" in het woonhuis van het douanekantoor van Kanton en in een kleine hut zijn terechtgeko men, waarbij tien douanebeambten en twee burgers werden gedood. FORMOSA DOOR TYPHOON GETEISTERD. 65 schepen worden vermist. Tokio. Naar uit Tainan op Formosa wordt be richt, heeft een hevige typhoon daar ernstige scha de aangericht. De visschersvloot, welke op 18 Juni was_ uitgeloo- pen is nog niet teruggekeerd. Meer dan 65 schepen worden vermist. Bovendien is nabij Tsihoklca een schip met 20 scholieren omgeslagen. Alle opvaren den zijn verdronken. Schepen van de Japansche kustwacht zijn uitge varen, om naar de vermiste visschers te zoeken. Uit Bolzano in Noord-Italië wordt gemeld, dat tengevolge van het smelten van sneeuw op de ber gen en in de dalen van Vcnosta twee lijken zijn blootgekomen, afkomstig van smokkelaars, die in den afgeloopen winter door een lawine werden overvallen, toen zii trachtten smokkelgoederen van Zwitserland naar Italië over de grens te brengen. dalen de weg gaat naar ons begrip nu eenmaal omlaag. Zooals iedere vergelijking gaat ook deze mank, maar ze geeft toch een vrij goed beeld van den tegenwoordigen economischcn toestand. Want evenals onze alpinisten zijn de.verschillende rijken vast door allerlei banden aan elkaar verbonden. Komt één der bergbeklimmers te vallen, dan bezorgt dit de anderen allerlei last, ze loopen zelfs kans te worden meegesleurd, hoewel dit risico voor een be kwaam alpinist wellicht niet heel groot is. Voor den- gene, die een misstap doet, is het aan elkaar verbon den zijn op dat oogenblik een voordeel, ja, in den regel het behoud. Nu zijn er onder bergbeklimmers stellig bekwamen en minder bekwamen. Wanneer een aantal touristen tenslotte na een aantal ongevallen behouden bene den komt, dan zullen ze dit aan de bekwamen onder hen te danken hebben. Evenzoo gaat het de staten op hun weg door de tegenwoordige malaise. Voor allen voert het pad omlaag, dat wil zeggen door achteruitgang en onge mak, maar wanneer straks de kentering komt, liet eind van de reis wórdt gehaald, dan zal dit te dan ken zijn aan hen, die de beste maatregelen hebben genomen, al konden ze niet verhinderen, dat ze mee naar beneden moesten. Het is niet ondenkbaar, dat onze touristen in zoo groote moeilijkheden komen, dal één van het gezel schap moet worden opgeofferd. Ook in de economi sche samenleving kan dit gebeuren. Maar dit. zal vermoedelijk steeds degene zijn, die de grootste dom heid heeft begaan, de grootste fout heeft gemaakt. De bewuste alpinist is waarschijnlijk reddeloos ver loren, het land dat volkomen wordt losgelaten, even eens. De overigen gaan verder, verlost van een zwakke broeder en de kans is groot, dat ze gemakkelijker en eerder nu hun einddoel zullen bereiken. Hebben wij het slechter of beter dan on ze buren? Wanneer wc de getroffen regeeringsmaatregelen op hun juiste waarde willen schatten, is de eenige maatstaf, die men kan aanloggen: hoe is de toestand hier in vergelijking met die van elders? Ook wij zijn aan de anderen vastgekoppeld en kunnen dus on mogelijk een volkomen tegenovergestelde richting inslaan. Als in heel Europa de welvaart afneemt, dan is het ondenkbaar, dat in Nederland het omge keerde het geval zou zijn. Wel echter kan het hier betrekkelijk heel wat beter zijn dan op andere plaatsen. En alleen in deze betrekkelijkheid komt de bekwaamheid van onze be windvoerders tot uitdrukking. Ook weer niet geheel, maar toch ten deele. Degenen, die er het best van allen voorstaan, heb ben de grootste zekerheid zonder ernstige schokken het eind te zullen halen, waarna ze zich dan weer kunnen oprichten. Die landen echter, die het op 't oogenblik het moei lijkst hebben, loopen de meeste kans onder te gaan, d.w.z. een deel van hun bevolking te zien terugval len in de diepste armoede, die moeilijk zal zijn te overwinnen, aangezien het, buitenland hen heeft los gelaten, evenals ook die deelen van hun vroegere rijk, die zich op eenige wijze konden redden. Bedriegen de verschijnselen niet, dan hebben wij in Nederland alle reden tot tevredenheid. Want be trekkelijk zijn we er nog heel goed aan toe. Zooals gezegd is dit niet alléén het gevolg van de bekwaam heid onzer regeerders ook andere factoren zijn van gewicht maar deze is er toch stellig in ver werkt. I-Ioe precies de verhouding is tusschen den econo- mischen toestand hier en elders kan ten deele blijken uit allerlei statistische gegevens en kan wellicht het onderwerp vormen voor een volgend opstelletje. r.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2