Geen oorlog vóór September. Een lugubere ontdekking Scheveningsche Conferentie gestaakt Italië wenscht voldoening. WAT ZAL DE VOLKENBOND DOEN? De storm teistert Uruguay. De wet op de nakomelingschap. Lijk in de schroef van een sleepbootje. DE FRAUDE TE WORMERVEER. DE A.S. FRANSCHE NATIONALE FEESTDAG. DRIE KINDEREN VERBRAND. Woensdag 10 Juli 1935. Postrekening No. 23330 SCHAGEB 78ste Jaargang. No. 9 760 CODHANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend numtner geplaatst Uitgave der N.V. v.h. P. Trapman Co., Schagen. 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- IXëN van 1 tot 5 regels f0.85, Iedere regel meer 15 cent Cbewijsno, inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Italië wil minstens 250.000 man concentree- ren in Oost-Afrika en het einde der re genperiode aiwachten. - Het Ita- liaansch-Abessynische verdrag van 1928 wordt als vervallen beschouwd. Geestdrift en critiek van sol daten. Het schijnt, dat Italië verlangt, een einde te maken aan de verzoeningspogingen met Ethiopië, omdat het deze nutteloos acht. Al les wijst er op, dat Italië voldoening wenscht door militaire operaties. Naar Reuter uit Rome verneemt, koes tert men in zekere Italiaansche kringen den wensch de krijgsoperaties tegen Abessy- nië nog vóór den 25en Augustus te begin nen, d.w.z. vóór het Italiaansch—Abessy- nische conflict voor den Volkenbond komt, zoodat deze als het ware voor een fait ac compli wordt geplaatst. De twee legerdivisies en twee divisies zwarthem- den, die voor den strijd in Abessynië bestemd zijn, zijn echter nog niet' daar heen vertrokken, en men acht het daarom onwaarschijnlijk, dat Italië den veldtocht tegen het ongeveer een millioen man schappen tellende Abessynische leger zal beginnen, vóór het minstens 250.000 man in zijn koloniën heeft. Waarschijnlijk zal Italië dus althans tot. eind 'Augustus wachten indien .het zich tenminste niet reeds eerder' door de houding van den Volkenhond in deze quaestie tot handelen genoopt zal achten. Rome. De geruchten over een reeds begonnen of een op handen zijnde opening der militaire operaties tegen Abessynië wor den door gezaghebbende Italiaansche krin gen beslist tegengesproken. De behandeling van het Italiaansch-Abes- synisch conflict geeft volgens verantwoor delijke Italiaansche kringen geen aanleiding tot een plotselinge beslissing in dien geest, terwijl verder de regenperiode in de betref fende Afrikaansche gebieden niet vóór September ten einde loopt en er verder Ita lië veel aan gelegen is, de thans in gang zijnde voorbereidingen voor een militaire operatie, die eventueel noodzakelijk mocht zijn, verder te voltooien. Men vermoedt, dat de geruchten hun oorsprong hebben in dc moeilijkheden, welke de Italiaansch— Abessynische verzoeningscommissie bij haar werk zaamheden ondervonden heeft. Deze moeilijkheden betreffen, naar men weet., de. vraag der compettentie der commissie welke volgens een verklaring in den volkenbondsraad door het Itali aansche lid, baron Aloisi, afgelegd en die daar ook geen tegenspraak heeft uitgelokt, zich slechts met de grensincidenten heeft bezig te houden en niet met de vaststelling van de grenslijn. Naar verklaard wordt, zal Italië in dit opzicht van geen wijken weten ofschoon de Abessynische ver tegenwoordigers in de commissie nog eens getracht hebben, dc competentie der commissie ook tot de po litieke kwestie der grensregeling uit te breiden. Zop door deze van Abessynische zijde opgeworpen moeilijkheden de verzoeningscommissie haar verde- I ren arbeid geheel moeten staken, dan zou, naar men te Rome meent, een geheel nieuwe rechtstoestand ont staan, welke voor den volkenbond aanleiding zou kunnen zijn, op zijn besluit tot het benoemen van een vijfden arbiter terug te komen en de verdere be handeling der Italiaansch-Abessynische kwestie op nieuwen grondslag te stellen. Reeds den 25sten Mei heeft Mussolini voor de Italiaansche kamer verklaard, dat het Ita- liaansch-Abessynisch verdrag van 1928 een doode letter gebleven is. Zouden echter door de houding van Abessynië de te Scheveningen gevoerde onderhandelingen defintief misluk ken, dan zou Italië verplicht zijn, het geheele Italiaansch-Abessynische verdrag als verval len te beschouwen* Twee dooden; 250 gewonden. Monlevideo. Door een nlotselinsr opstekenden storm zijn twee personen ere dood en omstreeks 250 cewond. De storm vernielde talrijke huizen, o.a. de hangars van de luchtvaartschool. waardoor een aantal vliegtuigen werd vernield. Reusachtige boomen werden ontworteld, voet gangers werden tegen den grond geslagen. Tele- graat- en telefoonverbindingen zijn onderbroken. ®en v^n hoofdstraten der stad ontstond een paniek onder de voetgangers» Officieel wordt medegedeeld, dat de arbitra gebesprekingen tusschen Italië en Abessynië voor het oogenblik afgebroken zijn. De Itali aansche delegatie zal terstond naar Rome te- rugkeeren. Volgens Reuter is men te Rome van meening, dat het mislukken van de Italiaansch-Ethiopische com missie weinig wijziging brengt in den toestand, aan gezien de commissie geen fundamenteele problemen behandelde. Men is hier verder van meening, dat het misluk ken van de conferentie te wijten is aan Abessynië, dat trachtte de quaesties van het vaststellen van de grenzen hierbij ter sprake te brengen, hetgeen na drukkelijk was uitgesloten bij de besprekingen voor den Volkenbond. Men acht de onderhandelingen verbroken door de schuld van Ethiopië en Italië zal met zijn eigen di recte middelen het geschil verder regelen. Verzet er tegen „boosaardige aanval on staat en partij." Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Den laatsten tijd kon herhaaldelijk worden geconstateerd, dat het verzet van zekere kringen tegen bepaalde wetten, welke haar grondslag vinden in de nationaal-soci- alistische wereldbeschouwing, systematisch is geor ganiseerd. Dit verzet, zooals bijvoorbeeld tegen de wet tot verhoeding van een erfelijk belaste nako melingschap. heeft, aldus betoogt het D.N.B.. veel al uitsluitend ten doel de nationaal-socialistische beweging te treffen en het ontwakend rasbewust- ziin van het Duitsche volk te onderdrukken. Minister Frick heeft thans, om aan deze actie een einde te maken, in een circulaire aan de plaat selijke autoriteiten er opgewezen dat deze aanvallen onder het artikel van het wetboek van strafrecht inzake boosaardige aanvallen op staat en partij vallen en dienovereenkomstig moeten aangegeven en behandeld worden. In dit verband wijst min. Frick er ook op dat „de voor allen geldende wet tot verhoeding van een erfelijk belaste nakomelingschap ook volgens de bepalingen van het concordaat door iederen Duit- schen katholiek geëerbiedigd moet worden. KINDEREN SPEELDEN MET VUUR. Boerderij afgebrand. Gistermiddag brak. doordat kinderen met vuur speelden, brand uit in de kapitale boerderij van den landbouwer H. Santes te Bunne (gem. Vries. Dr.). De boerderij brandde tot den grond toe af. De in boedel kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. TEGEN AUTOBUS GEBOTST. Wielrijder zwaar gewond. Gisteravond' ongeveer half zeven wilde de 17- iarige Jaap Schol uit Egmond aan Zee. die per fiets van Alkmaar op weg was naar Egmond. op den Hoeverweg twee andere wielrijders passeeren. Hij kwam daarbij op den grasberm, raakte 't stuur kwijt en geraakte op den rijweg onder een Naco- bus van Egmond. De iongen is in hopeloozen toe stand opgenomen in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. In de Egalementssloot tusschen Stolpen en Callantsoog. In de egalementssloot even voorbij De Stol pen heeft men gisterochtend een vreeselijke ontdekking gedaan. Van een motorbootje, dat schuiten met zand sleept van de Purmerender werkver schaffing, raakte plotseling de schroef bniten werking. De werklieden, die toeschoten om deze storing te verhelpen, moeten wel met ontzetting vervuld zijn geworden, toen zij in het lijk van een mensch tastten. Dit lijk werd boven water gehaald en toen bleek, dat men te doen had met een onbekenden jongeman, gekleed in een wielrennerscostuum. Onmiddellijk werd gemeenteveldwachter Homan gewaarschuwd, onder wiens toezicht het lijk op het droge werd gebracht en is ver voerd naar het lijkenhuisje van het Tehuis voor ouden van dagen. Het bleek te zijn van een onbekenden 19 20-jarigen jongeman, lang pl.m. 1.65 M., gekleed in wielrennerscos- tnum (roode shirt, waarop voorkomen de woorden „De Mol"). Tot heden ontbreken alle gegevens, die tot de vaststelling van de iden titeit van dezen zoo treurig om het leven ge komen jongeman kunnen leiden. Het signa lement is Dinsdagmiddag per extra-politiebe richt door de radio verspreid. Naar wij vernemen, moet het lijk niet lan ger dan 1 2 dagen, misschien zelfs korter, in het water hebben gelegen. HET LIJK HERKEND. Nader vernemen wij, dat de identiteit nog Dinsdagmiddag vastgesteld is knnnen wor den. Het lijk bleek te zijn van den 20-jarigen J. Andringa uit ,Den Helder, die Dinsdag morgen een tochtje per rijwiel is gaan maken en vermoedelijk tusschen 10 en 11 uur plot seling onwel is geworden en in de sloot is gereden met het bovengemelde noodlottige gevolg. Na eenigen tijd dreggen heeft men een eindje verderop in de vaart een racefiets ge vonden, welke naam en adres van den veron gelukten jongen vermeldde. De ouders, die inmiddels gewaarschuwd waren, hebben het lijk herkend. Het stoffe lijk overschot is naar Den Helder vervoerd. Naar werd meegedeeld zou de jongen den laatsten tijd aan toevallen hebben geleden. De baten en de schulden bij de firma Schaap. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op den staat van baten en schulden, als be doeld in art 96 der Faillissementswet om trent de surséance van betaling van de ven nootschap onder firma J. Schaap Lzn.. kas siers te Wormerveer en van hare leden Jan Schaap Louriszoon en Louris Schaap Jans- zoon. Het totaal der schulden bedraagt f 1.925.951, de baten bedragen f 1.506.068. Xn Italië werd een wedloop gehouden met gasmaskers voor. Gemakkelijk zal het zeer zeker I wal niet geweest zijn, doch voor de toekomst moet men zich helaas nu eenmaal op alles voorbereiden» Regeeringsmaatregelen om een bloedige botsing tuschen rechts en links te voorkomen. In den gistermorgen gehouden Franschen minis terraad heeft de minister van binnenlandsche za ken, Paganon, den raad op de hoogte gesteld met de maatregelen, welke genomen zijn, om op 14» Juli, den dag, waarop rechts en links geweldige b.e- toogingen zullen houden, de orde te handhaven. Hij verklaarde, dat de demonstraties zóó geregeld zijn dat de optochten van links als van rechts elkaar niet zullen ontmoe ten. De leden van het nationale front zullen over het Champs Elysées naar den Are do Triomph trekken, om op het graf van den onbekenden soldaat de eeuwige vlam te ontsteken. De linksche partijen zullen zich opstel len op de Place de la Bastille en naar het Oosten trekken. Politie, garde mobile en militairen zullen alles te werk stellen, om te voorkomen, dat aanhangers van beide partijen slaags raken. De minister van posterijen stelt nog voor, dat sanctie-maatregelen worden genomen tegen ambte naren en beambten van P.T.T.. welke gaan staken.' Naar verluidt, is voor Vrijdag a.s. een groote de monstratie aangekondigd tegen de „fascistische maatregelen" van den minister van P.T.T. Tragedie op een boerderij in Brabantsch dorp. Moeder stond machteloos tegenover het vuur. Gistermorgen om tien uur is te Oostelbeers de boerderij van den landbouwer Leermakers, gelegen aan een binnenweg in het gehucht Hooge Eind, bij Oirschot, totaal afgebrand, waarbij drie kinderen in de vlammen zijn omgekomen. Toen mej. Leermakers op dat uur even in de schuur moest zijn, zag zij tot haar groote ontsteltenis, dat deze geheel in lichte laaie stond. Met ontzagwek kende snelheid deelde het vuur zich aan de geheele boerderij mede, wijl de vlammen wegens de droogte van het aanwezige materiaal en 't strooien dak gre tig voedsel vonden. Vol wanhoop spoedde de vrouw zich naar binnen waar zich haar vijf kleine kinderen bevonden. Twee van hen heeft zij met levensgevaar kunnen redden. Aan de drie anderen van Z1/^, 4 en 6 jaar kon zij geen hulp meer bieden, zoodat zij in het vuur om kwamen. De landbouwer L. bevond zich op het oogenblik van het drama in het hooiland. Aan blusschen viel niet te denken. Omtrent de oor zaak is niets bekend. Omtrent de toedracht van het drama, die nog niet juist was te achterhalen, meldt men van andere zijde aan de „Msb.": Op het oogenblik dat de brand uitbrak, was mej. Leermakers met twee kinderen in de boerderij. Drie kinderen speelden in de schuur, terwijl een kind naar school was. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. Het vuur grep terstond snel om zich heen en tastte in weinig tijds ook de boerderij aan. De vrouw, die geheel overstuur was, kon zich met de twee kinderen, die zich bij haar in het woon huis bevonden, in veiligheid stellen. De drie kin deren in de schuur, drie jongens van resp. 2/4, 4 en 6 jaar oud verbrandden levend. Toen het huis reeds op instorten stond, hebben buren, die niet wis ten, dat de jongens in de schuur aan het spelen waren geweest, nog een onderzoek ingesteld. Een paard en een koe zijn mede verbrand. De schade wordt slechts laag door verzekering ge-< dekt HET GEVONDEN LIJK TE ROTTERDAM. Geen misdrijf in het speL In het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam heeft gisteren in den namiddag Dr. E. C. van Rijssel de sectie verricht op het lijk van den assu radeur Suringar, die zooals gemeld, Zondagavond onder verdachte omstandigheden in zijn woning aan het Ungerplein dood is aangetroffen, waarbij toen werd geconstateerd, dat hij reeds ongeveer twee maanden geleden moest zijn overleden. De sectie had tot resultaat, dat er geen sporen van eenig misdrijf zijn ontdekt. Iri de komende dagen zullen nog onderzoekingen worden gedaan naar de mogelijkheid van vergiftiging Een en ander kost veel moeite, omdat het lijk reeds in verregaanden staat van ontbinding werd aange troffen. Kennissen van den overledene hebben meege deeld, dat deze een paar maanden geleden het voor nemen te kennen had gegeven, zich het leven te be nemen door het innemen van vergif. In de keuken is een fleschje aangetroffen, waarin vermoedelijk 'n vergif heeft gezeten.

Schager Courant | 1935 | | pagina 1