De dokter onder devisschsn De wraak van den Koelie Waar de Wolga stroomt. Orkaan boven de Witte Zee. De proefuitzendingen van den Hilversumschen zender. Wederom straatonlusten te Belfast. FR1SSCHE GERECHTEN VOOR WARME DAGEN. NISJNI NOVGOROD, DE RUSSISCHE JAARMARKTSTAD. Van verre, vanaf de Wolga, ziet het in de schemering liggende Nisjni, dat tegenwoordig Gorki heet, dat wij echter zoo willen noe men als het eeuwen geheeten heeft, omdat de klank van het woord Nisjni teeder de indruk van de stad weergeeft. Nisjni dus, ziet er in de ochtend- en avond-schemering uit als een reusachtige bros gebakken koek, zooals de bakkers uit Archan- gel en Wologda deze bakken. Te gen de hoogè hellingen rusten de witte huizen, kloosters en kerken en aan de voet van de bergen ziet men de witte stoombooten, die aan den oever liggen. Als een reusachtige reep chocolade ziet de muur er uit, die langs de bergen loopt. Maar zoo is slechts het gezicht van verre. Betreedt men den oever en gaat men de stad in, dan ziet men hoe smerig onordentelijk en verwaarloosd zij is. Stofwolken stui ven op van de ongeplaveide stra ten en het stof dwarrelt neer op kleeding en schoenwerk, op gezicht en op handen, op het zachtrose vleesch van de opengesneden wa termeloenen. De steegjes vormen een onontwarbaar doolhof. De mu ren der huizen, sinds lang niet ge restaureerd, zien er erbarmelijk uit. Aan het einde van de eene straat hangt op het mooie smeed ijzeren hek van de kerk wasch te drogen. Dit alles wordt veroorzaakt, door dat de stad in het geheel geen tijd heeft zindelijk en netjes te zijn. Ze moet werken, ze moet handelen, ze moet in- en uitladen, ze moet de stoombooten herbergen, ze moet zorgen voor de millioenen-omzetten van haar jaarmarkt. In welke omge ving dat geschiedt is toch wel onbe langrijk? In dat opzicht heeft het moderne Nisjni de tradities ge handhaafd, die sedert onheuglijke tijden in het Oosten heerschen. Tusschen de berg en de Wolga daar waar de booten voor anker liggen, is het leven het drukst. Daar liggen bergen kisten en zak ken, staan onoverzichtelijke rijen wagens, die voor het transport der vrachten zorgen. Daar heerscht een echte havendrukte, gelijk in een haven aan zee, met matrozen en amusementshuizen, met handels kantoren en reisbureaux. Daar stroomt de Wolga, een lila glans ligt over het water waaruit helgele zandbanken oprijzen. Meeu wen vliegen, klieven de lucht met hun gebogen snavels, die zoo krom zijn als een Kaukasische dalwand. De zich duizenden kilometers uit strekkende vlakte leidt naar de Transkaspische woestijnen, naar Turkmenistan. De stoombooten varen naar het Noorden, naar Rybinsk en Pern en naar het Zuiden, naar Astrakan en Bakoe, de sleepbooten kreunen m- der den last, die zij dwars over een werelddeel vervoeren. Ook de bal ken van de kolossale vlotten, die uit het aan wouden rijke Noorden naar het Zuiden drijven, kreunen Wolga, stoombooten, matrozen, zij geven aan de stad het coloriet, zelfs wanneer de industralisatie nog ver der gevorderd zal zijn. Dit is voort durend het geval; groote kranen staan langs den oever, het Siberi sche dok is geheel automatisch, hier is het belangrijkste punt van de haven van Nisjni. Nisjni leeft en ademt met de Wolga, maar de stad leeft en ademt ook met de jaarmarkt. De boven stad, op de bergen gelegen, is een groote, breede, mooi gebouwde, bij na voorname stand. Maar zij ligt ook veraf. Het werkelijke leven speelt zich af op het vlakke schier eiland, dat tusschen Wolga en Oka gelegen is. Dit deel leeft slechts zes weken lang. Maar dat leven dan zoo intensief, dat het de starre rust van den winter volkomen op heft. Kooplieden uit Oesbekistan, Afghanistan en Perzië, brengen de geuren van de Oriënt naar de stad. Gedroogde druiven, amandelen, pe per, tapijten en bonte stoffen, kost bare pelzen uit Siberië en zijden stoffen uit Bokhara. De jaarmarkt speelt een belangrijke rol in het goederenverkeer tusschen Rusland en het Oosten,daarentegen bestaat de handel met West-Europa, die vóór den oorlog zeer belangrijk was, niet meer. De stad was met de jaarmarkt tot nu toe door een merkwaardige schipbrug verbonden. Zoodra het eerste ijs op de Wolga dreef, werd zij verwijderd, maar tegen dien tijd is de jaarmarkt reeds lang voorbij De vensters der lage huizen in de rechte straten zijn met planken dichtgespijkerd. Thans is een groo te spoorwegbrug over de Oka gesla gen en voor het verkeer openge steld. Dit beteekent een belangrijke vooruitgang voor de jaarmarkt. Tien minuten stroomopwaarts ligt Sormoho, een der belangrijkste fa brieksteden van Rusland, dat te recht het Russische Detroit ge noemd werd, daar Ford, die de au toconcessie voor Rusland verwierf, hier fabrieken heeft aangelegd. Hij verwierf deze concessie trouwens pas na een wedstrijd, waaraan wa gens van alle landen deelnamen en die over vierhonderd kilometer ging. De Ford zegevierde. Inmid dels bouwen de Russen te Nisjni zelf hun spoorwegen. De stad zelf, boven op de berg, is verzonken in een sprookjesslaap. De witte muren van de huizen schij nen zich te weerspiegelen in de witte rompen van de stoombooten, die, zelf „huizen van drie verdie pingen", rustig over de stroom va ren. De zon spiegelt zich in het wa ter, in de witte huizen, werpt bree de lichten over de stad. In het schuim der raderbooten glanst de regenboog. Wanneer men op de boeg staat draagt de Zuidenwind de geuren van Klein-Azië nader. De stad wijkt meer en meer terug en spoedig gelijkt zij een wonder: hoog boven de bergruggen steken de to rens der kerken uit. Vanuit het tus- schendek, waar de boeren liggen, klinkt nog steeds het prachtige Wolgalied. De Nederlandsche Heidemaatschappij verzoekt ons het volgende op te nemen: Meneer, vroeg de visscher, „weet U daar meer van? Ik bedoel dat de zeelt do dokter is onder de ViWat6moet iemand die verondersteld wordt zoo on geveer alles van de visschen te weten, daarop da- aelijk antwoorden? Interessanter is het - even het zwijgen er toe te dodi^ om gewaar te worden dat die visscher zelf meer mag weten omtrent dat ver meende geneesheerschap der zeelt. En dan blijkt de reeds bedaagde visschersman van zijn vader-vis- scher te hebben gehoord over de genezende werking die de zeelt uit kan oefenen op haar mede waterbe woners en derzelven kwalen en wonden. Volgens onzen visschers-zegman dan verdwijnt een visch, die op de een of andere wijze gewond is geraakt b.v. door een beet van eeu snoek of een niet geheel gelukten reigeraanval naar de diepte-, zoekt een zeelt op «n schuurt de gekwetste plek langs het zeelten#', welks dikke huid met fijne schubbetjes werkt als balsem! Trouwens een zeelt zou ook voor sommige mensehelijke kwalen (uitwen dig gebruik) genezing kunnen brengen, zooals pa lingvel, bij rheumatische aandoeningen, goede dien sten heet te bewijzen, en uil rivierkreeft mits men de goede deelen neemt, en deze na juiste be reiding in een zakje genaaid, welk zakje elke 24 uur moet worden omgekeerd, op de aangetaste plaats legt volgens een andere visscher een remedie tegen kanker zou zijn te halen. De visscher staafde zijn betoog met er op te wij zen, dat de zeelt toch zoo'n bedaarde visch is en „zoo in 't zwart werkelijk een bestendig en deftig uiter lijk heeft." Die bedaardheid der zeelt valt waarlijk niet te ont kennen zij mist de levendige bewegelijkheid van tal van andere zilverschubbige visschen en donker van kleur is zij zeker, al is dit. dan niet. zoo precies het deftige zwart, dat den visscher van zijn dokter zoo imponeerde. De zeelt is donker, maar van een diep olijfgroen, waardoor een zwakke goudglans schemert De zeer fijne kleine schubbetjes liggen diep in de huid verborgen en deze zijn het welke aan velen last heb ben veroorzaakt doordat zij meenen geheel ten onrechte overigens dat zeelt, lieuw en lauw net als andere visch geschubd moet worden, alvorens zij panklaar kan heeten. Want en nu is de aap uit de mouw de bedoeling van dit stukje is niet alleen om bekendheid te geven aan de plaats der zeelt in de niet officieele geneeskunde of de uiter lijke schoonheden dezer visch in het licht te stellen, maar wel op haar „innerlijke waarde", het volle licht te doen vallen om Nederlandsche vischliefheb- bers en zij, die het mogelijk zullen worden, aan te moedigen het voorbeeld te volgen van de velen, die de zeelt eens proefden en haar daarna vaker begeer den. Daarvoor is het juist nu de tijd. Het zeeltseizoen is thans in vollen gang; zou het althans kunnen zijn. De visscher kan nu zeelt vangen en hij. wil niets liever, maar dan ook afleveren. En aan dit laat ste hapert het nog helaas. Dat is niet aan de zeelt te wijten. Zij heeft weinig graten en na slechts 6 minuten koken is haar voortreffelijk smakend vleesch ten volle voor het gebruik gereed, terwijl de voor bereiding alleen behoeft te bestaan uit het uithalen. Schrappen is dus overbodig. Wie er meer van wil weten, schaffe zich het geïllustreerde receptenboekje aan, dat wordt uitgegev.cn door do Hoofdafdeeling Zoetwatervisscherij der Nederlandsche Heidemaat schappij en is samengesteld in samenwerking met de Nijverheidsschobl voor meisjes te Arnhem (2 postze gels 6 cent of 12 cent op gironummer 7371 van ge noemde Hoofdafdeeling, Arnhem, brengt U in het bezit van dit boekje, dat reeds zijn 18e druk beleefde.) Zoo gezegd, de zeelt verdient alleszins de belang stelling, welke zij de laatste jaren in toenemende mate ondervindt van het Nederlandsche publiek. Voorheen stond de vischwagon onzer Oosterburen in het seizoen doorloopend aan het water om de visch levend op de plaats van bestemming te bren gen, maar tolmuren enz. hebben dit onmogelijk ge maakt. Onze Nederlandsche visschers zijn sterk ver armd; Uw zeeltmaaltijd is een lichtstraaltje voor hen. Eet eens zeelt. EEN GEBEURTENIS IN DE JUNGLE. Jacks grootste eerzucht, sedert hij twee jaar geleden naar Britsch-Indië gekomen was, om de zaken van de Eastern Tea Company te leiden, was, om een werkelijken Indischen tijger met eigen hand neer te leggen. Verschillende pogin gen waren op niets uitgeloopen. Nadat Jack er zich lang tegen verzet had geloof te slaan aan de mede- deelingen van inboorlingen over levenswijze en gewoonten van den tijger, moest hij er na zijn ver schillende mislukkingen toch toe besluiten, het be richt van een schuilplaats, een „kill", als grondslag voor zijn jachtavonturen aan te nemen. Hij ging zelfs zoover, dat hij in de nabijheid van de „kill" een ongeveer tien meter hooge stelling liet bouwen.-Op een dag waren dan de voorbereidingen getroffen en Jack trok er met den shikari, die hem de aan wezigheid van deze „kill" van den tijger had ge meld, erop uit. Het was een van die gloeiend heete dagen, dat de met waterdamp verzadigde lucht een druk legt op lichaam en geest van den mensch. De shikari vertelde van de bloedige daden van den tij ger, van zijn wreedheid, zijn slachtoffers. Bij klaar lichten dag dwaalde hij reeds rond en juist gisteren had hij de koe van een kleinen landman gedood. Deze koe was het aas, waarmee men hoopte, den tijger, die er slechts weinig van gegeten had, te lok ken, zoodat Jack hem goed voor zijn geweer kon krijgen. De dorpen en nederzettingen in den omtrek zouden hem toejuichen en hem in triomf binnen laten. Dicht bij de gedoode koe stond de stelling, die men voor den sahib had opgericht. t Het was een lange en moeilijke marsch, door moerassige boschstreken, door dicht struikgewas. Het daglicht ging juist in de korte Indische schema ring over, toen de shikari eindelijk halt maakte Ze waren er. Jack kroop langs een ladder omhoog, de naar het platform voerde, terwijl de shikari hem geluk wenschte en zich verwijderde. Naar wij vernemen ziin bii de N.S.F. een zeer groot aantal rapporten ontvangen over de ontvangst van den 120 Kilowatt zender. Die rapporten komen niet alleen uit Nederland, maar uit practisch alle landen van Eurona. tot uit Rusland toe. Zii maken alle melding van zeer prachtige ont vangst en uitstekende geluidskwaliteit. Wat de ontvangst in ons land betreft, meldt men uit alle provincies keiharde ontvangst, ook in Zuid- Limburg. waar nu minder hinder van de daar bii deze golflengte nu eenmaal onvermijdelijke fading werd ondervonden. Bii de veldsterktemetingen bleek, dat de veld sterkte des avonds 2.3 maal zoo groot is. hetgeen overeenkomt met 5.3 maal het vermogen dat anders door den zender wordt uitgestraald. Er wordt nog on gewezen, dat bii toestellen met automatische volume-regeling de geluidsterkte bii geliike instelling niet grooter wordt en het fei- Werkelijk, daar, naast het struikgewas, wel ondui delijk, maar toch nog te onderscheiden, lag het doode lichaam van de koe. Jack keek zijn schiet wapens na, zijn munitie. Hij lachte voor zich uit. Nu, eindelijk zou het hem gelukken, een tijger eigenhandig neer te leggen. In triomf zou hij naar de nederzetting van de firma terugkeeren. In het onzekere licht van den invallenden nacht zag hij gestalten opduiken en weer verdwijnen. Verschei dene malen dacht hij, den tijger te zien en hief zijn geweer op, bemerkte echter spoedig, dat zijn ver hitte fantasie hem parten gespeeld had. De dui zendvoudige stemmen van het oerwoud verhieven zich om hem heen. Millioenen lichtgevende kever tjes dwarrelden rond. Het kwaken der kikvonschen, het huilen der jakhalzen prikkelden zijn zenuwen tot het uiterste. Zijn eerste nacht in de jungle scheen hem niet meer zoo aangenaam toe, als hij het zich gedroomd had. De tijd verstreek en zijn ledema ten begonnen hem pijn te doen. Desondanks waagde hij het niet, de minste beweging te maken, om niet den tijger te verjagen. Hij waagde het niet, zijn veldflesch uit de andere hoek van het platform te halen en leed liever smartelijk door de pijnigende dorst. Hij keek op zijn horloge. Hot wees 10 uur. Plotseling hoorde hij een gedruisch in het onder hout. Dat moest de tijger zijn. Al zijn zinnen wa ren gespannen. Met vaste, maar rustige hand legde hij met wapen recht, om dadelijk te schieten, zoo- dra hij zou hooren, dat de tijger de beenderen ver morzelde. Minuten verstreken. Niets bewoog zich. Slechts zwermen muskieten vlogen om hem heen en maak ten hem het leven tot een kwelling. Plotseling voel de hij een heftige pijn, die niet van de muskieten kon komen. Eerst aan zijn beenen, dan aan zijn han den, in het gezicht, in z'n nek, overal beet en brandde het. Zwermen vergiftigde insecten moesten over hem gekomen zijn. Nóg echter bewoog hij zich zoo min mogelijk. Weer kwam er een geruisch uit de richting, waar het aas lag. Ditmaal aarzelde Jack niet langer en schoot. Hij hoorde de duizend voudige echo van het schot. Er volgde een wild stampen, toen werd het stil. Nu kon Jack zich vrij bewegen, zijn dorst lesschen en voor alles vaststel len, wat hem zoo pijnigde. Tot zijn ontzetting moest hij constateeren, dat een kolonie der gevreesde teliik alleen te merken is aan het feit. dat even- tueele storingen geleidelijk minder worden ten op zichte van de signaalsterkte. Londen (A.N.P.): Dinsdagavond is het wederom tot straatonlusten te Belfast gekomen. Toen een pro- testantsche vereeniging door de straten trok, vuurde een voorbijganger plotseling op de groep en loste zes schoten, waardoor drie personen gewond werden. Twee hunner moesten in ernstigen toestand naar het ziekenhuis worden overgebracht. De dader wist te ontvluchten. Een groote afdeeling met karabijnen gewapende politie en pantserauto's, die onmiddellijk gealar meerd waren, moesten de menigte verspreiden. La ter op den avond werden van eenige café's in de hoofdstraten de ruiten ingeworpen, terwijl een na tionalistische optocht werd aangevallen en een vaan del ter herinnering aan den opstand van 1798 werd vernield. roode mieren den boom als woonplaats had uitge kozen. Weldra zag Jack in, dat het voor hem nut teloos was, den strijd met de duizenden roode plaaggeesten aan te binden. Het was voor hem wel het beste, den boom te verlaten, zelfs op gevaar af, met allerlei ongewenschte dieren van de jungle of zelfs met den verwonden tijger in aanraking te ko men. Hij zwaaide zich over de balustrade van het platform en zijn voet zocht de ladder, waarlangs hij opgekomen was. Tevergeefs. De ladder was weggenomen. In elk geval moesten nu spoedig de koelies ko men, die hij besteld had, zoodra het schot gevallen was. Hij vuurde nog eenige schoten af. Niemand kwam. Hij moest echter spoedig tot een besluit komen, langs de dikke stam naar beneden te klim men. Voorzichtig lichtte Jack met een zaklantaarn in het rond. Daar lag het aas. Niets bewoog zich. langzaam, met ingehouden adem sloop hij nader bij en ontdekte eindelijk inplaats van het bloe dende aas een armzalig verdroogd geraamte van een koe, stokoud en door de zon verbleekt, maar met oude zakken bedekt Daarnaast echter lag een jakhals, die blijkbaar door het eerste schot was ge dood. Jack stond voor een raadsel. Hij moest er echter op bedacht zijn, terug te keeren. Met moeite en onder het verlies van een groot deel van zijn kleeren baande hij zich een weg in de richting, van waar hij dacht gekomen te zijn. Het was vroeg in den morgen, toen hij eindelijk een klein station bereikte en zich zoo goed mogelijk kon herstellen. Moe en half ziek kwam hij thuis. Hier vond hij de oplossing van het raadsel, want op zijn schrijf tafel vond hij een brief met den volgenden inhoud: „Sahib! U hebt in de kleeren van een shikari den koelie niet herkend, die U een maand geleden liet slaan en wegjagen, omdat hij een stuk brood gesto len had. Ik hoop, dat de sahib een aangename nacht bij de roode mieren heeft gehad. De koe, die wij daar neergelegd hebben, is twee maanden geleden van ouderdom gestorven. Veel genoegen op de tij- gerjacht wenscht U ook verder Uw voor malige bediende Moekerji." Jack is nooit w*er op de tijgerjacht gegaan. ERNST PETERMAN. Minstens 20 slachtoffers, Moskou: Boven de Witte Zee en het schiereiland Kola heeft een zware orkaan ge woed. Van drie visscher9schepen zijn de wrakken aangespoeld. De bemanningen zijn om het leven gekomen. Verscheidene andere visschersschepen, die door den storm in volle zee werden verrast, worden vermist. Men vreest dat zij ook vergaan zijn. Twee groote motorschepen werden door een sleepboot, die voor hulpverleening was uitgezonden, met de kiel omhoog in de Witte Zee aangetroffen. De bemanning was om het leven gekomen. Tot dusverre schat men het aantal slachtof fers op minstens twintig. NOG MEER SLACHTOFFERS VAN DE HITTE IN NOORD-ITALIE. Rome. De hittegolf in het Noorden van Italië heeft nog meer slachtoffers gemaakt. Gisteren zijn 19 personen, voornamelijk bij den oogst werkzame landarbeiders, tengevolge van zonnesteek overleden. Bii alle waardeering. die wij terecht voor het warme jaargetijde hebben, komen er toch ook nog tal van momenten, waarop we hartgrondig beu ziin van het zonnetje en snakken naar wat verfris- sching. Slechts weinig menschen ziin er. bii wie de eet lust niet onder de warmte liidt en velen vermeer deren dezen tegenzin nog door overmatig drinken. Warme, vette en machtige sniizen weren we dus zooveel mogelijk van het. menu: ze vinden geen waardeering bii onze huisgenooten en dwingen ae huisvrouw tot onnoodig lang verblijf hii het warme gas of fornuis, waar. afgezien van het onaangename van de hitte dikwijls ook nog het laatste restie van haar eigen eetlust een einde vindt. Wii zorgen dus in dit warme seizoen om. naast behoud van voldoende voedende bestanddeel en in het dagrantsoen, zooveel mogelijk sniizen klaar te maken, die den eetlust opwekken, althans niet bij voorbaat verminderen. Jonge rauwe groenten, waar in pittige opwekkende stoffen als Maggi's Aroma en aziin verwerkt kunnen worden, komen vooral daarvoor in aanmerking. We denken hierbij vooral aan kropsla, tomaten en komkommers. Ze zijn alle door hun rijkdom aan vitaminen en zouten voor onze gezondheid van groot belang. De sla-olie en eieren, waarmede ze aangemaakt worden, maken deze gerechten voed zamer dan ze op het eerste gezicht lijken. De genoemde groenten kunnen afzonderlijk gege ten worden, maar ziin gemengd ook zeer smakelijk. Wanneer in Juli de ionge kroten (bieten) groot ge noeg zijn, kunnen ook deze na gekookt en afgekoeld te zijn met de genoemde groenten gemeng tot sala- den verwerkt worden. Bii het mengen van salade bedenke men. dat naar verhouding veel sla-olie en weinig aziin de sla smakelijk maakt; voorts ziin noodzakelijk een weinig zout en wat Maggi's Aroma. Per 4 personen neemt men dan nog 1 2 eieren. Langdurig men gen van de saladen is noodzakelijk om het smake lijke effect te bereiden. Wii laten hier nog enkele menu's met biibehoo- rende recepten volgen: HUZARENSLA (4 pers.). Vf. Pond gaar soepvleesch, 2 theelepels Maggi's Aroma, V2 pond koude gekookte aardappelen, ceu paar plakies ingemaakte biet. een Daar augurken uitjes^ 2 hardgekookte eieren, peper, zout, mosr terd, 4 a 5 eetlepels sla-olie, 3 eetlepels azijn, krop sla of andere sla. Snijd het vleesch in kleine stukjes. Maak do aardappelen fijn. Maak het ei. geel en wit afzonder lijk. fijn cn leg van alle bestanddeclen een beetje apart om later de sla mee te versieren. Roer nu alles met zout, peper,mosterd olie, azijn en Mag gi's Aroma dooreen. Proef of ze goed smaakt. Leg ze in het midden van een schotel, versier de boven kant met de overgehouden bestanddcelon. Log er blaadjes sla omheen. HARINGSLA (4 pers.). 2 Haringen. 1 zure appel, een stukje gekookte biet. een paar ingemaakte augurkjes en uitjes. 2 hardgekookte eieren. Dener. 8 koude gekookte aard appelen, 2 eetlepels sla-olie, 2 eetlepels azijn, 2 thee lepels Maggi's Aroma, kropsla of andere sla. Bereid haringsla als huzarensla, maar gebruik in plaats van vleesch haring. SAUS VAN HAMNAT. V?. liter hamnat, 30 gram bloem, 40 gram boter, 2 theelepels Maggi's Aroma. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloém toe en roer de kluitjes er uit. Doe er dan. onder roeren het hamnat bii. Laat de massa, onder roe ren. nog een paar minuten doorkoken. Roer er dan de Maggi's Aroma door. SLA VAN SLABOONTJES (4 pers.). 1 K.g. slaboonen, een fijngesnipperde ui. 3 eet lepels sla-olie. 2 eetlepels azijn. 2 eetlepels Maggi's Aroma, een beetje peper. Kook de gewasschen en afgehaalde boonen gaar in water met zout. Laat ze koud worden. Maak een sausje van sla-olie, aziin. peper. Maggi's Aroma en de fijngesnipperde ui. Giet dit sausje over de sla- boontjes en meng het er goed doorheen. GEVULDE TOMATEN (2 of 4 pers.). 4 Tomaten. 150 gram vleeschresten. 2 theelepels Maggi's Aroma, peper. zout. noot. 20 gram boter. 15 gram bloem. 1 d.1. kokend water, 1 stukje ui. pa neermeel. boter. Wasch de tomaten. Verwijder het kelkblaadje. Leg ze een minuut in kokend water, trek er dan vlug de schil af. Snijd het kapje eraf en hol ze zoo- voel moeelijk uit met een theelepel. Strooi er een beetje zout en peper in. Smelt de boter, hak hierin het fijngehakte uitje lichtbruin, voeg de bloem toe. roer de kluitjes er uit. Voeg daarna het kbkendc water toe cn de Maggi's Aroma, het tomatenmoes. het fijngehakte "leesch en de kruiden. Stoof alles nog 5 minuten in de saus. Maak zo nf met een betje zout. Schep ze in de uitgeholde tomaten. Zet deze in een vuurvast schoteltje. Strooi er paneermeel en een kluitie boter op en hak ze in den oven gaar en lichbruin in pl.m, 20 minuten. EINDELIJK REGEN IN WEST-AUSTRALIE. Brisbane (Australië). In West-Queensland is na een zeer langdurige periode van droogte, waar door bijna vier millioen schapen ziin omgekomen, eindelijk het weer omgeslagen en zware wolkbreu ken hebben zich boven het betrokken gebied ont laden.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7