Huldiging van Meester Van Ham Vechtpartij op de kermis. HET EINDE VAN DEN CHACO-OORLOG. Baadster door haaien verscheurd. Gekleurde televisie. «f de OMGEVING WIERINGERWAARD - •Uawér*.-'--' Maandag had de huldiging van den lieer J. van Ham plaats ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum als onderwijzer aan de Openbare Lagere School, 's Morgens vroeg was al te zien. dat er iets bijzonders op til was. want van de school wapperde de driekleur en ook enikele burgers hadden de vlag .uitgestoken. Het feestje voor de kinderen zou om 10 uur beginnen, maar al geruimen tijd daarvoor waren ze zoo goed als allemaal present Ze stelden 'zich voor de school op en toen meester Van Ham om 10 uur met z'n vrouw per auto, welwillend door den eigenaar beschikbaar gesteld, arriveerde, klonk frisch op uit 130 kelen het volgende wel komstlied: (Wijze: Sarie Marijs.)' Het is vandaag feest Als het nooit is geweest. Want Meester Van Ham Jubileert. Al viif-cn-twintig iaar Staat hij altijd voor ons klaar. En heeft heel wat goeds ons geleerd. We leerden van percent. Van Piet Hein, dat was een vent. En van Are. meter en d t. We zongen uit volle borst Voor Vaderland en Vorst. Of een heel mooi Neerlands liedje van de zee. We tekenden met vlijt. Leerden van verleden tijd. Van Archimedes, Barendz en de Pool. We liepen op een draf. En verdienden soms ook straf. Maar we gaan nog altijd met plezier naar school. i We vergaarden een schat Voor hot levenspad. Maar hoeveel het ook was. er is nog meer. U ontwikkelde het gemoed' En dat is een grooter goed En daarvoor. Meester, danken wij U zeer. Refrein: O. blijf nog een lange tijd gespaard Tot heil van verstand en gemoed. •Wij danken U van harte namens heel de Wieringerwaard, (bis) Want dat. wat U deed, deed U goed. (bis) (Hierna nam de heer Sieswcrda, hoofd der school, bet woord en feliciteerde meester Van Ham en echt- genoote namens kinderen en personeel met deze dag. In de corridor waren heel wat kinderbouquetjes opgesteld en ook enikele bloemstukken; een mooie vaas met vaste planten en anjers van de kinderen, een zeer mooie bak cacteeën en vetplanten, smaak vol gearrangeerd door de geefster, mei. G. Schagen. (Bovendien was er nog, ook namens de schoolkin deren ecu kleurets, de „Pont du Cheval" te Brugge. In de klassen werden de kinderen onthaald op een gebakje, een glas ranja en een reep. waarna ze ver der de geheele dag vrijaf kregen. Des namiddags 2 uur had de huldiging door de ingezetenen plaats. Weer werden de heer en mevr. .Van Ham, nu vergezeld door de ouders van de jubilaris, en ziin kinderen per vriendelijk aangebo den auto van huis gehaald en door de commissie van ontvangst naar het gymnastieklokaal geleid. Zeer vele belangstellenden waren gekomen, om door bun aanwezigheid hun instemming te betuigen. De leiding van het geheel berustte bij het hoofd ider school. Te ruim twee uur dan neemt de heer Sieswerda bet woord en heet den jubilaris met vrouw en kin deren hartelijk welkom. In 't bijzonder moet het den heer Van Ham genoegen doen. dat ziin beide bejaarde ouders mede aanwezig ziin: de ouders zal bet gelul^ en voldoening schenken, dat het werk en den persoon van hun zoon hier zoo gewaardeerd wordt. Verder heet spreker welkom den Burgemees ter en de Raad. de oudercommissie, de commissie luit oud-leerlingen, de zangvereeniging „Apollo", de afd. Wieringerwaard van de landelijke vereeniging ,van boerinnen en andere plattelandsvrouwen en verder allen, die uit zuivere belangstelling aanwe zig ziin. Namens de oudercommissie biedt de heer Sies- !werda de familie Van Ham deze receptie aan. en geeft daarna het woord aan het Hoofd deir Ge meente, den EdelAchtb. Heer Burgemeester 11a- linghuizcn. Deze herinnert aan ae benoeming van •den heer Van Ham voor 25 iaren en hoe hii van jongmensch, die het leven lustte, al heel gauw een gewaardeerd onderwijzer werd, iemand, die zich weldra ontpopte als een geboren paedagoog. Spre ker zet de waarde van goed onderwijs uiteen en verklaart (de uitspraak is van den vorigen inspec teur), dat het onderwijs in Wieringerwaard op zeer goed peil staat, wat mede te danken is aan de arbeid Van den heer Van Ham in de 4e en 5e klasse. Na mens de Gemeente overhandigt spreker de heer v. Ham een enveloppe; van de raadsleden heeft mevr. V. Ham. wier leven met dat van haar man is sa- mengeweven en die zeer zeker een grootc invloed op de levensloop van haar echtgenoot heeft gehad, icen prachtige mand bloemen in ontvangst te ne men. een erkenning van haar arbeid in het gezin, om daarvan te maken een goed onderwijzersgezin. Ook wijdt spreker nog enkele waardeerende woorden aan het adres van de ouders van den jubilaris. Namens de oud-ieerlingen sprak de heer C. Bak ker Cz. Voor hem was meester v. Ham niet alleen de Meester, maar ook de vriend en het moet den beer v. Ham wel zeer prettig in de ooren hebben geklonken, toen deze oud-leerling er aan herin nerde. hoe fijn meester vertellen kon uit z'n ieugd. uit zijn diensttijd. Dan werden er vriendschapsban den aangeknoopt en versterkt, dan werd de waar- dccring en dankbaarheid geboren, die we U nu toe dragen. Als bewijs daarvan werden meester v. Ham een heele mooie boekenkast en een fauteuil aangeboden. Met een hartelijk applaus werd deze toespraak onderstreept. Voor de oudercommissie sprak de heer Koomen, 'de tact bewonderend, waarmee Meester ziin 40 dis cipelen keurig onder appèl houdt, terwijl de ouders soms met twee of drie spruiten al heel wat te stel len kunnen hebben. De groote gaven van meester v. Ham als paedagoog worden door de ouders zeer op prijs gesteld en om aan die waardeering uiting te geven, biedt spreker den jubilaris een mooie schrijftafel aan. Namens de zangvereeniging ..Apollo", wiens direc teur de heer v. Ham is. spreekt de heer Zander. De repetitie-avonden en uitvoeringen verloopen steeds vlot en in de beste samenwerking, waarom de Zang gemeend heeft, vandaag niet achter te mogen blij ven en de heer v. Ham een fraai smeedijzeren lccs- 1: mp offreert. Onder leiding van den heer Tiallcma zingt Apollo" dan een lied. De heer Dr. P. Haringhuizen spreekt daarna en kele woorden van waardeering als oud-huis-leer ling en doet ziin felicitatie vergezeld gaan van een bijzonder mooi plaatwerk over kunstfotografie. Namens de „Plattelandsvrouwen" complimenteert mevr. Visserljakker. zeggend, dat er wel geen bij zondere band besbaat tusschen den heer v. Ham en haar vereeniging, maar vele der leden zijn (moeders van schoolgaande kinderen of van oud-leerlingen, misschien zelf wel oud-leerling, vandaar dat ze na mens de dames een héél mooie schaal bloemen aanbiedt. Als laatste spreker meldt zich de heer Van Ham zelf aan, die namens vrouw en ouders en kinderen zeer hartelijk dankt voor de betoonde belangstel ling. voor de buitengewoon mooie cadeaux en voor al voor de geest, die sprak uit de woorden en daden van allen. Op de rij af bedankt de heer v. Ham allen, die het woord voerden. Den heer Sieswerda dankt hii voor de prettige samenwerking, die hii steeds met hem en de andere personoelledefi heeft gehad. Den heer Burgemeester voor de waardeerende woorden over zijn werk ge sproken. Ik heb steeds gebracht, aldus de heer v. Ham. de kinderen te behandelen, of 't mijn eigen kinderen waren. „En de geest bleef jeugdig, en 't hart bleef vreugdig, liefdevol vooral." Dit laatste is in.i. het geheim, om een goed onder wijzer te zijn en hoewel 't me na zoo'n hulde moei lijk valt, een „maar" te laten hooren, toch wil ik wel zeggen, dat ik vele fouten heb gemaakt en mijn tekortkomingen had en heb. maar liefde voor 't kind heb ik steeds gevoeld en aan ijver, om de kin deren verstandelijk te ontwikkelen en aan pogin gen. om er menschen van te maken, heeft 't mii niet ontbroken. En al zei de heer Koomen zoo even: „U heeft in de 25 iaren gezaaid, nu kunt U oogsten"; ik hoop. dat. ik nog vele iaren hier mag werken en dat, als de tijd daar is, ik over de oogst tevre den mag zijn. Dat zal mijn schoonste belooning wezen, dan is mijn levenstaak goed volbracht. Zeer erkentelijk was de heer v. Ham ook voor ae woorden van den heer C. Bakker; die woorden van den oud-leerling hadden hem wel 't meest aan gedaan. De heer Koomen. vertegenwoordigende de ouders, heeft woorden van dank gesproken, clie mii goed hebben gedaan. Een woord van waardeering heeft ieder wel eens noodig; ik hoop. dat 't' mii steu nen zal om mijn taak naar beste weten te vervul len. De zang, Dr. Haringhuizen, de plattelands vrouwen, U allen m ijn dank. Dank ook aan de meisjes daarachter, die dezen heelen middag in 't touw zijn om te bedienen, wat met deze warmte geen sinecure is. Dank ook aan de schenkers van de bloemen, inzonderheid aan de Zangvereeniging te Kolhorn. terwijl een huidetelegram van school jeugd en personeel uit Kolhorn mii biizonder heeft getroffen. Dank de talloos velen, die door middel van een kaartje bewijs van medeleven hebben ge geven. En mocht ik iemand in miin antwoord heb ben vergeten of te kort gedaan, ik verzoek ze dan om verschooning. In de emotie van dezen dag is het mogelijk, dat. ik onwillens iemand heb vergeten, te meer, waar ik geheel onvoorbereid moest antwoor den. Aan allen: mede namens mijn vrouw en onders en kinderen miin groote. zeer groote dank. Een daverend applaus volgde op deze woorden, waarna men gelegenheid kreeg de familie persoon lijk te complimenteeren. Nog geruimen tiid bleef men gezellig bijeen. En nu behoort de le Juli 1935 weer tot het verleden, maar voor de familie v. Ham zal 't een onvergeteliiken dag blijven. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. DE KWESTIE—VAN DEN ABEELE. In deze gemeente is veel te doen over de vraag, of de heer Van den Abeele, die bij de gehouden ge meenteraadsverkiezingen tot gemeenteraadslid werd verkozen, zal kunnen worden toegelaten, wegens zijn betrekking aan de gemeenschappelijke lichtbedrijven Volgens de gemeentewet kan een ambtenaar, met het ontvangen of uitgeven der gelden van de ge meente belast of aan eenige aan het gemeentebestuur ondergeschikte en rekenplichtige administratie niet tot het raadslidmaatschap worden toegelaten en over deze laatste bepaling zijn de meeningen zéér ver deeld. Wij hebben de band weten te leggen op een be slissing van den Raad van State, waarbij een der gelijke kwestie werd behandeld, n.1. het besluit van 1 Mei 1918, No. 81. Uit deze beslissing valt te consta- teeren, dat er tegen de toelating van den heer Van den Abeele geen bezwaar kan bestaan. Ter verduidelijking laten wij hieronder het een en ander volgen, waardoor dit geheel wordt bevestigd; De heer J. Becux, werd tot gemeenteraadslid ver kozen van de gemeente Cadzand, Zeeland. De Raad liet hem niet toe op grond, dat hij als opzichter van den grindweg van Nieuwvliet naar Sluis een betrek king bekleedt die onvereenigbaar is met het Raads lidmaatschap. Deze weg werd door drie gemeenten onderhouden. Het bepaalde in art. 23f van de gemeentewet stond volgens de uitspraak van den Raad van State zijn toelating tot raadslid niet in den weg op de volgende gronden: De begrinding van de weg was, ingevolge een overeenkomst der drie gemeenten, opgedragen aan een commissie, samengesteld uit afgevaardig den van de onderscheidene besturen, die tot het in stellen van deze commissie hebben besloten. (De ge meenschappelijke lichtbedrijven worden volgens art. 1 der gem. regeling geëxploiteerd voor gemeenschappe lijke rekening der vijf gemeenten en wordt opgedra gen aan een commissie, Commissie van Beheer ge- heeten.) De commissie voor den grindweg had uit de kracht van de haar verleende bevoegdheid het recht toe> zicht houdend personeel te benoemen. (Bij de gem. lichtbedrijven benoemt de commissie den directeur en het personeel, voor zoover zij de bevoegdheid niet aan den directeur overlaat ten opzichte van het per soneel. (Art 21 en 22.) Deze commissie heeft volgens do beslissing van den Raad van State een zelfstan dige taak, waarbij medezeggenschap van de betrok ken gemeentebesturen is uitgesloten en met name voor de aanstelling van personeel geen medewerking of goedkeuring van die besturen is vereischt. De op zichter kan niet worden geacht te zijn een ambtenaar, vanwege het gemeentebestuur van Cadzand aange steld en in geen enkel opzicht aan dat gemeentebe stuur ondergeschikt is. Uit het bovenstaande blijkt, dat deze beide geval len volkomen gelijkluidend zijn en staat volgens de uitspraak van den Raad van State, in 1918 gedaan, niets den heer Van den Abeele in den weg, om tot den Raad te worden toegelaten. WINKEL Burgerl. Stand over de maand Juni 1935. Geboren: Pieter, zoon van Willem Honingh en van Trijntje van Zoon en: Ondertrouwd: Leendert Hage, 28 jaar, chauffeur en Maria Clarissen, 19 jaar. Anne Olivier, 27 jaar, amb tenaar, en Grietje Vethman, 26 jaar. Carel de Bruin, 24 jaar, filiaalhouder en Neeltje K. Slikker, 21 jafar. Gehuwd: Anne Olivier en Grietje Vethman. Leen dert, Hage en Maria Clarissen. Overleden: Elisabeth Keijzer, wed. Mart. Kwantes, 76 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Pieter D. de Graaf en echtgen. van Schagen, nu B 93; Trijntje Kuiper van Hoogwoud, nu B 57; Freerk Wilkens van Medemblik, nu D 62; Leendert Hage van Barsingerhorn. Vertrokken personen: Antje Zandstra (wed. J. de Vos) en zoon naar Nijega; Grietje Vethman naar Heiloo; Leonard W. Talcns naar Ilpendam; V. Hakof en gezin naar Voorburg. Drie gewonden. Tijdens de kermis te Goirle heeft Maandagavond een ernstige vechtpartij plaats gehad. Te twaalf uur, toen de eigenaar van café „De Twem" zijn zaak wilde sluiten, weigerde een aantal personen weg te gaan. De hulp der marechaussee werd ingeroepen en toen deze verscheen, werden de bezoekers verwijderd. Hierop ontstond een vechtpar tij. Een der manschappen der marechaussee zekere Wachtelenberg uit Tilburg, werd door een messteea onder den rechter-schoiider getroffen. Zijn collega loste hierop eenige schoten, waarop de aanvallers de vlucht namen. Twee der vluchtelingen werden nog door sabelhouwen licht gewond, n.1. zekere V. en J., beiden uit Tilburg. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse en de drie gewonden werden naar het ziekenhuis te Til burg overgebracht. Hun toestand Is niet ernstig. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Opening van de vredesconferentie. Buenos Aires. Maandagmiddag is de vredesconferentie ter beëindiging van den oorlog in den Gran Chaco in de Witte Zaal van het regeeringspaleis te Buenos Aires door den Argentijnschen president Generaal Justo plechtig geopend. In een korte toespraak wenschte generaal Justo de conferentie succes bij haar werk. De openingszitting.werd bijgewoond door de mi nisters van buiten landsche zaken van Bolivia, Pa raguay, Argentinië. Chili. Peru en Uraguay, verder door de ambassadeurs van Brazilië. Chili. Peru, Uruguay en de Vereenigde Staten alsmede door een vertegenwoordiger van het staatsdepartement dei Vereenigde Staten. De aanwezigheid van zes Zuid-Amerikaansche ministers van buitenlandsche zaken verleent de conferentie een beteekenis van wijdere strekking dan haar eigenlijke doel. Zij zal er naar streven niet slechts den oorlog in den Gran Chaco te be ëindigen, doch ook nieuwe vormen te ontwikkelen voor het behoud van den vrede en de internatio nale samenwerking in Zuid-Amerika. PLANNEN VOOR EEN NON-STOPVLUCHT OM DE WERELD. Sandiego. De bekende vlieger Clvde Pangborn, tezamen met den vlieger Bennet Ht. Griffin, Is voornemens tegen het einde van de maand uit San diego te starten voor het maken van een non-ston- vlucht rondom de wereld. Pangborn had in vier en een halve dag zonder tusschenlanding den afstand van ongeveer 27.000 k.m. af te leggen, en wel via Now-York, Moskou en Chita in. het Oosten van Sibe rië. met een kruissnelheid van ongeveer 250 k.m. per uur. Het ligt in de bedoeling dat de brand- stoffenvoorraden in de lucht driemaal worden bij gevuld. BRAND IN EEN NEW YORKSCH LUNAPARK. Een beroemd gedeelte in vlammen opge gaan. New York. Een gedeelte van het beroemde lu napark Palisades-parlt aan den oever van de Hud- son in New Jersey is door een groote brand vernield. Vele motorspuiten uit New York moesten assistentie verleenen. Een schiettent werd door het vuur ver nield, waarbij een aanzienlijke hoeveelheid munitie in de lucht vloog, tengevolge waarvan een persoon werd gewond. Ongeveer 2000 kinderen, die tijdens 't uitbreken van den brand in het Lunapark vertoef den, konden veilig het park verlaten. OU DE NIE D O RP Schoolreisje. Vrijdag f.1. heeft het, schoolreisje plaats gehad voor de kinderen van de o.l.-school van de le.. 2e. 3e. en 4e klasse. Begunstigd door prachtig zomerweer vertrokken de kinderen om halfnegen onder luid gejuich. Het eerst ging de reis naar Schoorl, waar de kinderen hebben genoten van het smeelduin. Hier na werd een duinwandeling gemaakt. Vervolgens naar Kamperduin. Natuurlijk werd er pootje ge baad en werd er naar hartelust gespeeld in het zand. Het programma is echter nog niet afgewerkt en spoedig gaat het naar Bergen. Bij de bedrieger tjes kon men niet goed wegkomen. Het is te be grijpen hoe de kinderen hiervan pleizier hebben ge had. Via Alkmaar, waar de hertenkamp werd be zichtigd. ziin ze al zingende naar Oude Niedorp ge gaan. waar ze om 9 uur n.t. arriveerden. Vele ouders stonden daar op hun thuiskomst te wachten en ze waren ongetwijfeld nieuwsgierig hoe hun kin deren hadden genoten. Tot slot werd aan elk kind nog een surprise uitgereikt We vermelden nog dat in de bussen van Slijker- man prettig werd gereden. W ARMENHUIZEN Aan de veiling alhier werd verhandeld in: Juni 1935 34.739 Kg. aardappelen, in Juni 1934: 372.223 Kg. aardappelen; In Juni 1935 rabarber, in Juni 1934 112.850 Kg. rabarber. De omzet bedroeg in Juni 1935 f 1950.67 tegen f 26.231.11 in Juni 1934. HARENKARSPEl HARENKARSPEL. Bij de op Maandag j.1. gehouden bestuursvergade ring van het Onderlinge Paardenfonds alhier bleek, dat over het 2e kwartaal 1935 294 stuks paarden ver zekerd waren. Het aantal verliezen was 9 stuks. De omslag werd bepaald op f 1.20 per f 100.ver zekerde waarde. DIRKSHORN. Zondag j.1. hield de Hengelsportclub „De Dobber" haar tweede wedstrijd in het seizoen. Om zes uur werd gestart naar het terrein van den strijd, ditmaal het water om den Koetenburger-Polder, en onder het mooiste weer dat men zich voor een vischwedstrijd kan begeeren, werd de wedstrijd begonnen. De uitslag was als volgt: le prijs W. Prins, 2e prijs Hulshof, te vens troostprijs, 3e prijs L. Meinema, 4e prijs P. de Vries, 5e prijs D. de Wit, 6e prijs Jb. Paarlberg, 7o prijs W. Kistemaker, 8e prijs Ab. v. Dijk, 9e prijs V v. d. Sluis, 10 prijs H. Rentenaar, 11c prijs R. Yptrui. 12e prijs W. de Vet, 13e prijs C. Koster, 14e prijs G. Kant. Milaan: Aan het strand van Sassak, aan do grens van Joego-Slavië, bemerkten de baders Maan-, dag tot hun ontzetting plotseling twee reusachtige haaien. De menschen probeerden zich zoo snel mo gelijk op het strand in veiligheid te brengen. Een Tsjecho-Slowaaksch meisje wist zich echter niet meer tijdig uit de voeten te maken. Zij werd door de monsters gegrepen en verscheurd. Een nieuwe uitvinding van Dr. Maris en Dr. Worrall. Washington, 1 Juli (U.P.): Hoewel de televisie nog in de kinderschoenen staat, hebben twee Ame« rikaansche natuurkundigen, Dr. H. B. Maris en Dr. Bobert H. Worrall van het marine-laboratorium, reeds een apparaat voor het overzenden van bewegelijke beelden in natuurlijke kleuren geconsumeerd, en een patent op hun uitvinding gekregen. Voor zoover men er van hoort, bestaat dit apparaat in hoofdzaak uit een zoogenaamde carlouslamp en een lcwartzplaat, die de lichtstralen naar hun sterkte modificeert. Nadere beschrijvingen van de methode zijn nog niet te verkrijgen. Naar de uitvinders verklaren, bevindt hun werlc zich op het oogenblik nog in het experimenteele sta dium, en de voleindiging zal in de eerste plaats een kwestie van „geld, tijd en arbeid" zijn. TWEE SMOKKELAARS VERDRONKEN. Die de Maas wilden overzwemmen. Visé. Te Virgne aan de Maas werd een troep tabaksmokkelaars door douane-beambten verrast. Zij sprongen in de rivier, doch slechts vier personen ge lukte het den overkant te bereiken.' Twee smokke laars verdronken. DE LAATSTE GANG VAN DE „MAURETANLA", Londen. Het bekende Oceaanschip „Maureta- nia" is gisteren van Southampton naar de Tyne vertrokken om gesloopt te worden. Aan de voor mast van het vaartuig woei een blauw lint met de jaartallen 19071929 als teeken dat het gedu rende 22 iaren het blauwe lint van den Oceaan in zijn bezit had gehad, totdat het door de „Bremen" veroverd werd. De „Mauretania" in 28 iaar oud. BUIKTYPHUS TE LEIDEN. De directeur van den Gemeentelijken Geneeskun digen Dienst te Leiden maakt bekend, dat zich in de afgeloopen week twee gevallen van buiktyphus hebben voorgedaan. Dringend wordt aangeraden de melk vóór het gebruik te koken en geen karnemelk te gebruiken, die niet van gepasteuriseerde melk Is bereid. DONDERDAG 4 JULI 1935. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Francis Ketb. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 1.00 Knipcursus Mevr. I. de Leeuw van Rees. 11.45 Gram.pl. 12.30 Jetty Cantor en haar orkest. I.d. pau ze: Gram.pl. 2.003.45 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. E. Veen (piano) en Gram.pl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram.pl. 5.00 Voor groote kinderen. 5.30 The Continental Five en Gram.pl. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Omroeporkest olv. N. Treep. 7-25 „Botsingen 8.00 Berichten. 8.05 Om roeporkest olv. N. Treep. 8.30 „AVRO-Ruiter s At tentie". Bekendmaking der winnaars van AVRO's Slipjaoht door R. de Clercq. M.m.v. Kovacs Lajos' orkest. 9.30 Disco-nieuws. 10.00 Vervolg van 8.30. 10.45 Gram.pl. 11.00 Berichten. 11.10—1&00 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN (301 M.) 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst olv. Ds. G. W. v. Deth. 10.45 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gram.pl. 2.00 Hand- werkcursus. 3.008.45 Zang door A. Goettsch (so praan), A. d. vleugel: Mevr. W. Gouda-Den Hertog. 4.00 Bijbellezing, Ds. E. J. H. v. Leeuwen mmv. ba riton en orgel. 5.00 Handenarbeid v.d. jeugd. 5.30 Orgelspel S. P. Visser. 6.30 Grampl. 6.45 Causerie A. Stapelkamp. 7.00 Politieber. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door A. Crayé. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Haarl. Orkestvereeniging olv. M. Adam mmv. C. Luitjes (piano). 9.00 W. A. Kruijsdijk: Gevaren van den weg. 9.30 Vervolg concert (om 9.55 Vaz Dias)). 10.30—1.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.). 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel H. Croudson. 12.05 Het Rutland Square en New Victo- ria-orkest olv. N. Austin. 1.05 Gram.pl. 1.40 Speeches a. h. Noenmaal v. d. Empide Parliamentary Associa- tion. 2.10 Pattison's salon-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 H. Darewski en zijn orkest. 5.05 Orgelconcert T. W. North. 5.35 E. Pini's tango-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Het Parkington-kwintet. 7.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 7.35 Radio-tooneel. 8.20 „L'Amour des trois oranges" van S. Prokofiew olv. Alb. Coates. 9.50 Be richten. 10.20 Kerkdienst. 10.35 BBC-Theater-orkest olv. A. Wood. 11.3512.20 Het Casani Club-orkest olv. Charlie Kunz. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Kamermuziek olv. Doyen. 5.05 Radiotooneel. 9.05 Nat. orkest oly. Inghelbrecht mmv. het Raugelkoor. Hierna Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.ï 12.20—2.20_ Concert uit Rest. „Ritz". 3.00^-4.50 Re portage. 6.356.55 Piano-recital. 8.20 Trioconcert. 9.00 —2.20 Dansmuziek voor de jongeren. KEULEN (456 M.) 6.35 Concert. 12.20 Omroeporkest en solisten. 2.35 Gram.pl. 4.20 Guitaarspel. 5.20 Omroepkleinorkest 8.30 Militair concert. 10.50 Dansmuziek. 11.20 Concert uit Munchen mmv. pianosolist. 11.4512.20 Dans muziek. ROME (421 M.) 9.00 „II Pergolese", opera van Landi. Orkestleiding Tansini. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 ra.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.35 Gram.pl. 8.20 Vocaal concert. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 m.: 12.20 Gram.pl. 1 30--2.20 dito. 520 Orgelconcert. 6.20 Gram.pl. 6.50 ^alon-orkest. 7 35 dito. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUT^CriL A.UDSENDER (1571 M.) 8.30 „Hein Godenwind, der Admiral von Moskito- ien'". hoorspel. 9.40 Volksdansen. 10.20 Berichten. 9.50 Orgelspel. 11.00 Weerbericht. 11.20 Concert uit Mnnehen. 11 '5 1?29 Rohert Gaden's dansorkest.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6