jet Duitsche verleer U1T e DE OMGEVING ONGEWENSCHT BEZOEK OP FRANKENDAEL. Deksel van steriliseerketel gevlogen. Jeweldige toename van spoorwegvervoer en Iuchtvaartverkeer. Oud kunstvoorwerp uit de zee opgevischt. komstig lid van den Gemeenteraad vertrouwde, dat onze jonge Burgemeester in voile harmonie met de leden van den Raad de belangen der gemeentenaren zou behartigen, ook die der Oudesluizers, waarvan de inwoners als werkzaam en vooruitstrevend be kend zijn in verren omtrek. Deze rede werd gevolgd door een speechje van den heer J. Komen, die als vertegenwoordiger van de Ziektevereeniging en het Armbestuur den Burgemeester feliciteerde en om steun en raad verzocht in moeilijke gevallen. De Burgemeester beantwoordde de sprekers en zei zijn volledige medewerking en steun toe, evenals die zijner echtgenoote. Ook de oudjes sprak hij welwillend toe. De Zang zong daarop eenige schoone liederen, op gevolgd door de Harmonie met enkele vroolijke, op geruimde muzieknummers. De voorzitter sloot daarna met een warm woord van dank aan alle samenwerkende g oedgezinde burgers van Oudesluis. De Wieringer Band uit Den Oever begeleidde uity stekend den dans, die de talrijke toehoorders en feestgenooten nog langen tijd gezellig en vroolijk vereenigde. Een dag voor de oudjes om nimmer te vergeten en voor allen, die dit feest mogelijk maak ten door hun medewerking, om met voldoening en tevredenheid op terug te zien. Burgerlijke stand van 21 t.m. 27 Juni '35. Geboren: Kast, zoon van Pieter Otten en van Fen- na Brands. Ondertrouwd: Jan Dobma, oud 29 jaar, landarbei der, en Catharina Maria van Westerop, oud 27 jaar, beiden alhier. Getrouwd: Johannes Gcrardus Zomer, oud 27 jaar, vrachtrijder te Den Helder, en Catharina Visser, oud 21 jaar, alhier. Overleden: Aagje Sclirieken, oud 64 jaar, echtge noote van Jan Brak. LANGEND IJ K Met de schipperij aan Langendijk gaat het den laatsten tijd zeer slecht. Behalve door de teeltbeper king, waardoor minder groenten te vervoeren zijn, is het inzonderheid de concurrentie van de vracht auto, die het emplooi der schippers sterk doet ver minderen. Dit blijkt zeer duidelijk uit het aantal vaartuigen, dat dc Broeker Sluis passeert. Verschil lende schippers zijn den laatsten tijd zelfs in de werkverschaffing geplaatst. De strijd om het bestaan is wel bijzonder hard voor de talrijke schippers hier We vernamen, dat de vereeniging Beurtbevrachting zich, in verband met den treurigen toestand der schipperij, tot de gemeentebesturen heeft gewend en hun op den ernst van dm toestand heeft gevvezen Een onderzoek naar dien toestand zou zeer gewénscht worden geacht. Voor dc schippers is geen steunrege ling, zoodat zij in bijzonder slechte conditie verkee- ren. Zij verdienen geen droog brood en het lijkt ons alleszins' verklaarbaar, dat ook zij op hun noodtoe stand wijzen en de noodzakelijkheid van hulp beplei ten. BROEK OP LANGENDIJK. In de gehouden vergadering der vereeniging „Be-, lang der Jeugd", werden de heeren J. M. de Jong en Jb. v. d. Welle in het bestuur herkozen. Besloten werd tevens met de kinderen der O. L. school het jaarlijk- sche schoolfeest te houden op 19 Juli a.s. ZUIDSCHARWOUDE. In enkele bladen lezen we het bericht, als zou' de heer Weel, nu de heer Berkhout, na zijn benoeming als raadslid, daarvoor heeft bedankt, nu weer be noemd worden verklaard, nadat hij enkele dagen ge leden, bedankt had. Ons kwam die mogelijkheid, aan de hand van de wet, zeer twijfelachtig yoor. We zijn daarom eens op onderzoek getogen en onze inlich tingen ingewonnen bij iemand, van wien we mochten veronderstellen, dat hij in dezen deskundig is. We kregen de mededeeling, dat onze opvatting juist is en dat nu no. 5 der -R.K. lijst (Weel stond no. 4, met voorkeurstemmen benoemd, en Berkhout no. 3) zal moeten worden benoemd verklaard. Dit zou dan zijn de heer D. van Kleef. Onze zegsman meende, dat, bij eventueel bedanken van het zitting nemende raadslid (of raadsleden) er misschien nog mogelijk heid was, dat dan de heer Weel zou kunnen worden benoemd. We laten nu dit geval aan den loop dei- dingen over en kunnen den indruk niet van ons af zetten, dat er met de candidatuur Weel heel wat kou de drukte wordt gemaakt. WERINGERM EER SLOOTDORP. De Directeur van het Postkantoor te Den Helder brengt ter kennis van het publiek, dat het poststa tion te Slootdorp met ingang van 1 Juli a.s. voor den postdienst zal worden opengesteld als volgt: 9-10; 12- 13; 16.15-17.15. HOOGWOUD W 1 E R 1 N G E RW A A R D Het redden van drenkelingen. Belangstellenden venvijzen we naar de advertentie waarin de afdeeling Wieringerwaard van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen kennis geeft van een lezing met lichtbeelden. De heer A. J. Meyerink zal deze lezing houden en behandelt het onderwerp: Redden van drenkelingen uit auto's enz. Men raadplege de advertentie. HARENKARSPEL dirkshorn. Gevonden in de Dorpsstraat alhier, een geldig rij- wielbelastingmerk. Inlichtingen bij de politie. GELD EN SIERADEN GESTOLEN: HET ONDER ZOEK VAN DE POLITIE LEVERT BELANG RIJKE AANWIJZINGEN OP. Tot nu toe onbekend gebleven personen hebben zich door inklimming toegang ver schaft tot huize Frankendael aan den Mid denweg in Oud-Watergraafsmeer bii Amster dam. De buit. waarmede de dieven verdwe nen zijn. bestaat uit ongeveer 900 Belgische frankeii, 55 Deensche kronen, een bedrag van ongeveer 70 gulden, twee gouden ringetjes en eenige legmedailles. Nader wordt gemeld, dat de dieven aan den ach terkant het oude heerenhuis ziin binnengedrongen, dat bewoond wordt door het gezin van den heer J. R. Koning, directeur van de afdeeling beplantin gen, welke gemeentedienst op de terreinen van Frankendael ziin kweekeriien gevestigd heeft. De inbrekers hadden uit een der bijgebouwen een ladder genomen en met behulp van een tuin- schop een der schuiframen aan den achterkant weten te openen. De 9 Belgische honderd-franc- bilietten die gestolen zijn. zaten in gesloten enve loppen, die klaarblijkelijk ter plaatse door de da ders geopend ziin door er een hoekje af te scheuren. Bii het politie-onderzoek heeft men de hoeken van deze enveloppen gevonden en het bleek dat hierin ook afgescheurde hoekjes .van de honderd-franc- biljei'ten zaten. Door het openen der enveloppen ziin deze biljetten dus aan de hoeken, beschadigd en de commissaris van politie in de zevonde sectie, bureau Linnaeusstraat. de heer E. C. J. Staal, ver zoekt allen, en in bet bijzonder banken en wissel kantoren. die dergelijke aan de hoeken beschadigde Belgische honderd-franc-bilietten ontvangen, zich on middellijk met hem in verbinding te willen stellen. In de laan aan de Oostzijde van het woonhuis vond de politie verder twee leege geldkistjes, waar in het ontvreemde geld en de munten hadden ge zeten. en verderop eenige medailles en het oude gouden horloge, dat de dieven hadden meegenomen. Hieruit bleek langs welke zijde de indringers het terrein hadden verlaten, en inderdaad vond men in de sloot aan den achterkant van het terrein een bank, met behulp waarvan de inbrekers over de Sloot waren gekomen. v. Spoedig bleek dat deze bank afkomstig was uit een houten keet op een der voetbal terreinen, die ach ter Frankendael gelegen zijn. Van deze keet was het Slot. vernield en een ruit ingedrukt. In den nacht, waarop de inbraak plaats vond te ongeveer drie uur. had de politie in de Kruislaan nabij de Weesperziide een Italiaan. Bondi genaamd, aangehouden, die bii fouilleering wel Belgisch geld bij zich bleek te hebben, dat echter niet beschadigd was. terwijl verder geen enkel van den diefstal af komstig voorwerp op hem gevonden werd. Toch blijft ziin aanwezigheid op dat uur op deze plaats verdacht, vooral nu uit het politie-onderzoek is ge bleken,- dat een broer van den aangehoudene. Oresti Bondi. een bekende internationale dief is en dat de beide Italianene geruimen tijd gezamenlijk te Am sterdam hebben gewoond. Het onderzoek wordt voortgezet. 125.000 NIEUWE AUTO'S VERLIETEN IN 1935 DE DUITSCHE FABRIEKEN. Berlijn: Al stelt het nieuwe Duitschland alles in het werk, om zich de modernste verkeersstaat ter wereld te kunnen noemen, dan doet. het dit toch ze ker niet in dien zin, dat het zich tot doelwit van zijn verkeerspolitiek stelt het bereiken van de hoogste cij fers: het streeft naar de algeheele aanpassing van alle verkeersmiddelen en -wegen aan de behoeften der zich omhoog werkende Duitsche economie, alsook aan het karakter van het Duitsche volk en het Duitsche landschap. Aan het noodlottige inslaan van verschil lende wegen door de techniek en de cultuur, dat zijp stempel heeft gedrukt op de 19de eeuw en dat ook verantwoordelijk moet worden gesteld voor het ge brek aan samenhang en den achterstand in het ver keersbeeld, dat het Rijk te aanschouwen geeft, is een einde gemaakt door de nationaal-socialistische revo lutie. Doordien de beweging van Adolf Hitier beide vormen, waarin de Duitsche geest zich naar bui ten openbaarde, weder tot haar oorsprong terugleid de, hadden de oude rivaliteiten geen zin meer. De verkeerspolitiek van het Nieuwe Rijk is gelijkelijk ge richt op de bevordering van het verkeer te land, ie water ei^ in de lucht. De laatste statistieken van de Duitsche Rijksspoorwegen en van de Lufthansa geven een duidelijk beeld van de geweldige toename van het vervoer van personen en goederen per spoor en per vliegtuig. Ook uit de publicaties van de grooie reederijen blijkt een niet minder groote toename van het vervoer van passagiers en goederen door middel van Duitsche schepen. De stijging der cijfers van de binnenscheepvaart gaat natuurlijk langzamer, daar de uitvoering der verschillende kanaalplannen en stroomregelingen eerst tot stand moet zijn gekomen, wil men meer profijt kunnen trekken van de Duit sche waterwegen. Bijzondere aandacht heeft de Rijkskanselier echter bij voortduring geschonken aan de toeneming en be spoediging van het verkeer op de verkeerswegen te land. Het is voornamelijk te danken aan het initiatief van Adolf Hitier, dat de Duitsche renwagens hun in 1934 aangevangen bijna ononderbroken zegetocht door Europa met steeds imponeerender succes voort zetten, dat er steeds meer Duitsche auto's op den weg komen. Generaal-inspecteur Dr. Todt heeft onlangs in cijfers het ongehoorde, tempo aangetoond, waarin de automobiel fabricage in Duitschland zich ontwik-, kelt. In het jaar 1932 kwamen 41.000 personen-auto's gereed, in 1933 85.000, in 1934 125.000. Gedurende de eerste maanden van dit jaar gaat de lijn nog immer in stijgende richting. Met de toeneming van het auto verkeer gaat de uitbreiding van het Duitsche wegen net hand in hand, waarbij de Rijksautowegen de kroon zetten op het geweldige werk. Het is nauwelijks vijf weken geleden, dat de Rijksautowegen met de Gpening van het traject FrankfortDarmstadt hun geboorte vierden en nu staan wij reeds aan den voor avond van de in dienst-stelling van het tweede ge reed gekomen gedeelte MiinchenHolzkirchen, dat Zaterdag a.s. voor het verkeer zal worden openge steld. De voortreffelijke uitvoering dezer autowegen, hun geniaal gedachte lijnen, die ze harmonisch in de melodie van het Duitsche landschap in-componeert, maken de wegen, welke het Rijk doorkruisen, niet alleen tot een „wonder der techniek", doch ook tot een onvergankelijk monument van den Duitschen scheppingsgeest. ZIJ PE ST. MAARTENSBRUG. SCHOOLREISJE O. L. SCHOOL. Dinsdagmorgen halfacht vertrokken de hoogste klasen van onze..school om hun jaarlijksch school reisje te vieren. ïs het de vorige week Vrijdag voor de kleintjes een bijzonder prettige en genotvolle dag geweest, voor onze oudste jongens en meisjes is onze schoolreis tevens een leerzame dag geworden. We reden met een ruime, geriefelijke en goed ge ventileerde Krupp-wagen van de Autobusdienst „Noord-Holland" naar ons einddoel Aalsmeer, 't Lag in onze bedoeling daar zoo tijdig mogelijk te arri- veeren. teneinde de volle bedrijvigheid der bloemen veiling te kunnen meemaken. Door een der heeren van het kantoorpersoneel werden we rondgeleid door de koele, ruime lokalen van het moderne veilinggebouw. Zelfs kreeg ons geheele gezelschap gelegenheid eenige tijd in de banken temidden der handelaren plaats te nemen, zoodat de leerlingen wel een duidelijk beeld kregen van het veilen der verschilende partijen aange voerde bloemen. Helaas vertoonde de crisis zich hier ook in zijn schrile werkelijkheid; vele partijen toch van de heerlijkste rozen en andere geurige snij bloemen werden „door de klok gedraaid" en waren zoodoende onafwendbaar verwezen naar de mest vaalt. Achtereenvolgens wandelden we door alle afdee- lingen van het veilingsgebouw. We zagen nog de prachtigste variëteiten en uitzonderliikste vormen van cacteeën en verder vele andere soorten potplan ten. Kortom het was een floratentoonstelling op ruime schaal. Van Aalsmeer werd vervolgens gereden naar Schiphol, waar we een genoeglijk uurtje doorbrach ten. doch. door een bekwame gids geleid, ook veel wetenswaardigheden kregen te hooren. We zagen de groote vier-motorige F 36. het grootste Fokker vliegtuig. ooit gebouwd. Daarnaast keurige kleine particuliere toestelletjes van Koolhoven en Pander. Ook zagen we een sierlijk zweefvliegtuig, benevens een toestel van het Douglas-tvoe. de nieuwste aan winst. der K.L.M. voor de Holland-Tndië route. Een toestel, waarvan romp en vleugels geheel gebouwd ziin uit dur-alluminium. We zagen een toestel van de Deutsche Lufthause vertrekken naar Berlijn. ..de Adelaar" vertrok, even nadat wij ervoor gekiekt werden, naar Londen en juist eenige oogenblikken tevoren arriveerde een Zweedsch toestel van Kopenhagen. Nadat we eerst nog een glas ranja hadden ge dronken vertrokken we naar de N.V. Nederlandsche Ford-Automobiel Fabriek te Amsterdam nabij de Hembrag. We werden verwelkomd door een der hee ren van de kantoorafdeeling en wel in de keurige showroom van de fabriek. Hier kregen we meteen al een interressante en leerzame rede over de in deeling van het gebouw en de werkwijze in deze fabriek. In de eerste plaats dan hebben zooveel mo gelijk werkzaamheden plaats, terwijl het werkstuk zich voortbeweegt langs de werklieden op een con- veyor, ofwel transporteur. Alle omvangrijke mon tage werkzaamheden geschieden eveneens op of aan këttingstransporfeurs, welke op wieltjes of rol len op een loopbaan loonen. De meeste dezer trans porteurs hebben een snelheid van ongeveer 25 a 30 c;m. per minuut. Zoo rollen dagelijks tientallen wa gens van de eind-montagelijn. Van do showroom konden we ons langs een graniet marmeren trap naar de moderne kantoorlokalen be geven en vandaar begon het eigenlijke uitstap ie door de gansche fabriek. Tot slot mochten alle leerlingen nog een fijne autorit maken op de proefbaan der fabriek, waar de nieuwe auto's worden ingeredena Zeer voldaan over dit bezoek begaven we ons weer naar de bus. die ons nu bracht naar het schit terende nieuwe natuurbad ..Velserend" in de onmid dellijke nabijheid van de ruïne van Brederode te Santpoort. Hier was tevens een fiine soeeluin, zoo dat er voor ..elck wat wils" was. Het pootiesbaden bracht een heerlijke verfrissching. Tot waardig slot van deze welbestede dag brach ten we oo onze terugreis nog een bezoek aan de nieuwe speeltuin te Bergen, die reeds genoegzaam bekend is. zoodat we hier niet over uitweiden. In de beste stemming arriveerden we ruim 9 uur weer oo ons dorp. 't, Was een hoogst genotvolle dag. Een woord van hartelijke dank aan allen, die aan het welslagen hebben medegewerkt. OUDESLUIS. Woensdag vertrokken ruim een 30-tal Ouden van Dagen per autobus van den Ileider-Alkmaar dienst over Hoorn. Purmerend. Zaandam naar Amsterdam, waar bij „Heek" werd stil gehouden, om rustig het Amsterdamsche leven gade te slaan. Vandaar ver trok men naar Schiphol om van de vliegwereld te genieten onder de groote parasols. Vervolgens ging het langs Haarlem, Alkmaar, Bergen naar Cam perduin, de laatste pleisterplaats Vroolijk en wel kwam men te S uur in Oudesluis, waar de muziek vereniging „Concordia" bij 't Café van den heer Buisman de oudjes met de Commissie en Zuster Meurs opwachtte Voor de deur van de groote zaal was een eerepoort van bloemen en groen opgericht. Nadat de Harmonie eenige marsehen onder haar Directeur, den heer Pinksen uit Den Helder, had ten beste .gegeven, begaven allen zich in de zaal, die werkelijk schitterend versierd was met levend groen en bloemen door de Gezusters Korver en de dames Buisman. „Welkom" prijkte op het met palmen ver sierde tooneel, waar de zangvereeniging onder lei ding van den heer A. Hoogvorst, net als de muziek had plaats genomen De volle zaal leverde door de gekleurde electrische lampjes een tooverachtige aanblik. De voorzitter der Commissie voor Ouden van Da de avond zou worden ingedeeld. Men had nl. den nieuwen Burgemeester uitgenoodigd in deze feeste- gen, de heer C. Nannis vertelde de aanwezigen, hoe lijke bijeenkomst wel met zijn echtgenoote aanwezig te willen zijn.' Om half negen arriveerde deze en werd toegesproken door den voorzitter, die zijn blijd schap uitsprak over de samenwerking der inwo ners, die zoo'n dag en zoo'n ontvangst mogelijk maakte. Oogenblikkelijk antwoordde de heer Breebaart, mede uit naam van zijn vrouw en toonde zich ver heugd en verrast over het gebodene. Hierna zong de zangvereeniging een drietal welluidende liederen, waarna de Harmonie eenige vroolijke muzieknum mers blies. Nu was het de beurt voor degenen, die den Bur gemeester en Mevrouw wilden complimenteeren. Als eerste spreker verscheen de heer H. Jippes, die als voorzitter der oudste vereeniging De Sociëteit Bur gerkring, of te wel het Nut, zijn verwachting uit sprak, dat do heer Breebaart alle uitingen van goe de samenwerking wilde versterken en steunen, liefst net als nu door zijn persoonlijke tegenwoor digheid en hem en zijn vrouw een prettig en aan genaam verblijf in de gemeente toewenschte. Daarrta trad de heer Hoogvorst als vertegenwoor diger van „de Zang" en de voetbalclub D.O.SK.O naar voren en wenschte den Burgemeester en Me vrouw geluk met zijn benoeming en hoopte nog vaak hem tegenwoordig te zien bij feestelijke gele genheden. De heer KI. de Graaf Jbzn. als voorzitter van de Muzickvereeniging, zei, dat de Burgemeester nergens hartelijker en genoeglijker zou worden ontvanger dan door de Oudesluizers. Hierna volgde de heer H. M. Veltman, die als toe Tot armmeesters van het R.K. Parochiaal Armbe stuur alhier zijn benoemd de heeren J. Huibers (in- plaats van den heer Zuurbier) en C. Schouten (in- plaats van den heer de Jong. Burgerlijke stand over de maand Juni. Geboren: Marie, dochter van Daniël de Jong en van Grietje Molenaar; Hillebrand Antoon, zoon van Hillebrand Antoon Kuypers en van Mijntje Lange- clijk; Johanna Gusta, dochter van Pieter Zee en van Jannetje Kleyne; Aris, zoon van Simon Glas en van Aaltje Appel. Ondertrouwd: Jacobus Korver, oud 31 jaren, koop man, wonende te Wognum, en Martha van Diepen, oud 23 jaren, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: Henricus Bakker, oud 25 jaren, grond werker, wonende te Hoogwoud, laatstelijk te Blokker en Anna Regina Genee, oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Hoogwoud; Jacobus Korver, oud 31 ja ren, koopman, wonende te Wognum en Martha van Diepen, oud 23 jax-en, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Overleden: Geen. Bevolking over de maand Juni 1935. Ingekomen: Maartje de Ruiter van Valburg naar Noordeinde D 63; Jacob de Ruiter van Valburg naar Noordeinde D 63; Jan Helsloot en gezin van Medem- blik naar Lambertschaag L 7; Anna Christina Ma ria Meyerink van Medemblik naar Weere K 35; Trijn tje Mars van Noordbroek naar Aartswoud; Antje Folmer van Oudorp naar Noordeinde D 81; Pieter Laurens Renoov van Amsterdam naar Aartswoud. Vertrokken: Trijntje Kuiper van Aartswoud G 14 naar Winkel; Pieter Stehouwer en gezin van Lam bertschaag L 7 naar Abbekerk; Neeltje Wit, wed. P. Helder, van Kerkelaan C 52 naar Nieuwe Niedorp; Elisabeth de Boer van Gouwe H 35 naar Alkmaar; Willem van Dijke en gezin van Aartswoud E 30 naar Utrecht; Maartje Zijpe, echtgenoote van J. Balk van Lambertschaag L 2 naar Blokker; Petrus Komen van Pade B 32 naar Zwaag; Roelof Coevert van Noord einde D 74 naar OudkarspelHenricus Bakker van Lambertschaag naar Wognum en Anna Regina Ge- nee van Langereis naar Wognum. Tewerkstellen van werkloozen bij vee houders. Van het Departement van Sociale Zaken is bericht lat het tewerkstellen van werkloozen hij particulie ren met toeslag op het loon van overheidswege niet alleen voor de groenteteelt, maar ook voor de vee houderij geldig is verklaard. Twee jonge arbeiders gétoond. Donderdagochtend heeft in de Zuivelfabriek De Rijp een ontploffing plaats gehad. Door tot nog toe onbekende oorzaak vloog de deksel van een sterili seerketel met groot geweld los en vloog door de zoldering. Twee jeugdige arbeiders, die bij den ketel werk zaam waren, de 16-jarige V. en de 22-jarige H. kre gen ernstige brandwonden. V. kon naar huis worden vervoerd, doch H. die te Beemster woont, moest naar het ziekenhuis te Purmerend worden overgebracht In de fabriek is verder slechts weinig schade aan gericht. O des sa. Visschers hebben zoojuist uit de Kas pische Zee een schitterende Traansche sierpot opge vischt, die ongeveer 10 k.g. weegt. Het betreft hier een meesterstuk van Perzische kopersmidskunst, dat volgens de meening van eenige oriëntalisten uit de 12e of 13e eeuw stamt. Het waardevolle stuk wordt nu naar Moskou overgebracht, en zal daar in een museum tentoongesteld worden. NA DERTIEN JAAR! Den 29en Mei 1922 heeft hot Hof van assiesen te Parilis bii verstek een man ter dood veroordeeld wegens moord en roering tot moord. Hii had bii een twist een man doodgeschoten en diens broer zwaar gekwetst. Deze herstelde echter. De moor denaar had zich na ziin misdaden uit do voeter» gemaakt en hleef onvindbaar. Dertien iaar ziin sedert verstreken en nu hebben gisterochtend twee 'nsnecteurs var: de justitioneel e nolitie hom sronakt 7i? kwamen hem *eeen op de Place d'Paüo. hoek avenue de Choisy. De man had al dien f'H, nnde< een anderen naam. te Parüs rustig g«ioofd e" ha--* aan alle nasporingen van dc politie weten te ont komen. HITTEGOLF IN HONGARIJE. Veertiq personen onwel aeworden. Boedapest (V.D.). De hittegolf, die thans boven Midden-Europa hangt, heeft in Boedapest een tem peratuurstijging tengevolge gehad die ook voor Hongaarsche omstandigheden nauwelijks te verdra gen schijnt. Donderdagmiddag werd een warmte op genomen van 37 graden Celsius. Veertig personen werden in de middaguren door de warmte bevan gen en moesten naar het ziekenhuis worden ge bracht. Het waterverbruik is zoo gestegen, dat de waterleiding bii verder aanhouden van do hitte nau welijks aan de behoefte zal kunnen voldoen. KOSTBARE VONDST BIJ KATTOWITZ. Kattowitz (V.D.). Drie arbeiders, die werkzaam waren aan den weg bii het klooster Scharlcv Diekar. hebben bii het graven een iizeren urn gevonden, gevuld mei 15.000 goudstukken uit de iaren 1870 1901. Toen de arbeiders in twist, geraakten nam de politie de kostbare vondst in beslag. TOESTEL VAN DE AIRFORCE IN ZEE GESTORT. Piloot omaebomen. Londen. Honderden vacantiegangei-s aan de kust van Sussex waren er heden getuige van. dat een toestel van de Roavl Airforce in zee storiie en zonk buiten Selsev Hill. De plaatselijke redding boot werd onmiddellijk te water gelalen en men slaagde er in het lijk van den niloot te hergen. De piloot was de eenige inzittende van het toestel. DOOR EEN BAZALTBLOK GETROFFEN EN GEDOOD. Rome. (V.D.). In de nabijheid van Napels heeft zich bii grondwerken een ernstig ongeluk voorge daan. Verscheidene arbeiders werden getroffen door "en zwaar blok bazalt. dat plotseling losraakte van len wand. waaraan zii aan hot werk waren. Zii werden door het hazalthlnk bedolven, en op slag gedood. Een vierde arbeider bekwam zware ver wondingen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15