De Geveltoerist Harry Roy op de huwelijksreis Mijnwerkersleider weigert onderscheiding De heer L. Schaap naar Haarlem overgebracht. Het stoomschip „Salabangka" verliest een schroef. De groote petroleumbrand te Bazel. DE HEER MÜSSERT NAAR INDIE VERTROKKEN. De kwestie van het Tana-meer. Weer een aardbeving op Formosa. Predikbeurten. EEN BLANKE PRINSES UIT HET MORGENLAND. Lady Elisabeth Brooke of Prinses PareL Een onzer medewerkers heeft te Parijs den beroemden bandleader Harry Roy geïnterviewd. Hii bevindt zich op de huwelijksreis met de prinses van Se- rawak. Een prinses meer of minder te Parijs loopt niet bijzonder in het oog. Toch is het feit. dat zich een Maleische prinses van Europeesohe afkomst, die zich bovendien met een iazz-koning od de huwe lijksreis bevindt, binnen de kom van de gemeente Parijs ophoudt, zelfs voor laatstgenoemde stad een bijzondere omstandigheid. Drie personen zitten om do tafel: Prinses Parel oftewel Lady Elizabeth Brooke. koninklijke prin ses van Serawalc, voorts de Right Honourable Harry Roy, dirigent van het Mayfair dansorkest, wereldbe roemd door radio en gramofoon en Uw correspondent. „Is het onbescheiden naar de voorgeschiedenis van Uw huwelijk te informecren?" Mr. Roy lacht en antwoordt: „Absoluut niet." Hii Is ook heelemaal niet zoo bijzonder. Mijn leven was over het geheel nog al rumoerig. Mijn vader is ge storven, toen de oorlog in België woedde en mijn oudere broer naar de loopgraven moest. Ik was toen nauwelijks vijftien jaar, en zag me opeens als leider van een fabriek aangesteld met tweehon derd minderen, die ik moest zeggen, hoe ze het moesten aanleggen. U zult zich misschien kunnen voorstellen, hoe de zaak liep .Na een jaar had ik aiog maar vier employè's en een deficit van acht-en- itwintig duizend pond. Men gaf mij toen het advies mijn groote intelligentie maar liever niet meer voor de industrie te misbruiken. Daarop ging ik in do muziek. Ik werd violist in kleine kroegen. Langzamerhand kreeg ik een band •bij elkaar en drie jaar geleden heeft het Mayfair- Hotel mij de leidine over zijn wereldberoemd dans orkest opgedragen. Van dat oogenblik betaalden radio- en gramofoonplaten-maatschappijen mij Dioogc sommen voor het recht onze muziek te mo gen uitzenden of vereeuwigen. Daar in Mayfair heb ik ook miin vrouw leeren kennen, maar dat kan Parel U beter zelf vertellen De jonge prinses knikte energiek en zette het (verhaal van haar echtgenoot voort: „Het was liefde op het eerste gezicht. Zijn heele manier van zich bewegen maakte van het begin af groote indruk op mij. Wij werden an elkaar voor gesteld, wij dansten met elkaar, wij reden samen door Hyde-Park, mijn moeder noodigde hem uit naar onze cottage in Croydon. Ook zij vond hom direct sympathiek. Maar zij was toch ecnigszins ver- Ijaasd. toen ik haar acht weken geleden meedeelde, dat wij besloten hadden te trouwen. Ik was natuur lijk op tegenstand voorbereid. De situatie was ook niet eenvoudig: miin vader is regeerend vorst en bovendien lid van liet Hoogerhuis, miin zuster is met een Lord getrouwd. U kent de vooroordeelen. Toen onze geschiedenis bekend werd. begonnen de Londenaars te wedden: merkwaardigerwijze achtte men onze kansen zeer gunstig. Ze hadden 'gelijk. 3k telegrafeerde naar Kutiing en vijf dagen daarna gaf miin vader ons telegrafisch zijn zegen." 1 Mr. Roy. „Hii kende ie koppigheid!" Ik kon niet nalaten miin kennis van de Malei sche sproken ten toon te spreiden en vergeleek hun (historie met die van Mu-Gaiaung en Mu-I-ïalook. Daarna was Hare Hoogheid zoo vriendelijk mij de geschiedenis van Serawalc te verhalen. „Honderd jaar geleden was het er nog een zee- rooversparadiis. Officieel behoorde het land aan den Sultan van Borneo. maar de Daiaksohe kop pensnellers en de Chineesche piraten bekommer den zioli daarom niet veel. Tot twee maal toe plun derden ze zelfs zijn hoofdstad en wel zoo grondig, dat er geen roepii meer te vinden was. Toen ver schenen de oud-oom van miin vader James Brooke icn twintig man t.c Brunei. Ze bevonden zich op de (kruiser ..Royalist". De Sultan verzocht miin achter- oudoom hem bij te staan in de strijd tegen de Da- Üaks Deze stemde hierin toe. en hij was zoo suc cesvol. dat de Sultan zijn onbekwamen gouverneur afzette en James Brooke in diens plaats aanstelde. Deze ontwierp een wetboek en begon een reeks overwinningen op de piraten te behalen." i Maar tenslotte kwam Brooke ook met den Sul- flan in conflict, drong tot de hoofdstad door en 'dwong den vorst hem de helft van zijn riilc af te Staan. Toen James Brooke stierf, sloot de grootvader [van Prinses Parel, Charles Johnson Brooke. een verdrag met Engeland. Ook de Sultan moest de heerschappij van de Britsche staat erkennen. Sinds dien is Serawalc een bloeiend land geworden. Prinses Parel blijkt, zeer goed op de hoogte te Rijn van staatsrechtelijke dingen, hetgeen niet te verwonderen valt. want zij. is doctor in de staats wetenschappen. Hdar dissertatie handelde over do ontwikkeling van Serawalc. 1 tonden. Sedert eenigen lijd doet te Londen het gerucht de ronde dat het in de bedoeling had gelegen ter gelegenheid van het zilveren jubileum ook yden secretaris van de Britsche Mijnwerkers Federatie E. Edwards in den adelstand te verhef- ifen, doch dat Edwards voor deze onderscheiding eou hebben bedankt. Thans heeft Edwards op een desbetreffende [vraag geantwoord, dat hij niet wist welke onder scheiding men hem had willen toekennen, doch dat hem inderdaad was gevraagd of hij een ver- heffing in den adelstand zou accepteeren, waarop (hij had geantwoord dat hij nog hetzelfde stand punt innam als twee jaar geleden, toen hij had ge weigerd zich ie laten ridderen. OP STILSTAANDE MOTORFIETS GEREDEN. Gisternacht heeft onder de gemeente Udenhout 'n (ernstig ongeavl plaats gehad. Op den Bosschenweg, onder de gemeente Udenhout, reed de heer J. Lan slot op zijn motorrijwiel met als duopassagier den heer F. van Alebeek, beiden uit Udenhout. Toen de hoer Lanslot even stopte is de motorrijder H. Smits, eveneens uit Udenhout tegen den stilstaanden motor gebotst. De heer Smits werd ernstig gewond. Ook de lieer Lanslot bekwam een ernstige hoofdwonde. De duorijder bleef ongedeerd. Do beide gewonden zijn, nadat geneeskundigo hulp verleend was, naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Tilburg vervoerd, waar zij zijn opgenomen. De heide motorfietsen moesten worden weggesleept. De politic heeft de zaak in on derzoek. In het Huis van Bewaring opgesloten. Wormerveer: Gistermorgen te 9 uur is de kassier L. Schaap, die Vrijdag j.1. wegens de door hem bij zijn firma gepleegde frauduleuze handelingen te Parijs werd gearresteerd, per particulieren auto naar Haarlem overgebracht en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Schaap is in het Huis van Bewaring opgesloten. Amsterdam: Naar wij vernemem heeft het stoomschip „Salabangka" van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland", in ballast op weg naar Neder- landsch-Indië, tusschen Colombo en Sabang de schroef verloren, terwijl de schroefas gebroken is. Er bestaat geen gevaar. Het motorschip „Tajandoen" heeft order gekregen, zich naar het s.s. „Salabangka" te begeven en het schip naar Tandjong Priok te sleepen. Twee zwaar gewonden. Bazel: Zooals reeds gemeld werd, is Dinsdag avond te kwart over elf in een petroleumopslagplaats te Bazel brand uitgebroken. Het vuur breidde zich snel uit tot een brand van reusachtigen omvang, over een oppervlakte van 10.000 vierkante meter. Op het in brand geraakte terrein staan uitsluitend voorraad- loodsen der Zwitsersche Bondsspoorwegen, waarin voornamelijk voorraden benzine, petroleum, en smeer olie worden bewaard. Op sommige plaatsen sloegeD de vlammen 200 meter hoog de lucht in en tegen middernacht was geheel Bazel op de been om het schouwspel aan de stadsgrens gade te slaan. De brand is waarschijnlijk door zelfontbranding ont staan. Met een wijden kring om het brandende terrein heen had men de omgeving afgezet, doch na midder nacht moest ook de brandweer uit de onmiddellijke omgeving worden teruggeroepen wegens het ontplof fingsgevaar. De groote benzine- en petroleumtanks waren toen nog niet ontploft en men begon een woon wijk in de omgeving te ontruimen, aangezien de ijze ren vaten, die explodeerden, ver werden weggeslin gerd en op eenige huizen terecht kwamen, die ge deeltelijk werden vernield. Een voorbijganger en een postbeambte werden daardoor zeer zwaar gewond en den postbeambte moest na aankomst in het zieken huis een been worden geamputeerd. Gisternacht om twee uur was er aan blussching van den brand nog niet te denken en woedde het vuur nog onverzwakt voort. KLOPJACHT OP GANGSTER. Puyallup (Vereen. Staten). 500 Vrijwilligers, die met alle mogelijke wapens, van kleine soorten ma chinegeweren af tot bijlen aan toe, een klopjacht heb ben georganiseerd, geloofden gister William Mahan, een gangster, die twee politiebeambten heeft doodge schoten, en een rol heeft gespeeld in de ontvoerings zaak Weyerhaeuser, te hebben omsingeld. De vrijwil ligers worden bijgestaan door een veertigtal bloed honden. Zij hopen, dat de gangster hun in handen zal vallen. HET NOODWEER IN SPANJE. In totaal 5 personen door den bliksem gedood. Madrid, In verschillende provincies in Spanje zijn bij het recente noodweer in het geheel vijf per sonen door den bliksem gedood. Te Vega Mula (pro vincie Murcia) wordt de aangerichte schade geschat op twee milliocn peseta's. Te Villaramiel (prov. Pa- lencia) zou de schade een half millioen bedragen. In Amerika bestaan merkwaardige beroepen. En vooral in Ncw-York. Meruzou het niet ge- looven. dat daar een mensch door het beklim men van de kerktorens, hooge gebouwen, radio-antennes enz. wel te verstaan van buiten zijn levensonderhoud kan verdienen. Het is echter zoo. En men moet niet denken, dat dit „beroep" met oneerlijke bedoelingen wordt uitgeoefend. O neen. het gaat er eerlijk en volgens de wet toe. Tommy Flint was zoo'n eerlijke gcveltourist. Ja, hij stamde regelrecht af van een familie van gevel- touristen. Steep-Jacks noemt men ze in de vaktaal. Tommy kon op drie generaties in zijn familie terug zien. die dit beroep uitoefenden. Weliswaar de zaken waren niet meer als vroe ger. Ook de politie maakte te veel drukte met ver ordeningen en voorschriften. Niettemin Tommy kon het er goed van nemen. Zijn laatste groote „klimtocht" was op het Wool- worthgehouw geweest het was een succes! Dui zenden toeschouwers hadden de straten om het ge bouw versperd, het was een geweldige reclame voor de Woolworth geweest. Nu, ze hadden ook goed betaald tweehonderd dollars. Een aardig somme tje voor een half uur vermaak. Want inderdaad, het klimmen was voor Tommy een groot genot. Hii wenschte steeds, dat nog hoogere „buildings" ge bouwd zouden worden. Nu. de Woolworthzaak was reeds eenigen tijd ge leden, en Tommy loerde verlangend op een andere „up". Had eens bij den deken van de Glorv-kathe- draal aangeboden den toren te bestijgen. Was ech ter niets geweest. Geen reclame noodig. medewer kers genoeg. Misschien later eens. wanneer de secte achteruit zou gaan. Tommv was in een slecht hu meur, toen hii in ziin stamkroeg zat en zich grim mig met ijswater en ginger volpompte. Alcohol vermeed hii meestal, dat eischte ziin beroep. In de kroeg was behalve Tommv nog slechts een gast Een dhinees. Doch geen koelie, maar iets beters van het gele ras. Naar ziin briljanten ring en zijn maatcostuura te oordeelen, mocht men hem zelrs tot de klasse der gegoede safeberitters rekenen. Tommy hield in het algemeen niet van Chineezen. Een geraffineerd ras dit oordeel had hii reeds dikwijls bevestigd gevonden. Eens had zoo'n geel tje hem zelfs ziin loon afhandig gemaakt. Wilde Aan boord van den „Sperwer", der K.L.M. Duizenden op het vliegveld. Amsterdam. De leider van de N.S.B., ir. A. Mussert, is gistermorgen met het lijntoestel de Fokker-Douglas „Sperwer", 'onder com mando van gezagvoerder Both, naar Indië vertrokken, waar hij op Java en Sumatra contact zal zoeken met leden der N.S.B. al daar en wa.ar hij enkele lezingen zal houden. Reeds zeer vroeg kwamen uit alle streken des lands velen naar de hoofdstedelijke vlieghaven en ruim een uur voor het vertrek bood deze een niet alledaagsch beeld. Naar schatting waren te 5 uur 10.000 personen aanwezig, vrijwel allen leden der N.S.B. om hun leider een laatst vaarwel toe te roe pen en hem behouden terugkeer te wenschen van zijn reis naar Indisch Nederland. De ordemaatregelen, welke door de Amsterdamsche politie en de marechaussee waren getroffen, bleken uitstekend te zijn. Honderden auto's waren gepar keerd op het terrein buiten de vlieghaven, tiental len autobussen stonden voor de groote loods B, ter-, wijl lange rijen van fietsen tegen de hekken langs den weg naar het vliegveld geplaatst waren. De duizenden hadden zich in hoofdzaak opgesteld langs de afzetting, een stevig houten hek, dat met vlaggedoek was bekleed en waardoor een groot deel van het betonnen platform vrij bleef. In afwachting van de komst van den heer Mussert zongen zij strijd liederen, afgewisseld door Houzee-geroep en het Wil helmus. Op het flatform stond de zilveren „Sperwer"; de meco's waren bezig alles voor hel vertrek in gereed heid te brengen. Geruimen tijd voor den start was de heer Mussert, vergezeld van zijn echtgenoote en leden van zijn staf in de hall van het stationsgebouw aanwezig. Te ruim half zes verliet hij het gebouw via het restaurant onder daverend Houzee-geroep van de menigte. Politieruiters hadden' op deze oogenblikken eenige moeite om ruim baan te maken, teneinde hem en zijn gezelschap gelegenheid te geven, het vrijgehouden deel van het platform te betreden. Alvo rens zich naar het vliegtuig te begeven maakte de N.S.B.-leider met zijn echtgenoote, die een bouquet roode anjers droeg, en mede vergezeld van de leden van den staf, met opgeheven arm een korte wande ling langs het front der duizenden belangstellenden, die hem op enthousiaste wijze onder aanhoudend Houzee-geroep hun partijgroet brachten. Weldra was het uur van vertrek daar; voor hij in het vliegtuig stapte, richtte de heer Mussert, staande op het trapje naar de cabine,, zich nog eenmaal tot de menigte, welke hem het. Wilhelmus toezong. Een aantal leden der N.S.B. ontplooide op dat. oogenblik vlak achter het hek der afzetting een groot doek met de woorden: „Tot weerziens." Nadat nog twee andere passagiers, die de reis tot Karachi meemaken, het toestel hadden beklommen en ook de bemanning haar plaatsen in de cockpit had ingenomen, werden de beide motoren aangezet. Hun gedaver werd overstemd door het Houzee-geroep der massa, toen het toestel naar den uitersten hoek van het vliegveld reed. Na een korten aanloop was de „Sperwer", slank en glanzend, in het matte licht van de zon, die een mooien dag voorspelde, los van den grond. Op onge veer 300 meter richtte gezagvoerder Both den neus van zijn machine weer in de richting van het plat form en vloog hij bij wijze van laatsten groet laag over de hoofden van de met hoeden en vlag gen zwaaiende menigte: sympathiebetuigingen voor de kleine figuur, wiens gelaat voor een der achterste raampjes van de cabine nog in een flits viel waar te nemen. Nadat deze manoeuvre nog eenmaal op grooter hoogte was herhaald, zette de piloot koers in Zuide lijke richting en was de slanke vogel spoedig uit het gezicht verdwenen. Onmiddellijk daarop begon de terugtocht, van de duizenden belangstellenden; ook deze geschiedde op vlotte en ordelijke wijze. DE SCHOTEN OP DE FRANSCHE OFFICIEREN BIJ METZ. De twee jeugdige daders gearresteerd. Parijs. De beide personen, die Zondagavond na bij Metz op een auto, waarin twee officieren zaten, hebben geschoten, zijn thans gearresteerd. Het zijn tweo jongens, van 15 en 16 jaar en een van hen is een Pool. Zij hebben bekend en verklaarden de aan slag te hebben gepleegd omdat zij graag een kleine auto wilden hebben voor pleziertochtjes. slechts een goedkoope reclame voor ziin Chinee- schen rommelwinkel. Was over het algemeen een gevaarlijke aangelegenheid geweest. Tommy moest toen in een eenige meters hoogen bliksemafleider klimmen. Het publiek had geweldig geklapt, dat wel. maar de Chinees had de betaling van de afge sproken 50 dollars geweigerd. Slechte zaak ge weest, niets verkocht, witte duivels kijken maar met open mond naar Tommy maar niets was uit zijn winkel gegaan. Dat was het oordeel van den gesle pen Chinees. Met tien dollars moest Tommy tevre den zijn. De voorname Clhinees in de kroeg dronk iets scherps mixed. Hii grijnsde naar Tommv en zei: „Ook een, eh. Steep-Jack?" O. dacht Tommy, die kent ie. Hm. willen dat goed eens proeven. Misschien helpt het voor het slechte humeur. En hii goot den inhoud van het glas naar binnen. „Sigaret?" vroeg de Chinees verder. Tommv nam ook die aan. Was een bijzonder merk in wit papier gedraaid. Fijne tabak. Hii wil beslist wat van ie hebben, argumenteerde Tommy verder, want een Chinees is niet voor niets vrij gevig. En werkelijk, de gele sprak verder: „O jé, niets te doen. wel. Jack?" Tommy knikte. „Maar ik heb wat voor fe. Fijne zaak. Zoo De Chinees breidde ziin armen uit voor een veel omvattend gebaar. „Aha." zei Tommy, „heb fe ook een rommel winkel?" „Nee, andere zaak. Zal fe zeggen. Je kent de National-Bank-building. niet waar?" „Natuurlijk ken ik die kast. Driehonderd voet, schat ik." „Goed! Zeer hoog. Klim morgen erop en fe krijgt duizend dollars." Tommy lachte bij dit aanbod. „Duizend dollars in bloemen, niet! Ik ken jullie schavuiten wel. Nee. dat doet Tommy niet!" „Geen leugens, niks bloemen. Jack. Goed geld. Hier zijn ze." En de Chinees telde tien echte en volwaardige duizend-dollarbiljetten op de toonbank. „Kan het geld dadelijk hebben. Geen bluf. Alles cor rect. Nu. wil je klimmen?" De zaak stond nu anders voor Tommy. Voor dui zend dollar zou hii heel wat. anders hebben gedaan. Dus stemde hij toe. „En wanneer moet het gebeu ren?" vroeg hii nog. „Tusschen elf en twaalf 's morgens. Je moet wat 'kunstjes maken. Veel menschen moet zien. heel veel." De distributie van het water. I Milaan. De „Gazette del Popoio" bevat een be richt uit Alexandrië over een interview dat een vertegenwoordiger van het Egyptische blad „Mokafc- tan" heeft gehad mot den Egypüschen minister voor publieke werken. De journalist vroeg waarom Egypte ondanks de verdaging voor onbepaalden tijd van do te Addis Abeba bijeengeroepen conferentie tot regeling van de kwestie van het Tana-meer, erop aandrong met de regeering van den Soedan tot overeenstemming te komen over het gebruik van het water uit het Tana-meer. De minister antwoordde, dat het doelmatig was, eerst tot overeenstemming tusschen Egypte en den Soedan te komen alvorens verdere regelingen te treffen. Een dergelijke overeenkomst zou zeer van pas komen wanneer een overwinnend Italië zijn in vloed tot het Tana-meer zou .uitbreiden. Een over. eenkomst met den Soedan zou dan een belang, rijke versterking van de positie van Egypte betee- kenen. Ongeveer 40 personen gedood, Tokio. Uit Taihokoe op Formosa wordt ge meld dat in den afgeloopen nacht een nieuwe aardschok het eiland heeft geteisterd en groote materieele schade heeft aangericht ten gevolge waar- van vele verkeersverbindingen zijn verbroken. Ook de telefoon- en telegraafverbindingen werden ver. broken en vooral de provincies Tsjihoenan, Bioritr soe en Taiko hadden van de aardschokken te lijden. Dit is de vierde aardbeving die het eiland teis. tert sedert de groote brand van 21 April, waarbij meer dan 3.000 personen om het leven kwamen. VOOR ZONDAG 21 JULL NED. HERV. GEMEENTE te! Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Kerkkoor. Barsingerhorn geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderw.J De voorspoed der goddeloozen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Molenaar. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. Zang. Bevestiging van een diaken. Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. M. van Wichen. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. ter Louw. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Schagerbrug voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijkx. Hoogwoud, geen dienst. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Boeke. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. DOOPSGEZINDE GEM. te: Hippolytushoef, 10.30 voorm., Ds. H. W. Meihuizen, Nieuwe Niedorp, geen dienst, vacature. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. R. v. d. Veen. GEREF. GEMEENTE te: Bergen, voorm. 10 en nam 5 uur, de heer J. H. Sla ger, hulpprediker. Kolhorn, voorm. 10 en nam. 3 uur, D. Visch. EVANGELISATIE: Hippolytushoef, voorm. 10 uur, O. Deen. Breezand, voorm. 10 en nam. 3.30 uur, de heer P. Boon. THE STAR OF HOPE MISSION Julianadorp, voorm. 10 en nam. 7.30 uur, Ds. J. Tim merman, Utrecht. E.V. MARANATHA (Dr. van Peltlaan 1) Bergen, voorm. 10.30 uur, Ds. Smit uit Hilversum. „Afgesproken! Ik ga zelfs daarboven op mijn hoofd staan. Dat is zeker wel voldoende." „Prachtig! Maar niet vallen, Jack. En nu nog een borrel, wel?" Tommy had er niets op tegen, en zoo was de zaak in orde. Den volgenden morgen had Tommy nog een klein onderhoud met den directeur der National-Bank. Voor vijftig dollars zou hij langs het gebouw opklim men; of men hem die wilde betalen. Zou toch een fijne sensatie zijn en weer eens een reclame. Na tuurlijk zei de directeur ja. Tommy kreeg zijn vijf tig dollars en begon zijn klimtocht. Toen hij aan de derde verdieping hing, drongen de menschen door de straat, toen hij het dak be reikte, kon geen steen meer den grond bereiken. Een groote politiemacht was verschenen, om de massa tot orde te brengen. En toen Tommy inderdaad op de vlaggémast op duizelingwekkende hoogte zijn be loofden kopstand maakte, raasde de bijval uit de me nigte. Tienduizend paar oogen keken naar hoven naar den koenen gymnast. De zaak was een reuzensucces geweest, men kon het een uur later, nadat Tommy weer op den bega- nen grond rondwandelde, in de extra-edities der bla den lezen. Niet minder dan 320 nieuwsgierigen wa ren hun portefeuilles en geldbeurzen ontstolen. De oogst der zakkenrollers werd op ongeveer tienduizend dollar geschat. Tommy las het nieuwtje en begreep er alles van. Hij was dus slechts het middel geweest om een zak kenrollersorganisatie haar doel te doen bereiken. Die hadden fijne zaken gemaakt negenduizend dollars in een klein half uur! Maar Tommy moest natuurlijk het gelag betalen. Juist toen hij overlegde, hoe hij na de inspanning een fijnen dag zou kunnen hebben, kwam de auto van een overvalcommando door de straat gesuisd, stopte naast hem bij het trottoir, en daaruit kwamen de „cops". Grepen den verbaasden Tommy, en voor waarts gings het naar het politiebureau. Voor den rechter was het geval zeer eenvoudig. Hij, Tommy werd als helper van een groote zakkenrollersorganisa tie aangeklaagd. Hij zou door zijn kunststukken het publiek hebben afgeleid, om zijn medeplichtigen het werk gemakkelijk te maken. Daarop staat een jaar. Weg met hem! De duizend dollars waren wel een pleister op de wonde voor Tommy, maar zijn haat tegen alle spleet- oogigen groeide gedurende het eenzame jaar tot een geweldigen graad aan, en de voorname Chinees met de witpapieren sigaretten deed er wijs aan, een ont moeting met den steep-Jack Tommj' in de toekomst te vermijden.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2