/Irroidisseieits-Rechtbank Charles Rex te Alkmaar. Ethcl ML DelL Strafzitting van Maandag 22 Juli. Bergen. 'N MINDERWAARDIG AMUSEMENT. Met een repertoire van 25 strafzaken, had de Heer Officier gezorgd, dat we heden over gebrek aan af wisseling niet tc klagen hadden. Niettemin vorderde de eerste zaak, betreffende 'n zekere meneer K. K. K. J. te Bergen, die zich echter minder Heerachtig had gedragen door aan kinderen pornografische fo- io's te vertoonen 'n behandelingstiid v. 3 kwartier ach ter gesloten deuren. Bij de heropening sprak de Po litierechter zijn afschuwd uit over een dergelijke on verantwoordelijk en afkcuringswaardig bedrijf en veroordeelde tot f25.boete of 15 dagen ter zake misdr. art. 240 Strafrecht met last tot vernietiging der in beslag genomen aanstootelijke afbeeldingen. W i n k e 1E n k h u i z e n. EEN WEINIG BEGEERENSWAARDIG „KUNST MINNAAR". Met 'n stuk of wat gelijkwaardige kornuiten had de 25-jarige chauffeur Fredde F. uit Enkhuizen op 26 Mei het muziekconcours te Winkel bezocht, doch inplaats zich te verlustigen in de welwillende klan ken, door de concurrccrende vereenigingen ten ge- hoore gebracht, zette hij het huis op stelten door zijn onordelijk en dus ook onhebbelijk optreden, ge ïnspireerd door de noodige potjes pils. Eerst moesten een aantal dakpannen, die opgetast lagen op het erf van den heer R. Laan. in wiens café priisuitdeeling zou plaats hebben en die den opgewonden heer Fedde vermoedelijk geplaagd door „een kwaden drank", in den weg lagen, het ontgelden en later werd opnieuw spectakel verwekt in de zaal zelve, waar de chauf feur zich blijkbaar toegang wilde verschaffen zonder entrée te betalen. De heer Gerrit Goes, 'n tuinder uit N. Niedorp en tevens bestuurslid der feestgevende vereeniging, trachtte de orde te herstellen en den chauffeur tegen te houden, doch ontving van hem toen een flinke slag op zijn gelaat. Voor deze wan daden stond de chauffeur thans terecht. Hij erken de de vernieling der dakpannen, doch scheen met be trekking tot de herrie die hij in de zaal had ge schopt, aan acuut geheugenverlies te souffreeren. Maar dergelijke aanvallen komen meermalen in de 3-echtzaal voor en de heeren ziin de behandeling ge wend, zoodat f20 boete of 10 dagen ter genezing werd voorgeschreven. Nieuwe Niedorp. HET WERD DE POLITIERECHTER GROEN EN GEEL VOOR DE OOGEN. Een natuurmensch met 'n geele ragebol, 'n geel polo-shirt, 'n geel broekje en geel gebrande kuiten, voorstellende de geschorste metselaar uit de Medem- blikker werkverschaffing Harm ter H., wekte door zijn verschijning de verontwaardiging op van den Po litierechter, die een dergelijk dwaas piasscntoilet niet in overeenstemming achtte met het gcwenscht decor rum in do rechtzaal. Do metselaar werd dus uitge- noodigd zijn regenjas, die over zijn arm hing, aan te trekken om zijn buitennissige ongerechtigheden te be dekken en kon toen verder worden „behandeld". Het scheen dan dat Harm in zijn conversatie met de gemeentelijke autoriteiten niet gelukkig is. Hij was al tot 3 maanden voorwaardelijk veroordeeld wegens ibeleediging of smaad van burgemeester Peters van Medemblik en nu had hij het weer met burgemeester Pluister van Nieuwe Niedorp aan den stok gekregen, omdat hij op de eerste vordering had geweigerd de secretarie, waar hij zich om steun vervoegde, te ver laten. Dit optreden was voor Harm dubbel gevaarlijk, om dat een nieuwe veroordeeling ook kon insluiten ter. uitvoerlegging der voorw. opgelegde straf. De dialoosr tusschen Politierechter en kalkwerker was dan ook aanvankelijk minder vriendschappelijk, doch toen burgemeester PI. nog kwam verklaren, dat het conflict berustte op een misverstand, had het ge- ,volg, dat later de stemming merkbaar minder was geladen. De Officier had het echter niet erg op den opposant begrepen, eischte voor deze herhaalde ne gatie van het gezag 1 maand gev. en stelde ten uit voerlegging van de nog als 'n Damocles zwaard drei gende 3 maanden in uitzicht. Maar het oordeel van •da Politierechter bleek merkbaar verzacht en volg de veroordeeling tot slechts f5 boete of 2 dagen. Ilarm had evenwel Harm niet moeten zijn, indien 'hij in dit vonnis berust had. Hij wenschte de hom ten dienste staando 14 appèldagen te gebruiken, om zich te beraden. door 23 HOOFDSTUK VII. De bondgenoot. Kinderlijk gelach klonk door de lange gang, die naar de kamers der kinderen leidde en werd gevolgd door een schuifelend geluid langs den vloer. „Houdt je goed vast!" riep een vroolijke jongens stem. „Ik ga in galop!" Daarop volgde een geweldig gedraaf door de gang en vreugdekreten der opgewonden kinderen. Jake, die juist de trap was opgegaan, stond een oogenblik stil maar even daarna hoorde hij een geluid als van oen yal en kreten van schrik. Hij ging den hoek om en zag de pas aangekomen gast voorover op den grond liggen en zijn drie kin deren met veel drukte over haar bewegingloos lichaam rondkruipen. Hij aarzelde om aan dat spelletje een einde te maken, maar in het volgende oogenblik werd Betty, zijn jongste, hem gewaar en begroette hem met luid geschreeuw. Het hoopje op den vloer loste zich toen haastig op in vier afzonderlijke wezens, en de nieuw aange komene sprong vlug als een eekhoorntje op en keek hem vrijmoedig, zelfs een tikje uitdagend aan. Hij stak haar de hand toe. Hij begreep dien uitda- genden blik en beantwoordde dien onmiddellijk met dezelfde oprechtheid. Broek op Langend ij k. OUWE THIJS IN DE VERDRUKKING. Onze welbekende heer Mathijs B. te Broek op Lan- gendijk, die reeds in beide rechtzalen In diverse rol len optrad, fungeerde heden weer eens als getuige naar aanleiding van het feit dat hij op 1 Juni door een 24-jarigen stevigen kerel, de monteur Barend D., wat men noemt was afgedroogd en achterover op 'n hek geduwd. De 68-jarige man, hoe kras nog voor zijn leeftijd, was tegen den grooten knaap niet meer opge wassen en zocht dus via den politierechter revanche. Bedoelde monteur, die hevig mummelend optrad, werd eerst uitgenoodigd het door hem bewerkte kauwgom in de gang te deponeeren en verklaarde in normale positie teruggekeerd, tot voldoening van den gesjokkeerden politierechter, dat hij door Borst was verdacht van verraad wegens door dien heer clan destien geslachte schapen en deze hem uit wraak den toegang tot een pakhuiszolder had verboden. Voorts had hij Borst lang niet zoo ruw behandeld als deze liet uitschijnen en was Borst zelf met de vijandelijk heden begonnen. De mishandeling van een zoo wei nig evenwaardigen tegenstander, werd evenwel una niem sterk afgekeurd en de zegevierende monteur veroordeeld tot f10 boete of 5 dagen. Oudkarspel. VROUWENHANDEL IN DE KOOLCOUNTRY. Het echtpaar Simon W. en Cornelia V., hoewel he vig gebrouilleerd, schijnt echter nog niet zoo onver schillig tegenover elkander te zijn, „om mekaar zon der spreken voorbij te loopen", althans had op 29 Mei een ontmoeting tusschen mej. Cor, die thans als huishoudster fungeert bij den ouden heer Henk Wil brink, en haar voormaligen echtvriend Simon Wester van de Spoorstraat te Noordscharwoude, 'n geani meerd relletje tengevolge. Mej. Cornelia begroette Simon met de vriendelijke woorden: zoo gemeene ploert, ben je daar en was die inleiding er niet op berekend het aangename der conversatie te bevor deren. De heer Wester echter achtte zich vermoede lijk niet opgewassen tegen zijn voormalige ega en stelde zijn repliek in handen van den Officier van Justitie. Thans stond het echtpaar in onvermin derde vijandigheid tegenover elkander in de Recht- zaal. De oude heer Wilbrink als getuige décharge ge in viteerd door zijn huishoudster, verklaarde dat Wester de schuld was. Hij had zich met zijn orgel moeten verwijderen. De muziek ontbrak dus ook nog niet in deze opera dramatique! Ook was hem vroeger de vrouw aangeboden voor f3000! en toen dit bod niet door Wilbrink werd „gemijnd", volgde direct 50 procent reductie, voor f 1500.--. Tenslotte kon hij koo- per worden voor f500.Natuurlijk verwekte die ver makelijke verkoopingsonthulling veel hilariteit! De geschiedenis vermeldt echter niet of er nog strijkgeld ook was uitgeloofd. De politierechter, vermeenende, dat deze even on verkwikkelijke als onbeduidende zaak reeds te veel van den nationalen tijd had gevraagd, veroordeelde tenslotte mej. Cornelia, die meermalen vergeefs had getracht aan het woord te komen, tot f6 boete of 8 dagen, met welk vonnis genoegen werd genomen. Den Helde r. HET GING OM DE HUISHOUDSTER. De heer Louis KI. uit Den Helder, die niet van eenige interesse blijk had gegevon. bleek volgens het onthulde geheim uit de dagvaarding aldaar in den avond van 30 Mei omtrent 11 uur een glasruit te hebben verbrijzeld in het door den visscher Hendr. Hoogeveen bewoonde perceel. Hij had daarbij ge bruld: Ha, Veronica, ik zie je... Waaruit kon worden gedistilleerd, dat zijn doel was niet. de glasruit maar de huishoudster van Visser, die zich Veronica mag noemen. De oorzaak van Louitjcs vernielzuchtig on treden is wel te zoeken in een vroegere relatie. Den Helder is nogal rijk aan vroegere relaties! Enfin, als Louis f10 boete aflikt of 5 dagen wil komen logee- ren. dan heeft de justitie deze zonde weer vergeven en vergeten. Alkmaar. DE CHINEES EN DE NACHTSPIEGEL. In deze tragi-komische zaak traden ook 'n twee tal Chineezen. Zaterdagavond-marktkooplieden uit Amsterdam op. Het geval zat zoo in elkander! De Chinees Ching Tang Yang was gelogeerd in een volkslogement te Alkmaar en had daar mot gekregen met den hotel-butler, den 60-iarigen Klaas A.. die het debat had beëindigd door Ching Tang Yang met een nachtspiegel op z'n hersens te slaan! De mep kwam zoo stevig aan. dat het lidteeken nog flink te zien was op de bruine tronie van den Chinees. Ilii had dan ook zelfs uit de vele duizen den letters bestaande Chineesche taal absoluut niets meer te zeggen, maar deed aangifte van de inder daad nogal ernstige mishandeling. De behandeling dezer zaak baarde echter nog vele moeilijkheden, want toen men van den ouden verdachte op de zon- daarshank opkeek naar de getuigen, zaten daar 2 Ching Tang Yangs te grijnzen. De tweede ontpopte FEUILLETON „U zult me vanmiddag wel voor een zeer onvrien- dclijken bullebak hebben gehouden, toen ik u bij de rennen ontmoette. Dat zou me spijten, 't Gold Benny, u niet." „Mij niet?" vroeg Toby en keek hem flink aan. „Is u daar wel zeker van?" Hij drukte haar kleine hand hartelijk. Ze had hem stormenderhand voor zich ingenomen, dat tengere meisje met die open oogen en bijzonder gevoelvol gezichtje. „Nu, niet zoozeer voor u! Benny weet, dat hoog spelen voor kinderen naar zijn leeftijd, bij de wet verboden is." „O maar!" begon Toby glimlachend, terwijl ze haar hand uit de zijne trok. „Ik ben veel ouder dan hij, dus dat is op mij niet meer van toepassing. Buiten dien heeft Benny eigenlijk niet gewed!" „Dat heb ik gehoord!" zei Jake. Ze bukte en tilde Molly, het tweede kind op en verborg haar gelaat ten deele achter de zachte krul len van het meisje. „U is dus boos op me?" vroeg ze. „Neen, dat niet!" en Jake's stem kreeg iets medelij dends, „we zullen niet kibbelen, vóór we elkaar eerst wat beter kennen. Ik zie, dat u al goede maatjes bent met de kleintjes." „O, dat gaat gemakkelijk genoeg, vindt u niet?" zei Toby, „kleine kinderen oordeelen altijd naar het uiterlijk. Die zijn nog vrij van elk vooroordeel." Betty trok haar aan de knieën. Zij bukte en tilde ook haar op, terwijl ze onder die dubbele vracht even begon te hijgen. Jake ontlastte haar daarom en nam de beide kinderen in zijn sterke armen. „Dat moogt u niet weer doen", zei hij op den toon van een man, die gewend is te worden gehoorzaamd. „Begrepen?" „Waarom niet?" vroeg Toby. zich evenwel als Paw King Loën. die z'n landgenoot wilde bijstaan, omdat hii beter met de Nederlandsche taal vertrouwd was. Nu. die kennis bestond feiteliik óók meer in de verbeelding van Paw Kinsr Loën. en het gaf heel wat gehaspel eer men hem als tolk be- eedigd had, want eerlijk gezegd, hij begreep er geen snars van! Gelukkig sprak het lidteeken od het amberkleurige gelaat van Ghing Tang Yan en de bekentenis van den grijzen geweldenaar en hotelknecht 'n meer duidelijke taal en werd Klaas onder aanneming van verzachtende omstandigheden en een blanco straf register veroordeeld tot 125 boete of 15 dagen. Alkmaar. WEER EENS EEN RELLETJE IN HET INTERIEUR VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBTOON. De werklooze timmerman en steuntrekker Jacob V. te Alkmaar, die naar ziin meening onrechtmatig was behandeld, had 3 Juni staan opscheppen in het lokaal van M. H. en toen luide verkondigd, dat naar zijn meeing de ambtenaar de Joode, adj. rappor teur. 'n schurk was en het steungeld van Jacob in ziin eigen zak had gestoken. Thans deswege terecht staande, ontkende de timmerman deze krenkende woorden te hebben gebezigd en gaf daarvan een an dere definitie, die hii beter begreep dan wii aan ons afgelegen perstafeltie. De timmerman had trouwens al eens meer een conflict met M. H. verwekt en kwam er nu met f 15 boete of 10 dagen niet ongena dig af. Gewoonlijk is het tarief hooger! Den Helder. EEN GEVAARLIJK TEGENSTANDER. Brigadier Horsman van de Heldersche Polizei was in den nacht van 4 oo 5 Mei verplicht uit het Kegel huis aldaar, een rumoermaker te verwijderen, die door ziin wangedrag de orde verstoorde. De opschep per bleek te ziin de 26-iarige monteur Jac. B.. In Den Helder welbekend, 'n onverschillig exemplaar en tevens een bokser, die gewend was 'n geducht ge bruik van ziin vuisten te maken. De krachtpatser liet zich dan ook niet onbetuigd en in minder dan geen tiid ontving de brigadier *n peuter op z'n oog. die hem wekenlang veel last be zorgde en werd hem de tuniek letterlijk van het liif gescheurd, bii de worsteling om den weerspannieen monteur de zaal uit te werken. Gelukkig kreeg de brigadier een niet te versmaden assistentie van een sterken matroos, die ook ziin mannetie stond, maar daarentegen werd hii weer belemmerd door Hernmn de K.. 'n gehrilde werklooze. die trachtte den mon teur te ontzetten en riep: hii moet met mii mee! Thans stonden zoowel de monteur als ziin vriend Herman terecht. Eerstgenoemde beschikte over een strafblad, dat niet bijzonder mooi kon worden ge noemd en nummer twee. hoewel nog nimmer veroor deeld. stond bii de administratie van Commissaris v. d. Hoeven nu ook niet bepaald gunstig bekend. De monteur ontving echter het leeuwendeel van des politierechters gunst in den vorm van 1 maand gev.. terwiil diens bewonderaar Herm. de K. zich f25 boete of 15 dagen zag toegewezen. Texel. ER WAS GEEN TOUW AAN VAST TE KNOOPEN. De lange rosharige landarbeider Joh. Anth. B. uit Texel stond terecht wegens diefstal van een Dartii red stars en eigenheimers, welke piepers hii in op dracht van een ander persoon, die ze van den eige naar Jan Knol had gekocht, had moeten opleveren. Het scheen dat Jan B. aanvankelijk bii de Politie het feit had toegegeven, maar de wind was. nu hii terecht stond, geheel gedraaid. Hii ontwikkelde zooveel bezwaren en stichtte zooveel verwarring !n het bewijsmateriaal van den Officier, dat deze magi straat den striid maar opgaf en vriisnraak reauïreer- de. De Politierechter was óók blii van de soesaih af te ziin en vonniste in dezen geest. Alkmaar. EEN FABRIKANT, DIE ZICH ZELF IN DE NESTEN HIELP. De heer Cl. Jos. W.. 'n Alkmaarsch fabrikant stof feerde het zondaarsbankje, omdat hii een belasting ambtenaar. die hem wenschte te controleeren met betrekking tot de riiwielbelasting. een opstopper had verkocht, in den vorm van een stomp teeen de kin. De heer W„ die ziin belastingplaatie op een dui delijk zichtbare plaats had aangebracht, was boos geworden, omdat de ambtenaar, die ziin gebaar niet had begrepen en alleen rekening hield met het feit. dat de heer W. was doorgereden, hem bii ziin ias van de fiets had trachten af te trekken. Niettemin had echter de heer W. met ziin agres sief optreden gevaarlijk spel gespeeld en werd hii veroordeeld tot f25 boete of 15 dagen. ONRUST ONDER HET KOEDIJKER SCHOONE GESLACHT. Een vertegenwoordigster van het Koediiker schoone geslacht, mei. Dirkie B.. huisvrouw Corn. H. presen teerde zich aan den politierechter naar aanleiding van de omstandigheid, dat zii een dornsgenoote een slag in den hals had toegebracht. De liefde, die niet altiid bestendig van duur is. speelde in deze onvei> Hij had zich omgekeerd om de beide kinderen naar dc kinderkamer te brengen. „Omdat ik 't zeg! was het korte antwoord. „O, maar dat is geen reden", zei Toby. Eileen keek haar van terzijde met groote verbazing aan. „Ook niet als Paps het zegt?" vroeg ze. Toby bukte en zette het kind op haar schouder. „Jou veertje! Paps is maar een man!" „Dat is waar!" liet Jake er op beslisten toon op volgen, „maar een man die meent wat hij zegt, altijd, en dan gehoorzaamheid verwacht". „Hoe vreeselijk!" riep Toby lachend uit. „En als u me nu eens gelastte in vlammen op te gaan, wat dan?" Er heerschte een oogenblik stilte. Eileen's kloine handjes grepen een oogenblik naar Toby's kin. Ze voelde de electriciteit in de lucht en was niet volko men op haar gemak. Jake's stem klonk kalm en helder toen hij haar. staande voor de deur van de kinderkamer, toeriep: „Och, ik vermoed, dat dat een van de dingen is, die ik nooit zal eischen!" „Gelukkig", zei Toby en na nog tot besluit even met de kinderen te hebben gestoeid, gingen ze sa men de kamer uit. Ze maakten in 't geheel geen plichtplegingen meer. Ze waren blijkbaar goede kameraden, die om de zelfde grappen lachten en hun kort spiegelgevecht scheen geheel vergeten. Toby kwam er echter, terwijl zij naast hem liep, plotseling op terug. „Mijnheer Balton, 't spijt me, dat ik Benny vanmiddag in verzoeking heb gebracht, 't Was heelemaal mijn schuld. En ook spijt het me. wat ik in tegenwoordigneid van de kinderen van die vlammen zei. U moet me voortaan maar even een duw geven, als ik zulke dingen zeg, dan denk ik er wel aan." Jake stond even stil en keek haar aan. „Zeg, wat ben je nu eigenlijk, een jongen of een meisje?" Ze glimlachte eenigszins verlegen, maar antwoord de zonder aarzelen: „Ik heb 't meeste van een jon kwikkelij'ke geschiedenis een niet onbelangrijke rol en was wel oorzaak van deze dramatische scène. Mef. Dirkie werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen, teeen welke straf zii eerst protesteerde, maar later toch maar in berustte. Noordscharwo ude. HIJ HEEFT ZIJN HANDEN EN ZIJN TONG TOT DIRECT GEBRUIK GEREED. De 20-iarisre heer Peter V., lid van de bekende zuurkoolfirma te Noordscharwoude, is een iong mensch, dat zoowel met ziin handen als met ziin tong paraat is. getuige ziin verschijning voor den Politierechter naar aanleiding van het feit. dat hit den koopman Corn. Dissel, mot wien hii kwestie kreeg over een loonende vordering, 'n flinke tik od z'n aangezicht had toegediend Hii had nu ook weer heel wat in te brengen en gaf te kennen, dat hii ae 15 gulden boete of 10 dagen, waartoe hii werd ver oordeeld. absoluut, geen koopïe vond. zooals de Pol.- rechter hem wilde suggereeren. Den Helder. DE HEEREN DACHTEN MET BRIGADIER VROOM DE KACHEL TE KUNNEN AANMAKEN. SABOTEERENDE WEGRENNERS. Het komt ons voor. dat de heeren wegrenners het langzamerhand wel 'n beetje gortig beginnen te ma ken. Niet alleen leveren zii een nieuw rijweg-gevaar op met hun kunsten, doch ook hebben zii geen be zwaar de controle op de naleving der riiwielbelas- tingwet te saboteeren. Zooals de brig.-titulair Vroom op 2 Juni ondervond van een vijftal wegracers. de heeren gebroeders Joh. en Willem Z.. den kleinen bakkersknecht Frans B.. de melkboer Corn. D. en den werkman Gerrit S. Oto ziin vordering werd slechts uitdagend gebruld: 't is wel goed hoor. we hebben 'n plaatje en ongestoord met een lief gangetje van 40 kilometer doorgetrapt. Maar Vroom liet zich ook niet kisten. Hii wist de kilometervreters onder ziin bereik te krijgen en od den bon te slingeren. Thans stonden de 5 saboteurs achtereenvólgens terecht en werd hun die minachting voor het gezag geducht ingepeperd. Jan Z. en Gerrit S. boften er nog bii. zii werden gestraft met f20 boete of 15 dagen. De drie overige delinquenten met f25 boete of 15 dagen, dus zij kre* gen het volle oondie. Een ernstige waarschuwing voor andere liefheb bers. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. gen. Dat maakt het juist zoo moeilijk." Hij legde de hand op haar schouder. „Luister eens, noem me Jake, wil je? Houd je veel van paarden?" i Toby's oogen schitterden. „Dol!" zei ze. „Dan zal ik je morgen eens laten rijden?" zei Jake. j Toby sprong op van vreugde. „Maar dan moet ik van den een of ander een rijbroek leenen, want u wilt me toch niet in een rijkleed laten rijden!" „Neen, dat hoeft niet!" zei Jake, „waarin zijt ge gewend te rijden?" „In tricot!" antwoordde Toby, maar sloeg zich on- I middellijk met de hand voor den mond. „Daar! daar heb je 't nu! Nu heb ik 't toch gedaan! Maar u zult er wel niet van spreken, nooit over spreken? Belooft u me dat?" „Zeker", antwoordde Jake. Hij glimlachte, maar keek haar medelijdend aan. En plotseling stak Toby hem vertrouwend de hand toe. „Ik houd van u", zei ze. „U bent een vriend!" Jake's handdruk was stevig en hartelijk. „Ik denk wel, dat ik je voor zakken zal kunnen behoeden!" Toby knikte. ,U bent vroeger cow-boy geweest, is niet? Dat merkte ik dadelijk toen ik u zag!" „Ik ben zooveel geweest", hernam Jake. Weer knikte ze. „Maar altijd van 't goede soort. Ik wilde" plotseling zweeg ze. „Wat?" vroeg Jake. „O niets", zei Toby glimlachend. „Kom, zeg het maar!" drong Jake aan. Haar hand rustte nog steeds in de zijne en ze keek i hem aan. „Dat ik u vroeger had ontmoet." „Vroeger?" herhaalde Jake, „voordat je Saltash leerde kennen?" „O neen!" antwoordde ze levendig. neen, Lord Saltash is een koning! Ik zou nu dood zijn, als hij er niet geweest was". En bij de herinnering daar aan, schitterden haar oogen en ze bloosde als 'n opge- j wonden kind. „U kent hem? Is 't geen pracht- j mensch?" Wordt vervolgd. ZITTING VAN DINSDAG 23 JULI 1935. Uitspraken zittina Dinsdag 16 Juli. Willem Fred. H., arbeider. Hoorn, gedetineerd, diefstal. 1 iaar gev. voorw. met 3 proefjaren en in vrijheid gesteld. Gerrit Pieter KI., sigarenmaker. Hoorn, diefstal. 6 maanden gev. met aftrek 2 maanden voorarrest. Jozef D.. landarbeider. Bovenkarspel, gedetineerd, diefstal bii herhaling. 8 maanden gev. Corn. den H.. tuinder. Broek op Langendiik, gede tineerd, poging tot verduistering van een automobiel. 8 maanden gevangenisstraf. Ie. Jac. K. en 2e. Dirk K.. Ie handarbeider, 2e meu belmaker. beiden te Franeker. thans gedetineerd, muntmisdriif: le. 1 laar en 6 maanden gev.: 2e. 2 iaar gevangenisstraf. Eisch was 3 en 4 iaar gevan genisstraf. Overtuigingstukken, werktuigen en val- sche guldens zullen worden vernietigd. NIEUWE ZAKEN. Hoorn. ARTIKEL 247. HELAAS WEL BEKEND. 8 maanden geëischt. Deze middagzittdng was tevens bestemd voor de berechting van een tweetal zedezaken, waarvan de verdachten zich in voorarrest bevonden. Allereerst werd dan voor de strafkamer geleid de 59-iarige ar beider Jacob W.. wonende te Hoorn, welke oude man zich aldaar op .6 April aan oneerbare handelingen met een minderjarige, strafbaar gesteld hii art. 247 strafrecht, had schuldig gemaakt en welke zaak met gesloten deuren werd behandeld. De eisch luidde 8 maanden gev. onvoorwaardelijk. Mr. Windhaus fungeerde als verdediger. B e e m s t e r. EEN SCHANDELIJKE AANRANDING. Dader ontoerekenbaar geacht. Op 7 Mei werd de echtgenoote van den te Beem- ster wonende landbouwer S. eensklaps in haar wo ning overvallen door den 23-iarigen knecht Corn. Joh. N.. geboren te Hoorn .Hii greep de doodeliik verschrikte vrouw onder het uitslaan van onzedelijke taal bii de keel. wierp haar op den grond, waarop hii de in ziin ereep weerlooze vrouw poogde aan te randen. Het kwam echter gelukkig niet zoo ver en de dader nam de vlucht, dodh werd in Friesland nahii Drachten aangehouden en gearresteerd. Thans stond dit gevaarlijke iongmenscli. 'n bleek, pafferig persoon met een bril on. terecht en werd te een hem in gesloten zitting gevorderd 1 dag hechte nis met aftrek van 1 dag met ter beschikking-stelling van de regeering op advies van Dr. I-Ioeneveld. die bedoelde boerenknecht niet toerekeningsvatbaar acht te. In deze zaak opponeerde mr. Schuurman als verdediger.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6