Plaatselijk Nieuws. I I I DE KWALITEIT| daar komt het op aan C „Nu zal 'ie spoedig komen!" FA. HERM. DE RAAT, Zaterdag 22 Juni 1935. SCHAGER COURANT. Tweede bfad. No. 9747 Een oud plan weer opgevat. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Schagen". alp» Theater Royal. Of het slagen zal? Vorige weelc hebben eenige bewoners van het Heerenbosch, daartoe uitgenoodigd door een paar medebewoners een vergadering belegd in het café van den heer Peetoom. Daar zijn onder leiding des Iheeren Brugman besprekingen gehouden over de wenschelijkheid om een goede verbinding tot stand te brengen tusschen het Heerenbosch en de Laan en Landbouwstraat. Demping van de Laansloot scheen wel het algemeen gewenschte idéé te zijn en dan natuurlijk aankoop van het perceel Hoogland om een goede doorverbinding tot stand te kunnen bren gen. Zijn wij goed ingelicht, dan is al reeds een bespre king met den Burgemeester gehouden en is ook met B. en W. de kwestie bekeken. Zooals bekend, is dit plan niet nieuw en heeft Vooral het vorig college van B. en W., waarin de hoe ren Schoorl en Leguit als wethouders fungeerden, dit plan zeer gepropageerd en zijn reeds verschillende onderhandelingen gevoerd om tot een goede oplossing jte komen. Maar waar schraalhans keukenmeester over de ge meentelijke brandkast was, is van uitvoering dezer plannen nooit iets gekomen. Het zal onze lezers ook nog wel bekend zijn, hoe piet alleen over de demping van de Laansloot is ge dacht, maar tevens over het niet-dempen en het leg gen van een brug tegenover de Landbouwstraat. Dit laatste vooral omdat toendertijd in een adres de Laanbewoners sterk zijn opgekomen voor het behoud van het water. Of de tijden van thans nu reeds in zooverre ver anderd zijn dat er perspectief is gekomen voor het verwezenlijken van deze plannen in welke richting dan ook, betwijfelen wij zeer. Ons dunkt dat nu ons Gemeentebestuur in de al lereerste plaats zijn aandacht en belangstelling zal hebben te concentreeren op de toegangsstraten van af den nieuwen primairen weg, opdat het hart on zer gemeente op een goede en gemakkelijke wijze za lkunnen worden bereikt. Loet, Noord, zoowel als de Hoep zijn, dunkt ons, nu in de allereerste plaats aan de beurt, levensbelan gen voor de gemeente als daarmee zijn gemoeid. Tot slot meenen wij toch deze opmerking te moe ten maken dat de „Heerenboschbewoners" hun actie toch wel wat al te eng hebben opgezet. Immers, niet alleen dat eigenlijk de geheele bur gerij in deze groote interesse kan doen gelden, had men toch tenminste hun verdere medeburgers op het Waterleidingplein", „Lauriestraat", „Stille Laan", „Laan", etc. in deze aangelegenheid behoo- ren te kennen. Dan had men de kwestie tenminste van een zoo ruim mogelijk standpunt kunnen be kijken en had men een reactie op deze actie kun nen opvangen. Van veel stuurmanswijsheid geeft o.i. deze wijze van optreden geen blijk. Straat- of buurtpolitiek is bovendien nog altijd gebleken in strijd te zijn met het algemeen belang. Bovengenoemde vereeniging hield Donderdagavond een ledenvergadering in het lokaal van den heer H. Raven. Aanwezig waren circa 17 leden, waaronder een 4- tal uit de Wieringermeer. De voorzitter, de heer J. Schoorl Pz. opent deze vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onder dankzegging aan den secretaris, den heer P. Lap, onveranderd worden goedgekeurd. Volgt het verslag van de financieele commissie. Bij monde van den heer De Vries wordt verklaard, dat alles in de beste orde is bevonden; de commissie richt een woord van dank tot den penningmeester voor het accurate beheer en adviseert tot goedkeuring. De rekening wordt dan definitief vastgesteld. We herinneren er aan dat het onderzoek werd vertraagd door ziekte van den penningmeester. Het verslag van een afgevaardigde naar de fede ratie-vergadering ontbreekt, zoodat dit agendapunt, dat trouwens niet op de convocatie was aangegeven, naar een volgende vergadering wordt verdaagd. Statuten- en reglementswijziging. Het bestuur stelt voor de volgende wijzigingen aan te brengen in de statuten en in het huishoudelijk reglement. 1. Aan het slot van artikel 9 der Statuten wordt toegevoegd: „en is niet terstond herkiesbaar". 2. Aan artikel 2 van het Huishoudelijk Reglement wordt na alinea 1 toegevoegd, „voor vergoeding van vervoerkosten van het Ziekenhuis is het noodzake lijk een verklaring van den Ziekenhuisdokter te overleggen". 3. Aan artikel 4 van het Huishoudelijk Reglement wordt na alinea 3 toegevoegd: „Indien noodig, kan er van de leden eener Districts-onderafdeeling, als bedoeld in alinea 7 van artikel 4 der Statuten, een hoogeren omslag, dan van de leden der hoofdvereeni- ging, worden geheven". De eerste wijziging betreft een lid van de finan cieele commissie. Er was bezwaar tegen gemaakt dat één persoon gedurende vele jaren achtereen lid van de commissie zou kunnen zijn. Fraude toch, zou in de hand kunnen worden gewerkt. De voorge stelde wijziging wordt z.h.s. aangenomen. Wat de tweede wijziging aangaat, het geval kan zich voordoen, dat zij, die in een ziekenhuis zijn verpleegd, en weer ontslagen, soms na 2 of 3 maanden de rekening thuis krijgen van den garagehouder, die den patiënt naar huis had vervoerd. Men denkt dan de vereeniging voor die kosten te doen opdraaien. Een doktersverklaring kan evenwel niet overgelegd wor den en zonder die, kan men niets op de vereeniging verhalen. Vraagt men dan aan den huisdokter om een verklaring, dan kan het al of niet krijgen van zoo'n verklaring b.v. afhangen van de gemoedsstem ming, waarin zoo'n dokter verkeert. De huisarts kan uit den aard der zaak moeilijk beoordeelen of vervoer per auto niet of wel noodig is. De heer Varkevisser (W.meer) vraagt of het bestuur het niet op een accoord kan gooien met de ziekenhuis besturen, zoodat zonder dat de patiënt er om vraagt, hij een briefje krijgt, waarop vermeld staat of hij vervoerd moet worden of niet. De voorzitter meent dat het ziekenhuisbestuur niet bevoegd is daarover een oordeel te vellen. De heer Varkevisser zegt, dat er toch altijd een man is, die het weet. De Voorzitter vindt, dat de patiënt er zelf voor dient te zorgen, zich van een attest te voorzien. De heer Varkevisser wijst op eventueele moeilijk heden; er zijn altijd vergeetachtige menschen. Men komt tenslotte tot de conclusie dat het wel practisch zou zijn, aan hen die in een ziekenhuis zullen worden opgenomen, kleine drukwerkjes te ver schaffen, waarin de aandacht op deze toevoeging van het Huish. Reglement wordt gevestigd. Den lei dingen der ziekenhuizen zal medewerking in deze richting worden gevraagd. De heer De Vries zegt nog dat men wel spreekt van bestuur; aan het hoofd van een ziekenhuis staat echter meestal een directeur-geneesheer. Na eenige discussie wordt deze toevoeging met ftl- gemeene stemmen aangenomen. Aan de orde komt dan de derde wijziging, een gevolg van de slechte resultaten die de onderaf dee ling Wieringermeer opleverde. De toestand begint zich nu eenigszins gunstiger af te teekenen; over 1935 valt voorshands nog een overschot te boeken. Mocht de wijziging worden aangenomen, dan ligt het in de bedoeling er een bescheiden gebruik van te maken. De Voorzitter licht den heer Wit in, hoe het te kort is ontstaan. De heer Wit informeert, of het zoo kan worden, dat de W'meer een lagere omslag heeft te voldoen. De Voorzitter antwoordt, dat wanneer de W'meer zichzelf kan redden, zij een zelfstandige vereeniging kan oprichten. De verbinding met de Wieringer meer is immers altijd als een tijdelijke beschouwd. De heer Bleijdorp, W'meer, vraagt naar het tekort. Dit heeft bedragen in 1933 f 96.48 en in 1934 f 507.48, totaal f603.96. De heer Bleijdorp is bang bij verhooging van den omslag achter het net te visschen. Men is niet zoo scheutig om lid te worden, omdat vele bewoners van de W'meer uit het Noorden komen en daar de om slagen lager zijn. Spr. geeft echter toe, dat wat men er meer voor krijgt, over het hoofd wordt gezien. Gaat men den omslag nu nog verhoogen, dan kon de bepaling wel eens verkeerd werken. Ook wijst spr. op een toestand dat men de zwakke menschen slechts zou krijgen, de gezonden zouden geen lid worden. De Voorzitter zegt, dat de commissie in de W'meer geen bezwaar tegen verhooging had. Een verhooging van 5 cent per betalend lid gedurende de zomer maanden leek spr. niet ongeschikt. Voor bedankjes is spr. overigens niet bang. De heer Bleijdorp, als bode, beziet de zaak pessi mistisch. Spr. weet wat er bij de menschen omgaat. De bode van Schagen zegt, dat bij de verhooging hier geen lid is getippeld. De heer Varkevisser brengt naar voren het ver schil in vervoerkosten voor Schagen en de onder- afdeeling W'meer. Spr. acht het van belang, dat W'meer bij Schagen blijft. Dan zal men tot een la gen omslag kunnen komen. De Voorzitter wijst op de prettige samenwerking, maar als straks de bevolking van de W'meer even groot is als die van Schagen, waarom dan geen afscheiding? Dit is toch maar een tijdelijke en kunst matige verhouding Daarbij komen dan nog de to taal verschillende omstandigheden. De heer Braber (W'meer) is van oordeel, dat de heer Bleijdorp gelijk heeft; die weet het beter dan de commissie. Gewezen wordt op het Ijverige wer ken van de vereeniging Gouda, ook in de W'meer. De Voorzitter is niet bang voor Gouda, wier ta rieven hooger zijn, terwijl men hier evenveel of meer rechten heeft. Ook de penningmeester laat een geruststellend geluid hooren. De heer Bleijdorp had de wijziging liever niet op de convocatie zien staan, de menschen gaan er wat achter zoeken. De Voorzitter komt hier tegenop. Alles wat ge daan wordt, kan het volle daglicht verdragen. Hadden de W'meerders begrepen, dat de omslag 5 cent hooger zou worden in de W'meer, dan was dat niet juist. Het wordt geen verhooging bij vorig jaar vergeleken, maar een verhooging vergeleken bij Schagen, waar de uitkomsten zeer goed waren. In de W'meer wordt de omslag in geen geval hooger dan de vorige zomermaanden. De heer Varkevisser vraagt, wanneer de vergade ring in de W'meer zich uitspreekt voor afscheiding, of dan W'meer verplicht is het tekort aan te zui veren. De Voorzitter antwoordt, van moreel wel. De heer Bleijdorp verklaart, dat men niet gekomen is om oppositie te voeren. Spr. had het verder wel nuttig gevonden om in de W'meer eerst eens te vergaderen, wat volgens Voorzitter de bedoeling ook was. Men zal goed doen ook daar de zaak eens te bepraten. Ook deze wijziging wordt dan aangenomen. Bij de rondvraag doet de heer Bleijdorp uit ko men, dat de adresseering der convocaties voor de W'meer niet altijd volledig is. Nadat spr. er verder op gewezen heeft, dat de commissie uitbreiding be hoeft en van 2 op 5 leden gebracht moet worden, volgt sluiting. SCHOOLFEEST R.K. KINDEREN. Gisteravond heeft de Commissie vergaderd om het schoolfeest, voor de kinderen der R.K. School voor te bereiden. Algemeen was men er voor om ook dit jaar met de kinderen naar buiten te gaan. Definitieve plannen werden nog niet vastgesteld, omdat deze af hangen van het bedrag waarvoor zal worden bijge dragen. Dezer dagen zal op de welwillendheid onzer bur gerij ook voor dit goede doel een beroep worden ge daan. VROEGERE PLAATSGENOOTEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Post Jr., is dezer dagen benoemd tot lid van den raad der ge meente Weert. Een film. die zeer zeker met de kei-misdagen een groote belangstelling zal trekken is .JDe Big van het Regiment", die in Theater Royal draait. Dit onovertroffen Hollandsche filmwerk is een buitengewoon geslaagde komische en spannende ge schiedenis tijdens de mobilisatie. Zii speelt zich af in een dorp aan de Brabant- sche grens, waar een jonge, pas-benoemde en oner varen reserve-luitenant op de ..keiharde" en „ge haaide" jongens, die de belhamels zijn van de com pagnie. wordt losgelaten. De bezorgdheid van de kapitein is alleszins begrijpelijk. In café ..De Zwaan" drommen de manschappen iedere avond samen. De grootste attractie is Fiet- ie, de dochter van den kastelein, een vrooliik Bra- bantsch meisje, dat over de wilde kerels misschien nog meer te zeggen heeft dan de kapitein zelf. Ze kan echter niet voorkomen, dat zii de aanleiding is tot een felle minnestrijd tusschen Piet en De Mooie, een strijd, die ons nog vele kostelijke mo menten zal doen beleven. Dan speelt er in het stuk nog een jochie van vier jaar, „De Big van het Regiment", dat eenzaam in 'n leege trein is achtergelaten en dat bij de troep wordt ingelijfd. Op een avond wordt het kind gestolen. De spion nen hebben het meegenomen naar de ruïne van een molen en de kleine Big. die na zijn eerste ver driet weer aan iets anders denkt, troost zich met zijn instrumentje, dat nog steeds om zijn hals hangt. Wanneer de bandieten toeschieten om het trom petje af te nemen, is het al te laat. want even later suist het viertal de molen in en het gaat er enkele oogenblikken bijzonder heet toe. tot de schurken het beter vinden om voorloopig maar roerloos te blijven liggen. Ze worden gebonden, een boeren kar wordt geleend en daarmee rijdt het vreemd- Die beslist, of een schoen in werkelijkheid goedkoop is! Als de fa. de Raat U schoenen zou leveren, die alléén de eigenschap: „goed koop zijn" hadden, zou zij U als klant verliezen. Dat ons leger tevreden koopers zich dagelijks uitbreidt, is een be wijs, dat eigen ondervinding het publiek heeft geleerd, dat het voor betere kwaliteit nergens goedkooper kan slagen dan bij de Fa. de Raat. Schoenen van DE RAAT zijn dan ook andere schoenen; want voor denzelfden prijs, die U elders betaalt, levert De Raat U schoenen, die een klasse beter zijn. Komt U zelf maar overtuigen. LANGESTRAAT 80, TELEFOON 3383, ALKMAAR Hygiënische Pedicure-inrichting, - Steunzolen naar gipsafdruk! soor'.ijre gezelschap naar het don) en de officiers- kantine. Onder groote spanning volgt hier de ontknooping. wanneer bet kind zegt. dat hij weet door welken „oom" hii is meegenomen, en de kapitein vraagt: „Wiis hem dan eens aan. manneke!"Een' ho ging tot ontvluchten, enkele schoten knallen en de spanning is geweken. De lente komt. Alle nasporingen naar de familie van het jochie blijven vruchteloos. Maar intusscben heeft hij behalve een nieuwe pappie ook nog een nieuwe mammie gekregen, want Nora en Berkhage zijn getrouwd. Kort na ziin huwelijk wordt Berk hage overgeplaatst naar Den Haag en als het ionge gezin vertrekt, staan ze daar aan het kleine Bra- bantsche stationnetje. Fietie en het trouwe viertal... Ze wuiven de trein na en probeeren onder kwa jongensstreken te verbergen hoe zwaar het hun valt afscheid te nemen van „De Big van het Regiment". SP ART A-NIEUWS. Morgen is het voor dc vele voetballiefhebbers uit Schagen en omgeving een gewichtige dag. „Spar- ta" zal dan n.1. haar fraai voetbal terrein her openen. Ruim vijf weken geleden werd onder leiding van de gemeente-architect door een twintig-tal werk- loozen uit de gemeente begonnen de geheele gras mat van het speelterrein en de kanten te ontzoo- den, een opnieuw zuiver vlak te leggen. Ruim 250 paaltjes waren eerst in het terrein ge slagen en deze zuiver op hoogte gericht, zoodat het terrein overal zuiver vlak werd uitgezet. De hooge omrastering werd gesloopt en ook hiervoor kwam even als vroeger op het oude terrein een lage voor in plaats. De tribune werd opnieuw geschilderd, nieuwe doelen kwamen er. kortom alles kreeg een gron dige beurt. De laatste week waren leden en be stuur iede-ren avond aan het zwoegen met de zware wals van de Polder om de laatste hobbcltjes weg te walsen en toen dan ook de heer Boeljon, de hoofdconsul van de Kon. Nederl. Voetbalbond, oens een kijkje kwam nemen was deze vol lof over het fraaie terrein. De hier nog onbekende Groningsche Vereeniging „Hellas" komt nu morgen de eerste wedstrijd spelen tegen „Sparta I". Vrij zeker zal Burgemeester Comelisscn de aftrap doen. terwijl voor dien tijd Schagen's Harmonie het publiek zal vergasten op een nummertje muziek en met liet elftal een eere-ronde over het terrein zal maken. Ook tijdens de rust zal onze Harmonie eenige num mers spelen, zoodat het een gezellige middag be looft te worden. „Schagen I" komt met één inval ler uit. waar echter tegenóver staat, dat zii de volle steun weer heeft van 2 oud-eerste elftal-spelers. Onze aanvoerder R. Rus en H. Middelbeek zijn n.1. weer voor goed beschikbaar en zullen ook Zon dag „Sparta I" versterken. Echter zal dit ook wel noodig zijn daar „Hellas" in de 3e klas Kon. Ned. Voetbalbond speelt. Twee jaar geleden waren zij kampioen, doch verloren in een beslissingswedstrijd na de promotie-competitie waarvaor I en II gelijk aantal punten behaalden. Na afloop der competitie wisten zii dit iaar reeds twee maal een 2e klas K.N.V.B.-elftal te kloppen, zoodat „Hellas" wel over een goed elftal'beschikt. Echter speelt, ook „Soaria I" tegen een sterk elftal haar beste wedstrijden, zoodat wij dus met spanning de strijd tegen de Groningers tegemoet zien. De opstelling der elftallen is: SPARTA I: D. Arnoldus V. Vlottes H. Middelbeek S. Grootes R. Rus E. Rus W. Rus D. Ruig J. Peetoom D. Schoorl C. de Moor Reserves J. Weeland en Slikker. J. Dreuves A. Baltje J. v. Leeuwen C. Tinga E. de'Jong B. Vlunder R. de Vries K. Post G. Schuurman J. Elting IJ. v. d. Veen HELLAS I.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5