De „Prinses Juliana" in aanvaring Weer een ongeluk langs het KJ. Kanaal Danspaviljoen ingestort KIJKEf) is KO^PEn tyCLOECK Ernstig verkeersongeval te Noordwijkerhout Wanneer een afzonderlijk rijwielpad? Ordeverstoring bij colportages. Ruim 100 gewonden. Een Engelsche dame zwaar gewond. EEN ONTROUWE PENNINGMEESTER. Twee auto's botsen op elkaar Vier gewonden. Motorrijder gedood. Maandag 1 Juli 1935. Postrekening No. 23330 SCHAKER 78ste Jaargang. No. 97 53 COURANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags. Bij inzending tot *s morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst Uitgave der N.V. v.b. P. Trapman Co., Schagen. 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN* TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewtysnoj inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekende Wielrijder door een auto gegrepen en eeii- gen tijd later aan zijn bekomen ver wondingen overleden. Opnieuw heeft op den Rijksweg langs het Noordhollandsch Kanaal een doodelijk ver keersongeluk plaats gehad. Zaterdagmorgen half twaalf reed n.1. ter hoogte van de garage der Noordhollandsche Autobusmaatschappij, de 63-jarige S. Bak ker uit Alkmaar op zijn fiets in de richting Koedijk. Achter hem in dezelfde richting kwam een auto aangereden, bestuurd door den heer H. uit Laren. Op een gegeven moment zwenkte de wiel rijder naar de andere zijde van den weg zon der eerst een teeken te hebben gegeven. Het gevolg was, dat hij door genoemde auto van den heer H. werd gegrepen en naast den auto tegen den grond werd gesmakt. In be- wusteloozen toestand en ernstig gewond aan hoofd en ledematen, werd hij per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar hij korten tijd na het ge beurde overleed. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch naar gebleken is, zou den autobestuurder in deze absoluut geen schuld treffen. rAan de talloos vele verkeersongelukken, met doo- 'delijken afloop, die in den loop der laatste jaren langs het Noordhollandsch Kanaal hebben plaats gehad, is er dus weer een toegevoegd. Hoeveel nog? Ja, hoeveel nog, alvorens er een begin gemaakt zal worden met den aanleg van afzonderlijke rijwielpa den langs dezen gevaarlijken weg, waarlangs het .verkeer, mede ook door de tot stand koming van den Afsluitdijk, de laatste paar jaar enorm is toege nomen en dagelijks honderden auto's in beide rich tingen passeeren Waar is het wachten eigenlijk op? Uitgezet zijn de paden reeds lang en onlangs nog is er op de vra gen van het Statenlid Van Ntiland op gewezen, dat die paden er zouden komen, Welnu, dan vragen we nog eens, waar wachten we dan eigenlijk op! De politie zal me groote gestrengheid optreden. Naar wij vernemen heeft 'dehoofdcommissaris van politie te Amsterdam, een orde uitgevaardigd, waar bij de politie van alle secties vordt opgedragen om bij colportages in de stad, welte aanleiding geven tot ordeverstoringen, met groote ^strengheid op te tre den. I AUTO IN BRV.ND. Drie personen oa het leven gekomen. Dreesden. I» den vroeger ochtend Is een auto, waarin vier rsonen zaten, ii een greppel gereden en in brand geraakt. Een derinzittenden kon zich nog juist bijtijds redden, tenijl de drie anderen in de vlammen omkwamen. ERNSTIG VEREEERSONGE1UK IN ROEMENIë. Vijf dooden 17 zwaar gewonden. Boekarest. Bij Piatra (Wlachye) wordt ge meld, dat een autobus, welke ;eheel bezet was met een gezelschap week-end-ganges door een personen trein werd gegrepen en geheelverniled. Vijf inzit tenden zijn gedood, 17 ernstig gwond. 400 bezoekers in een onder het paviljoen stroomende beek gevallen. New York. Uit Wilkesbarer in den Amerikaanschen staat Pennsylvanië wordt gemeld, dat aldaar in een danspaviljoen on geveer 400 mannen, vrouwen en kinderen een kinder-schoonheidswedstrijd bijwoonden, toen plotseling het gebouw instortte en alle aanwezigen in een 13 M. dieper, onder het huis doorstroomende beek vielen. Er ont stond een vreeselijke paniek, die oversloeg op de overige drieduizend personen, die zich in het Lunapark, waar het danspaviljoen >tond, bevonden. Ruim 100 personen werden lewond. Met eer. Deensche boot voor de Engelsche kust. De botsing was zoo hevig, dat aanboord van de „Prinses Ju- lana" alles door elkaar vloog. Londen. Het Nederlandsche s.s. „Prin ses Juliana" van de Stoomvaart Maatschap pij „Zeeland", metende 2908 ton en ge bouwd la 1920, Is heden voor de haven van Harwich in aanvaring gekomen met e^n Deensch stoomschip, de „Esbjerg". De „Prin ses Juliana" vaart op de lijn Vlissingen— Harwich. De botsing van 'de beide schepen was zoo hevig, dat de „Prinses Juliana" aan stuur boord zware averij bekwam en dat aan boord alles door elkaar vloog. Een dame werd dientengevolge zoo ernstig gewond, dat zij, toen de „Prinses Juliana", na op eigen kracht de haven te zijn binnengevaren, ge meerd werd aan de Parkestone-kade, onmid dellijk overgebracht werd naar het zieken- huns te Harwich, waar zij ter verpleging werd opgenomen. Twee andere passagiers bekwamen nog blessures, die echter .van minder ernstigen aard waren. Zij konden althans, na verbonden te zijn hun reis naar Londen voortzetten. Ook de „Esbjerg" had niet onaanzienlijke schade bekomen en achtte het raadzaam de reis het schip was juist de haven van Har wich uitgeloopen niet,voort te zetten. De passagiers van de „Esbjerg" zullen nu met een ander schip hun reis moeten vervolgen. De Oranje Nassau" als plaatsvervanger. Vlissingen, 30 Juni. De directie van de Stoom vaart Maatschappij „Zeeland" heeft de „Oranje Nas sau", welke opgelegd was, hedennacht om vier uur naar Engeland doen vertrekken ter vervanging van de „Prinses Juliana", die nu buiten dienst gesteld is. Met de „Oranje Nassau" gingen mee de heeren Koens en van den Broeke, inspecteurs, resp. van den uit voerenden dienst en van de machineafdeeling. Deze hebben de schade opgenomen en zijn hedenavond te kwart voor zes weer met de „Oranje Nassau" te Vlis singen teruggekeerd. Deze deelde mede, dat de „Prinses Juliana" zeer ernstig gehavend is. Een speciale com missie zal een onderzoek naar den omvang van de schade vaststellen. De directie der Maatschappij moet nog be slissen, of het schip in Engeland zal worden gerepareerd, of dat het, na voorloopig te zijn gedicht, naar Vlissingen zal terugkomen om daar te repareeren. Omtrent de gewonden kan worden medege deeld, dat dit zijn twee dames en een heer, al len Engelschen. De heer was slechts licht ge wond en kon de reis voortzetten. Do beide dames, waarvan één een hersenschudding had bekomen, zijn in het ziekenhuis opgenomen. Waarschijnlijk hebben eenige Nederlandsche pas sagiers lichte kwetsuren, als schrammen, e.d. opge- loopen. De dienst van Zondagmiddag is overgenomen door de „Bruges" van de North Eastern Railway Compa- ny, die vaart op het traject AntwerpenHarwich. Het schip is op het gewone uur vertrokken ?n heeft behalve de passagiers VlissingenHarwich ook de mail aan boord genomen. «De vracht zal echter dooi de „Oranje Nassau" worden vervoerd. Omtrent de oorzaak van de aanvaring is nog niets bekend. Duizend gulden verduisterd. Een bewoner van de Pieter Nieuwlandstraat te Amsterdam was eenigen tijd penningmeester van een ontspanningsvereeniging. waarvan verscheidene buurtbewoners lid waren. Toen Donderdag j.1. de leden met oen autobus een dagje naar buiten zouden gaan. bleek, dat de pen ningmeester nergens te vinden was en dat ook de kas, die duizend gld. bevatte, was verdwenen. De ontrouwe penningmeester bleek echter berouw van zijn daad te hebben gekregen, want kort na zijn vlucht heeft, hij zich bij de politie van het bu reau Linnaustraat aangemeld. Hij bekende, dat hij het geld der vereeniging te eigen bate had gebruikt. De man is daarop in bewaring gesteld. Familieleden hebben inmiddels het verduisterde bedrag aange zuiverd. zoodat het thans van de fustitie zal afhan gen of tot vervolging van den penningmeester zal worden overgegaan. Acrobatiek op het strand. DRIE VINGERS DRAGEN VOOR MILLIOENEN AAN WAARDE. Hierboven ziet men de grootste ongeslepen diamant der wereld, die zich op 't oogen- blik in het Amerikaansche museum voor natuurge schiedenis bevindt. De kostbare steen is 726 karaat zwaar en werd in Zuid-Afrika gevonden. Een rijke Amerikaan heeft de diamant van een Engelsch con cern voor 750.000 dollar gekocht. EEN DER WAGENS TEGEN HET POSTKANTOOR GEDRUKT. Op den Stationsweg te Laren heeft Zon dagmiddag omstreeks twaalf uur een aanrij ding plaats gehad tusschen twee auto's, waar bij een dame en drie kinderen gewond wer den. De heer J. van Waard uit Haarlem reed met zijn auto, waarin ook zijn vrouw en drie kinderen en een twaalfjarig neefje gezeten waren, in de richting van het station. Uit tegenovergestelde richting kwam een auto, be-< stuurd door dén heer D. uit Laren, wiens aan dacht werd afgeleid door een wielrijdster, die links van den weg reed. Hierdoor zag de heer van D. de andere auto te laat en botste hij met zijn wagen er tegen aan. De auto van den heer van W., werd tegen het postkantoor gedrukt en nagenoeg geheel vernield. Me vrouw van W. kreeg een ernstige hersen schudding, terwijl ook drie der kinderen ern stige wonden aan het gelaat opliepen. De heer van W. en het vierde kind bleven vrijwel ge-! heel ongedeerd. Mevrouw van W. en de drie kinderen werden naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. De toestand van mevr. van W. was Zondagmiddag ernstig. Ook de kinderen moesten voorloopig opgenomen worden. Botsing tusschen motor en auto op een kruispunt. Noordwijkerhout, 29 Juni. Hedenmiddag omstreeks vier uur heeft op het kruispunt Gooweg—Langelaan onder Noordwijker hout een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en en motorrijwiel, dat aan den bestuurder van het motorrijwiel het leven heeft gekost, terwijl zijn duopassagier er met eenige lichte verwondingen afkwam. De motorrijder L. T. uit Haarlem met als 'duo-pas-i sagier den heer de W., eveneens uit Haarlem, kwain uit de Lange Laan en wilde het kruispunt overstem ken. Hij had een vaart van ongeveer 60 K.M. per uur* Tegelijkertijd naderde uit de richting Noordwijker-* hout een personenauto bestuurd door den heer E de G., uit Noordwijk. Auto en motorrijwiel kwamen op hetzelfde moment op het kruispunt ën bemerkten elkaar, daar het uitzicht tengevolge van houtgewas sen op dit kruispunt zeer slecht was, pas op het allerlaatste moment. De auto trachtte nog naar links uit te wijken, doch een aanrijding was onvermijde lijk. De motorrijder reed den auto in de rechterflank aan. De duopassagier werd van den motor over de straat geslingerd en bekwam een wonde aan het voorhoofd en brak zijn duim. De bestuurder van het motorrijwiel sloeg tegen den weg en overleed enkele oogenblikken daarna. De doktoren Niekerk uit Noordwijk en Koster uit Noordwijkerhout verleenden geneeskundige hulp. De politie heeft het lijk van den motorrijder, hét motorrijwiel en de auto in beslag genomen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 1