De boterde Laarzen Uil Bergen. Insectenbestrijding Merkwaardig ongeval van een parachutist. Kort verhaal met zijn nakomelingschap in éen iaar 46 K.G. wol kan consumeeren! Het ligt voor de hand. dat de huisvrouw al het mogelijke doet om deze gevaarlijke. lastige en scha delijke insecten kwijt te raken en een middel, dat vooral de laatste jaren bii de bestrijding van insec ten wordt toegepast is de vloeibare insecticide, welke door middel van een speciaal daarvoor ge construeerde spuit wordt verstoven. Deze insectici den bevatten een speciaal gif. pvrethrum genaamd, hetwelk absoluut doodeliik werkt voor alle insecten, doch volkomen onschadelijk is voor menschen en I warmbloedige dieren. Een goede insecticide, d.w.z. een, die afdoende werkt, is tamelijk duur, hetgeen ziin oorzaak vindt in de beperkte hoeveelheid 100 werkzame pvrethrum, die aan de markt is. De goed- koopere soorten insecticiden bevatten óf te weinig I pvrethrum of een ander gif. dat voor mensch en huisdier niet onschadelijk is en het gebruik daarvan moet daarom worden ontraden. Het is misschien niet ondienstig voor onze lezers eens te herhalen wat 2 bekende voorvechters van de malaria-bestrijding. Professor Swellengrebel en Dr. Nijkamp in het Xedeiiandsch Tijdschrift voor Ge neeskunde van 26 Mei 1934 schreven: „Aan deze nieuwe en zwaardere eischen, verhon den aan anopheles vernietiging in huizen, voldeden de insectendoodende vloeistoffen, die sinds 1924 ln. ons land meer bekendheid verkregen onder de na men Shelltox. Flvosan, Flit en vele andere. Ze heb ben allen dit gemeen, dat men ze met handpompjes tot een uiterst fijnen droppelnevel verstuift en er aldus de zittende of vliegende muggen oogenblikke- liik mee neerschiet. Deze insecticiden geven geen vlekken, maken het huisraad niet nat en hebben een niet zeer onaangenamen geur. Ieder, die in den afgeloopen zomer in den nieuwen Wieringermeerpolder den strijd met Shelltox tegen anopheles (malariamuggen) meemaakte, zal den grooten vooruitgang erkennen, in het bezit van dit en dergelijke middelen gelegen. Daar was nu een 1 bevolking, opgeschrikt door een paar malariagevaï- 1 len. die als èèn man de Shelltoxspuit greep, in wei- i nige dagen de geheele plaatselijke anooheles-fauna vermoordde en de indringers weer toeliet, toen het loos alarm bleek te ziin." De insectenspuit geregeld hanteeren in het ge heele huis. is dan ook hèt middel om de „Holland- sche zindelijkheid" aan te vullen en om de schade en overlast en ziekte tegen te gaan. waarmede mil- lioenen insecten ons voortdurend bedreigen! DE HUISVROUWENSTAKING TE DETROIT. Detroit. De actie der huisvrouwen van Detrolt grootendeels behoorende tot de Poolsche kolonie, is volgens de leidster Mns. Zuk voor 95 geslaagd. De slagers hebben verklaard, dat hun omzet tot minder dan 5 pet. was teruggeloopen. VERLICHTINGSAVOND V.V.V. Do verlichtina uitqebrcider dan ooit. 10-000 oranje lampions zullen een sprook- jesachtiq schouwspel opleveren. Zoo is dan morgen weder de iaarlijksche verlich tingsavond aangebroken en zullen de talrijke bad gasten en ook de inwoners van Bergen andermaal kunnen genieten van dit sprookjesachtige schouw spel. De afd. Bergen van de Veroeniging v. Vreem delingenverkeer heeft, gelijk ieder iaar het geval Is, ook ditmaal weer de volle medewerking eekregen van verschillende buurtcommissies en het laat zich aanzien, dat ook tal van particulieren met de be kende oranie lampions, welke a 10 cents per stuk bii het bureau van de V.V.V. verkrijgbaar zijn. hun ne tuinen op feestelijke en artistieke wijze zullen verlichten. Men rekent op een aantal van niet min der dan 10.000 lampions. Verlicht worden dit iaar de Ruïnelaan, Breolaan, Jloflaan. Stationsstraat, Jan Oldenburglaan. Verleng de Oldenburglaan. de Russenweg. de Molenstraat, Kerkstraat. St. Anthoniusstraat en het gedeelte Lou- delsweg tusschen laatstgenoemde straat en do Ru ïnelaan. Vanwege de V.V.V. wordt wederom een .verlichting aangebracht rondom de oude Ruïne. Bergen's Harmonie en de R.K. Muziekvcrecniging St. Louis uit Alkmaar maken, evenals verleden jaar ook nu weder muzikale wandelingen door de ge meente en zullen zeker er het hare toe bijdragen dc feeststemming tc verhoogen. Laten we hopen dat het weer medewerkt. Mocht door de weersomstandigheden de vcrlichtingsavond worden uitgesteld dan zal dit tijdig door middel van bulletins door de V.V.V. in Bergen's omgeving worden bekend gemaakt. EEN GENOTVOLLE MIDDAG VOOR DE JEUGD. Prof. Ben Ali Libi laat de kinderen zelf goochelen en hondt de ouderen voor den gek, waar ze zelf bij zitten. Jan kwam het eerst op het toonecl en hij kon niet goochelen. Maar prof. Ben Ali Libi liet hem sma kelijke ranja maken uit stukjes wit vloeipapier. Hij mocht die zelf opdrinken ook en hij vond het wat lekker! Toen kwam er een piete-peuterig meiske en dat mocht lekkere eierenkoeken bakken uit een hoed van een dame in de zaal, waarin zoo maar, tot eroo ten schrik van de kindoren, het geklutste ei werd leeggegooid. Zoo ging het maar door. Vijf bankbiljet ten van tien gulden, die eenige heeren den professor hadden geleend, verdwenen zoo maar spoorloos, doch werden later druipnat van het sap uit een citroen op- ge vischt. Hoe was het mogelijk? En 't was toch ze ker echt? Geen wonder, dat de beschaafde goochelaar stor menderhand de harten der kinderen veroverde, die juichten en joelden als professor Ben Ali Libi het be stond, ook ouders of geleiders eens fijn voor den gek te houden, waar ze zelf bijzaten. Het was een genotvolle middag voor de kinderen gisteren in de Rustende Jager, dank zij de prettige en humoristische wijze, waarop professor Ben Ali Libi het jonge volkje wist bezig te houden en te verma ken. Zeker zullen de kleinen nog langen tijd over de wonderbaarlijke goocheltoeren spreken en zich het Hoofd breken met de vraag, hoe het toch alle maal mogelijk was? F ANC Y-FAIR. - Ten bate van het Orgelfonds der Nederl. Hervormde Kerk. In het Dokter Dekkerhuis aan dc Dorpsstraat werd gistermiddag om half twee ccn fancy-fair ge opend ten bate van het Orgelfonds der Ncd. Her .vormde Kerk, alhier. Ds. F. W. J. v. d. Ivicboom opende met een woord van welkom tot de vele aanwezigen en zeide, dat dc uitnoodiging, welke hij daartoe ontving, hem een groote eer was geweest. Hij had daaraan dan ook gaarne gevolg gegeven. Het woord bazar zeide spr., is een Perzisch woord jen betcekent „marktplein" of „straat" waar allerlei ■winkelhuizen zijn welke een groote verscheidenheid artikelen te koop hebben. Hier op dezen bazar is veel binnengekomen van Ibcvricnde zijde: de dames hebben veel bijeenge bracht. We staan hier op de markt on daar is van alles te koop. Men heeft spr. wel eens verweten, dat hij niet veel voor een bazar voelde. Dat evenwel zou alleen getuigen van een gebrek aan opvoeding en fivereldkijk. Spr. hoopte, dat op dezen bazar veel vriendelijke menschen komen zouden, die niet heen zouden gaan, alvorens ook iets to hebben gekocht. Nadat spr. dc dames in al Ia opzichten succes had tooge- wcnscht, verklaarde hij den bazar voor geopend. Wat er te koop is. Wanneer men de groote benedenzaal van het Dokter Dekkerhuis betreedt, dan ziet men daar de lange tafels langs do wanden en in het midden, waarop de artikelen ziin uitgestald, welke op den ba- Kar tc koop zijn. En dat is zeer veel! Het is een honte mengeling van noodige en nuttige zaken; een uitgebreide verzameling ook van dingen, welke zeer geschikt zijn voor cadeaux. We zagen er ccn mooie boekenstand, waar boeken zijn uitgestald, zoowel voor ouderen als voor de jeugd, we bewonderden een uitgebreide collectie nuttigo en fraaie handwerken, teveel om op te noe men; een schat van snuisterijen on souvenirs van K.c;r uitcenloopcnden aard; fraaie etsen en schilder- s ïkjes. En nog veel en veel tneer. Men ga zelf eens •k iken cn we weten zeker, dat niemand met lecge h nden de fancy-fair verlaat Daarbij steunt men in it koopen een goed doel en heeft dus dubbel ple- z vr van het besteedo geld. En zoekt men vermaak, dan vindt men in een der kamers het rad van avontuur, waar men voor een luttel bedrag een aardig prijsje winnen kan. Moe van het ronddrentelen zoekt men oen plaatsje in de crzelige koffie- en Ihecschenkerii van de firma H. W. HolsmulLer, uit Alkmaar en men laat zich een geurig kopje van een dezer dranken goed smaken. Tenslotte vermelden wij nog, dat er aan dezen bazar 'n verloting is verbonden, waardoor men voor een klein bedrag in het bezit kan komen van een fmaien prijs. Do hoofdprijs is een stemmingsvol schilderstuk van een gedeelte der Ruinekerk van de hand van onzen gemeente-architect, den heer J. Roggeveen, dat in do gang van het Dokter Dekkerhuis is ge ëxposeerd. Dc fancy-fair. welke ongetwijfeld de moeite waard is om to worden bezocht, is tot en met. Vrijdag a.s. geopend van des morgens 10/4—1214; des middags van 2—6*4 en des avonds van VA—10 uur cn is voor een ieder gratis toegankelijk. ij. S C TI 0 0 RL Bii het heden gehouden Nationaal Concours van Harmonie- cn Fanfarecorpsen, in de V.K. Wieler baan te Watergraafsmeer, behaalde ons plaatselijk corps „de Vriendschap" een tweede priis in do cerc- afdeeling Fanfare met 274 punten. XV 1 E R 1 N O E N Onze kermis. Hoewel onze wensch en hoop op mooi weer voor de kermisdagen bevredigend was voor de eerste vier dagen dor kermis, mocht het den vijfden dag iets minder mooi zijn. De kermisvreugde is door deze gunstige omstandigheden wel ten top gestegen. Vooral Zaterdag en Zondag waren druk. En de Zondag wel buitengewoon druk. De wedstrijden op de Wielerbaan zullen hier niet vreemd aan zijn. We kunnen gerust zeggen, dat alle neringdoenden wat met de kermis uitstaande, wel tevreden zullen zijn en zoo ook de kermis-exploitanten. Zoo gezegd, het was gezelligheid overal en wat zoo mooi was, er is geen wanklank gehoord. Ten minste tot heden dat we deze letteren schrijven. Voor den laatstcn avond zullen we hetzelfde maar hopen. Dc politiemacht, met enkele mannen van elders versterkt, heeft dan ook kunnen volstaan met een oogje in 't zeil te houden. Evenals andere jaren wer den wel zeer druk bezocht de Cinema De Haan en ook Concordia, waar het gezelschap Jan Nooij uit Amsterdam optrad met verschillende tooneelvoor stellingen en zoo ook niet te vergeten de diverse dansgelegenheden. Er was overal prima muziek en dat is veel waard. BARS1NGERHORN Politie. Gevonden: een paar handschoenen. Inlichtingen ter secretarie. SINT MAARTEN Politie. Verloren: een rugspons voor paarden- schoft. Inl. bij den gemeentepolitie. LAN O END IJ K NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen. Gisteren werd door de ren- cn tourvereeniging Onderling Genoegen een koppelwedstrijd gereden op het z.g. rondje bij het Waardje, Gereden werd over tien ronden, hetgeen neerkomt op ongeveer 48 K.M. Deelgenomen werd door dc A en B klasse, wel ke een spannende strijd te zien hebben gegeven. De snelste tijd was 1 uur 21 minuten en 41 seconden. De overigen verschilden slechts weinig. Allen kwa men binnen de minuut over de eindstreep. De uitslag was: 1. J. Beentjes en W. Dekker; 2. J. van Wonderen en H. Kuiper; 3. en 4. de koppels J. Langedijk en J. Boon en P. Kort en C. Druiven. De uitslag van de juniores, die 8 ronden moesten rijden, was als volgt: 1 P. Blom. Noordscharwoude, C. Kuilbocr, Warmenhuizen; 2. E. Bos en K. Heidsma, beiden te Noordscharwoude. HA RENKARSPEL WAARLAND. VERDRONKEN. liet 3-iarig zoontje van den heer J. B. alhier is ln oen onbewaakt, oogcn'blik te water geraakt en ver dronken. Pogingen om de levensgeesten op te wek ken. bleven zonder resultaat. BRAND IN EEN GESTICHT VOOR ZWAKZINNIGEN Hamburg: Zondagavond is brand uitgebroken in een gesticht voor zwakzinnige kinderen. Het vuur ontstond door tot dusverre onbekende oorzaak in een schuur, waarin hooi was opgeslagen, doch waar se dert eenigen tijd ook een dertiental verpleegden was ondergebracht. Hoewel de vlammen snel om zich heen grepen, konden alle verpleegden gered worden. Het geheele gesticht is afgebrand. De brandweer, die met 12 stralen water gaf, beperkte er zich toe de omlig gende gebouwen voor het vuur te behoeden. HET GROOTSTE THEATER VAN EUROPA. Te Rostow, aan den Don in Rusland, wordt het grootste theater van Europa gebouwd, dat plaats zal bicden aan 2200 toeschouwers, terwijl het tooneel is geoutilleerd met de laatste vindingen op tooneel- technisch gebied. IN een Oekrainsch dorp leefde een boer. Hij was dik en rond en wandelde den gcheelen dag in zijn Zondagsche kleeren rond en bezat de mooi ste en grootste hofstede in den omtrek. Maar hij was gierig. Wanneer hij een paar roebels voor een nood zakelijke aanschaffing moest uitgeven, wrong hij zich in allerlei bochten en maakte een lawaai alsof hij zijn laatste kopeke moest weggeven. Zijn meiden kregen eens in de twee jaren een nieuwe schort en zijn knecht Iwan liet hij in lompen rondloopen. Niet eens schoenen bezat deze. Barrevoets verrichtte hij zijn werk in den modder, doornen en steenen en wanneer de boer bij hem stond, keek hij onder zijn oogleden door begeerig naar aiens mooie roodledercn van hakken en veters voorziene laarzen. Dat was iets voor hem geweest! Zijn laatste waren hem in het voorjaar versleten en opengereten van de voe ten gevallen, barrevoets was hij letterlijk den zo mer doorgekomen, zijn hielen waren stukgeloopen en vol sneden, nu was het laat in den herfst, de winter stond met sneeuw en ijs voor de deur en Iwan had nog steeds geen schoenen aan zijn voeten. Eens sprak hij er weer met zijn baas over. „Het wordt koud baas,ik heb geen schoe nen. Geef mij er een paar, of geef me een paar oude laarzen van je!" Maar do boer zette een leelijk gezicht. „Ik kan geen schoe nen voor je koopen Iwan", zei hij, „mijn oude heb ik zelf voor mij noo dig. Je moet flink werken en loopen, dan worden je voeten warm. Bind er stroo en lappen onder. Dat is goed voor je teenen!" Toen liep hij verder en Iwan ging weer aan het werk en schudde vlas en lijnzaad uit de trommels ip de kuipen. Des avonds ging hij treurig naar Nadja in den stal. Naar de boeremeid, die hij graag lijden mocht, die tusschen de bruino Koeien stond en ze.' haar, dat hij nu ook wel in den winter geen schoe nen zou hebben. Om te dansen moest ze nu maar een anderen jon gen zoeken, met hem was toch niets te beginnen Nadja echter wilde geen anderen jongen dan haar Iwan en zoo zaten ze beiden op het stroo, lieten de hoofden hangen en Iwan stak zijn beide koude voelen in het warme stroo van den stak Het zomersche jaargetijde. dat. ons allen zooveel schoons en sterkends biedt, is een keerzijde van de medaille! ook de tijd van de muggen en vlie gen, van motten en mieren en van duizenden an dere insecten en spinnen, sommige zoo weinig be mind, dat hun naam in gezelschap nauwelijks ge noemd mag worden. In huizen, gebouwen, stallen, in tuinen en boomgaarden, on den akker en in het bo8ch, veroorzaken insecten en hun larven telken jare een schade, die veilig on enkele millioenen ge schat mag worden. De hestriiding van schadelijke insecten heeft dan ook allerwegen de aandacht: niet alleen in land- en tuinbouw wordt on dit gebied goed werk gepres teerd. maar ook insecten, die ..in de beste families" voorkomen worden tegenwoordig meer dan vroeger met hand en tand bestreden. Vliegen en muggen, motten en mieren, 6tofluisies en kakkerlakken en tallooze andere soorten schade lijke en onhygiënische insecten, zij alle vormen een bron van ergernis en ziin vaak de .verstoorders van onze gemoedsrust. Ook het gevaar, dat zii voor den mensch vormen, is zeker niet gering te noemen. Vliegen b.v. zijn veelal overbrengers van ziekten als dysenterie, chole ra. tuberculose. lcr>ra. enz. De mug. d.w.z. het wijfie, want alleen dit steekt, veroorzaakt bulten en builen die vooral bij kinderen licht ontstoken ra ken. Eén lid van de muggenfamilie. de anopheles maculinennis. is bovendien dc overbrenger bii uit stek van de malaria. De mot is ook al een insect, dat zich niet bepaald in de vriendschap van do huisvrouw mag verheugen. De schade, die deze on aanzienlijke diertjes aanrichten, is weliswaar zuiver materieel, maar dan ook zeer belangrijk. Het schijnt dat er momenteel in sommige deelen van ons land een ware mottenplaag heerscht. en de gevolgen hier van heeft menige huisvrouw reeds in kleeding. ta pijten en meubilair moeten ontdekken. De vliegende motvlinderties. waar iedereen on iaagt. ziin echter vrij onschadelijk. De boosdoeners zijn juist, de lar ven. die niet zoo gemakkelijk te vinden ziin en rus tig verborgen in de plooien van kleeren of in de beklecding van stoelen zich te goed doen aan wol. bont, katoenen draden, ?nz. en zelfs paardenhaar doorbijten. Men heeft wel eens beweerd, dat èèn mot Gered door een moedig piloot. Londen. Zondagmiddag zou de 19-iarige Den nis Smith boven het gemeentelijke vliegveld on een hoogte van ongeveer 400 meter een parachutesprong maken. Toen hij op den vleugel van het toestel stond, gereed om te springen, waaide de das. die hij om ziin hals had. los en wikkelde zich om een stang van het vliegtuig, waardoor de das stijf werd aan getrokken en Smith de koel dichtkneep, met het gevolg, dat hij languit viel en van den vleugel zou ziin afgostort indien de piloot, de hoofdinstructeur van de Aeroclub te Southend. Glover. hem niet had gegrepen. Het vliegtuig zoo goed mogelijk met de voeten besturend, trok hij den zwaren parachutist decimeter voor decimeter over den vleugel naar zich toe en sneed, toen hij dicht genoeg bii was, met een mes de das door. Met groote moeile slaagde hii er in Smith tot bii de voorste cockpit te trekken, waar na hii onmiddellijk landde, het beweginglooze li chaam zoo veel mogelijk met een hand steunend. Na de landing werd onmiddellijk medische hulp verleend en reeds na eenige uren was de parachu tist. behoudens een gezwollen keel, geheel hersteld. Op een dag kwamen Tartaren in het dorp. Ze dansten en zongen op de hofsteden. Brachten beren mee, repareerden de koperen ketels in het dorp, bo den vlechtwerk en bont borduurwerk aan en stolen daarbij ook menigen boer het horloge uit zijn zak. Een oude witharige Tartaarsche echter trok van deur tot deur en voorspelde de menschen al naar het te venvachten geld de prachtigste toekomst of het zwart ste onheil, de mooiste oogst of veeziekten cn pest. Zij kwam ook bij onzen boer. Zocht hem op dc hofstede, in de schuur, en kwam daarbij eerst bij Nadja en Iwan in den stal terecht. Daar gaf het dadelijk een gefluister tusschen de drie Men klaagde zijn leed cn werd getroost. En hoewel die twee de oude niets konden geven, liet ze toch een drankje en een kruid achter, dat goed was voor Iwans wonden cn sneden en voor Nadja's melkwitte huid. En toen Iwan nog ziin arme verkleumde teenen liet zien en Nadja van den gierigen boer vertelde toen wist ze hem een raad te geven, een raad. dat Iwan zich van hliidschan de handen wreef en Nadja's oogen straalden. Vanavond zou Iwan nog schoenen hebben! En wel de mooiste schoenen die er waren! Voor bot huis ontmoette de oude den boer. „Geef me je hand, vadertje. Ik zal je de toekomst voorspellen. Hoe oud je wordt en hoe rijk, wat goed is en wat je schade kan toebrengen." De boer gaf haar zijn hand. „Speld me nu maar wat op de mouw, oude heks!" „Zoo moet je niet met me praten, vadertje!" „Ik zie mooie dingen voor je. Je wordt oud, zoo oud als de pope van Stawropol, altijd gezond, zult rijk zijn - goede oogsten hebben en in het voorjaar een nieuwe stal noodig hebben voor kalveren, jonge paarden en kleine biggetjes! Maar hier zie ik wat vadertje, dat is erg. dat is de gierigheid. Zie, dat ie daarvan los komt. En pas op. wat een grijze vrouw ie zegt: Wan neer ie laarzen vanzelf beginnen te dansen, dan heb je het te ver laten gaan met je gierigheid. Dan is hei de hoogste tijd om iets goeds te doen, anders blijven ze betooverd en dragen je, wannoer je ze aantrekt, zonder erbarmen in de wateren van de Dniepr, En geeft me nu twee kopeken, vadertje"! Opmerkzaam had de boer t oegehoord. Dat van iet rijkworden beviel hem zeer goed en de gesch'e- lonis van de betooverde laarzen had toch wel indruk ■p hem gemaakt. Toen het nu echter op betalen aan- ';wam, was alles weer vergeten en na lang zeuren haalde hii eindelijk een halve kopeke te voorschijn. De oude Tartaarsche was echter ook daarmee te vreden, want de zilveren knoop, die zij gedurende het gesprek van de jas van den boer had afgedraaid bracht zeker wel drie roebels op. „Denk aan de dansende laarzen, vadertje"! riep ze hem nog toe. Toen was ze weg. AARDSTORTING IN ROMS-D^AL. Autoweq en spoorbaan door rotsblokken versperd. Oslo. In het Roms-dal in de huurt van Andals- j1 nez aan het Romsdal-fiord heeft in den nacht op h bondag een aardverschuiving plaats gehad. I De autoweg door het dal en de snoorweg werden over een lengte van verscheidene honderden meters j door het. vallende gesteente bedolven. Reusachtige rotsblokken, waaronder van 25 M3., bleven op den spoorlijn achter. 1 Er waren geen persoonlijke ongelukken, Hef spoorwegverkeer moest worden omgelegd. i KNAAPJE TE MEDEMBLIK VERDRONKEN. Zondagavond werd het zevenjarig zoontje van het gemeenteraadslid G. Veenstra te Medemblik vermist. Het ventje blijkt te ziin verdronken en werd gister morgen levenloos uit de Oosterhaven opgehaald. Toon de boer de kamer binnentrad, wachtte zijn knecht Iwan reeds op hem. „Boer, ik houd het niet meer uit zonder schoenen! i Geef me geld. dat ik kan koopen. of geef me een. 1 paar van jou!" Nauwelijks was hij uitgesproken, of hij zat ook weer buiten voor de deur en wreef zich pijnlijk. Zijn gezicht was echter ditmaal niet bedroefd, maar hij lachte voor zich uit, alsof hij iets voel beters wist dan andere menschen. Het was voor het naar bed gaan. De boer had de gewoonte, wanneer hij reeds ont kleed was, slechts in hemd, broek en vilten pantof fels een ronde door zijn hofstede te maken. Alles scheen reeds te slapen. Iwan boven de kamer van den boer onder het dak, de meiden in het andere deel van het huis. Hij controleerde nog eens de stal len, de schuren, sloot de hofpoort af en begaf zich J weer naar huis. Toen hij echter met de lamp in de i hand de deur van zijn kamer openmaakte, bleef hij staan als was hij betooverd, het zweet stond hem 1 op zijn voorhoofd en zijn haren rezen te berge. Want midden in de kamer bewogen zich zijn roodlederen laarzen geheel vanzelf, door een vreemde kracht ge dreven dansten ze in sierlijk galop. Heen en weer hieven hakken en spitsen zich beurteling, naar het midden, naar den kant, naar voren en terug. De boer staarde ontzet naar dit verschijnsel, liet do lamp vallen, riep Iwan, Iwan! en stommelde de trap naai- zijn knecht op. Deze ontving hem reeds bii de deur. „Wat is er baas! Is er ergens brand?" „Ik heb er nog eens over nagedacht Iwan. Je zult schoenen hebben. Ga naar beneden in de kamer, daar staan mijn rood leeren laarzen. Ik geeft ze je, Iwan. En wanneer je honger hebt, in de kamer is spek en worst Eet zooveel als je lust hebt Vanaf morgen j zul je ook twee roebels loon in de week hebben!" In een oogwenk was Iwan beneden en kwam met j de laarzen onder zijn arm weer de trap op. „Heb je ze gevonden?" vroeg de boer. „Ja!" I „Heb je niets aan hen gemerkt?" „Neen wat dan?" ..Zoo. zoo. nu dan is het goed. Goeden nacht Iwan!" Toen ging hij de trap weer af en terwijl Iwan bo ven met de mooiste laarzen aan zijn voeten in een gelukkigen slaap viel, sliep de boer beneden den j weldoenden en bevriidenden slaap des rechtvaardigen Want dat zijn roodlederen laarzen aan twee dunne draadjes hadden gehangen, die door de planken naar Iwan's kamer liepen, dat had hij werkelijk niet kun nen bemerken. (Nadruk verboden.) I

Schager Courant | 1935 | | pagina 2