DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. s u,t de omgeving rAN N A PAULOWNA r ZWEMMEN. De jeugdige zwemclub" „Tt Oude Veer" neemt mor gen met 13 leden deel aan de wedstrijden te Scha tten. Vertrek om 12.45. zomertijd, op de fiets van Veerburtt. Doet ie best, iongeluil Duivensport. De postduivensportvereeniging „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Macon, afstand 733 km. In concours waren 25 duiven, die om 5 uur 's mor gens in vrijheid werden gesteld, doch velen konden hun hok niet op denzelfdcn dag bereiken. De eerste duif werd geconstateerd om 6 uur 15 min. 25 sec en maakte een snelheid van 917 m. per minuut; de laatste prijswinnaar werd om 7 u. 38 min. 40 sec., geconstateerd. Prijzen behaalden: J. A. Waiboer 1 en 6; P. A. v. Steijn 2, 3, 7 en 8; N. Spigt 4 en P, de Vries 5. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. K. O. Dolatowski van Ermelo; J. DikBlaauboer en kinderen van Amsterdam. Vertrokken: G. Dijkstra en gez. naar Den Helder; A. D. Keppel naar Medemblik; mej. A. E. Ouds hoorn naar Den Helder; mej. A. M. Keppel naar Am sterdam; A. C. AppelCornelissen naar Den Helder; D. Kapitein en gez. naar Den Helder; C. de Wit en echtg. naar Giethoorn; mej. M. J. Rozenbroek naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Johannes, zoon van A. N. Nolten en C. Moras. Petronella Johanna, dochter van A. C. Langereis en M. Vader. Cornelis, zoon van G. Kater en D. Voorthuijzen. Cornelis Adrianus Guibertus, zoon van A. C. Alders en II. J. Steenvoorden. Martinus Johannes, zoon van M. J. Huiberts en C. C. Veul. Ondertrouwd: H. Meilink en G. van Teulingen. Getrouwd: M. Wiggers en E. H. Oudshoorn. D. Ap pel en A. C. Cornelissen. Overleden: Wed. A. KeurisKeppel, oud 87 jaar. IC Simons, oud 22 jaar. Politie. Verloren: Bril in étui; gabardine-regenjas; auto- hulpveer. Gevonden: Twee wieders; gouden dameshorloge; rij wielplaatje; deurmat. Aan komen vliegen: postduif, gem. ring D.222 en all. ring 17,106. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan den heer C. Kaan, Molenvaart, voor het bouwen van een slacht plaats en aan den heer R. Rezelman, Molenvaart, eveneens voor den bouw van een slachtplaats. WINKEL Door 'de Commissie van Floralia is in haar verga dering van Donderdagavond nader geregeld hoe de tentoonstelling zal worden georganiseerd. Naast Floralia zal dit jaar worden gehouden een huisvlijttentoonstclling. Iedere inzending mag bestaan uit drie stuks, voor meerdere stukken zal 10 cent per stuk moeten betaald worden. Voor inzendingen tot en met drie stuks wordt geen inleggeld betaald. Aan de inzenders van huis vlij tartikel en kan geen vrijkaart worden ver strekt. Voorts zal er aan verbonden worden een photo- tentoonstelling, waaraan alle amateurs, ook van bui ten de gemeente mogen deelnemen. De photo's moe ten bestaan uit gezichten van Winkel en omgeving, tot binnen een straal van 6 K.M. Het tentoonstellingsgebouw zal eenige uitbreiding moeten ondergaan. Teneinde ook op den weg een feestelijke stemming te schepper., wordt weder gedacht aan de samenstel ling van een optocht, terwijl, wanneer ook dit jaar de Middenstandsvereeniging medewerking verleent, daarmede rekening zal worden gehouden. Men ga dus reeds nu aan het werk. Alles is nog volop in groen en bloemen, de mooiste gezichten zijn nu nog te vinden, photograaf-amateurs, aan het werkl BARSINGERHORN In de kolfbaan van den heer A. de Graaf, alhier is wederom een 50-slagenwedstrijd gehouden, welke uitstekend geslaagd kon heeten. Er is mooie kolfsport te zien gegeven, wat uit het aantal geslagen punten door de prijswinnaars wel blijkt. In de eerste klasse behaalde J. Goet te Alkmaar den eersten prijs met 530 punten; 2. P. Molenaar, Zuidscharwoude 526 punten; 3. K. Quant, Warmen- liuizen, 494 punten. Serieprijs J. B. Wilken, Nieuwe N'iedorp 109 punten. Tweede klasse: 1. C. Kaper, Alkmaar, 495 p.; 2. J. Brugman, Venhuizen 483 p.; 3. P. Butter, Alkmaar 469 p. Serieprijs H. Dekker, Venhuizen 110 punten. .Vermelding verdient voorts dat J. Brugman in zijn eerste 2 partijen 115 punten sloeg, doch niet voor een serieprijs in aanmerking kan komen, omdat hij een prijs verwierf voor de 50 slagen. De heer H. Dekker sloeg in zijn 5e partij, 5 twaalfen, dus 60 punten, wat zeker ook vermeldenswaard is. Derde klasse: 1. K. Kistemaker, Winkel 423 p.; 2. J. Leeuwerik, Zuidscharwoude 422 p.; 3. C. Borst, Barsingerhorn 420 p. Serieprijs J. Bart, Venhuizen 95 punten. Sajet: 1. H. Ero, Koog a.d. Zaan 483 p.; 2. J. A. Schenk, Barsingerhorn 446 p.; Serieprijs D. Blaau boer, Barsingerhorn 102 punten. De verschillende kolvers waren ook nu weer vol lof over de mooie baan. Z IJ PE OUDESLUIS Natuurlijk heeft Buisman voor de Maandagavond van de a.s. kermis beslag gelegd op de tooneelver- eeniging „Jong leven" van Oudkarspel. regie: H. Slikker. Niettegenstaande deze vereeniging ook uit andere plaatsen voor dezelfde avond verzoeken ontving oxn aldaar te komen spelen, accepteerde zij de uitixoo- diging van de heer Buisman. „Jong Leven" weet dat men in Oudesluis goed tooncelspel waardeert en dan die gezellige intieme sfeer, die daar heerscht, gedurende de pauze en na afloop der uitvoering. Dat kan blijkbaar alleen maar hier in Oudesluis. Deze keer komt „Jong Leven" met de nieuwe oer- komische klucht: ..Kotty jokt nooit", waarvan zij de première reeds met buitengewoon succes heeft gegeven. Ziehier eenige citaten van de diverse recentie's: „Ons Weekblad": „Jong Leven" heeft dit 21/?. uur tje (niet te verwarren met Heck's 12 uurtje), op smakelijke wijze klaar gemaakt (gekruid, gesausd, zelfs het pikante sausie ontbrak niet) en vakkundig gereserveerd, waardoor het geheel dermate copieus is geworden, waarmede wii maar willen zeggen, dat „Jong Leven" er werkelijk in geslaagd is. van deze nooit jokkende Kctty historie plus alle verwikkelingen van dien, een pittiae vlotte en ge slaagde vertolking te geven, waarvan de aanwezi gen ten volle hebben genoten. Een kermisstuk dat het zeker zal doen doen en waarmede „Jong Leven" stellig meex-dere succes sen zal oogsten. „N. Lang. Crt": dat een goedlachs kermis- publiek eenige uren van dolle vroolijkheid zal ver schaffen. De xolkennis was perfect en alles in een zeer vlot tempo gespeeld. Een compliment aan de dames voor de keurige toiletjes. W 1 E R1N G E N Vertrokken personen: Jan Holties en gezin, naar Emmen; H. Minnema, naar Oostdongeradeelmevr. C. A. Bogers, naar Rucphen; Joh. Klip en gezin, naar Dordrecht; P. Kieft en gezin, naar Graft: mevr. M. Minnema, naar Medemblik: mevr. E. Spohr, naar Menaldumadeel; mevr. G. Wiebenba, naar Hee renveen; J. W. Blom, naar Zuidhom t C. J. Cappool- se. naar Oude-Niedorp; mevr. A. Lont. naar Anna» Paulowna; C. Hoekstra en echtgeiu naar Medem blik (Slootdorp); AL J. Mulder, naar Scheemda: C. Veling en gezin, naar Eindhoven: H. de Goeii. naar Utrecht: N. G. Ude. naar Heerewaarden; J. Bouma, naar Medemblikt W, Hartog en gezin, naar Den Helder. Ingekomen personen? mevr. J. ten Brinke. uit Haarlem; mevr. R. Witting. uit Veendam; A. Feenr stra, uit Harlingen; mevr. AI. Stappert. uit Het Bildt; A. C. Stigter. uit Lopik: mevr. B. A. Boon, geb. Ruige, uit Rijswijk; K. Vos en echtgen.. uit Medemblik: C. Bos. uit IJsselmuiden: W. Terpstra, uit Kollumerland; J. Boei-sma. uit Kollumerland; P. Jacobi, uit Smallingerland; H. v. d. Velde, uit Hei- loo; J. J. Evertse. uit Arnhem: J. de Bokse, uit Wol- phaartsdijk: G. Buis, uit Enkhuizen; G. Buis. geb. Hoensen. uit Barsingerhorn: C. Douma. uit Oost dongeradeel; C .J. v. d. Bent, uit Zwolle; Tj. de Vries, uit Dantumadeel. Burgerlijke Stand van 28 Juni tot en met 4 Juli 1935. Geboren: Cornelia Petronella. d. v. C. H. Steig- stra en W. Dalmulder: Dirk. z. v. S. Wolters en G. v. d. Zwaag; Gretha Gerda, d. v. J. Bakker en J. van Ekeren. i I De bevolking over het eerste halfjaar '35. Aan de hand van onderstaand staatje zal men kunnen zien dat. zeker buiten ieders verwachting de bevolking van Wieringen sedert 1 Januax-i j.1. Bevolking 1 Jan. 1935 mn. vr. Totaal 2399 2972 6271 Gevestigd 169 115 Geboren 36 30 3504 3117 Vertrokken 150 153 3354 2964 Overleden - 14 16 Totaal 3340 2948 6288 LAN GE N DIJ K De directeur van den landbouw heeft o.m. aange wezen als controleur voor het in ontvangst nemen van de aanvragen om keuring met betrekking tot de regeling van den uitvoer van bloembollen, den heer A. van Herwijnen te St. Pancras. OUDKARSPEL. Langendijker Polo-Club. De Poloclub „L.P.C." vergaderde in de zwemin richting aan het Waardje. De leiding van deze vex-gadering bei'ustte bij den heer J. J. Oostenvijk. Bij een poloclub is het vooral te doen om jonge le den. De jongeren kunnen zich beter in het polo-spel bekwamen dan de ouderen. De adspirantenafdeeling is voor jongelui van 12 tot 17 jaar; de grootere afdee- ling van 17 tot 30 jaar. Boven de dertig jaar wordt niemand meer als lid aangenomen. Vervolgens had de definitieve verkiezing van be stuursleden plaats. Voorloopig waren gekozen de heeren P. Scheltus, C. de Geus en J. J. Oosterwijk, x-esp. voorz.,seci\, en penn. Bij de gehouden verkiezing werden alle drie we derom benoemd en werd de heer Oosteiwijk secreta ris en de heer De Geus penningmeester. De conti'ibutie werd vastgesteld op f 0.25 per week Iedere avond zal dan worden getraind. Voorgesteld werd, aan het bestuur van de zwemver. te verzoeken om twee avonden in de week de polo-club de beschik king te geven over de zweminrichting voor de trai ning en dan geen publiek toe te laten. Een reglement van orde, opgesteld door den heer Oosterwijk werd zonder eenige op- of aanmerkingen goedgekeurd. Voorzitter richtte zich tot de dames-leden met het verzoek, voor de L.P.C. een clubvlag te willen maken. De dames wax-en direct bereid, aan dit verzoek te voldoen. Bij de rondvraag vroeg de heer Hink, of men al zoo ver zou zijn, om bij de wedstrijden, welke in Augustus alhier zullen worden gehouden, een polo- wedsti'ijd te kunnen spelen. De trainer, de heer Paridon antwoordde, dat dit onmogelijk zou zijn. Wel kan een demonstratie wor den gegeven. Het idee werd geopperd, om in nauwer contact te kunnen komen met de zwemvereen. voor de te hou den wedstrijden. De heer Rietdijk stelde voor, een lid van het Volharding-bestuur op de vergadering van de Poloclub als adviseerend lid aanwezig te doen zijn. De kleeding werd als volgt gekozen: marineblauwe zwempakken met de letters L.P.C.; de dames een hoofddoek met deze initialen en de heeren een polo- cap met L.P.C. er op. De heer P. Langendijk stelde voor, de nieuwe leden een inleggeld van f 0.25 te doen betalen. Anderen hadden hier bezwaar tegen, waarbij naar voren werd Drie sierlijke standen op de barren. gebracht, dat dit bezwaax-lijk zou zijn voor de toe treding, daar er al zoo veel vercenigingen zijn, waar van men lid is. Tenslotte werd met 12 tegen 10 st besloten, het inleggeld te handhaven. De heer Van Dx-ongelen vond in den leeftijd van de adsp. wel een groot verschil. Het antwoord hierop luidde echter, dat men 17 jaar moet zijn, wil men op wedstrijden uitkomen. Zoodoende kan men van de eene naar de andex-e afdeeling overgaan, als de te genwoordige indeeling wordt gehandhaafd. Hierna sluiting. LANGENDIJK. De distributie van goedkoope groenten. De samenwerkende organisaties hebben een be- spi-eking gehad met den regeex-ingscommissaris voor den tuinbouw over de distributie van goedkoope groenten, en het bij koopen op de veiling. Zooals men weet, hebben op verschillende plaat sen in ons land de kooplieden een soort proteststa king gehouden tegen deze wijze van distributie, wel ke een concurrentie is voor de bonafide handelaren. De bespreking met den regeeringscommissaris heeft niet het resultaat gehad, dat gehoopt werd. De re geex-ingscommissaris kon geen pertinente toezegging d<5en, dat onder geen beding, onder geen enkele om standigheid, tot het bij koopen op de veiling zou wor den overgegaan. Hij wilde wel als middelen te baat nemen om zoo noodig het bijkoopen te voorkomen, doch aan de besturen van den handel de toezegging doen, dat. niet meer bijgekocht zou worden, dat was hem niet mogelijk. Zoolang er voldoende producten dooi'dx-aaien is er geen sprake van bijkoopen, doch wanneer er onverhoopt even een enkele week tus- schen door zou loopen, dat de aanvoeren op de vei ling niet voldoende zijn, en er dus practisch niet voldoende door zou draaien, dan zou hij ter wille van het systeem bij moeten koopen. De handel heeft aangetoond, dat de handel hiex-mee niet gediend was en wanneer het op een of andere veiling zou plaats hebben, de handel zich hiertegen zou verzetten. W 1 ER1N GERWAARD Donderdagavond hield voor den Bond van Boe rinnen e.a. Plattelandsvx-ouwen de heer Meijerink uit Haarlem een causei'ie, verduidelijkt door licht beelden over het redclen van drenkelingen. De vlotte spreker begon met te vertellen over zwemmen, .een zeer oude kunst. Het zwemmend redden is nog maar van jongen datum. Het is ongeveer een kwart eeuw oud. Verschillende eenvoudige reddingsmid delen werden per projectielantaarn getoond; trou wens ingeval van nood is bijna alles geschikt om reddingspogingen mee te doen. Alleen: bindt aan het in het water naar den drenkeling toe te gooien voorwerp een touw, om bij het mis gooien het op nieuw naar u toe te kunnen trekken, voor een her nieuwde poging; bij raak gooien om het slachtof fer naar den wal te kunnen trekken. Na de pauze werd meer speciaal het redden uit auto's behandeld. Niet genoeg kan ik u op het hart drukken, aldus spreker, om nooit de portieiTaampjes open te draaien. Dan ontsnapt de lucht, die het slachtoffer juist zoo noodig heeft. Het water dringt in den wagen, de lucht boven in wordt samenge perst en in deze gecomprimeerde lucht wacht de automobilist af, tot er geen water meer naar bin nen komt, tot er evenwicht is in den druk van bui ten en de druk van binnen. Dan kan het portier worden geopend en kan de drenkeling zich uit zijn gevangenis bevrijden. Tot slot werd nog de vraag gesteld hoe met een drenkeling te bandelen, die zich in doodsangst aan zijn redder vastklampt en hem olzoo mee tracht te verdrinken. In haar dankwoord aan den heer Aleijerink zeide de voorzitster, mevr. Visser-Bakker dat ze hoopte, te eeniger tijd aan den ixxleider te kunnen berichten dat hier een zwemclub, een zwembad, misschien zelfs een reddingsbrigade was opgericht. Een wel verdiend applaus beloonde den spreker, die met groote aandacht gevolgd was. Wateracrobatiek. - Nauwelijks is de reusachtige Boulder-stuwdam in Amerika voltooid, of reeds wordt de zakenman in den echten Amerikaan wakker. Zoo heeft een onderneming op het door den stuwdam ontstane Bouldermeer een verhuurinrichting geschapen voor motorbooten met z.g. golfrijden. Deze waaghalzerige watersport temidden der hoogopgaande steile rotsen vindt natuurlijk bij de Amerikanen geweldigen aftrek. Er waren 44 stapels kleine fabriekskaas aan de markt, waarvan er één 14 gulden opbracht. Van de andere 43 was echter 12 gulden het hoogst. De doorsnee-markt was ongeveer 10 gulden, veel werd echter nog daaronder verkocht. De kwaliteit liet voor verschillende stapels te wenschen over. Zoo als altijd in dezen tijd bleek een deel van de kaas, die nog in de koude is gemaakt, de warmte slecht te kun nen verdragen. De aanvoer geschikt voor op* zet, was daardoor beperkt en deze factor, naast het feit, dat we wat verder in den zo mer komen en de tijd voor de beste opzetkaas begint te verstrijken, hield de prijs van de bovenmarkt wat op. Niettegenstaande de lage prijzen, scheen er in zooverre wat beterschap te zijn, dat de aanvoer vlotter verkocht scheen als verleden jaar. Ongeveer half elf waren de meeste sta pels toegedekt. Niettegenstaande we reeds Juli schrijven en; het derde kwartaal dus al is begonnen, is de grootte van het contingent voor Frankrijk nog niet bekend. Velen hoopten, op grond van de laatste berichten, dat de contingen- teering er zou worden opgeheven en dat daar voor in de plaats zou komen een verhoogd invoerrecht. Over het algemeen verwachtte men daarvan eenige beterschap. Z IJ PE 'T ZAND. Woensdag is, begunstigd door heerlijk weer, het schoolx-eisje voor de kleinere kinderen der O. L. school alhier gehouden. Met een 7-tal particuliere auto's vex*trok men van hier om half negen. Langs het Kanaal ging de reis naar Alkmaax-, waar men bij de apen, hei-ten, vogels enz. tot plm. 12 uur ver toefde. Ver-volgens werd gereden over den Rijksweg naar Limmen en vandaar over den pas voor het verkeer opengestelden weg van Limmen naar Bak- kum en verder naar Castricum aan Zee. Op het strand hebben de kleinen zich vermaakt met bal spel, graafwei'k en pootje baden tot om pl.m. half vier de reis werd vervolgd over de Egmonden naar den speeltuin en het speelduin te Bei-gen, alwaar men met de kinderen tot ongeveer half acht verbleef. Vooi-dat de terugtocht werd aanvaard, sprak de heer voorzitter .van de schoolfeestcommissie nog woorden van dank tot de heeren chauffeurs, welke geheel belangeloos hun wagen en zichzelf voor de zen dag beschikbaar stelden. Om half negen ai-ri- veerde het gezelschap weer hier ter plaatse. Het was een gezellige dag voor de kindex-en. Geenerlei pech deed zich voor, geen wanklank werd vexnomen. Leelijk bezeerd. Bij den nieuwbouw van een boerderij aan het N.-H. kanaal te Stolpen, wex-k van den aannemer P. Tuin, alhier, kreeg de timmei-man J. W. van hier, bij het inslaan van epn paal, de zware houten slaai welke een ander hanteex-de, boven op zijn rechterduim. Dit lichaamsdeel werd geheel plat geslagen. Per auto werd de jongeman naar St. Maartensbx-ug gebracht, waar Dr. Schmidt de eerste geneeskundige hulp ver leende. We vernemen dat eexi gedeelte van den duim is geamputeerd. Naar de Gero-fabrieken. Donderdag werd door eenige dames van de Naai* krans alhier een uitstapje naar de Gero-fabrieken te Zeist gemaakt. Om 8 uur vertrok-men van hier via AmsterdamAmex-sfoort per auto. Door een der leden van de directie werd met een gezelschap van 66 dames een rondgang door de fabrieken gemaakt, waarbij de geheele vervaax-diging van verchroomd keukengerei werd getoond. Vervolgens werden de toonkamei-s bezichtigd. Na afloop werd aan elke be zoekster een botermesje „Zilmeta" cadeau gedaan en een tea te Amersfoort aangeboden. De geheele excur sie duurde van 2 tot 4 uur. Hoogst voldaan ai-riveer* de het gezelschap des avonds tien uur weer hier ter plaatse. SCHAGERBRUG. De heer C. Nap alhier, slaagde te Alkmaar voor het einddiploma R.H.B.S. met 5-jarigen cursus. VOETBAL. Met de klinkende overwinning van H.R.C. 3 op Stx-andvogels (60) heeft de Racing-ploeg de kam- pioens-competitie wel zeer fraai besloten en kan met eere haar plaats in de resei*ve derde-klasse in nemen. De eindstand luidt: H.R.C. 3 6 6 0 0 19— 4 12 Purmersteyn 2 6 3 1 2 1311 7 Strandvogels 6 114 11—19 3 K.V.V. 2 6 1 0 5 8—17 2 De Gouden Kruis-affaïre loopt ook op ziin einde; d.w.z. voor ons district. Zoo men weet is het Helder- sche Watervogels uit-eindeliik als de vex-tegenwoor- diger van het Noorden ovei-geblcven en heeft zich nu mox-gen te handhaven tegen Alkm. Bovs 2. Het geen haar ondertusschen niet mee zal vallen! Alaar laten we het voor ons district hopen stel dat zij de kaaskoppen er onder houdt dan kriiet zij wederom thuis bezoek van de winnaar van E.V.C. 2Z.F.C. 4 en weet zij ook die match te win nen. dan treedt zij in het kx-iit te Medemblik tegen M.F.C. 1. Zooals men ziet. voor de Vogels een niet onaar dig vooruizicht. Verre reizen ziin er niet aan ver bonden. Het probeeren is het dus waard, Watex-vogels.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16