De Langendijker GroentenveilingeiL Laatste vlucht. ruischend valt het graan BARSINGERHORN KOLHORN. Met schoolkinderen naar een jeugdher berg. Een proef die uitstekend ae- slaagd is. Voor het eerst werd dit jaar mot do kinderen der hoogste klassen oen driedaagsch uitstapje gemaakt in plaats van een dagje naar Den Haag. Door schitterend weer begunstigd is deze proef uitstekend geslaagd. Om ongeveer half acht vertrok ken we den eersten dag met een veertigtal kinderen op de fiets naar Den Oever. Vandaar een heerlijke boottocht naar Texel. Van Oude Schild bradht de fiets ons naar de Jeugdherberg Panorama, die voor drie dagen ons thuis zou zijn en die dat ook, dank zij de „vader en moeder" in de beste zin van het woord ge weest is. Na aankomst konden de kinderen zich eerst eens lekker vcrfrisschen, de bagage werd opgeborgen en toen trokken we er op uit. Dwars door Den Burg naar de Dennen. Bij een boerderij werden de fietsen neergezet. We trokken dwars door het bosch naar de duinen waar de jeugd naar hartelust kon stoeien en spelen. En toen we weer thuis kwamen wachtte het heer lijk middagmaal, dat alle eer werd aangadaan. Na een fijne avond het eene spelletje wisselde het andere af zou de troep gaan slapen. Maar nog was alle pret niet afgeloopen. Het gaan slapen was een heel aparte attractie, zooiets wat je nou tihuis nooit overkomt Wie heeft wel eens in een slaapzak geslapen? En wie wel eens in een bed met een bovenverdie ping? Een bof als ie zoo'n bovenste bed kreeg, dan kon ie eerst nog eens klimmen. Over de tweede dag zullen we maar kort zijn. Prachtig weer, een fijne fietstocht, in de duinen ge speeld, de boterhammen verslonden. Pootje baden, pruimen gegeten, jonge katjes gevonden, 't was alles weer pret en vreugde. Dan volgde weer dat gezellige samen eten. En dan weer do avond met zijn heerlijke spelletjes. Ook alweer zoo'n bof, dat er net die „meester met de korte haren" ook was. Wat wist die een spel letjes en liedjes. De laatste dag was grootendeels voor de terugreis bestemd, 's Morgens nog een tijd gespeeld, terwijl een gezellig groepje met „meester" giug winkelen in de „hoofdstad". Tegen èèn uur moesten we vertrekken met een fijne zeereis in het vooruitzicht, 't Zal niemand ver wonderen. dat ze nog zoo graag wat langer gebleven waren. Was 't niet grappig als ie helpen moest met afwasschen, vloeren vegen of wat dan ook? Nu zag je het zelf, vele handen maken licht werk. Weten de moeders wel dat ook de jongens uit stekend de vatenkwast kunnen hanteeren en de stoffer? Op het laatste oogenblik vochten ze er haast om wie mocht helpen. Maar de pret was gedaan, de boot bracht ons naar De Kooy en over Brcezand en Wieringerwaard fietsten we terug naar Kolhorn. Drie heerlijke dagen waren weer om, drie dagen die stellig nooit vergeten zullen worden. De stralende gebruinde gezichten en de opgeto gen verhalen over wat ze beleefden, zijn zeker de beste dank voor allen die dit mogelijk hebben ge maakt en voor de ieugdherberg-vader en -moeder die ons die dagen hebben verzorgd. Onze plaatsgenóot M. Heerschap, leerling van de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Den Helder, is bevorderd van de derde naar de vierde klasse. K. Kwantes is bevorderd naar de hoogste klasse van de Christelijke Kweekschool voor onder wijzers te Utrecht. OUDE NIE DO R P ZWEMWEDSTRIJDEN TE OUDE NIEDORP. Zondag jl. hebben de zwemwedstrijden in „Het Skarpot" alhier plaats gehad. Voor deze wedstrijden was groote belangstelling, zoowel van de zijde van de deelnemers als van het publiek, dat in grooten getale is opgekomen. „Het Skarpct" is wel nimmer zoo druk bezocht als thans. De groote schuiten, welke rond de banen wa ren gemeerd, waren geheel bezet door toeschouwers en een en ander gaf een feestelijk aanzien, terwijl ook het plaatselijk fanfarecorps er zeker toe heeft bijgedragen om de stemming te verhoogen. Het kan gezegd worden, dat alles voor den wedstrijd in de puntjes was verzorgd. Deze mooie zemgele- genheid is ook bijzonder geschikt voor het houden van zwemwedstrijden. Hieronder laten we de tijden volgen welke de deel nemers hebben gemaakt: 25 M. schoolslag meisjes, t.m. 12 jaar: Mannie Goudsblom, Heerhugowaard, 241/5 sec. (Ie prijs). W. Kostelijk, Oudkarspel, 251/5 sec. ;2e prijs); Alie Goudsblom, Heerhugowaard, 26 sec. (3e prijs); Jopie de Waard. Heerhugowaard, 27 sec.; C. Wardenaar. Schagen, 262/5 sec.; C- Roobol, Schagen, 27 4/5 sec., Annie Kalf, Heerhugowaard, 294/5 sec.; Rie Meere- boer Pdtr., Oude Niedorp, 311/3 sec.; Steinie Stam, Heerhugowaard, 34 sec. 25 Meter schoolslag jongens tot en met 12 jaar: M. de Boer, Schagen, 29 sec. (Ie prijs); J. Visser, Scha gen, 29 3/5 sec. (2e prijs); J Molenaar, Anna Paulowna 33 sec.; D. Biersteker, Oude Niedorp, 34 4/5 sec. 50 Meter schoolslag voor meisjes tot 16 jaar: A. de Jong. Heerhugowaard, 48 2/5 sec. (Ie prijs); T. Visser, Schagen, 49 spc. (2e prijs); N. Goudsblom. Heerhugowaard, 501/5 sec. (3c prijs); T. Mijts, Oude Niedorp, 51 sec. (4e prijs); L. Kouseband, Schagen, 51 sec. (gedisqualificeerd); W. de Wit Ldtr., Oude Niedorp, 514/5 s. (5e pr.); W. Kostelijk, Oudk., 521/5 s. M. Koopmans, Oude Niedorp, 522/5 sec.; C. Koning, Schagen, 523/5 sec.; B. Beets, Heerhugowaard, 53 sec.; C. Goudsblom Heerhugowaard, 54 sec.; J. Doorn, Oude Niedorp, 54 sec.; M. de Waard Mdtr., Heerhugowaard, 54 2/5 sec.; C. Timmerman, Scha gen, 542/5 sec.; A. Klerk, Schagen, 552/5 sec.; M. Kouseband, Schagen, 56 sec.; Nel Leek, Oude Nie dorp, 56 sec.; A. Leek, Oude Niedorp, 561/5 sec.; M. Vader, Anna Paulowna, 581/5 sec.; J. Vermeulen, Schagen, 58 2/5 sec.; Riek Heines, Oude Niedorp, 60 sec.; T. Lindenbergh, Anna Paulowna, 1 min. 1/5 sec. 50 Meter schoolslag voor jongens tot 16 jaar: C. Wagenaar, Heerhugowaard, 46 4/5 sec. (Ie prijs)- F Koning, Schagen, 47 2/5 sec. (2e prijs); M. J. C. Lin ke, Anna Paulowna, 48 sec. (3e prijs); S. Liefhebber, Anna Paulowna, 511/5 sec. (4e prijs); D. Kaan, Anna Paulowna, 51 2/5 sec.; J. van Duren, Anna Paulowna, 53 3/5 sec.; A. de Wit Azn., Oude Niedorp, 551/5 sec.; Iv. Kaaij, Anna Paulowna, 57 2/5 sec.; C. de Wit Azn., Oudo Niedorp, 591/5 sec.; Br. Greidanus, Heerhugo waard, 591/5 sec.; A. de Wit Lzn., Oude Niedorp, 1 min. 5 sec. 100 meter vrije slag voor dames: Iv. Blaauboer, Schagen, 1 min. 40 4/5 sec. (Ie prijs); A. Wardenaar, Schagen, 1 min. 46 sec.; C. Tuinman, Anna Paulowna, 1 min. 54 sec.; N. Wardenaar, Schagen, 1 min. 56 3/5 sec. Tr. Beets, Heerhugowaard, 1 min. 57 3/5 sec.; R. Vrielink, .Schagen, 2 min. 5 sec.; W. do Wit, Oude Niedorp, 2 min. 18 2/5 sec. 100 meter vrije slag voor heeren: II. v. d. Meer, Heerhugowaard, 1 min. 14 4/5 sec. (Ie prijs); J. Kom mer, Anna Paulowna, 1 min. 23 sec. (2e prijs); F. Koning, Schagen, 1 min. 25 sec. (3e prijs); 1 min. 254/5 sec. (4e prijs); T. Ilink, Oudkarspel, 1 min. 272/5 sec.; S. Koning, Schagen, 1 min. 27 3/5 sec.; J. Bruin, Oude Niedorp. 1 min. 31 4/5 sec.; T. de Geus, Heerhugowaard, 1 min. 32 sec.; F. Kruit, Schagen, 1 min. 36 3/5 sec.; N. lveijzer, Anna Pau lowna, 1 min, 44 3/5 sec.; J. Molenaar, Anna Pau lowna, 1 min. 44 4/5 sec.; C. van Zooncn, Oude Nie dorp, 1 min. 541/5 sec. (gedisqu.); S. Spanjaard, Oud karspel, 1 min. 593/5 sec.; J. Goudsblom, Heerhugo waard, 2 min. .50 meter rugslag voor dames: C. Goudsblom, Heerhugowaard, 521/5 sec. He prijs); Iv. Blaauboer, Schagen, 522/5 sec. (2e prijs); A. Wardenaar, Scha gen, 54 2/5 sec. (3e prijs); N. Engel, Heerhugowaard 594/5 sec.; N. Wardenaar, Schagen, 1 min.; Tr. Beets, Heerhugowaard, 1 min. 2/5 sec.; M. de Beurs, Anna Paulowna, 1 min. 1 2/5 sec. 50 meter rugslag voor heeren: II. v. d. Meer, Heer hugowaard, 471/5 sec. (Ie prijs); T. Hink, Oud karspel, 51 sec. (2e prijs); S. Koning, Schagen, 514/5 sec. (3e prijs); F. Kruit, Schagen, 542/5 sec.; C. Wagenaar, Heerhugowaard, 1 min. 3/5 sec. 4 X 50 Meter, estafette (2 X 50 M. schoolslag en 2 X 50 M. vrije slag: Heerhugowaard 2, 2 min. 48 sec. (Ie prijs); Schagen, 2 min. 48 1/5 sec. (2e prijs); Oude Niedorp 2, 3 min. 61/5 sec. v3t prijs); Heerhugowaard 1, 3 min 4/5 sec.; Oude Niedorp 1, 3 min. 421/5 sec. Na afloop van de wedstrijden vond de prijsuitrei king plaats in de zaal van den heer Feijs alhier, waarbij de heer F, Leek, voorz., van de zwemvcr. „Het Skarpct" woorden van dank bracht aan den heer Kouseband uit Schagen, aan de tijdopnemers, controleurs, aan de ingezetenen, die prijzen beschik baar hebben gesteld, aan het muziekcorps en aan allen, die er toe hebben medegewerkt om dit feest t.o doen slagen, en riep de aanwezigen een spoedig tot weerziens toe. En hiermede behoorde deze ge slaagde middag weer tot het verleden. „Het Skar pct" kan ongetwijfeld met genoegen op dezen middag terug zien. ZWAARDERE STRAFFEN VOOR VAL3CHE MUNTERS IN ENGELAND. Londen. Dezer dagen is de nieuwe valsche mun- terswet in Engeland in werking getreden, waarin o.a. eenige bepalingen van de conventie van Genève van 1929 zijn opgenomen, o.a. inhoudende dat een val sche munter die zich schuldig maakt aan het ver- valsohen van buitenlandsch geld onverschillig in welk land hij daarop betrapt wordt, zal worden ge straft alsof hij het inhcemsche geld had vervalsclit. Ook dc deelneming van Engeland aan de interna tionale valsch geld-centrale wordt in de nieuwe wet geregeld. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Nanking. Dc Chinecschc minister van financiën, Koeng, heeft een bedrag van 900.000 dollar beschik baar gesteld voor het vcrlcenen van hulp aan ae door de overslroomingen geteisterde gebieden. Duizenden koelies trachten de afbrokkelende dij ken langs dc Yangtse-Kiang en zijn zijrivieren te herstellen. De wilde autobus-diensten over den Afsluitdijk. Vonnis van den kantonrechter. Sncek. Van de verdachten W. V. te Leeuwar den, S. M. H. J. J. van K., en J. II. W. S. te Den Helder, B. J. B. te Enschede, II. N. K. en E. M. te Arnhem, G. A. van Z., G. ten H. en A. P. V. te Rot terdam, J. II. R. en P. J. A. de V. en H. van der Z. te Amsterdam, en J. R. te Groningen, die op 1 Juli jl. voor den kantonrechter te Sneek terecht ston den, wegens het houden van zgn. kettingdiensten van Groningen en Leeuwarden over den Afsluitdijk- naar Amsterdam en omgekeerd, werd verdachte W. V. te Leeuwarden veroordeeld tot een boete van f 150, subs. 30 dagen hechtenis en een voorwaardelijke hechtenis van 10 dagen met een proeftijd van twee jaar. De overige verdachten werden ieder tot een boete van f100 subs. 20 dagen hechtenis veroordeeld. De Kantonrechter overwoog onder meer in zijn vonnis, dat door de verklaringen van de verdachten en de getuigen het hun ten laste gelegde feit is be wezen en dat dit behoort te worden gekwalificeerd als: „Het mede plegen van een autobusdienst in werking houden zonder vergunning als bedoeld bij de artikelen 2 en 3 der wet op de openbare vervoer middelen". Ten aanzien van de op te leggen straf overwoog de kantonrechter dat verdachte W. V. het grootste aandeel heeft gehad in het plegen van het ten laste gelegde feit en hem een strenge straf behoort te worden opgelegd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Oirschot. Gistermorgen te omstreeks half elf heeft in de bebouwde kom te Oirschot een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personen-auto, waar in een dame met drie .kinderen benevens de chauf feur gezeten waren, is door onopgehelderde oorzaak in botsing gekomen met een tractor met anahang- wagen. Alle inzittenden personen kregen verwondingen. De dame werd zoo ernstig gewond, dat zij naar het ziekenhuis 'te Oirschot moest, worden overgebracht. Dc kinderen en de chauffeur zijn tijdelijk hij omwo nenden binnengebracht. Vermoedelijk zullen zij. met uitzondering van een van de kinderen, na verbon den, te zijn, naar huis kunnen gaan. Nog een mijnramp in Japan. Zes dooden, vijf vermisten, 11 zwaarge wonden. Tokio: In de mijn Togawa in Foekoeoka op het Japansrhe eiland Kioesjoe heeft 40(3 meter onde: den grond een mijngas-ontploffing plaats gehad. Zes mijnwerkers werden gedood, 11 zwaargewond, terwijl nog vijf worden vermist. Een ongewone klank: Welnu Max, nu hen jij ten minste ook eens een keer baas in huis. Er gonsden motoren, een vliegtuig steeg op, Omhoog naar de lokkende lucht, 't Was huiten zoo zomersch, zoo kost'lijk en mooij Dat werd eerst een prachtige vlucht! 't Sprak alles van blijdschap en sterkende kracht, Al stralende, wijd en zijd, Tot ver aan,den einder, in 't wazig verschiet, Langs velden en stroomen gespreid! Een vliegtuig steeg op, eerst een aanloop,de start, Men kende nauwkeurig de baan, 1-Ia, los van de aarde, omhoog naar het blauw. Een val en toen was het gedaan En op dezen stralenden zomerdag, Toen het leven een hooglied zong, En de lust tot het leven, zoo heerlijk en waar, Tot diep in de zielen drong, Toen vielen er mannen in dienst van hun plicht, En even toch wordt het ons bang, We staren elkander begrijpende aan. De rij wordt zoo eindeloos lang! Er vielen zoovelen in zeer korten tijd, Welhaast zijn de offers te zwaar Van vele gezinnen in schrijnende rouw, En droefheid, van jaar tot jaar! We brengen eerbiedig een laatste vaanvel, Een stille, ontroerende groet, Aan hen, die vergingen, na jaren van durf, Na jaren van 'prachtigen moed. Want voor weer het leven zijn reelaten herneemt, Wordt even hun arbeid herdacht, En Nederland fluistert vol medegevoel: „Rust zacht, kameraden! Rust zacht!!" 14 Juli 1935. KROES. (Nadruk verboden.) Weer een arrestatie te Oss. Oss: Door dc Koninklijke Marechaussee te Oss is giestermorgen overgegaan tot de arrestatie van A. v. d. W„ bijgenaamd „De slappe Toon de Soep", als verdacht van medeplichtigheid aan een gcruimen tijd geleden te Oss gepleegde inbraak. Hangende het onderzoek konden hierover nog geen nadere inlichtingen worden verstrekt. VERBANNING VAN MADAME LUPESCU UIT ROEMENIE? Boekarest. Naar verluidt zou een aanklacht aau- hangig zijn gemaakt tegen Madame Lupcscu, dc vroegere vriendin van Koning Carol, en zou haar verbanning uit Roemenië geëischt zijn wegens haar intriges in paleiszaken en dien tengevolge haar on geoorloofde inmenging in staalzaken. VEENBRAND BIJ DRACHTEN. Drachten. In de omgeving van Beets bij Drach ten, heeft een vrij ernstige veenbrand gewoed. Ge durende geruimen tijd hebben zelfs twee woningen ernstig gevaar geloopen. De motorspuit uit Drach ten rukte uit, doch kon niets uitrichten, doordat de zware wagen in den weeken grond wegzakte. Men is er tenslotte in geslaagd, den brand, die lot bij Leeuwarden zichtbaar was, door het afgraven van den bovengrond te bedwingen. De aardappelmarkt begint te wan kelen. Verschillende factoren werken daaraan mee. - De prijzen lager. - Een deel draait door. - Tomaten beter, doch lage prijzen. Aanvankelijk iets beter voor wortelen. - Kleine aanvoer bloem kool. - Veel betere prijzen. - Roode kool loopt sterk in prijs achter uit. - Eerste aanvoer van gele en witte kcol. - Lagere prijzen dan verleden jaar. - Idem slaboonen. - Iets betere prijs voor zilvernep. - Laag voor tuinboonen. - Aanvoer druiven Bevredigende opbrengst Nadat er tot nu toe steeds vrij slationnaire prijzen voor de aardappels werden betaald, daar vraag en aanbod elkaar vrijwel- in evenwicht hielden, de laat ste week is daarin een verandering gekomen. De aanvoeren namen aanmerkelijk toe, doch de vraag was er niet mee in evenredigheid. De vraag uit Duitschland was gering, omdat het toegestane con tingent was verbruikt. Hoopte men nog, dat, als het vorige jaar, men zich niet aan hel bepaalde contin gent zou houden, er wezen geen tcekenen op, dat men dit ook nu zou doen Het vorige jaar verkeerde de handel nog in gunstiger omstandigheden: de ex- porthandel had toen nog niet met de clearing te ma ken De exporteur moest heel lang op betaling vvach ten, ja wacht voor sommige zendingen nog altijd De lust, om met Duitschland op dezelfde wijze handel te drijven, is begrijpelijkerwijze geluwd. De uitvoer naar Duitschland staat practisch stop en hoewel de handel zijn best doet, andere afzetgebieden te ver overen, in den tegenwoordigen tijd valt dit niet mee. Deze week werden vanwege de Nederlandschc Groenten- en Fruilccntrale de minimumprijzen nog al eens veranderd. aDt de tuinders daarmee niet bijzonder zijn ingenomen, is te 'begrijpen. Reeds ge durende een vijftal jaren hebben zij beneden produc tieprijs geleverd, zoodat zij voortdurend verarmden, thans hopen ze voor eenzelfde experiment bewaard te blijven. Vooral wordt er op aangedrongen dat de minimumprijs voor het binnenland- niet tot beneden den productieprijs wordt verlaagd. En dat begint nu bedenkelijk in die richting te gaan. De tuinders zijn echter van oordeel, dat de binnenlandsche consu ment dien prijs betaalt. In het buitenland hebben we niets te zeggen en zijn we van de beslissingen daar afhankelijk, de G. en F. C. zorge echter voor de tuinders hier! De aardappelenmurkt. aanvankelijk nog opgewekt en regelmatig, in overeenstemming met vorige we ken, had te lijden onder den grooteren aanvoer, uit voer- en betalingsmoeilijkheden en nog enkele au dere factoren. De gerustheid onder de aanvoerders sloeg om in ongerustheid, vooral onder hen, die voor bet eerst met rooien begonnen. Het zuidelijk deel van het gebied der Broeker veiling had al een be langrijk deel tegen bevredigende prijzen afgezet, voor de anderen zag het er nu minder goed uit. Nog was alle hoop niet vervlogen, toen de minimum prijs op f2.50 werd gesteld, met de zekerheid dfff la ter nog f2.50 werd bijbetaald, plus 50 cent voor be- waarloon. Maar bij het lager stellen van deze be dragen, nl. tot f2, begon het er nu voor de tuinders weer slecht uit te zien, ofschoon moet worden er kend, dat de regeling beter was dan het vorige jaqr. Aanvankelijk werd voor groote aardappels nog f5 tot ruim f6 betaald, al naar kwaliteit. Eiken markt dag ging er echter iets van dien prijs af, zoodat op het laatst der week nog slechts f4 tot f4.S0 werd be taald, terwijl verschillende partijen doordraaiden. Bonken of grove werden verkocht voor f3.50f 3.70. Voor drielingen werd aanvankelijk f2.50 tot f4 be taald, later f2—f3.80. Voor kriel was maar weinig belangstelling, gevolg van de lagere prijzen der groo te aardappelen. Ze werd geveild voor f 1f 1.70, een enkel partijtje tot f2. In totaal werden aan beide veilingen 240 spoorwagens aangevoerd. De aanvoer van tomaten was deze week kleiner dan do vorige, ofschoon de prijzen iets minder slecht waren. Werd aanvankelijk voor A-sorteering ruim f5 betaald, later steeg, die prijs tot het dubbele nl. f 10.90f 11.80. Kveneens liep B-kwaliteit van f5.80 tot gemiddeld f 10.50 op en C van f4.10 tot f9.30. CC, die aanvankelijk met moeite den mini mumprijs van f2 kon halen, steeg tot ruim f3. Aan gevoerd werden 45000 Kg. Met de wortelen liep het aanvankelijk iets beter dan do vorige week en kon voor de boswortelen f3—f3.20 worden bedongen. Losse wortelen brach ten f3.20—f3.90 op. Toch liepen deze lage prijzen nog omlaag tot respectievelijk f 2—f2.50 en f3. Vrij groot was de belangstelling voor bloemkool. Ondanks het warme weer werden de aanvoeren kleiner. Do prijs liep flink op. Vooi1 de mooie, groote bloemkool eerste soort werd van fll tot ruim f 16 betaald, kleinere of iets afwijkende in kwaliteit wer den voor f8f 12 verkocht. Op het laatst der week zakten de prijzen iets in. Bijzonder slecht liep het met de roode kool. Bracht deze op het eind der week nog f6 op, deze week zette in meL gemiddeld f4, terwijl op het laatst der week niet meer dan f2 werd betaald. De prijs is nog la ger dan verleden jaar, toen ook al met reden over de slechte uitkomsten werd geklaagd. Voor het eerst kwam deze week vroege gele kool aan do veiling. Ook hiermee ging het slecht, de op brengst was f3 per 160 Kg., ook al minder dan ver leden jaar voor de eerste aanvoeren. Ongeveer hetzelfde kan worden opgemerkt van de witte kool, die ook voor het eerst Ier markt kwam en verkocht werd voor f3.40—f4. Verleden jaar werd voor de eerst aangevoerde partij f7 be taald. Zilvernep, een product, waaraan bijzonder veel ar beid moet worden besteed, werd iets duurder ver kocht dan de vorige week, ofschoon do opbrengst nog beneden den productieprijs ligt. Er werd nu f5.50f6 voor betaald. Tuinboonen werden verkocht voor f2, een zacht prijsje Voor de eerste druiven werd meer betaald dan ver leden jaai\ nl. f65. Spoedig echter daalde de prijs tot f 45f 50. Voor het eerst verschenen deze week de slaboonen aan beide veilingen. Ze brachten ruim f20 op, dat is ongeveer 50 pet. lager dan in 1934. Summa sum marum, is er dus nog maar weinig, dat tot tevre denheid stemt.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7