VROUW, WA\ODt V Zats 's Avonds zijde en organdie. MODEGRILLEN. Voor gekleede avond- Japonnen wordt zijde en organdie verwerkt en de resultaten zijn dus danig, dat men zich op avondfeesten wel haast in een droomwereld waant, door de wolken van het gazige weefsel en de vele strooken, die de ranke vrouwenfigu ren omhullen. Crêpe Satin leent zich even als organdie buitenge woon goed om voor chi que avondkleeding ver werkt te worden, zij het dan ook, dat men hier voor andere ontwerpen uit moet voeren. Een organdie japon met aangesloten lijfje en knoopaansluiting, groo- te pofmouwen en een rok, die om de heupen vele malen is inge haald, om daarna in wijde plooien bijna den grond te raken is een droom. Hoe flatteus komen de mooi geonduleerde vrouwenkop jes boven de eenvoudig met bandfluweel afgewerkte hals uit. Niet minder mooi is de met bloemen of geometrische figuren bewerkte zijde japon, die van kniehoogte af, ruime volants laat zien, waarvan er twee midden voor en acht- ter er één aan eiken zijkant zijn aahge- hracht. Volants over de armen en langs de hals een rank bloemen. EENVOUDIGE ZOMERJURK. Een aardig slank makend model, dat gemaakt kan worden van elke dunne soepele stof. Deze japon heeft 'n vierbaans rok, raglan mouw en puntig geknipte halsuitsnijding, die met een strik wordt afgemaakt. Patronen ver krijgbaar a f 0.58, in de maten 42, 44 en 46 MODEPRAATJE. Enkele japonnen van een film ster. De mooie Kay Francis, waarvan men zegt, dat zij de best gekleede Amerikaan- sche filmster is, heeft hare vacantie in Pa rijs en Londen doorgebracht en hare kof fers gevuld met kleeren van de eerste mo depaleizen. Onder hare nieuwe scheppingen bevindt zich een ivoorkleurige sportjapon, waar van het weefsel een mengsel is van ka toen en linnen en die met korte raglan- mouwen en een hooge halsuitsnijding is gemaakt en een plooi aan de voorzijde. Zij draagt er een bruin jasje van grof linnen en een bruinen stroohoed bij. Voor bridgen heeft zij een zwart zijden japon met een zwart suede strik met zilve ren gesp en een wit manteltje met zwarte moezen, waarvan het materiaal aan beide kanten gedragen kan worden. Een zwarte baret maakt het geheel af. Voor op straat heeft zij een diep fram- bozcnkleurige japon met zwarte strepen met lange mouwen en hoog aan den hals gesloten. De streep is op bijzondere wijze verwerkt en wel zóó, dat de voorzijde van de rok een diagonale en de achterzijde een vertikale lijn weergeeft. Een zwart, zijden middagjapon met groo- te witte strik wordt met een groote witte hoed gedragen, terwijl aan de hals een diepe plooi is, die aan een jabot doet den ken en op taillehoogte in niets uitloopt. Voor 's avonds heeft Kay Francis een donker blauw satijnen toilet met een rose onderjapon waaraan groote wijde pofmou wen gezet zijn, en waarbij een ingehaalde rose tafzijden cape gedragen wordt. Verder behoort er bij de garderobe een zwart zij den mouseline avondjapon, waarbij zij een sluier draagt, die van een met juweelen bezette diadeem over hals en schouders valt en die het gelaat omlijst. De sluier kan ook zóó gedragen worden, dat deze een GELAATSVERZORGING gedurende den zomer. De wanne dagen werken veelal in de hand, dat de huid slap wordt en de poriën meer open gaan, hetgeen het uiterlijk aan zien niet verhoogt. Men moet kleine zweetdruppeltjes steeds met een zachte, schoone doek verwijderen en alleen de neus licht poederen. De poriën moeten vooral met warm weer goed kun nen ventileeren. 's Morgens en 's avonds een koud water bad is uitstekend, doch hiermede is de ver zorging nog niet afgeloopen. Zeer aan te bevelen is een massage van het gelaat, zoo mogelijk met ijs compres- sen na de behandeling. Wij beschermen eerst het haar door een badmuts op te zetten of een doek om het hoofd te binden en reinigen de huid met een of ander toiletwater, waarmede wij plukjes watten bevochtigen. Vuil en stof worden op deze manier grondig verwijderd, daarna wordt vette crème op de huid ge klopt met de vingertoppen, waarna cirkel vormig gemasseerd wordt van beneden naar boven. Gedeelten, waarvan de huid bijzonder slap is worden gebet met heete kamillen, die in kleine zakjes van dunne stof worden ge daan, b.v. onder de oogen, tusschen de wenkbrauwen, om den mond, daarna laat men de huid afkoelen en doet enkele stuk jes ijs in een doek, die men tegen het ge laat aandrukt. Nimmer mag men onmiddellijk na deze behandeling crème of poeder op de huid brengen, aangezien de poriën te zeer open zijn. Door de invloed der koude sluiten zij zich en na eenigen tijd wordt het gelaat .verder met crème en poeder behandeld. Men mag het gelaat nooit poederen, in dien er nie*. .vooraf matte crème op is ge bracht. cape vormt, die met juweelen op de linker schouder bijeen wordt gehouden. Wij hebben hier slechts enkele der kost bare toiletten genoemd, waarmede de film ster hare garderobe „een weinig" heeft aan gevuld en eindigen ten slotte, met een prachtige zwart cloqué middagjapon, waar op een dubbele kraag van zilvervos en een met diamanten vastgehechte jabot wordt gedragen. Zeker is, dat met deze „aanvulling" een klein kapitaal gemoeid is geweest. ZOMERJAPON VOOR KOELERE DAGEN. 1493. Een flatteuse, meer gekleede ja pon voor een don keren dag. Rok en lijfje zijn aan een puntig middenstuk gezet beiden vrij ruim, de rok klokt, aan het lijfje zijn een voudige gladde mouwen gezet, die evenals de kraag gegarneerd worden met een effen strookje. Patronen ver krijgbaar in de maten 42 en 46 a f 0.58. WAT BRENGT DE MODE ONS VOOR NIEUWS? Voor den vollen zomer: Organdie. Wij kunnen ons niet herinneren, dat de mo de ons sedert jaren 'n materiaal bracht, dat meer flatteus en be hoorlijk kleedt als or gandie, waarvan tevens japonnen vervaardigd worden, die bijna een droom gelijken. Het heerlijke luchtige weef sel, op zich zelf al zoo mooi, door de fijne nu ances, en motieven, dat als het ware vraagt om een veelheid van stroo ken in allerlei grootte. Blouses, japonnen, hoeden, is er één stuk te noemen, dat niet flat teert, wanneer het van organdie gemaakt is? De blouse, die onze afbeelding weergeeft, behoort bij een mantel pakje en heeft een in gehaald strookje, dat opstaand, naar achte ren iets hooger en over de bovenarmen vallen twee ruimte volants. In de taille is aan bei de zijkanten de ruimte verwerkt en 6 a 7 maal boven elkander ingehaald. Een snoe zig geheel b.v. van wit organdie met ruit of moesje. Witte, zacht gekleurde of met moesjes of bloempjes bewerkte organdie is zoo heel mooi om als garnituur op een don kere japon gedragen te worden óf als strik op een mantel, terwijl wij het tevens aan zomerhandschoenen als kappen verwerkt zien. Strookjes en nog eens strookjes is de eenige garneering, die organdie japonnen behoeven. Een stijl japon, even aangesloten met zeer ruim klokkende rok en eenige malen ingehaalde strooken langs de halsuitsnij ding, wellicht nog ten overvloede een mooie toef bloemen, is meer dan voldoende om het mooie weefsel ten volle te doen uitko men. APPELTAART. 125 Gram boter, 125 gram suiker (fij ne), 3 eieren, 200 gram zelfrijzend bakmeel, een weinig melk, 750 gram appelmoes. De boter tot room geroerd en daarna sui ker erbij gevoegd, die absoluut opgelost moet zijn. Nemen wij grove suiker, dan is het veelal moeilijk de korrels gesmolten te krijgen, daarom is de z.g. strooisuiker, geen poedersuiker het meest aan te bevelen voor gebak. Zijn boter en suiker dus goed vermengd tot een zelfstandig geheel, dan worden één voor één de eierdooiers bijgevoegd onder voortdurend kloppen. Men bedenke, hoe meer zorg aan het deeg besteed wordt, des te luchtiger wordt het gebak, en daarna lepelsgewijze de gezeefde bloem en zoo noo- dig de melk. Het eiwit wordt zeer stijf ge klopt en door het deeg geschept. Een springvorm is inmiddels ingevet en bestrooid met bloem, hierin wordt het deeg gedaan en bovenop worden de geschilde, aan partjes gesneden appelen gelegd. De taart wordt ongeveer een half uur in een matig warmen oven gebakken. MODEPRAATJE VOOR HET REIS- SEIZOEN. Vroeger konden wij veelal in geïllustreer de bladen spotprentjes aantreffen, waarbij in diverse variaties vrouwen werden afge beeld, die wanhopig aan hare mannen ver klaarden, dat „zij niets aan te trekken had den op reis." Thans zijn de tijden dusdanig veranderd, dat men reeds dankbaar is eenige weken op reis te kunnen gaan en is het „luxe" kleedingvraagstuk op den achtergrond ge raakt. Wij reizen thans met één twee koffers, die wij, natuurlijk met een bijzonder gra cieus gebaar, in het net plaatsen, waarin onze geheele uitrusting zich bevindt. Wat zal men mee moeten nemen; veel of weinig? Zal de uitrusting moeten be staan uit diverse mantels voor regen, voor 's morgens, 's middags en 's avonds, avond japonnen, morgen en middagtoiletten en... Ach, lieve lezeressen, laten wij ophouden met deze opsomming, want wellicht zal het velen uwer evenals ons gaan, dat slechts het eenvoudigste medegenomen wordt, dat zich tevens aanpast aan het doel der reis. Afgezien nog van het feit, dat de meeste garderobes der hedendaagsclie vrouwen zich kenmerkten door eenvoud. Wat we noodig hebben is b.v. een wollen rok, waarbij een warme jumper of dunne blouse gedragen kunnen worden, verder hopen wij op warme dagen en nemen ver schillende practische waschbare en wel licht één meer gekleede zijden japon mede evenals de onvermijdelijke regenmantel, gemakkelijk zittende schoenen en een mutsje, dat weerspannige lokken tegen wind of wat niet te hopen is, tegen regen beschermt. Voor zee hebben wij weer andere klee ding noodig en deze hangt min of meer af van de grootte der badplaats. Voor kleine zeebadplaatsen kunnen we volstaan met een paar mouwlooze katoenen japonnen, badpak en groote zonnehoed, doch mogen ook hier niet vergeten een tweede rok en wollen jumper mede te nemen-voor koele dagen. Kleine sokjes worden al dan niet aan de voeten gedragen, evenals practische linnen sandalen. De grootere badplaatsen stellen grootere eischen en hier schrijft mevrouw Mode een uitgebreide stranduitrusting voor, bestaan de uit pyama's, badmantel, shorts, sweater, strandschoenen, hoed, cape, badkoffer, pa rasol, alles zooveel mogelijk in vroolijke kleuren en gebloemde motieven. Vroolijk en kleurig is een eerste vereischte voor het 'strandleven, evenzeer als warmte en zon! DE ZON EN ONS UITERLIJK. Schoonheid en zonnestralen. Het zonnebadseizoen is in volle kleur, en de zon is het wel bijzonder goed gezind. Laten we toch een ruim gebruik maken van die kostelijke medicijn: zon! Maar zonnebaden is nog niet ieders werk, we moeten voor 't zonnebad worden opge voed, hoe vreemd dit ook mag klinken. De stadsbewoner, die snakt naar wat zonnewarmte, gaat als een bleekneus naar buiten, wil na één dag mooi bruin terugko men en gaat in de félle zon liggen. Niet zelden zijn hooge koorts en brand wonden hiervan het gevolg. De huid moet langzamerhand aan de zon wennen en getraind worden. Eerst een paar minuten in de zon, dan langer en langer, eindelijk schaadt de felste zon niet meer. Maar natuurlijk is 't voor een stadsbewoner wel heel moeilijk zoo geregeld te zonnebaden, en behalve dat waar kan hij ongezien, ongestoord in de zon liggen? De Hanauer hoogtezon is wel ideaal, als voorbereiding op de echte zonnestralen. Dagelijks een „licht-douche" en als de tijd van 't zonnebad komt,, zijn we er kant en klaar voor. Den heelen winter door kunnen we zoo zon hebben. En hoe heilzaam is de werking huidziek ten genezen, de hardnekkigste kwaaltjes verdwijnen. Het zonnebad hoort tegenwoordig bij de huidverzorging, ook in den winter, en wie met verstand de zonnebehandeling toe past, kan zeker zijn van een gezonde huid. UITSTEKENDE KNIPPATRONEN. Patronen met zeer goeden pasvorm vai de modellen in deze rubriek zijn verkrij» baar bij de moderedactrice v. d. blad, Muj zenstraat 5 b, Den Haag. (Girorek. 19191S,- t.n.v. de Knippatronendicnst).* Een zeer groot aantal modellen zijn at' geheeld in het zomernummer van „Hff Practisch Modeblad" dat gaarne na inzea ding van 10 ct. porto kosteloos aan lezers: sen wordt toegezonden. Patroonaanvraget met de vermelding „spoed" kunnen thani binnen 3 dagen worden afgehandeld. eersti En enk( scbr in ti lijk een dat dit ook H' men paal en oord het een D Wa ziel te te TWEE MEISJESJURKEN. MET DEN RUGZAK OP STAP. Voor wandelaars, geldt het devies bij het mede nemen van proviand: „geen zware rugzak", want hoe aangenaam het oog mo ge zijn, den inwendigen mensch te laven, het genot wordt bedorven, indien men on der een zwaren last gebukt gaat. De rugzakken van bergbeklimmers zijn veelal zoo slap als een niet opgepompte luchtballon en toch blijven zij vaak uren onderweg. Niet meer dan eenige stukken zwart brood, kaas en worst hebben zij als proviand bij zich, doch wij mogen niet ver geten, dat deze ervaren bergbewoners, ge traind zijn in alle opzichten. De minder geoefende wandelaars, die een tocht wenschen te maken, hebben meer mondvoorraad noodig. Men neme echter nimmer geheel klaar gemaakte boterhammen mede, daar deze te veel uitdragen. Het best is een stuk brood, een scherp mes en een alluminium doos met glazen inzet, waarin boter of smeerkaas bewaard wordt. Het laatste is in warme dagen zelfs aan te bevelen, aan gezien boter vaak te zacht wordt, terwijl een andere alluminium doos gevuld wordt met in water geweekte zuidvruchten, het zij tutti frutti, pruimen, peren of wat ook. Zulks voedt en lescht tevens den dorst. Het spreekt vanzelf, dat de vruchten vooraf ge weekt zijn en het overtollige water afge goten. Een thermosflesch met slappe kou de, slechts weinig gezoete thee met citroen of alleen citroenwater is uitstekend tegen den dorst. Klontjes suiker worden even eens gebruikt op wandeltochten, Nr. 1507. Het geruite jurkje van zephir, linnen o!< een ander, goed waschbaar materiaal ii> buitengewoon geschikt voor slanke figuur tjes van 10 en 13 jaar. Patronen verkrijgbaar voor den leeftiji van 10 en 13 jaar a, f 0.48. Nr. 1501 Een jurkje met lange mouwen is vooi koele dagen altijd practisch. Het lijfje is geknipt in de nieuwe bolerovorm en wordt op het rokje gestikt, dat in het midden eea smalle reep heeft, die tot aan de hals door loopt. Patronen voor den leeftijd van 7 en 10 jaar verkrijgbaar a f 0.48. MANTEL VOOR GEZETTE DAMES. Licht zomertweed of indien men zulk» verkiest, donkerblauw of zwart wollen ge- orgette zijn het materiaal, dat bij voorkeur voor deze mantel verwerkt wordt. Effen donkere kleuren lcleeden het meest af ea zijn daarom voor gezette figuren te verkie zen. De lange revers geven een veel slan kere lijn aan het figuur, terwijl de kraaj die eenige malen wordt doorgestikt, evea opgeslagen kan worden, hetgeen natuur» lijk geen vereischte is. Schuine zakken kunnen door meer er varen werksters worden aangebracht, doei ook eenvoudig opgestikte zakken voldoen zeer goed. De taille is even aangesloten ett; de knoopen worden vrij laag aangezet. Patronen alleen verkrijgbaar in de rnfc ten 5052 voor slechts 65 cent. Bananenschoteltje. Bananen worden geschild en aan plakje» gesneden met citroensap bedruppeld en ii een glazen schaal gedaan, hierop komt eet laag platgedrukte aardbeien, dik bestrooit met fijne suiker en naar verkiezing geklop ie room. Presenteeren met biscuits.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8