Steeds scherper tegenstel lingen injuitschland iegramp in Engeland Buitenland Bait$2fsn beschieten het vliegtuig van van Tsjang Hsoe Liang. Verduistering van f 2000. 300 Bommenwerpers naar Oost=Afrika. Twee dooden en zes gewonden. Omzetbelasting stelt weer te leur. VERPLEEGSTER DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. VERDUISTERINGEN IN EEN POSTTREIN. AMERIKA HEEFT 700 VLIEGTUIGEN NOODIG. Ongeluk op onbewaakten overweg. Botsing tusschen wielrijdster en motorfiets. Steun aan aardbeienteelt. Woensdag 17 Juli 1935. Postrekening No. 23330 SCHA 78ste Jaargang. No. 5765 COURANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags Bij Inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstiiitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v.h. P. Trapman Co., Schagen. 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- liëN van 1 tot 5 regels f 0.85, iedere regel meer 15 cent i'bewijsno. Inbegrepen Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. De beteekenis der anti» joodsche relletjes Onder de oogcn van tal van buitenlanders en aan den vooravond van de Olympische. Spelen hebben in het hartje van Berlijn anti-joodsche demonstraties plaats gehad, die wel een zeer schril licht werpen op de ontwikkeling der nationaal-socialistische revo lutie bij onze Oosterburen. De geschiedenis leert dat revoluties neiging hebben „af te slijten" en na langer of korter strijd zich aan te passen aan de eischen door de gezamenlijke inwer king van menschelijke instincten en gewoonten ge steld. Dit zich aanpassen van opgestelde theoriën aan de werkelijkheid j|aat veelal gepaard met ernstige ge varen voor de revolutie-makers zelf en het is dan ook vanzelfsprekend, dat het ontwikkelingsproces zich veelal met schokken voltrekt. De moordpartij van verleden jaar Juni was er één van. In het groeiend anti-semietisme van thans dient men een dergelijke „schok" te zien. Het is niets anders dan een verzet der nationaal socialistische kerngroepen tegen de ontwikkeling der toestand. Een feit is het namelijk dat burger en arbeider zich steeds slechter gaan schikken in bet harnas van geestelijke en maatschappelijke onvrijheid, die de re volutie hen heeft gebracht, terwijl ook de leiders der grootindustrie zich na het eerste enthousiasme al lang uit de voorste rijen hebben teruggetrokken. Ook de intellectueelen zijn beu van het „Heil Hit- Ier" gefleem en de moeilijkheden met kerkdienaren en studenten spreken voor den aandachtigen toe schouwer boekdeelen. Teekenend is ook de plotseling opheffing van vele afdeelingen der „Stalen Helm" een rechts georiën teerde groep, die men al geheel opgeslokt waande door S.S. en S.A. Het is duidelijk, dat in groote verantwoordelijke groepen een hevig verzet aan het groeien is tegen het huidige regiem en dat de Duitschei meer en meer gaat twijfelen aan de zegeningen van het Nieu we Bewind. Deze groeiende tegenstand dient te worden over wonnen en de anti-joodsche en anti-kerkelijke actie zijn niets anders dan uitingen van den feilen strijd die het nalionaal-socialisme in eigen land voert. Het is geen toeval dat de gevaarlijke Julius Strei- cher met zijn vergaande anti-joodsche actie en zijn dolle fantasiën, steeds meer op den voorgrond komt. Ook de anti-kerkelijke en anti-kapitalistische re devoeringen van den gladden Goebbels komen niet voort uit een normalen groei van het nationaal-so- cialisme. Integendeel! Zij zijn te beseheuwen als een verscherping der revolutie, als teekenen van den hernieuwden strijd. Thans gaat het niet tegen het marxisme of com munisme, doch tegen veel gevaarlijker vijanden, door het Derde Rijk zelf opgewekt. Kerk, intellect, vrijheidszin, en bezit vormen het front waartegen Hitier en de zijnen thans storm- loopen. De anti-joodsche relletjes zijn er slechts de naar buiten tredende symptomen van en vormen een wei nig-hartverheffend schouwspel voor een ieder die niet vergiftigd is door het „Hitler-IIeil." Sjanghai, 16 Juli (A.N.P.). Toen Maarschalk Tsjang Hsoe Liang met zijn en andere bombarde mentsvliegtuigen in dienst van de luchtvaarthulp boven een dorp in het overstromingsgebied levens middelen neerwierp, werden de toestellen door bandieten onder vuur genomen. Het vliegtuig van den maarschalk kreeg verscheidene treffers in de draagvlakken. Slechts met moeite gelukte het de piloten de toestellen en hun inzittenden in veilig1 hcid te brengen. Een postambtenaar en ziin vrouw te Am sterdam qearresteerd. Te Amsterdam is gisteravond in arrest gesteld een postambtenaar, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan knoeierijen met spaarbankboekjes. Een bedrag van f 2000 wordt genoemd. De ambtenaar had op het spaarbankboekje van ziin vrouw, waar op een klein bedrag stond, een groot bedrag bijge schreven. doch het geld niet gestort. Dezer dagen werd door de vrouw een bedrag van ruim f .000 opgevraagd, waardoor de fraude uitkwam. fcvP? ambtenaar en zijn .vrouw ziin gearresteerd en ler beschikking van de justitie gesteld; ROME, 16 Juli (A.N.P.): Behalve de beide vliegtuigeskaders, welke Dinsdagmiddag met het vliegtuigmoederschip Miragli naar Itali- aansch—Oost-Afrika zijn scheep gegaan, zul len binnenkort 300 bommenwerpers naar Erythrea en Somaliland worden verscheept. Men verwacht, dat generaal Valle, de staats secretaris van het ministerie van Luchtvaart, die, zooals hij vandaag bij het vertrek der bei de vliegtuigeskaders uit Napels verklaarde, zélf het commando op zich zal nemen over de 300 bommenwerpers, het opperbevel zal voeren over de gezamenlijke luchtstrijdkrachten In ItaliaanschOost-Afrika. Aankoop van Grieksche vrachtschepen? Voor Vervoer naar Oost-Afrika. De Grieksche dagbladen melden, dat vertegenwoor digers van Italiaansche reeders in den Piraeüs zijn aangekomen om te onderhandelen over den aankoop van Grieksche vrachtschepen, die zullen moeten die nen voor het vervoer van oorlogsmateriaal naar Afrika. Passagiersvliegtuig bij vertrek van het vliegveld Haston neergestort en in brand geraakt. LONDEN: Een tragisch vliegongeval, dat in sommige opzichten doet denken aan de ramp, die het Nederlandsche vliegtuig „Kwik staart" Zondag j.1. nabij de Amsterdamsche luchthaven Schiphol heeft getroffen, heeft gis termorgen plaats gevonden op het Londensche vliegveld Haston, en heeft twee personen het leven gekost. Een passagiersvliegtuig, dat van Londen zon vertrekken naar Spithead, met passagiers die aldaar als toeschouwer de groote vloot revue wilden bijwonen, stortte bij den start neer en raakte in brand. Zes personen, w.o. de piloot, konden tijdig uit het toestel komen doch liepen zoodanige verwondingen op, dat zij naar een ziekenhnis moesten worden over gebracht. Twee passagiers konden zich echter niet meer redden en kwamen in de vlammen om. Overige middelen brachten f 18.000.000 meer op dan het vorige jaar. - Desondanks onder de raming gebleven. Blijkens het jongste overzicht van den stand der Rijksmiddelen hebben de directe belastingen thans tot en met Juni fL 47.805.245.50 opgebracht. De raming voor het geheele jaar bedraagt fL 116.425.099. d.w.z. voor een half jaar fL 58.222.500, zoodat de directe belastingen althans in het eer ste half jaar onder de raming rijn gebleven. De inkomstenbelasting heeft tot nu toe f 1.039.474.02 minder opgeleverd dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De belasting van de doode hand bracht f 642.405 op. Van de overige middelen liep de opbrengst van de Omzetbelasting wederom terug. Zij leverde f222.483 87 minder op dan Mei 1935. In Juni 1934 was de op brengst dezer belasting vrijwel hetzelfde, nl. f 4.898.703. De raming heeft deze bate nog steeds niet kunnen bereiken. In totaal brengt de Omzetbelasting dit jaar alweer f 11.198.498.52 minder op dan de raming. Toch. heeft zij zich in zooverre hersteld, dat zij f6.703.571.60 meer heeft opgebracht dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De accijnzen op gedistilleerd en hier zetten hun daling voort en brachten t.m. Juni ieder al ruim een millioen minder op dan in het vorige jaar. De accijnzen op suiker en tabak bleven wel is waar met resp. f324.000 en f572.000 beneden de ra ming, doch brachten evenwel resp. c.a. VA millioen en 3 millioen meer op dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De overige middelen bleven gezamenlijk ruim 19 millioen gulden onder de raming,, hoewel de op brengst 18 millioen hooger was dan in 't vorige jaar. HET MEISJE WERD OP SLAG GEDOOD. Gisterenmiddag om kwart voor vijf reden in het nauwe gedeelte van de hoofdstraat te Sassenheim, vlak bij de brug van de Teylingerlaan, twee ver pleegsters uit het diaconessenhuis te Den Haag, rechts van den weg. De meeste links rijdende, de 24-jarige JMej. Lydia de Geus, had een leeren tasch van een fototoestel om. Op een gegeven moment werd de riem van deze tasch gegrepen door een uitstekende haak van een passeerende vrachtauto, met het noodlottig gevolg, dat zij kwam te vallen, eenige tientallen meter werd meegesleurd en daarna de wielen van den wagen over het hoofd kreeg. Het meisje was op slag dood Het lijk is overgebracht naar het Sint Bernardusge- sticht te Sassenheim. De andere verpleegster was door het gebeurde zeer overstuur en is bij een dokter binnengebracht De vrachtauto is in beslag genomen. In Nürnberg is een tentoonstelling geopend, die gewijd is aan het 100-jarig bestaan der spoorwegen in Duitschland. Hierboven zien wij de „Adler", een getrouwe nabootsing van de eerste Duitsche spoorbaan bij zijn rit over het tentoonstellingsterrein. Utrcchtsche conducteur-brievenmalen maak te postzakken open. - Groote bedra gen zouden ontvreemd zijn. Een 58-jarigen conducteur-brievenmalen uit Utrecht is Zondagavond, hij aankomst van den posttrein, die over Arnhem de Duit sche post voor Engeland medebracht, door de recherche gearresteerd, en naar het politie bureau overgebracht. Reeds geruimen tijd bestond het vermoeden, dat deze postcon- ducteur geldswaarden zou hebben verduis terd uit de postzakken,. Hij heeft vrij spoedig een volledige bekentenis afgelegd. Hij was aangewezen, als conducteur-brievenma len. de post voor Engeland, die uit Frankfurt kwam, in Arnhem af te halen. Tusschen Arnhem en Utrecht reisde hij dan alleen, nadat hij de postzakken van zijn Duitschen collega had overgenomen. Onderweg maakte hij de loodjes van de postzakken los en ver duisterde aangeteekende brieven. Met een andere tang, dan zijn collega's bij de afzending hadden ge bruikt. loodde hij de postzakken opnieuw. Het is waarschijnlijk, dat deze conducteur zijn verduisteringspractijken reeds twee jaar heeft toe gepast. En men noemt groote bedragen, die op deze wijze zouden zijn ontvreemd. Zeker is, dat hij mar ken, Fransche, Belgische en Zwitsersche francs, roebels en Engelsche ponden heeft verduisterd. Toen de recherche hem Zondagavond opwachtte, had hij nog 13 Engelsche ponden bij zich. Na de be kentenis is hij, in afwachting van een nader onder zoek, ter beschikking van de Justitie gesteld. EISCH VAN HET DEPARTEMENT VAN OORLOG TE WASHINGTON. Reuter seint uit Washington: De legercommis- sie van het Huis van Afgevaardigden is een cam pagne begonnen met het doel het Congres te overtui gen van de noodzakelijkheid dat er 40 millioen dollar worden besteed aan den bouw van tusschen de 600 en 800 nieuwe militaire vliegtuigen. Het departement van oorlog heeft de commissie medegedeeld dat de Amerikaansche luchtmacht 710 nieuwe vliegtuigen noodig heeft. Jongen door een sneltrein gegrepen en gedood Gistermiddag is op den onbewaakten overweg aan de Doggersvaart nabij Den Helder een negen jarig jongetje aangereden door den sneltrein, die ora 15 u. 51 aldaar vertrekt. De jongen kwam per rij wiel uit de ouderlijke woning, die op korten afstand ligt en heeft vermoedelijk gehoopt nog voor den trein te kunnen oversteken. Een van den duinkant komende fietser heeft door het opsteken van een hand den jongen nog gewaarschuwd, maar het on geluk was toen al geschied. Het jongetje, de 9-jarig® Paul Bruins, was op slag dood. Twee gewonden. Gisteravond kwart over acht reden de heer en mevrouw van O. uit Amsterdam met hun beide kin deren en de heer Harmsen, eveneens uit Amsterdam die hun vacantie te Bussum doorbrengen op da Meersteeg, een zijweg van den rijksstraatweg te Naaï den. Allen behalve mevr. van O. hadden den rijks weg overgestoken in de richting naar de Schapen meent. Zij heeft op deze plaats, waar het uitzicht zeer goed is, klaarblijkelijk niet naar het verkeer op den hoofdweg gekeken. Er naderde van de richting van het kruispunt Thierensweg een motorfiets, met een snelheid van 50 k.m. per uur. De bestuurder kon niet meer stoppen, reed de wielrijdster tegen den grond en viel zelf ook. Mevr. van O. heeft daarbij het rechteronderbeen gebroken, de 30-jarige van A. uit Amsterdam, bestuurder van de motorfiets, kreeg een hersenschudding. Beiden zijn naar de Majellastich- ting te Bussum vervoerd. Een cent per k.q. voor de veilinqen Be verwijk. Castricum, Heilo en Alkmaar. De Minister van Economische Zaken heeft be paald. dat steun wordt verleend aan hen, die als teler van ere .wassen van den tuinbouw in het iaar 1934 waren aaneresloten bii de Stichting Ned. Groen ten- en Fruitcentrale te 'sGravenhagc en hun aardbeien over de veilineren te Beverwijk. Castri cum, Heilo en Alkmaar hebben ereveild in het tijd vak van 25 Juni 1934—22 Juli 1934. De steun is bepaald op 1 cent per k.g. tot eeft totaal bedrag van ten hoogste f 26.000.—

Schager Courant | 1935 | | pagina 1