Raad Heerhugowaard. De Blauwe Zeeridders op stap. Raad Oudkarspel. Raad Sint Pancras Raad Zuid-Scharwoude DE AARDSCHOKKEN IN DUITSCHLAND Vergadering van den raad der gemeente Oudkars pel, op Vrijdag 28 Juni 1935, des avonds acfit. uur. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, tevens secretaris. De lieer Mr. C. P. Eecen was afwezig. Xa opening deelt de Voorzitter o.m. mede, dat: de Minister van Sociale Zaken de werkverschaffin gen (baggeren en slootwerk en Staatsboschbeheer Schoorl heeft verlengd tot en met 28 September 1935; dc gemeente in de kosten der R.H.B.S. te Alkmaar over 1934 zal moeten bijdragen f 242.28; B. en W. van Schagcn berichten, dat aan de ge meente zal worden overgemaakt f 21.34 wegens aan deel in het batig saldo van de laatste rekening der opgeheven gezondheidscommissie te Schagen; de Commissaris der Koningin in deze provincie verlof heeft verleend aan den burgemeester van 27 Mei t.ra. 8 Juni 1935. De voorzitter voegt hieraan toe, dal de werkzaamheden ter gemeentesecretarie zijn verricht door den heer A. Groen tegen de vastge stelde vergoeding van f 20 per week. Verder deelt de voorzitter nog mede, dat de werkverschaffing te Schoorl, met ingang van 1 Juli a.s. wordt stopgezet tot 28 September a.s. Aangezien de, in die werkverschaffing geplaatste werkloozen niet kunnen worden overgeplaatst in 'n gemeentelijke werkverschaffing of in het vrije be drijf met loontoeslag en wegens de zeer lage steun- normen, naar de meening van burgemeester en wet houders, slechts in het uiterste geval tot steunver- leening moet worden overgegaan, is voor deze werk loozen plaatsing aangevraagd in den Wieringermeer- polder, welke voor 40 arbeiders is toegestaan. Ten slotte deelt de Voorzitter mede, dat het loon in het vrije tuinbouwbedrijf met toeslag van Rijk en gemeente ingaande 17 Juni j.1. is verhoogd tot f 16.50 per week, in verband met de drukte van de aardap pelcampagne, welke verhooging zal gelden tot en met 3 Augustus a.s. De heer Zaagman informeerde naar het aantal werkloozen van dit oogenblik, waarop Voorzitter ant woordde, dat het thans ruim 60 bedraagt. De heer De Boer merkte nog op, dat het aantal ar beiders, dat bij de tuinders zou kunnen worden ge plaatst, wel grooter zou zijn als het aandeel van de tuinders in het loon maar wat lager was. Voorzitter deelde mede dat door hem was aange drongen f 10 te handhaven. Dit was echter uitgeslo ten. De verhooging is slechts tijdelijk. Ingekomen stukken. Van den directeur van den Keuringsdienst voor Waren in het gebied Alkmaar, inzake geheele of ge deeltelijke intrekking der Warenwet. B. en W. zijn, volgens voorzitter, van meening, dat de keuringsdienst niet verdwijnen moet, daar er een heilzame invloed is uitgegaan van de Warenwet. B. en W. willen adhaesie betuigen. De heer Zaagman ging met B. en W. accoord. De heer Kostelijk had niet gedacht aan adhaesie- betuiging. Spr. is wel voor de instelling, maar de sa larissen van 6 tot 8000 gulden maken het veel te duur. Dat vindt spr. een schandaal. Tenslotte werd het voorstel van den Voorzitter om adhaesie te betuigen, met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Boer en Kostelijk aangenomen. Aan me]. Joh. van Herwerden werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier. Voorzitter deelde mede, dat het heengaan van mej. Van Herwerden een verlies is voor de school. Zij heeft vijf jaren met grooten ijver en liefde haar taak vervuld. Het ontslag werd dan ook op de meest eervolle wijze verleend. Pachtreductie sluis. De pachter van de sluis in deze gemeente, de heer H. C. Bakhuijs, verzocht een reductie te mogen ontvangen op de pachtsom. De pachter heeft aan sluisgelden ontvangen f 513.20, de pacht was f808.—, zoodat het een tekort heeft opgeleverd van f294.80. B. en W. stelden voor dit bedrag aan reductie te verleenen. Dit komt neer op pl.m. 35 Verleden jaar werd 40 verleend. Aldus besloten. Nieuwe keurloonen. B. en W. stellen voor over te gaan tot herziening van de verordeningen op de heffing en invordering .van keurloon. In verband met het niet sluitend kunnen maken van de begrooting voor 1935, is het noodig, dat meer dere1 ontvangsten komen. Wanneer deze verhooging van keurloon niet zal plaats vinden, wordt een na- deelig saldo van f500 k f600 verwacht. De heer De Boer meende, dat, nu er minder ge slacht wordt, onder het oog moest worden gezien of men de keurmeesters wel heelemaal noodig heeft of dat de salarissen te hoog zijn. Voorzitter antwoordde, dat de keurmeesters reeds 16 korting hebben gehad. Men wilde de salaris herziening aanhouden tot de herfstvergadering. Voor zitter hoopte, dat de slagers hierin geen aanleiding zouden vinden liet vleesch in prijs te verhoogen. Ze kunnen thans heel goed uit. Ze betalen minder dan de 2 cent, die ze ontvangen. De heer Rijper vestigde de aandacht op het blik- vleesch. Is dat geen aanleiding dat de keuringsdienst in de toekomst niet meer rendabel kan worden ge maakt? Voorzitter antwoordde, dat men door de ruimere beschikbaarstelling van blïkvleesch wel minder slachtingen heeft. Wanneer de dienst toch nog tekort mocht komen, zal het op den weg der gemeenten liggen, iets op den keuringsdienst toe te leggen.. De heer Kostelijk geloofde, dat er wel weer vee zal worden afgeslacht, dezen herfst. Volgens de tegen woordige berekening zal men uitkomen, al wordt er opk blikvleesch beschikbaar gesteld. Spr. begreep hei gevoelen van den heer De Boer ten aanzien van de salarissen heel goed. Na nog eenige besprekingen werd de verordening onveranderd vastgesteld. De verordening voor den gemeenteveldwachter werd gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Het salaris was f 1300—1500, plus vrij wonen. Dit moet worden f 1300 met inbegrip van vrij wonen. B. en W. stellen daarom voor het salaris op f 1100—1500 Ie stellen, plus vrij wonen. De jaarlijksche verhoo gingen vast te stellen op f50.per jaar. Aangeno men. B. en W. stelden voor, het salaris van den agent der Arbeidsbemiddeling te verhoogen van f125 op f225, zulks in verhand met de vele werkzaamheden. Goedgekeurd wordt de wijziging van de gemeente- begroot ing 1934 en idem 1935. Het kohier der hondenbelasting voor het dienst jaar 1935 werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 280.50. Benoeming onderwijzeres. De voordracht luidt als volgt: 1. Mej. W. C. Roest te Haarlem, 2. mej. W. Mulder te Zaandam en 3. mej B. E. Tjaardstra te Amsterdam. Benoemd werd mej. W. C. Roest met 5 van de zes stemmen. Mej. W. Mulder te Zaandam had één stem. De rondvraag leverde niets op, daarna sluiting. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 28 Juni 1935. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, bur gemeester, tevens secretaris. De kosten van de werkverschaffing te Schoorl hebben over het vierde kwartaal 1934 volgens de re kening van den minister van sociale zaken f 1799.81 bedragen. Het totaal bedrag der kosten van de werk verschaffing over 1934 is thans f 17088.71. De directeur van de gemeenschappelijke lichtbe- drijven berichtte, dat de winst der lichtbedrijv.en over het jaar 1934 heeft bedragen voor gas f6062.85 en voor electriciteit f 1755. Medegedeeld werd, dat de werkverschaffing te Schoorl Maandag a.s. wordt stopgezet. Uit deze ge meente kunnen nu 25 werkloozen in de Wieringer- meer worden te werk gesteld. Thans werken 40 ar beiders in de proef met overheidssteun en acht in de werkverschaffing te Schoorl. Doordat de steunregeling besnoeid is, moet een werkobject worden gezocht. Men zal in verbinding treden met den autobusondernemer, die de Oudkar- spelsche werkloozen vervoert. Een aantal werkloozen zal echter het zware werk niet kunnen volhouden en zal moeten gaan stempelen. Op een vraag van den heer Lek antwoordde de voorzitter, dat de loonen volgens de Heidemaat schappij van f 12.— tot f 14.— varieeren. In de acte van overdracht van den Benedenweg, en zijlanen aan het Hooghemraadschap is een clau sule gewijzigd. Wanneer aanstonds eventueel een verbreeding zal plaats hebben, behoeft de gemeente hieraan niet te betalen. B. en W. stelden voor, een desbetreffend besluit te nemen. De heer M. Duïjf informeerde, hoe het ging met de boomen, die naast den weg staan. Deze blijven eigendom der gemeente, waardoor men er zeggenschap over behoudt, wanneer er eens iets moet gebeuren, zooals laatst met de iepziekte. Voor het snoeien der boomen is reeds gezorgd. Daarna werd het voorstel ongewijzigd aangenomen. Aan de orde was vervolgens een voorstel tot wij ziging van de overeenkomst met den Vleeschkeu- ringsdienst te Alkmaar. De kosten zullen met 10 worden verlaagd. Aldus aangenomen. Hierna stelden B. en W. voor, de verordening in te trekken, waarin 2 klassen werden toegevoegd voor de schoolgcldheffing. In de vorige raadsvergadering werd besloten, deze twee klassen er bij te voegen. De Minister van On derwijs heeft echter bericht gezonden, dat, indien dit zou geschieden, de oude verordening moet worden gewijzigd, met dien verstande, dat dan rekening moet worden gehouden met den kinderaftrek. Dit zal geen voordeel brengen aan de gemeente. Daarom stellen B. en W. voor, het in de vorige vergadering genomen besluit te doen vervallen. Aldus werd be sloten. Af- en overschrijvingen voor het dienstjaar 1934 werden gedaan tot een bedrag van f 23176.30 in uit gaven en f 25.036.30 in ontvangsten, zoodat men ten slotte nog een voordeel had van f2760. Van den kapitaaldienst is f7000 in den gewonen dienst gebruikt. De Voorzitter sprak zijn groote tevredenheid uit over den stand van zaken in het jaar 1934. De af- en overschrijvingen werden goedgekeurd, waarna de raad in comité ging. Vrijdag 28 Juni, 's namiddags 4 uur, kwam de raad dezer gemeente ter vergadering bijeen. De Voorzitter Burgemeester Sutman Meijer open de de vergadering, de notulen werden goedgekeurd. Ingekomen s tukken. Aan de Wed. J. Borst werd ontheffing van school geld verleend. T.a.v. het voorstel tot het heffen van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting, met ingang van het belastingjaar 1935-36 deelt Voorzitter mede, dat het rijk 25 opcenten heft en de gemeente 75, zoodat de geheven opcenten 100 blijven. Goedgekeuvd wordt de begrotingswijziging III, dienst 1934. CcMsoonlté B. Besloten wordt tot het verleenen van een bijdrage aan het Crisicomité B voor verstrekking van extra hulp aan werkloozen en wel tot een bedrag van f2.10 per werklooze. Naast dit bedrag wordt door het Na tionaal Crisiscomité f7.90 per werklooze bijgedragen. Naar aanleiding van een toegezonden circulaire waarin mededeeling wordt gedaan dat ook in deze gemeente werkloozen in 't vrije bedrijf te werk kun nen worden gesteld, met toelage van het rijk, zegt de heer Wagenaar dat hij zich hierover verheugt, doch dat in deze circulaire de nadruk wordt gelegd op het tuinbouwbedrijf. Spr. zou graag zien, dat deze regeling ook voor het bloembollenbedrijf en andere bedrijven zou gelden, aangezien in deze gemeente verschillende bedrijven worden uitgeoefend. De heer Quant zou dit ook graag zien en wilde ook, dat de hooibouw hiervoor in aanmerking kwam. Voorzitter zegt, dat dit onderwerp nog juist door B. en W. is behandeld en zegt toe dat B. en W. alles in die richting zullen probeeren. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond. Voorzitter Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer G. C. Post. De heeren Groen en Kramer waren afwezig. De heer Groen kwam later ter vergadering. Voorzitter opende de vergadering, waarna deze mededeelde, dat de burgemeester was herbenoemd. De heeren Kroon en Muller feliciteerden den bur gemeester met deze herbenoeming. Verhooging keurloonen. In verband met het niet sluitend kunnen maken van den Vleeschlceuringsdienst, kring Oudkarspel, wordt voorgesteld, tot verhooging der keurloonen over te gaan. Wanneer het keurloon op het oude peil blijft, wordt een tekort verwacht van f 500 a f 600. De heer Muller zeide, de stukken te hebben inge zien en hieruit te hebben opgemerkt, dat het schom melend is gegaan, de laatste jaren. De allerlaatste jaren hebben een nadeelig saldo opgeleverd. Nu wordt ook weer f 500 f 600 verlies verwacht. De commissie wijst een weg aan om in dit tekort te voorzien. Is er echter geen andere weg te vinden, die de klove tusschen ontvangsten en uitgaven wat minder breed maakt? De uitgaven zijn totaal f 4600, waarvan f 3400 aan salarissen. Zou er geen gedeelte van het tekort hierdoor kunnen worden gedekt? Het vleesch zal door de keurloonverhooging niet goed- kooper worden. Ook moet het oog gericht worden op de geringe koopkracht, welke de menschen nog be zitten. Spr. geloofde dat het nog lang niet zeker was, dat door de verhooging de begrooting sluitend was te krijgen. De Voorzitter antwoordde, dat in de vergadering van de commissie de keurloonen zoodanig zijn ver hoogd, dat de dienst sluitend zou kunnen worden gemaakt. DEN HELDER Een zegetocht op en daa zonder einde. Eenmaal per jaar gaan de dappere redders uit onze stad de bloemetjes buiten zetten. Ieder iaar neemt de Vereeniging „Moed. Volharding en Zelfopoffe ring" daartoe het initiatief en doet een beroep op de Heldersche autobezitters. En wie van onze plaat selijke automobilisten er maar even tusschen uit kan breken doet dit graag. want hii heeft gaarne ies voor ziin zeehelden over; maar aan hun deel name zit ook een egoïstisch tintie. want een dag met deze menschen uit. beteekent een dag vol ge zelligheid en droge humor. Men krijgt ze niet grauw aan de praat, maar steken ze eenmaal van wal. dan verschaffen hun verhalen den luisteraar 'n dol gezel lig uurtje. Donderdag i.1. was het weer de iaarliiksclie feest dag voor de menschenredders en hoezeer zij in popu lariteit toenemen bliikt wel uit het aantal auto's, grooter dan vorig jaar. die beschikbaar waren gesteld. Wij zagen eigenaars hiervan, die drukke zaken hebben en daaruit slechts kunnen worden gemist, maar die het zich tot eere-taak rekenden zich dezen dag in dienst te stellen van hen. die dag en nacht hun leven in de waagschaal stelden voor menschen. die in nood verkeerden. De redders van Callantsoog. waarmee hun Hel dersche collega's veel samenwerkten, waren heusch niet vergeten. Zii waren vooraf naar Den Helder gehaald en gebracht naar het verzamelpunt, het Stationsplein. Tegen èènen. het uur van vertrek, was het daar een drukte van belang. Niet minder dan 40 auto's stonden daar klaar en behageliik nestelden zich de passagiers in de kussens. Het hield heel wat voor alles gezeten was. maar de beide bestuurders van „Moed, Volharding en Zelfopoffering", voorzitter Van Dok en secretaris Jongman hebben ervaring en zoo ging allés dan toch nog vrij vlug in zijn werk. Levy Grunwald. de geestelijke vader der Blauwe Zeeridders, liep met een glunderend gezicht langs de auto's en groette ieder zijner pupillen met een joviaal gebaar om daarna ten slotte zelf ook in een auto plaats te nemen, want hii laat ziin „kinderen" niet alleen op reis gaan het zou hun eens aan iets mogen ontbreken! Tegen half twee klonk een fluitsignaal, het sein van vertrek en aan het hoofd stelde zich de motor- brigade op om de stoet tot aan de grens der gemeen te uitgeleide te doen. De eerste auto, die van den heer P. van Twisk, was keurig versierd en kondigde het doel van de tocht aan: Zegetocht der Blauwe Zeeridders. Hierin was o.a. gezeten Janus Kuiper, met wien wij laatst een praatje voor onze krant maakten en wien we nu op de „valreep" ook nog even de hand drukten. Janus was vol goeden moed en voorspelde dat hij wel niet op tijd terug zou zijn. Door de Spoorstraat-, langs de Weststraat, Zuid straat en Binnenhaven ging de vroolijke stoet, auto's versierd met Heldersche vlaggetjes, de passagiers met glundere gezichten. De file werd besloten door twee voertuigen, in het ééne hadden zich twee lief tallige verpleegstertjes genesteld, in het andere wa ren twee stevige Roode Kruis-mannen gezeten. U ziet men was op alles voorbereid. Langs den Rijksweg ging het via Schoorl en Ber gen naar Alkmaar en door naar Haarlem, waar bij café Brinkman werd „aangelegen". Na een uurtje werd de tocht voortgezet naar Amsterdam waar men hotel Smaters op den Overtoom opzocht, waar koffie en broodjes met vleesch voor het gezelschap klaar stond. Na een oponthoud van ongeveer anderhalf uur reed men over de Hembrugpond naar Alkmaar, waar alvorens naar Den Helder te vertrekken, den dag zou worden besloten met een gezellig samenzijn in café Van Doorn aan den Kennemerst raat weg. Hier was het ongeveer 10 uur, dat men aankwam en eerst tegen twaalven kon men den aanwezigen bewegen op te stappen. Wij behoeven u zeker niet te vertellen hoe het hier is toegegaan. De dorst werd gauw gelescht en zoo kwam al spoedig de vroo lijke stemming er in en één der auto-eigenaren toonde, dat hij niet allen een goed automobilist was, doch tevens goed kon voordragen. En door al die gezelligheid was het eerst één uur voor men weer in Den Helder terug kwam, nadat eerst de Callantsoogers weer naar hun haardsteden waren gebracht. Vol lof waren de Blauwe Zeeridders over de wijze waarop zij overal waren ontvangen. Door iedere plaats van beteekenis werden zij geleid door den motorbrigade. Overal stond er publiek langs den weg, dat soms wel een uur had gewacht, door de vertraging van de auto-karavaan, en die menschen- menigte juichte hen hartelijk toe. Maar het meest dankbaar waren zij de gulle stadgenooten die hun. deze zegetocht hadden aangeboden. De uitkomst volgens het nieuwe tarief is heel voor zichtig berekend. Op de uitgaven kan niet bezuinigd worden. Er is al op onzettende wijze ingegrepen in de salarissen. Eerst heeft men een verlaging gehad van 414 met 10 pensioensbij dage, dat is totaal een vermindering van 14V2 Het vleeschgebruilc is ach teruit gegaan door den slechten economischen toe stand, doch de betrokken titularissen moeten een eenigszins redelijk bestaan hebben. Van de salarissen kan niets meer af. De heer Muller merkte naar aanleiding vam het gesprokene op, dat het vlees'chgebruik minder zal zijn. Dat blijkt ook wel uit de staatjes. In 1930 was er een flink batig saldo, nu gaan we geleidelijk naar beneden. Het vleesch wordt hierdoor duurder en het gebruik minder. Wethouder Bekker zeide» dat men evengoed voor een nadeelig saldo zou komen te staan, dit jaar, om dat de goedkeuring eerst moet worden verkregen van Ged. Staten. Wanneer die er met Augustus is, is ■men toch al tweederde van het jaar kwijt. Na nog een enkele opmerking werd tenslotte de verordening goedgekeurd en vastgesteld. Vastgesteld werd een suppletoire begrooting 1934, met een totaal van af- en overschrijvingen van f 12.492.97. Eveneens de suppletoire begrooting, waar in het buiten de begrooting gehouden bedrag ad f4353.47 werd verantwoord. De rondvraag leverde niet op. Daarna sluiting. Aanzienlijke schade aanqericht. Naar het D.N.B. uit Stutterart verneemt, heeft de oaardbeving van Woensdagavond in geheel Opper- Zwaben schade aangericht, die hier en daar vrii §root is. Zoo wordt uit Riedlingen gemeld, dat in de tationsstraat aldaar ernstige verwoestingen zijn aan gericht en uit de dorpen in den omtrek komen eveneens berichten over schade aan welhaast alle, huizen. Vooral die hebben zwaar geleden. Te Offin- gen is het dak van een kapel ingestort. Het meest hebben in de streek Sigmaringen het kasteel en de kerk van Schein aan den Donau gele den. In de muren van het kasteel ziin breede scheu ren ontstaan en de gevel is zwaar beschadigd. De kerk die vol puin ligt. moest worden gesloten. Te Buchau is een jonge man van schrik uit een raam gesprongen en heeft een arm gebroken. Te Karzach en te Oggelshausen ziin een vrouw en een man door rollend gesteente gewond. Te Saulgau ziin twee kleine kinderen door een vallenden schoorsteen getroffen en zwaar gekwetst. Ook te Karlsruhe ziin enkele gebouwen bescha digd. Op tal van plaatsen ziin schoorsteenen neer gestort en van de pastorie in de voorstad Sankt Bernhard is een twee centenaars zwaar steenblok losgeraakt en op de binnenplaats gevallen. Een nabevinq. Gisterochtend om 10 uur is in het Beiersche en Wurtembergsche Oberland weer een zwakke aard schok gevoeld. De aardbevingswacht te Munchen verklaart dezen schok als een zwakke nabeving van gisteren. Tot bezorgdheid is geen aanleiding; dergelijke nabevingen ziin een gewoon verschijnsel. KAMP OVERVALLEN DOOR INBOORLINGEN. Londen: Volgens een bericht uit Nairobi heb ben 200 inboorlingen in EngelschOost-Afrika een aanval gedaan op een kamp nabij Narik, waarin zich slechts de districtscommissaris, Majoor Buxton, met vrouw en kind en de dochter van Lord Napier be vonden. Majoor Buxton heeft uit noodweer verscheidene schoten gelost,waardoor vier inlanders werden ge wond, een zelfs doodelijk. Wegens dit incident, zijn politieambtenaren per vliegtuig naar Narik vertrok ken om het geval te onderzoeken. VROUW OP ELECTRISCHEN STOEL TERECHT GESTELD. New York: In de Sing-Sing gevangenis is Don derdagavond te elf uur de 40-jarigo Mrs. Eva Coo, die wegens moord op haar invaliden echtgenoot, teneinde de verzekeringspremie in handen te krijgen, ter dood was veroordeeld, op den electrischen stoel terechtge steld. Het was de vijfde maal dat in den staat New York een vrouw werd geëlectrocuteerd. De vrouw was uitermate kalm, nam rustig afscheid van de gevangenisbewaarsters en keek critisch naar het der 'igtal getuigen van journalisten die bij de executie aanwezig waren. Eenige minuten later volgde de terechtstelling van Leonard Scarnici, die ter dood was veroordeeld we gens het vermoorden van een detective» Barometsrstand op Zaterdagmorgen 8 u.: 776 m.M, Temperatuur: 17 gr. C. is 63 gr. F. Verwachting: Droog warm weer, met zwakke ver anderlijken wind. Verdere vooruitzichten: Warm, helder weer. NORMAAL PAPPOEDER voor het besproeien van aardappelen leveren wij tegen den laagsten prijs. TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL. HOOGZIJPE E 103. SCHAGEN. LANGEND IJ K ZUID-SCHARWOUDE. De uitslag van da gehouden aanbesteding van de verbouwing van de bakkerij der coöperatie „Nieuw Leven" U.A. ■was als volgt: J. Tromp, metselwerk f 992,Jb. de Vries. Zuidscharwoude, timmerwerk f 1098—; C. Langedijk. Noordscharwoude. timmer werk f1230,—; P. Engeringh, Zuidscharwoude, tim merwerk f 1227,P. van Exter, Zuidscharwoude. timmerwerk f 1107,A. Zuidscherwoude, Noord scharwoude. timmerwerk f 1295,—; C. de Geus. Broek op Langendiik, metselwerk f 8S7.50: C. de Geus, Broek op Langendiik. in massa f 2085,50: T. van der Plas. Broek op Langendiik, in massa f2121.timmerwerk f 1134,J. Valkonet. Oud karspel. in massa f 2050,timmerwerk f 1050, Het werk werd na nader overleg opgedragen aan den heer J. Valkonet Jr. te Oudkarspel. BARSINGERHORN Uitstapje Ouden van Dagen. Donderdagavond heerschte er een gezellige drukte op de anders zoo stille diik te Kolhom. De ..Ouden van Dagen" werden terugverwacht van hun uitstapje, dat dit iaar onder begunstiging van buitengewoon goed weer was gehouden. De muziekvereeniging „De Eendracht" repeteerde iuist en spontaan werd naar de diik getrokken om den oudies een schitterende intocht te bereiden. Omstreeks tien uur kwamen de auto's in zicht en onder luid hoera trok het in optocht langs dc diik waar voor „De Roode Leeuw" werd gestopt. De hoer Keuris bedankte in een hartelijk speechie allen die tot het slagen van dit feest hadden mee gewerkt. Een driewerf hoera werd uitgebracht op het be stuur en de oudies. De. stemming zat er goed in en onder de vroolijke tonen van Gladbeek's voortreffe lijke corps stapten de oudies een voor een uit. Een aantal oudies maakten zelfs van uitgelatenheid nog een rondedansje. En toen trokken ze vermoeid, maar welvoldaan naar huis. Dat ze genoten hadden, daar hoefden we niet aan te twijfelen. Opgetogen vertelden ze ons van de mooie tocht langs de duinen naar Velserbeek. van de nooit gedroomde wonderen van Schiphol, van het Gooi. het gezellige strand in Valkeveen. de druk te in Amsterdam en hoe ze onthaald waren door Simon Kuiper te Schagerbrug. Deze vroegere dorpsgenoot had de oudies een schitterende ontvangst, zelfs met muziek, toebereid. Een bijzonder woord van dank mag dan ook van 'leze plaats ^yel aan de muziekvereeniging „De Eendracht" en zijn directeur, den heer Gladbeek, aan het bestuur van den Bond voor Staatspensioen, de autorijders, die ook zeer veel hadden opgeof- verd voor dezen dag. en allen die verder dezen dag tot een onvergeteliiken hebben gemaakt. Z IJ P E PETTEN. Voor het eindexamen Handelsschool te Alkmaar slaagde onze plaatsgenoot J. Jansma.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6