VROUW, W/X\ODL AANSLUITENDE DAMESJAPON. ZORG VOOR DE PLANTEN OP REIS. VOORBEREIDINGEN TOT DE REIS. BABY'S GARDEROBE, Indien men zijn reisplannen langzamer hand verwezenlijkt ziet, begint men veel al een angstig voorgevoel te krijgen, dat men bepaald dit of dat wel vergeten zal. Veelal is dit dan ook het geval, indien men niet vooraf aanteekening houdt van aller lei kleine dingen. Het beste is een bloc note en potlood bij de hand te houden, waarop dadelijk aangeteekend wordt, wat eventueel in de gedachte komt. Tijdig genoeg moeten sloten van koffers nagezien, eventueele reparaties gedaan, of sleutels aangeschaft worden. Eenige dagen tevoren kan men het best alles klaar leggen wat medegenomen moet worden, echter niet, zooals veelal gebeurt, allerlei onnutte dingen, die men niet noo- dig heeft. Men kan de voorbereidingen hooit vroeg genoeg beginnen en moet ook maatregelen nemen, om eventueel een huissleutel in be waring te geven, liefst aan familie of ken nissen, die in de naaste omgeving wonen. Het kan gebeuren, dat men om een of an dere reden in het tijdelijk onbewoonde huis zou moeten zijn, terwijl niet vergeten mag worden een adres achter te laten. Blijft men geruimen tijd afwezig, dan is het ge- wenscht hiervan kennis te geven aan de politie, opdat deze een waakzaam oog op het huis kan houden. Adresverandering voor toezending van couranten wordt eenige dagen voor het vertrek aan de betreffende administratie opgegeven, evenals aan het postkantoor, in dien men doorzending van de post ver langt. BAKVISCHJES. Natuurlijk is een modieuze, mondaine bakvisch iets verschrikkelijks en meestal zijn ze van nature daar nog niet aan toe. Maar ze willen wel graag er aardig uit zien en dat is heel normaal! Ook voor de heel jonge meisjes zijn er WEER IETS NIEUWS. Een merkwaardig beroep is in een der groote modemagazijnen in Praag in het leven geroepen. Men heeft daar twee dames aangesteld, die zich den geheelen dag in de verschil lende afdeelingen bewegen, alsof zij „klan ten" zijn. Haar taak bestaat hierin, dat zij op ongedwongen wijze met de koopsters trachten te onderhouden en doet zich b.v. het geval voor, dat een dame op een of ander moet wachten, b.v. op een hoed, ja pon of wat ook, waaraan een kleine ver- andering moet gebeuren, dan heeft de pseudo klant haar taak in uitvoering te brengen. Zij onderhoudt zich met de wach tende dame en tracht hare aandacht op andere kleedingstukken te vestigen, waar door het meermalen gebeurt, dat een of ander op gemakkelijke wijze verkocht wordt. Het schijnt, dat dit nieuwe beroep inder daad practische resultaten heeft, want kor ten tijd nadat de eerste dame werd aange steld, volgde een tweede... REIZEN. We hebben vast gesteld waar we naar toe zullen gaan, dan pas komt het aller voornaamste: de voorbereidingen. Reizen op zich zelf is niet moei lijk, maar dat wórdt het, wan neer de tijd er voor niet goed is besteed, als we maar lukraak pakken en op het laatste oogenblik haastig een ne cessaire in orde maakten. Wat de den we dan? We voorzagen de koffers van dui delijke adressen, de sleutels wer den gesorteerd. Op de koffers duidelijke adres sen, inplaats van opvallende mono grammen, die toch aanleiding tot misverstand kunnen geven. Langs de binnen zijde van de kof fers zijn breede lussen gemaakt, waarin we bus jes talk, borstel, kam enz. een plaats kunnen geven. Dit alles kun nen we natuur lijk ook in 'n op vouwbare neces saire opbergen. Ook het naaizak- je is onmisbaar. Allemaal koopen en maken we nieuwe aan- winsten: jurken, hoed jes, een vlot jasje, en F we genieten van zon en L zomer in een fleurig pakje. Maar baby blijft niet achter! Wat een grap. pig complet. Want ook de kleintjes hebben complets! Onder links: een Jurl je, gegarneerd met eet ruitje, met grappig! schouderstrookjes en g eigenwijs kraagje; rechts: liet jasje, dat e bij hoort. Is 't nie snoezig? Middenin een „go kleede" jurk, eenvou dig en allerliefst; ook di hierbij hoort een jasje. Ja En hoe vindt u het schattige kopje met de di: lange linten? tij sc: VOORZORGEN MET PAKKEN VOOR te DE REIS. kJ Wie eenmaal het ongeluk gehad heeft op kè reis zijnde zijn koffer te openen, en tot de ve ontdekking te komen, dat de inhoud van mi een of ander fleschje toiletwater of a& vii derszins zich verspreid heeft over mooie lei dessous of kleeren, zal een volgende maal en zeker alle voorbereidende maatregelen tref- bc fen om dit te voorkomen. Al doende leert men en zoo is men zeker gi ook al tot de ontdekking gekomen, dat kof- di fers niet zóó gepakt moeten worden, dal er te veel ruimte overblijft, omdat allen St dan over en door elkander rolt. de Japonnen worden voor het pakken uit- m gelegd en bedekt met vloeipapier, daarna in lengte en breedte opgevouwen. - he Hoofdzakelijk willen wij ons ditmaal Di echter bepalen met eenige wenken, te ge- h£ ven in verband met toiletartikelen. In de sc met gummi gevoerde sponzenzak, die toi oc meerdere zekerheid liefst van een rits-slui ting voorzien moet zijn, worden tusschen ce sponzen en waschhandschoenen toiletflesch- ze jes geborgen, zoodat men niet de kans "vi loopt, dat zij breken. Men kan echter ook w celluloid- en metalen hulzen voor dit doel H koopen in verschillende vormen en groot- vi ten. Ziet men tegen deze extra uitgaven op, dj dan dóet men goed fleschjes of crêmepi vt jes meerdere malen in vloeipapier te wik- g< kelen, terwijl een elastiekje zorgt, dat d« w verpakking niet loslaat. Aangebi'oken O fleschjes worden liefst met leukoplast af gesloten, hetgeen eveneens geldt voor poe- st derdoozen. Parfumfleschjes worden omwik- es kelt met een laagje watten. g] Zeep en tandenborstels worden in spe- w ciale omhulsels gepakt, terwijl nagelvijlen, di nagelschuier e.a. voorwerpen afzonderlijk ir in waschhandschoenen worden gedaan vóór n men ze in de gummizak bergt. o li mt« HUIDVERZORGING IN DEN ZOMER. «I 's Zomers is de huid en vooral die van het gelaat, meer dan in andere jaargetij- d' den gevoelig om stof en vuil in zich op te nemen, daarom is het noodig te voorkomen, dat schadelijke invloeden op de poriën in- te werken en de grootste reinheid is geboden. Hiervoor is het noodzakelijk, dat men ge- laat en handen voor het naar bed gaan met *e vette crème reinigt. Wasschen alleen ij *e niet voldoende, daar vet alle stof en vuil beter uit de huidporiën haalt. Verder is een wekelijksch bad, waarbij de huid goed wordt ingezeept, noodzake- n lijk, evenals een lauwe afwassching dag» lijks. De porieën worden geopend en hei uitscheidingsproces tot meerdere werk- f zaamheid geprikkeld. n b EEN SNUFJE. P Si EEN VLOTTE JAPON. T. 5038. Aansluitende damesjapon, die door de schuine lijnen aan taille en rok, waar een knoopgarneering is aangebracht, een zeer apart geheel geeft. De halsafwer- king is zeer eenvoudig met een naar mo del geknipte bies en strik van hetzelfde materiaal. Aansluitende mouwen met hoo- ge uitstaande manchetten. De rok is aansluitend, naar onderen toe iets wijder. Benoodigdc stof: pl.m. 4 M. van 100 c.M. breedte of 3 M. van 130 c.M. breedte. Prijs van het patroon, in maat 42 en 46 f 0.58, andere maten f 0.75. T 5038a. Do kleine afbeelding terzijde geeft een andere halsafwerking weer, van hals en mouwen, waardoor het effect weer geheel anders wordt. *E VROUW EN MODE. Niet alleen aan de jonge vrouw moet 'n modeblad raad geven, niet alleen voor het jonge meisje moeten de gegeven modellen flatleus zijn. In een werkelijk goed modeblad vindt ook de oudere vrouw, ook de vrouw wier figuur niet onberispelijk is een toilet, dat oc minder mooie lijn verzacht en het goede tot zijn recht doet komen. De werkende vrouw vraagt haar modellen, haar makke lijke en practische jurken en blouses. En de moeders zoeken aardige jurkjes voor hun meisjes, speelpakjes voor de al lerkleinsten. Er worden héél wat eischen gesteld aan een modeblad en 't is zeer de vraag of er één modeblad is, dat zóó die proef kan doorstaan als het Practisch Mo deblad. Geen van de eischen, waaraan dit prach tige modeblad niet voldoet. Het is den laatst en tijd weer meer uitgebreid, aan de wcnschen der lezeressen wordt gedacht, en een keuze van de beste knippatronen wacht, ook op U! Werkelijk, ook voor U is er iets bij, U .vindt juist het modelletje dat U zocht. En 't is vaak zoo moeilijk, iets geschikts te vinden en een goed knippatroon te krij gen naar maat. Allemaal moeilijkheden, die niet bestaan bij dit practische blad, een blad, waarvan de abonnementsprijs zeer laag is gesteld, en dat dus klaar staat voor iedereen met nuttige wenken, een knipcursus, een „Mo devraagbaak", heerlijke hulp voor haar, die pas beginnen met het maken van haar eigen japonnen, dit Practische Modeblad is dus niet alleen practisch, het is ook prach tig en het brengt de abonné's heel wat voordeel: een schat van lectuur, bespreking van de nieuwste mode, tal van goede en practische raadgevingen, die U laten zien hoe U bezuinigen kunt, schitterende mo dellen, een kosteloos knippatroon met fraaie coupe, andere knippatronen voor weinig geld, aantrekkelijke prijsvragen, enz. enz. 20122. Vlotte jonge damesjapon van tweeërlei stof. Korte jakjes zijn dit jaar zeer in trek. Een bijzonder gelukkige com binatie is b.v. 'n effen groen manteltje van harige stof en groen geruit rokje, niet de gewone groote ruit, doch een klein blokje met effen jumper of blouse. Het spreekt vanzelf, dat ook zeer veel andere combina ties mogelijk zijn. Een bruin rokje van diagonaal geweven slof met shantung blouse en kort bijpas send jakje geeft eveneens 'n aardig geheel. Het manteltje is rond weggeknipt, heeft geen kraag, doch breede revers. Sluiting met één knoop. Vierbaans rok. Noodige stof voor maat 42 voor de rok pl.m. 1.60 M. en voor het manteltje 1.20 M. van 130 c.M. breedte. Prijs van het patroon in maat 42 i4. f 0.58. andere maten f 0.75. UITSTEKENDE KNIPPATRONEN. Patronen met zeer goeden pasvorm van de modellen in deze rubriek zijn verkrijg baar bij de moderedactrice v. d. blad, Mu- zenstraat 5 b. Den Haag. (Girorek. 191919. t.n.v. de Knippatronendienst). Een zeer groot aantal modellen zijn af gebeeld in het zomernummer Van „He1 Practisch Modeblad" dat gaarne na inzen ding van 10 ct. porto kosteloos aan lezeres sen wordt toegezonden. Patroonaanvragen met do vermelding „spoed" kunnen thans binnen 3 dagen worden afgehandeld. allerliefste jurken en mantels, niet kinder achtig want dat mag niet van de groote dochter en niet „ouwelijk", omdat moe der daar niet van houdt. Een jurkje van genopte waschzij, met pofmouwen, geestige strikgarneering en 'n ingehaald voorstukje, zal de goedkeuring wegdragen van moedor en dochter beiden, en zijn ze ook niet allebei verrukt van 't beeldige complet met de ruime lichte drie kwart jas? Aanwinsten voor bakvischjes garderobe! VAN 'S MORGENS TOT 'S AVONDS. Er is weer een overvloed aan keus, aller lei details maken onze zomerjaponnetjes, hetzij de sportieve ochtendjasjes, hetzij on ze zomeravondtoiletjes, tot iets aardigs en moderns. En welke zijn die details? We zien aan de vlotte blouses grappige mouwopslagen van moesje en streep ge combineerd (links onder). Strik en ceintuur van hetzelfde taflint staan ook allerleukst en hoe vindt u het geestige befje op de donkere jurk midden in? Daarnaast rechts een middagjurk met mooie mouw en halsgarneering en het toiletje voor het tuinfeest is zeker een vondst, met die groote ceintuur en de apar te mouw. Doet u eens uw keus uit dit bont aller lei! Verschillende kleuren stopzij, naalden, schaar, zij in de kleur van de jurken, dit alles mag niet vergeten worden; schoen- zakken gebrui ken we natuur lijk ook, en ne men voor de reis dekens en badla kens, die anders zoo'n plaats innemen, riemen van stevig linnen, die we om de opgerolde handdoe ken, lakens enz. slaan. Een flinke handtasch dient om kleinig heden, die we nog op 't laatste oogenblik ontdekken, een koek en wat proviand, in te pakken. Én reiskleeding? Shorts met een omslag- rok; een rokbroek met een aardige blouse, en een luchtige reisjas. Hebt u niets vergeten? Veel plezier op reis! Op twee eetlepels slaolie neemt men 1 eetlepel citroensap en selderiezout, klopt dit goed dooreen, voegt er -een gehakt uitje en kervel bij en mengt er de sla door heen. Dit is zeker iets héél nieuws: een casa- que van wit piqué op een zwart satijnen rokje. Zwarte hoed en kaphandschoenen. Wel een zeer origineel idee en weer een! iets anders dan linnen, dat flatteert, zo» lang 't zonder één kreukje is, wat meestal niet al te lang is. Piqué is steviger. Ceintuur, schouderkapje, kraag en strik zijn extra gesteven. Voor wie het dragen kan een allerbekoof ljjkst nieuwtje! Wanneer men 's zomers op reis is, doet zich veelal de moeilijkheid voor, hoe de planten verzorgd moeten worden, vooral als het huis gesloten wordt. Hoezeer de planten ons ook aan het hart aan, zal nie mand zich opofferen om terwille hiervan thuis te blijven, wat inderdaad dan ook zeer begrijpelijk is. Na de vacantie thuis komen en zien, dat alle planten zeer geleden hebben, gaat ons echter ook heel erg aan 't hart, want met hoeveel liefde en zorg hebben wij vele van hen niet gekweekt en verzorgd. Niet ieder is ook in de gelegenheid om aan familie of buren de zorg van de plan ten op te dragen en daarom moet er raad geschaft worden en het eenvoudigste is wel de bloemen automatisch van water le voorzien. Men plaatst b.v. alle bloempot ten in' de keuken op den grond, neemt een aantal draden geel katoen, die men in een emmer vol water laat hangen, die op een keukenstoel geplaatst wordt, terwijl het andere uiteinde een klein eindje in de aarde geduwd wordt. In kleine potten kan men volstaan met twee, grootere daarente gen voorziet men van 4 a 5 draden, die niet te strak mogen hangen, doch liefst met een boogje. Komt men na de vacantie thuis, dan zul len de planten, dank zij deze eenvoudige watervoorziening er frisch uitzien.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8