In de Binnenlanden Nieuw-Guinea van Raad Schoorl. Een stam met hooge beschaving ontdekt. Pijnlijke Voeten. PUROL K.) ertj :est '.35 K.) Gistermiddag om drie uur kwam de Raad der Ge- «eente in openbare zitting bijeen. u-. Voorzitter: baron S. G. L. F. von Fridagh. Aanwezig zijn alle leden. N otulen. 1. Vaststelling der notulen van de openbare ver- radering van 14 Mei j.1. Mededeehngen, De Voorzitter deelde mede, dat de heer W. Duin, Jie een conversie-leening had verleend, bereid was Uvonden de rente van 6 terug te brengen tot p/2 De leening is thans nog f5000.—. Voorts zei de de Voorzitter, dat volgende week een commissie zal bijeenkomen, om te trachten een ek* Lschbrandweer in het leven te roepen. De gemeente 1.50 gcrgen zal hierin haar medewerking verleenen. eri. Wat betreft, de grenswijziging, had spr. een on derhoud met de gemeente Warmenhuizen. Deze voel de veel voor een grenswijziging, mits het deze ge meente niets zou kosten. Spr. meende dat nu deze materie voor de gemeente Schoorl te duur zou wer ft) de"'óg deelde de Voorzitter mede, dat hij een onder- houd had gehad met het Departement voor Sociale Zaken, waarvan het resultaat was, dat de minister heeft goedgevonden, dat de mogelijkheid zou worden geopend om de menschen die uit de werkverschaf- ling zijn en steun trekken, een huurtoeslag te ver- leenen. Spr. vroeg, of de Raad er mede accoord kon gaan, dat B. en W. deze zaak in het college zou verder ,d8 behandelen. De Raad ging na korte bespreking in principe er' hiermede accoord. de Tenslotte zeide de Voorzitter, dat er tot op heden 2q 250 kampeeraanvragen waren binnengekomen. Ingekomen stukken. gjj Van de bij den Raad ingekomen stukken vermelden ,Wij de volgende: *4 1, Schrijven van den Minister van Sociale Zaken, (L) jhoudende opgave van de uitgaven voor de werkver schaffing en steunverleening over 1934 tot een totaai- •00 ibedrag van f29012.45. rN 2. Schrijven als voren, houdende opgave van de Rijksbijdrage in de kosten van werkverschaffing en ■30 6teunverleening over 1934, tot een bedrag van 5r" f14361.16, zijnde 49.5 3. Schrijven van den Minister van Sociale Zaken, 35 houdende geldigverklaring van de steunregeling voor werklooze valide bonafide arbeiders alhier, voor het tijdvak van 30 Juni tot 2S September 1935. B. en W. stellen voor bovenstaande stukken voor kennisgeving aan te nemen. 20 Conform besloten. Het venten met consumptieijs. 4. Adres van de Afd. BergenSchoorl van den Ned. Bond van Consumptieijsbereiders, alsmede een adres van de Winkeliersvereeniging alhier, hou- [dende verzoek tot het vaststellen van beperkende be- I palingen, zoowel t.a.v. de consumptieijsverkoop, als van het venten in het algemeen in deze gemeente. 5. Adres van J. Nottelman en 8 andere nering doenden alhier, houdende verzoek niet tot vaststel ling van een ventverordening over te gaan, daar deze neringdoenden, welke op de grens van 2 gemeenten wonen, vreezén dat uit de vaststelling van een derge lijke verordening voor hen moeilijkheden zullen voortvloeien, welke zijn gelegen in een evontueele belemmering van hun verkoop in de aangrenzende gemeenten. B. en W. stellen voor onder verwijzing naar het besprokene in de vergadering van 14 Mei jl. deze stukken in hunne handen te stellen om prae-advies uit te brengen bij de te verwachten voorstellen tot ajgeheele herziening van de Politieverordening. De heeren Gutter (S.D.A.P.) en Schermer CV.D.) meenden, dat hier een regeling te treffen zou zijn, zooals die bestaat in de gemeenten Bergen en Koedijk. De Voorzitter antwoordde, dat B. en W. op hun eens genomen standpunt blijven staan. De heer Duin (V.D.) verklaarde zich absoluut tegen een algeheel ventverbod. De Voorzitter zeide, dat de politieverordening ge baseerd was op de openbare orde, doch dat daarin nooit zou kunnen worden opgenomen een ventver bod. Wethouder Bijl (R.K.). zou ijs gescheiden willen houden van andere artikelen. Ijsventers uit andere gomeenten moeten hier worden geweerd. De Voorzitter antwoordde, dat de ijsventers reeds worden geweerd, omdat we het geluk hadden, dat onze verordening tijdig klaar was. De heer Schermer (V.D.), wilde ook bananenven- ters weren, omdat deze concurrenten zijn van de ijs venters. Bij het speelduin worden bijvoorbeeld veel bananen gevent. De Voorzitter meende, dat een en ander alleen kan gebeuren, indien het Staatsboschbeheer wil me dewerken. Onlangs werd een venter verbaliseerd, doch kreeg geen straf, omdat het venten niet op den openbaren weg geschiedde. Daarin dient ook in de politieverordening te worden voorzien. Conform besloten. 6. Schrijven van T. Timmerman alhier, houdende mededeeling dat het hem niet mogelijk is te vol doen aan de voorwaarden door den Raad gesteld in zijne vergadering van 14 Mei jl. t.a.v. een hem te verleenen bouwvergunning voor een garage en ver zoekt den Raad een nadere beslissing te willen nemen. B. en W. stellen voor, onder verwijzing naar het verhandelde in de vergadering van 14 Mei j.1. dit ver zoek voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 7. Schrijven van Ged. Staten van Noordholland, houdende mededeeling, dat dit College de vergoeding voor de Raadsleden voor het bijwonen van de Raads vergaderingen heeft bepaald op f2.50 per vergade ring, terwijl zij voorts mededeelen aan de Kroon ter goedkeuring te hebben aangeboden een regeling, waarbij de jaarwedden der Wethouders wordt be paald op f200: een en ander wordt geacht te zijn in gegaan op 1 Januari 1935. B. en W. stellen voor, namens den Raad zich als nog tot de Kroon en Ged. Staten te wenden om al thans wijziging te verkrijgen in het huns inziens te ver gaande standpunt in deze van Ged. Staten, dat «enerzijds te weinig beteekenis "hecht aan de be moeiingen en de nadeelen voor de betrokken per sonen verhonden aan de vervulling van den taak als Wethouder en Raadslid in een seizoengemeente als de onze, anderzijds de vermindering doet ingaan met terugwerkende kracht op 1 Januari 1935, terwijl het tweede halfjaar reeds is ingetreden zonder dat thans t.a.v. de Wethouders de definitieve beslissing is ge vallen. De raad kon zich hiermede vereenigen. De Schoorlsche korenmolen. 8. Verzoek van het Comité tot behoud van. den Scboorlschen korenmolen: a. tot toekenning eener subsidie van f 500.ten einde van Gemeentewege ook door het verstrekken van financieelen bijstand tot het behoud (aankoopl van vorenbedoelden molen medewerking te ver leenen; b. tot aanvaarding door de gemeente der schen king van vorenbedoelden korenmolen, die als histo risch bouwwerk staande nabij en temidden van de duinen, de beboschte gemeentelijke terreinen en de landerijen van de „Jelgersma van der Hoop-stich- tmg, een onmisbaar element vormt in de stoffeering van dit natuurschoonrijke landschap. en W., die hunne instemming met het ge vraagd o ganschelijk betuigen, vermeenen met het Comité, dat in de gegeven omstandigheden de meest mogelijke zekerheid voor het voortbestaan wordt verkregen, indien een overheidslichaam in casu de gemeente het eigendoms- en beschikkingsrecht over den korenmolen verkrijgt. Zij stellen derhalve voor, behoudens goedkeuring van hoogere instanties, tot toekenning der gevraagde subsidie sub a te besluiten, alsook onder dankzegging aan de schenkers voor hun doeltreffend streven, hun College te machtigen de noodige uitvoering in deze te betrachten, hen tevens uitnoodigende voor te leggen verdere voorstellen van uitvoering en exploita tie. De Voorzitter zeide, dat een en ander reeds tevoren in besloten vergadering was besproken en wilde er derhalve niets meer aan toevoegen. De Raad ging met de voorstellen van B. en W. accoord. Suppletoire begrooting 1934. 3. Voordracht van B. en W. tot vaststelling van een suppletoire Begrooting voor het dienstjaar 1934, ten bedrage van f7.538.98 in ontvangst en f 12.666.48 in uitgaaf en van een staat van af- en overschrijvin gen, mede voor gemeld dienstjaar ten bedrage van f927.84. Deze voordracht werd zonder discussie vastgesteld. Aanbieding rekeningen 1934. 4. Aanbieding door B. en W. van de navolgende rekeningen over 1934: a. Van het Burgerlijk Armbestuur, sluitend met een nadeelig saldo van f432.22. b. Van den Gemeentelijken Vleeschkeuringsdienst in den Kring Schoorl, met een voordeelig saldo van f448.14. c. Van den balans, benevens winst- en verliesre kening van de Woningbouwvereeniging Schoorl, met een nadeelig saldo voor bouwblokken A en B, teza men f2107.78. d. Van het Electriciteitsbedrijf met een voordeelig saldo van f2754.64. e. Van het Gemeentelijk Gasbedrijf met een nadee lig saldo van f3996.34. f. De Gemeenterekening; sluitende voor den gewo nen dienst met een nadeelig saldo van f 1614.91 en voor den kapitaaldienst met een nadeelig saldo van f 1497.97. B. en W. stellen den Baad voor een commissie van onderzoek van deze rekeningen te benoemen. De Voorzitter stelde voor de heeren Duin, Gutter en Schermer in de commissie te benoemen. Aldus besloten. Wijziging Gemeentebegrooting 1935. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Be grooting voor 1935 ingevolge de nota van opmerkin gen van Ged. Staten. B. en W. verzoeken hun tevens machtiging te ver leenen tot het aanbrengen van die administratieve wijzigingen, welke uit een eventueel nader te voeren correspondentie met Ged. Staten zullen voortvloeien. De heer Gutter (S.D.A.P.) vroeg, of de Gemeente zoo noodlijdend was, dat er geen eens meer een kopje thee mocht worden geschonken? Dat is toch meer dan verschrikkelijk. De Voorzitter antwoordde, dat er voor rekening der gemeente geen thee meer mocht worden verstrekt. De heer Gutter (S.D.A.P.): Dat, is toch wel bar; dan neem ik de volgende maal een thermosflesch met thee mee. (Gelach.) De Secretaris, de heer J. H. Smits, las daarna de wijzigingen voor. De door Ged. Staten voorgestelde wijzigingen, wel ke in hoofdzaak kleine posten betroffen, werden door den Raad goedgekeurd. Vergoeding Bijzonder Lager Onderwijs. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de gemeentelijke vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de bijzon dere lagere school tc Ca trijp, over het driejaarlijksch tijdvak 1931 tot en met 1933 (eindafrekening). B. en W. deelen mede, dat na onderzoek de afre kening van het schoolbestuur met de daarbij overge legde bescheiden in overeenstemming is bevonden en stellen voor een en ander vast te stellen met een restant uitkeering aan het schoolbestuur ad f28.20; eventueel te wijzigen in een terugbetaling door het schoolbestuur van een bedrag van f 1.80, indien nog nader mocht blijken, na ingewonnen informaties, dat een premiebijdrage voor ziekteverzekeringen voor hel onderwijzend personeel, ad f 10.per jaar, voor op neming in de rekening inderdaad niet in aanmer king. komt. Conform besloten. Vaststelling van pensioengrondslagen. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van pen sioengrondslagen voor den Burgemeester, den Secre taris, den Ontvanger en den Gemeenteveldwachter. Laatstgenoemde grondslag ingaande per 1 Januari 1935, die van de eerstgenoemde functionnarissen met ingang van 1 April 1935, een en ander volgens bij gevoegde concept-besluiten. De voorgestelde wijziging is een gevolg van inge treden salarisverlaging. B. en W. stellen bovendien voor, in verband met de bepaling van den pensioengrondslag van den veldwachter Th. Vegter, als bode, in overeenstem ming met 't reeds beslotene, de wedde van den bode definitief te bevestigen op f250 'sjaars, ingaande 1 Februari 1933. De pensioengrondslag in deze functie is dan te vens nader door B. en W. te bevestigen op f250, met ingang van gelijken datum. Aldus besloten. Vergoeding reiskosten leerplichtig kind 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een tegemoetkoming van ten hoogste f5 per maand aan Jb. Akkerman alhier, ten behoeve van het ver voer van zijn leerplichtig kind naar de school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar. B. en W. merken op, dat belanghebbende zelf een bedrag van f62 per jaar aan schoolgeld betaalt. De Voorzitter zeide, dat het hier een beginselkwes tie voor de raadsleden betrof. Ged. Staten komen in de kosten tegemoet De raad ging hiermede ac coord. Aankoop van grond voor wegverbreeding. Voorstel van B. en W. om definitief te besluiten tot aankoop van C. M. Winder te Schoorl, voor den prijs van f 1 van een strook grond ter lengte van pl.m. 160 M. en ter gemiddelde breedte van 2A M. ter verbreeding van het bij het tramstation uitkomend gedeelte van den Burgemeester Peecklaan, en den Stationsweg. Conform besloten. De stichting van een plaatsje. 10. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een voorschot ten hoogste groot f3800 aan deri landarbeider P. Opdam alhier, benoodigd voor de stichting van een plaatsje ingevolge de landarbei- derswet, met inachtneming der gebruikelijke voor waarden en onder bepaling,, dat het Rijk bereid zal blijken te zijn aan de Gemeente onder gelijke voor waarden het benoodigd kapitaal in den vorm van een annuiteitsleening te verstrekken. B. en W., die in het algemeen terreinen aan den hoofdweg voor opgemeld doel niet zouden aanbe velen, met het oog op het karakter van den bouw ter plaatse en de economische mogelijkheden, heb ben gemeend, hunne medewerking in deze te kunnen verleenen, gezien de beantwoording van het be treffende ontwerp aan de wettelijke bepalingen. Conform besloten. Instructie van den Gemeente-arts. 11. Voordracht van B. en W. tot wijziging van de instructie van den Gemeente-arts, laatstelijk vast gesteld bij Raadsbesluit van 22 Februari 1911. B. en W. deelen mede, dat het nader overleg met den Gemeente-arts de noodige overeenstemming op leverde en wel zoodanig, dat de bestaande instruc tie blijft gehandhaafd, doch deze wordt aangevuld met bepalingen betreffende de kosteloos te behande len patiënten. De Voorzitter zeide, dat op de lijst van onvermo- genden, op te maken door het Gemeentebestuur in overleg met den gemeente-arts 25 personen zouden kunnen worden geplaatst. Den heer Schermer (V.D.), leek het meer op den weg te liggen van het Burgerlijk Armbestuur de lijst samen te stellen. Het Armbestuur is toch immers veel beter op de hoogte dan B. en W. De Voorzitter antwoordde, dat dan het Burger lijk Armbestuur de beschikking kreeg over de ge meentelijke geldmiddelen. Bovendien zijn B. en W. zeer goed op de hoogte van de in de gemeente wo nende onvermogenden. Wethouder Bijl (R.K.), was van meening, dat de lijst diende te worden vastgesteld door alle Arm besturen in overleg met B. en W. De heer Schermer (V.D.) was van oordeel, dat de Raad het Burgerlijk Armbestuur had gekozen en daar dus vertrouwen in diende te stellen. Laten dan B. en W. de lijst goedkeuren, welke door het Burger lijk Armbestuur is opgesteld. i De heer Kaag (R.K.),: Laten we dan in de instruc tie opnemen, dat van tevoren advies moet worden ingewonnen van het Burgerlijk Armbestuur. De eind beslissing moet bij B. en W. blijven. Wethouder Bijl iR.K.): Dan van alle Armbesturen. De Voorzitter was hiertegen. Het Burgerlijk Arm bestuur, nu Maatschappelijk Hulpbetoon, moet het advies aan B. en W. geven. Het Maatschappelijk Hulpbetoon houdt toch voe ling met de diverse armbesturen! De Raad ging daarna met de gewijzigde instructie accoord, met dien verstande, dat Maatschappelijk Hulpbetoon advies zal geven aan B. en W.> die daar na de lijst opmaken. Heffing van vergunningsrecht 12. Voorstel van B. en W. tot redactiewijziging van art. 1 sub. 1 der Verordening regelende de heffing van vergunningsrecht, voor den verkoop van sterken drank in het klein in de gemeente Schoorl en op nieuw vaststelling dezer Verordening. Ingevolge de Wet is wijziging gebracht in het 2e lid van art. 23 der Drankwet. De woorden „omvang van" zijn vervangen door de woorden „omzet van ster ken drank in". Deze wijziging heeft tot gevolg dat voortaan voor de berekening van het vergunningsrecht moet wor den aangenomen de jaarlijks te schatten huurwaarde, die de lokaliteit in verband met den opzet van ster ken drank in het bedrijf, waarvaor de vergunning strekt, kan geacht worden te bezitten. Conform besloten. Onderzoek geloofsbrieven, 13. Voorstel van B. en W. tot onderzoek van de ge loofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden. De Voorzitter benoemde de heeren Duin, Kaag en Schermer in de commissie van onderzoek en schorste daarop de vergadering. Na heropening deelde de heer Kaag mede dat de geloofsbrieven waren in orde bevonden, zoodat cle commissie adviseerde de nieuw gekozenen als raads leden toe te laten. Aldus besloten. De Voorzitter dankte de heeren v. Lienen, Kaag en Dapper namens de gemeente Schoorl hartelijk voor alles wat zij in de afgeloopen vier jaren in het be lang der gemeente hadden gedaan. Een extra woord van dank richtte spr. tot wethou der v. Lienen met wien hij gedurende elf jaren had samengewerkt. Spr. wees erop, dat het ambt van wethouder geen sinecure was, doch de wethouder had ondanks zijn hoogen leeftijd steeds de belangen der gemeente op de beste wijze behartigd. Wethouder van Lienen dankte den Voorzitter voor zijn hartelijke woorden en de leden van den gemeen teraad voor de prettige samenwerking. Ook de heeren Kaag en Dapper voegden hier eenï- ge woorden van dank en waardeering aan toe. Wethouder Bijl dankte in het bijzonder zijn collega wethouder voor de prettige samenwerking. Rondvraag. De heer Duin (V.D.) vond het niet goed, dat de hernummering der huizen in het seizoen plaats vond De Voorzitter was het hiermede volkomen eens, inderdaad is het beter, dat de hernummering in Sep tember plaats heeft. In den vervolge zal daarmee rekening dienen te worden gehouden. De heer Schermer (V.D.) wilde den ingang van den Achterweg laten opknappen. Vlak bij den Rus- senweg is de toestand een schandaal. De Voorzitter antwoordde, dat deze weg op het programma stond. Is wethouderspensioen mogelijk? De heer Schermer (V.D.) vroeg, of het niet moge lijk was, wethouders, die den leeftijd van 70 jaar hadden bereikt, een klein pensioen van gemeente wege toe te kennen, als blijk van waardeering. De Voorzitter zeide, dat B. en W. bij Gedeputeer den eens poolshoogte zouden kunnen nemen, of dit zou worden goedgekeurd. In groote steden is dit reeds het geval. De Raad ging met een en ander unaniem accoord. De heer Dapper (R.K.) vroeg, of het heinen van de wegen niet in werkverschaffing kon geschieden? De Voorzitter antwoordde, dat in 1936 hierover ze ker kon worden gedacht. De openbare vergadering werd daarna gesloten, waarna de raad in comité bijeen bleef, ter behande ling van een adres over electriciteitsbctaling. „HET DAL DER ARABIEREN". Wanneer men op de landkaart de Zuidzee opzoekt, dan zal mon daarin een groot eiland vinden, dat den vorm heeft van een kameel, die geen pooten heeft. Dit eiland is Nieuw-Guinea, een eiland, dat nog vele raadsels in zich bergt. De binnenlanden zijn nog zoo goed als onbetreden, hoewel reeds -verschillende ex pedities erin doordrongen. Bij deze gelegenheid wer den weliswaar slechts gedeeltelijke onderzoekingen gedaan, men vond de hoogten der bergen en teeken de den loop der rivieren op. Werkelijk uitgebreide onderzoekingen hadden reeds daarom niet plaats, om dat hiervoor niet de noodige geldmiddelen aanwe zig waren. De „verschrikkelijke menschen" Latere onderzoekingen der rivierloopen deden blij ken, dat het zand een opvallend hoog goudgehalte heeft. Hoe verder men stroomopwaarts ging hoe meer goud men vond. Afgaande op dit feit liet de Engel- sche regeeringsambtenaar Chinnery een expeditie sa menstellen, die voor langen tijd van voorraden voor zien was. Men volgde in een boot de Poerari stroom opwaarts. Door het meest ongezonde moerasland en dicht oerwoud bereikte men na verscheidene weken een punt, waar een zijrivier in de Poerari uitmondt. Van deze zijrivier wist men toen nog niets. Toen kwam er nog een verrassing: de inboorlingen, die men in die streek ontmoette, spraken een geheel van die der kustbewoners afwijkende taal. Niettemin gelukte het, na veel over en weer praten, zich dooi de inboorlingen te doen begrijpen. Zoo vernam men. dat de tot dat oogenblik onbekende zijrivier den naam Wahgi had en dat ze in een zeer ver verwijder de streek uitkomt, in een gebied, dat door „verschrik kelijke menschen" bewoont wordt. Dit ras scheidt zich volkomen af en doodt iedereen, die zich vijandig in hun weg stelt. Bovendien is dit „verschrikkelijke" ras veel grooter dan alle andere. Een hooge beschaving. Afgaande op deze sensationeele mededeelingen ging men verder stroomopwaarts. Na ongeveer tien dagen te voet te zijn gegaan zag men plotseling, dat men zich aan den rand van een uitgestrekt dal bevond, dat, afwijkend van vele andere streken van het ei land, een verrassend goede bodemcultuur bezat. Dit gold zoowel voor de akkers als voor de boschbouw. De raadselachtige volksstam, die, wat de afstamming betreft, tamelijk dicht bij de Arabieren schijnt te staan, beschikt over talrijke groote dorpsgemeen schappen met een hoogontwikkelde organisatie. Ook de handarbeid, in de grootste verscheidenheid aanwe zig, verraadt een hoogere gedachtengang, een bescha ving, die onder de algemeene verhoudingen op Nieuw-Guinea bijna als een pijnlijke tegenstelling aandoet. Ondanks het feit dat er over het algemeen slechts steenen werktuigen van de primitiefste soort in gebruik zijn, bereikt de handwerksman daar een resultaten, die aan 't onwaarschijnlijke grenzen. Voor de irrigatie van hét vruchtbare dal zijn een groote reeks kanalen aangelegd. lederen vreemdeling wordt den toegang tot het dal ontzegd. Eveneens als een symbool dezer volkomen afgescheidenheid bouwt men ook de huizen volgens een overigens op Guinea vol komen onbekende trant. Terwijl anders de ronde bouwwijze den doorslag geeft, bouwt dit geheimzin nige volk zijn hutten slechts in het vierkant. Daar elk betaalmiddel ontbreekt, worden de waren en levens behoeften op de allerprimitiefste wijze uitgewisseld. Menschen als ridderorden. Chinnerys eerste bericht verwekte groot opzien. Volgens dit bericht is deze raadselachtige volksstam ongeveer twee honderdduizend koppen sterk. Dit volk is zeer vechtlustig. Als wapen heeft men echter niet, zooals bij de overige stammen op Nieuw-Guinea, pijl en boog, maar een houten lans. Voorloopig is het nog een duister geheim, hoe dit aan de Arabieren verwante volk naar Nieuw-Guinea kwam. Daarover bestaat weliswaar haast geen twij fel meer, dat dit dal reeds sedert honderden jaren door dit zeldzame volk beheerscht wordt. Reeds de geographische gesteldheid van het dal schijnt er veel toe te hebben bijgedragen, dat men zich volkomen van andere rassen afzijdig kon houden. Iedere krij ger heeft een meer of minder groot aantal schelpen als versiering. Het aantal dezer schelpen is echter niet zoo maar willekeurig gekozen, het geeft veeleer het aantal vijanden aan, die door dien krijgsman ge dood zijn. Nieuw-Guinea is tegenwoordig in twee verschillen de helften verdeeld. Terwijl de Westelijke helft geheel in 't bezit van Nederland is, behoort het Oostelijke deel, en wel sedert het jaar 1919, aan Australië. Bij vermoeide, branderige, transpireerende en stukgeloopen voeten, of wanneer U last hebt van zonnebrand, doorzitten, smetten en schrijnen der huid, zijn Purol en Purolpoedcr de meest af doende middelen daarvoor in doozen vanaf 30 ct. met gratis busje Purolpoeder ter kennismaking. Verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten. HARE AT KARSPEL HARENKARSPEL. (Dirkshorn.) Algemeene vergadering van de Straatverlichting al hier, op Dinsdag 16 Juli 1935, des avonds 7J/o uur. ten huize van den heer P. Pijper. De opkomst als voorheen De voorzitter opent de bijeenkomst, heet de aan wezigen welkom en verzoekt hierna de secretaris de notulen te lezen van de vorige vergadering, die zon der aanmerking onder dankzegging werden goedge keurd. Van den lantaarnopsteker was een schrijven inge komen, dat hij evenals vorige jaren wederom voor de verlichting van dezen winter zou willen zorgen. Alsnu volgt de rekening over 1934 tot 1 Juli 1935. De ontvangsten hadden bedragen f 561.77, de uitgaven f 426.94, zoodat de rekening, die intusschen was nage zien door den heer Jb. Dam, werd goedgekeurd met een batig saldo van f 134.83. De voorzitter dankt hierna den penningmeester voor zijn goed beheer en den heer Dam voor zijn moeite. Aangezien nog eenige rentelooze aandeelen in om loop waren, werd goedgevonden deze nu maar uit te geven. De penningmeester werd hiermede belast. Volgens voorzitter zijn hot er ongeveer dertig stuks 4 f2.50. Voorts werd besloten dat de lantaarnverlichting, die voorheen geschiedde op 15 September ieder jaar, nu begonnen zal worden op 1 September met de ver lichting. Volgt verkiezing bestuurslid, aftredend de heer L. Doekes, die bij acclamatie werd herbenoemd en ver klaarde die benoeming wederom te aanvaarden. Na rondvraag die niets geen bijzonders opleverde, sloot voorzitter de vergadering.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7