de OMGEVING HET REGENT THANS IN ABESSYNIE. Onssrbkid in een ziekenfonds. Predikbeurten. WIE RINGEN MAAR IN SEPTEMBER ZAL HET WEER DROOG WORDEN EN DAN De kapeltoren in verval. Den Oever: Het houten torentje van de kapel alhier verkeert den laatsten tijd in een zeer bouw- valligen toestand. Van de spits is een groot gedeelte van de houten bedekking verdwenen, terwijl de wij zerplaat en het verdere houtwerk er bijzonder have loos uitzien. Ook het uurwerk schijnt door een en an der zeer te lijden, daar de klok, die toch betrekkelijk nog nieuw is, zeer ongeregeld loopt. Het is te hopen, dat dit oude bouwwerk dat uit de middeleeuwen da teert, spoedig wordt gerestaureerd. Het haringseizoen dat ook dit jaar wederom een flinke drukte aan Den Oever met zich bracht, is thans zoo goed als afgeloopen. De meeste kamers er- kommen worden uit zee gehaald en thuisgebracht. Een enkele kamer laat men nog staan voor wat spek- blik en makreel. Hoewel de makreelvangst niet be paald ongunstig is, zijn de prijzen bijzonder slecht. Dezer dagen liepen ze op f0.10 per kist. Thans is hiervoor een min. prijs gezet van f 0.75. Het warme weer der laatste dagen zal aan dezen lagen prijs ook niet vreemd zijn. De paling- en botprijzen zijn over het geheel niet onbevredigend te noemen, hoewel de vangsten ook niet groot zijn. 11,_ i., I Visschers opgepast. Zooals bekentl is Het verboden in het IJselmeer met een sleep- of kuilnet te visschen binnen 2 K.M. uit de kust. Op enkele plaatsen is dit zelfs 3 K.M. Deze maatregel is getroffen om visschers die met fuiken of hoekwant aan de kust visschen te beschermen. Reeds zijn door de Visscherijinspectie en Rijksveld- wacht enkele processen-verbaal opgemaakt. Bij her haling loopt men tevens de kans dat de vischver- gunning wordt ingetrokken. Men hoedde zich er dus voor op den voorgeschreven afstand uit den wal te blijven. Z IJ PE Uitslag van de door B. en W. gehouden aanbeste ding van het onderhoudswerk gemeente-eigendom men. Ingeschreven is als volgt: Timmer- en metselweik: K. Kreijger, Oudesluis f550.—; Gcbr. Veeter, Schagerbrug f534.—; C. Dekker, Schagerbrug f507.G. Plevier, Schagerbrug f497. M. Schipper, Schagerbrug f457.50; D. Eriks, Burger- brug f441.—; A. van Eekeren, Keinsmerbrug f385.—; D. Veul, 't Buurtje f345. Verfwerk: Koning en Hoeve, Schagen f835.J. Renooij, Burgerbrug f667.P. J. Renooij, Schager brug f663. Gegund aan A. van Eekeren (timmer- en metsel werk) en P. J. Renooij, (schilderwerk), PETTEN. Aan de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer alhier is toestemming verleend tot het houden van een kleine verloting. B. en W. van Zijpe hebben vergunning verleend aan het Bestuur van de Vereeniging „Trein 8.28", tot het verbouwen van het herstellingsoord te Haze- polder. SCHAGERBRUG. Het gemeentebestuur van Zijpe Heeft aan het Be stuur van de Breikrans alhier toestemming verleend tot hot houden van een kleine verloting. BURGERBRUG. Naar wij vernemen is de heer C. Klaver, hoofd der R.K. school te Burgerbrug, ingelijke functie benoemd te Nibbixwoud. ST. MAARTENSBRUG. Wegens het niet aannemen van de benoeming tot lid van den Raad door den heer E. Bos (vacature J. v. d. Oord) is de heer J. Sleutel tot raadslid benoemd .verklaard. OUDESLUIS. Aan de voet hal vereeniging D.O.S.K.O. alhier is toe stemming verleend tot het houden van een kleine verloting. De bedoeling is 1000 loten van 25 cent uit te geven. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Voor rekening van den heer G. Waag te Breezand zal in den Belkmerweg alhier een burgerwoonhuis worden gebouwd. Het werk is opgedragen aan den heer D. de Leeuw, aannemer alhier. ANNA P AÜLOWNA Mej. A. C. Haringhuizen, 2e ambtenaresse ter gem. secretarie, behaalde het diploma A Gemeenteadmini stratie. Nclly Sink'c, leerlinge van School I slaagde voor 't toelatingsexamen der H. Handelsschool te Den Helder. NIEUWE NI EDORP Burgerlijke stand in de maand Juni 1935. Geboren: geene. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: Cornelis Arie Langedijk', 23 Jaar, te Ha renkarspel, en Pietertje Boere, 21 jaar, alhier. Overleden: geene. Eenige deelnemers aan het congres van de Internationale federatie van oud-strijders, dat thans in Frankrijk wordt gehouden. Van links naar rechts: Ciolan (Italië), Colonel Abbot (Engeland), Overste von Barn (Duitschland), Colonel Crosfield (Engeland), Jean Son (Frankrijk), Oberlindober (Duitschland), Jean Desbons (Frankrijk), Hans Hoffer (Duitschland), Prins Ruffo en Trangialli (Italië). LANG EN DIJ K Knap gedaan. Er wordt wel eens geklaagd.dat het bij de Land bouw Crisis Organisatie te Alkmaar alles zoo lang, duurt. De tuinders willen wel eens beweren, dat het- daar op kantoor niet in orde is. Als een staaltje, hoe stipt men zich aan de voorschriften houdt, laten wij hier de korte inhoud volgen van een brief, welke door den heer P. Hoogland te Winkel van de L.C.Q, afd. akkerbouw was ontvangen'. In dit schrijven', gè- dateerd 1 Juli 1935 wordt den heer H. medegedeeld dat hij zich moet laten, inschrijven bij deze afdeeling voor de teelt van late aardappelen. Het ingevulde formulier moet voor... 2 Februari 1935 weer terug ontvangen zijn, daar het anders niet in behandeling kan worden genomen ZUIDSCHARWOUDE. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. M. J. Krul-Beets thans te Hugowaard, slaagde voor het examen voor bereidend onderwijs gemengde commissie Akte A. OUDKARSPEL. Dinsdagavond na de afloop van de lessen voor de leden van de Zwemvcreeniging „Volharding" te Oud karspel, werd overgegaan tot de oprichting van een Poloclub. Nadat men overeenstemming had bereikt besloot men de club te noemen „Langendijker Polo-Club" (L.P.C.) Uit de 21 leden werd een bestuur gekozen. Aange zien van den kant der dames weinig animo bestond om in het bestuur vertegenwoordigd te zijn, werdén ge kozen _de JheecenJ3.Sclieltus,. voarz., C.-de -Geus, secr'.," èn J. JT~ Ööstërwïjk, pênnïrigm. NOORBSCHARWOUDE. k Door: de Vróuwenclub van de Oosterstraat werd Woensdag haar jaarlijksche uitgaansdag gehouden, welke uitstekend geslaagd is. Met een mooie tou ringcar van. de H.A.B.O. werd een reisje gemaakt; naar Valkenveen, Bussum, Hilversum en omgeving, terwijl ook Amsterdam nog werd aangedaan, waar een bezoek gebracht werd aan het Rijksmuseum. Sportdag. Voor de a.s. kermis zal een groote Sportdag geor ganiseerd worden door de gymnastiekvereeniging „Hercules en Hiegiea", in samenwerking met andere vereenigingen. Verschillende wedstrijden staan op het programma, o.a. een 20 K.M. afstandsmars in. deze omgeving. Verdér zullen op het terrein achter de 0. L. school gymnastiek;, athletiek-, wielerwed strijden, een handbalwedstrijd enz. worden gehou den, wat dus wel een zeer varieerende dag belooft te worden. Een 70-tal uitnoodigingen aan diverse vereenigin gen zijn reeds verzonden en wordt dan ook een be langrijke deelname verwacht. Zoo zal 4 Augustus a.s. dan staan in het teeken van de sport en hopen wij op een en ander nog nader terug te komen. Kringbestuur Ned. Tuindersbond. Het kringbestuur van den Ned. Tuindersbond voor den Langendijk en omstreken vergaderde in hotel „Concordia". Behandeld werd de tegenwoordige toestand in den tuinbouw. In een persoonlijk onderhoud heeft de regeeringscommissaris voor den tuinbouw er op ge wezen, dat de tuinders op hun bedrijven moeten blij ven. Er zou voor hen gezorgd worden, o.a. door een voorschotuitkeering voor 1935. Er komt echter maar niets van. Al mocht men denken, dat de aardappel prijzen nogal redelijk zijn, de financieele achterstand van de tuinders is van dien aard, dat een voorschot- Bij een politiesportfeest te Weenen springt een deelnemer van 10 Meter hoogte met zijn motorfiets in de Donan* uijkeering zeer noodig is. Aan de provinciale orga nisatie zal worden opgedragen, deze materie nader uit te werken. Ook de bloembollensaneering maakte een punt van bespreking uit. Het is heel erg gewenscht, dat de kleinste bedrijven worden vrijgesteld van verdere saneringsmaatregelen, meende men in het kring- bestuur. Het .is gewenscht, dat een progressieve in krimping plaats vindt, aangezien de levensvatbaar heid van de kleinste bedrijven bij een verder gaan- dé saneering gelijk nul wordt. Om aan een en ander kracht bij te zetten, werd besloten, dat een protestvergadering zal worden ge houden, al of niet vergezeld van een demonstratie. Als plaats dezer protestvergadering werd Alkmaar genoemd. Het kringbestuur had weinig sympathie voor de sterk doorgevoerde ambtenarij, welke niet in het belang werd geoordeeld van de tuinders. i.Men zeide, dat onder deze omstandigheden geen der leden zich er voor moest leenen, deze maatre gelen uit te voeren. Nadat nog eenige minder belangrijke zaken wer den afgedaan, werd de vergadering gesloten. CALLANTSOOG Burgerlijke stand over de maand Juni. Geboren: geene. Gehuwd: Heinrich Blauwbroclc, oud 24 jaar en Guurtje van Zoonen, oud 21 jaar; Jan van Scheijen, nud.45 jaar en Maria Josephine de Clercq, oud 36 j.; Overleden: Pieter Bakker, oud 43 jaar, echtgen. v. =Airiiar-Sgckinahr~TrTygt|e-va3r-den—Berg^-oud -84 jaar, echtgenoote van Klaas Boekei Elisabeth Vennik, 43; tjaSr/efChtgeh.'vaii Johann Friedrich Tolle. Loop der bevolking over Juni 1935. Ingekomen: J. Struijf van Zijpe, naar C. no. 60; Tr. Bouwens, van Den Helder naar C 16; M. C. Hoorns man, van Hoorn, naar B 42; Vertrokken: A. Rietvink naar Den Helder; P. Kor- i-ver naar Schagen; P. Landman naar Oudkarspel; H. Noot en echtgen. naar St. Pancras; B. Daalder naar Den Helder; Corn. H. Swenne naar Wissekerke. Esperantistendag. Zondag 7 Juli heeft de Callantsooger Esperanto- club „Ciam Antaüen" de eer als gastheer op te tre den bij de ontvangst van de leden der gewestelijke propagandaclub „La Norda Stelo". 's Morgens zal eerst worden vergaderd ten huize van den heer P. de Haan, terwijl 's middags een mooie wandeling ^zal worden gemaakt. Het bestuur van „Ciam Antaüen" rekent op zeer veel belangstelling. PRINS HENDRIK HERDACHT. Gisteren was het een jaar geleden dat Z.K.IT. Prins Hendrik der Nederlanden overleed. A.b. van Hr. Ms. Wachtschip is dit droevig gebeuren met een eenvou dige plechtigheid herdacht. Toen de dagelijksche vlaggenparade met het ge bruikelijke Wilhelmus had plaats gevonden, speelde de Stafmuziek der Kon. Marine onder leiding van kapelmeester Leistikow het Mecklenburgsche Volks- leid. Hierna werd nog ten gehoore gebracht „De Laatste Eer", een compositie van den heer Leistikow zelf. Dit muziekstuk werd voor het eerst uitgevoerd bij de Uitvaart van wijlen Z.K.H. en wel bij het bin nendragen van Diens stoffelijk overschot in de Groo te Kerk te Delft; tot deze afwijking van het protocol had H.M. de Koningin destijds Haar toestemming verleend. Na „De Laatste Eer" speelde de Stafmuziek nog een lied uit Valerius' Gedenkklanken, waarmee de plechtigheid werd besloten. Tijdens deze bijzondere vlaggeparade, die ongeveer een kwartier duurde, bleef de geheele bemanning stram in de houding staan. Aan de haven hoorden vele burgers de muziek met-een ontbloot hoofd aan. Te Vriezenveen. In het bestuur van het „Algemeen "Ziekenfonds Vriezenveen" heerscht sedert eenigen tijd een ern? stier meeningsverschil, hetgeen ten gevolge heeft gehad, dat met ingang van 1 Juli 1.1. een vijftal be stuursleden is afgetreden. In verband hiermede hebben eenige leden van het in totaal 6000 leden tellende ziekenfonds een verga dering belegd, waarop de afgetreden bestuursleden hun uiteenzetting hebben gegeven van hun stand punt en yan de redenen, waarom zij hebben be dankt. Zij zeiden, dat de administratie van het zie kenfonds naar hun meening geheel onvoldoende is en dat zij meermalen onregelmatighedon, zelfs van financieele aard, hebben geconstateerd. Som mige boden b.v. rekenden in geen maand met het bestuur af. hoewel hun was voorgeschreven, dat Vil dat elke week moesten doen. De vergadering besloot, het bestuur te verzoe ken. op grond van het reglement een algemeene ledenvergadering bijeen te willen roepen en op deze vergadering een duidelijke verklaring te willen af leggen over de situatie. Addis Abeba. In Europa is men er van over tuigd, dat het einde van den regentijd in Oost- Afrika het begin van den strijd tusschen Italië en Abessinië zal zijn. H etis daarom wel interessant eens iets over het weer in deze streek te zeggen. In Erythrea zoowel als in Abessinië' heeft men slechts twee jaargetijden: een regenperiode en een droge periode. Deze beide volgen elkaar niet direct op, maar worden gescheiden door een zeker over gangsstadium. De regentijd duurt van begin Juli tot eind September, de droge tijd van October tot eind Januari. De overige maanden hebben geen uitgesproken karakter. Februari en Maart kunnen neg eenigszins tot de droge periode gerekend wor den, maar in April, Mei en Juni valt er reeds heeï wat regen. In de wintermaanden ligt de temperatuur ook.- in Abessinië betrekkelijk laag. Regens komen er dan zelden voor. Dat is de eenige tijd, die voor mili taire operaties van grooteren omvang geschikt is. In de regenperiode is een veldtocht in Abessinië onmogelijk, daar straatwegen in Europeeschen zin geheel in dit land ontbreken en men er slechts een; spoorlijn, n.1. van de Fransche haven Dzjiboeti naar Addis Abeba vindt, terwijl de bodem voor het groot- ste gedeelte uit löss bestaat, dat zich in de regen periode in groote modderpoelen verandert, waar men tot de knieën inzakt, In de regenperiode be staat Abessinië dan ook voor een groot deel uit zeer gevaarlijke moerassen, die zich eerst in de droge periode weer verharden. Italië moet. dus inderdaad zijn oorlogszuchtige voornemens, zoo het daaraan vast houdt, op de maanden tusschen. September en Januari concentreeren. BRUTALE BANKROOF IN DEN STAAT NEW-YORK. New-York. Dinsdag hebben zes bandieten, die met twee machine-geweren gewapend waren, een overval gedaan op het filiaal van de Merchants National Bank in het stadie Dunkirk in den staat New-York. De bandieten roofden 20.000 dollar en wisten zonder te worden herkend te ontkomen. Alvorens de roovers hot bankgebouw betraden hadden zij de straat voor het gebouw met huil ma- ch in e-erc weren van voorbijgangers gezuiverd. De Mercedes-renners Fagioli en Caracciola bevechten een nieuwe zege bij de Groote Spaansche Automobielrennen te Barcelona. Onze foto toont Caracciola, gevolgd door Fagioli in een bocht. Fagioli werd overwin naar. ZONDAG 7 JULI. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, geen dienst. Woensdag 10 Juli nam. 8 uur, Ds. Eikema. Onderwerp: „Hebt gij een oogen- blik tijd?" (Handel. 24:25 b,); maandcollecte. Barsingerhorn, geen dienst. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop, Doop. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heer H. Smit. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp;. Zaccaeus. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. de Leeuw. 'Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Aartswóu'd, voorm. 10K uur, Ds. Reddingius. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Los, met medewerking van het zangkoor. Den Oever, voorm. 10^ uur, Ds. van Beek. Westerland, nam. VA uur, Ds. van Beek. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. v. Mullem. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. F. W. v. d. Kieboom. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Nieuwe. Niedorp, voorm. 10/4 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE to: Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Kloosterman van Am sterdam, H. Avondmaal. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. 3/4 uur, Ds. A. E. van Baaien, Broek op Langen dijk, H. Doop. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. GEREF. GEMEENTE te: Bergen, voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer J. H. Sla ger, hulpprediker. Kolhorn, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, D. Visch. STAR OF HOPE MISSION: Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer H. J. Kraak van den Helder. E.V. MARANATHA, (Dr. v. Pclflaan) Bergen, 10.30 uur v.rn., Ds. J. W. Swaan van IJmuïden

Schager Courant | 1935 | | pagina 4