De heer larda op zoek naar bondgenooten Schagen-nieuws. besprekingen over het bszuinigings- ontwerp. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. t WILHELMINA MARIA BLOEM. Tweede Kamer. De Welvaartspolitiek onder de loupe Het capitulanten-stelsel yeroordeeld In de gisteren gehouden vergadering der Tweede Kamer, herdacht de Voorzitter Jhr. Mr. Ruijs de Beerenbrouck en Dr. Colijn, de nagedachtenis van Staatsraad Mr. Cort van de Linden. Zijn groote verdienste, vooral tijdens de oorlogs jaren, werd herdacht en zijn goede gave van ka rakter en verstand in het licht gesteld. Nadat zonder hoofdelijke stemming het wetsont werp tot verlaging van opcenten op den wijnaecijns js goedgekeurd en aan den heer Wijnkoop het recht tot interpelleeren over de slachtoffers van den Hol- landschen Lloyd is ontzegd, omdat hij daarover straks bij de behandeling van het wetsontwerp tot steun aan de zeescheepvaart zal kunnen spreken, stelt de Voor zitter direct aan de orde de De heer Albarda tegen,de Regeering. Allereerst krijgt de leider der Sociaal-Democraten, Ir. Albarda, het woord. Zooals vanzelf spreekt, kon het bezuinigen hem weinig bekoren. In een overigens zeer rustige rede bracht hij critiek uit op de verso- heringspolitiek der regeering en prees hij de wel vaartspolitiek der sociaal-democraten aan als de ecnigc mogelijkheid om uit het moeras te komen. fylet genoegen constateerde deze voorman, dat dit ontwerp, dank zij de schriftelijke gedachtenwisseling die wij danken aan onze democratische wetten, reeds veel van haar scherpe punten heeft verloren. Toch kan sprekers fractie zich met dit ontwerp nog aller minst vereenigen. Daarvoor is de aanval op loonen cn salarissen en niet het minst het in zijn oogen funeste capitulan- tenstelsel te zeer in strijd met de opvattingen der sociaal-democraten. Ook de sociaal-democraten erkennen den slechten toestand der landsfinanciën, maar zij ontkennen dat lage loonen verbetering kunnen brengen. Nergens toch zijn deze lager dan in den land- en tuinbouw maar nergens ook zijn de toestanden slechter. En onde al die loonsverlagingen lijden weer de middenstandsbedrijven. Wel noemt do regeering haar aanpassingspolitiek een constructieve politiek, maat spreker meent dat haar politiek destructief, dus af brekend inplaats van opbouwend is gebleken. De regeering drukt de loonen en salarissen der rijksbeamten, om daardoor ook de loondaling in het particulier bedrijf te bevorderen, ja zelfs worden gijzelaars gebruikt om een loondaling af te persen. Waarom laat de regeering honderden dwergge meenten nog maar steeds voortbestaan, met alle daar aan verbonden bestuurskosten en waarom vervangt de regeering het zilvergeld niet door nikkel?, roept spreker uit. De daardoor vrijkomende millioenen kunnen voor werkverschaffing worden gebruikt. Ook dringt de heer Albarda nogmaals aan op een matige heffing van het vermogen. Het capitalantenstelsel verfoeilijk! geaoht. Het capitulantenstelsel dat bepaalde burgerlijke functies slechts openstelt voor gewezen militairen, acht de sociaal-democratische leider zeer verderfe lijk. Daar militairen geen lid mogen zijn van de so ciaal-democratische arbeiderspartij, komt dit stelsel er op neer, dat S.D.A.P.'ers ook van de bedoelde bur gerlijke functies zijn uitgesloten. De industrialisatiepolitiek der regeering •sv een mislukking. Al bijvoorbaat achtte spreker de industrialisatiepo gingen van Minister Gelissen tot mislukking ge doemd, omdat de versoberingspolitiek der regeering de kdöpkracht der massa zoo aantast, dat ons volk niet in staat zal zijn het vervaardigde te koopen. De toestand in Zweden ideaal. Als voorbeeld voor de gewenschte politiek in ons land noemde de heer Albarda Zweden, waar de so ciaal-democratische welvaartspolitiek schoone resul taten zou hebben bereikt. De heer Westerman (n.h.) interrumpeerde hier, dat de daling der wei'kloosheid in Zweden te danken zou zijn aan wapenuitvoer naar Abessynië, hetgeen de heer Albarda ten sterkste ontkende. Tot tweemaal toe gooide de leider der S.D.A.P. een aasvischje uit om de katholie- ken te vangen. Heel duidelijk liet hij uitko men, dat de sociaal-democraten bereid waren met de R.K. Staatspartij het roer van staat in handen te nemen om gezamenlijk een wel vaartspolitiek te voeren. De heer Lingbeek (Herv. Ger.) legt het zwaarte punt van zijn betoog in de wenschelijkheid om de sa Janssen der onderwijzers-kloosterlingen sterk te verlagen en ln het aandringen op het verbod der kJoosterindustrieën, waardoor een deel der bevolking in Limburg crepeert. Overigens meende deze spreker, dat stoffelijke ver sobering ons volk nog niet ongelukkiger behoeft te maken. De heer Westerman (n.h.), meent dat slechts een dictatoriale staatsvorm tot de noodige bezuinigingen kan leiden. Deze regeering moet met teveel meenin- fien en invloeden rekening houden, zoodat er van dc voorgestelde bezuinigingsmaatregelen weinig over- Dlijft. Als met dit wetsontwerp het laatste woord door de regeering is gesproken, geeft zij wel een droevig bewijs van onmacht. De heer Kersten (s.g.) acht de belastingen veel te noog cn zegt, dat te lang is gewacht met ingrijpende bezuinigingen. Hij meent, dat juist de steun der regeering aan de vakbonden do aanpassing tegenhoudt. De heer Vervoorn (platteland! meent, dat de sala rissen der ambtenaren, ook na de thans voorge stelde verlaging, te hoog zijn. Het indexcijfer is meer gedaald dan de salarissen en dit is een onrecht. ciaar ook de mindergegoeden aan deze salarissen moeten medebetalen. Hij acht de land- en tuinbouw te zwaar belast ten bate van andoren. ^^PJek.eM-dient daarna een motie in om de scha vonrfiSi6*!"/* Kamerle(ien te verlagen, welk vooistel niet werd gesteund. De heer De Geer (c.h.) constateert dat het wets ontwerp in het geheel geen afbraak is, doch in wezen slechts een dekkingsplan voor 1936. Het zou eigenlijk in de millioenennota thuis behooren. Spreker meent, dat de regeering zelve de betee- kenis van het ontwerp om het budget sluitend te ma ken, overschat. Hij acht hier geen reëel sluitend bud- get verkregen. De maatregelen door den heer Al barda aangeprzen zijn óf fopspeenen (b.v. de ver- andeiing van zilver- in nikkelgeld) of belastingver zwaringen. De heer De Geer meent, dat de regeering zal heb ben duidelijk te maken, dat wij het nadeel van het capitulantenstelsel door den heer Albarda genoemd, hebben tc aanvaarden, om de voordeelen der be sparing te kunnen binnenhalen. Hij acht overigens de financiering der verzekerings fondsen een technisch-financieele kwestie, terwijl eigenlijk ten aanzien der verkeerscoördinatie geen principieel meeningsverschil bestaat. Spr. heeft nog nooit iemand ontmoet die tegen doel bewuste constructieve welvaartspolitiek is. Wat zij die daarover steeds spreken dan bedoelen? Gewoon lijk doelt men dan op vermeerdering van koopkracht, uitvoering van productieve openbare werken en be vordering van industrialisatie. De koopkracht is zoo sterk verminderd door de stagnatie in het interna tionaal ruilverkeer. De regeering kan niet alleen voor meer koopkracht zorgen. Elke regeering zou er mede worstelen. Niettemin moet het streven op ver meerdering van de draagkracht gericht zijn. Wat het uitvoeren van openbare werken betreft, er is hier te lande reeds veel gedaan, wegenaanleg, Zuiderzeewerken, woningbouw, enz. De regeering gaat daarmede voort, doch ze kan geen openbare werken tooveren; men is ook gebonden door eischen van techniek en wetenschap. Bovendien moet op de productiviteit worden gelet; zoo is er twijfel geuit aan de rentabiliteit van het Twenthe Rijn-kanaal. Heer indnstriën gewenscht. De mogelijkheid van nieuwe wegen op het gebied der industrialisatie is groot, en ze is gewenscht door de huidige constellatie. Doch met overheidscrediet kan men niet levenskrachtige industriën niet uit den grond stampen en in het leven roepen. Spr. zal niet in herhaling treden aangaande de ge varen en bezwaren van devaluatie. Spr. beroept zich op de voorbeelden van het buitenland. Aantasting van schuldvorderingen ge vaarlijk. Spr. schetst de moeilijkheden, verbonden aan aantasting van schuldvorderingen. Er wordt ge vreesd voor sterke aantasting van het landbouw- crediet, vooral als alleen de hypotheekschulden worden aangetast en niet evenzeer andere obligo's. De le hypotheek, vroeger de veiligste geldbelegging, wordt dan ook weldra gevreesd. De regeering zou door wetsdwang alle contractueele verplichtingen moeten forceeren. Ten onrechte zegt men dat dit met de salarissen reeds gebeurd is. Volledig onwaar is dit. Er wordt ingegrepen in de schuldverhoudingen zooals die langzamerhand in de maatschappij ge groeid zijn. De moeilijkheden zullen als paddestoe len uit den grond verrijzen, tot schade van de werk gelegenheid. Als de regeering echter in particuliere schuldverhoudingen ingrijpt, doet ze dat als overheid en niet als partij. Mag men geldnemers in bankroe tierspositie dwingen? Wie in natuurlijke aanpassing van de schulden geen vertrouwen heeft, dien blijft alleen devaluatie over, in plaats van de lange jacht op schuldvorderingen. De heer Aalberse, die daarna aan het woord kwam. meent dat de regeering allerminst over de katholie ken heeft te klagen. Bij vele Kamerleden is de meening gevestigd dat er in dit kabinet, ministers zijn, die eraan twijfelen dat ook na de vaste lasten-ontwerpen devaluatie niet meer noodzakelijk zou zijn. Men kan begrijpen dat er tegenstanders van verde re salarisverlaging zijn, die dit anders niet zouden zijn, doch die nu meenen, dat aan devaluatie toch niet valt te ontkomen. Men kan groote waardeering hebben voor de mi nisters van dit kabinet, zooals bij spr. het geval is. maar men kan een kabinet niet altijd steunen uit persoonlijke waardeering. De wetenschap is noodig of het kabinet zelf nog overtuigd is ,dat aanpassing en behoud van den gaven gulden ons volk door de crisis heen kunnen helpen. De heer Joekes (v.d.) zegt dat de teruggang op oeconomisch gebied onherroepelijk leidt tot terug gang. Het handhaven der loonen op het onde peil, dus de zoogenaamde koopkrachttheorie door den heer Albar da gepropageerd, is onzin. Daarmede zet men de za ken on hun kop. Wil men het staatsbudget niet voor goed in de war brengen, dan rest slechts versobering. Veel voorzichtigheid bepleitte deze spr. echter bij de verlaging der salarissen. Men diene te bedenken dat in 1914 tal van ambtenaarssalarissen op te laag peil stonden. Ten aanzien van het capitulantenstelsel meende spr. dat de S.D.A.P. zich over haar revolutionair ka rakter had uit te spreken, opdat ook haar leden voor de burgerlijke functies in aanmerking zouden komen. Overigens was zijn rede een verdediging van het regeeringsbeleid. Hij roemde speciaal de nieuwe maatregelen ter bevordering van het bedrijfsleven Echter hoopte hij, op meerdere activiteit op het ge bied van den uitvoer speciaal t.a.v. de veehouders. Ten aanzien van het Werkfonds achtte ook deze spr. te weinig voortvarendheid betracht, waarop de minister president de heer Colijn, interrumpeert, dat het geld nagenoeg op is. Natuurlijk juicht de heer Joekes dat toe doch hij vertrouwt dat de regeering voort zal gaan met het stimuleeren der uitvoering van openbare werken. De vergadering wordt om 10.50 verdaagd tot heden middag één uur. HET NOORD 15 JAAR GEDEMPT. Door enkele buurtbewoners van het Noord werd in een bijeenkomst het feit besproken dat voor 15 jaar terug het Noord werd gedempt. Besloten werd om het in einde Augustus feestelijk te herdenken, alleen door de bewoners van boven bedoeld gedeelte Noord; het feest zal onder elkaar ge vierd worden. Het bestuur is reeds gekozen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer C. Dekker is te Haarlem geslaagd voor de Hoofdacte. REGELWED STRIJD. Woensdagavond werd op de kegelbanen bij den heer Igesz alhier de eindwedstrijd tusschen de Alk- maarschen en Helderschen kegelbond gespeeld. Het resultaat was dat Alkmaar dezen strijd won met 9953 hout tegen 9834 voor Den Helder. Hoogste gooier voor Alkmaar was de heer R. Brugman alhier, 743 hout in 100 ballen. Hoogste gooier voor Den Hel der de heer J. Lammers 711 hout. De Dameswedstrijd werd gewonnen door Alkmaar met 3003 hout tegen Den Helder met 2896 hout. Hoog ste gooister voor Alkmaar mevr. Berkhout 645 en voor den Helder mevr. Lensen met 629 hout. VOOR ZONDAG 21 JULL NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, zie nadere opgave. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. van Beek. EVANGELISATIE: 1 Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Terlow van Alkmaar. Zondag speelt Schagen 1 tegen B.K.C. 1 te Oudc- sluis om 2.45. Vertrek per rijwiel om 2 uur. Het elf tal is als volgt: T. Bij post A. Slikker, H. Middelbeek S. Grootes R. Rus E. Rus Res.: J. Peetoom, J. Weeland, J. Franzen, W. Mo- ransart. De adspirantencommissie heeft voor Zondag 21 Ju li een adspirantendag georganiseerd. Aanvang der wedstrijden 10 uur. Schagen bB.K.C. b, 10 uur; D.T.S. bHollandia c, 11 uur; Schagen a—D.T.S. a 12 uur; B.K.C. a—Hollan dia b 1 uur; Verliezer a—Verliezer b 2 uur; Verliezer c—Verlie zer d 3 uur.; Winnaar a—Winnaar b 4 uur, Winnaar cWinnaar d 5 uur. De elftallen zijn als volgt: SCHAGEN A: J. Everts A. Molenaar A. de Wit C. Slikker G. Koch P. Slik' C. de Jager G. Zwaan P. Timmerman J. Broersma Res. S. Vries. J. v. d. Oord. SCHAGEN B: J. J. Slikker W. Geerts G. Schouten J. Heemsbergen G. Anneveldt N. Blaauboer A. Veenstra J. P. Wit J. v. d. Ben, R. v. Haren Res. P. Hofland. A. v. d. Pijl Uit de koffer van A. Slikker is uit de kleedkamer medegenomen een shirt en broek. Gelieve het zoo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Af berichten Schagen I te zenden voor Vrijdag aan V. Vlottes te Schagen. Nagekomen berichten WIERINGERMEER Graanmaaien. Door een groep particuliere landbouwers is het korenmaaien opgedragen aan de heeren Haarsma en Smid, ziinde de laagste inschrijvers. Doode hazen aan de prikkeldraadom heining. Dat er vele hazen in de Meer zijn is voor ve len geen onbekendheid. Eveneens is het een be kendheid dat vele langooren sneven in de maai- machinean essen. Sedert een tweetal dasten nu hangt er een haas met afgemaaide pooten aan de prikkeldraadomhei ning. Waarom en waartoe dat. zoo zal men vra gen. Men verzekerde ons dat geen vervoer mag plaats vinden van een doodgemaaide haas. Door het lijk van het dier nu aan het prikkeldraad neer te hangen, wil men daartegen op deze wijze nro- testeeren. Jammer echter dat een heerlijk hazen- boutie niet meer practischer bestemming mag ont vangen! De eerste automaat. Iets geheel nieuw voor ons dorp is aangebracht aan den gevel van het kappersbedriif en sigaren magazijn van den heer Zwart. Deze heeft n.1. ten gerieve van 't rookend publiek een prachtige auto maat doen aanbrengen, zoodat liefhebbers van 11 sigaretje ook op ongelegene tijden na sluiting en 's Zondags zich zelf kunnen bedienen. Zelfstandig bestuur in de Wieringer- meer. De commissie ter bevordering van een zelfstandig bestuur in de Wieringermeer, bestaande uit func- tionnairissen van diverse corporaties en vereenigin- gen was Woensdagavond in Hotel Smit in vergade ring bijeen. O.m. wordt besloten een adres te rich ten aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, van Waterstaat en van Financiën, alsmede aan de leden der Tweede Kamer der Staten Generaal. Dit adres is mede voorzien van de handteekenin- gen der stemgerechtigde bewoners. Gevraagd wordt hierin naast bevordering van de instelling van een Kroonraad over de Wieringermeer een bevoegde commissie uit de bevolking in de Wet omschreven. Het toekomstig zakenleven voor de Wie- ringerwerf. Naar wij vernemen zal door de heer C. Omis te Wieringen een smederij worden gebouwd, terwijl door de heer P. Kistemaker te Slootdorp aldaar een melk, boter en kaaszaak zal worden geëxploiteerd. WINKEL Op Zondag 21 Juli a.s. zal te Winkel het 26ste Zangersfeest van den Bond van Gemengde Zang- vereenigingen in Noord-Holland worden gehouden. Het 15-iarig bestaan der Gemengde Zangvereeni- ging „West-Frisia" is oorzaak dat deze dag te Winkel wordt gehouden. 16 Koren nemen aan het concours deel. Van de ingeschrevenen voor de lichting 1936 zijn de volgende ter inlijving aangewezen: J. de Boer, W. den Engelsen, J. Riesling, A. J. Klaver, J. D. Spruit, P. Vink en F. Wijn Niet ter inlijving aangewezen (vrij geloot) J. J. Brugman. Vrijgesteld wegens broederdienst: H. Band, Ch. G. de Betue, K. Keetman, C. de Ruijter, S. Silver. ANNA PAÜLOWNA Gekozen raadsleden aanvaarden be noeming. Van alle verkozen verklaarde gemeenteraadsleden is ten gemeentehuize bericht ingekomen, dat zij hun benoeming aanvaarden. De nieuwe gemeenteraad zal dus worden gevormd door de heeren: J. Hooimeijer (A.R.); A. L. Klooster man, C. J. v. d. Ploeg en H. op 't Veld (R.K.); D. Lubbert (C.H.); K. Keuris, J. Dekker en Jb. Raven (S.D.A.P.), M. Cornelissen en G. Kuiken iPl. Belang) en C. Rezelman (Vrijz. Kiesv.). LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Door rijks- en gemeentepolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen een 2-tal schippers uit het West- land, welke alhier aardappelen ladende, niet in het bezit waren van de noodige papieren, betreffende de wet op de bevrachting. Z IJ PE 'T ZAND. Dokter Oterdoom gaat weg. We vernamen dat u it een 70-tal sollicitanten als schoolarts in dienst der eemeente Hilversum is benoemd onze plaatselijke geneesheer Dr. Oter doom. Dr. Oterdoom gaat ons met ingang van 1 Augustus verlaten en heeft ziin praktijk dienten gevolge overgedaan aan Dr Boersma. thans practi- seerend geneesheer te Almelo. In de ruim 14 jaar dat dokter hier zijn praktijk heeft uitgeoefend heeft hij zich ontelbare vrienden gemaakt, waarvan liet beste bewijs geleverd tijdens ziin het vorig iaar herdacht 12^-jarig ambtsjubileum, waarhij den iubilaris en ziin gezin door een on afzien ha ren stroom vereenigingsbesfuurders en particulieren geluk wenschen, al dan niet gepaard gaande met stoffelijke blijken van waardeering. werd aange boden. Hoewel dokter zich tijdens de laatste paar iaar door drukke ambtsbezigheden daartoe genoopt ui* verschillende vereenigingen terug heeft getrokken was hij toch nog steeds een groote stuwkracht in het vereenigingsleven te dezer plaatse. Zoowel ziin patiënten als zij die deel uitmaken van onze ver eenigingen zullen hem dan ook noode zien ver trekken. en hem in dankbare herinnering voor het vele goede, door hem mede tot stand gebracht, gedenken. Wii wenschen onzen ponulairen genees heer en ziin gezin vanaf deze plaats veel voorspoed en een aangenamen werkkring in hun nieuwe woonplaats. SCHAGEN, 18 Juli. 2 stuks paarden f 3—3.50, 14 gelde koeien (magere) f 80—125, 43 idem (vette) f 150—210, 6 kalfkoeien f 115—160, 3 graskalveren f 12—17, 74 nuchtere kalve ren f 512, 25 schapen (mag.) f 1013, 142 idem (vette) f 14—16, 44 lammeren f 5—8, 15 vette varkens per Kgo. f 0.36—0.38, 69 biggen f 11—14, 12 konijnen f 0.501.50, 8 kippen f 0.35—0.60. EI ER VEILING SCAGEN, 18 Juli. Aanvoer: 75 part. 70.000 kipeieren, 3 part. 1500 eend eieren. Prijzen kipeieren f 22.30, eendeieren f 1.85 —1.90, 1 partij kalkoeneieren f4. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van Zaterdag. ALKMAAR, 17 Juli. Aardappelen f 2.204.50, roode kool f 2.603.60 per 100 Kg., aardbeien f 0.4O—0.80, per slof, aalbessen f 5 11, druiven f 20—25, peulen f 1.507, dubbele sla- boonen f 49, tuinboonen f 0.502.50, tomaten f 810 zwarte bessen f 56 per 100 pond, andijvie f 0.50 3.10, bloemkool f 7—10, II f 2—4, kropsla f 0.50—1.50 komkommers f 12.50, meloenen f 1230, perziken f 4.5010 per 100 stuks, peterselie f 2.204.70, rabar ber f 1.504.50, wortelen f 26, uien f 1.502.60 per 100 bos, spinazie f 0.120.16, postelein 2248 p. bak WARMENHUIZEN, 17 Juli. 49500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 24.10, grove f 23.10, driel. f 2—3.10, eigenh. f 4.504.60. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juli. 174800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 24.70, grooten f 2—3, bi. eigenh. f 4.504.90, driel. f 1.50— 2.40, 1500 Kg. zilveruien driel. f 3.60, nep f 6.207.20, 225 Kg. tuinboonen f 1.40, spercieboonen f 14, 100 Kg. witte kool f 2.30. WINKEL, 17 Juli. Aalbessen f 312, kruisbessen f 26, frambozen f 2030, aardbeien f 1218, slaboonen f 911, tuin boonen f 1—1.10, peulen f 7—S, aardappelen f 1.75— 1.80, per 100 pond; bloemkool f 35, andijvie f 1— 1.20, kropsla f 1.50—2 per 100 stuks. AMSTERDAM, 17 Juli. Veemarkt. 3 Wagons geslachte runderen uit Denemarken. 332 vette kalveren le kw. 4046, 2e kw. 3238, 3e kw. 26—30 ct. per Kg. levend gewicht; 69 nuchtere kalveren f 3—6.50, 247 varkens: vleeschvarkcns 90— 110 Kg. 4142, zware varkens 39—40, vette varkens 38—39 ct. per Kg. slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juli. 240000 kg. aardappelne: Schotsche muizn f3.50—5, bl. eigenheimers f 4.605.40, drielingen f 1.504. 3000 bos peen f2—2.10. 850 kg. idem f2.50, 500 kg. spercie boonen f 8.90-16.160. 8000 kg. Tomaten, A f 13.60— 14.10, B f 15.30, C f 10.60—11.10, CC f6.20, 20.000 kf. roode kool f 1.20—1.70, 2000 kg. gele kool f2.30—2.50, 2500 st. bloemkool f7.60—13.20, 2e s. f 1.80—1.90. In Uwe gebeden en Heilig Misoffer bevelen wij aan onze innig geliefde Moeder, Behuwd en Grootmoeder, Mevr. Weduwe van den heer Johan Merz, die heden na een langdurig en geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 75 jaar, zacht en kalm godvruchtig in den Heer is overleden. Eindhoven: IDE J. MERZ. A. J. E. MERZ—Gerards en Kinderen Alkmaar: Th. M. M. v. LIESHOUT- Merz. H. R. C. v. LIESHOUT. Amsterdam: M. M. C. KRUISMAN—Merz. A. J. J. KRUISMAN en Kinderen. Alkmaar, 17 Juli 1935. Voordam 6 A. De H.H. Missen zullen wor- :ton opgedragen Zaterdag 2f. Juli a.s.; de Stille H. Mis te TVs uur, in de Parochiekerk van den H. Laurentius te Alk maar; de Gezongen Requiem Mis te 10/-3 uur in de Kerk van den H.Chistophorus te Scha gen, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof, aldaar. Vertrek van het Sterfhuis te 9 uur. Weggeloopeneen kleine jonge poes, wit puntje aan de staart I. v. d. OORD, Dorpen D 7. In Schagen gevraagd: NET MEISJE, v. halve d., Vrijdag geh. dag, hoofdz. voor kind en lichte werkz. Niet boven 16 j. Br. lett. S.D. Bureau v. d. Blad Te koop: F/N-Motor 5 P.K., kopkleppen, type 1931. P. ERIKS, Kade, Kolhorn. AARDAPPELROOIERS gevraagd, bij f. SAAL, Waardpolder Kolhorn. Beste Rij- en Werkpaarden te koop, Zware en Luxe, onder veile garantie. GEBR. KUIPER, Heer-Hugo- waard Noord. Te koop: De op de Paaschtentoon- stelling te Schagen bekroonde GEEBRU Zaadwaaier met speciale vertikale luchtstroom. W. BRUIN, Timmerman, Driemolens5, Anna Paulowna,

Schager Courant | 1935 | | pagina 3