De Langendijker Groentenveilingen. SPORT. Stakingen in de oudheid VAN DE WIERINGER WIELERBAAN. Doodslag te Arnhem. De Russische tarwe-verkoopen. Bovenloop van de Donau zonder water Reis door Italië op olifant ging niet door. Verwerking van magere melkpoeder in brood Kentering in het verloop met de vroege aardappelen. - Hoe zal het gaan na 1 Augustus? - Veel aard appelen onverkoopbaar. - Prijzen aanmerkelijk lager. Weinig ver schil in tomatenprijs. - Op het laatst der week iets beter. - Bij geringe aanvoeren der vroege koolsoorten zeer lage prijzen. - Bloemkool brengt een goeden prijs op. - Wortelen laag in prijs. - Grooter aanvoer van slatoonen. - Sterk dalende prijzen. - Ver meerderde aanvoer van uien, sta- tionnaire prijs. - Tuinboonen iets beter. Geen hooge prijs voor druiven. liet is vrij lang goed gegaan met den verkoop van vroeg© aardappelen over de veilingen. Verleden weck echter liep het al mis, en deze week is het nog slechter geloopen. Do afzetmogelijkheden, in het bij zonder naar Duitschland, Engeland en Zwitserland, werden al geringer. In het binnenland geeft men de voorkeur aan Eigenheimers boven Schotsche mui zen, zoodat het voor de hand ligt, dat het met den handel in Schotsche muizen, waaruit d© aanvoeren nog voor het grootste gedeelte bestonden, spaak moest loop en. Een groot gedeele draaide door en de tuinder kon ze weer me© naar huis nemen om ze in te kuilen. Dit is een tegen-natuurlijk verschijnsel, doch de tuinder mag zich nog gelukkig prijzen, als hij, na uitbetaling van de helft van den minimumprijs na het aanbieden ter markt, later de andere helft vau dien prijs kan incasseeren plus 50 cent per 100 Kg. voor bewaarloon. Als nu straks die ingekuilde aard appelen ook maar afgeleverd kunnen worden! Daar over maken vele tuinders zich nog wel wat ongerust. Vandaar dat zij zich de vraag stellen, of zij verstan dig doen, als zij vóór 1 Augustus al hun Schotsche muizen ter veiling zullen brengen, daar stellig wordt verwacljt, dat na dien datum de aard appel en-vege- ling niet langer onder de Ned. Groenten- en Fruit- centrale zal ressorteeren, doch onder de Nederland- sche Akkerbouwcentrale, die een heel ander systeem van steun toepast. Mocht het onverhoopt zoo loopen, dat er weinig terecht zal komen van de'levering der ingekuilde aardappelen, dan zou het allicht nog voor- doeliger zijn de vroege Schotsche muizen onder dat andere systeem aan te voeren. Bovendien zal er bij eventueel© levering nog wel een gewichtsverlies zijn t.e boeken, al mag worden verwacht, dat de ziekte wel in zeer gering© mat© sporen van bederf zal heb ben achtergelaten. Met belangstelling wordt hier nu liet verder© verloop der aardappelcampagne afge wacht, waarbij uitvoermogelijkheden ongetwijfeld nog een gewichtige rol zullen spelen. Er werden in de afgeloopen week weer vrij groote hoeveelheden vroege aardappelen aangevoerd, nl. rond 200 spoorwagens van 10000 Kg. De prijzen waren in den aanvang al lager dan op het eind der vorige week, waarbij clan nog in aanmerking dient t© wor den genomen, dat een groot gedeelte niet kon wor den verkocht. Voor grove Schotten werd aanvanke lijk f3 betaald, later zakte deze prijs in tot f2 f2.50. Groote Schotten (3855 m.M.) golden f3.50 f 4; enkele partijen brachten hij uitzondering tot f4.50 op. Voor drielingen werd eerst f 1.50— 2.50 be taald., later lagen de prijzen meestal tusschen d© f 1.50 en f2. Behalve Schotten werden ook al belangrijke kwan- 'tums Eigenheimers, zoowel blauw© als blanke, aan gevoerd. Voor blauwe kon soms nog ongeveer f5 worden gemaakt, doch al spoedig kon geen hoogere {prijs dan f3.50—f4 worden bedongen, op het laatst dor week zelfs niet meer dan f3 of iets meer. Blank© Eigenheimers noteerden doorgaans nog iets lager. (Voor Schoolmeesters werd f3 betaald. De prijzen van de tomaten verschilden weinig met 'die der vorig© week, al was er dan ook eenige ver ruiming gekomen met betrekking tot den uitvoer. Aanvankelijk werd voor de A-sorteering f 10.70 be taald, welke prijs op het laatst der week tot f 14.60 HOE MEN IN DE OUDHEID AR BEIDSGESCHILLEN OPLOSTE. HET STAKINGSRECHT NOG SLECHTS VAN JONGEN DATUM. »- ZAL DE SOCIALE VOORUIT- GANG DE STAKING OVERBODIG MAKEN? -*• I De staking als dwangmiddel in gevallen van loon- Icwesties, gaat tot in de oudste oudheid terug. Zelden werden in die tijden echter dergelijke pogingen met succes bekroond. In verreweg de meeste gevallen be taalden de stakers zeer duur voor hun moed, hun lot te willen verbeteren. In Barbaarsche eeuwen, waarin de heerschcrs van menschenrechtcn nog niets afwisten, werd ook de geringste poging tot staking als opstand beschouwd en dien overeenkomstig behan deld. De slavenopstand bii den pyramidenbouw. De eerste staking, die in de geschiedenis bekend is. vond oneeveer 1500 i. v. Chr. nlaats. Zij brak uit onder de slaven van Egypte, die de pyramides moesten bouwen. Niet minder dan 50.000 menschen Werkten daar van 's morgens vroeg tot 's avonds laat onder de knoet van de bewakers. Daar er in die tij den nog geen kranen en machines bestonden, moester, deze arbeiders enorm zwaar lichamelijk werk ver lichten, om de geweldige steenblokken der pyramides ,aan te voeren en op elkaar te stapelen! Het leed, dat deze ongelukkigen te dragen hadden, werd nog verhoogd door de omstandigheid, dat het voedsel meestal ontoereikend was. De ondernemer, die met de verzorging van het voedsel meestal belas! was, dacht er 'enkel en alleen aan, hoeveel hij aan zijn opdracht kon verdienen. De porties werden daar om dag na dag kleiner en ook de qualiteit ging ei daarbij niet op vooruit. Tengevolge daarvan groeide de algemeene ontevredenheid in die mate, dat de 50.000 uitgehongerde arbeiders er tenslotte het bijltje bi» neerlegden. Hun ci??h m::i' :n betere voeding verdubbelde was gestegen. Voor B werd van f 12.20—f 14.40 be taald, terwijl C steeg van ruim f9 in den aanvang tot f 12.80 later. CC werd verkocht voor f 46.10. De aanvoer beliep 17500 Kg., dus aanmerkelijk minder dan de vorige week. Buitengewoon slecht ging het weer met de ver schillende vroeg© koolsoorten. Ofschoon de aanvoer van rood© kool nog niet bijzonder groot is, en ze nog bijna uitsluitend aan de veiling van de L.G.C. wordt aangevoerd, was de prijs weer buitengewoon laag. Voor een enkel zeer mooi partijtje kon tot fl.80 worden gemaakt, overigens bracht ze f 1.10f 1.50 op, zoodat de minimumprijs al dicht wordt genaderd. Ook gele kool wordt bijna uitsluitend' te Broek op Langcndijk aangevoerd. Aanvankelijk werd hier voor f 1.50 tot ruim f2 besteed, later fl.703. Witte kool brengt ook lage prijzen op, ofschoon de aanvoer nog gering is. Deze kool wordt bijna uitsluitend voor export bestemd. De prijzen waren deze week nog la ger dan de vorige; kon toen nog f2f2.40 worden ge maakt, thans werd alles voor fl.70—f2 verkocht, een enkel partijtje soms nog lager. Voor bloemkool werden goede prijzen besteed, al hoewel voor eerste kwaliteit. De mooiste en grootste brachten f 13f 18 op, kleinere flO—f 13. Tweede soort was nu ook beter in prijs: aanvankelijk nog slechts f 1.60—f3.10 opbrengende, steeg ze later tot f4 a f6. Groote hoeveelheden werden nog niet ge veild. De belangstelling voor wortelen werd nog geringer Voor bospeen werd f2f2.20 betaald, losse peen bracht f2.50 tot f2.70 op. De aanvoer van slaboonen begint aan beide vei lingen toe te nemen. De prijs neemt op bedenkelijke wijze af. Werd aanvankelijk nog van f 10 tot f 11 be taald, later kon niet meer dan f5 a f6 of een kleinig heid meer worden gemaakt. Dit is een geduchte te genvaller, vooral in tegenstelling met het vorige jaar, toen beste prijzen voor dit product werden ge maakt. Sterk neemt ook de aanvoer van uien toe, in het bijzonder zilveruien. Voor zilvernep bleven de prij zen vrij constant: ongeveer f5 a f6; drielingen brachten f2.60 tot ruim f3 op en groote uien 90 cent tot fl.50. Gele drielingen golden f2.30f2.40 en nep f5.10—f5.80. Voor tuinboonen konden iets betere prijzen worden bedongen: ze brachten nu f 1.40—f2.10 op tegen de vorige week f 1f 1.40. De aanvoer was echter gering. Druiven, Frankenthaler werd voor f40.50 ver kocht. Ook hiervan was de aanvoer nog niet groot. REN- EN TOURVEREENINGING „WESTFRIES- LAND" TE SCHAGEN. Zondagmorgen werden eenige trainingsritten ge houden over een afstand van ongeveer 30 K.M. De uit slag is als volgt: A-Klasse: 1. J. Manneveld, 2. A. Ligt- hart. B-klasse: 1. Kapitein, 2. v. d. Werff. C-klasse: 1. J. Hoogland, 2. J. Franzen. Jun.-klases: 1. P. Hussaarts. 's Middags werd door de licentiehouders, welke in het bezit waren van baanraateriaal, op de Wieringer Wielerbaan gereden. A. Willemse reed in een Omnium mee. In de tijd- race met vliegende start, kegelde hij het baanrecord staande op naam van C. Smit, met 12 3/5 sec., omver en maakte er 12 5/10 van. Een werkelijk zeer snelle tijd. In de achtervolging werd hij derde, doch in de sprint kon men het op geen stukken na redden van Willemse. In de finale gaf Roordink uit Arnhem den rit dan ook direct reeds gewonnen. Willemse won deze Omnium dus op keurige wijze. In de afvalrace met een deelname van 20 renners, wist Jan Smit beslag te leggen op de eerste plaats. Een buitengewoon keurige prestatie. In de 50 ronden-race werd meegereden door C. Smit, welke ook daar uitmuntend in mee reed. In een klassementsrace over 30 ronden met 2 klas sementen, deden J. Hussaarts, B. Beuving en G. Zee man mee. Zeeman werd hierin tweede, door het twee de klassement te winnen. Ook Hussaarts, die de ge- heele week niet had kunnen trainen, reed uitstekend. Beuving komt er hoe langer hoe meer in en zal op de baan zeer zeker nog menig prijsje kunnen winnen. Trainen en nog eens trainen. echter slechts de woede van de opzichters. Hun sta kingsbeweging werd door de troepen van den pha- rao snel onderdrukt. Duizenden slaven werden in de pyramide ingemetseld. „Zoo werd de rust en orde hersteld", schrijft de auteur van de papyrus, die de herinnering aan deze staking vereeuwigd heeft. China's keizer onthooft arbeiders. Wij moeten 900 jaren overslaan, om de sporen van een nieuwe staking te ontdekken. Zij vond in China aan de Hoangho plaats. Daar waren 30.000 arbeiders to werk gesteld voor het bouwen van dijken, die den loop van de rivier moesten regelen. Zij werden slecht beloond en besloten, daartoe aangedreven door agi tatoren, het werk neer te leggen en een loonsverhoo- ging te eischen. Om een dergelijke „brutaliteit" te straffen en de beweging te verstikken, beval de keizer, dat men zoo vele stakers het hoofd zou afslaan als noodig zou zijn, om de overlevenden tot het „vrijwillige" we- deropnemen van hun arbeid te bewegen. Tengevolge daarvan werden niet minder dan 1700 loonslaven ont hoofd. In hunne ontzetting namen de anderen hun bezigheid weer tegen de oude voorwaarden op. Herodes en Nero als arbeidersvijanden. Herodes de Groote liet in het jaar 29 v. Chr. in Jeruzalem een paleis bouwen. De metselaars verlieten op zekeren dag het werk, omdat zij met hun honger- loonen niet tevreden waren. Een escadron ruitera wist echter met getrokken sabels de orde weer spoe dig te herstellen Ook in Rome beleefde men in het jaar 64 n. Chr. een gedenkwaardige staking der metselaars. Het ging om de arbeiders, die de wijken weer op moesten bouwen, waarvan verteld wordt, dat Nero hen »n brand gestoken had. Deze menschen, die voor het grootste gedeelte uit slaven, ten deele echter ook uit werklooze landarbeiders bestonden, verklaarden zich ontevreden met hun loonen. Ook het voedsel was be dorven. Men ging echter op hun klachten niet in. Zij werden door de keizerlijke garde omsingeld en ge dood. Deze gewelddadige onderdrukking verhinderde ech ter niet, dat er zes jaar later te Rome weer een sta king: ontketend werd. Ditmaal brak hii onder de lo den uit, die uit Jeruzalem waren gehaald om te werk gesteld te worden bii den bouw van den Tituspoort. Ditmaal werden de stakers eenvoudig aan het kruis genageld Een Byzantijnsche tragedie. Merkwaardig genoeg schijnen de metselaars en grondwerkers steeds een bijzonder sterke neiging tot staken gehad te hebben. Zoo brak ten tijde van keizer Constantijn in Byzantium een staking de metselaars uit. die ditmaal den N».u\y \*^H' een kerk vertraagde. Deze handelwijze bescnouwtie\*!e keizer Nieuw baanxeoord op naam van A. Wil lemse, Schagen, 12 5/10 sec. Zondagmiddag j.1. zijn alhier de groote Interland Wielerwedstrijden HollandBelgië verreden. Er was een overweldigende belangstelling van pu blieke zijde. We kregen eerst de voorstellingsronde. Hierna werd een aanvang der wedstrijden gemaakt. Eerst kregen we een Omnium, 3-deelig, met punten telling. A. Tijdrace, 1 ronde vliegend; B. Achtervol ging over 15 ronden; C. Sprint over 3 ronden, hier aan werd deelgenomen door G. Roordink van Arn hem, K. de Hartogh van Beemster, A. Willemse van Schagen en J. Weitenberg van Harlingen. De uitslag der 1 ronde vliegend is: A. Willemse 12 5/10 sec. (het record), bravo!, 4 pnt., G. Roordink 3 pnt., K. Hartogh 1V-j pnt., J. Weitenberg P/2 pnt. De uitslag van Achtervolgingsrace over 15 ronden is: Roordink 4 pnt., Weitenberg 3 pnt., Willemse 2 pnt... en de Hartogh 1 pnt. Wedstrijd No. 1 C.: Sprint over 3 ronden, bracht lol uitslag: le serie: Roordink 13 3/5, no. 1; Weitenberg no. 2: 2e serie: Willemse 12 4/5. no. 1. Hartogh no. 2. De finale sprint Omnium bracht tot uitslag: No. 1 Willemse, 13; no. 2 Weitenberg, no. 3 Hartogh, 14, no. 4 Roordink. Totale uitslag is: A. Willemse 10 punten, G. Roor dink 10 punten, J. Weitenberg 5Yz punt, en IC de Hartogh P/z pnt. Wedstrijd No. 2. Afvalwedstrijd voor Nieuwelingen Er werden 5 voorronden gereden, hierna viel na elke 2 ronden die renner af, die het laatst de streep pas seerde. De uitslag hiervan luidt: No. 1 J. Smit van Scha gen; no. 2 G. Starink van Velp, no. 3 H. Plomp, Ber gen. Wedstrijd no. 3. Klassementrace over 50 ronden, met 5 klassementen, en een puntverdeeling van 5, 3. 2. 1. De totale uitslag is: No. 1 Stapensea (kamp. Friesland) van Monaldum. met. 18 nunten, no. 2 Kui per van Julianadorp met 12 punten, no. 3 Hufmeyer uit België met 10 punten, no. 4 Stehr uit Alkmaar met 10 punten. Deze wedstrijd was voor Onafh. en Amateurs. Wedstrijd no. 4 was een 50 rondenrace voor Nieu welingen met 2 klassementen. Totale uitslas: is: 1. D. Klink met 15 punten. 2. G. Starink, van Velp met 9 punten; 3. L. Prins van Alkmaar met 4 punten en H. Stroombergen eveneens van Alkmaar met 2 pun ten. Er werd door 18 renners gereden. Er was fl.— premie beschikbaar gesteld, welke gewonnen werd door G. Starink. Hierna had een korte pauze plaats; waarna we als toegift nog een 30 rondenrace kregen met 2 klasse menten. Er werd door 9 renners gereden. Totale uit slag luidt: No. 1 Zeeman, no. 2 Gumonde, no. 3 Dey- kes en no. 4 Schippers. Hier werd twëe keer fl pre mie beschikbaar gesteld, welke werd gewonnen door Gumonde en de andere door Schippers. Dan tot slot kregen we een koppelwedstrijd voor Amateurs en Onafhankelijken, over 50 K.M. (250 ron den) en 5 klassementen. Hierin werden ook verschil lende premies verreden: fl.50 werd gewonnen door het blauw-gelë koppel; f 1.door het Blauwe koppel; fl.— door het zwarte koppel; f5.premie werd nog uitgeloofd voor dat koppel dat een ronde in- of uit liep; deze werd gewonnen door het zwarte koppel (Kuiper—Stapensea). Er werd deelgenomen door; Jos Hannes en H. v.- d. Auwelant uit België (groen); J. Scherens en W. Huf meyer uit België (bruin); J. Gooien en J. Verheyen uit België (rood): C. Stapensea en J. Kuiper. Holland (zwart); B. Niessink en G. Roordink, I-Iolland (blauw); J. Groot en K. Stehr, Holland (blauw-geel) en door Buschman en Hollander, Holland (sterren). De uitslag is: No. 1 C. Stapensea en J, Kuiper, Holland, met 24 punten en 2 ronden voor; No. 2. B. Niessink en G. Roordink, Holland, met 11 punten; no. 3 J. Groot en K. Stehr, Holland, met 22 punten en 3 ronden achter; no. 4 J. Scherens en W. Hufmeyer, België, met 5 punten en 3 ronden achter. In dezen wedstrijd hebben de Belgen ongetwijfeld wel teleurgesteld; zij echter werden zeer gehandicapt, doordat ze op wegmateriaal fietsten. Door het publiek was nog uitgeloofd voor de 1ste aankomende f 3.— en voor de 2e f 2.— In wedstrijd no. 4 was door den heer C. Omis een paar race-schoenen beschikbaar gesteld; deze werden gewonnen door D. Klink. Deze middag is zeker tot in alle punten geslaagd. Het was dan ook een zeer sportieve en spannende middag. als in strijd met den godsdienst en als een regel rechte revolutie tegen God. Daarom lief, hij de aan voerders aan het kruis slaan en vele stakers voor de kerk zelf ophangen. Men liet hen net zoo lang aan de kruizen en galgen hangen, totdat zij in een ver gevorderden staat van ontbinding waren geraakt. Oü deze wijze moesten zij dienen als afschrikwekkend voorbeeld voor de andere arbeiders, die intusschen het werk weer hadden hervat. Eenige eeuwen later oonde Karei de Groote zich tegenover de arbeiders, die met den bouw van zijn paleis te Aken waren belast, niet minder wreed. Toen zij het waagden te morren en om een loons- verhooging vroegen, werden 22 van hen opgeknoopt en meerdere honderden naar de galeien gestuurd. Twee honderd laar la'^r nam een andere heer- scher, namelijk Willem de Veroveraar, zijn grooten voorganger tot voorbeeld. Toen de metselaars bij den bouw van het slot te Hastings het werk neerlegden, om hoogere loonen te verkrijgen, ging hij op dezelfde wijze met hen te werk als Karei de Groote. De staking der landarbeiders in Norwich. De eerste staking der landarbeiders brak in het jaar 1721 in Norwich in Engeland uit. Zij maakte een dergelijken diepen indruk, dat de stakers onver biddelijk tot rebellen verklaard werden. De koning zelf begaf zich naar Norwich, om persoonlijk de te rechtstelling der aanvoerders bij.te wonen! Een andere merkwaardige staking vond in 1495 in Constantinopel plaats. Daar weigerden op zekeren dag de kleermakers de opdrachten van de officieren van het leger uit te voeren, omdat deze heeren te slechte betalers waren gebleken. Helaas had deze onderneming slechts tot resultaat, dat de hoofden van 30 stakers onder het zwaard van den scherp rechter vielen. Tegenover deze betalingswijze trok ken de andere kleermakers het voor te capituleeren. In Spanje werd de bouw van het Escurial door meerdere op elkaar volgende stakingen onderbroken. Evenzoo weigerden in Engeland de arbeiders te werken, toen zij na het verbod der kloosters deze bouwwerken moesten sloopen. Verschillende van hen werden onthoofd, de andere naai- het tuchthuis ge stuurd. De toestand op het oogenblik. ^Tot aan het einde der achttiende eeuw werden .akingen strafrechtelijk als verraad, muiterij en revolutie beschouwd. Zelfs in de meest vooruitstre vende landen, zooals Frankrijk, Engeland en Duitsch- and en ook Nederland, kon men niet tot een recht vaardiger beschouwing der dingen komen. De erkenning van het recht tot staking dateert nog 'echts van kort geleden In Europa vindt men nog inden, waar dit. recht echter nog nimmer erkenning eeft kunnen vinden. Andere staten hebben haar in naam van den socialen vooruitgang geheel afge schaft, VOETBALNIEUWS. ANNA PAULOWNA. De kermisvoetbalwedstriiden trokken Zondag vrij aardig publiek. Dat publiek heeft ziin gang naar het veld niet onbeloond gezien. B.K.C. 2 toch slaagde er na anderhalf uur behoorlijk voetbal in om Wierin- gerwaard zij het dan zwaar gehandicapt te slaan met 63. Natuurlijk moeten we rekening houden met het feit. dat W. met 10 man uitkwam, waarvan zelfs nog een uit het B.K.C.-kamp geleen de speler! En verder deden er nog 4 invallers bii W. mee. B.K.C. 2 mag evenwel gerust gecomplimenteerd worden, want er was ondanks alles toch nog een kern van de beide Schenken, Saai en Rob te over winnen. B.K.C. 1 begon daarna tegen Hollandia vrij goed. Ja. de Polder-menschen namen zelfs de leiding door handig werk van N. v. Wees (10). Toen evenwel het Hoornsche mechanisme wat ingeloooen was. was de opperheerschappij van B.K.C. spoedig gebroken. In hoofdzaak moest zii zich tot verdedigen bepalen. Dit heeft zii echter lofwaardig volbracht en de Hoorn- sche score, die ten slotte door de constante druk niet uitblijven kon. tot 3 goals beperkt. B.K.C. scoor de zelf ook nog eenmaal. Hollandia won dus met 32 B.K.C. heeft er goed opgezeten en denkeliik wat van de bezoekers opgestoken ook. Het weer was voor voetbal uitstekend. Wellicht was de wind iets te hinderlijk. WAARLAND. Con Zelo 2 speelde tegen Hollandia 2 en wist te winnen met 20. Con Zelo Jun. speelden tegen S.O.S. Jun. en won- 1 nen met 70. Slechter brachten de Con Zelo Veteranen het er af in een thuiswedstrijd: tegen Rood-Wit Veteranen moesten ze den beker verliezen met 41. 1 Burenruzie om de kinderen. I Naar eerst thans bekend wordt, heeft Vrijdag- avond in een steegje, nabij het Roermondsplein to Arnhem, een ernstige burenruzie plaats gehad, waarbij de 2S-iarige werklooze arbeider G. J. v. D. zijn buurman, den 42-iarigen vischventer Wennekes, met een groote behangersschaar in den rug heeft i gestoken, tengevolge waarvan deze zwaar gewond naar het Gemeente-Ziekenhuis moest worden over- gebracht. De ruzie was ontstaan, doordat de kinderen van D. en W. des middags reeds onderling ruzie hadden j gemaakt. Des avonds bemoeiden de ouders er zich j mee. waarbij v. D. zich zoo opwond, dat hii een groote behangersschaar greep en W. daarmede tn den rug stak. De punt van de schaar drong den man tusschen de ribben door in de longen. W. zag nog kans de straat op te loopen, waar hii in elkaar zakte en door de inmiddels gealarmeerde politie werd ge- 1 vonden. De man werd per ziekenauto naar het Ge meenteziekenhuis te Arnhem overgebracht. Zondag is het slachtoffer aan de bekomen ver wondingen overleden. De dader is terstond door de politie gearresteerd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Brengt onrust en onzekerheid op de tarwemarkt. "Londen: Naar verluidt, zouden do Russische tarwe-verkoopen, die op de markt te Liverpool in de afgeloopen week een zeer zenuwachtige stemming I hebben veroorzaakt, ten doel hebben Rusland de noo- dige gelden te verschaffen voor den aankoop van rub ber. Hoewel de tarwe beneden den marktprijs wordt aangeboden, schijnt het voor Rusland toch voordeeli- ger op deze wijze goederen te koopen, waaraan het behoefte heeft dan credieten op te nemen, waarop een zeer hooge rente moet worden betaald. Door het Russische aanbod valt het de Canadeesche tarwepool uitermate moeilijk haar voorraden te liqui- 1 deeren. Tengevolge van de onzekerheid, die de tarwe markt op het oogenblik kenmerkt, is de zitting van het Internationale Tarwe-Comité, die in October zou plaats vinden, voor onbepaalden tijd uitgesteld. Een „lek" in de bedding. Ulm (A.N.P.): Sedert eenige dagen ligt de bed ding van den bovenloop van de Donau zoo goed als geheel droog. De oeverbewoners kunnen droog over de Donau schrijden. Het weinige water, dat uit de bronnen tot de omgeving van Tuttlingen stroomt, verdwijnt bijna geheel op de plaats, waar zich het bekende „lek" bevindt, waar het water door de ri vierbedding heen siepert. Vooral de vischstand heeft van de droogte te lijden. In deskundige kringen houdt men zich reeds geruimen tijd bezig met het probleem van het lekken der Donaubedding. Jumbo is aangereden door een auto. Milaan, 29 Juli (N.A.P.): De Amerikaansche schrijver Hall Burton, die als Hannibal met zijn oli fant over de Alpen wilde trekken en inderdaad dezer dagen over de St. Bernard trok, zal geen uitvoering kunnen geven aan zijn plan om met zijn olifant naar Rome te trekken, aangezien Dinah niet gewend was aan geasfalteerde wegen en bovendien haar Indi sche mahout bij een auto-ongeluk werd gewond. De olifant heeft thans een geblesseerde poot en zal uit Turijn per trein naar Parijs worden teruggezonden. Ervarinqen van bakkers zii de. In de pers is een berichtje voorgekomen omtrent het verwerken van magere melkpoeder in brood. De Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf deelt thans mede, dat dit onderwerp door haar reeds vaak is bestudeerd, doch dat aan de hand van genomen bakproeven vooralsnog ont- kend wordt de mogelijkheid, dat 10 magere melk poeder in brood verwerkt kan worden. Het toevoegen van dit poeder n.1. veroorzaakt een zoodanige ver slechtering van het rijzingsproces, dat het brood, be reid met magere melkpoeder, volkomen onverkoop- baar geacht moet worden. De Nederlandsche vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf heeft zich tot Professor Wolff en tot den Voorzitter van den Gezondheidsraad gewend met het verzoek om nader overleg betreffende deze kwestie. Wellicht kunnen, als wetenschap en praktijk teza men het vraagstuk bezien, belangrijke resultaten be reikt worden.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6