PENING De K.L.M. opnieuw ernstig getroffen Cor Lodder Bankier Schaap legt volledige bekentenis af. SCHAGER ROOSJES De anti-semïetische incidenten op den Kurfürstendamm. WEER VIJF OSSENAREN GEARRESTEERD BRAND OP GOEDERENSTATION VAN BAZEL. van het Manufacturen-, Meubelen-, Bedden- en Tapijtmagazijn Winkel een flinke slagerstialfwas WEENEN IN ROUW. EEN VREEMDE ZELFMOORD. MARKT ^5' K O E GR A S ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Jonaetfe aedood. Nauwelijks was het vliegongeluk. dat in de mor- gen uren plaats had. voorbii. of Dinsdagmiddag: -werd andermaal melding: gemaakt van een onge luk. waarbii ook een menschenleven te loor ging. Dit ongeval had plaats op de onbewaakte overweg aan de Doggersvaart waar de heer P. P. d. K. woont. Het 9-iarig zoontje van den heer H. Bruins, ge naamd Paul. was om half vier uit school gekomen, thuis geweest en weer weggegaan, toen hii op ee- noemden overweg door den trein die om 15.51 uit Den Helder vertrekt, daar wellicht zonder er erg i in gehad te hebben is gegrepen en op slag gedood, i f)c trein stopte onmiddellijk, ontzetting onder de pas sagiers en omwonenden. Hulp kon ook hier niet I meer baten, doch was in ruime mate aanwezig, ook van het vliegkamp „De Koov". Na een vertra ging van ruim tien minuten kon de trein vertrek ken. Ziin ouders woonden vlak bij den overweg. Z IJ PE 'T ZAND. Dinsdagavond had in het café „de Jonge Prins" van den heer G. A. de Wit de openbare verkoop j plaats van het woonhuis met groote bergplaats, eigen dom en bewoond door den heer P. A. de Wit Cz. en waarin werd uitgeoefend een brandstoffenbandel. Het perceel kon in opbod gelden f 4700, waarvan de bicder was de heer H. Konijn alhier. Waarna het geheel werd gemijnd op f 800, door een tweetal ge gadigden, precies gelijk. Na opnieuw te zijn afge slagen werd gemijnd op f 1100, door den heer Jb. Glas, alhier, in opdracht van den graanhandelaar N. J. Zeeman alhier, welke hierdoor kooper werd. ANNA PAÜLOWNA Geslaaad. H. Jonker Hz. slaagde te Amersfoort voor het Staats-examen B. WIERINGERMEER Politie. Verloren: bankbiljet van f 10.een portemonnaie inho. f 5.25. Inlichtingen bij de politie Slootdorp. Fordson-film. Voor een matig publiek werd Dinsdagavond in hotel Smit te Middenmeer de Fordson-film gedraaid, terwijl op straat de nieuwe Fordson. werkend op ruwe olie. ter bezichtiging stond ongesteld. Tal voor voordeelen werden gedemonstreerd, ter wijl allen, die de fabricatie willen zien. werd aan geraden zich te wenden tot de firma Blaauboer Hossen te Schagen, die zich gaarne belast met de introductie. Een verklaring der Staatspolitie. Ber lijn, 16 Juli: Naar aanleiding van de anti- semietische uitspattingen, die Maandagavond ter ge legenheid van de vertooning van de Zweedsche film „Patterson en Bendel" hebben plaats gehad, deelt net Berlijnsche bureau der Pruisische staatspolitie het volgende mede: „De begrijpelijke demonstratie tegen de aanmati gende houding der Joden hebben ook gisteren weer onmiddellijk allerlei duistere elementen gelokt, die gclooven bij dergelijke gelegenheden ongestraft hun staatsvijandige gevoelens te kunnen uitleven en door tumult staat en beweging in discrediet te kunnen brengen. De instanties der beweging, in het bijzonder P.O. en S.A. hebben zich onmiddellijk ter beschikking van de politie gestpld om door spoedig herstel van de orde en rust het ondermijningswerk van deze duistere krachten. Het is door samenwerking van politie en verschillende instanties der beweging dan ook in derdaad in korten tijd gelukt, verdere incidenten te voorkomen. Het behoeft geen betoog dat staat en beweging ook in de toekomst ten nauwste zullen samenwerken om elke verstoring der openbare orde met kracht te voorkomen. Deze verklaring is wel zeer zonderling, dat volgens betrouwbare gegevens tijdens de relletjes voldoende politiemacht aanwezig was om de orde te handha ven. Zij stak echter geen hand uit. Om thans de schuld geheel te wijten aan „duistere elementen", is volkomen in strijd met de feiten. IN VERBAND MMET EEN OVERVAL IN 1930. Gisteravond heeft de marechaussee te Oss voldoende termen aanwezig geacht om tot arrestatie over te gaan van den 28-jarigen W. B. en den ongeveer 30-iarigen F. de R.. beiden afkomstig uit Oss. Zij worden ver dacht medeplichtig te zijn aan een overval met roof op mei. KuipersVan Orsouw op de Zevenbergsohe heide te Oss in 1930. Er is thans aan het licht gekomen, dat deze over val gepleegd moet ziin door drie mannen, n.1. de «Dikke Toon de Soep". F. de R. en B. Toen Kui pers destijds ziin woning had verlaten om zich met ziin oudste kinderen ter, kerke te begeven, heeft het tno de vrouw overvallen, gekneveld, mishandeld en Dezit genomen van al het in de woning aanwezige geld, ten bedrage van duizend gulden. ..Toon de Soep" heeft reeds eerder een bekente nis in deze zaak afgelegd. B. is 'n beruchte recidi vist. hii heeft reeds verscheidene iaren wegens diefstal en inbraak in de gevaneenis doorgebracht. Hu maakte deel uit van een beruchte bende, welke destijds een terreur uitoefende over Oss en om streken. Bij een inbraak bil de firma Wagemaker werd mi op heeterdaad betrapt en gegrepen. Later was hii de rechterhand van M. de R.. een beruchte ban diet. een broer van den thans aangehoudene, die ook reeds in het huis van bewaring te 's Hertogen- v?rt°e^ tezamen met M, de R. was hii be- iroKKen in de geruchtmakende inbraak van den heer Hes in het villapark te Oss in November 1930. B. leverde toen een schietpartii met de politie, waarbii cle marechaussee Peeters. thans wachtmeester der marechaussee te Ambv (L,) door den polsslagader werd geschoten en vrii ernstig gewond. werd ec-hter gegrepen en heeft zich onder he- Ms verzet overgegeven. dit heeft hii vier laar gevangenisstraf geweekt vrüheid is dus van korten duur Ook de F. de R. heeft geen blanco zonderregister PETROLEUMTANK IN DE LUCHT GEVLOGEN. BAZEL, 16 Juli (A.N.P.): Op het goede renstation Wolf (Bazel) is Dinsdagavond na 11 uur een petroleumtank geëxplodeerd. Voortdurend hoort men ontploffingen. Gewel dige vuurzuilen teekenen zich tegen den he mel af. De brand is tot ver over de grens, in Duitschland zichtbaar. Beide arrestanten zijn in de marechaussee-kazerne opgesloten, waar zij aan een verhoor worden on derworpen. Een arrestatie in verband met brandstich ting in 1926. De gemeentepolitie te Oss heeft gisteravond een nieuwe arrestatie verricht in verband met den nood- lottigen brand in 1926 bij de familie V. Z. te Oss, waar bij een moeder en drie kinderen in de vlammen zijn omgekomen. Thans is gearresteerd zekere Th. V., 'n beruchte recidivist, verdacht van medeplichtigheid aan opzettelijke brandstichting. De verdachte is op het politiebureau te Oss opgesloten, waar hij aan een streng verhoor wordt onderworpen. Twee personen gearresteerd, verdacht van misdrijf bij Hoensbroek. De marechaussee hebben gisteren gearresteerd de 4ö-jarige arbeiders P. B. en van O., bijgenaamd de Witte van Torre uit Oss. Beiden zijn gevankelijk naar Hoensbroek getransporteerd, waar zij aan een verhoor worden onderworpen in verband met een ernstig misdrijf, dat eenige jaren geleden in die buurt is gepleegd. De politie nu in staat het bedrag der gesto- len en verduisterde effecten pre cies vast te stellen. Sedert zijn insluiting in het arrestantenlokaal van het politiebureau te Wormerveer op Zaterdag middag 1.1. is kassier L. Schaap enkele malen door de politie-autoriteiten aan een langdurig en uitvoe rig verhoor onderworpen geweest, terwijl ook de voorloopige bewindvoerders, hangende de surséance, een onderhoud met den fraudeur hebben gehad. Het resultaat der verhooren is geweest, dat Schaap een volledige bekentenis heeft afgelegd en zijn volle medewerking verleende bij het onderzoek naar de verdwenen effecten enz. en naar den stand van zaken bij de bankiersfirma. Zoodoende zal de politie in staat zijn het bedrag der gestolen en ver duisterde stukken juist vast te stellen. De safehouders behoeven volgens de gangbare ju ridische opvatting thans niet erg ongerust te ziin, daar hun eigendommen door diefstal waren ont vreemd en zonder kosten na het proces hun weer ter hand zullen worden gesteld. Voor zoover stukken en gelden verduisterd zijn, wat het geval was bij open bewaargeving, zullen deze door de oorspronkelijke eigenaars moeten wor den teruggekocht tegen de prijzen, door de koopers besteed of door banken daarop geleend. Geen contanten genoeg om zijn zaak te drijven. Dan bankier heeft voorts nog bekend dat hij tot zijn fraude is gekomen omdat hij geen contanten genoeg had om zijn zaak te drijven. Zooals bekend, was de kassier begonnen met een kapitaal van f 24000 wat bij de afmetingen, welke de affaire allengs na men, veel te gering was. Daarbij werden in groote gemoedelijkheid credieten verleend, welke niet in verhouding stonden met de betreffende onderpanden. Hij nam credieten van f 80.000 bij een dekking van nog geen f 10.000. Bankier Schaap gaf ook altijd Vo pet. hooger prolongatie-rente dan andere bankiers om zoodoende aan contanten te kunnen komen. Om zich de verder benoodigde contanten te finan cieren, nam de kassier dan de waardestukken uit de open bewaargeving en beleende ze. Werden ze door de cliënten opgevraagd, dan nam hij weer andere stukken, om ten slotte zijn toevlucht te nemen tot de safeloketten zijner cliënten, waar hij voorraad te over vond om diverse gaten te stoppen. De verklaringen, welke de bankier aflegde ter za ke, dat hij het gestolen papier niet ten eigen bate, maar voor zijn zakelijke verplichtingen gebruikte komt overeen met deze handelwijzen. Ook de wijze, waarop de bankier zich toegang wist te verschaffen tot de safe-loketten strookt met het geen wij eerder hieromtrent mededeelden. De uit voerige inlichtingen over zijn sleutel-manipulaties komen overeen met de veronderstellingen welke wer den gemaakt na zijn vlucht. Met een breekijzer is de bankier nimmer aan het werk geweest, aldus verklaarde hij. Dat was ook niet noodig, omdat hij wist met zijn duplicaat-sleutels alle safes te openen. Dinsdagmiddag is het politioneele onderzoek ge sloten en heden wordt Schaap overgebracht naar Haarlem en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie aldaar, om zich te verantwoorden voor de Haarlemsche rechtbank wegens verduistering en diefstal. v.h. firma D. MUL Het van ouds bekende adres Geheel nieuwe voorraden Groot Sortiment Uiterst voordelige prijzen Zie de Etalage's Zie onze prijzen WIJ nodigen U beleefd tot een bezoek uit? ~- en hopen door een betrouwbare en accurate bediening aller vertrouwen waardig te worden I ii i' I Bij aankoop van minstens ATTlflP.T R 1"- ontvangt ieder koper IUUUUUU een VERRASSING - Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, in 't bijzonder aan Dr. Oterdoom, voor de liefde-, rijke behandeling tijdens de ziek te en aan de Wed. Prins-Hollander voor de hulp en bijstand genoten tij den» de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. A. DE LEEUW—Baken. Uit aller naam, de Kinderen. Callantsoog, Juli 1935. Gevraagd voor direct: wegens ziekte van den tegenwoor^ dige, ongeveer 18 jaar, L. LAKE- MAN, Schoorldam. Te koop: DAMESFIETS, 3e prijs Schagerbrugger verloting, JAN DE WIT, Keinsmerbrug. Te koop: EEN RACEFIETS, merk „Joco", prijs f 10. Noorder Molenvaart 82, Anna Paulowna. Gevraagd: Een DAGMEISJE, voor de morgenuren, bij Mevr, KLERK, St. Maarten. FLINKE LOOPJONGEN gevraagd. J. VOERMAN, Landbouw- straat, Schagen. Gevraagd: Een gebruikte en in goeden staat zijnde HONINGSLINGER. K. BAKEN, Oudesluis. Gevraagd: TWEE a DRIE KALVEREN- SCHETSEN, Brieven met prijsopgaaf no. 29 Bur. van dit blad De Marabou op de thuisreis bil een nood landing verongelukt. - Alle 11 Inzit tenden ongedeerd. - Het toestel de post en de bagage ver loren. Het vliegtuig Marabou van de K.L.M., ge zagvoerder Hondong, dat gisteren normaal in Bushir een tusschenlanding had moeten uitvoeren, komende van Jodpur en op weg naar Bagdad, heeft wegens de weersomstan digheden een landing moeten maken 10 K.M. ten Zuiden van Bushir, nabij het plaatsje Risher aan de Perzisch Golf, waar geen vlieg terrein is. Hedenochtend is de Marabou in den aan- lopo bij den start ernstig beschadigd. Per- tsoonlijke ongelukekn kwamen niet voor. De 7 passagiers en de 4 leden van de be manning zijn gezond en geheel ongedeerd. Het vliegtuig, de post en de bagage werden daarna door brand vernield. Hedenmorgen heeft de K.L.M. de Rietvink met gezagvoerder Parmentier uitgezonden, teneinde zoo spoe dig mogelijk de 11 inzittenden naar Am sterdam te vervoeren. Plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van mevr. Herma von Schuschnigg'! Koopman te Voorburg, die als getuige moet worden gehoord, sohiet zich dood. *U kunt zeker niet lezen, jonge man!" Toen zich gistermiddag aan de woning van den veehandelaar C. C. de G., aan de Broekerslootkade te Voorburg twee marechaussées vervoegden om hem als getuige te hooren in een zaak betreffende overtre ding der crisiswetten, ging de heer G. even naar een aangrenzend vertrek om eenige bescheiden te halen Direct daarop klonk een schot en de toesnellende politie vond den man met een buksschot in het hoofd. De direct geroepen dokter kon slechts den dool constateeren. Omtrent de redenen, die tot deze daad leidden, tast men geheel in het duister. Wel had de zeer ijverige man den laatsten tijd veel moeite om de eindjes bij elkaar te houden, doch oogenschijnlijk was er geen reden die tot zijn ver schrikkelijke daad kon leiden. Of de zelfmoord verband houdt met de talrijke ont hullingen bij crisis-instellingen, is nog niet duidelijk. We en en: Het stoffelijk overschot van de echt- genoote van den Oostenrijkschen bondskanselier, me vrouw Herma von Schuschnigg, die Zaterdag j.1. bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen, is gister middag plechtig bijgezet. In de parochiekerk van Hietzinger hadden zich', behalve de bloedverwanten van de overledene, dc bondspresident, de voltallige bondsregeering, het di plomatieke corps met den Duitschen gezant, von Pa pen, vertegenwoordigers van het openbare leven in Oostenrijk, alsmede eenige vertegenwoordigers van het huis Habsburg verzameld. Voor de kerk hadden afdeelingen van het bondsle- ger en van de politie zich opgesteld. Na afloop van de plechtigheid, welke werd bijge woond door een enorme en ingetogen menigte, be gaf de lijkstoet zich op weg naar het Hietzinger kerk hof. Langs den weg, waarlangs de rouwstoet trok, ston den de Oostenrijksche weerorganisaties opgesteld. Zoon van dr. Schuschnigg genezen. De zoon van* den Oostenrijkschen bondskanselier, Kurt Schuschnigg, zal heden het ziekenhuis kunnen verlaten. De gezondheidstoestand van den chauffeur van den bondskanselier is niet verslechterd en de dokters hopen hem te kunnen redden. PURMEREND, 16 Juli. Gem. kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 52000 Kg., handel matig. Hoogste prijs f 12.50; 18 kl. boerenkaas f 1.2 per 100 Kg., rijksmerk, handel vlug. Volvette f 15 p. 100 Kg. r.m.; 1506 Kg. boter f 1.30— 1.45, weiboter f 1.25 per 100 Kg. 520 stuks runderen totaal: 220 vette koeien 46—57 ct. p. Kg. handel stug; 170 gelde koeien f 80—130, stug 94 melkkoeien f 110—170, stug; 36 stieren 3242 ct. p. Kg., matig; 9 paarden f 60—130, stug; 167 vette kalveren 30—45 ct., matig; 342 nuchtere kalveren: voor de slachterij f 3—9, stug; voor de fok f 8—13, stug; 191 veite varkens: voor de zout 3437 ct. p. Kg., matig; 28 mag. varkens f 13—23, matig; 219 big gen f 815, matig; 491 schapen f 6—18, stug; 26 bok ken f 311, matig; 391 lammeren f 3—7, stug; kip eieren f 2.25—2.75; eendeieren f 1.55; piepkuikens p. Kg. f 0.50—0.65, oude kippen en hanen p. Kg. 2540 ct.; konijnen f 0.30—1.40, eenden 1565 ct.; duiven per paar 40 cent; eendeieren A f 1.55; 3184 kipeieren A f 2.20—2.90,. Coop. Centr. Eierveiling Purmerend. Aanvoer 10.0001 eendeieren f 1.60—1.80, 70.000 kipeieren: 70—80 Kg. f 3—4.60, 65—66 Kg. f 2.70—3; 63—64 Kg. f 2.70—3; 60—62 Kg. f 2.50-2.70, 58—59 Kg. f 2.40—2.60; 56—57 Kg. f 2.40—2.50 53—55 Kg. f 2.30—2.40; 50—52 Kg. f 2—2.20. WARMENHUIZEN, 16 Juli. Schotsche muizen f4.50—4.30, id. grove f2.20 3.40, id. drielingen f2.30—2.90, eigenheimers f4.60. Bloemkool, 2e soort f 1.50, slaboonen f 18.3019.40. Aanvoer: 51250 kg. aardappelen, 20 kg. slaboonen, 890 st. bloemkool. MEDEMBLIK, 16 Juli. Schotsche muizen f 1.70, kleine muizen f 0.850.95f grove f 1.701.75, ronde f 1.801.85 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juli. 156500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 24.80 grooten f 2.20—3.10, bl. eigenh. f 44.80, drielingen f 1.50—2, 650 Kg. zilveruien driel. f 3.60, nep f 5.40 6.60, 135 Kg. spercieboonen f 16—18, 180 Kg. tuinboo- nen f 1, 825 Kg. roode kool f 1.70. 1000 Kg. witte kool f 2.50. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juli. 250000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 3.50— 4.60, bl. eigenh. f 5.10—5.50, driel. f 1.50—3.60, 250U bos peen f 2—2.30, 350 Kg. slaboonen f 17.30—19.80, 30000 Kg. roode kool f 11.80, 2500 stuks bloemkool f 6.10 —10.60, 2e soort f 1.501.80.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3