iging Dr. lac. P. Thijsse. ASTOR EN Z'N SCHAPEN. DAGIO ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ „DE K001J" Het proces inzake de valsche 100- gulden biljetten. Met een olifant over den St. Bernhard UIT KAMPEEREN! had werd i dat )raen over. 'Oien, moe- fsluit Waarde Redactie, wilt U zoo vriendelijk zijn om het volgende als ingezonden stuk op te nemen? Bij voorbaat daarvoor mijn dank. Het ligt buiten mijn bedoeling uitvoerig in te gaan op het door SI. geschreven artikel met het opschrift: Astor en z'n schapen". Daarvoor zou ik kolommen noodig hebben. Buitendien beschouw ik het als over bodig, daar voor de lezers van de „Geestelijke Le vens" het voldoende kan worden geacht, datgene wat SI. schrijft, rustig te overdenken en te verge lijken met wat door mij geregeld wordt geschreven. Ik bepaal mij derhalve tot een paar opmerkingen. Het opschrift „Astor en z'n schapen" is een belee- diging van allen, die de „Geestelijke Levens" lezen. Dat zijn geen schapen. Dit zou SI. duidelijk worden, wanneer hij kennis nam van den inhoud der tal- looze brieven, die ik sedert ik in de Schager Courant schrijf, mocht ontvangen. Ik begrijp niet, hoe SI. kan spreken van de scha pen van Astor en tegelijkertijd van diens pedsoou- lijkheidscultus. Hij kan drommels goed weten, dat het mij niet om schapen te doen is. Als hij de Geestelijke Levens" geregeld leest, moét 't hem be kend zijn dat ik altijd weer opwek tot zelfstandig denken en zoeken. Ik heb juist den indruk gekregen, dat SI. er veel voor voelt de massa als schapen te beschouwen. Het lijkt mij zoo verdacht, dat hij 't heeft over gelijk schakeling! Ten slotte een vraag, waarom gebruikt SI. toch woorden, die de meerderheid der lezers niet kent? Zijn woorden als amplitude en decrement voor den gemiddelden lezer niet volkomen onverstaanbaar? Wie voor het groote publiek schrijft, moet vóór alles naar duidelijkheid streven. Ik laat het hier bij. Mede in verband met de op merkingen van SI, verwijs ik verder mijn lezers (niet mijn schapen!) naar de eerstkomende twee „Geestelijke Levens". ASTOR. KOLHORN. 15 Juli 1935. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U onderstaand in de „Schager Courant" te plaatsen. Het betreft het gesprokene in de raad van Barsin- gerhorn op Vrijdag 12 Juli 1935 omtrent de levering der handwerkartilcelen voor de Lagere Scholen der gemeente. Wanneer de kwaliteiten geleverd worden, die op het lijstje gevraagd werden is het prijsverschil niet mogelijk. Men vraagt o.a. prijs van Everlasting en D.M.C. Op mijn vraag aan de bode. of dit wel de bedoe ling zou zijn, (wij hebben hiervan n.m. veel goed- kooper remplacanten) zegt hij: „Je levert maar het goedkoopste wat er is." Zonder verdere bevestiging kan men toch echter geen prijzen van goedkoope soorten inleveren, waar het beste gevraagd wordt. Heeft de Voorzitter misschien aan de nu benoem de leverancier gezegd, dat alles wel van het aller goedkoopste kon worden geleverd? Dit zou veel van (het prijsverschil verklaren. Veeleischend wil ik niet door Voorzitter genoemd worden. Nog nimrher is door mij een rekening aan de gemeente gepresenteerd, waarop een artikel zelfs hooger was genoteerd dan voor onze gewone wiiikelpriis, en dat die concurreerend is. mogen we voldoende bekend achten. U mijnheer de Redaoteur dank zeggend voor de plaatsruimte. J. OTSEN, Officier-vlieger gedood. DEN HELDER, 16 Juli. Gistermorgen te tien mi nuten voor half tien is de Fokkerjager D VII 29 aan de overzijde van het Noord-Hollandsch Kanaal tegen over het vliegkamp „De Kooij", op ongeveer 100 me ter afstand daarvan neergestort. De officier-vlieger derde klasse M. Holewijn, die nog in opleiding was, is daarbij verongelukt. Hij was de eenige inzittende van het toestel. Het slachtoffer is 30 December 1913 geboren en was 28 December 1934 officier geworden. Hij was ongehuwd. Zijn ouders wonen te Rotterdam en. zijn onmiddellijk van het gebeurde in kennis gesteld. Dé verongelukte was voor een oefenvlucht opge stegen en is waarschijnlijk door een vliegfout op 30 a 40 meter hoogte gevallen. Men is onmiddellijk met de berging van het totaal vernielde toestel begonnen. Kort na het ongeval spraken wij nog even kolonel Ferwerda, commandant van het vliegveld „De Kooij". De kolonel was, zooals te begrijpen was, zeer onder den indruk van liet gebeurde. Hij gaf als zijn mee ning te kennen dat het ongeluk aan een vliegfout te wijten moet zijn geweest. De vlieger heeft met ge ringe snelheid geprobeerd te wenden, om vervolgens op het vliegveld te landen. Terwijl hij nog in de bocht was heeft hij blijkbaar zelf bemerkt dat zijn snelheid te gering was. Hij heeft toen onmiddellijk gas gege ven, hetgeen duidelijk te zien was door de uitgestoo- ten rookkolommen. Het was echter reeds te laat. De neus van het toestel boorde zich in het grasveld. Zoo lang de commandant het bevel over het vliegkamp voert en dat is ruim twee jaar is een dergelijk ernstig ongeval niet voorgekomen. DONDERDAG 18 JULI 1935. HILVERSUM (1875 M.) AVRiO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Vervolg ensemble Lismonde. 11.00 Voordracht door J. Verstraete en vioolsoli Boris Lensky. 12.00 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.00 Ensemble Jetty Cantor. 2.30 Het Bussumsch Dameskoos olv. Jacob Hamel. A.d. vleu gel: Jacques Hamel. Hierna pianospel door Betsy van Praag, Gram.pl. en zang door Hans Merz. A. d. vleugel Egb. Veen. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram.pl. 4.45 Radiotooneel v. d. kinderen. 5.30 Omroeporkest olv. A. v. Raalte. 6.26 Gram.pl. 6.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Disco-nieuws. 8.00 Berichten. 8.05 Omroeporkest olv. A. v. Raalte, mmv. Erna Sack (sopraan). 9.00 Zwitsersche muziek met verbindende tekst door H. Felderhof. 9.30 Het AVRO-Aeolian Orkest. 10.15 Gram. pl. 10.30 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. 11.00 Berichten. Gram.pl. 11.15—12.00 Vervolg der AVRO-Decibels. HUIZEN (301 M.) 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 1.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst olv. Ds. J. P. v. Heest. 10.45 en 11.00 Gram.pl. 11.30-12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram.pl. 2.00 Cursus Fraaie Handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 3.30—3.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing, Ds. G. Verdoes Kleyn, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Zang Gusta Scheepmaker (alt), mmv. Mej. R. de Cocq (piano). 6.43 Causerie H. Amelink. T-15 Gram.pl. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 Orgelconcert M. E. Bouwmeester. 9.00 Ds. J. L. v. Schaick: De vogeltrek. 9.30 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua", o.l.v. F. Gaillard. Om 10.25 Berichten. 11.00— 11.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelconcert H. Croudson. 12.05 Het Commodere Grand Orkest olv. H. Davidson. 12.50 Gram.pl. 1.35 Pattison's Salonor kest olv. N. Stanley. 2.35 Gram.pl. 3.20 Vesper. 4.10 H. Darewski en zijn orkest. 5.05 Orgelconcert G. Thorp. 5.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Be richten. 6.50 Orgelconcert R. Dixon. 7.20 BBC-Mili- tair Orkest olv. B. Walton O'Donnell. 8.05 Intern, volksliederen en -dansen. 8.20 Het Twilight Trio. 8.35 „The mulberry bush", spel van Delafield. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.35 Het Leslie Bridge- water Kwintet. 11.3512.20 Jack Payne en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Kamermuziek olv. Doyen. 3.50 Orkestconcert olv. Fourestier. 9.05 Nat. Orkest olv. Inghelbrecht. 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 C. Rydahl's orkest. 8.20 Orgelconcert J. Nielsen. 8.40 Omroeporkest olv. Reesen. 9.40 Zang en piano. 10.00 Omroeporkest olv. Reesen. 10.55—11.30 Symphonie concert olv. Reesen. KEULEN (456 M.) i orPV, stconcer.t- 12.20 Omroeporkest. 2.35 Gram pi. 4.„0 Zang en piano. 5.20 Orkestconcert. 8.30 Om- roepklemorkest olv. Eysoldt, en solisten. 10.50 Dans muziek. 11.20 Orkestconcert. 11.50—12.20 Dansmuziek Vrijgesproken beklaagde door Nederland- sche politie gearresteerd. Het Assizenhof te Antwerpen heeft uitspraak ge daan in de affaire van de valsclie bankbiljetten van 100 gulden. Vijf beklaagden werden vrijgesproken, doch een van hen, Willem Janssen, werd bij het ver laten van het paleis van justitie door een Neder- landsch politie-inspecteur gearresteerd, aangezien de Nederlandsche justitie zijn uitlevering heeft ver zocht. De overige beklaagden werden veroordeeld tot straffen, varieerend tusschen 2 en 1 jaar gevan genis, met 50 francs boete, en betaling van de kos ten van het proces. OOK IN IERLAND PACHTERS-MOEILIJKHEDEN. Onlusten bij executie van vee. Te Macroom in Ierland kwam het gisteren tot ernstige boeren-onlusten bij het inbeslagnemen van vee bij een pachter ter voldoening van zijn pacht- schuld. Onder leiding van een boerenvrouw namen alle in de omgeving wonende boeren aan de protest actie deel, zoodat de executie niet door kon gaan. NOODLOTTIG ONGELUK IN ITALIË. Paard en wagen door een trein gegrepen. Drie personen gedood. Op het traject Iseo-Spresina in Noord-Italië werd bij een overweg een paard en wagen door een trein gegrepen. Van het gezin van vier personen, dat in den wagen zat, werden drie personen gedood, ter wijl een 2-jarig kind ongedeerd bleef. ROME (421 M.) 9.00 „II hallo delle ingrate'", opera van Monte- verdi. Örkestl.: Amfitheatrof. Koorl.: Conca. II. „Scampolo", opera van Camussi. Orkcstl.: Amfi theatrof. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 m.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.502.20, 5.20 en 5.50 Gram.pl. 6.35 Salonorkets. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert olv. André. 9.20 en 10.3011.20 Het Vlaamsche Kwartet. 4S4 m.: 12.20 en 1.302.20 Het Constantin-orkest. 5.20 Salonorkest. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 9.20 Hoorspel. 9.45 Vervolg concert. 10.30 —11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 „Stubenball in Oberstdorf", Beiersch program ma. 9.20 „Juli", maandoverzicht 10.20 Berichten. 10.50 Concert. 11.00 Weerbericht. 11.20 Concert uit Stuttgart. 1.50—12.20 Dansmuziek door Oskar Joost en zijn orkest Plannen voor een natunrmonument op Texel. De Commissie tot Huldiging van Dr. Jac. P. Thijsse doet ons een circulaire toekomen, waaraan wij het volgende ontleenen: Op 25 Juli 1935 hoopt dr. Jac. P. Thijsse zijn 70sten verjaardag te vieren. Zeer velen in den lande, in 't bijzonder zij, die de bekoring kennen, uitgaande van het Nederlandsche landschap en van zijn flora en fauna, zullen den jubilaris dankbaar wezen voor wat hij tot stand gebracht heeft Wij zijn er van overtuigd, tegenover niemand in waardeering te kort te schieten, als wij zeggen, dat het Thijsse is geweest, die, in nauwe samenwerking met zijn helaas te vroeg ontslapen vriend en medewerker E. Heimans, de oogen van het Nederlandsche volk geopend heeft voor de schatkamers der natuur. Steeds heeft Thijsse het noodzakelijk geacht te ijveren voor het behoud van Nederlands onvolprezen schoonheid en hij be hoorde tot de eersten, die deswege den strijd tegen winzucht en onverschilligheid durfden aanbinden. Maar hij deed nog meer dan dit. Door zijn scherp waarnemingsvermogen en zijn intellect, door zijn helderen en persoonlijken schrijftrant, heeft hij in de lezenswaardige boekjes van Heimans en Thijsse vele Nederlanders geleerd hoe zij de natuur en het na tuurschoon van hun eigen land moeten zien. Nog steeds prikkelt hij in het tijdschrift De Levende Na tuur, door hem en eenige geestverwanten gesticht, op zijn eigen opgewekte wijze zijn landgenooten tot natuurstudie en natuurwaardeering. Zijn prettig ge schreven boeken, waarvan wij alleen Het Vogeljaar, Het Intieme Leven der Vogels en Omgang met Plan ten willen noemen, zijn voor velen een openbaring geweest; zijn vele voordrachten en courantenartike len, van een ongeëvenaarde frischheid, hebben Ne derland tot in de verste uithoeken bewerkt. Met enthousiasme heeft Thijsse gearbeid aan wat hij als zijn levensdoel en levensideaal beschouwde en hij ontzag daarbij tijd noch moeite. Hij werkte me de aan de oprichting van tal van vereenigingen en was bereid daarin bestuursfuncties te aanvaarden. Hij, die zoo de ideeele belangen van geheel ons volk bepleitte en diende, heeft zich tallooze vrien den verworven. De Commissie heeft met vreugde gehoor gegeven aan den herhaaldelijk geuiten wensch, het Neder landsche volk gelegenheid te geven Dr. Thijsse op 25 Juli a.s. te huldigen voor al zijn bemoeiingen en zij meent dat deze huldiging in overeenstemming moet zijn met zijn levenswerk: het bevorderen van natuur studie en het streven naar natuurbescherming. Zij heeft daarom besloten te trachten een natuur monument in eigendom te verwerven, waaraan de naam van dr. Thijsse voor altijd verbonden zal zijn. Zij aclit het voor de hand liggend, dat in de eerste plaats op Texel naar een dergelijk natuurmonument gezocht werd, het is immers van algemeene bekend heid hoe nauw Thijsse en Texel aan elkaar verbon den zijn. Texel, door Thijsse „ontdekt", heeft groo- ten invloed op zijn vorming" gehad. Welnu, de Commissie kan op dat eiland, tusschen Oudeschild en Oosterend, een belangrijk gebied aan- koopen. Het bestaat uit laag weiland met ondiepe plassen en het bevat de typische flora der brak- waterpolders, die meer en meer in het gedrang komt. Het herbergt bovendien een keur van weide en zeevogels, waaronder kluten, kemphanen viscluliefjes. De mogelijkheid van vestiging eener kolonie groote sterns is er lang niet denkbeeldig. Kortom, dit terrein geeft nog een volledig denkbeeld van den rijkdom der Texelsche polders, zooals Thijs se dien aantrof bij zijn komst op het eiland in 1890. De ligging van het terrein is zoodanig, dat. er naar het ons voorkomt, geen gevaar bestaat voor veran dering van het karakter, indien do pogingen, het tot natuurmonument te bestemmen, zullen slagen. Zal de huldiging belichaamd worden in een „na tuurmonument", waaruit de erkentelijkheid van het Nederlandsche volk voor Dr. Thijsse's levenswerk spreekt, dan is een belangrijk bedrag, ten minste f 10.000 noodig; de mogelijkheid is niet uitgesloten, aan het terrein uitbreiding te geven... als een grooter bedrag ontvangen wordt. De Commissie wil zich niet ontveinzen, dat het bij eenbrengen van het genoemde bedrag in dezen tijd bijzondere moeilijkheden met zich brengt; zij is er evenwel ook van overtuigd, dat velen dankbaar ge bruik zullen willen maken van deze gelegenheid om uiting te geven aan hun bijzondere waardeering je gens een groot Nederlander. Zij doet gaarne een ern stig beroep op de offervaardigheid van ons volk. Bijdragen, groote en kleine, zullen gaarne in ont vangst worden genomen door den penningmeester der Commissie, mr. H. Westermann, Heerengracht 508 te Amsterdam (Postgiro 58438). DOODELIJKE VAL. Gistermorgen heeft op de mailboot „Prinses Julia- na" van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland een ernstig ongeluk plaats gehad. Deze mailboot ligt thans bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen voor de laatste herstellingen, die moe ten verricht worden na de aanvaring bij Harwich. De inspecteur van de Maatschappij Zeeland, de heer B. Koens, wilde zich van het tweede dek naar het sloependek begeven en is daarbij gestruikeld. De heer Koens viel naar beneden, juist op een naast de mailboot liggend vlot. Hij heeft daarbij de hals gebroken en was onmiddellijk dood. Een Amerikaansch schrijver volgt Han- nibaTs spoor. Bern. De Amerikaansche schrijver Halliburton is op een zonderlinge inval gekomen en heeft uit Parijs een olifant naar Zwitserland laten komen waarmee hij tusschen 15 en 25 Juli evenals Hanni- bal over den grooten St. Bernard wil trekken. Zijn uitgangspunt is Martigni in het kanton Wallis. De Zwitsersche en Italiaansohe autoriteiten hebben toestemming gegeven. Halliburton heeft eenige jaren geleden over do Hellespont gezwommen en heeft de route gevolgd, die Odysseus op zijn zwerftochten gevolgd zou hebben. IN DE MAAS VERDRONKEN. Den Bosch. De 13-jarige J. Th., die met een vriend in de Maas bij Beugen was gaan zwemmen, is daarbij vermoedelijk in een kuil geraakt. Hij schoot onder water weg. Een bakenmeester, die toevallig in de nabijheid was, begaf zich onmiddel lijk te water en trachtte den drenkeling te redden. Hij slaagde erin, hem vast te grijpen, doch doordat de jongen in zijn angst heftig tegenspartelde, was de bakenmeester, met het oog op zijn eigen veilig heid gedwongen hem weer los te laten, zoodat de jongen verdronk. Het lijk is eenige uren later nabij Oeffeit opgehaald. Bovenstaande foto toont wel zeer duidelijk aan hoe geweldig de antobotsing was, die den Oostenrijkschen rijkskanselier Dr. Schusohnigg is overkomen, waarbij hij zelf en zijn zoon gewond werden, terwijl zijn echtgenoote den dood vondi Tot de tegenwoordige zeer gewaardeerde vacanlic- genoegens behoort in de eerste plaats het kam peeren. Speciaal voor de jongeren zoowel voor de meis jes als de jongens gaat er niets boven de vrijheid, die zoo'n paar daagjes buiten in de altijd weer ver rassende natuur te genieten geven. De noodige „uitrustings-stukken" gaan mee: do dekens of de slaapzakken, de onmisbare veldfles- schen, maar ook het eetgerei, waaronder de gewoon lijk zeer primitieve keukengereedschappen. Is de kampeertocht van korten duur, dan schikt men zich gewoonlijk wel zonder warmen maaltijd: voor een dag of wat kan men zich dan ook met brood en vruchten desnoods wel behelpen. Wordt echter een langere tocht ondernomen, dan doet de behoefte aan nu en dan warm voedsel zich wel gelden: dan wordt er (op een primus b.v.) pap gekookt of soep of een stamppot zelfs worden.er misschien op het open vuur wel eens pannekoeken gebakken! Hoofdzaak zal wel altijd blijven, dat de maaltijd bereiding weinig extra corvée-werk vraagt: aardap pelen schillen en groente schoonmaken gaan voor een keertje goed, maar op den duur vormen ze een belasting op den vrijen tijd, die zooveel prettiger te gebruiken zou zijn voor wandelen, fietsen, zwemmen, enz., enz. Ook zonder zoo'n langdurige voorbereiding als het schillen van aardappelen met zich brengt, zijn er wel smakelijke, voedzame maaltijden te koken. Als we b.v. de aardappelen vervangen door rijst of door macaroni, dan schiet het werk veel vlotter op. Van elk dezer mogelijkheden volgt hier een voor beeld. POULET MET RIJST EN KERRIE. (voor 4 personen met flinken eetlust) 750 G. {VA pond) rijst, 600 G. (6 ons) kalfspou let, 2A L. water, 4 Maggi's Bouillonblokjes, 80 G. (4 afgestreken eetlepels) boter, 4 uien, 1 schrale eetlepel kerrie, ongeveer 1 afgestreken eetlepel zout. Neem voor dit gerecht een pan van minstens 3 L« inhoud. Laat er (op de „primus" b.v.) de boter in smelten, voeg daarbij het gewasschen vleesch, het zout, de kerrie en de gesnipperde uien en laat in do dichtgedekte pan alles met elkaar een goed half uur „smoren", echter zóó, dat de kleur slechts licht bruin blijft. Strooi er dan ook de gewasschen rijst in en laat die ongeveer 5 minuten mee smoren; giet er het water bij en laat dit aan de kook komen. Doo de Maggi's Bouillonblokjes in een kopje, giet er een deel van het kokende water over en laat ze daarin oplossen; giet dezen bouillon in de pan en laat het gerecht zachtjes verder gaar worden (nog een goed half uur); roer ten slotte alles door elkaar. POULET MET MACARONI EN TOMATEN. (4 flink etende personen) 750 Gr. (IV2 pond) macaroni, bij voorkeur een dunne soort („spaghetti" b.v.) omdat die vlug ger gaar is; 500 Gr. (1 pond) tomaten. 600 Gr. (6 ons) kalfspoulet. 1 ui. 4 Maggi's Bouil lonblokjes. 2 L. water, ongeveer 1 afgestreken eetlepel zout, 80 Gr. (4 afgestreken eetlepels) boter. Laat in een pan. die minstens een inhoud van 3 L. heeft, de boter smelten, voeg er de gesnipperde ui. de in stukken gesneden tomaten, het gewasschen vleesch en het zout bij en laat in de dichtgedekte pan op een zacht vuur alles samen „smoren", tot het vleesch gaar is (ongeveer 1 uur). Giet er dan het water bij, laat dit aan de kook komen, los de Maggi's Bouillonblokjes op in een kopje) met een gedeelte van het kokende water, giet dezen bouillon in de pan en doe er dan ook de in stukjes gebro ken macaroni (of „spaghetti") in. Sluit de pan en laat alles met elkaar koken, tot de macaroni gaar is (voor dikke macaroni ongeveer V2 uur, voor spaghetti ongeveer een kwartier). Gebruik voor dit gerecht, dat van een brijachtige dikte moet zijn. liefst diepe borden. MACARONI MET TOMATEN (zonder vleesch). 750 Gr. (IV2 pond) macaroni of spaghetti. 1' K.G. tomaten, 1 ui. 2 L. water, 80 Gr. (4 afge streken eetlepels) boter, ongtveer 2 afgestre ken eetlepels zout. 200 Gr. (2 ons) geraspte kaas, 4 theelepels Maggi's Aroma. Laat in een pan van ongeveer 3 L. inhoud de boter smelten, voeg er de gesnipperde ui, de in stukken gesneden tomaten en het zout bii en laat alles samen gaar smoren. Vul de pan bii met het water, laat dit aan de kook komen, breek er dan de macaroni in en laat die er zachtjes in gaar wor den (dikke macaroni ongeveer uur. dunnere spaghetti ongeveer een kwartier). Roer ten slotte alles door elkaar met de geraspte kaas en dë Mag- gi's Aroma»

Schager Courant | 1935 | | pagina 7